'OPRUIENDE VOORLICHTING VAN VEILINGBESTUUR' Kritiek op openbaar onderwijs ongegrond 6' Ii Bezwaren tegen kernplannen Noordwijk bij de Kroon Regeringscentrum primaire functie Burgemeester Koomans over Flora Lisse heeft sluitende begroting GEMEENTE WARMOND GEMEENTE WARMOND GEMEENTE WARMOND AGENDA DEN HAAG ALL IN DRINKS IN TER AARS VEILINGGEBOUW Nota Stadsgewest Den Haag omvat gebie van Bollenstreek tot en met Westland MEDEDELING Burgersdijkstraat 19-23 te Katwijk aan Zee Drukkerij „DE ZUID" ass* NIEUWE LEIDSE COURANT RIJNSBURG Burgemeester B. H. Koomans ging gisteravond tijdens de raadsvergadering in op het besluit van „Flora" om de veiling te ver plaatsen. Hij stelde de raad op de hoogte van de laatste onderhandelin gen met het Flora-bestuur. De heer koomans meent dat het bestuur van de veiling de leden een soort wild west-voorlichting heeft gegeven, en vraagt zich af of de leden dit voor wéar hebben aangenomen. Hij betreurt uitspraken van het veilingbestuur die in de pers werden weergegeven, zoals „gemeentebestuur heeft de kwekers gewogen en te licht bevonden". ..Flora mocht slechts knikken of stikken" en „burgemees ter en wethouders hebben met ons de straat aangeveegd". Dat de ge meente de kroonprocedure won dankzij foutieve voorlichting, noem de de heer Koomans een onwaarach tige aantijging. „Bovendien snijdt deze opmerking in eigen Flora-vlees. Men heeft jarenlang volop gelegen heid gehad autoriteiten van onze „foutieve" voorlichting te overtui gen", aldus de heer Koomans. „De vijandige woorden waren wel in lijnrechte tegenstelling met de vriendschappelijke toon die weder zijds werd gebruikt in een bijeen komst na de Kroonuitspraak met het dagelijks bestuur van Flora, in welk gesprek Flora zélf begon over de ex tra 3 ha. Daarna volgde een monde linge mededeling van de secretaris dat het bestuur wel gegadigde was voor de zgn. bedrijvenstrook, maar niet voor de extra 3 ha." Woningbouw Burgemeester Koomans: „Afgaan de op courantenberichten hebben wij Rijnsburger in België verongelukt RIJNSBURG In het Belgische plaatsje St. Antonius, dicht onder Antwerpen, is de heer P. de Mooy (50 jaar) bij een ongeval om het leven gekomen. De heer De Mooy reed met zijn auto over een smalle weg die in België de bijnaam „dodenweg" draagt. Door onbekende oorzaak raakte hij van de weg en botste hij tegen een boom. Even later werd hij daar door voorbijgangers gevonden. Hij bleek te zijn overleden. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 21 oktober: hoog water 4.04 en 16.17 uur, laag water 0.06 en 12.18 uur. WOUBRUGGE Sportzaal —Za terdag is er gelegenheid om van 4 tot 6 en van half 8 tot half 10 de nieuwe sportzaal te bezichtigen. Te vens worden er sportdemonstraties gegeven. Bisschop dr. A. Simonis zal op zondag 31 oktober de zaal inwijden. De burgemeester van Warmond maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de le herziening van het bestemmingsplan „Oranje Nassaulaan Oost", waarvan pe goedkeuring onher roepelijk is geworden, ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Warmond, 20 oktober 1971. De burgemeester voornoemd: drs. F. k. LANGEMEIJER. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Warmond maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad dier gemeente bij besluit van 23 september 1971 heeft ver klaard dat een bestemmingsplan ..Zuid" wordt voorbereid voor het gebied, glo baal gelegen tussen de Warmonderleede, de Groote Sloot, de Zijl en de grens met de gemeenten Leiden en Oegstgeest, een en ander volgens een begrenzing, zoals deze met een rode lijn is aangegeven op de bij dit besluit behorende kaart nr. 3226-S-4. Daarbij is tevens bepaald, dat het ver boden is binnen het aangegeven gebied zonder of in afwijking van een schrifte lijke vergunning van burgemeester en wethouders «aanlegvergunningi de in het besluit omschreven werken of werkzaam heden uit te voeren. Genoemd voorbereidingsbesluit ligt met de bijbehorende kaart ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Warmond. 20 oktober 1971. De burgemeester voornoemd: di s. F. K. LANGEMEIJER. Burgemeester en Wethouders van War mond maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet, bouw vergunning 'o verlenen aan Architecten bureau Geel; en Kamsteeg. Koninginne- laan 2a. Oegstgeest. voor het veranderen van een winkelhuis, staande op de per celen kadastraal bekend gemeente War mond. sectie D nrs. 1556 en 1557, plaatse lijk gemerkt Dorpsstraat 59. De desbetreffende stukken liggen met ingang van 21 oktober 1971 gedurende veertien dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk by hun college bezwaren in dienen tegen de voorgenomen verlening der bouwvergunning. Warmond. 20 oktober 1971. Burgemeester en Wethouders voornoemd: F K. LANGEMEIJER, burgemeester. F J. BAAS. secretaris. ons mateloos geërgerd aan de ten dentieuze voorlichting gegeven in „Holiday Inn", welke voorlichting grensde aan het opruiende". Gisterochtend heeft de secretaris van Flora het gemeentebestuur laten weten dat de veiling zou vertrekken en dat dus geen belangstelling voor de 3 ha bestond. „Dit houdt voor de gemeente in dat op deze grond met de woningbouw kan worden doorge gaan". Burgemeester Koomans besloot met de opmerking dat niet is te overzien welke gevolgen het besluit voor de kwekers en handelaren in de toekomst zal hebben en dat het vei lingbestuur een grote verantwoor ding op zich heeft geladen. „In ieder geval weten wij nu waar we in Rijnsburg aan toe zijn. RIJNSBURG In de gisteravond gehouden raadsvergadering ging de burgemeester uitvoerig in op de beantwoording van vragen gesteld door de fractie van de Partij van de Arbeid inzake het stichten van een openbare kleuterschool in „Frede- riksoord" en het onderwijsniveau aan de openbare lagere school. In hun antwoord zeiden B. en W. onaangenaam te zijn getroffen door deze ongemotiveerde kritiek. Men vindt het een ongenuanceerde aantij ging aan het adres van al diegenen die bij het goed functioneren van de ze school zyn betrokken De heer D. van Egmond (c.h.) be tuigde namens zijn fractie volledige instemming met het antwoord van B. en W. Met uw antwoord is met name het onderwijzend personeel volledig gerehabiliteerd. Mevrouw De Haas-Kromhout zei, dat het niet de bedoeling is geweest het personeel te kwetsen. Wel vond zij, dat het niveau van het onderwijs op de openbare lagere school werd aangepast aan het intelligentie-quo tiënt van de gemiddelde leerling. Burgemeester Koomans antwoord de, dat volgens de heer Mul, hoofd van de openbare school, de leerlingen hetzelfde niveau halen als die van andere scholen. Verder attendeerde hij nog op de zienswijze van de in specteur van het L.O., de heer Boog aards: deze was bijzonder positief. De peuterspeelzaal zal een subsidie ontvangen van f 2500. Het is bekend dat het parkeren in „Plan West" een steeds groter pro bleem wordt. B. en W. legden de raad nu een nota voor. De heer T. Kralt (c.h.) wilde een volledige par keergelegenheid op het toekomstige ambachtelijk terrein. Wij zijn een bedrijvendorp en kunnen op dit mo ment niet anders doen dan achter dit plan gaan staan. De heer Vianen wil de zoveel mogelijk het groen sparen; Vit de BOLLENSTREEK LISSE Kreatief exposeert. So ciëteit Artemis organiseert komend winterseizoen weer een aantal krea- tieve kursussen. Het afgelopen pro gramma (kiunstnaaldwerk, emaille ren en drukken) waarvoor 57 deelne mers, variërend van 16 tot 65 jaar, 10 avonden de TV vergaten, mag wel een sukses worden genoemd. De resulaten gaan volgende week ge ëxposeerd worden in het gebouw van sociëteit Artemis, Haereweg 48. Te vens kan men zich dan inschrijven voor nieuwe kursussen. LISSE In de dinsdagavond ge houden vergadering van de afdeling Bollenstreek van Philatelica werd meegedeeld, dat er grote belangstel ling is voor de postzegeltentoonstel ling die op de laatste dagen van 1971 gehouden zal worden in „Welkom" te Lisse. Ook de jeugd zal aan de ten toonstelling deelnemen. SASSENHEIM Toneelavond. Voor een uitverkocht huis. het KSA- gebouw. bracht gisteravond de to neelvereniging Pankras de komedie „Paris" van Jan Naaykens op de planken. Een luchtig stuk, goed ge speeld na een wat aarzelend be gin. De hele groep, beheerste de rol len naar behoren, maar in het bijzon der Nel Hoogduin, die als deftige we duwe, moeder van drie huwbare dochters, de zwaarste rol had. Zij was het die met haar prima spel het stuk droeg. Na haar moet Cees Noor- dermeer worden genoemd die als fotograaf voor de nodige hilariteit zorgde. Fiet de Vries had als gezel schapsdame een rol die haar minder lag. Leuk en vlot spel was er van de drie meisjes. Van de drie huwelijks kandidaten kon dit niet direct ge zegd worden. Pankras, dat dit jaar 45 jaar bestaat, zorgde voor een goede opening van het toneelseizoen. Burgemeester Koonians: „Wild west-voorlichting. zoek eerst naar parkeergelegenheid voor de vrachtauto's. Wethouder Van der Gugten ant woordde dat het vaak aan de gemak zucht van de chauffeurs ligt dat in de week vele vrachtauto's in het dorp zijn geparkeerd. „Met het weekeind zien we ze praktisch niet". De heer J. K. de Mooy werd beë digd als raadslid in de plaats van Daan van der Meij. Vit de RIJNSTREEK ALPHEN De afdeling Leiden en omstreken van de Ned. Vereniging van Suikerzieken houdit donderdag avond om acht uur in gebouw Nabij een bijeenkomst. Dr. J. D. Mulder te Noordwijk zal spreken over „Hoe te leven als suikerzieke" en mevrouw A. C. Wittebol-Dekker uit Woubrugge vertoont een serie kleurendia's van het kindertehuis Bos en Duin. ALPHEN In de Eikenlaan maakten gisteren twee buurvrou wen voor hun woning een gezel lig praatje. Het 1-jarig zoontje van de één maakte van de gele genheid gebruik om de eigen wo ning te verlaten en een kijkje bij de ander te gaan nemen. Dat was hem niet kwalijk te nemen, maar hij wenste daarbij niet gestoord te worden en duwde de deur ach ter zich in het slot. En daar stond de buurvrouw, want ze had geen sleutel, en aan de achterzijde kon men evenmin komen. Het jongetje gaf er na enige tijd blijk van dat hij de eenzaamheid toch maar matig kon waarderen, maar het werd al spoedig rustig. Na vergeefse pogingen met an dere sleutels en hulp van de po litie werd het zelfs nodig de hulp van de brandweer in te roepen om de flatwoning aan de achter zijde binnen te komen. Daarin slaagde men. Het jongetje was zich van al het rumoer dat hij had veroorzaakt, niet bewust. Hij lag heerlijk op de mat bij de voordeur te slapen! Vit de DUINSTREEK KATWIJK Tydens dc jaarlijkse familie-avond in de Hoeksteen heeft het Evangelisatiekoor afscheid geno men van dirigent M. Kroon. In zijn dankwoord herinnerde ds. Van Roon aan de geslaagde zangavonden in de Oude Kerk van deze zomer. De heer Kroon vertrekt naar Friesland. RIJNSBURG Bloemencorso. Dinsdag 2 november om acht uur, worden in de kantine van Flora de prijzen uitgereikt van het Rijnsburgse bloemencorso 1971. De Rijnsburgse vereniging van smalfmilm- en dia amateurs zal de corsofilm vertonen. ALPHEN Geboren: Hendrina. v Stigt. Ferry v Heijningen, Jan H Baltes, Lucienne Wortman, Edwin v Halm, Helena v Lith. Roland P Zek- veld, Wim R M v d Ham, Menno P Broxterman. Carlo P J Vrisekoop. Floortje v Berkel, Michèle A Joh Nielen. Kim C de Fisser. Ondertrouwd: Johannes J Spieren burg en Adriana G Hijman; Philip- pus Stehouwer en Marian Visser; Hendrik J Boot en Edmv E Kok. Huwelijken: Klaas Zeilemaker en Johanna M Nederend; Jan Boehmer en Sophia Zalingen: Gijsbertus A Westmaas en Hendrika M v Leeuwen; Comelis A v 't Wout en Maaike G Grandia: Nicolaas Nieumeijer en Antoinette Ultee. Overleden: Pieter de Bruijn (40); Christina A. Meijer-van der Voort (70); Neeltje Boerefijn-Zuidam (84); Niesje v Zijtveld-Streefkerk (76): Dirk C Schuitemaker (60). LISSE Lisse heeft een sluitende begroting en een post van 160.000 voor tegenvallers. De uitgaven en ontvangsten belopen een bedrag van 13.500.000. Hoewel er geen belastingverhogin gen komen, wordt het billijk ge vonden, dat de retributieverorde ningen worden aangepast aan de stij ging van het loon- en prijspeil. Voor de straatverlichting wordt naar verbetering gestreefd. Het col lege hoopt in 1972 de tweede fase te realiseren. Wat de woningbouw betreft mer ken B en W op dat de 80 keuze woningen gereed zijn gekomen, wat ook gezegd kan worden van de pa tio-woningen aan de Poelwaaydreef. Er zijn 330 woningen in aanbouw. Onderhandelingen worden gevoerd over 76 drive-in-woningen in Poel polder-noord. Er zijn nog 571 wo ningzoekenden. Wat het kleuteronderwijs betreft menen B en W dat de huisvesting van de chr. kleuterschool voorrang moet hebben. De commissie sport en recreatie zal een hoge nadelig saldo te zien geven van 131.494,73. Er zijn plan nen om voor een openbare leesbi bliotheek een nieuw noodgebouw te stichten in plan-Blokhuis. Overigens zal in 1972 worden be gonnen met de bebouwing van plan- Blokhuis. Ook wordt verwacht dat het dienstencentrum van de grond komt, waarbij begrepen de bouw van 160 bejaard en woningen. In de Poelpolder komen speel- en sporterreinen voor 200.000; voor bebouwing van het terrein-Blokhuis is 'n bedrag geraamd van 1.000.000. Voor 1973 staan de volgende uit gaven in het Investeringsprogramma: verbetering Aohterweg ƒ200.000; verbinding Stationsweg-Achterweg ƒ350.000; verbetering Bondstraat- Schoolstraat 300.000; afbraak post kantoor ƒ150.000; uitbreiding ver vangende sportterreinen aan de Spekkelaan 900.000. NOORDWIJK Geboren: Moni que G J, dv H J Crooij en G A M de Boer; Johnny, zv L Korpershoek en M J v/d Velde; Patrick C, av G A Scheurwater en W J J M Wamelink; Raymond, zv R J W M Steenvoorde en J M Staal; Cornelia A G, dv P C M Verweij en G A Th Warmenho- ven; Leon, zv H B Cramer en C J Duindam. Overleden: Mathot, Hendricus A (4 jan '79); Van Rhijn, Wilhelmina Joh M (30 jun '56). Ondertrouwd: Borst. C Th J, Noordwijkerhout en Bijker, Joh B; Rikkert, Cornelius en Westerhoff, Jantien; Schniedewind, Leendert G, Hillegom en van Stein, Hendrica C M; Lammers, Josephus J M, Noord wijkerhout en Mesker, Johanna M; van Leeuwen, Dirk, Leiden en For- nara, Christina J M; Alkemade. Alp- honsus M, en van Schie, Catharina W M; Vrijbergen, Richard R. Leiden en de Slegte, Ingrid J; Hermans, Bartholomeus J P, en van den Berg, Johanna; Bamhoorn, Willem en Tab ben, Albertina M J; van Tol. Mau- rits. Alkemade en Hermans, Helena P M. Getrouwd Van den Berg. Johan A en Duijndam. Petronella M; Bin ken, Arnold en Uljee, Anna P C, Lei den; van Zuijlen. Adrianus C en Buskermolen, Mathilda C J, Aal smeer; van Eeden. Johannes H M en Derksen, Helena M J, Noordwijker hout; Bijl. Arie L, Leiden en Lind- hout, Johanna G; Hommen, Johan nes, Noordwijkerhout en Zuidhoek, Maria J H; van Duivenboden, Jan en Hoek, Alida E; Heemskerk, Hendri cus J F en Hoogervorst, Maria R Th. Woensdag 20 oktober Kon. Schouwburg, tel. 184450 20.15 uur: Première: Toneelgroep Theater: ..Haute Couture (Nostra Deal" van Massino Bon- tempelll. Hot, tel. 857800: 20.30 uur: El Grupo Taba- no: „El retablo del Flautlsta". Congresgebouw, tel. 548000: (Pr. W.A. zaal)20.l5: Theater Oberhausen: „Die Czar- dasfürstln" van Emmerich Kalman Delft: Prinsenhof, tel 01730 33111: 20.00 uur: Poppentheater Guldo van Deth: „De Uizers". Donderdag 21 oktober Kou. Schouwburg, tel. 184450: 20.15 uur: De Haagse Comedie „Driekoningenavond" van William Shakespeare. Hol. tel. 857800: 70.30 uur: De Haagse Co medie: Het verborgen leven van Jezus Christus" van André Kuyten. Congresgebouw: 20.15 uur: Theater Ober hausen „Die Czardasfürstin" van Emme rich Kalman. Kerk. Leyweg 930. tel. 662050: 20.15 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. m.m.v. Jaring Walta, viool en Frank Ninderaa, hobo. Haags Gemeentemuseum, tel. 514881, 20.15 uur: Heutllng Kwartet. Delft: Oude Kerk. tel. 01730 23015: 20.00 uur: Louis van Dijk. orgel. Dagelijks Dlligentia: di. t/m zat. 30 okt. (uitgez. 11, 18. 20, 24. 25. 26 okt.): Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen. Theater Pepijn: vrij. 8 (Première) t/m zat. 30 okt. (uitgez. zon. en ma.): 20.30 uur: Rob van Reyn m.m.v. Nellie de Wekker: „Compromime". In de nota wordt een aantal voor waarden genoemd, die noodzakelijk zijn voor de realisering van de in de nota gemaakte suggesties. Opvallend is dat als eerste voorwaarde de groenvoorziening van het gebied wordt genoemd. Het gehele gewest moet naar de mening van de com missie dooraderd worden met groen stroken, die uitlopen in open gebie den -net een creatieve of natuur historische betekenis. Het psycholo gische aspect dat, de groenvoorzie ning heeft op het woon- en werk klimaat wordt van grote betekenis geacht. Een grote differentiatie van de woningen is een tweede even be langrijk geacht aspect. Noodzakelijk noemt men een juiste vorm van sa menwerking binnen de agglomera ties, die mogelijk aanvankelijk door het provinciaal bestuur gecoördineerd kan worden. REGERINGSCENTRUM Nadrukkelijk wordt in de nota ge steld, dat dc uitbreiding van de werkvoorziening gelyke tred moet houden met dc mogelijkheden van wonen. Hoewel het gehele regeringsappa raat een belangrijke werkvoorziening betekent, wordt dit apparaat niet noodzakelijk- voor, het gewest geacht. Hoofdzakelijk ziet men Den Haag als regeringscentrum met een in dc regio of zelfs over het land verspreid ambtenarenapparaat. Wanneer dit vervangen zou kun nen worden door een ander vorm van werkgelegenheid zou naar de mening van de opstellers eerder een hoogwaardige en gedifferentieerd centrumniveau bereikt kunnen wor den. Omdat bij uitbreiding van de werkgelegenheid In Den Haag het aantal beschikbare en te bouwen woningen onvoldoende zal blijken te zijn, zullen de werknemers vaak over een grote afstand moeten komen. Een goed uitgebalanceerd openbaar ver- voersapparaat is hier de enige op- lossing. Tevens zijn de opstellers van mening dat het privé-au to vervoer zal moeten verminderen en verschui ven naar het rail- en busvervoer. VOORZIENINGEN Het voorzieningenpakket, in de meest brede zin, zal worden geba seerd op een aantal centra, zoals een stadsgewestelijk centrum, stadscen tra, subcentra en wijkcentra. Een uit gebreid winkelplanningsonderzoek zal in dit verband van grote beteke- nis zijn om tot een goede selectie t« kunnen komen. Karakteristiek wordt genoemd de goede bereikbaarheid van het centrum vanuit het verzof- f gingsgebied. Een zinvolle spreiding :'U van de centra is dus noodzakelijk. In verband hiermee wordt gewezen op „In de Bogaard" en „Leidsenhage", die nog allerminst multifunctioneel zijn te noemen. Overbrenging van j bepaalde voorzieningen naar deze twee centra, die elders niet goed tot hun recht komen zOu hierin mis- rü schien een verandering kunnen bren- T gen. Ook Scheveningen zou volgens de nota omgevormd moeten worden j tot een stadscentrum, dat zowel 's zomers als 's winters functioneert. Naast de genoemde suggesties wordt het scheppen van die bestuur lijke verhoudingen in en tussen de agglomeratie, stadsgewest en provin cie, welke een effectief beleid moge lijk maken, primair noodzakelijk ge acht. De nota is aan alle in het door het stadsgewest omvatte gebied gelegen gemeenten toegezonden voor com- mentaar. Burgemeester Koomans: hetzelfde niveau WOENSDAG 20 OKTOBER ALPHEN Omdat het gisteren 40 jaar geleden was, dat de heer D. A. rc Maanen in Utrecht bij het centraal magazijn van R. S. Stokvis als chauffa in dienst trad. was het gistermorgen in het bedrijf te Alphen, waar de jubilai vijf jaar geleden als chef van de expeditie werd aangesteld, féést. Met zijn kinderen en echtgenote werd de heer Van Maanen ontvangen het directiekantoor, waar burgemeester mr. Gallas de jubilaris toesprak. „U heeft zich uitstekend weten aan te passen en de opbloei van het bedt van Stokvis zeer goed kunnen bijhouden". Vervolgens reikte hij de heer Vi Maanen de eremedaille in zilver uit, verbonden aan de Orde van Oranj Nassau. De directeur van het bedrijf, de heer R. Husen, overhandigde de goud jubileumspeld met de briljanten. Na dit officiële gebeuren vond nog een huldiging plaats in de kantine vi het bedrijf. Als blijk van waardering bood de heer Husen een geschenk ondi couvert aan. Namens het personeel sprak de heer De Vries en hij bood ee draagbare radio aan. De heer A. van Hesen sprak namens de chefs-collega en schonk een elektrisch scheer apparaat. NOORDWIJK Het ontbrak de Noordwijkse raad gisteravond niet aan spraakwater. De mededelingen alleen leverden al stof voor een de bat van anderhalf uur, hoofdzake lijk over een punt, dat slechts zij delings aan de orde was, namelijk de invoering van een toeristen- en woonforensenbelasting. In de vorige vergadering was een voorstel, waar in een principe-uitspraak van de raad werd gevraagd over de even tuele invoering van een dergelijke belasting, van de agenda afgevoerd, omdat B. en W. eerst nadere infor maties wilden inwinnen. Naar de mening van de heer Jan sen (VVD) leverde het terugnemen van het voorstel een stuk onzeker heid voor het bedrijfsleven op. De VVD bleek niet gelukkig te zijn met de invoering van een toeristenbe lasting. Door zijn uitvoerige betoog haal de Jansen zich de toorn op de hals van KVP-fractievoorzitter Alkemade. Er moet eerst een studie van worden gemaakt. De chr. fractie wacht de voorstel len af. De bezwaren van de horeca en an dere belanghebbenden zijn aange hoord, deelde burgemeester Bonnike mee. De wethouder van financiën, de heer Van Leeuwen diende zakelijk van repliek. Al jaren zijn wij bezig een grotere bijdrage van het rijk te krijgen voor de toeristengemeenten. Dat belanghebbenden tegenover een toeristenbelasting negatief zouden staan, hadden we tevoren ook wel kunnen zeggen. Middenstand Tegen de door Ged. Staten goed gekeurde bestemmingsplannen voor de kernen van Noordwijk aan Zee en Noordwyk-Binnen is by de Kroon een groot aantal bezwaar schriften ingediend hoofdzakelijk door de plaatselijke middenstand. De heer Vogelaar wilde weten of de komplannen reeds wettelijke be tekenis hebben of dat de bouwver ordening van kracht is zolang de Kroon niet op de bezwaarschriften heeft beslist. In het belang van de rechtszekerheid van de burgers moet er klaarheid komen. Wethouder .Van Duyn zegde een nota toe. De bouw verordening is van toepassing. Al leen bij bepaalde belangrijke objec ten, die planologisch van betekenis zijn, kan de bestemming van het gebied weigeringsgrond voor een bouwvergunning opleveren. De heer Benschop (prot. chr.) sprak zijn teleurstelling uit over de hou ding van de middenstand, daar deze door het indienen van de bezwaar schriften de bestemmingsplannen voor drie a vier jaar gaat bevriezen. Deze mensen zien alleen hun eigen belang en niet dat van de gemeente. Deze uitspraak werd aangevallen door Jansen en Alkemade, die wezen op het recht van de middenstanders tot het indienen van een bezwaar schrift. De hoofdgedachte van de plannen is de bestemming, verklaarde de heer De Geus. Zo mag in het tweede gedeelte van de Hoofdstraat geen uitbreiding van horeca-vestigingen plaatsvinden. Kan men daar nu uit breiden of niet? Dit moeten wij we ten, aldus de heer De Geus. ROT schapp Shell jaar bi Rotter^ de Ms van 32 bouw Met io dee gemee van d Rotter ligstei: ven ei Chevr en de drijve Maas\ Uit mededelingen bleek, dat i financiering van het zwembad i gunstig voorstaat. Ten aanzien vai vi de scholenbouw lagen de zaken wj ai minder florissant, omdat men bij provincie een duidelijke prioritei geeft aan het basisonderwijs bovei g( het kleuteronderwijs. De inspectie| maken uit welke scholenbouw meest urgent is en wat dit betrei Vi nam Noordwijk toch een gunstig plaats in. Een urgentieverklarin voor uitbreiding van de openbar school staat op het punt te worda afgegeven. Over de structuurschets Bollen streek had men in veertien maandej niets meer gehoord. De Geus noem de dat een stuk tragiek. Als de 1 lengemeenten zelf geen aktiviteitor gaan ontplooien, kan men binnentaBj geen stap meer doen. Hij drong rl bij B. en W. op aan, dat NoordvH als grootste gemeente vooraan |l lopen om het streekoverleg weeïg I gang te brengen. Het streekoverleg loopt moeili verklaarde burgemeester mr. nike. Men zal trachten de zaak a op gang te krijgen. De kwaliteit van het door Leidei aan Noordwijk geleverde drinkwateil was een punt van felle kritiek. Wethouder Den Otter bestreed dal, Dtij* hier „vuig gewin" in het spel zou zyniaan Onderzoekingen hebben aangetoonl|yare 6 dat het water onschadelijk is. Cj ""'P'01 korte termijn zal een en ander i Leiden besproken worden. Ijfsll beslcte (Van onze redacteur provinciale staten) DEN HAAG Een nota over het „Stadsgewest Den Haag" heeft één dezer dagen het licht gezien. Op advies van de rijksplanologische commissie heeft een aantal provinciale planologische experts zich gebogen over de problematiek van de agglomeraties Den Haag en Leiden en het Westland, het Bollengebied en Delft. Doelstelling voor hen was het uitbrengen van een nota over de mogelijkheid van een deze gebieden omvattend stadsgewest Den Haag dat in de totaliteit van de Randstad Zuid-Holland samen met het gewest Rotterdam een metropolitain karakter moet krijgen. Primair in het Stadsgewest Den Haag zal een functioneel regeringscentrum staan terwijl de totale opzet van de hoofdkern van internationale allure moet zijn. te hu Toel meer i zameli wereld Boven telistis ian d Alle voorkomende Handels-, Privé- en Reklamedrukwerken. Wij openen donderdag 21 oktober a.s. ons nieuwe bedrijfs pand aan de Belangstellenden geven wij gaarne van 7 tot 8 uur namiddag gelegenheid onze nieuwe drukkerij te bezichtigen. G. C. Schaap Zonen voorheen Badstraat 26. TER AAR De N.V. Drankenindustrie All In Drinks, Hoekse Aarkade 5 in Ter Aar( houdt dinsdag 26 oktober van 16 tot 18 uur open huis. Dit in ver band met de opening van de nieuwe fabriek. Het bedrijf is afkomstig uit Koudekerk en is nv ondergebracht in de voormalige Ter Aarse groenteveiling. Een snelle groei was er de oorzaak van dat naar een ander onderkomen moest worden uitgezien. In Ter Aar heeft men een ruimte'ter beschikking die vijf maal groter is dan in Koudekerk het geval was. All In Drinks werd in maart 1965 opgericht. Naast de eigen produklie van vruchtensappen, limonadesiropen en wijnen importeert het bedrijf uit ver schillende landen wijn zowel in fles als in bulk. Recente verbouwingen deden een 4000 m2 groot fabriekscomplex ontstaan, met op groei berekende afdelingen. Bovendien is er nog de directe beschikking over 10.000 m2 onbebouwd terrein, zodat de ruimteproblemen wel tot het ver leden behoren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4