Programmablad moet VPRO uit geldnood halen Maagd op het dak nog wat stroef kontuur in ftficj non Kennedy blunderde bij val van Diem" TV-commentaar 314 De krant kunt u niet missen; geen dag! MAANDAG 18 OKTOBER 1971 0 onze radio- en tv-redactie) trecht/hilversum een verhoging van 3 gulden 11e (ook de studenten-) abon- ienten op het programmablad e Geluiden denkt de VPRO uit totale geldnood te kun- redden. Deze verhoging in op 1 januari a.s. De be ing 1972 wijst een tekort aan ƒ197.000 en om dat te dek- zou de VPRO ook haar laat- reserves moeten opmaken, omende verhoging van het nementsgeld kan echter, seerd op een oplage van 0 exemplaren, 270.000 op- gen en dan is er dus nog een 1 overschot om aan de ma ft reserve toe te voegen. is het belangrijkste nieuws dat zaterdag in Utrecht gehouden raadsvergadering van de VPRO schijn kwam. Wel had men 7 iraten nodig, waarbij het vooral iver de een jaar oude nota van og-perschef Ad Kooyman over ormatievormen in de program- en de inspraak van bestuur en in het bedrijf, dat het uiteinde- jrogrammabeleid voert, een openbare bestuursvergade- gehouden op 27 september jd., ■eeds afgezien van het voeren llerlei maatschappelijke acties ran men gewoonlijk de zoge- je follow-up toch niet geheel (lijven volgen, maar de inspan- tran programmamakers voor het eren van actuele zaken die een -up kunnen krijgen, blijft ge- De kwestie van de inspraak Mien is echter eeri zo moeilijke dat hierover in een volgende lering zal worden gesproken, mede naar aanleiding van een iver het programmabeleid, wel- scheidende directeur S. J. aan naar persoonlijk inzicht sa- elt. VPRO-vergaderingen pleegt mg en dikwijls in abstracte ter- e worden gediscussieerd. Maar bestuur als ledenraad beginnen te krijgen van het „VPRO- zoals voorzitter drs. H. het uitdrukte, en daarom ïen na een moeizaam begin van rgadering over in duidelijke ns i* ke Op /ERKEN kracht. [ij loop van de discussie over het mmabeleid deelde directeur S. «•man nog mede: „Het bedrijf ich ten opzichte daarvan stevi- zijn schoenen staan dan een eleden. De kijkcijfers stijgen urend en halen nu een gemid- fan 16 procent. Wij zijn echter een klein en zeer overspannen be drijf, waarin heel hard wordt ge werkt aan vele eigen produkties. Daarom is nog niet aan alle wensen van de ledenraad tegemoetgekomen, met name niet aan die betreffende religieuze uitzendingen. Wij zaten nog teveel in de fase van reconstruc tie. het bedrijfsmatig opzetten van de aideling televisie. Het bestuur heeft wel telkens prikkels gegeven en het bfcdrijl wilde wel een werkgroep en e^n proefuitzending op touw zetten, maar de harde werkelijkheid is. dat we cit alles tot nu toe niet hebben kunnen honoreren. Technisch zijn wij ook zwaar gebonden aan faciliteiten. Vergeten is de ledenraadswens op dit gebied echter niet". ital gestegen ledental van de VPRiO is tus- jjanuari en 8 oktober van dit estegen met een totaal van ruim 4000 begunstigers, •leden) en rüim 1400 leden- ees. Wil men Vrije Geluiden op basis van 90.000 exemplaren sn, dan moeten er meer abon- jworden gewonnen. Binnen het IC f wordt druk onderzocht, hoe met de beperkte middelen het an verbeteren en aantrekkelij- laken voor de verkoop. Ook er worden later mededelingen Er zal worden getracht, meer abonnees te winnen, aar, waarin de VPRO de gele- d had zich op te werken tot reniging met 100.000 reële le- »dig om C-omroep te blijven, is In mei j.l. heeft de VPRO irnieuwd onderzoek naar het geldige leden aangevraagd bij Over enkele weken ziet men, in vol vertrouwen, op een |e uitslag, het resultaat daar- fe h(J|,gemoet. Ongetwijfeld zullen er ige duizendtallen ongeldige le- gevonden, o.w. ook onge- 00 Belgen, die wel de VPRO en een eigen district vormen, m geen Nederlandse omroepbij- betalen en dus bij de telling U afvallen. Van bestuurszijde men nu op een aantal geldige tussen de 102 en 103.000 en e zou dan de status van de iep zijn gered. Niettemin be en, dat de ledenverwing stevig ten doorgaan, wil men op het te peil blijven. door BER HULSING TILBURG Wij hebben in Nederland eindelijk weer eens een echte vrolijke musical, die goed kan worden, maar zater dagavond in de Schouwburg nog wat onzeker en stroef in pre mière ging. 'n Maagd op het Dak is de Neder landse bewerking van A Funny Thing Happened on the Way to the Forum, een Amerikaans succes dat op 8 mei 1962 in New Yorks Alvin Thea tre begon, daar meteen bijna drie jaar (965 voorstellingen) bleef staan, viervoudig bekroond werd als de ver- makelijkste musical van het jaar, la ter dan ook werd verfilmd, en het hier dus ook wel zal doen. Burt Shevelope en Larry Gelbart namen de komedies en kluchten van Plautus als voorbeeld. Slimme slaaf Quasilius kan vrij worden als hij zijn jonge baas Dromio aan mooie Philia helpt. Maar die is door slavinnehan- delaar en bordeelhouder Gajus Lila al verkocht aan protserige hopman Miles Gloriosus. Vakkundig Quasilius speelt het klaar, maar vraag niet hoe. Met leugens en mis verstanden, persoonsverwisselingen en een schijndode, vechtparijen en verwarde achtervolgingen, met alle dwaze figuren en dolle toestanden, .die klassiek komisch waren en ble ven, bij Plautus, zijn navolgers, de commedia del'arte, en latere kome dies tot aan de hedendaagse musical toe. Shevelope en Gelbart hebben dat vakkundig in elkaar gezet, Stephen Sondheim schreef er pittige songs en muziek bij. Die müziek klinkt wel, maar blyft niet hangen. Er deint na de voorstelling geen enkel wijsje meer door mijn hoofd. Quasilius werd in Amerika, op het toneel en in de film, gespeeld door Zero Mostel en die kan hier, zoals iedereen weet (na Anatevka zeker), alleen vervangen worden door Lex Goudsmit. Die doet het met een inne mende humor, en gein, goedlachs slim en ondeugend, lekker bewegelijk, vol variaties en met een zangstem. Thérèse Steinmetz is wat zij vol gens haar goed gezongen liedjes moet zijn: heerlijk, begeerlijk en verder niets. René Frank is de zeer verliefde, nog onbenullige minnaar. Zij hebben beiden, ook in hun bewegingen, de romantisch argeloze, erotisch stijl. Herbert Joeks, als vader Senilius, die per vergissing ook nog eens op avon tuur denkt ,te gaan, is de ervaren vak komiek, die alles precies goed doet. (Ook als er door de zenuwen iets fout loopt). als een sport entreact-clowns is Hans Otjes de lolligste. Walter van Canoy is het vreemde mannetje, dat zijn kinderen zoekt. Ger Smit staat de be lachelijke militair nog niet machtig te brallen. De courtisanetjes zien er aardig uit, en de donkere Norma Davy is de mooiste, maar ze stralen nog niet en ze dansen maar slapjes. Eigenlijk za ten alle bewegingen en dansjes nog niet best. Regisseur Anthony Crutchley is, wat dat betreft, nig niet ver genoeg gekomen. Als alles in ver warring door en achter elkaar holt moet dat op de chrono- en centimeter nauwkeurig gaan, wil het een mee slepende wanorde worden. Er werd nogal gesukkeld met timing en tempi. Onverstaanbaar Sommige liedjes bijvoorbeeld, door Jaap van de Merwe kernachtig, gees tig, in hedendaagse spreektaal ver taald, maar wel wat ingewikkeld geworden, werden onverstaanbaar doordat zij, voor de zangers en voor ons, te snel gingen. Ze moeten dus langzamer, terwijl de gang van zaken af en toe juist al te traag leek. Ze moeten dus beter „swingen" ook. De goed spelende dertien man in de bak, best geleid door Fons Rats, kun- Thérèse Steinmetz en René Franck in de musical „Maagd op je Dak". Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV 19.00 uur (EO) Wij hebben een woord voor de wereld; muziek, informatie en berichten 20.00 uur Bij de tijd, informatief programma 20.20 uur Oude wijn, muzikaal klankbeeld 21.18 uur De gieren, hoorspel 22.40 uur Literama 23.00 uur Koorzang HILVERSUM 2 NOS 18.30 uur (AVRO) Operetteconcert 19.20 uur (RVU) Technische vooruit gang en menselijk welzijn 20.05 uur Komt u maar.,.., actueel programma 22.00 uur Jazz in aktie 23.20 uur Motorisch gestoord, docu mentaire nen dan ook wat zachter en tegelijk pittiger zijn. De voorstelling sprankelde nog niet veroverend. Bij een musical moet je je gtnoegelijk overgeven, en niet meer zitten nadenken. En dat moet, mei nog enige weken werken aan het vervolmaken, en aan eigen zekerheid, te bereikte znjn, want de voorwaar den zijn er. In een hele uitzending over het te kort aan hartklinieken die in Brand punt. van zaterdag werd gevoerd viel plotseling de doodgewone vraag: „Wat is het verschil tussen open en gesloten hartchirurgie?" De presentatoren en hun hoogge leerde gast gebruikten die term voortdurend en veronderstelden dat bekend is wat daarmee wordt be doeld. Allerlei ingewijden in het pu bliek stelden ter zake kundige vragen die als aangevertjes konden worden beschouwd. Maar die doodeenvoudige vraag onthulde veel over het onvermogen van een actualiteitenrubriek met de kijkers in contact te treden. Het is misschien een beetje onrechtvaardig om. dat op te merken bij een actuali teitenrubriek die nu juist publiek heeft aangeworven om de communi catie te bevorderen, maar feit blijft dat je mag veronderstellen dat meestal te veel bekend wordt veron dersteld. Het is een duidelijke ver dienste van Brandpunt die dit soort vragen naar de betekenis van „moei lijke woorden" mogelijk is. Aan de andere kant hebben ive sterk de indruk dat deze vragen niet het doel zijn waar naar men streeft. Een aanwijzing daarvoor zijn de eer der genoemde deskundigen die in het publiek hebben plaatsgenomen. Je wordt, als je dit soort vragen op merkt, in ieder jeval bepaald bij de vraag of een groot deel van wat in allerlei rubrieken in de informatieve sector wordt gebracht veel mensen niet ontgaat. Een aanverwante vraag rees gister avond bij het kijken naar een afleve- rina van de NOS-serie „De onverge- telijken." Aan de beurt van behande ling was Victor van Vriesland, een man die zo'n soort programma na tuurlijk gemakkelijk kan dragen om dat hij een zeer goed geheugen heeft en bovendien aoed kan vertellen. De programmamakers hadden gekozen voor Van Vriesland als letterkundige en dat kan ook moeilijk anders, maar ze toonden hun keus wel erg nadruk kelijk. Terwijl juist Van Vriesland een van de weinige letterkundigen is, die de TV-kijker of radioluistei tar aankno pingspunten had kunnen bieden van wege zijn bijdrage in tv-spelletjes van vroeger. In plaats daarvan waren er een paar kennissen die om strijd getuigden van Van Vrieslands inte griteit en van zijn belezenheid. Vanavond te zien NEDERLAND I AVRO 19.05 uur Toppop Hitparade 19.30 uur Boekje open 20.21 uur Analyse, politiek overzicht 20.30 uur Peyton Place 21.15 uur Muziek is troef, gevarieerd programma NEDERLAND 2 KRO 19.05 uur Wij, heren van Zichem 20.21 uur (RKK) Het dorre land van belofte, documentaire 21.15 uur Agatha Christie en de film Jolig type Elsa Leoni, de indrukwekkende moeder Domina, een soort nog niet oude „komische Alte", is een jolig ty pe, dat haar eigen goede zingen mooi weet te parodiëren. Arnold Gelderman, een andere slaaf, en een heel gekke, zal nog grappiger worden als hij zijn uitbundigheid iets inhoudt. Ferd Hu- gas is een mooi schurkachtig sinister brok Gajus Lila. Bij de drie soldaten, of en slaven, die telkens ronddazen NEW YORK (Reuter, AP) In een boek over zijn jaren in het Witte Huis schrijft oud-pre sident Lyndon Johnson, dat de rol van de regering-Kennedy bij de omverwerping van de Zuid- vietnamese president Ngo Dinh Diem een „ernstige blunder" was. De staatsgreep tegen Diem ver oorzaakte politieke chaos in Zuid- Vietnam en werd een belangrijke fac tor voor Johnsons besluit Amerikaan se grondtroepen te sturen. De uitbrei ding van de oorlog, aldus Johnson, was een direct gevolg van de staats greep drie weken voordat hij op 22 november 1963 het presidentschap aanvaardde. De memoires zullen op 7 november verschijnen. Johnson roert in zijn memoires on der meer de volgende punten aan: Kort nadat de Vietnambespre- kingen in Parijs waren begonnen in 1968 hebben aanhangers van Richard Nixon, waarschijnlijk zonder dat de latere president daarvan op de hoogte was, dc besprekingen bijna doen stranden door te trachten de Zuidviet- namese leiders over. te halen zich te omzetten, omdat tegenstanders van de Vietnamese oorlog in het Congres en de nieuwsmedia ongefundeerde slech te berichten verspreidden. Johnson aanvaardt verantwoor delijkheid voor de Vietnamisering van de oorlog en schrijft dat toen Nixon president werd hij een 'effectief forum voor vrede' aantrof in Vietnam. Zesdaagse oorlog Israël is de Zesdaagse oorlog be gonnen, ondanks een belofte aan John son dat deze een week of twee zou krijgen om de heropening van de golf van Aqaba en een vreedzame rege ling te bewerkstelligen. De president zond de Amerikaan se zesde vloot tot dicht onder de kust van Syrië ondanks de waarschuwing van premier Kosygin, via de Hotline overgebracht, dat de Sowjet-TJnie mi litair tussenbeide zou komen. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND van 18 - 20 uur: I. Johann Gottlieb Goldberg. Concert voor cembalo en strijkorkest in d kl.t. II. Georg Philipp Telemann 1. Concert voor altviool, strijkers en conti nuo in G gr.t. 2.lno, dramatische cantate III Johann Gottfried Müthel Concert voor cembalo. 2 fagotten en strijkorkest in d kl. t. MARY STEWART Momma Smidje Verholen en de veedieven van Texas 76 „En toen jij zo - zo heftig was, en David zo bang meende ik dat je gek moest zijn. Ik dacht dat je wel gek moest zijn, als je David die nacht had neergeslagen... Na dat ik je in Nfrnes ontmoet had", besloot ik ongelukkig „dacht ik namelijk dat je het werkelijk gedaan had." „Charity." „O, Richard-" „Charity, je moet me iets vertellen." „Wat?" vroeg ik. Daar komt het, dacht ik, daar koml het. „Heeft David iets gezegd waardoor jij tot de overtui ging kwam dat ik gek was?" „Ik-ik weet het niet", hakkelde ik. „Je liegt. Charity. Je moest zo langzamerhand weter dat je tegen mij niet kunt liegen. Heeft David je verteld dat ik gek was?" „Ja", zei ik. Toen ik hem eindelijk aankeek, glimlachte hij. „Jij, uilskuikentje", zei hij. „Maak je toch niet zoveel zorgen. Dat maakt het betrekkelijk eenvoudig." „Eenvoudig?" herhaalde ik onnozel. „Maar ik dacht dat je-" „Ik bedoel, dat dit iets bepaalds is", zei hij. „Iets dat we kunnen bestrijden. Zei hij het zelf?" „Ja." „Met zoveel woorden?" „Ja." Juist. Wel, dat betekent alleen maar het volgende: ze hebben hem ervan overtuigd dat ik het was, die hem een mep op zijn hoofd gaf en - of - zelfmoord trachtte te plegen met de Rolls. Dat is het enige, waaruit je krank zinnigheid zou kunnen afleiden, tenzij ze de gepleegde moord er voor alle zekerheid bij hebben betrokken. En daar ik er in mijn hart van overtuigd ben dat ze hem niet zouden kunnen laten geloven, dat ik Tony vermoord heb of dat ik David zelf heb aangevallen, zal het waar schijnlijk wel de poging tot zelfmoord zijp." „Zo?" „En zoals ik het zie, staan we nu tamelijk sterk om de ze overtuiging te bestrijden. Hij vertrouwt jou, niet?" „Ik geloof van wel. Ja, ik ben er zeker van, na de ma nier waarop ik hem in Nimes geholpen heb - om aan jou te ontsnappen." „Kijk niet zo berouwvol. Je zult terug moeten gaan en met hem praten, hem op een of andere wijze ervan over tuigen, dat ik even normaal ben als jij, en ervoor zorgen dat hij me ergens ontmoet en met me praat. Dan zullen we dit zaakje uit de wereld helpen, en er eens en voor al mee afrekenen." „Je bedoelt dat je hem meteen mee wilt nemen?" „Natuurlijk. Denk je dat ik hem naar haar terug zou laten gaan? Zij en haar minnaar - of haar echtgenoot, net wat je wilt - kunnen hun eigen weg gaan, en David en ik de onze Zijn blik ontmoette de mijne. „En de jouwe." „Het klinkt eenvoudig, als je het zo stelt", zei ik. „Maar Richard, als ze werkelijk besloten zijn, jou te vermoor den - zou Deepings dan nü veiliger zijn dan toen?" Hij bracht een hand naar zijn hoofd, met een gebaar dat tegelijk onbeschrijflijk vermoeid en heel jeugdig was. „Alweer hetzelfde antwoord, Charity", zei hij. „Ik weet het niet. Mijn eigen huis... en om een of andere vreemde reden is het niet meer veilig voor mij of voor mijn zoon... om een of andere vreemde reden: dat is de kern van de zaak." Wordt vervolgd) 185: „Gelukkig...", peins de smidje Verholen, die ge ïnteresseerd doorlas. „Mijn voorvader heeft die rotsen dus niet voor een krats verzetten tegen Johnsons besluit de weggesjacherd bij Grote bombardementen op Noord-Vietnam Mummelmondi ümdat u» stop te zetten. Johnson zegt met wie wist dat die aanhangers van Nixon waren. Johnson stelt dat het Tet-offen- sief in februari 1968 een grote neder- er goud in de rot sen zat. En wat staar er nu verder nog? Mbig Mum ml Snuffr seyde my laag was voor de communisten, maar Jat hy tgout een veraghte- pi- dat zij deze nederlaag in een psycho logische overwinning hebben kunnen i uur. licht, cultureel nieuws. 19.39 Mededelingen en de Weerman. 19,45 Nieuws. 20/10 (K) Kijkend naar Nederland (3). 20.40 (K) Amusementsprogramma met de George Mitchell Singers. 21.25 (K) Het ritueel van beze tenen. sociologische documen- ind I: NOS: 18.45 (K) talie. 22.35 Vergeet niet te le- iltjeskrant. STER: 18.50 zen. 23.10 Nieuws, ieclame. NOS: 18.55 (K) lal. STER: 19.00 (K) Re- AVRO: 19.05 (K) Top- Hltparade. 19.30 Open jonge mensen eten hun favoriete ter (4( STER: 19.55 (Kl ie. XOS: 20.00 (K) Jour- iTER: 20.15 (K) Reclame. 20.21 Analyse: maande- olltiek overzicht. 20 30 iyton Place. TV-feuille- ■15 (K) Muziek is troef: eerd programma. 22.05 Televlzler-Magazlne. 22.55 - 23.00 (K) Jour- onde met verfland II: NOS: 18.45 (K) beltjeskrant. STER: 18.50 >Or te b eclame NOS: 18.55 (K) nktie v(»al- STER: 19.00 (K) Rfe- T KRO: 19.05 WIJ. Heren hchem. Vlaamse TV- on. STER: 19.55 (K) Re- .NOS: 20.00 (Ki Jour- iTER: 20.15 (K) Reclame. *KK 20.21 Het dorre 20.05 Komt u maar. programma met muziek en te lefonische reakties. 22.00 (S) Jazz in aktie. 22.55 Mededelin gen. 23.00 Nieuws. AVRO: 23.10 Radiojournaal. NOS: 23.20 Do cumentaire over een Unesco- project in Indonesië. 23.55 - 24.00 Nieuws. actueel Nieuws. 17.31 Actualiteiten. 18.00 (S) Licht ensemble en so listen. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de NMP. de Agatha Christie OS; 22.35 (K) Journaal C: 22.40 - 23.10 EHBO - Srh.i. - Nederlands: 18.00 beltjeskrant. 1805 (K> °Pers, Jeugdserie. 18.30 diversiteit. 19.10 Sport, wurlg Frans en: Zoek- Hilversum I, 402 m: NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Toelichting bij het nieuws. 18.47 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. E.O. 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld, met om: 19.04 Reformatie en Re veil; 19.20 Zicht op het kerke lijke leven en om 19.40 Bij belstudie. NCRV: 20.00 Bij de tijd: Informatie over Ontwik kelingen in de samenleving. 20.20 (S> Oude wijn. muzikaal klankbeeld. 21.1 De gieren, een moraliteit. 22.20 Avond- overdenklne. 22.30 Nieuws. 22.40 Literaire kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 <S> Koorzang 23.20 (S) Orchis Militaris. klankbeeld. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.30 (Si Operetteconcert door het Promenadeorkest en solisten. R.V.U 19.20 Techni- Hilversum I. 402 m. KRO: 7.1-0 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S), Badinerle: klassieke muziek (gr). (7.30-7.40 Nieuws: 7.41-7.50 Actualiteiten). 8.24 Overweging. 8.30 Nieuws 8.41 Voor de hulsvrouw. 10.00 Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgymnas tiek. 7 20 (Si Dag met een plaatje (gr.) 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (verv.) (8.30-0.33 De groenteman.) 3.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Oude kamermuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 (S) Claveclmbelrecltal 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (11.00 Nieuws) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 beursberichten). 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Knip perlicht: Verkeersmagaztn. 13.00 Nieuws. *13 11 Radiojour naal. 13.30 (S) Scala: harpreci- tal 13.55 (S) Nieuwe grammo foonplaten met toelichting. NOS: 15.00 Zoeklicht op Ne- lyck metael vond, een krygsman onwaerdigh. Vant saghte gout kon men im mers geen speer- ende pyl- punten maeken. Hy en wilde niet met het gout te maecken hebben ende schonk my alles wat in de berg was. Dat hebbe ick met reysende coopluydan voor goudstucken ende juwelen, omdat wy hoop toen eerlyck gedeeld met Teeuw, Harmen ende Geurt. Wy verhandelden het hadden ooyt nogh eens een groot schip te connen coopen, wacrmee wy wilden teruggaen naer ons eighen land, belaeden met gout ende ryekdom..." „Dat moet ik toch werkelijk eens aan Andy vertellen", zei de smid. En geloof maar, dat die verbaasd opkeek, toen hij daar plotseling te horen kreeg wat de oplos sing van het goudraadsel was. „Gompernikkie!" zei hij. „En zou er nou nog steeds goud in die bergen zitten?" „Dat weet ik niet", antwoordde de smid. „Ik heb het papier nog niet uitgelezen. Misschien staat het er wel bij. Even kijken, waar ik gebleven was. O ja, hierDe toeganghe tot myn goutmyn hebbe ick doen verberghen onder het derde treedjen van het trapjen by myn schryfcaemer. Men beklimme rustigh deese trap ende haalt er dan de derde tree uyt. Men siet dan vanself hoe het verder gaet„Hoeraaa! riep Andy. „Hé, gekke ouwe smid! Ik ga er op af! Ik ga goud graven! De derde tree van de trap!" Onmiddellijk rende Andy weg en voor alle zekerheid nam hij een groot houweel mee. De smid kon toen al niets anders dan dan hard achter de begerige veehouder aanrennen. En zo leek het wel of de een de ander achtervolgde door het nachtelijk duister van de prairie (S) Aubade: klassieke muziek derland: reportages en com- (10.30-10.32 Nieuws) 11.00 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Medede lingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 12.50 We reldkampioenschap hockey in Barcelona: 13.00-13.05. Raden maar...). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: muzikaal middag-magazine met o.a. 14.30-15.00 Adres onbe kend: 15.30-15.32 Nieuws en 10.00-17.00 Vraaggesprek met bekend Nederlander 17 00 Overheidsvoorlichting KRO: mentaren (Om 16 00 Nieuws) AVRO: 17.00 Mobiel: een be weeglijk irogramma waarin om 17.55 Mededelingen. Hilversum III 240 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.02 Dag dinsdag. 8 00 Nieuws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nieuws. 9.03 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13 03 De Eddy Becker Show (H.00 Nieuws. 13.03 De Eddy Beckef Show (14.00 Nieuws) 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: gevarieerd platenprogramma (17.00 Nieuws)

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7