DAT MEISJE HEEFT EEN GROTE DOSIS IDEALISME 3 WEEKAGENDA Ondernemingsraad heeft niets in te brengen sjonge'jonge <£p HAPTFVFIT© jong» ■9 ifll BevliegiiEg Bescheiden Moeder Messcher's Modehuis Burgerlijke stand van Leiden Piano- akkoond Mbender ZAALVOETBAL IN GROENOORDHAL ^JIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 7 OKTOBER 1971 ■huwi dracl zich 'ken andt huid ga uurll LEIDEN „Het is een meisje dat 1 zich graag voor de medemens in zet. Het heeft een grote dosis idea lisme". Zo typeert mejuffrouw T. Schuyt, directrice sinds 1954, de haar toe vertrouwde leerlingen van de in terkerkelijke school voor gezins verzorgsters (Rijnsburgerweg 85) die deze week 25 jaar bestaat. Dat idealisme schijnt bij de meisjes van het „platteland" een prijs voor wie d&drvoor nog eens een ander woord weet te bedenken het grootst te zijn. En het zijn daar de „middengroepen" waaruit de meesten worden gerecutreerd. Mej. Schuyt ontkent niet dat de aantrekkingskracht van dit die nende beroep is gedaald. „Dat is om te beginnen te wijten aan het ministerie, dat lange tijd aarzelde om deze vorm van onder wijs in het bestaande patroon in te voegen, waardoor wij het niet konden propageren op de scholen. De meisjes moeten nog achttien jaar zijn om voor toelating in aan merking te komen. Velen hebben dan al een andere richting geko zen. Maar er is nu een nieuwe regeling in de maak, die aansluit bij andere vormen van vervolgon derwijs. ik leiden allerlei nieuwe beroepen de aandacht van de meisjes van deze keuze af. Voor de stad zal dat nog sterker gelden dan voor het platteland. En ik ben ook van mening, dat de salariëring, gezien de verantwoor delijkheid die van de gezinsver zorgster wordt gevraagd, te laag is. Die verantwoordelijkheid is niet gering. De meisjes staan op een eenmanspost en moeten toch maar op hun ééntje een gezin draaiende zien te houden. Ze ver dienen f630 bruto per maand. De Centrale raad voor Gezinsverzor ging ijvert voor verbetering. )an is er ook nog de omstandigheid dat de meisjes hier komen op een leeftijd dat een huwelijk niet ver af meer hoeft te zijn. Op onze gas- tenavonden in het huis komen niet alleen ouders maar ook verloof den. Als zij gaan trouwen, kunnen ■we niet lang meer op hen rekenen. met al is er dus wel degelijk een tekort De vraag is soms duidelijk groter dan het aanbod. Wij moeten dan ook wel gezinnen, echtparen en alleenstaanden teleurstellen. Elke aanvraag betekent dat hulp nodig is, maar wij moeten steeds weer nagaan waar de gezinsver zorgster beslist niet kan worden gemist". e Ef han< eneii Eg] een aren bes len, ren ling, woi g on U selecteert, naar ik aanneem, de meisjes die zich voor de oplei ding aanmelden. Betekent het te kort dat die selectie minder streng kan worden? Schuyt: „Van een kwaliteits verlaging van het opleidingsniveau is geen sprake. De meisjes moeten nu nog achttien jaar zijn. Wat hun vooropleiding betreft hebben zij ten minste twee jaas de primaire opleiding van de huishoudschool of een andere vorm van vervol gonderwijs gevolgd. Een selectie- gesprek moet duidelijk maken of de belangstelling van het meisje een kortstondige „bevlieging" is of voortkomt uit haar serieuze wil om in dit beroep mensen te helpen en zelf voldoening te vinden. De selectie bevat verder nog een taal proef. Het meisje moet ook al drie maanden als proef bij een instel ling voor gezinsverzorging werk zaam zijn geweest. De plaatselijke instellingen voor gezinsverzorging maken de meeste propaganda voor onze opleiding, tijde cursus zelf duurt een half jaar. w le zijn :egd 3en ing. t ;e C ran trek :t tO De 21-jarige Elly Mieloo maakte zich vlug vertrouwd met dit Oegstgeester gezin. „Als je de kinderen hebt, ben je al een heel eind", zegt ze. In hun eigen omgeving lopen de meisjes dan nog een jaar stage. Tijdens de theoretische opleiding zijn ze een week in een leergezin". Zijn er meisjes die de eindstreep niet halen? Mej. Schuyt: „Dat komt maar een enkele keer voor. De vrij strenge selectie is in het algemeen wel een garantie dat de leerlingen zich hier op hun plaats voelen. Soms hebben ze al ervaring opgedaan in de kinderverzorging, kraamverzor- ging of verpleging. Tiet wordt de meisjes al gauw duidelijk dat zij flink moeten studeren. De studie tijd is immers maar kort. De nieuwe regeling schrijft een stu die van twee jaar voor. Er zal een wat zwaardere opleiding worden gevraagd maar de toelatingsleef tijd wordt lager, waardoor de op leiding gaat aansluiten bij ander vervolgonderwijs, en de kans dat belangstellende meisjes tussentijds toch nog een ander beroep kiezen vervalt. Toen wij begonnen waren er vijftien leerlingen. Nu zijn er zesentwintig. Onze topcursus in deze 25 jaar was tweeëndertig. Wij kunnen er zesendertig plaatsen. We hebben een groep intern en een extern. Er is ook plaats voor de gehuwde vrouw. Naar schatting hebben wij hier een duizend gezinsverzorgs ters opgeleid". Dit is een interkerkelijke instel ling. Hebben de meisjes allen een kerkelijke achtergrond? Mej. Schuyt: „Verreweg de mssten wel. Ze behoren tot vrijwel alle kerken. Maar er komen er ook uit onkerkelijke milieus. Soms blijkt een meisje te zitten met de vraag of zij in zo'n gemengd gezelschap haar geloof niet zal verliezen. Het beschermende milieu van thuis heeft zij achter zich gelaten. In ons huis is ook ruimte voor per soonlijke aandacht en gesprek. Contact met anderen kan je eigen geloof ook echter en sterker ma ken.. Het is goed dat de leerlingen afstand krijgen van die vertrouwde be scherming en ook in dit opzicht op eigen benen leren staan, omdat zij ook in de gezinnen waar ze straks gaan helpen, met allerlei uitingen van geloof en ongeloof in aanra king komen. Zij mogen daar, als het te pas komt, zeker voor hun eigen mening en geloof uitkomen, maar mogen die niet aan anderen proberen op te dringen. Willen luisteren en bescheiden zijn is de houding die van hen wo*rdt ver wacht. Zij worden daarop ook voorbereid. De theorie bevat behalve sociale, culturele en pedagogische stof en de opleiding tot het beroep ook geestelijke vorming. Dat is geen catechisatie maar informatie over de in ons land voorkomende gees telijke stromingen. De school heeft twaalf docenten. Eén ervan is do minee Bijl, jeugdpredikant in Lei den. Wij verzorgen zelf de dagsluiting. MEJ. SCHUYT „moedef' van vele dochters fs°loto-personeel in gesprek met bondsvertegemvoordigers De meisjes worden daarbij inge schakeld. Ze krijgen hierdoor ook vrijmoedigheid". Zijn de gezinnen tevreden? Mej. Schuyt: „Er is een grote waar dering voor deze toegewijde ma nier van hulpverlening. De meisjes voldoen werkelijk goed. Daarop moet de hele opleiding gericht zijn. Zij heeft de opdracht, het ge zin overeind te houden. Dat bete kent, dat ze huishoudelijk ge schoold is maar ook dat zij vanuit haar theoretische kennis en erva- ring-in-de-gezinnen advies kan geven en de opvoeding van de kinderen kan overnemen. Ze moet met de kinderen handenarbeid kunnen doen en kunnen zingen". Het perspectief van deze school is, gezien haar nieuwe positie in het patroon van onderwijsmogelijkhe den, zeker bemoedigend. Het be stuur is al in het gelukkige bezit van een goedgekeurd lokalenplan, dat ruimte biedt aan 75 interne en 50 externe leerlingen. De gemeente Leiden heeft grond in het Mors- kwartier toegewezen, maar 't mi nisterie moet zijn fiat nog geven. Mej. Schuyt: „We hebben nog hoop dat wij in 1972 kunnen gaan bou wen. De grootte van de nieuwe school houdt verband met de mo gelijkheid dat de opleiding met nog andere verzorgende beroepen wordt uitgebreid". Misschien laat de vertegenwoordiger van het ministerie vrijdagmiddag tijdens de receptie van directie en bestuur in het Rijnlands Lyceum weten dat deze hoop niet ijdel is geweest. Een mooier jubileumge schenk is nauwelijks denkbaar, want één centrale plaats maakt de organisatie van de opleiding wel een stuk eenvoudiger. En mejuffrouw Schuyt zit dan min der in de zorgen. „Ik ben altijd maar weer blij als de meisjes na de lessen heelhuids in het huis te rug zijn". Een goede directrice is altijd een beetje moeder. Mej. Schuyt leidt gezinsverzorgsters naar hun bestemming en heeft daarmee zelf de verantwoordelijk heid voor „het grootste gezin" op zich genomen. Dat van Rijnsburgerweg 85. Als een MOVAVEDO, een „Moeder van vele dochters". BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON 22095 LEIDEN Tafeltennis. Zaterdag avond speelt Scylla 1 tegen Delta- lloyd 1. De wedstrijd begint om half zeven :n de militaire sportzaal aan de Morssingel. LEIDEN Bok. In augustus kwa men drie jongens met een jonge brui ne bok op het politiebureau. Tot op Iheden heeft de eigenaar zich niet ge meld. De bok staat nog steeds op het terrein van het slachthuis op zijn baas te wachten. Geboren: Johannes H, zv J H Schuurman en M Meijvogel; Louise A C, d v E J Wigchert en A J van Noort; Marijke, dv G Schouten en Jutte; Maarten Richard, zv E J Dijkstra en M A Meredith; Ilonka J, dv L E Hoogeveen en J Mieloo: René F, zv AAFNieuwenhuijzenen A F M Paardekooper; Comelis, zv C Zandbergen en J G M A Kwaads Petrus J., zv J T L van der Holst en I M T Wesselman. Getrouwd: I P M Leijen en M C A M Hoogeveen; E J van Lange- laan en M Bakels; H Stouten en M J G Vlemmings; P van de Geijn en M M A Verhoeven; J M A van Ber- kel en M G Beij; N J P van Cassel en J H M Gilsing. Overleden: G C Peireijn, 25 mrt 1901, man; M C Delfos, 23 okt 1894. wed. van L Groenewegen: G. Li- bochant, 12 sep. 1893, wed. van G den Oude; J F Pelupessey, 11 jul 1927, echtgen. van P. Gravekamp; A B Heemsbergen, 29 sep 1971, zoon; L J Hendriks, 3 jun 1917, man; M J Faes, 18 nov 1903, man; E Kramp, 19 jan 1894, wed. van L Sloos; J Petit, 29 jun 1898, echtge. van W J Hansen; D J G C van der Reijden, 11 sep 1917, echtgen. van A van der Hoogt; D Roest, 14 jun 1903, man; A H Steenbergen, 13 jun 1894, man; H A Mathot, 4 jan 1897, man; P de Bruijn, 1 apr 1922, man. „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". MagBender-K&D voor zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 2600 gulden namelijk hebt u al een piano van een kwaliteit waar Bender- K&D volledig achter kan staan. En dan niet van een merk want keus hebtu bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus wel vreemd lopen, wilt una een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. kettnerSCduwaer deskundig in klank Leiden: Hogewoerd 90 LEIDEN „Het beleid van de otogravure-directie met betrekking .31 l de integratie met de Haarlemse iepdruk Industrie is onvoldoende ifundeerd... Dat is de conclusie, u aartoe het Centraal Bureau van de rafische Bond in een bespreking an, 'er de Leidse affaire is gekomen, vl (jdens de bijeenkomst van de Roto- le n ersoneelsledcn met hun bondsver- vol genwoordigers, in de Stadsgehoor- m al, werd deze conclusie aan de I erknemers overgebracht, ngei „Hoewel de directie mededeling daan heeft over de maatregelen, e ze gaat nemen, is de situatie vri »r de bonden nog erg vaag geble- jdig In eerste aanleg zijn m.b.t. de ai itegratie met de HDI bepaalde toe- de ggingen gedaan. Zo zou samengaan nro tor het Leidse bedrijf niet tot ont- 1»en hoeven te leiden. De directie van atio1 edji is weliswaar verplicht, verantwoor ding af te leggen over de motieven voor het onslag van haar werkne mers. maar die motieven blijken nu niet te weerleggen. Ze zijn in feite spijkerhard", aldus de bondswoord- voerder, die over de achtergronden zei: „We weten in feite nog erg wei nig". Hoe weinig de bonden in feite weten, bleek uit het antwoord van een van de werknemers, lid van de ondernemingsraad, op een lofzang die een woordvoerder van de bonden had aangeheven op de houding van de ondernemingsraad. De bestuurder had de belangrijke rol gereleveerd die de ondernemingsraad ten tijde van calamiteiten vervult bij hét be hartigen van de personeelsbelangen: de ondernemingsraad van de „Roto" had goed werk verricht en het ver baasde de spreker daarom niet, dat „de ontevredenheid zich niet had ontladen in een rechtstreeks contact van het personeel met de directie. Schreeuwen helpt niet", aldus de woordvoerder, die overigens wel be ter aangetoond wilde zien, dat de maatregelen noodzakelijk zijn. Een lid van de ondernemingsraad verstoorde zijn droom met de mede deling, dat de stappen al op 20 sep tember waren aangekondigd aan de bonden. Geen inspraak Toen de geruchten over dreigend ontslag duidelijker vormen aanna men, had de ondernemingsraad op 6 september contact met de bonden opgenomen. Die hadden moeten zwijgen omdat de directie vreesde dat het bedrijf schade zou lijden als gevolg van de geruchten. De onder nemingsraad was pas een uur voor dat het nieuws bekend werd, door de directie ingelicht. Het onderne mingsraadlid stelde vast: „De ondernemingsraad by de Ro togravure heeft geen enkele in spraak; hy heeft in feite niets in te brengen". In een discussie over het sociaal pakket stelden de bondsvertegen- woordigers vast, dat niemand van de overgeplaatste personeelsleden genoegen hoeft te nemen met een mindere functie. Maar ook bleek de moeilijke situatie waarin de werk nemers van omstreeks zestig jaar verzeild zijn. Men bespeurde een gevoel van on macht omdat een duidelijk antwoord van de bonden uitbleef op de vraag naar garanties voor de uitvoering van het sociaal pakket, waaraan de directie zich vorig jaar bond. Er zou den immers ook geen onslagen val len... Het voorstel, een driedaagse sta king te organiseren werd door de bondswoordvoerder afgeraden omdat het wel veel lawaai geeft, maar 0111 sterk te staan, moet men met zake- lyk-sterke argumenten komen. LEIDEN Bromfietser gewond. Vanmorgen omstreeks 10 uur kreeg een 51-jarige bromfietser uit Leiden op het fietspad langs de Kanaalweg voorrang van een uit de richting Lorentzkade komende auto. Hij schrok zodanig, dat hij de macht over het stuur verloor en een hersen schudding opliep. Leidse kaas voor miss Plymouth LEIDEN De 20-jarige Miss Plymouth was tijdens haar be- LEIDERDORP Inbraak. In de nacht van maandag op dinsdag zjjn uit de MAVO aan de Van Geerstraat 5 bandrecorders ontvreemd. De in brekers verschaften zich toegang door een ruit van een leslokaal in te drukken. zoek aan Leiden bijzonder ge ïnteresseerd in het wel en wee van de Pilgrim Fathers ver bindende schakel tussen Leiden en Plymouth. Zij sloot haar rondgang langs een aantal his torische plaatsen in onze stad af met een bezoek aan het Pilgrim-Fathershuisje, waar zij een echte Boeren Leidse kaas kreeg aangeboden. ZOETERWOUDE Zonder water. De inwoners van Zoeterwoude heb ben het gistermiddag een paar uur zonder water moeten doen als gevolg van een breuk in de transportleiding aan de Hoge Rijndijk. Dit gebeurde tijdens reconstructiewerkzaamheden aan de rijksweg LeidenBodegraven. ZOETERWOUDE Acties De Sint Jansfanfare houdt zaterdag een lompenactie ten bate van de kas; ook oude kachels en haarden zijn wel kom. Voorts worden zaterdag in het kader van de nationale dekenactie dekens ingezameld voor Angola. Postccommandant Warmond WARMOND Opperwachtmeester M. Portengen (37) is benoemd tot postcommandant der rijkspolitie. Hij is afkomstig van de groep Haarlem mermeer. Vandaag werd hij tijdens een bijeenkomst in het raadhuis ge- installeerd. LEIDEN Gisteravond is in de Groenoordhal de zaalvoetbalcompe titie van start gegaan. 67 ploegen nemen dit seizoen aan de competitie deel. De wedstrijden worden weke lijks op woensdagavond gespeeld. De uitslagen van gisteravond zijn: Eerste klas: LugdunumASC 17, B. en T.—Koejaké 2—7, UVS—De Munnik 3—5, LFCLDWS 1—6, VNARijnsburgse Boys 15. Eerste klas A: LDWS 2—UVS 2 3—3, Re genboog 2Lugdunum 2 52. Tweede klas: SLFDurisol 110. Gazelle Hanab 52, TegelhandelStorm vogels 210, RegenboogOranje Groen 72. Tweede klas A: ASC 3 Wernink 2 51, Gazelle 2Oranje Groen 2 23. De Munnik 2LISC 2 43. Derde klas: OegstgeestUnitas 3—3, Swift—SDO '67 4—8. Derde klas A: LISC 3—ASC 5 4—3, Durisol 2—Fortuna '71 2 5—5, Swift 2— Lugdunum 3 17. Vierde klas: FC ModernLea Kril Stars 53, Roo- denburgZebra's 101. Junioren: ASC—LFC 4—5, ZLC—Stormvogels 32, Lugdunum 2Lugdunum 1 5—13. Donderdag 7 oktober Kreatief Sentrum, Breestraat, 7 u.: rommelmarkt, 8 u.: video-demonstratie. Vrijdag 8 oktober Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur nam.: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: Jazz- zolder Hot House, Bas Schop en Leo Meijer (kwintet). Kreatief Sentrum, Breestraat, 9 u.: optreden van Frank Wright Quartet. Zaterdag 9 oktober KATWIJK Triumfatorkerk, 8 u.: orgelconcert Gerard Akkerhuis, m.m.v. Abble de Quant, fluit. Zondag 10 oktober Kreatief Sentrum, Breestraat. 8.30 u. nam.: „Peter en Adrlaan", clowneske theatershow. FILMS LIDO: „Wat zien ik"; 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. STUDIO: „Joe", 18 jr., 2.30, 7 en 9.25 u., zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. LUXOR: „Le souffle au coeur", 2, 7 en 9.30 u„ za en zo 2, 4.30, 7 en 9.30 u. CAMERA: „Vier rakkers en een oude Jeep", a.l., za en wo 2.30 u., zo 2 en 4.15 u.; Getting straight". 18 jr., elke avond 7 en 9.15 u., do vr ma dl 2.30 u.; nachtvoorst. „More", 18 jr., 23.30 u. REX: „Klngkong Escapes", 18 jr., 2.30, 7 en 9 u. elke dag, zo 2.15. 4.15, 7 en 9 u.; nachtvoarst. .De wellustelingen". 18 jr.. 11.30 u. TRIANON: Blue Movie. 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 u., zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. NIEUWE FILMS LIDO: „Wat zien ik", 18 Jr., 2.30. 7 en 9.15 u., zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. STUDIO: „Pristana", 14 jr.. 2.30, 7 en 9 15 u., zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 u. CAMERA „Slompie. de olifant" .a.l.. zaterd.- en woensd.-middag om 2.30 u.. zondagmiddag om 2 en 4.15 uur; „Le Souffle au Coeur", 18j r., dag. 7 en 9.15 u., bovendien do, vr. ma. dl om 2.30 u.; nachtvoorst: „Chappaqua", 23.30 LUXOR: „De vrouw van de priester", 14 Jr., 2.30. 7 en 9.15 u., zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. TRIANON: ..Blue Movie". 18 Jr., 2.30, 7 en 9.15 u., zaterd. en zond. 2.15, 4.30, REX: ?,Kingkong escapes". 18 jr.. 2 30. 7 en 9.15 u., zond. 2.15, 4.15, 7 en 9 u. Apotheken Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7. lel. 23533. De apotheek Voorschoten ls dicht, de apotheken Leiderdorp en Oegst geest zijn open. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokte' raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 2124 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dtaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83;' voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie te lefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.3012.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 Okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.0017.30. 18.3020.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 Dlaconessenhulsdagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7tot8 Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45-19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Annaklinick: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest; dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis ..Rijnoord": dagelijks (ook ln het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.09—14.45 uur, van 18.0019.00 uur; kraamaf deling: van' 16.00 —17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenoten: kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur. van 18.00—18.30 uur al leen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse- pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 'sa- vonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1, tentoonstelling „Tiderlda, van Eskimo tot Groenlander", een beeld van het leven en bedrijf van de Eskimo's in Oost-Groenland, toen en nu; met film en dia's, dagelijks van 10-17, zon en feestdagen van 13-17, 3 oktober ge sloten. Academiegebouw, in de week van 9—17 uur: tentoonstelling werk van Gerda Edens (wandkleden en textielobjecten), van 24 september—21 oktober. Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys: schilderijen Henriëtte van Traa en grafiek José Calsina, van 24 sept. tot 15 okt., dlnsd. t.m. zondag 2—8 uur. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen Hennie Bal en ke ramiek Gert de Rijk, tot 9 oktober, maand. t.m. zaterdag van 10—17 uur, dinsdagavond van 8—10 uur. Rapenburg 73: textielobjecten Gerda Edens. tot 20 oktober. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen van Ploos van Amstel, van 1—31 oktober, dlnsd. t.m. zat. 9—6 uur: Gemeente-archief, Boisotkade: Leiden, dit wis uw binnenstad. Tot 22 oktober. Tot 5 november: expositie van etsen cn tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren ln de openbare bibliotheek „Zuid-West". Eduard van Belnumstraadt 2 te Lelden. P'"-

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3