Hernieuwde belangstelling voor religie Sluitende begroting voor Katwijk Leithenrod© 6 miljoen duurder Topambtenaren overbelast Keizer maakt korl rond rit DenHaag POLITIE KRIJGT NIEUW STR ANDGEBOUWTJE Bus naar Merenwijk Zwammerdams gymlokaal bijna klaar Sa Genegenheid Belangstelling Overbodig IN KATWIJK BEKENDMAKING Geluidsgevolgen Leidse Baan Gemeente Lisse Sancta Maria in andere handen Dokter Veenendaal legt praktijk neer Onteigening NifcuWfc LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 OKTOBER Prof. Rasker in Rijnsburg over christen-zijn in een communistische samenleving RIJNSBURG Men lean niet alle communistische landen in Oost- Europa over één kam scheren; de situatie is van land tot land ver schillend. Er is echter een algemene regel, dat de wetgeving religieuze overtuiging respecteert en vrijheid geeft voor godsdienstoefeningen én voor anti-godsdienstige propaganda. Dat zei prof. dr. A. J. Rasker in een voordracht op de Provinciale Dag van de afdeling Zuid-Holland- Noord van de Geref. Vrouwenbond, gehouden in de Immanuelkerk te Rijnsburg. De praktische toepassing van deze regel kan zijn, dat er zoals in de DDR, vrij veel toege staan wordt dat als religieuze pro paganda kan worden aangemerkt, maar dat deze bijv. in de Sowjet- unie streng verboden is. Opmer kelijk is daarbij dat de anti-reli gieuze propaganda, die van partij en soms van overheidswege bevor derd wordt, niet veel resultaat op levert en dat in sommige kringen, ook onder de jongere generatie een hernieuwde belangstelling voor religie ontstaat. Men kan stellen, dat een commu nistische samenleving een radicaal geseculariseerde samenleving is; met religie wordt officieel met ge rekend. Toch zijn de percentages van de bevolking die nog kerkelijk PROF. RASKER ontmoeting meeleven (kerkbezoek, doop, cate chisatie etc.) nauwelijks verschil lend van die bij ons. De ontkerke lijking, die ginds van overheids wege bevorderd wordt en bij ons in vrijheid zich ontwikkelt, heeft vrijwel dezelfde resultaten. Reeds Lenin heeft gezegd, dat een christen die wil meewerken aan de opbouw van de communistische maatschappij welkom is, al kan hij natuurlijk geen partijlid worden. In de Sowjetunie, waar het marxis me nu al meer dan een halve eeuw gevestigd is en nauwelijks iemand meer herinnering heeft aan de vóórmarxistisehe tijd, wordt cok door christenen de communistische samenleving als vanzelfsprekend ervaren; er is wel allerlei kritiek op de praktijk, maar nauwelijks een vraag naar de mogelijkheden van een ander systeem. In de midden-Europese landen, als de DDR, Hongarije of Tsjech o- slowakije, waar de generatie tan middelbare leeftijd nog herinnering aan een burgerlijk verleden heeft en waar naar verhouding veel con tacten met het westen mogeliik zijn, ligt dat gecompliceerder. Er zijn er, die het marxisme als een rechtvaardig maatschappelijk en economisch systeem aanvaarden of althans menen, dat het privaat bezit van de produktiemiddelen met méér met Gods geboden overeen komt dan het socialistische stelsel; er zijn er ook die in hun hart terugverlangen naar het verleden of hunkeren naar het westen. Maar naarmate het in eigen land ge leidelijk economisch (consumptie niveau) en maatschappelijk (sociale zorg, onderwijs etc.) beter gaat, groeit bij velen ook een soort natio naal besef en genegenheid voor het socialistische vaderland, dat men mede opbouwt. In verscheidene landen begint de gespannen verhouding tussen chris tenen en communisten, tussen kerk en partij, plaats te maken voor be langstelling voor elkaar. Christenen bestuderen marxistische theorieën en marxisten worden zich ervan bewust, dat ook hun heden in een christelijk-cultureel verleden wor telt en dat je ook jezelf en je situatie niet kunt begrijpen, als je dat christelijk verleden niet kent. Sommigen publiceren daarover ook en zeggen, dat christenen eeuwenlang hebben nagedacht over grondvragen van het menselijk leven, over de zin van het men selijk leven, over de ethiek en de toekomstverwachting, zo diep, dat je geen goed marxist kunt zijn, als je niet bereid bent daarbij in de leer te gaan. Zo zijn ze bereid n;et alleen tot praktische samenwerking voor gemeenschappelijke doelein den, maar ook tot onderling over leg over de grondslagen van een samenleving met méér gerechtig heid en vrijheid, een „marxisme met menselijk gelaat". Dit is de dialoog, die een jaar of zes geleden in Tsjechoslowakije ontwaakt, door het huidige regiem gewantrouwd, maar niet is verdwenen. In andere landen is er op dit gebied ook een en ander gaande. Het communisme beschouwt zich zelf als een na-christelijke ideologie, wetenschappelijk gefundeerd, die de religie overbodig zal maken, naar mate de communistische maatschap pij werkelijkheid wordt. Christenen hebben reden, aldus prof. Rasker. op grond van hun geloof en ge sterkt door feitelijke ervaring, in de vrijheid die het evangelie schenkt, de ontmoeting met het communisme en de communistische mens als een belangrijke zaak te zien. KATWIJK Ook dit jaar is het mogelijk gebleken de gemeenteraad een sluitende begroting aan te die- den, zelfs met f 161.000 voor onvoor ziene uitgaven. B. en w. verheugen zich hier wel over, maar komen er eerlijk voor uit dat op verschillende posten van de aanvankelijke ontwerp-begroting méér moest worden besnoeid dan in de afgelopen jaren het geval was. Aangezien deze posten desondanks op een verantwoorde hoogte zijn ge raamd, hoeft de verlaging geen ver ontrusting te wekken. De belangrijkste inkomstenbron vormt de uit verschillende onderde len samengestelde uitkering uit het Gemeentefonds. Dit levert in totaal f 10.183.000 op. De uitkeringen voor 1972 ondervinden hier en daar duide lijk de gevolgen van de bezuinigings- politiek van het nieuwe kabinet, zo menen b. en w. Het euvel van vorige jaren, namelijk de te lage normen voor het onderwijs, zet zich ook in 1972 voort. B. en w. zijn niet van plan voor stellen te doen om belastingverorde ningen te wijzigen. Het college vindt het gewenst de tarieven van de plaatselijke belastingen eenmaal per vijf jaar te herzien. In verband hier mee zou in 1972 de drank- en horeca- belasting herziening behoeven, maar daar de tarieven al de wettelijk ge stelde maxima hebben bereikt, is dat Reinigingsrechten Met de overgang van de vuilver werking naar een ander systeem moet volgens het college het heffen van reinigingsrechten worden over wogen. Wat betreft de nieuwe onroe- rendgoed-beiasting nemen b. en w., met het oog op een bjj de invoering te verwachten aanmerkelijke uit breiding van werkzaamheden, voor alsnog een afwachtende houding aan. Voor 1972 is, ondanks het negatie ve resultaat van het waterbedrijf, een hogere winst berekend van in totaal f 91.056. De toeneming van het gasverbruik zal zich in mindere mate in 1972 voortzetten; binnen enkele jaren is het verzadigingspunt bereikt. Toch is nog een stijging van ruim 17% (4.800.000 m3) te verwachten. Voor het elektriciteitsbedrijf is een omzet geraamd van 46.500.000 kwh, tegen 42.600.000 kwh in 1971. De lasten van de dienst openbare werken zijn ten opzichte van 1971 f 652.823 hoger geraamd. De lasten in de begroting 1972 van het grond- en saneringsbedrijf zijn opnieuw aan zienlijk gestegen, na aftrek van de verwachte huren en pachten resul terend in een exploitatietekort van f405.492,98 (1971: f329.599,91). De stijging van het tekort houdt o.a. velband met de verwachte hoge re investeringen, als gevolg van in het afgelopen jaar gedane en in 1972 te voorziene aankopen, de inbreng in 1971 van nog een groot aantal pand jes en terreinen in saneringsgebie- den, alsmede van bouwrijp te maken complexen. De begroting van de lasten voor de sociale werkplaats vertoont een stij ging van f378.471 voor een deel ge compenseerd door hoger geraamde baten. LEIDERDORP Het in aan bouw zijnde verpleeghuis voor lang durig zieken „Leithenrode" blijkt zes miljoen mcér te gaan kosten dan aanvankelijk was gedacht, na melijk f 13,5 miljoen. Het bestuur van de „Interkerkelijke stichting tot verzorging en verpleging van langdurig zieken te Leiden" waar onder het verpleeghuis ressorteert, heeft dit meegedeeld aan G.S. G.S. zeggen hierover in hun pre advies aan provinciale staten, dat zij met bezorgdheid hebben kennis genomen van deze enorme over schrijding van de bouwkosten. Zij hebben het bestuur laten weten, dat zij het betreuren niet eerder op de hoogte te zijn gesteld van het feit, dat de werkelijke kosten de aan vankelijke raming zozeer te boven gaan. G.S. komen in hun advies tot een zodanige berekening, dat niet f 6 miljoen extra nodig zal zijn, maar f 5,2 miljoen. Het college stelt de provinciale staten dan ook voor, een garantieverklaring te geven voor dit extra bedrag (van f 5,2 miljoen dus). LEIDEN „Zoals het nu gaat met dc Leidsc gemeenteraad gaat het dc verkeerde kant op, naar de onbe stuurbaarheid"; „ze moeten minder aan politiek en meer aan de belan gen van dc stad doen." Een paar gedachten op de algemene leden vergadering van de KVP afdeling Leiden, uitgesproken tijdens een open discussie over de gemeente politiek. De twee KVP-wethouders en een aantal raadsleden woonden de vergadering bij. Ook deze stads bestuurders waren niet gelukkig met de gang van zaken in dc raad. „Maar wij praten niet veel", zei dc heer Ham: de breedsprakerigheid bjj het PAK komt voort uit wantrouwen te gen alles. We zullen moeten streven naar spreektijdbeperking. Het ge vaar, dat wjj niet meer aan produk- tief werken toekomen, is groot. Top ambtenaren zijn door de wekelijkse nachtelijke vergaderingen overbelast". Zijn fractiegenoot Comelissens zag het positiever: „Pas op; iemand als Van Aken, die van zijn stad houdt, is niet negatief. In het PAK vindt men niet louter oppositie, maar eveneens idealisme. Voor het posi tieve in het PAK zullen wij ons volledig moeten openstellen, willen we nog mensen van deze tijd zijn. In deze politieke situatie moeten wij in het belang van onze stad trachten de zaken uit te praten in een con structieve geest." De heer Ham moest ook toegeven, dat het PAK zijn goede kanten heeft. „Maar", aldus de af delingsvoorzitter, de heer J. Werter, „er kan toch in kortere tijd wel to the point gesproken worden?" Me betrekking tot dé afdelings- propaganda werd gesuggereerd aan een braintrust voor de gemeente raad en aan werkgroepen te gaan doen. Het voorstel van de kant van de CH-jongeren om tot een geza menlijke werkgroep te komen werd graag overgenomen. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Hoornes- polder en in samenhang met arti kel 50. achtste lid. van de Woning wet bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een woonhuis annex kantoor aan de Groen van Prinstererweg 35 te Katwijk aan Zee, op het perceel, kadastraal be kend sectie C, nummer 372. Het bouwplan ligt vanaf 8 okto ber 1971 op de gemeentesecretarie (kamer 121 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vrijstelling schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk. 7 oktober 1971. Burgemeester en wethouders van Katwijk, de burgemeester, C. VAN DER PLAS, lo.b. de secretaris, J. C. TIELEMAN LEIDEN Op verzoek van de Werkgroep Milieubeheer van de Leidsc universiteit heeft .de techni sche physische dienst van TNO een onderzoek ingesteld naar de geluids consequenties van de in aanleg zijn de Leidse Baan, de provinciale weg 16bis, tussen Leiden en Den Haag via Voorschoten. Geconcludeerd wordt, dat in dit deel van het in discussie zijnde na tuurgebied momenteel nog juist is voldaan aan de geluidseisen, die men doorgaans stelt voor stilte-recreatie, en dat deze bestemming (stilte-re creatie) wat de geluidssituatie be treft in het gehele gebied niet meer mogelijk is als de Leidse Baan is ge realiseerd. Daarnaast moet, volgens het rapport, geluidshinder worden verwacht bij de invalswegen in Den Haag en Leiden en in enkele woon gebieden in Leidschendam en Voor schoten. Burgemeester en wethouders van Lisse zijn voornemens om met toe passing van art. 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en art. 50. lid 8, van de woningwet aan het Bestuur van de Stichting voor Prostestant Chr. Onderwijs te Lisse. vergunning te verlenen voor het bouwen van een kleuterschool op het perceel, kadastraal bekend ge meente Lisse, sectie B. no. 1373 (ged. iplaatselijk bekend Frans Halsstraat. Vanaf 11 oktober 1971 tot en met 25 oktober 1971 ligt het plan ter inzage ter gemeentesecretarie, afd. alg. zaken. Gedurende deze termijn kan men tegen dit bouwplan schriftelijke bezwaren indienen bij het college. Lisse, 5 oktober 1971. KATWIJK De huisvesting van dc brandweer Iaat te wensen over. Gedacht wordt nu aan een uitbrei ding van de kazerne. Omdat nog niet bekend is wat de invloed zal zijn van de gemeenschappelijke brandweer regeling in het distrikt Rijnland, moet rekening worden gehouden met de aankoop en vervanging van brandweermateriaal. In dit Verband wordt gedacht aan een nieuwe materiaalwagen, waar voor nu een omgebouwde uitrukwa- gen wordt gebruikt (die te klein is), en aan een hoogwerker, waaraan bij grote branden, zoals indertijd bij Parlevliet, behoefte bestaat. Er is ook een tekort aan accom modatie voor studie- en vergader activiteiten voor de raad en de raads commissies en aan werkruimte voor de wethouders en het personeel van de secretarie. Daarom wordt nu een schetsplan gemaakt voor uitbreiding van het raadhuis. Het tegenwoordige gebouwtje van de strandpolitie dateert uit 1953. In verband met de uitbreiding van het strandareaai en de strandexploitatie in noordelijke richting ligt het ge bouwtje te weinig centraal. Met het oog hierop wordt op korte termijn gestreefd naar een beter onderkomen voor de met het toezicht op het strand belaste politie. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 8 oktober: hoog water 5.23 en 17.45 uur, laag water 1.26 en 13.39 uur. Buurthuis-gesprek in de Merenwijk LEIDEN Vanavond wordt in de kantine van Elementum onder aus piciën van de Leidse Jeugd-Actie een gesprek met de bewoners van de Merenwijk gehouden over het ont werp voor een jeugd-buurthuis met speeltuin en sport- en stelterrein. VOORSCHOTEN Zaterdagavond 6 uur spelen de Randstad Ladies 1 tegen Woubrugge-dames 1. Zondagmiddag speelt het zondag elftal van Randstad Sport tegen de koploper van de 2de klas L.V.B., M.M.O., 14.30 uur. N OORD WIJK De Vereniging der Zusters van Liefde, gevestigd te Venray, die tot voor kort Sancta Maria te Noordwijk beheerde, heeft zich, o.m. door het teruglopen van het aantal roepingen, genoodzaakt gezien deze taak te beëindigen. Bij notariële akte heeft de vereniging de inrichting met alle daarop rustende rechten en verplichtingen overge dragen aan een daartoe in het leven geroepen nieuwe stichting, t.w. Stich ting „Sancta Maria", gevestigd te Noordwijk. ALPHEN Dokter J. Veenendaal legt per 15 november zjjn praktijk als huisarts in Alphen neer. Hij is benoemd tot kinderarts en is de vierde, die als zodanig in de schoolartsenkring Alphen werkzaam zal zijn. De heer Veenendaal, die 22 jaar huisarts was. neemt zaterdag 20 november afscheid van zijn pa tiënten in gebouw „Nabij". Hij wordt opgevolgd door de heer T. Herades, die zich op het adres van zijn voorganger zal vestigen. lil de l'EENSTREEK HAARLEMMERMEER Werk zoekenden. In het tweede kwartaal stonden 124 werkzoekenden inge schreven (v.j. 110). LEIMUIDEN Oliebollen. De chr. zangvereniging „Excelsior" be staat volgend jaar vijftig jaar. Om de nodige financiën bijeen te krijgen is er zaterdag een oliebollenactie in Leimuiden en omgeving. WOUBRUGGE Afgelast. In ver band met het overlijden van de se cretaris. de heer P. de Bruyn, laat het bestuur van de voetbalvereniging Woubrugge weten, dat alle activitei ten voor deze week zijn afgelast. De ritten zullen ca. 20 minuten duren. De halteplaatsen in de Meren wijk zal zo dicht mogelijk bij het portiek van het eerste reeds be woonde flatgebouw komen. De route: (Noordwijkerhout via Oegstgeest) Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Prin- cessekade. Kort Rapenburg, Bree- straat, Korevaarstraat, Catharijne- straat, Oranjeboomstraat, Sint Joris- steeg, Watersteeg, Hooigracht, Ir. Driessenstraat, Oosterkerkstraat, Zijl singel, Herensingel, Javastraat, Drift- straat, Atjehstraat, Sumatrastraat, Merenwijk, vice versa. Vertrektijden Station; maandag t/m vrijdag eerste bus om 07.00 uur, daarna elk half en elk heel uur tot en met 20.30 uur; dan 21.30 uur, 22.30 en 23.30 uur (laatste bus). Op zater dag eerste bus om 7 uur en zondags om 8.30 uur. Vertrektijden Merenwijk: maandag t/m vrijdag eerste bus om 6.30 uur, daarna elk half en elk heel uur tot en met 18.30 uur; daarna 19.08, 19.40, Geen spoedvergadering Kamer CAPRIOLE ZOEKT NIEUW ONDERKOMEN HAZERSWOUDE Het kindercir cus 'Capriole' verkeert in moeilijk heden. Sinds enkele weken wordt ge bruik gemaakt van een clubhuis, maar het blijkt nuda t alle attributen worden aangetast door roest en schim mel. Ook is het lokaaltje te klein en wat mischien wel het ergste is, de kinderen hebben last van tocht en het is er klam. Daarbij komt nog dat het gebouwtje levensgevaarlijk is te bereiken. Dank zij het echtpaar K. Scholtes, Guido Gazellestraat 45, kan voorlopig een garage worden gebruikt, maar dat betekent wel dat twee programma onderdelen, namelijk mini-acrobatiek en majorette, vervallen. Met de gemeente wordt intussen naar een andere oplossing gezocht. De heer J. de Haas uit Leiden, die vroeger beroeps-acrobaat was, is be reid gevonden, zijn medewerking te verlenen en een groep kinderen voor parterre-acrobatiek op te leiden. Ds. Honkoop bedankt voor Benthuizen BENTHUIZEN Ds. P- Honkoop te Kampen heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep van de Gereformeerde Gemeente. Vit de BOLLENSTREEK LISSE De internationale Zwem wedstrijden onder auspiciën van de Zwemclub Lisse (zaterdagavond) van gen 1 uur éérder aan wegens de Zes kamp in Rotterdam, nu gesteld om half zes. LISSE Ds. W. Suyker, predikant bij de Geref. Gemeente, heeft be dankt voor het beroep uit Zwolle. LEIDEN B. en w. zijn met de directie van de NZIIVM een rege ling overeengekomen om met ingang van 31 oktober de Merenwijk op het openbaar-vervoer net aan te sluiten. Door de Leidse route aan begin en eind van lijn 60 (naar Noordwijkerhout) te verande ren, zal overdag een halfuur- en 's avonds een uurverbinding Station Centrum Merenwijk kunnen rijden. 20.08, 21.08, 22.08, 23.08 en 00.08 uur (laatste bus). Op zaterdag eerste bus om 7.30 uur en 's zondags 8 uur. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Vergeefs heeft het lid van de Tweede Kamer Van der Spek (PSP) getracht vijftien Kamer leden bijeen te krijgen, die aan de voorzitter van de Tweede Kamer wilden verzoeken een spoedvergade ring van de Kamer uit te schrijven, waar gelegenheid zou zijn tot een interpellatie over het bezoek van de Japanse keizer. De heer Van der Spek stelde zich voor deze interpel latie te doen uitmonden In een ver zoek aan de regering alsnog het be zoek van de keizer ongewenst te verklaren. De oppositiepartijen wilden dit verzoek niet ondersteunen omdat zij van mening zijn, dat de regering niet meer terug kan krabbelen en dat de spanning in ons land door 'n spoedvergadering van de Tweede Kamer alleen maar zou worden ver groot. De heer Van der Spek heeft de VVD ook nog benaderd en ook daar vond hij geen instemming. Hij zag toen geen reden meer de overige re geringspartijen nog te benaderen. Inmiddels worden de puntjes op de i gezet om het bezoek van kei zer Hirohito feilloos te laten verlo- Vit de RIJNSTREEK ALPHEN Als de interne ver bouwingswerkzaamheden naar wens verlopen, zal het nieuwe onderkomen van de Coöp Raiffeisenbank nog dit jaar in gebruik worden genomen. ALPHEN In de nacht van dins dag op woensdag is een tweetal vee houders, wonende aan de Achter middenweg te Aarlanderveen gedu peerd. Uit de melkschuur van de heer Kempenaar werd een ketel voor het machinaal melken gestolen, waarde f600. En van de veehouder Kempen nam men de buiten staande melkbussen mee. De meeste waren leeg en die zijn in verschillende slo ten langs de weg teruggevonden. Maar ook werd een bus met veertig liter melk ontvreemd. Deze wordt nog vermist. ALPHEN Bij een op de Kenne- dylaan in Ridderveld gehouden snel heidscontrole heeft de politie tegen negen autobestuurders proces-ver baal opgemaakt ALPHEN De sporthal (Rjjn- streekhal), die al meer door onge wenste bezoekers heeft te lijden ge had, is ook in de naht van dinsdag op woensdag weer bezocht en men heeft op ergerlijke wijze huisgehou den. In het bijbehorende restaurant heeft men alles overhoopgegooid, ver nielingen aangericht, deuren ont wricht en uitgebroken om in andere afdelingen van de hal te komen, de automaten opengebroken, en etens waren over de grond geworpen, kort om, het was gistermorgen een meer dan treurige aanblik en de schade door vernielingen aangericht bedraagt stellig duizenden guldens. Een stereo radiotoestel- met pickup, twaalf re cordercassettes, een hoeveelheid rookartikelen en een bedrag van f 60 aan kleingeld werden gestolen. Van de daders geen spoor. ALPHEN Een met gasolie gela den tankauto van A via heeft gisteren een breed spoor getrokken vanaf de Rijndijk in Hazcrswoude tot het kruispunt op de Prins Bernhardlaan. Van het onder de tank liggende slan genmateriaal was een verbinding los gegaan en hierdoor kon olie weglo pen, zij het in niet grote hoeveelheid. Maar gasolie vloeit sterk uit en is bovendien vettig, zodat er toch een nare situatie ontstond over ongeveer acht kilometer, waar de Alphense brandweer en provinciale bestrijders uren werk aan gehad hebben om dit van de straat te spuiten. Vooral op de hoek van wijk Hoorn naar de Prins Bernhardlaan was de situatie voor de auto's zeer gevaarlijk en voelde men- deze zo wegglijden. De chauffeur van de tankwagen, die niets had gemerkt van wat aan de gang was, meende dat hooguit dertig liter olie kon zjjn weggelopen, maar de overlast die ervan ondervonden werd, was groot ALPHEN Dat men in een uitge breid sportveldencomplex als de Bij len hetgeen van waarde is maar thuis moet laten of achter slot moet doen, bleek dinsdagavond weer. Want tij dens de training is iemand in de kleedkamer geweest van de vereni ging Alphense Boys en heeft uit een zestal broeken de portemonnees weg gehaald. De inhoud was in totaal plm. f75. RIJNSBURG Spinoza. Woning bouwvereniging „Spinoza" zal ruim 40% van de woningbouw in Frede- riksoord verzorgen. Men is er overi gens niet zeker van, dat „Spinoza" het versnelde bouwtempo van de gemeente zal volgen. Over de 220 woningwetwoningen, die in Frederiksoord zijn gepland, is nog geen beslissing genomen. ALPHEN Huishoudscholendag. Onder leiding van de heer D. Groe- neweg, voorzitter van het bedrijf schap voor het slagersbedrijf, is gis teren 'n de benedenzaal van „Avi fauna" de jaarlijkse huishoudscholen dag gehouden. Elk jaar nemen zestien scholen aan deze dag deel. De meis jes van de Nieuwkoopse Anne Frank- school kwamen nu tot mindere pres taties zodat zij de beker moesten af staan aan de Chr. Huishoudschool in Klazienaveen. ZWAMMERDAM - Over enige weken zal het nieuwe gymnastiek lokaal naast de Oranje-Nassauschool in gebruik worden genomen. Het is niet alleen voor de schoolgaande jeugd 'n vooruitgang. De gymnastiek vereniging UDI is bijzonder ver heugd, dat zjj nu de beschikking krjjgt over een gebouw, dat aan alle eisen voldoet. Er zal in het winterseizoen één avond gereserveerd worden om te trimmen. Het bestuur van UDI is nog pen. Problemen genoeg, al was maar dat honderdtwintig Japl juornalisten en cameramensen evenementen willen bijwoner vliegen met het keizerlijk schap van land tot land met gevolg van het keizerlijk paarl staat uit achttien officiële waaronder de minister van bul landse zaken, de grootmeester J het hof, de lijfarts van de en twee veiligheidsofficieren; i er nog een gezelschap van 1 personen in lagere functies. Het gevolg zal in zes of auto's vervoerd worden, het ove personeel in een busje. Na de J twee helikopters en 12 motorrijl van de rijkspolitie bewaakte rit f Schiphol naar Huis ten Bosch,: het keizerlijk paar daar worden door de intendant koninklijke paleizen, mr. R. J. I van Zinnicq Bergmann. Verwacht wordt dat het keize paar op het bordes even zal j voor de fotografen. Om 'half wordt een bezoek gebracht aas Euromast te Rotterdam, waar bui/it meester Thomassen ter begroe aanwezig zal zijn. Teruggekeerd in Den Haag wi keizer een korte rondrit maken, is echter geen officieel karakter deze tocht gegeven. Burgeme« Marijnen zal wel een kort be afleggen op Huis ten Bosch. Om zeven uur is er een dine de Japanse ambassade te Wasser waar alleen leden van het en van de ambassade mede zu aanzitten. Zowel Artis als het Rijksmus* zullen zaterdagochtend niet worden voor het publiek, wannee keizer daar een bezoek aflegt, te de belangstelling al te groot wore Met een auto zal de keizer door tis rijden en slechts uitstappen bij nijlpaardenhuis, het aquarium en vogelhuis. Burgemeester Samkal zal er ter begroeting aanwezig zij Drie kwartier is voor dit bez uitgetrokken, waarna het in sn vaart naar het rijksmuseum waar eregalerij en Nachtwacht keken worden gedurende een half Receptie 1' i Vervolgens is er in het Okura gasten genodigd zijn. Naast Jap; hande1 svertegenwoordigers in Neer land zullen aanwezig zijn de bui meeste-s van Amsterdam en Rol P® dam, de Nederlandse oud-amiba 1 deurs In Japan, de consuls-gene jes van Japan te Amsterdam en Rot e dam en enkele leden van de din protocol van het ministerie van f tenlandse zaken. Om één uu worden keizer en 1 zerin op Soestdijk verwacht voor I lunch met koningin en prins. Op f ogenblik is nog onbekend of meenr leden van de koninklijke familie len aanzitten. Verder houdt de keizer zatei&g rust. pra Zondagochtend om tien uur ver, het gezelschap per vliegtuig Ned^ land voor een kort bezoek aan Z^ t seriand, waarna nog het s aan Duitsland volgt tri- itel Burgerlijke stand VOORSCHOTEN Geboren: 1 nard J, zv G J Vink en J van Meij; Willem M, zv M Vunderini no< Dunmink; Mart in us J, zv W eli der Velden en J A M Castelein; dra E, dv J J H den Boef en isti Steensma; Rogier, zv R Gutlich eprd Hieronymus; Michiel W, zv W Baurichter en M F Bloem; Jai dv P Chr A Jooren en Chr van hemen; Petra E, dv D van den en J C C Mackaay; Hester E M, évai B F van Hasselt en M B L de Vi| Marco zv W van Kuyk en G I R%nv di Ondertrouwd: J Th G van der rd, te Leiden en C F M van der Ham de B Guerain te Leiden en H C Slooffird Getrouwd: A J van den Broelj Nijmegen en C D M Vervoort; 1 pel Mugge en A Dragt; J A van To H L Fransz; A P Brabander te Vi ringen en E Carton. Overleden: H P A Goddijn, 73; A van den Berg 27 jr. de t KATWIJK Christen-Vrouv dt bond. Woensdag 13 oktober verga de Christen-Vrouwenbond, Hoornes. De schoolarts mevr. Nagel zal iets over haar werk vt len. De bijeenkomst begint om 8 in kleuterschool „De Klimroos" ■]e de bezig met het zoeken naar een ge diplomeerd trimleider. Ook de „huis- vrouwengymploeg" zal worden uitge breid. De groep bestond al uit dertig dames. „Onze contributie hebben we altijd zo laag mogelijk ^houden", aldus bestuurslid Van Tol. „Het zit er dik in, dat de contributie ongeveer ver dubbeld zal worden. Deze zaal heeft nogal wat gekost, zodat de huurprijs er niet om liegt". I Het Hoofd van het gemeenteb 18-j stuur van Katwijk brengt ter ope zjj bare kennis, dat overeenkomst jsc het tweede lid van artikel 80 va na de Onteigeningswet met ingang va 11 oktober 1971 gedurende 30 dage ter gemeentesecretarie, afdelit algemene zaken (kamer 12) vol e* een ieder ter inzage ligt het uitgi i werkte, bij besluit van dc raad d" ts' gemeente van 30 september 191 eqi voorlopig goedgekeurde plan t onteigening ten name van de g meente Katwijk en ter uitvoerii van het bestemmingsplan „Schu terswei" van een aantal percele PP1 gelegen ten noorden van het Vee va einde en ten oosten van de Noonilet wijkerweg, vergezeld van uitvoei i ge kaarten en lijsten van kadastr le nummers van de te onteigent ,e^ percelen met vermelding van: m( a. de grootte, volgens de registe j j van het kadaster van elk di^ percelen, en, indien niet he hele perceel zal worden eigend, bovendien de groot* Zl van het te onteigenen deel, etr- I b. de namen van de eigenaren J*01 mede-eigenaren van elk dl «u percelen, volgens de registe ge van het kadaster. s C Belanghebbenden kunnen uiterli ®'u veertien dagen na verloop van v fle' rengenoemde termijn hun bezw w ren schriftelijk aan het gemeent mi bestuur opgeven. Katwijk, 7 oktober 1971. Het Hoofd van het gemeenteb 0* stuur, voornoemd, ben C. VAN DER PLAS, lo.b ,an WIJ no\ dr

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4