KWAAKJE een kikker met witte stippen Niet piekeren maar puzzelen Strijkkwartetten van Nieuwe Weense School OPLOSSING VAN DE DRIEHOEKSMETING [ATERDAG 16 OKTOBER 1971 door Tieke Slijk Kwaakje, de kikker, had q zes broertjes en zusjes, was de oudste en dat liet goed merken ook. Hij wil- altijd het laatste woord jbben en steeds de baas gr hen spelen en natuurlijk ,s er daardoor vaak ruzie. Vat denkt hij wel?", kwaak- ze dan, „omdat hij nou fallig de oudste is, moet niet denken, dat hij ons commanderen." Ze zaten met z'n zessen op het id van een waterlelie toen raakje aan kwam zwemmen, chuif eens een eindje op jul- ik moet er ook nog bij!" Daar heb je hèm weer hoor, jij maar op dat andere blad ten. Je kunt er niet bij". Schuif op en gauw een beet- want anders...." Toen deden ze maar gauw it hij vroeg, want ze hadden eerder kennis gemaakt met n sterke pootjes en ze konden h niet tegen hem op. jullie zouden eigenlijk wel is een beetje meer respect ir me kunnen hebben, ik ben t alleen de oudste maar ook mooiste van jullie!" 3a, ha, ha, moet je hèm ho- n! De mooiste! Jij bent net zo oen als wij en jij ziet er pre- s eender uit. Wat een ver- tlding heb jij zeg!", zei ompootje, de jongste. .Spiegeltje, spiegeltje, wie is mooiste kikker van deze vij- r?", zei Groenoogje spottend. .Jullie kunnen zeggen wat je it, maar als je maar weet, dat vanmiddag witte stippen op jn rug zal hebben". «Witte stippen? Hoe kom je ar dan aan?" ,Dat is mijn geheim, ik zal 't dlie vanmiddag wel laten ich, geloven jullie hem toch hij schept alleen maar op. 1 stippen op zijn velletje, je voor!" zei Groenoogje la- ïnd. iloof 't dan niet! Om twee vanmiddag zullen jullie :eloos staan, daar ben ik van!" En toen nam hij duik in de vijver en zwom je zes kikkertjes keken hem aV hoewel ze hem niet ge- oolóen, spraken ze af om hun itgestipte broer om twee uur 1 bewonderen. ..Kwaakje voelde zich heie aal niet prettig. Want hij had nou wel gezegd, maar hoe am hij aan witte stippen? ügenlijk had hij 't niet zo willen laten komen, maar had 't nu eenmaal gezegd, at zou hij geplaagd worden uitgelachen, als hij 't niet ar kon maken! Hij zwom naar de kant van de vijver, waar hij z'n vriend Vorsje, de pad, ontmoette. „Je had weer moeilijkheden met je familie, geloof ik, hè?" zei Vorsje: „Ik hoorde jullie ten minste aardig te keer gaan. Ik begrijp niet, dat je altijd maar met ze aan 't kibbelen bent, laat ze toch links liggen, kleine kik kers zijn nu eenmaal niet wij zer. En wat schiet je er mee op?" Kwaakje gaf geen antwoord. „Zullen we samen een baan tje zwemmen? Wie 't eerst aan de overkant is. Klaar Af!" En wèg jzwom Vorsje', die pas halverwege in de gaten kreeg, dat Kwaakje niet naast hem zwom. „Kom nou joh! 't Water is heerlijk!" Kwaakje schudde z'n hoofd en pinkte stiekem een traan weg. Vorsje zwom weer terug en zei: „Wat ben jij vandaag een saaie Piet, je hebt nog geen twee woorden gezegd en je zit er bij alsof je zwaar in de zor gen zit". „Zit ik ook!" antwoordde Kwaakje hem. „Wat is er dan?" „Ach, laat me nou met rust. Ik moet nadenken". „Waarover dan?" „Hoe ik aan witte stippen kom". „Wat zit je nu toch te. baze len? Witte stippen? Wat moet je daar dan mee doen?" En toen vertelde Kwaakje hem het hele relaas. „Ach joh, maak je je daar nou zo druk over? Iedereen zegt wel eens iets wat hij niet meent en je zusjes en broertjes begrij pen toch zeker ook wel, dat je maar opschepte?" „Dat dacht je maar. Ik heb ze verteld, dat ik om twee uur precies met m'n witte stippen zou komen en als ik dat niet doe, zal ik mijn hele leven wor den uitgelachen en geplaagd, als je dat maar weet „Ja, dat is misschien ook wel zo. Waarom heb je dan ook zo iets doms gezegd? Witte stippen. Hoe verzin je 't, ha, ha, ha!" „Begin jij me nou ook al te verwijten en uit te lachen? In- plaats dat jij je beste vriend nou eens behulpzaam bent!" „Tja witte stippen!" en Vorsje dacht diep na. „Hé", riep hij in eens opgetogen, „ik weet wat!" Kwaakje keek hem hoopvol aan. „Wat dan?" „Heel eenvoudig. Als we een bus- witte verf kunnen vinden, is alles opgelost. Ik kwast die stippen er wel even voor je op. Dat is een karweitje van niets". ,,'t Is een idee. maar waar ha len we verf vandaan?" „Bij een schilder natuurlijk, kom op, dan gaan we meteen". En samen met Vorsje zwom Kwaakje naar de andere kant van de vijver, klom op de kant en ging op zoek naar een verf- winkel. (Wordt vervolgd) Jarigen Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag!!! 20 oktober Rinske Steeneveld, Oosteinde 16, Stompwijk, 9 jaar 22 oktober Coby van Duyn, Zwarteweg 31a, Noordwijk, 7 jaar 23 oktober Carla de Jong, I Catsstraat 45, Gouda 9 jaar, Wil- ma v.d. Wijngaart- Einsteinplaats 405, 'Rotterdam-14, 10 jaar. Puzzeloplossing Helm, hanglamp, hart, hoed, hangsnor, hark, hoepel, ha mer, hond hok, hoofd, haas, hengel, hand, haar, haak. Prij swinnaars Cora Bos in Bleiswyk en Nel lie van den Ende in Schevenin- gen zyn de prijswinnaars. eisjes en jongens, ait je een "muziekpuz- kunnen noemen, llie moeten uit deze van letters eds 5 dezelfde soorten toeken, dus van de- 1de grootte, dikte. rm enz. Die 5 letters Fmen, als je ze goed ingschikt hebt, de van een muziek- Irument. In totaal an er 25 letters in de zei, dus reken ar even uit kun de namen van 5 dekinstrumenten ge ien worden en die ik graag van jullie l Succes hoor! De assing insturen vóór idag 19 oktober. Dag meisjes en jongens, Nou, wat zei ik de vorige week? Zo'n puzzel doen jullie graag, iln ja hoor, er waren erg veel oplos singen. De een had nog meer woorden met een H gevonden dan de ander, tsjonge, wat kunnen jullie dat allemaal goed opzoeken zeg. Volgende week hebben jullie fijn herfstvakantie. In Rotterdam is een heel programma samenge steld wat er zoal te doen is. Mis schien in andere plaatsen ook wel. Film en goochelen ontbreken niet op het programma. Goochelen is erg leuk om naar te kijken hè. Het gaat allemaal watervlug en ze to veren van alles te voorschijn. Al zit je er met je neus bovenop, je ziet niet hoe ze het doen. We gaan eens naar de brieven kijken. Jeanet v.d. Koppel en Wil- ma v.d. Does schreven voor het eerst. Gezellig. Wat een mooi ca deau kreeg je van je vader on moeder, Jeanet. Geen wonder dat je er' blij mee was. Is het op school moeilijk Wilma? Veel huiswerk? Ga je op de fiets? Wat heeft jullie laan een deftige naam! Hier heb ik nog twee meisjes die Wilma heten: Wilma Dam leuk dat je weer schreef. Je bofte de eerste keer hè en Wilma v.d. Wijngaart er staat iedere week een puzzel in hoor. Je weet al vroeg wat je voor je verjaardag krijgt. Edith Leijdens en Petra Harkcs hebben thuis feest gehad met veel cadeaus, bloemen en laat op blij ven. Dat was zeker het fijnste Thea v. Duijvenbooden heb je weer op Majoor gezeten? Gaat het al een beetje? Jij zetie tante Chris aan 't puzzëlen even als Beppie Benschop het voor beeld dat je niet kon vinden was een scheermesje. Maar 't stond in de oplossing hoor, goed kijken maar. Joke Spiering ik vind de naam van jullie school toch wel mooi. Marga v. d. Kaaden jammer dat je vriendinnetje zo ver weg gaat. Misschien mag je er wel eens lo geren. Zo Marjolijn Keizer jij bent even goed in de kleren gezet, zeker een zondagse en een door- de-weekse. Tonnie de Jong is de meester nog ziek? Jij hebt de prins'en de prinses gezien en de „Een enige puzzel! Heb iedereen er stapelgek mee gemaakt", verhaalt me vrouw W. Metz - Scheepstra (33) te Voorschoten. „Hopeloos geploeter" zucht daarentegen dr. J. G. van de Putte (42) te Harderwyk. En anderzijds looft de heer N. T. de Jong (104) te Middelburg: „Een lekkere puzzel met behoorlijk wat systematiek er in!" Er moesten zeven stokjes met lengten 1. 2, 3 tot en met 7 aan elkaar worden gelegd in willekeurige volgorde, doch zodanig, dat belendende stokjes steeds een hoek met elkaar maakten en alle stokjes evenwijdig aan de zijden van een gelijkzijdige driehoek lagen. Om dit te verwezenlijken moest de (algebraïsche) som van de stokjes in één richting voor alle drie richtingen constant zijn. Bij voorbeeld in fig 1: daarin liggen in de drie richtingen: a) stokjes 1 en 7 naar links en 6 naar rechts, dus IJ-7—*6 2; b) de stokjes 2 en 4 in tegengestelde rich tingen eveneens 42 2; c) de stokjes 5 en 3 in tegengestelde richtingen: 53 2. De volgende problemen moesten worden opgelost: I. Maximaal omvatte eenheidsdrie hoekjes. Dit maximum (gegeven) bedraagt 116. Dit kan op drie manieren worden verwezenlijkt. Het optekenen begint al tijd met stokjes 1 in de richting links horizontaal (LH); de verdere richtingen zijn: rechts horizontaal (RH); links naar boven (LB), links naar onder (LO), rechts naar boven (RB) en rechts naar onder (RO). De drie figuren zijn dan: a) l,2(RO), 7(RH), 3(RB), 4(LB), 6(LH), 5(LO); zie fig. 1. b) l,4(RO), 3(RH), 7(RB), 2(LB), 6(LH), 5(LO). c) l,4(RO), 3(RH), 5(RB), 6(LB), 2(LH), 7(LO). II. Minimaal omvatte eenheidsdrie hoekjes met één gebied. Dit minimum bedraagt 28 en kan op drie manieren worden verwezenlijkt: a) l,4(LO), 7(RH), 3(LO), 2(LB), 6(LH), 5(RB); zie fig. 2. b) l,5(RO), 4(RH), 2(RB), 3(RO), 7(LH), 6(LB). c) l,6(LO), 5(RH), 3(LO), 2(LB), 4(LH), 7(RB). III. Volgorde der stokjes 1,2 enz. tot en met 7. Kan op drie manieren: a) l,2(LO), 3(LH), 4(LB), 5(RB), 6(RH), 7(LO). b) l,2(LO), 3(RH), 4(RB), 5(LB), 6(LH), 7(RO). c) l,2(RO), 3(LO), 4(LB), 5(LH), 6(RO), 7(RB): zie fig. 3. IV. Minimaal aantal eenheidsdriehoek jes met twee gebieden. Minimum 24. Ook drie manieren: a) l,5(RO), 4(RH), 3(RO), 2(RB), 7(LH), 6(LB); zie fig. 4. b) l,4(LO), 7(RH), 2(LB), 3(LO), 6(LH), 5(RB). c) l,6(LO), 5(RH), 2(LB), 3(LO), 4(LH), 7(RB). V. Minimum aantal met drie gebieden. Minimum 22. Vier mogelijkheden: a) l,4(LO), 6(LH), 3(LO), 2(LB), 7(RH), 5(RB). b) l,5(RO), 7(LH), 2(RB), 3(RO), 4(RH), 6(LB). c) l,5(RO), 3(RH), 4(LB), 2(RH), 6(LO), 7(LB); zie fig. 5. d) l,6(LO), 4(LH), 3(LO), 2(LB), 5(RH), 7(RB). VI. Minimum aantal met vier gebie den. Minimum 22. Eén oplossing. l,5(RO), 6(LO). 2(RH), 4(LB), 3(RH), 7(LB); zie fig. 6. VII. Twee gelijke gebieden. Beide gebieden zijn 16 en er is één oplossing: l,4(LO), 7(RO), 2(RB), 3(LB), 5(LH), 6(RB); zie fig. 7. VIII. Drie gebieden waarvan de aan tallen driehoekjes een meetkundige of rekenkundige rij vormen. Twee oplos singen: a) rekenkundige rij van 4, 8 en 12 drie hoekjes: l,6(RO), 3(LH), 5RO), 2(LH), 4(RB), 7(LB); zie fig. 8. b) meetkundige rij van 4, 8 en 16 drie hoekjes: 1,4(LO), 5(LH), 3(LB), 2(RB), 7(RO), 6(RB). IX. Gebied van 90 driehoekjes. Vier oplossingen: a) 1.2(RO), 6(LH), 4(LB), 3(RB), 7(RH), 5(LO); zie fig. 9. b) l,5(RO), 4(RB), 3(RH), 7(LB), 2(LH), 6(LO). c) l,3(LO), 2(LH), 4(LB), 6(RB), 5(RH), 7(LO). d) l,4(RO), 3(RB), 2(RH), 6(RB), 7(LH), 5(LO). De heer P. Oosterlee (59) te Maassluis heeft er, zegt hij, een dozijn limonade rietjes op verknipt. Heel verstandig: fris dranken zijn toch al zo zwaar belast. Mej. Nelly van der Veen (14) te Doezum verrijkt de Nederlandse taal! Zij vond de puzzel „knoepergoed"! De gemiddelde waardering bedroeg 8,08; verkregen uit: 4 (2,8%), 5 (0.3%), 6 (8.3%). 7 (15,0%), 8 (33,6%), 9 (28,5%), 10 (11,5%). Ondanks de stroom oplossingen is de ladder gezakt tot boven 139 punten, met als prijswinnaars: J. H. Abbink, Huize „De Vloed", Crocus- straat 2, Son (voor de achttiende maal!). P. A. Hoogendoorn, Adr. van Bleijen- burgstraat 18, Dordrecht (voor de eerste maal). H. Nederbragt, Kerkstraat 6 bis, Utrecht (voor de eerste maal). M. Qualm, Agamemnonstraat 1 huis, Amsterdam (voor de derde maal). De Puzzelaarsbyeenkomst op 25 september Volgens traditie berustten de leiding en de organisatie bij de heer M. Vader en volgens dezelfde traditie verliep alles onder grote geestdrift. Als altijd ging iedereen met een prijs naar huis. En ditmaal was de animo dermate groot dat met algemene stemmen of lieven bij acclamatie besloten werd, de bij eenkomst jaarlijks te houden! De individuele wedstrijd werd gewon nen door de heer E. C. Buissant des Amorie te Amstelveen, gevolgd door de heer drs. B. Jansen te Ede, de heer ir. Jac. van Nieuwkoop en mevrouw W. Metz-Scheepstra te Voorschoten. Op elke bijeenkomst blijkt weer, welk beginsel aan goede vrijetijdsbesteding ten grondslag ligt: hoe meer inspanning, hoe méfer vreugde en voldoening! En ondanks de felheid waarmee gestreden wordt be hoefde niemand uit het veld te worden gestuurd en kwam de scheidsrechter heelhuids en voldaan thuis! Mr. G. VAN VORDEN. Voor de eerste keer in de ge schiedenis van de fonografie ver scheen bij DGG een cassette met vijf platen, waarop het gehele oeuvre voor strijkkwartet werd bij eengebracht van de componisten van de „Neue Wiener Schule": Ar nold Schönberg, Alban Berg en Anton Webern. De vertolking werd terecht toe vertrouwd aan het speciaal op dit terrein zeer deskundige La Salie- kwartet, gevormd door de vlolisten Walter Levin en Henry Mever, aitist Peter Kamnitzer en cellist Jack Klrstein. Twee jaar geleden presen teerde dit ensemble in Wenen het complete werk van de componisten Schönberg, Berg en Webern met ongekend succes in de concert zaal: niet alleen werd de techni sche weergave geroemd, maar evenzeer het feilloze inzicht in ce materie, de muzikale uitbeelding en de ongeëvenaarde kwaliteiten van het samenspel van deze yier musi ci. Naderhand werden deze concer ten herhaald in de Verenigde Sta ten en nu kan iedere muzieklief hebber er dankzij deze weergaloze platenreproductle kennis van ne men. Over de opnamekwaliteiten niets dan de grootst mogelijke lof: men waant zich vrijwel volledig in de concertzaal, zo realistisch is alles aan de schijf toevertrouwd. Ner gens krijgt men de indruk, dat er veel zou zijn „overgenomen", inte gendeel, alles klinkt bijzonder spontaan en „aus einem Guss". Zo voert deze cassette van het sterk aan Brahms en Dvorak verwante kwartet in D (uit 1897) van Schön berg via diens al geheel gewijzigde klankenwereld van de werken op. 7 en op. 10 met een schitterende bijdrage van de sopraan Margaret Price en het werkstuk op. 30 naar het opus 37. Deze werken vormen het leeu- wedeel van de collectie (6 plaat kanten). De vierde plaat bevat Berg's bekend geworden Lyrische Suite uit 1926 en het strijkkwartet op. 3 (uit de jaren 1909/10). Op de laatste plaat staan de werken van de seriële grootmeester Webern. te weten de Fünf Satze op. 5 en het- strijkkwartet uit 1905 op de eerste zijde en de 6 Bagatellen en het strijkkwartet op. 28 op de andere kant. Op instigatie van primarius Wal ter Levin werd tegelijkertijd een uitermate interessant boekwerk uit gegeven door Ursula v. Rauch- haupt getiteld „Schönberg, Berg, Webern. die Streichquartette, eine Dokumentation". Het betreft hier een verzameling brieven, opstellen indringende analysen van Schönberg zelf onder meer teksten van lezingen, dit alles aan gevuld met portretten en muziek voorbeelden (ook in facsimile). Veel van dit materiaal was moeilijk verkrijgbaar, en bovendien werden talrijke documenten nu voor het eerst gepubliceerd. Al met al een uitermate belang wekkende uitgave deze cassette, die bij intekening verkrijgbaar is voor 95 (in plaats van ƒ122,50). P. VEENSTRA koeien en geiten vierden ook feest met strikken in hun staart. Jacquelien Stolte wat leuk dat je een foto stuurde. Je staat er mooi op. Ja, dat was een eind rijden naar de kermis: Margreet Paul jullie zijn met een heel koppeltje thuis. Mariene van Veen heb je nog aan de rekstokken gehan gen en een bruggetje gemaakt? Liesbeth v. Berkel het zal een fijne vakantie voor jou wor den. Maar vandaag is het toch ze ker ook een beetje feest? Dat re petitiecijfer is nog erg meegeval len hè? Tante Chris is de zevende van de volgende maand jarig. Jeanet de Rover jullie zijn ge zellig met een heel stel naar 't oos geweest. Ja Jeanet. het was de vo rige keer een ander meisje met dezelfde naam. Er zijn er zoveel, je zou ervan in de war raken. Cora Reijngoudt heeft har best gedaan op een tekening, leuk Cora Heb je nu je prijs ontvangen Wim Post? Meisjes en jongens, hiermee be sluit ik mijn brief. Een heel prettige week en ik hoor wel weer wat jullie zo allemaal gedaan hebben hè. Dag, groetjes van tante Chris Smidje Verholen en de veedieven van Texas 184: Andy was dus blijkbaar goed op de hoogte van de wijze, waarop men in vroeger tijden uit Nederlandse kastelen placht te ontsnappen. Maar toen hij zag wat er allemaal in die kist zat„Wel alle koeien nog an toe!" snoof hij. „Is dat allemaal echt? Man, dan ben je misschien wel nhljonair of zo! Ik zou maar eens gauw een kenner laten komen, als ik jou was. Om de boel te schatten, begrijp je wel. Jonge, jonge, jonge, en hoe is dat mooie spul nou allemaal onder in die rotsen terecht ge komen? Hoe kwam die voorvader van je aan zoveel rijkdom?" „Volgens Mbig Mumml Snuffr heeft hij voor een handje vol oude rommel een hele berg geruild", antwoordde de smid. „Mis schien zaten daar wel goudmijnen in. Maar jahoe kom je dan aan diamanten en zo? Die vind je gewoonlijk niet in goud mijnen. Trouwensweet je nog dat ik al eens eerder het vermoeden koesterde, dat de gestolen koeien wel eens in oude mijngangen konden zitten„Ik weet het, ik weet het", interrumpeerde Andy. „Je had gelijk, maar daar hoef je niet zo over op te scheppen. Zoek jij het nou verder maar uit. Ik hoor dan de uitslag wel." Nu begon de smid eerst al die oude boeken en papieren uit de holen naar de ranch te dragen en toen dat gebeurd was, volgde er een tijd van ijverige studie. Daartoe zette de smid zijn geleerde leesbrilletje op en hij begon regel voor regel uit te pluizen wat er nu allemaal in die- oude boeken en handschriften stond. En wie schetst zijn verbazing, toen hij eens op een avond een oud en stoffig papier vond, waarop het volgende relaas te lezen stond: „Hoe wonderlyck was het, toen wy de barre rotsen kochten van Mbig Mumml Snuffr om daervan eene geriefelycke behuyzinghe te maecken. Wy en conden immers niet woonen in so een cleyne, indiaense wigwamme! Ende hoeveel meer wonderlyck was het, toen eens op een dagh Teeuw op my cwam afgeloopen ende buyten aesem Uytriep: Kyck, schippert! Ick hebbe gout gevonden! Terstond oovertuygde ick my vant selve ende ick vertelde het aen Mbig Mumml Snuffr anavond te zien IERLAND I AVRO K uur Mary Tyler Moore Show 30 uur Poets, de avonturen van een verborgen camera uur Mounties op Mallorca. show '5 uur De Versierders, tv-serie S uur Sportpanorama IERLAND 2 KRO 35 uur Felix de kat, tekenfilm '2 uur Reinaerde, beeldverhaal 21 uur Bleeke Bet. Nederlandse speelfilm 20 uur Tot de dood ons scheidt, satirische comedie (1) anavond te horen 1VERSUM I TROS uur Verzoekprogramma van klassieke muziek w uur De tunnel der duisternis, vervolghoorspel (2) 20 uur Poster, klankbeeld '0 uur Dansen als een edelman, feuilleton <0 uur Stretch, amusementsprogramma LVERSUM 2 VARA ®0 uur Promenade orkest en zangsolisten uur Brassband Magazine uur Metropole orkest uur De Staalkaart ill m uur klassieke kamermuziek 13» '0 uur Late platen RADIO VANAVOND ZATERDAG 16/10 Hilversm I 402 m. TROS 18.30 Nw. 18.41 Voor de kleu- j ters. 19.00 (S) Verzoekprogr. v. klass. muz. 2100 De tunnel der I duisternis, vervolghoörsp. (2). 21.20 (S) Poster, klankb. 22.10 Dansen als een edelman, muz. geïll. radiofeuill 22.30 Nws. I 22.40 (S> Stretch: amuscments- progr. 23.oo-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Act 18.20 Uitz. v. d. Boeren Partij 18.30 Nou l en...: satirisch progr 19 00 <S) i Prom ork. m. zangsol 20.00 Nws. 20.05 (S) Brassband Ma gazine. 20 30 (S) Metropole ork 21.00 (S) De Staalkaart 22.00 i (S) Klass kamermuz. 22.55 Me- j ded. 23.00 Nws. 23.10 (S) Muz v. d. late avond.. 23 55-24.00 I Nws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (K> De Fabeltjeskrant. STER: 18 50 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journ. STER: 19.00 (Kl Recla- i me. AVRO: 19.05 (K) Mary Ty- Ier Moore Show. 19 30 Poets i De avonturen v. e. verbor- camera. STER: 19.56 (K) Recla- I me. NOS: 20.CO (K) Journ. STER: 20.15 <K) Reclame. AVRO: 20 21 (K) Mounties op Mallorca. show. 21.15 (K) De Versierders TV-serie. 22.05 AV- RO's Sportpanorama. NOS: 22.55 - 23.00 (K) Journ. Nederland II. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18 50 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journ. STER: 19.00 (K) Recla me. KRO: 19.05 (K) Felix de kat. tekenfilm. 19.12 Reinaerde. beeldverhaal. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K> Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame KRO: 20.21 Bleeke Bet. Neder landse speelfilm uit 1934 21.30 Brandpunt. 22.20 (K) Tot di. dood ons scheidt, satirische comedie (1) 22.50 Epiloog NOS: 22.55-23.00 (K) Journ. RADIO MORGEN (ZONDAG 17-10) Hilversum I. 402 in. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Overweging. 8.15 (S) Badinerle: klassieke muziek (gr). 9 00 Nieuws en waterstanden. 9 15 (S> Laudate. klassieke gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering ïi.on Nieuws. 11.02 (S) Metrópole-or- kest met zangsoliste. 11.55 Me dedelingen. 12.00 Kruispunt: magazine 12 30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands (commentaar 13.00 (S) Licht muziekprogramma. 14.00 (S) Volksliederen. 14.15 Strip: zon- l dagmiddagkrant over boeken. 'NOS: 14.30 (S) Nederlands Ka merorkest en solist. (15.10-1538 Adempauze) 16.30 Thomas a Kempia. herdenkingsrede. ICVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Impressie over het wel en wee van Ne derlandse Protestanten in West-Berlljn. IKOR: 18.30 Zingt hei voorbedachte lied. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws 19.07 (S) Klassiek pianotrio. 19.45 De verwachtln-g van het Rijk. lezing 20.00 (S> bespreking. 20.35 tS) Promena de Orkest. 21.00 (S) Com nu met sangh: geestelijke liede ren. 21.25 Tussenbeide: actuele kroniek. 21.50 (S) Kerkorgel- cert. TROS: 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Semi-klassteke en moderne orkestwerken (opn). Na af loop: landelijke concert-agen da. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8 00 Nieuws. 8.10 Voor het plat teland. 8.17 Weer of geen weer (Om 9.00 Sportmedede- lingcn). 9 45 Humanistisch Ver-, bond. IKOR: 10.00 Kinder-, PROGRAMMA'S dienst. 10.28 Wilde Ganzen. 10 30 De milieu-vervuiling, AV RO: 12 00 (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld. 13.19 Radiojour- naai. 13.35 Delta, commenta ren. meningen, voorspellingen en muziek. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. 16.30 Een konink te rijk met uw verzoekplaat. VARA: 17.00 (S) Pianorecital. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.15 (S) Hot Club 69. 18.25 Kwartiermaker Drs. P 18.40 (S) Liedjespro gramma. 19.00 Zin en tegenzin: discussie. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Brabants Barok Ensemble met orgel. 20.00 Maatschappij - vrouw - man. klankbeeld. AV RO: 20.30 (S) Verzoekplaten- programma. 22.30 (S) Auteurs lezen voor uit eigen werk. (Om 22.55 Medelingen: 23.00-23.10 Nieuws; 23 10-23.20 Radiojournaal23.55-24 00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7 02 Radiojour naal. 7.05 Lukraak. (8 00 Nieuws) 9.00 Nieuw i. 9.02 Van negen, tot tien. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaiek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Ver- zoekplatenprogramma. NOS: 12.40 W.K. hookey in Barcelo na. VARA: 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02-16 00 Langs de lijn: sport en muziek, o.a het W.K. hoc key In Barcelona. (15.00, 16 08 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN (ZON DAG 17—10» NEDERLAND I NOS: 13.57 Weekoverzicht en algemene informatie over- schooltelevisie. TELEAC: 14.00 Het kan verkeren - les 2. 14.30 Technisch en wetenschappelijk Engels - les 3. 15.00 Journaal. 15.02 weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Ver keersinformatie. 15.25 (K) Yan kee Doodle. TV-serie voor de jeugd. 16.15 (k) Openbaar Kunstbezit. 16.30 Werk aan de wereld. documentaire over ontwikkelingshulp aan Indone sië. 16.55 Toto-uitslagen. IKOR- /CVK/RKK: 17.00 (K) Bijbel- vertelling voor de kinderen. IKOR: 17.10 - 18.00 Oud-Katho lieke Kerkdienst. TELEAC: 18.20 - 18.50 EHBO - les 6. NOS: 18.53 (K) De Fabeltjes- krant. IKOR CVK: 19.00 (K) Vrede is meer dan een droomfilm. NCRV: 1930 (K) Op Safari door Ethiopië (II). filmreportage. NOS: 20.20 (K) Journaal. NCRV: 20.25 (K) De kleine waarheid. TV-feuilleton 4dl. 16). 21.25 (K) Herkent U deze melodie?, muzikale quiz. 22.25 (K) Dagsluiting. Bond zonder Naam: 22.35 (K) Jalou- zle maakt veel kapot, gesprek. NOS: 22.40 - 22.45 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 17.00 - 17.30 Samenvat ting van de feestelijke show t.g.v. de 2500ste Verjaardag van de Iraanse Monarchie 18.55 (K) de Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Catweazle in: De tekens van de IJierenriem. TV-serie. 19 30 (K) Studio Sport I. 20.20 (K) Panoramiek: .500 Jaar Perzië. 20.43 (K) Dubbeldekkers. TV- serie. 21.10 (K) Studio Sport II. 21.45 (K) De Onvergeteltjken: Victor van Vriesland. 22.35 <K Tournaal. TELEAC: 22.40 - 23.10 Studeren - les 2 RADIO MAANDAG (18-10) Hilversum I. 402 m NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Prelu dium I: oude muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludium II: klassieke muziek (gr.). 8.10 Te Deum laudamus (gr.). 8.30 Nieuws. 8.41 (S) Podium voor d« vrouw: informatief program ma. 9.10 (S) Gelders Orkest en soliste. 9 50 (S) Klassieke or kestmuziek (gr.). 10.00 Theolo gische Etherleergang. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Voor de zie ken. 11.30 Hier en Nu. 11.32 De kleine wereld, vervolghoorspel (2). 11.55 Mededelingen. 12.00 Los-Vast: gevarieerd program ma. (12.10 Boekbespreking: 12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: 12.50 Wereld kampioenschappen hockey in Barcelona: 13.00 - 13.04 De tafel drie. 13 30 (S) Franse en Italiaanse opera-aria's (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Pia norecital. 15.00 Gereformeerde middagdienst. 15.30 Nieuws. 15.33 In 't zilver: voor oudere luisteraars. 16.30 Voor de kleu ters. 16.45 Radiostrip voor de kinderen. 17.00 (S) Pop-groep. 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 Nieuws. 17,32 Hier en Nu. 18.00 (S) Hot Club '69 Politieke Partijen: 18.18 Uit zending van de VVD. Hilversum II. 298 m VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.02 (S) Spits uur Amsterdam: lichte gram- mofoonmuziek en reportages. (7.33 - 7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Spitsuur Amsterdam (vervolg). NOS: 9.00 De bittere pil. documentaire over een Unicef-project in Indonesië. 9.35 Waterstanden. 9.40 Wat heeft dat kind?, pedagogische rubriek. 9.55 (S) Muziek uit dc Middeleeuwen cn Renaissance (opn.). 10.15 (S) Repertorium: omroeporkest en radio man nenkoor. 11.00 Nieuws. 11.03 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 11.30 Internationaal spectrum: moderne muziek. 12.10 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandas: moderne en klassieke muziek met tussen 12.15 en 14 30 uur Informatie over muziek en ANP-nlouws. 14.30 Schoolradio. AVRO: 14.50 Radiojournaal. 14.55 Weekover zicht. 15.00 't Is historisch: een programma over geschiedenis. 15 25 (S) Lichte grammofoon- muziek. 15.35 Biels Co: strip. 16.00 Nieuws. 16.03 Mika- doo: ktndcrmagazin. 17.00 (S) jeugdprogramma. 17.40 Mededelingen Hilversum III. 240 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 KRO- op-Drle. (8.00, 9.00, 10.00 en 11.00 Nieuws). 12.00 NieuWs. 12.03 Van twaalf tot twee: pau- zeproramma. (13.00 Nieuws. 13.03 Raden maar). TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Jam on radio. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 De Hugo van Gelderen Show 17.00 Nieuws. 17.03 - 18.00 Dc Hugo van Gelderen Show (verv.). Inclusief de na tionale tlp-vljftten. Zondag te zien NEDERLAND I NCRV 17.10 uui* (IKOR) Oud-Katholieke kerkdienst 19.00 uur (CVK/IKOR) Vrede is meer dan een droom, film 19.30 uur Op Safari door Ethiopië (2). filmreportage 20.25 uur De kleine waarheid (16) 21.25 uur Herkent u deze melodie?, muzikale quiz NEDERLAND 2 NOS 19.05 uur Catwaezle, tv-serle 19.30 en 21.10 uur Studio Sport 20.20 uur Panoramiek: 2500 jaar Perzië 20.45 uur Dubbeldekkers, tv-serie 21.45 uur De oovergetelijken: Victor van Vriesland Zondag te horer HILVERSUM I NCRV en TROS 17.00 uur (CVK) Gereformeerde kerkdienst 19.45 uur De verwachting van het Rijk. lezing 20.35 uur Promenade orkest 21.00 uur Geestelijke liederen 21.50 uur Kerkorgelconcert 22.40 uur Semi-klassieke en moderne orkestwerken HILVERSUM 2 VPRO en AVRO 19.35 uur Eindhovens Barok Ensemble 20.00 uur Maatschappij vrouw man. klankbeeld 20.30 uur Verzoekplatenprogramma 22.30 uur Auteurs lezen voor uit eigen werk

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 17