GS handhaven streekplan Rijn en Gouwe Schoolterrein Zaalvoetbal in Noordwijk woensdag van start Vit rlc RIJNSTREEK NOORDWIJK Zes oktober start in de Northgo-hal de zaalvoetbal competitie waaraan 13 ploegen zul len deel nemen. Tussen de competi tie dpor zal er ook een bekercompe titie verspeeld worden volgens het knock-out" principe: verlies bete kent uitschakeling. Gerry en Arnold Mühren. de Vo- lendamse broers, zullen de aftrap verrichten. Ook spelers van Ajax zullen een staaltje van hun kunnen op het Noordwijkse latexfalt komen vertonen. De nieuwe FC Den Haag heeft vorig seizoen al belangstelling voor de wedstrijden getoond en toe- Vit de VEENSTREEK LEIMUIDEN Raadsvergadering. De gemeenteraad vergadert vrijdag 8 oktober om 8 uur. De agenda ver meldt o.a.: wijziging besluit verkoop bouwterrein aan de stichting Eigen Woningbezit voor de bouw van ga rages: rioleringsplan oude dorpskern afbraak van panden: bepaling stand punt al of niet verkopen van wo ningwetwoningen; subsidie en het garanderen van een geldlening voor de bouw van een gemeenschapscen trum. Vit de BOLLEN/STREEK LISSE Woensdag wordt grof huisvuil opgehaald in de maandag en donderdagroute van de reinigings dienst. LISSE Woensdag wordt om half drie een bejaardenmiddag gehouden in Rehoboth. uitgaande van de Herv. Vrouwendienst. De heer J. F. Vogel uit Apeldoorn verzorgt een causerie over „Het Loo". gezegd te zullen spelen, evenals Feijenoord. Men is tevens bezig Ex celsior naar de Northgo-hal te halen. Vanaf 6 oktober zal er iedere woensdagavond een programma wor den afgewerkt met drie of vier wed strijden. De wedstrijdleiding streeft ernaar het programma zo in te del,en, dat de liefhebbers van Europa-Cup-wed- strijden de TV-uitzendingen niet hoeven te missen. De entree is 50 cent per persóon. HAZERSWOUDE Geboren: Ge- rardus Johannes Petrus, z v van der Meer, Gerardus Wilhelmus en Brou wer, Helena Geertruida Maria; Ja- coba Maria, d v Boere, Jacobus Jo hannes en Gordijn, Catharina Petro- nella Maria; Marjon Elizabeth An- tonia, d v van Vliet, Cornelis Maria Ther^sia. Ondertrouwd: Wolswijk, Albertus Wilhelmus, 26 jaar en Wijsman, Maria Adrians Catharina. 23 jaar; Belt, Leonardus Johannes Maria, 22 jaar en Zuijdwijk, Lucia Elisabeth Maria. 19 jaar; Meijer. Antonius Theodorus, 20 jaar en den Engels man, Elizabeth Pieternella Maria, 19 jaar; Hoogervorst, Antonius Maria. 20 jaar en Poot. Jannie, 20 jaar; Tol, Johannes .Toosephus Pieter. 26 jaar en Vonk, Klazina Maria. 23 jaar. Getrouowd: Voets, Abraham Pau- lus, 33 jaar en Scheper. Hindrikje, 28 jaar. Overleden: Arends, Maria Mijntje Cornelia, 69 Jaar; van der Gaag, Marinus Catharina Robertus, 49 jaar. CONTANTE PRIJZEN AMSTERDAM. 4 oktober Londen 8.38»»—8.38'/., New York 3.36))—3.37,,. Montreal 3.34 A—3.34 M. Parijs 6O.88V2— 61.031*. Brussel 7.16)»—7.16'/.. Frankfort I01.31ti—-161.36' s. Stockholm 67.18"!—67.23*4 ZUrtch 85.06' ,—85.1414. Milaan 85.11' 55.16*4, Kopenhagen 48.3616.43. Oslo 49.15 48 30. Wenen 13.92—13.93. Lissabon onge noteerd. Madrid 4.80—5.05. NIEuV.E LEiüSE COURANT Ü.NS3AÜ 5 OKTOBER 19,i KATWIJK Pastorie te klein. Hervormde Gemeente van wijk z ziet uit naar een ruimere pastoi Bij bezoeken van predikanten die de vakature werden beroepen, is g bleken dat de meesten de pastoi voor een normaal gezin te klein vi den. Men hoopt nu maar dat spoeó een nieuwe pastorie ter beschikki kan komen. KATWIJK Jeugddag K.R.B. Katwijkse Reddingbrigade zal zate dag met honderd jeugdleden me doen aan de jeugddag die in Di Haag wordt georganiseerd. KATWIJK Vrijdag 8 oktob houdt de vereniging „Philadelphl een ledenvergadering in de socij werkplaats aan de Jan Evertse straat. Vertoond wordt de kleur» film „Een nieuw gezin". Muziekgi zeischap ,.De Hooivlegels'* verlee medewerking. KATWIJK Onder het mott 'Heel Nederland een week aan h< dammen' wordt ook in Katwijk grote propaganda-avond gehoude Dit in verband met het zestigjari bestaan van de Koninklijke Nedei landsche Dambond. De avond is donderdag 7 oktober half 8 in kleine zaal van de sporthal Cley Duin. Als simultaanspeler zal Fr« Gordijn uit Den Haag optreden. Voo de winnaars en remise-spelers prijzen beschikbaar gesteld. RIJNSBURG Artikel Bakkö Ten vervolge van het artikel va gisteren over de heer Bakker (Ge nootschap Nederland-Israël) zij nog op gewezen dat daaruit ni< moet worden afgeleid dat de h« Bakker zich tegen het christendoi zou keren. Het zou kunnen zijn een enkele passage in dit artiki deze indruk heeft gewekt. Die dan hierbij ontkend. NOORDWIJK Expositie. Onde auspiciën van de Culturele Commii sie te Noordwijk organiseert oudercommissie van de Openbar Lagere School te Noordwijk een ei positie ter gelegenheid van het «1 jarig bestaan van de school, va werk van oud-leerlingen die creatief kunstenaar werkzaam ziji die zal worden gehouden van 8 ok tober25 oktober in de Hervormd Kapel, Hoofdstraat te Noordwijk Zee. Deelnemers aan de tentoonstel ling zijn; Frants Aartse, Jannek Booy, Dirk-Jan Booy, Ondine Gravf meijer, Tosca van der Haak, Hen Koemans, Nico Schmal, Ab Steen voorden. De openingtijden van tentoonstelling zijn van 25 en va 2022 uur. Ook op zondag. KATWIJK Maandag stonden veel scholen in het teken van dierendagOok bij de Oranjeschcol in Katwijk was dat het geval. De kinderen mochten een dier mee naar school nemen en dat wer den er héél wat. Eén van de ouders, de heer D. de Lange, kwam met zijn pony's en ponywagen naar de school en alle leerlingen mochten een ritje maken. Op de foto: het hoofd van de school E. Gerards naast de wagen en de pony's. (Foto Kruyt) DEN HAAG Ged. Staten blijven volledig achter het streekplan „Rijn en Gouwe" staan. De gemiddelde jaarlijkse groei (ge rekend van 19601970) heeft in Ha- zerswoude 4,2 o en in Koudekerk aan den Rijn 4,8 bedragen. Gezien deze percentages wekt het verwon dering dat de plaatselijke behoefte aan uitbreiding daarmee niet ruim schoots zou zijn gedekt Aldus Ged. Staten in een pré-advies aan de Pro vinciale Staten n.a.v. een brief van b. en w. van Hazerswoude en Kou dekerk inzake het ruimtelijke beleid. Dit kan zijn oorzaak slechts vinden in een buitengewoon hoog geboorte overschot ofwel in het feit dat de in de laatste tien jaar tot stand geko men woningen niet in hoofdzaak zijn gebouwd voor de plaatselijke bevol king. waardoor kunstmatig een wo ningbehoefte in stand is gehouden. Wanneer dit laatste het geval is hetgeen G.S. het meest waarschijn lijk achten kan dit voor de pro vincie geen aanleiding zijn om haar beleid terzake van de gemeenten die niet en die wèl als groeigemeente zijn aangewezen, te herzien. Integen deel: een versterking van de maatre gelen t.b.v. deze laatste categorie van gemeenten zal noodzakelijk zijn en zal het beperken van de groei van de daarvoor minder geëigende ker nen kunnen rechtvaardigen. Het beleid zal er dan ook op ge richt zijn door betere woning- en milieudifferentiatie in de groeikernen aan de maatschappelijke behoefte te voldoen en suburbanisatie tegen te gaan door de verstedelijking volgens vastomlijnde plannen te laten verlo pen. 2eker nu dit proces enigszins op gang blijkt te komen, zal de provin cie haar uitgangspunten niet tussen tijds moeten verlaten door een ver dere suburbanisatie in strijd met de bedoelingen van de nota over de ruimtelijke ordening toe te staan. De mogelijke ontwikkeling van de as LeidenAlphen zal zeker in het kader van de gehele ruimtelijke or dening van Zuid-Holland worden overwogen. Grootschalige ontwikke lingen als deze zullen echter pas dan zinvol zijn. wanneer de nu als zoda nig aangewezen groeigemeenten hun capaciteit zullen hebben bereikt. Het streven van de provincie is er inderdaad op gericht de groene ruimte zoveel mogelijk in stand te houden. De toekomstmogelijkheden van het open middengebied worden door diverse instanties onderzocht. Zo bereiden de in dit gebied gelegen gemeenten een landschapsplan „het groene hart" voor en wordt in een samenwerkingsverband van het Rijk en de provincies Noord- en Zuid- Holland en Utrecht aan de opstel ling van een structuurschets voor het open middengebied gewerkt. Op grond hiervan zyn Ged. Staten van oordeel dat de doelstellingen van het streekplan „R^jn en Gouwe" ongewyzigd gehandhaafd dienen te blijven. ALPHEN Damsimultaan. De belangstelling voor de gisteravond in „Nabij" gehouden damsimultaan van de nationale dammeester drs. Ed. Holstvoogd viel tegen. Twintig dammers, vrijwel allen lid van ADC of HDC, durfden het aan hun krach ten met Holstvoogd, die presentator is van Teleac-cursus dammen, te meten. Na zeven partijen te hebben gewonnen, was het M. Blok, die de eerste remise wist af te dwingen. Een uur later had hij alweer zeven andere partijen gewonnen. Bijzonder sterk rpeelde A. Brunt, die het ook tot remise bracht. De 12-jarige Mar- tien de Vette moest pas om 11.05 uur zijn partij gewonnen geven. Tien minuten later kwam de derde remise uit de bus namelijk A. Robbe, met als gevolg dat van de twintig partijen zeventien werden gewonnen. AARL ANDER VEEN Modeshow. De bond van plattelandsvrouwen or ganiseert donderdag om 8 uur een modeshow in het dorpshuis. De ver zorging is in handen van Niekerk van de Boom te Alphen. HAZERSWOUDE De gemeente woning Dorpsstraat 59 wordt reeds geruime tijd door de familie Dors man bewoond. Om deze woning te kunnen aanpassen aan de handicap van één van de gezinsleden werd in april een verzoek ingediend voor het verkrijgen van een tegemoetkoming in de aanpassingskosten. Deze kosten worden begroot op 5.700. ALPHEN Doordat een 22-jarige automobilist uit Den Haag, die van het terrein van de Genie in wijk Hoorn kwam, verzuimde voorrang te verlenen aan de 19-jarige bromfiet ser J. Keizer uit de Van Heutzstraat werd laatstgenoemde gegrepen en tegen een auto geworpen, die het terrein van de Genie wilde oprijden. De bromfietser kreeg vrij ernstig letsel en is naar „Rijnoord" gebracht. ALPHEN - Kulturele avonden. Het programma van de Kulturele Raad vermeldt voor oktober vier avonden, waarvan de eerste op donderdag 7 oktober in de Goede Herderkerk, om 8.15. Dan treden Willeke Alberti en Jeroen Krabbé op onder regie van Willy van Hemert in het toneelstuk „Twee op een wip". Zaterdag 9 oktober vertoont de Kulturele Raad in „Nabij" de film „Het gebeurde in het westen", met Henri Fonda en Claudia Cardinale. Dinsdag 19 oktober om 8.15 uur is er in de Goede Herderkerk een avond met Marie-Cecile Moerdijk en zaterdag 23 oktober weer een film avond. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Ste- phan Simon, zv J B Nagtegaal en C G Hoogenraat; Jeroen Eduard, z v J D Vos en G van Wezel; Laura Hu- bertine, d v J R J Visser en A G van der Heiden; Patricia, d v H Spek en A M Bosman; Frederick Wilhelmus, z v W Brugman en A Rotteveel; Cor nelia, d v N J Oosterom en M A Geerlof. Ondertrouwd: Pieter Otto Leens- vaart, 23 jaar en Cecilia Theresia Ma ria van Grieken, 21 jaar; Jos Ger- rese, 27 jaar en Ellen Margaretha Meijer, 25 jaar; Albertus Vuijk, 23 jaar en Frederika Therese Hubertien van Raemsdonck, 22 jaar. Overleden: Teuna Andrea van der Tuuk, echtgenote van W R Kooper, 42 jaar. Pak deze Wehkamp-prijspakker. Sportief corduroy tuniekpakje met rits en zakken. Leuk te kombineren met bloezes en koltruien, i zie pag. 73 M van uw katalogus. Normale prijs v.a. 19,95 NIEUW-VENNEP De kleuter school „Hummelhof" aan de Veld- leidsters van de christelijke kleuter- bloemstraat bij de sporthal, en de ouders zijn ontstemd. In de onmiddellijke omgeving wor den woningen gebouwd en nu wordt het terrein van de kleuterschool als „opslagplaats" voor puin en bouw materialen gebruikt. De ^(leuters kunnen geen kant meer uit en zelfs de zandbak ligt meer dan eens vol met houtafval. „Eigenlijk kunnen wij de zandbak niet gebruiken. De kinderen mogen er niet meer in zitten en staan", aldus hoofdleidster mej. E. S. Hagen, „want 't zand is vies". De Woningbouw is al een paar jaar aan de gang en de uit 1966 daterende kleuterschool die is onder gebracht in een houten noodgebouwtje voor twee klassen zit nu met de ellende. Eén van de ouders: „Een onhoudba re toestand. Wij hebben de gemeente al meer dan eens benaderd met het verzoek er iets aan te doen, maar 't gebeurt ndët". Mej. Hagen vindt dat er hekken rond het schoolterrein moeten komen en dat de bouwvakkers het terrein niet meer als opslagplaats en voor het storten van puin mogen gebrui ken. Voor de school er kwam had de gemeente eigenlijk al voorzienin gen moeten treffen, omdat het wel te voorzien was dat het schoolterrein zou worden misbruikt, zo meent men. Er groeit geen spriet gras meer en het veld zit vol kuilen en „bobbels". Ook de stoep voor de school is weg. Tegels zijn er uit gehaald en die paar die er nog liggen zijn verzakt. Een trottoirband ontbreekt helemaal. Een bijkomstigheid is nog dat omwonen den op het terrein ondermeer stof- zuigzakken ledigen. Echt wel een uitkomst, die Wehkamp katalogus. Geen trammelant meer in nauwe paskamertjes.En geen gezeur van „gaan we nou weg, mam".Maar in plaats van al die toestanden rustig thuis kiezen uit een groot gevarieerd assortiment. Uit fijne stoeikleren en leuke jurkjes, uit stevige laarsjes en schoenen en warme pantoffeltjes, uit hemdjes en broekjes,maillots en sokjes. Want die zijn maar voor het kiezen in de Wehkamp katalogus. Dan bestellen, 7 dagen op zicht krijgen en in alle rust thuis passen. Daarna pas beslissen en betalen, kontant of komfortabel per maand via een privé-rekening. Voor het geval u nog geen Wehkamp katalogus bezit: u kunt hem nu nog aanvragen bij Wehkamp, antwoordnummer 600 Zwolle. Geen postzegel. U kunt ook bellen: 05200-73444. Voor de kleuters is het allesbehalve prettig buiten te spelen. Op het ter rein vóór de houten nood school, komt de definitieve kleuterschool, maar dat kan nog wel een tijdje duren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4