ZEVEN TON VUIL Paarden Cabaret uit Oost-Berlijn Burgerlijke stand van Leiden Ds. Carlier in ziekenhuis nieuwe leidse courant 3 MAANDAG 4 OKTOBER 1971 Mooie paarden en gezellige voertui gen waren te zien in „Rijen, rijen in een wagentje", waaraan oude wagens en rijtuigen van allerlei snit meededen. Indien ergens, werd hier de afstand tot onze voorouders wel opdringend voorgesteld. De Bruiloftsjool in de jan-plezier zag er als beeld heel aardig uit, maar was toch niet zo erg sugges tief, omdat de lol niet luidruchtig en natuurgetrouw genoeg uitbrak. Ja kunt ook niet op bestelling een jool-stemming oproepen in een tijd, die heel andere prikkels en om standigheden kent. Dansen uit de jaren twintig en der tig, zoals shimmy, black bottom, charleston en lambethwalk spreken veel meer aan. De costuums waren, waarheidsgetrouw, de aktie was niet bepaald meeslepend. Mischien kon dit ook wel niet. De uitgebreide Romeinse collectie figuranten uit Ben Hur te paard en te voet, gaf tenslotte een genoeglij ke aanblik. In het algemeen mag worden er kend, dat aan deze 3 oktober-op- tocht veel moeite en zorg waren besteed; het publiek heeft er zeker ook veel genoegen aan beleefd. De deelnemende Leidse korpsen ver dienen, zonder uitzondering, een pluim voor hun correct marcheren en musiceren. In Katwijk hebben véle kunst schilders, schrijvers en andere kunstenaars gewoond en ge werkt. Herman Heyermans heeft hier in 1901 zijn be roemd geworden toneelstuk „Op Hoop van Zegen" geschre ven, waarin hij de omstandig heden van de vissers op de bomschuiten tekende. De Kat- wijkse groep kreeg menig applausje uit de dikke rijen langs de route. Burgemeester Vis ontkwam niet aan het „lot" van zijn voorgangers: ook hij moest voor het oog van de camera een haring ten hemel heffen. LEIDEN Na het feest van zaterdag is de Reinigingsdienst in de nacht van zaterdag op zondag van 1 uur tot half 7 met 62 personeelsleden en 12 wagens, waaronder kolkenzuigers en veeg- machines, het vuil te lijf gegaan. De grootste vuilconcentraties hebben zich voorgedaan op de Steenstraat, Haarlemmerstraat, Breestraat en Haarlemmerweg. Het vuil is dit keer nauwkeurig gewogen; men kwam op een totale hoeveelheid van 7 ton ongeveer 40 m3. Hierin is nog niet begrepen de plm. 30 m3 vuil, die nu nog op het Groenoordterrein ligt en die pas kan worden opgeruimd als de kermis geheel is afgebroken. Jezi n to i, ei LEIDEN Het hoogtepunt van drie- oktober, de grote optocht, had het zeldzaam mooie weer en dus de grote belangstelling van Leidse poorters en vreemdelingen méé. De stoet showde onder de titel „Weet je nog wel?" en bedoelde daarmee, een reeks van negen tableaus met „beelden uit onze kinderjaren", de revue te laten passeren. Nu is „onze kinderjaren" een zeer betrekkelijk begrip. Men kan gerust zeggen, dat alles, wat zich op en om de praalwagens afspeelde, behoorde tot de kinderjaren van mensen bo ven de vijftig. Voor de jeugd van 1971 was het toch óók wel leuk. Maar wat zijn we veranderd, in korte tijd; wat kijk je er vandaag vreemd tegenaan. 1 Méér dan een vluchtig gevoel van min of meer prettige herkenning D<§ wekten de beelden niet op. Zeer waarschijnlijk kwam het ook door de figuranten in dit spektakel. Je kunt de mensen van deze tijd niet zo maar voor een paar uur naar voorbije perioden terugschuiven en hen daar nog tot leven brengen óók. Daar is, behalve wat historisch ge- Voel bovendien nog veel handigheid voor nodig. In zo'n optocht heb je ook niet veel gelegenheid en ruim te om echt met hoepels, stelten, diabolo's en helemaal niet met vliegers te werken, al deden de D.O.S.-jongelui er allemaal wel hun best voor. en iere Een heel aardige groelp vormden de zingende Leidse Sleuteltjes, als klas voor Hoogeveens vermaarde leesplankje geschaard. Meester H. Franke, in groot-vaderlijk tenue, speelde piano. In groep III, „Kinderboeken", za gen de indianen, méér nog Pietje Bel en Dik Trom er nogal geloof waardig uit. Een geslaagde groep was de, door Oud-Katwijk verzorgde, „Op hoop van zegen"-praalwagen, veertig fi guranten in originele Katwykse costuums, waaronder ook de dra matis personae uit Hegermans to neelstuk. Een complete ncttenwa- gen reed mee. Circus Boltini presenteerde een ver zameling straatartiesten, fakir, de genslikker, boeienkoning, apen, be ren, muzikanten, dwergen, zoals die in rustiger tijden te zien waren. Een beetje rommelig, maar om te zien wel amusant, al kon er niet veel bij gebeuren. Leidse Baan-gesprek in Leidse raad LEIDEN De gemeenteraad, die vanavond weer vergadert, moet ook een beslissing nemen over een motie van de heer Van Dam (PvdA), waar in wordt voorgesteld er bij provin ciale staten op aan te dringen de uit voering van de werkzaamheden van de Leidse Baan op te schorten totdat de resultaten van het verkeers- en vervoersonderzoek voor de Leidse agglomeratie, het onderzoek van NS, HTM en NZH en de gedachten over een nationaal park in de besluitvor ming kunnen worden betrokken. LEIDEN IOEGST GEEST In de aula van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest (wegens voorlopige uit schakeling van de Leidse Schouw burg) gaf zaterdagavond een cabaret gezelschap uit Oost-Berlijn, bestaan de uit Eberhard Esche, de acteur Hilmar Thate, de Nederlandse Cox Habbema (eens actrice bij „Cen trum", nu echtgenote van Esche) en een niet met name genoemde bege leider aan de vleugel onder de titel „Kommune und Kirschenzeit" een uitstekend programma van revolutio naire liederen en protestsongs, alle op het vrij-extreem linkse politieke vlak liggend. Liederen van Berthold Brecht, Kurt Eisler en Tucholsky, maar ook strijd liederen van de Parijse communards uit 1871 werden met vuur, verve en gevoeligheid ten gehore gebracht voor een niet al te grote schare caba ret-minnaars. Na de afloop volgde nog een discussie tussen leden van het gezelschap en toehoorders. De N.C.R.V. was met groot mate riaal aanwezig voor TV-opnamen, die later in het seizoen zullen wor den uitgezonden. LEIDEN Geboren: Monique Gerdine Johanna, dr van H J Crooij en G A M de Boer; Men Heng, zn van L Li en Y M Wong; Anna Augustina, dr van P A M Fokkelman en M W H Jansen; Marijtje, dr van C van Duijn en G van der Marei; Geertje, dr van C van Duijn en G van der Marei; Chantal, dr van H J van der Wijk en C M Hannaart; Lu- Ciënne, dr van F Wortman en W van Klompenburg; Lena, dr van C van Duijvenvoorde en P van der Marei; Dirkje Ariea, dr van W van Duijn en L Sip. LEIDEN "bp het 3-oktoberfeest herleefde de traditie van het oude ambacht in een Oudhollandse markt op de Mare. Naast een 13-tal ambachten trokken een originele Oudhollandse poppenkast en een folkloristische dansgroep veel bekijks. Vragen over uitlating van Voorsehotense wethouder VOORSCHOTEN De fractievoor zitters van de K.V.P., P.v.d.A. en D'66 hebben b. en w. vragen gesteld naar aanleiding van mededelingen van wethouder van openbare werken, Ba- rin de Vos van Steenwijk, over ge brek aan vergadertechniek en het streven van de raadsleden om elkaar vliegen af te vangen ten gunste van de publieke tribune tijdens de raads vergaderingen. Zij vragen of de krantenberichten juist zijnL oLde uitlatingen van de webhouder gegrond zijn en of het voltallige college van b. en w. de mening van de wethouder deelt. De fractievoorzitters vragen b. en w. of zij bereid zijn met de betrokken wethouder te overleggen of er geen andere methoden zijn om het ver trouwen van de gemeenteraad te wekken. Academische examens LEIDEN, 1 oktober Rijksuniversi teit: doet. ex. godgeleerdheid: de heer F Plat (Menaldum); kand. ex. godge leerdheid: mej. H Nelemans (Lelden); kand. ex S I W en N: mej. GAM Kouwenaar (Lelden), de heer F D B Bakker (Rotterdam): kand. ex. S 2 W en N: de heer W R M Vonk (Rotter dam); kand. ex. S 4 W en N: de heer J M Sierhuis (Leiden): doet. ex. schei kunde: de heren P G Dingjan (Rijs wijk), M J Glphart (Leiden); kanda ex. sociologie, de dames Westpalm van Hoorn-Tordolr (Leiden), M van Hete- ren (Lelden), D van Wijnen (Leiden), G Olden (Leiden), J R de Vries (Lel den). de heren E P Bakker (Leiden). R R Unger (Leiden). R Klelnegris (Lei den); kand. ex godgeleerdheid" de heer G W Meinesz (Leiderdorp)kand. cx. godgeleerdheid: mevr. M E Pronk- Bosch (Brunen). LEIDEN Zes klachten heeft 'de politie dit weekeinde gekregen over een zwavelachtige stank en prikkeling aan de ogen. De meldin gen kwamen uit de omgeving van de Tomatenstraat. De meeste klach ten kwamen zondag tussen 12 en 2 uur binnen. Men hoopt dat bij verandering van het weer de stank zal verdwijnen. LEIDEN Bij vier handelaren werd dit weekeinde 1750 pond be dorven paling in beslag genomen. De paling is door het warme weer sneller bedorven dan normaal het geval is. LEIDEN De gouden Van der Wal-penning is uitgereikt aan de heer K. Wijnalda, directeur van de technische school in Appingedam, bronzen penningen kregen de heien E. P. Bakels, adviseur Raad van Bestuur Bouwbedrijf. H. Stegehuis, voormalig leraar aan de LTS in Tiel, J. D. Pronk, hoofdconsulent en chef van de afdeling leerlingen wezen, M. Stek, voonnalig secre taris van de opleidingscommissie Rotterdam en K. de Boer, mede oprichter van de stichting. Maandag 4 oktober Kantine Adler. Rooseveltstraat. 8 u.: lerenvergadering De Natuurvriend. Stadhuis. 7.30 uur: gemeentevergadering Dinsdag 5 oktober Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 5. 88.30 uur: spreekuur hulsvesting werkende jongeren. Zijlsingel 2. 8 u.: Evangelisatiecen trum, film „Het Athene van India". Woensdag 6 oktober Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekurr sociale raadsvrouw. Garenmarkt l, 5 tot 7 uur: spreekuur sociale wetgeving. Foyer Den Burcht, 8 uur: algemene ver gadering Ons Grunnegerlaand. Vrijdag 8 oktober Boshuis, achter Hof laan 76. 7 tot 9.30 uur nam.: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 24. 10 tot 3 uur nam.: Jazz- zolder Hot House, Bas Schop en Leo Meijer (kwintet). FILMS LIDO: „Wat zien lk", 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 U„ zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 U. STUDIO: „Joe", 18 jr., 2.30, 7 en 9.25 u., zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. LUXOR: „Le souffle au coeur", 2, 7 en 9.30 u„ za en zo 2, 4.30, 7 en 9.30 u. CAMERA: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l., za en wo 2.30 u., zo 2 en 4.15 u.: Getting straight". 18 jr., elke avond 7 en 9.15 u., do vr ma dl 2.30 u.; nachtvoorst. „More", 18 jr., 23.30 u. REX„Kingkong Escapes", 18 jr., 2.30, 7 en 9 u. elke dag. zo 2.15. 4.15, 7 en 9 u.; nachtvoarst. ,De wellustelingen", 18 jr.. 11.30 u. TRIANON: Blue Movie, 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 u., zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Apotheken Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23533. De apotheek Voorschoten ls dicht, de apotheken Leiderdorp en Oegst geest zijn open. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maai 2 bellen »ot zondag 24 uur. Evenals vorig jaar, toen er ook een show-element in de optocht was, werd de gang van de stoet nogal on derbroken voor het geven van en kele straatshows. \Vy kunnen ons voorstellen dat niet iedereen dat op prys stelt. Moet er zo nodig een show van een muziekkorps op 3 oktober worden gepresenteerd, dan kan men die beter als een apart punt in hel programma opnemen. Ieder die dit mooi vindt kan dan gaan kijken. In een optocht is dat minder op z'n plaats. Temeer omdat maar een kleine groep van de kij kers de show ziet. Op de Hooigracht werd de optocht door een paar door elkaar lopende muziekmakende meisjes tien minu ten opgehouden. Het wordt er maar rommelig van. En de mensen nog maar langer wachten dan ze al heb ben gedaan. Dat gaat nog goed zo lang het mild weer is zoals zater dag. Maar wie zich 3 oktober 1970 goed herinnert, moet de optocht commissie wel de vraag voorleggen of zy werkelyk meent, met dit show-element op de goede weg te zyn, AVy verkiezen in ieder geval een doorgaande, vloeiende optocht. Als er geshowd moet worden, dan maar óp de wagens. Nabij het stadhuis zorgde een Antilliaanse Steelband voor vrolijke en opwindende mu ziek. LEIDEN Ds. J. H. Carlier, chr. geref. predikant alhier, is in een Leids ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van een operatie. Deze Martini uit het jaar 1914 eigendom van de heer A. Mar tini te Amsterdam, vormde een pronkstuk in de snelle rondrit van antieke auto's.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3