Tienduizenden V oorschotense dekens naar rampgebieden AGENDA DEN HAAG WEEKAGENDA Ds. Van der Bijl nam afscheid Uniek scholenplan maar geen geld Kunst in Leiden r: Burgerlijke stand van Leiden Flora-leden worden ingelicht over toekomst veiling GEMEENTE ZOETERWOUDE PUBLIEK BETREURT SLUITEN POSTKANTOOR KATWIJK-RIJN NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 OKTOBER 1971 En heel veel een ielen 'i de ■'ien, moe- dan uwe VOORSCHOTEN In een nacht, ruim een week geleden, vertrokken uit Voorschoten twaalf trucks met bestemming Rotterdam. Het leek een oorlögstroepentransport over de Veurseweg en omwonenden schoven bet gordijn opzij om te kijken. Elke vrachtwagen zat vol volumineus goed: dekens. Tienduizenden dekens gingen die nacht het schip in. Over enige tijd worden ze uitgeladen in India. In de vluchtelingenkampen lninnen massa's ontheemde Pakistani er op rusten en slapen. Die massa's wtfrden steeds groter. Steeds meer Pakistani, steeds meer dekens, uit al le delen van de wereld. In de fabriek van Jeursen NV in Voorschoten is men achter elkaar bezig met het in klemmen van pakken katoenen de kens, totdat de zending van meer dan tweehonderdduizend stuks de deur uit is. „Zo is het in januari 1970 begon- ;n. We verscheepten in enkele we ken toen 65.000 dekens naar Biafra. Een half jaar later waren het 70.000 voor slachtoffers van de aardbeving in Peru en in november van dat jaar 125.000 dekens voor andere slachtof fers. die van de watersnoodramp in Pakistan. Afgelopen juni begon bij ons de dekenstroom naar de Pakis taanse vluchtelingen in India (125.000 dekens) en nu zijn we weer bezig". Directeur A. C. H. J. Jeursen heeft het druk. Wendbaar Hij formuleert kort. De cijfers en feiten komen salvo-matig ovg£ het bureau. Cijfers met veel nullen. „We maken hier textiel en handelen erin. Ik heb een klein maar apart bedrijf. Daardoor zijn we uitermate wend- In noodsituaties doet iedereen alles wat voor z'n handen komt. M'n secretaresse vouwt dekens als de kantoormeisjes ze hebben genaaid en 'n boekhouders staan in te pakken als het nodig is". Qua omzet is het fabriceren van spreien en kussens langharig en felkleurig de voor naamste bezigheid van Jeursen NV. De export ervan bestrijkt alle we relddelen. Er is een afdeling huis houdelijke textiel. De katoenen dekens kwahnen in '64 en vier jaar later de spreien. De de kens zijn de laatste tijd een spekta kel geworden, omdat er zoveel ram pen in de wereld zijn. Eind 1969 kreeg fabrikant Jeursen een telefoontje van het Rijksinkoop- LEIDEN Tot 15 oktober is in Galerie Duivenhuys aan het Ra penburg een tentoonstelling te zien van schilderijen van Hen- riette van Traa (echtgenote van prof. dr. P. C. van Traa) die voor Je eerste maal haar werk aan de 'openbaarheid prijs geeft. Het is moeilijk een juiste defi nitie van haar werk te geven: neo-primitief of neo-surrealis- tisch. Het lijkt mij beter te spre ken van een verstrengeling dezer twee richtingen: primitivisme in de techniek, surrealisme in de uitbeelding van haar gedachten. Toch is er niets raadselachtigs in deze schilderijen; de kijker leest ze als een open boek. oGelijktijdig exposeert in het Duivenhuys de in Leiden wonende en werkende Spanjaard José Calsina mooie grafiek. Calsi- na ontving zijn artistieke oplei ding in zijn vaderland, o.m. in Barcelona. Als 15-jarige ontving hij al een kunstprijs. Sinds 1968 woont hij in Neder land en kreeg hier les in grafiek van Fer Hakkaart. De prenten van Calsina, vooral de landschappen, ademen een kostelijke sfeer, die vreemd genoeg voor een zuiderling soms puur Hollands is. Fraai van toonwaarde is „Kerkhof van Winchester." De politieke geëngageerdheid van Calsina blijkt uit een kleine prent „Vredig Spanje:" reusachti ge aasvliegen boven een Spaans landschap. oMevrouw Trees Zwetsloot-van Kesteren, leerlinge van Fer Hakkaart, exposeert in de openbare Bibliotheek „Zuid- West" aan de Eduard van Bei- numstraat een kleine collectie et sen en tekeningen. Vooral de tekeningen zijn mooi, vlot en vrij op het blad gezet. Dit in tegenstelling tot de etsen, waaraan te werken wat moei zaam schijnt. Maar het materiaal is ook zo heel verschillend; teke nen met de etsnaald op zink is anders dan mei de zoveel han teerbaarder pen op het gewilliger papier. Dat neemt niet weg dat er onder de grafische prenten mooie exemplaren zijn. Mijn voorkeur gaat uit naar de tekeningen, zoals de innige „mu sicerende meisjes." Tol 5 november. oDe in Spaarndam wo nende naaldkunstenares Gerda Edens (29) exposeert in het Aca demiegebouw een aantal opval lende textielobjekten. Niet te verwarren met het wandkleed. Het zijn beelden die opgebouwd zijn uit sisal, canvas en andere ruwe ingrediënten. Men moet wel wat aan deze kunstvorm wennen, temeer daar de kunstenares het nogal eens in het extreme zoekt. Er zijn echter verscheidene stukken die bijzon der boeien door vormgeving en materiaalgebruik. Zoals „Janus- boom" en „Kind in de kool." Tot 21 oktober dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) van 9 tot 17 uur. WILLEM PRINS bureau. Of hij een offerte wilde ma ken voor 25.000 katoenen dekens. „Ik zei toen: wat mij betreft kunnen het er net zo goed 65.000 wezen. Nou, dat ging toen door". „Zo'n bureau gaat echt niet over één nacht ijs; die jongens weten ver domd goed waar ze hun spullen moe ten halen". Jeursen ging dekens leveren. Op drachtgevers waren internationale organisaties die zich bezighouden met het bieden van hulp aan mensen in nood: Rode Kruis, Word Council of Churches, de Duitse Caritas, de Verenigde Naties. „Ik geloof wel, dat ik mag zeggen, dat ik dit als enige in Nederland op dekengebied doe. Het is in goede aarde gevallen. M'n prijzen zijn ver rekte scherp (25 pet. goedkoper dan andere), omdat ik me contractueel durf te binden op een termijn van een jaar of méér. Ik ben meen ik één van de meest flexibele mensen in dit vlak in Europa". - Problemen De heer Jeursen en z'n 60 mensen leven niet van rampen. De katoenen dekens maken 20 pet. van de omzet (jaarlijks 10 miljoen gulden) uit, daarvan is 10 pet. voor rampgebieden bestemd. Maar dan gebeurt dit in grote pieken, een paar keer per jaar. Dat schept uiteraard problemen. Er zijn dan wel dagen, dat men bij Jeursen geen deken meer kan zien. Bij wijze van spreken dan, want za ken zijn zaken. - Speciaal soort „We maken een speciaal soort de kens van katoen, die in die landen anders worden gebruikt dan in Ne derland (waar men er alleen maar onder slaapt). In landen waar men geen bed heeft, wordt öp de dekens gelegen en men slaat ze om zich heen of men wandelt erin als het koud is. In Peru snijden de mensen er een gat in en dan heb je een poncho. Dat kun je er allemaal mee doen. Daarom is een deken voor mil joenen mensen zo verrekt belangrijk; je kunt die dingen voor onnoemelijk veel omstandigheden gebruiken". De heer Jeursen, 46 jaar, vijf kin deren. staat er niet alleen voor. „Ik heb fantastische mensen om mee sa men te werken. Als er aangepakt moet worden steekt men hoog tot laag de handen uit de mouwen". Om even bij de dekens te blijven: er worden er per dag 25.000 geprodu ceerd. Per vrachtwagen haal je bijna 10.000 dekens uit de met dezelfde wagen aangevoerde ruwe materialen. In nog geen twee jaar tijd heeft Jeursen NV 13 vliegtuigen volge stouwd met dekens, om van de sche pen nog niet te spreken. Jeursen slaat op het ogenblik internationaal zijn vleugels uit. Hij importeert uit 11 landen en exporteert naaf 13. Het is 11 jaar geleden allemaal heel anders begonnen, op een zolder kamertje aan de Voorschotense J. W. Frisolaan. Daar zat hij in 1960 met. z'n vrouw te naaien aan vaatdoeken. Dat nam niet al te veel ruimte in. Een paar maanden later kreeg hij de eerste etage van het huidige gebouw aan de Woelwijklaan en er kwam een oude bollenschuur bij. In 1965 kreeg de heer Jeursen het hele ge bouw tot zijn beschikking. Inmiddels was het van vaatdoeken gekomen tot dweilen en stofdoeken en later ver schenen de spreien. „We zijn toen hard gaan groeien. Nu zit ik met het bedrijf op 2400 m2" „Als ik in september vijf dagen op kantoor ben geweest is het veel". Jeursen van de dekens en de dweilen en de vaatdoeken woont achttien jaar in Voorschoten, maar zijn Rot terdamse mentaliteit verloochent zich niet. „Fantastisch fijn, die stad, om er te werken. Daar wordt niet ge-oo- haa-d; er wordt gewerkt. Ik vind niets prettiger dan werken. Daar leef ik me in uit". LEIDEN Geboren: Natas ja, dv P T Simonis en G J M Korff de Gidts; Henry H J, zv H J Wolvers en M R de Clippeleir; Diana, dv R Koppe en M Vonk; Kim C, dv B P de Fisser en H F M de Beer; Nellie, dv G van Rijn en L N Redelijkheid; Grellan O, zv D P Levins en P A Tierney; Lud- milla N, dv G E M van der Meer en A M Vaissier; Dirk J P, zv P W G Brussee en A C Roest; William J Th. zv L de Vogel en H A Zee. Getrouwd: H Stouten en M J G Vlemmings; P van de Geijn en M M A Verhoeven; J M A van Berkel en M G Beij; N J P van Cassel en J H M Gilsing. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donder dag 7 oktober: hoog water 4.38-17.00; laag water 0.42-12.57. KATWIJK Gisteravond nam ds. P. van der Bijl in de Oude Kerk aan de Boulevard afscheid van de Gere formeerde Gemeente. Voor deze dienst bestond grote belangstelling. De tekst voor dit afscheid was ge kozen uit 2 Corinthe 13 vers 13. Dr. Van der Byl ontvouwde naar aanlei ding hiervan drie gedachten: Chris tus' verlossingswerk; de beweegre denen van Christus' verlossingswerk; de verheerlijking van zyn verlos singswerk. In dit hoofdstuk is het laatste woord van Paulus een vermaning en een groet. Merkwaardig is dat in deze tekst de gebruikelijke vorm is omgekeerd. „De genade van Christus staat voorop. Dit is een troost voor die mens die in zijn hart is ontdekt aan de vijandschap tegen God. Genade bij Paulus is genade uit de volheid Gods, waaruit wij mogen putten. En voor de „scholier aan Jezus' voe ten" is er een leven voor nodig om deze zes letters (genade) te leren spellen. Er kan van onze zijde niets meer aan worden toegevoegd. Deze genade is met allen die schuld voor God hebben beleden. De beweegre den is de eeuwige liefde van God voor Zijn volk. Die liefde is de oor zaak van onze zaligheid. Maar deze grote gave mag niet worden losgezien van het werk van de Heilige Geest. Hij is het die het uit Christus neemt en het ons ver kondigt. „Dit is ook de kern geweest van mijn 4-jarige prediking onder U. c» RIJNSBURG Maandag 11 en maandag 18 oktober zal de veiling vereniging „Flora" vergaderen in „Holiday Inn". Op 11 oktober zullen de leden worden geïnformeerd over de plannen van het bestuur om de bedrijfsgebouwen elders te vestigen. Daama krijgen de leden een week bedenktijd. Op maandag 18 oktober zullen zij zich hierover moeten uit spreken. ALPHEN Het jeugdbestuur van de voetbalvereniging Alphen heeft weer eens een andere manier be dacht oni geld te krijgen voor de vele uitgaven die te doen zijn om de talrijke jeugdleden te laten voetballen. Zoekt men het om streeks Pasen in de eieren, nu zal door middel van een bloembollen- actie geprobeerd worden aan een fors bedrag voor de jeugdkas te komen. Zaterdag 9 oktober tussen 9 en 12 uur 's morgens komen pupillen van de vereniging langs de huizen. Op de foto: het jeugdbestuur in actie b'ij het inpakken. Ik ben mij ervan bewust dat ik veel heb nagelaten wat ik had moeten doen. Maar dit zij mij tot troost dat deze boodschap van Gods vrije ge nade weerklank heeft gevonden in de harten van Sions kinderen", aldus ds. Van der Bijl. Na de dienst volgden enkele toe spraken. Ds. Van der Bijl was zeer erkentelijk voor de wijze waarop de kleine gemeente zoveel voor hem deed: „Het heeft ons gezin in Kat wijk aan niets ontbroken." Ook sprak ds. Suijker als consu lent. Vit tie DUINSTREEK KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond 7 oktober om half zeven is in het verpleeghuis „De Wilbert" een kerkdienst, waarin ds. R. de Vries te Katwijk aan Zee voor gaat. RIJNSBURG Ontwikkelings werk. Ongetwijfeld zullen degenen, die gisteravond de vergadering van het Genootschap Nederland-Israël in de tuinbouwschool hebben bijge woond, onder de indruk zijn gekomen van het werk, dat in Israël wordt verricht. De heer C. I. de Vries, directeur van het Joods Nationaal Fonds te Amsterdam, sprak over het ontwik kelingswerk in Israël. Twee films illustreerden zijn betoog. De heer De Vries schetste de moeilijkheden, die moesten worden overwonnen om van moerassen, woestijnen, rotsen, enz. vruchtbare grond te maken. Omdat de heer T. Bakker ziek was, stond de bijeenkomst onder leiding van de heer P. J. Mul. Mevrouw Brcedijk werd gekozen tot secreta resse. NOORDWIJK De bibliotheek van de Hervormde Jeugdraad in de oude Wilhelminaschool is vanaf za terdag 9 oktober weer geopend. Men kan er terecht van half vijf tot half zes. KATWIJK Zaterdagavond 9 ok tober, 's avonds acht uur, geven de organist Gerard Akkerhuis en de fluitist Abbie de Quant een concert in de Triumfatorkerk. Abbie de Quant speelt, met orgel begeleiding. werken van Hans Studer en Geord Friedrich Handel en, voor fluit alléén, een sonate van Carl Ph. Em. Bach. Vit de BOLLENSTREEK LISSE Agenda. Morgenmidd'ag om 3 uur opent de plaatselijke afde ling van de Chr. Ouderenbond' het seizoen met een bijeenkomst in de coiwersatiezaal van het bejaarden centrum Rustoord. Vrijdagavond om kwart voor 8 geeft het jeugd- en kinderkoor Klein Ex celsior een uitvoering; het program ma vermeldt onder meer een opvoe ring van de kindermusical „Meester Pennelik". Aanstaande maandagavond om kwart voor 8 houdt de IJsclub Lis se in Het Trefpunt (Schoolstraat) haar vervroegde jaarvergadering. In het kader van de Kinderboeken week wordt van 16 tot 27 oktober een wedstrijd gehouden voor de jeugd van Lisse, aangesloten bij de openbare leeszaal; zij kunnen kie zen uit drie opdrachten: een omslag voor pen boek maken, vragen beant woorden of een stripverhaaltje ma ken. LISSE Dammen en schaken. Donderdagavond wordt in „Welkom" (Bondstraat) een damsimultaanwed- strijd gehouden onder auspiciën van de damclub Lisse; er hebben zich al 30 spelers opgegeven en wethouder Van Leeuwen heeft toegezegd het damfestijn te openen. Oud-jeugd kampioen C. Bakker uit Allblasser- dam is de grote tegenspeler. De schaakclub Zwarte Pion heeft haar zetel verplaatst naar het nieuwe centrum in de Poelpolder; er wordt daar elke maandagavond gespeeld. WARMOND Expositie. Van 9 tot en met 29 oktober exposeert mevrouw M. A. de Jong-van Zeventer (52), die onder het pseudoniem Puck Mahoe werkt, keramiek, etsen, houtskooltekeningen en olieverf schilderijen in galerie Pomp ('t Hoekje). De expositie is dagelijks geopend van 19-22 uur en zondags van 12-22 uur. NOORDWIJK De Vereniging voor Christelijk Onderwijs, de Stich ting Gccrtruida Kleuterschool en de Stichting Kath. Onderwijs te Noord- wijk hebben gezamenlijk een bouw plan voor twee lagere scholen met elk negen klassen en twee 3-klassige kleuterscholen in de nieuwe wyk „Boerenburg". De kosten voor dit scholencomplex kwamen op ruim f 2.600.000. B. en W. stelden de raad voor het krediet te versterken. Alge meen vond men deze scholenbouw een prachtig plan, maar even alge meen betwijfelden de woordvoer ders of deze zaak zelfs na jaren fi nancieel haalbaar zou zijn. APOLLO: Blue Movie, 12.15. 2.30. 7. 9.15, za-, ZO. 12.15. 2.15. 4.45, 7. 9.15, 18 j. ASTA: Le Souffle au Coeur. 2.30. 7, 9.30. zo. 1.30. 4. 7. 9.30. 18 J. BIJOU: The owl and the pussycat, 2. 7.15, 9.30. zo. 2. 4.15. 7.15. 9.30, 18 j. CAMERA: Friends, 2.15. 7.15. 9.30. zo. 2.15. 4.30. 7.15 9.30, 14 j. CINEAC: De lok kende wildernis. 9.30. 11.30, 1.30, 3.30. zo. vanaf 1.30. a.l. Een Japanse minnares. 5.30. 7.30. 9.30, 14 j. CITY: Wie een kuil graaft voor een ander. 2, 6.45, 9.15. zo. 1.45, 4.45. 6.45. 9.15, a.l. CORSO: Josephine Mulzen- bacher. 2. 8.15. za. 2. 7. 9.15. zo. 2. 4.15. 7. 9.15, 18 J. DU MIDI: Een „haar" in mijn soep, do., vr., ma., di.. wo. 8.15. za., zo. 7. 9.30. 14 j. Jeugdfilm zo. 2 Peter Pan: za.. wo. 2 Sjors en SJimmie op het plratenet- land. EURO CINEMA: Ryans dochter. 1.30. 7.45, za., zo., wo. 3.45, 7.45, 14 j. Jeugdfilm za.. zo., wo. 1.30 't Is Yogi de beer. FLO RA: Zoele zomernachten. 2.30. 7. 9.15, zo. 2. 4.30, 7. 9.15, 18 J. KRITERION: Move. 3. 7. 9.30. zo. 1.30. 4, 7. 9.30. 18 j. METROPO- LE: Dokter ZJivago, 1.30, 7.30, 14 j. OLYM- PIA: De twaalf veroordeelden. 2, 8. 14 j. ODEON: Ben Hur. 1.30, 7.30, beh. za.. zo., wo-middag. a.l. PASSAGE: Wat zien lk, 2.30, 7, 9.30; za., zo. 2, 4.15, 7. 9.30. 18 j. REX: The Losers, 9.30, 11.30, 1.30. 3.30, 5.30, 7.30. 9.30. zo. vanaf 1.30. 18 J. ROXY: Tweemaal door de dood gekust, do., ma., dl., wo. 2.30, 8.15; vr.. za., zo. 2.30. 7, 9.15. 18 j. ROYAL '70: Bonnie and Clyde, ma. t/m do. 2, 8.15. vr., za.. zo. 2. 7.15, 9.15, 18 j. ROYAL OP ZOLDER: Kelly's Heroes, ma. t/m do. 2.15. 8. vr.. za.. zo. 2.15. 7. 9, 14 j. STUDIO DE LUXE: En schlep de vrouw. 2.15. 7.15. 9.30. ZO. 1.30. 4 7.15, 9.30. 18 j. STUDIO 2000: Drive. He Said. dag. 7.15. 9.30. do., vr.. ma., di. 2. zo. 4. 18 J. Jeugdfilm za.. wo. 2. zo. 1.30. Winnetou tegen witte buffel. THALL\: De onover winnelijke zeven. do., ma., di. 2.30, 8.15. vr.. za. 2.30. 7. 9.15. ZO. 7. 9.15. 14 J. DE UITKIJK: De roden en de witten. 2.30. 7. 9.15. zo. 2. 4.15. 7. 9.15, 18 j. BIOSCOPEN IN DELFT CITY: The Horsemen (De Steppenruiters). 14 j.. dag. 2.30. 7 en 9.15. CITY SELECT: De melkweg, 14 j., dag. 8.15, matinees do., vr., ma., di. 2.15; nachtvoorstelllngen vrij dag en zaterdag 23.30: The Terror, 18 J. Jeugdfilm za., zo. en wo. 2.15 Sjors en Sjimmie en de toverring. DOELEN KINO: Hang ze hoog. 18 j., dag. 2.30, 7 en 9. DELFIA: Ryans dochter, 2.30, 7.30. 14 j.; nachtvoorst, do., vr.. za. 23.30 Meisjesln- ternaa(k)t, 18 i., za., zo., wo. 2.30: jeugd film: Micky Mouse jubileert. STUDIO-D: Taking Off, 2.30. 7. 9.15, 18 j.; nachtvoor stelling: dl., wo. 23.30 Topaze, 18 j. FLO RA: Het spookslot van de vampiers. 7, 9. za., zo. 2.30. 7. 9.15, 18 j.; nachtvoorstelllng vr.. za. 23.30 Honderd geweren. 14 j. KATWIJK Het hulppostkantoor aan de Rijnstraat heeft zijn deur ge sloten; voor postzaken moet men nu in de supermarkt van de heer P. van Kampen zijn. De inwoners van Kat wijk aan den Rijn betreuren dat er geen postkantoor meer is. Academische examens LEIDEN Geslaagd voor kand. ex. geschiedenis: de dames N M Clum- pheus (Middelburg), S R D A Y Hel- kens (Terneuzen), D M A v d Lee koop); gëmftartsex.: mej. Z L B M Bec- koop) semi-artsex.: mej. Z L B M Dec kers (Leiden), mevr. J I van Leeuwen Walkate (Rotterdam), de heren W F C Hardeman (Den Haag). C P v d Hoe ven (Rotterdam). J H J P M Kortmann (Zoeterwoude), B N M v d Poel (Oud Ade). H A Wassenaar (De Zllk), F J Walther (Den Haag): artsex.: de da mes J H Bruck (Heemstede). M Kra mers (Rotterdam), de heren J J Bos man (Leiden), J M J Hageraats (Den Haag), E D Keizer (Monster). W C M dc Lang (Den Haag), K D v d Kandt (Den Haas), D Breeswijk (Lelden). Zowel de burgemeester als de wet houder van onderwijs, de heer Den Otter (p.v.d.a.) was er zeker van dat het bouwen van een noodschool de uitvoering van het definitieve plan aanzienlijk zou vertragen. Het ver krijgen van extra geld voor deze scholenbouw zit er op dit moment ook niet in. Nadat burgemeester Bonnike had verzekerd dat het college alles in het werk zou stellen om het scholencom plex zo snel mogelijk van de grond te krijgen, ging de raad accoord met het voorstel. De toeristen- en woonforensenbe- lasting was van de agenda afge voerd. De heer Vogelaar verzocht in het vooroverleg over een nieuw voor- stel mede de vraag te betrekken welke kustgemeenten eveneens tot invoering van een dergelijke belas ting overgaan. Gas brengen naar het Langeveld gaat f 600.000 kosten, deelde wethou der Den Otter mee. De heer Schelvis vestigde de aan dacht op de deplorabele toestand van de huizen aan de Van Leeuwenstraat. Wethouder Van Duyn maakte mel ding van een gesprek met de bewo ners. Tn overleg met hen worden de woningen van buiten opgeknapt. Met de restauratie zal een bedrag van f 700.000 a f 800.000 gemoeid zijn. De heer Bedijn maakte bezwaar te gen het slopen van enkele panden aan de Oranjeweg. Deze zouden nog een poos bewoond kunnen worden. Vogelaar en De Geus waarschuwden voor een tijdelijke bewoning. Het kan jaren duren voordat men de be woners kwijt is. Burgemeester en wethouders van Zoeter woude maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen voor de bouw van 10 drive-in-woningen op het terrein, deel uitmakend van het perceel kadastraal be kend gemeente Zoeterwoude. sectie E nrs. 1958 en 2337 en omsloten door de Jan Albert de Gravenlaan. de Ambachtshe renweg, de toekomstige Burgemeester Smeetsweg en de Noordbuurtsewatering. Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf donderdag 7 okto ber 1971 gedurende veertien dagen ter secretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende bovenvermelde termijn is een ieder bevoegd tegen het verlenen van de hierboven bedoelde bouwvergunning bij hun college schriftelijk bezwaar in te dienen. Zoeterwoude, 29 september 1971. Burgemeester en wethoiiders voornoemd, de secretaris, H. J. M. SIEVERDING de burgemeester, J. A. DETMERS Finale voetbaltoernooi VOORSCHOTEN Vanavond wordt op het Randstadsportterrein aan de Jul. van Stolberglaan de fina le gespeeld van het „Ome Tinustoer- nooi" tussen ASC en W Leiden. ASC is de houder van de grote beker. De wedstrijd begint om 7 uur. ROELOFARENDSVEEN Lelie avond. De studieclub „EMM" houdt dinsdag 12 oktober om 8 uur in de kantine van de veiling een avond voor leden en belangstellenden over de kaslelie. Gerard Akkerhuis composities van Johan Alain, Daniël Magnus Gronau en Joh. Seb. Bach. „Wij hebben geen politiebureau meer, de brandweer is ook al ver dwenen en nu gaat het postkantoor sluiten. Katwijk aan den Rijn telt niet meer meer", aldus één van de mensen die zich „slachtoffer" noe men. Het was gisteren duidelijk te mer ken dat er ontevredenheid heerst in dit deel van Katwijk. Onbekenden hadden op de gesloten deur van het postkantoor een groot papieren kruis geplakt en voor de deur een paar kransen gelegd. Wat er met het gebouw gaat ge beuren is nog niet bekend. Het is eigendom van de gemeente die bin nenkort een beslissing zal nemen wie de huurder van het pand mag wor den. Er blijken nogal wat gegadigden voor te zijn. Woensdag 6 oktober Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekurr sociale raadsvrouw. Garenmarkt 1. 5 tot 7 uur: spreekuur sociale wetgeving. Foyer Den Burcht. 8 uur: algemene ver gadering Ons Grunnegerlaand. Donderdag 7 oktober Kreatlef Sentrum. Breestraat. 7 u.: rommelmarkt. 8 u.: video-demonstratie. Vrijdag 8 oktober Boshuis, lichter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur nam.: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 24. 10 tot 3 uur nam.: Jazz- zolder Hot House, Bas Schop en Leo Meijer (kwintet). Kreatief Sentrum, Breestraat, 9 u.: optreden van Frank Wright Quartet. Zaterdag 9 oktober KATWIJK Triumfatorkerk, 8 u.: orgelconcert Gerard Akkerhuis, m.m.v. Abbie de Quant, fluit. Zondag 10 oktober Kreatief Sentrum. Breestraat. 8.30 u. nam.: „Peter en Adriaan". clowneske theatershow. FILMS LIDO: „Wat zien ik", 18 jr.. 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. STUDIO: „Joe". 18 Jr.. 2.30, 7 en 9.25 u., zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 U. LUXOR: „Le souffle au coeur", 2, 7 en 9.30 u., za en zo 2. 4.30, 7 en 9.30 u. CAMERA: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l.. za en wo 2.30 u., zo 2 en 4.15 u.; Getting straight". 18 Jr.. elke avond 7 en 9.15 u.. do vr ma di 2.30 u.: nachtvoorst. „More", 18 jr.. 23.30 u. REX: „Klngkong Escapes". 18 jr., 2.30, 7 en 9 u. elke dag, zo 2.15, 4.15. 7 en 9 u.; nachtvoarst. ,De wellustelingen", 18 jr.. 11.30 u. TRIANON: Blue Movie. 18 jr., 2.30. 7 en 9.15 u., zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. NIEUWE FILMS LIDO: „Wat zien ik", 18 jr.. 2.30, 7 en 9.15 u.. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. STUDIO: „Pristana", 14 jr., 2.30, 7 en 9.15 u.. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 u. CAMERA „Slomple, de olifant" ,a.l., zaterd.- en woensd.-middag om 2.30 u., zondagmiddag om 2 en 4.15 uur; „Le Souffle au Coeur", 18j r., dag. 7 en 9.15 u.. bovendien do. vr. ma, dl om 2.30 u.; nachtvoorst: „Chappaqua", 23.30 u. LUXOR: „De vrouw van de priester"'. 14 jr., 2.30, 7 en 9.15 U., ZO 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. TRIANON: „Blue Movie". 18 Jr., 2.30. 7 en 9.15 u., zaterd. en zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. REX: „Kingkong escapes". 18 Jr., 2.30. 7 en 9.15 u.. zond. 2.15, 4.15, 7 en 9 u. Apotheken Zuider-apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23533. De apotheek Voorschoten is dicht, de apotheken Leiderdorp en Oegst- geest zijn open. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de elgeh dokte raadplegen. Daarna 5 maal 2 beller »oi zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt </an dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20480; voor Informatie te lefoon 3)921, Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.3012.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870. tot 26 okto ber. dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.0017.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7tot8 Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; di. en do. van 1818.30 uur. Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis. ..Rijnoord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur. van 18.0019.00 uur; kraamafdellng: van 16.00 —17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur. van 18.00—18.30 uur al leen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klasse- pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 'sa- vonds van 7 tot 8; zaalpatlcnten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen- straat l, tentoonstelling „Tiderida van Eskimo tot Groenlander", een beeld van het leven en bedrijf van de Eskimo's ln Oost-Groenland, toen en nu; met" film en dia's, dagelijks van 10-17, zon en feestdagen van 13-17, 3 oktober ge sloten. Academiegebouw, in de week van 9—17 uur: tentoonstelling werk van Gerda Edens (wandkleden en textielobjecten). van 24 september—21 oktober. Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys: schilderijen Henriëtte van Traa en grafiek José Calsina, van 24 sept. tot 15 okt., dlnsd. t.m. zondag 2—8 uur. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen Hennle Bal en ke ramiek Gert de Rijk, tot 9 oktober, maand. t.m. zaterdag van 10—17 uur. dinsdagavond van 8—10 uur. Rapenburg 73: textielobjecten Gerda Edens. tot 20 oktober. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen van Ploos van Amstel, van 1—31 oktober, dinsd. t.m. zat. 9—6 uur: Gemeente-archief. Bolsotkacfe: Leiden, dit whs uw binnenstad. Tot 22 oktober. Tot 5 november: expositie van etsen en tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren in de openbare bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Belnumstraadt 2 te Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3