[Dynamo Dresden heeft nog 'een kater van Amsterdam Gooi geen k.u.h.v naar de scheidsrechter! OOST-DUITSLAND TREURT OM DOOD WOLFGANG HOFFMANN Levski Spartak is bang voor Kowalik FC Den Haag stelde ZEVENTAL BEDWINGT RUSSEN teleur in Luxemburg ZWERVERS WEER OP DREEF: 3-2 Zwevende gulden gunstig voor handelsbalans WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1971 DRESDEN Toen Peter Meyer, doelman van Dynamo Dresden, na de eerste wedstrijd tegen t diep in de nacht het Amsterdamse Parkhotel binnen waggelde, moet hij nauwelijks beseft heb- hoe desatreus de gevolgen van die vrolijke zijsprong voor zijn club kunnen zijn. Niet alleen Peter er, maar het gehele elftal kampt met een forse kater van die reis naar Nederland. Wanhopig igen de spelers zich af, hoe hard „Berlijn" straks hun „ondisciplinaire" gedrag zal straffen. Alleen uitschakeling van Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup kan eventueel als een •zachtende omstandigheid gaan gelden. Als de kloof van twee doelpunten vanavond niet wordt over- ugd, dreigt het verblijf van Dynamo aan de top van het Oostduitse voetbal spoedig geschiedenis worden. ud )ynamo Dresden, trainer Walter tzsch voorop, tracht de onrust en voortdurende twijfel verbeten or de buitenwereld verborgen te jden. Maar wat zich de laatste ■rtien dagen rond de formatie heeft ispeeld heeft het moreel zo gron- vernield, dat de bedorven sfeer al lens een simpele training naar vo- treedt. Walter Fritzsch zwijgt •r de pijnlijke affaire. En wie bij spelers naar het hoe en waarom ormeert, krijgt ontwijkende ant- orden. De angst voor repressaille- atregelen is nog dieper dan voor- en geworteld. Een van hen stelt inhartig: „Niemand weet op dit ment wat er met ons gaat gebeu- Maar dat „Berlijn" ons flink zal iffen staat vast. We hebben de re- s genegeerd en dat is doodeenvou- niet acceptabel." Stappi ieii )ie woensdagavond, na de 2—0 ne- rlaag tegen Ajax in het Olympisch idion, kregen de spelers tot een uur •lof in Amsterdam uit te gaan. Toor enkelen betekende dat het tot een uitvoerige stappartij in centrum van de stad. Aanvoerder is-Jürgen Kreische, Dieter Riedel Frank Ganzera kwamen echter aanzienlijk later dan één uur in het hotel. Dieter Meyer, die in gezelschap van de Duits-sprekende Ajacieden Blankenburg en Schilcher op pad was geweest, bereikten tegen het ochtend gloren als laatste de thuishaven. De woedende Oostduitse begeleiders van door Gerrit den Ambtman het elftal hadden na „sluitingstijd" een ander kwartet spelers al met een aantal kratten bier op de hotelkamer aangetroffen. Trainer Walter Fritzsch, de harde, werd direct na terugkomst in Dres den via de centrale organisatie van alle Dynamo-(politie) verenigingen al bericht dat forse strafmaatregelen zouden volgen. De spichtige coach zelf reageerde zijn verbijstering over het optreden van zijn pupillen vooral tijdens de training af. Een van de spelers: „We hebben nog nooit zo had getraind als de laatste dagen. Fritzsch besteedt toch al veel aandacht aan de conditietraining, maar dit was ver schrikkelijk. We hebben soms meer dan twintig rondjes moeten lopen. Dat is voor voetballers zinloos werk." Strafmaat De voorlopige vonnissen zijn afge lopen zaterdag in de Oostduitse hoofdstad al gevallen. De spelers gis sen voorlopig alleen nog naar de uit slag daarvan. Een van hen: „We heb ben er bij de trainer, die de straf maat inmiddels al weet, erop aange drongen deze bekend te maken. Maar hij wil eerst de wedstrijd van mor genavond afwachten. Een goed resul taat tegen Ajax kan een verminde ring van die strafmaat inhouden. De stemming in het elftal echter is door al dat geheimzinnige gedoe behoorlijk slecht." De allerhoogste bazen van de Dy namo-organisatie zullen niet schro men tijdens het vaststellen van de officiële strafmaat fors uit te halen. De Dresdenaren vrezen, dat minstens vier spelers enkele weken geschorst zullen worden. En aangezien drie van de vier betrokken „uitgaanders" een vaste keus van Fritzsch vormen, sta pelen ook de problemen voor de klei ne trainer zich hoog op. Dynamo zal dan waarschijnlijk zijn succes van vorig seizoen, winnaar van de natio nale beker en landskampioen, niet kunnen prolongeren. Oost-Duitsland eist een ijzeren dis cipline van zijn sportmensen. Vooral van hen, die naar het buitenland mo gen afreizen. Dit voor de voetbal sport in de DDR unieke voorval, heeft volgens de strenge leiders de gedegen reputatie, die de sportwereld van dat land heeft, hevig aangetast. In die reputatie paste alleen maar ge hoorzaamheid, volgzaamheid en disci pline. Met een keihard trainingssys teem vormen de „eisen" de basis van de grote successen, die Oost-Duits land op vele sportieve fronten heeft behaald. Die basis is inmiddels ook op de voetballerij toegepast. Internatio nal Klaus Sammer in de „nacht van Amsterdam" verschoond van iedere beschuldiging („Het is normaal dat er discipline is en dat er afgesproken wordt hoe laat je in het hotel terug moet zijn"), veroordeelt met name het onwezenlijk fanatisme, waarmee de voetbaltrainers in zijn land werken. „Natuurlijk moet een speler als hij succes wil bereiken hard en veel trai- nèn. Maar je kan naar mijn mening een voetbaltraining niet gaan verge lijken met die voor roeiers, atleten en zwemmers. De speler moet conditio neel op een bepaald niveau gebracht worden en dat moet hij dan zien vast te houden. Maar de uitwerking is averechts als hij als een machine doorgaat. Tijd voor rust is noodzake lijk." Slopend De internationals van Dynamo Dresden is die rust de laatste maan den nauwelijks gegund. Na de slo pende finale van de afgelopen compe titie volgde nog eens de nationale be kereindstrijd. Tien dagen later ver trokken onder andere Sammer en Kreische met de nationale selectie voor een toernee van drie weken naar Mexico. Twee dagen na hun thuiskomst begon de competitie. Sam mer: „Eigenlijk is het allemaal teveel. Ik geloof dat we nu de terugslag van al die inspaniingen gaan krijgen. Die drie weken in Mexico hebben erg veel van de conditie gevergd. Het elf tal heeft dan ook dit seizoen het ni veau van de vorige competitie nog ang niet bereikt. Kreische met name heeft hard rust nodig. Zijn vorm is Van onze verslaggevers felN DHO VEN/H ALLE In >st-Duitsland strijden versla pheid en verontwaardiging om voorrang in de gesprekken de grote hotelbrand in Indhoven, waarbij de DDR-ver- l^enwoordiger in de UEFA- pp, Chemie Halle, betrokken is. Oost-Duitsers begrijpen niet de ramp zo'n omvang kon Innemen. Algemeen is men van "deel dat wanneer de ndveiligheidsvoorschriften in iderland even streng zouden i als die in de DDR er heel kt minder slachtoffers gevallen Tuden zijn. Dst-Duitsland treurt vooral om de van de 21-jarige Wolfgang Hoff- n. die een van de meest talentvolle pers van Chemie Halle wordt ge- pid. Zijn dood en de zware ver- ïdingen van de 31-jarige oud-in- irational Klaus Urbanczyk (slaga- lijke bloedingen) en van de 20-ja- Erhard Mosert (dubbele been- ik) hebben de Oostduitse voetbal- Pd doen besluiten om de competi- Nedstrijd Dynamo Dresden Che- Halle die voor zaterdag was tgesteld. te verschuiven naar een nader te bepalen datum. Dresden waar Ajax en Dynamo iinsteJ'avond zullen aantreden voor de i, Zu eed(? wedstrijd van het toernooi om Rider Europese beker voor landskam- 'enen is de verslagenheid al even >t als elders. Voor de wedstrijd zal ent in minuut stilte in acht worden ge- men uit piëteit voor de dood van -*■ Halle-speler. Chemie Halle zal vanavond uiter aard niet tegen PSV spelen. In over leg tussen PSV. KNVB en de Europe se Voetbalunie in Bern is besloten de wedstrijd PSV Chemie Halle, die in Den Bosch zou worden gespeeld, te verschuiven naar een nader te bepa len datum. Bij de brand in 't Silvercn See- paerd heeft de masseur van Chemie Halle. Rolf Schuttig, een koolmo- noxyde-vergiftiging opgelopen. De andere leden van het gezelschap, dat bestond uit vijftien spelers, vijf bege leiders en twee journalisten^ is over gebracht naar het Philipscentrum Voorbeek buiten Eindhoven. In het centrum Voorbeek verblijven ook de lichtgewonden uit het gezelschap, de spelers Gunther Riedl, Hoffman, voorzitter Schmidt en ploegarts dok ter Anger. In het opvangcentrum zijn spelers en begeleiders voorzien van kleren, aangezien alle bagage bij de brand verloren is gegaan en de mee sten in nacht- of onderkleding uit het hotel zijn gevlucht Het ligt in de be doeling dat Chemie Halle op het vooraf vastgestelde tijdstip morgen om 16.00 uur van Schiphol naar Oost- Duitsland zal terugkeren. Voorzitter Schmidt van Chemie Halle verwacht dat zijn ploeg zich uit het toernooi om de UEFA-beker zal terugtrekken. „Mijn ploeg is de eerste weken niet in staat om te spelen, aangezien zeven voetballers min of meer ernstige gevolgen ondervinden van de hotelbrand in Eindhoven." Hans Schmidt was met Urbanczykc en reserve-doelman Volker Jany roe keloos lang in het hellevuur op de tweede, derde en vierde verdieping gebleven om zoveel mogelijk hotel gasten te wekken en te helpen ont vluchten. Een ontzette Ben van Gel der daarover: „We hadden buiten al drie keer appèl gehouden. We dach ten dat ze ook waren omgekomen." Toen iedereen de hoop al had opge geven. sprongen de vermisten via het vier meter lager gelegen dak van een belendend hotel nog naar hun red ding. Eén bleef in de vlammen ach ter: de 21-jarige ongehuwde Wolf gang Hoffmann, student in de wis kunde en enig kind. Schmidt, zich met meoite beheersend: „Een goede jongen'. Hij wilde via de benedenverdie ping, waar de brand is uitgebroken, ontsnappen, en moet zijn gestikt voor het vuur hem verslond. De identifica tie van de doden bracht nog hoop in de Oostduitse harten. Steeds bleken het andere slachtoffers, maar het laatste dat 's middags werd aange voerd was toch hun Wolfgang. De Oostduitser maakte later enkele bijzonder moeilijke uren door bij de identificatie van de slachtoffers, ter wijl in het ziekenhuis twee van zijn spelers met zeer ernstige verwondin gen lagen. Klaus Urbanczyk, de 31-jarige veteraan van de ploeg, had in het uur van de ramp bij het in slaan van ruiten „om de vluchtpogin gen te vergemakkelijken gevaarlijke slagaderlijke bloedingen gekregen. Hij werd naar het Binnengasthuis ge bracht. waar hij onmiddellijk werd geopereerd en waar hem bloedtrans fusies werden toegediend. Erhard Mosert, de jonge aanvallende mid denvelder, die veertien dagen geleden in Halle wegens angina niet van de partij was, liep, toen hij uit een raam op de derde etage sprong, een dubbe le beenbreuk op. Dit gevoegd bij zijn brandwonden maakte zijn toestand eveneens ernstig. Bij beide spelers is er echter geen sprake van levensge vaar. sterk gedaald. Niet voor niets is hij zaterdag in de vriendschappelijke in terland tegen Tsjechoslowakije nog vervangen. Ook ikzelf draai nog lang niet zo goed als vorig seizoen. Maar dat wijt ik in de eerste plaats aan een knieblessure. Het is nog de vraag of ik vanavond de wedstrijd kan uit spelen." De boomlange (1.91 meter) Klaus Sammer debuteerde vorig jaar tegen Nederland in Dresden in het nationa le elftal. In die wedstrijd stond hij op het middenveld tegenover Wim van Hanegem. Een blauw oog bleef we kenlang een lastige herinnering aan die confrontatie. Sammer: „Van iHa- negem speelde toen verschrikkelijk 'hard, bij het gemene af zelfs. Maar ■hij is zonder meer een klassevoetbal ler. Net zoals ik Keizer tijdens de wedstrijd in Amsterdam bewonderd heb. Het gehele Nederlandse voetbal ligt trouwens ver voor op dat in ons land De speelwijze is met geen ande re natie te vergelijken. De Brazilia nen bezitten veel klasse. Maar zij be ginnen hun mooiste acties vaak uit stilstaande posities. De Nederlander kan zeer knap versnellen en weet op volle snelheid de bal nog volledig on der controle te houden. Wij trainen 15uter op onze conditie. Misschien wel teveel. Bij ons ontbreekt de ruimte tot improvisatie. Maar dat heeft met de leefwijze, de discipline ook, te ma ken. Ik kan me dan ook niet voorstel len, dat Ajax harder traint dan wij". HVAR (ANP) Alle kenners van het waterpolospel hadden het deze week al zo vaak gezegd: „De Neder landse ploeg is van hoge kwaliteit." Gisteravond pas is het beste bewijs van die klasse op tafel gelegd. In het toernooi om de Coppa Jadran, dat men wel het officieuze wereldkam pioenschap waterpolo noemt, speelde het Nederlandse zevental in een ener verend gevecht gelijk tegen Europees kampioen Rusland. Na de 44 in het overdekte zwembad op het Joegosla vische eiland Hvar rolde het applaus van de duizend toeschouwers neer op het hoofd van Evert Kroon, de doel man van het Nederlandse team. Hij was hier, waar de beste spelers zeven dagen lang aan de slag zijn, de eerste die een staande ovatie kreeg. Evert Kroon, de doelman van landskampioen HZC-De Robben uit Hilversum, stak zijn handen in de lucht en lachte. Hij had weer eens bevestigd dat hij niet ten onrechte de beste waterpolodoelman ter wereld wordt genoemd. Nederland was met vrij veel opti misme aan de strijd tegen de Russen begonnen. De zege op Italië van de dag tevoren had de ploeg duidelijk goed gedaan. Het zelfvertrouwen werd geïllustreerd door aanvoerder Hans Wouda, die na afloop vertelde: „Ik heb de hele dag gezegd, dat we gelijk zouden spelen en ik geloofde daar echt in." Het oranjeteam begon met een lichte handicap omdat aan valler Wim Hermsen wegens een scheurtje in het trommelvlies met een toch wel hinderlijke badmuts op het hoofd moest spelen. Niettemin heeft hij een werkzaam aandeel gehad in het eindresultaat. JoeoslaviëWest-Duitsland 6—2 (2—0 1—1 2—1 1—0). RoemeniëHongarije 4—6 (2—0 1—2 0—3 1—1). Nederland—Rusland 4—4 (3—2 0—0 0—2 1—0). Ver. Staten—Italië 6—7 (2—2 1—3 2—1 1—1). 1. Zuidslavië 5 4 1 0 9 27—16 2. Hongarije 5 4 0 1 8 28—19 3. Rusland 5 2 3 0 7 21—16 4. Roemenië 5 2 2 1 6 23—21 5. Italië 5 2 0 3 4 20—17 6. Ver. Staten 5 1 1 3 3 21—20 7. Nederland 5 113 3 14—20 8. West-Duttsland 5 0 0 5 0 10—35 Dynamo Kiev is gisteravond voetbalkam pioen van Rusland geworden door een 1—0 overwinning op Karpaty. Hoewel er nog drie wedstrijden zijn te spelen is men nu reeds onbereikbaar. Het Engelse Tottenham Hotspur heelt de tweede ronde bereikt van het toernooi van de UEFA-Cup. Voor 22.000 kijkers versloe gen de Londenaren op eigen terrein met 9—0 van Keflavik. De eerste ontmoeting eindirde in 6—1 voor de Spurs. Voor de aanvang van de wedstrijden Dy namo Dresden Ajax en Sparta Levski Sparta zal er éón minuut stilte worden gehouden i.v.ra. het omkomen van Wolf gang Hoffmann (Chemie Halle) bij de brand in Eindhoven Walter Frisch (links) en „zijn' Dynamo in angstige spanning welke strafmaatregel de Oostduitse bonzen voor hen hebben uitgevaardigd. ROTTERDAM Leuk en snel voet bal kenmerkte de vriendschappelijke ontmoeting ZwerversEmma, gister avond in IJsselmonde afgewerkt. In de eerste helft weinig krachtsverschil. Niettemin liepen de zondag derde klassers uit Dordrecht in de 35ste mi nuut een achterstand op, toen de Em- ma-doelman een vrije trap van Wim Lit niet klemvast kreeg en Paul Wil- stra daarvan profiteerde: 10. Een solo van Eyfferts kon de Dordt- se goalie in de vijfde minuut na de wisseling eveneens niet keren en nu was het Leen van Stok (komt steeds beter in vorm) die voor de afronding zorgde. Een vrije trap van Leidsman, waar Slobbe zich volkomen op ver keek, betekende 21. Toch liep Zwervers in de 25ste mi nuut verder uit. Knap voorbereidend werk van Rikaart werd door Leen Stok verfraaid. Tien minuten voor tijd bepaalde Emma via Klerk (straf schop) na overtreding Heiden, de eindstand op 32. Arbiter Schroots was uitstekend. Roger van Hamburg. de pupil van Forbes Carlilei die twee jaar gelederv vanuit Aus tralië naar Nederland overkwam en toen een reeks records verbeterde, zal het ko mende jaar voor Nederland beschikbaar blijven. Van Hamburg blijft voorlopig de Nederlandse nationaliteit behouden. De nationale turnkampioen Cor Smulders zal vrijwel zeker niet kunnen meedoen aan de demonstratietoernee van de Russi sche turnpioeg, die van 2 tot en met 10 oktober door Nederland wordt gehouden. Smulders heeft op de training een gebro ken mlddenhandsbeentje opgelopen. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Levski Spartak, de Bulgaarse bekerwinnaar die gisteravond twee uur later dan verwacht in ons land arriveerde voor de returnwedstrijd tegen het Rotterdamse Sparta, is uiteraard vol optimisme omtrent het resultaat. Iontsho Arsov, de trainer van de Bulgaren, kent het spelletje van de ontwijkende antwoorden over de kansen van zijn ploeg even goed als al zijn collega's, die zich aan de vooravond van Europa-Cup wedstrijden onderwerpen aan vraaggesprekken. Arsov zou bovendien een psycholoog van de slechtste soort zijn als hij zijn team volslagen kansloos achtte tegen de Rotterdammers. Via zijn tolk en centrumverdediger Dobromir Jetshev (43x international) wil de 42-jarige Bulgaar best kwijt dat hij en zijn volgelingen naar het westen zijn gevlogen om door te sto ten naar de tweede ronde, Bulgarije rekent er zonder meer op dat zijn staatsamateurs zegevierend terugke ren. Arsov voert de volgende argu mentatie voor zijn optimistische ver wachting aan: „In Sophia zijn we te gen Sparta onder bijzonder moeilijke omstandigheden driekwart van de wedstrijd in het offensief geweest „Sparta stond met zijn rug tegen de muur en mag van het allergrootste geluk spreken, dat het de omstandig heden meehad. Als het niet zo aan houdend had geregend, zouden we zonder twijfel minstens twee doel punten meer hebben gescoord." An derzijds is Arsov van mening dat Sparta over een uitstekend elftal be- LUXEMBURG FC Den Haag heeft in de tweede wed strijd van de eerste ronde van de UEFA Cup een zeer matige prestatie geleverd. De Hagenaars kwamen tegen het zwakke Aris Bonneweg niet verder dan een teleurstellend gelijkspel: 22. Slechts dankzij een doelpunt van Sjaak Roggeveen, diep in de tweede helft, bleven de Hagenaars ver schoond van een debacle. De Hage naars begonnen in een gezapig tempo, op het door voortdurende regenval gladde veld. FC Den Haag nam in de achtste minuut een voorsprong. Pas trok de bal bij een massale aanval naar de goed meegekomen Mansveld, die Stendebach met een laag schot passeerde (01). Daarmee was het halve dozijn vol. In de tweede helft opereerden de Hagenaars in een nog trager tempo dan ,de eerste drie kwartier. De Luxemburgers profiteerden van die Haagse desinteresse en namen via Het voetbal wordt harder. Toeschouwers koken snel over. Zelfs thuis voor de buis! Er zijn ons gevallen bekend dat men kaas uit 't vuistje wierp bij een arbitrale miskleun. Doe dat toch niet, mensen. Blijf de cupzenuwen de baas met kaas. Laat de vuist zakken en neem een hap t bij een natrap. O Moesel en Da Silva zelfs een 21 voorsprong. Sjaak Roggeveen hielp het team van Jezek in de 61ste mi nuut echter aan de gelijkmaker. In de slotfase werd de kwaliteit van de wedstrijd (toch al niet hoog staand) er niet beter op Ardesch kon met moeite een hard schot van Kir- chens keren en zes minuten voor tijd redde hij andermaal bij een gevaar lijke inzet van Devillet. Vlak voor het einde vond Machin het nodig om Van Eeden uit het veld te zenden. De linksbuiten wilde met een schoen aan het veld betreden en de Fransman gelastte de Hagenaar weer buiten de lijnen te gaan om zijn „aankleding" te voltooien. Toen Van Eeden kort daarop zich bij een vrije trap heftig tussen de Luxemburgers en Fandel wrong, wees Machin naar de kleedkamer. De kleine, druk pratende Franse scheidsrechter Machin was na afloop van de rumoerig besloten wedstrijd Aris-Bonneweg FC Den Haag dui delijk in zijn bewoordingen: „Die speler van jullie met rugnummer 11 (Van Eeden) moest zich eerst weer melden, voordat hij het veld opstorm de. Ik had hem al een waarschuwing gegeven, dus er was maar een moge lijkheid, inrukken." Anderlecht-trainef Georg Kessler kreeg gisteravond een nieuwe tegen slag te incasseren. Nadat zijn team in de uitwedstrijd tegen het Italiaanse Bologna een redelijke uitgangsstelling had bereikt (11), verloor het elite team uit Brussel gisteren op eigen terrein met 20. Giuseppe Savoldi wees de Italianen in de zesde minuut de weg naar de overwinning. Zijn ploeggenoot Fran cesco Rizzo zette Georg Kessler zes minuten voor het eind helemaal in de zorgen door met een tweede doelpunt Anderlechts definitieve uitschakeling te bezegelen. Aris-Bonneweg FC Den Haag 202 (0—1). Eerste wedstrijd 0—5 8: Mansveld 0—1; 51: Moussel 1—1: 57: Da Silva 2—1: 61: Roggeveen 2—2. Scheidsrechter: Machin. Toeschouwers: 1.000. Aris Bonneweg: Stendebach: Roemer. Fandel. Schanen. Pesch. Dabee; Langers. Mousel: Da Silva. DevlUct. Kirchens. FC Den Haag: Thie (Ardesch): Mansveld. Van den Burch. Welmar. Korevaar; Advo caat Berg. De Zoete: Pas (Van Vliet). Rog geveen. Van Eeden. EUROPA CUP 2 Glasgaw Rangers (Schotland) Rcnncs (Frankrijk) 1—0. Eerste wedstrijd 1—1 23: MacDonald 1—0. Toeschouwers: 40.000. UEFA CUP Tottenham Hotspur (Engeland) Kefla vik -(IJsland) 9o. Eerste wedstrijd 6—1 Chivers (3 x), Gil ze an 2 x). Perryman, Coa- tes, Knowles. Holder. FC Köln (W.-Dld) St. Etlenne 2—1. Eerste wedstrijd 1—1. Elntracht Braunschweig (W.-Dld) Glcntoran (Ierland) 6—1. Eerste wedstrijd schikt dat vanavond pas zijn ware gezicht zal tonen. Arsov: „De solide verdediging van de Spartanen heeft de grootste in druk op mij gemaakt. Al wil ik er wel aan toevoegen dat de Rotterdam mers kennelijk een, compromis met door Richard Matthijsse het weer hadden gesloten. Laten we hopen dat het dit keer droog zal - zijn." Achter het vriendelijke gelaat van Arsov gaan echter ook zorgen schuil. Zijn doelman Michailov Gaidarski en Jetshev voldoende uitgerust van de inspanningen die zij zich zondag in de tumultueuze interland tegen Hongarije (20) moesten getroosten? Arsov dirigeerde onmiddellijk na aankomst in hotel Sky Way in Rot terdam zijn brigade de bus weer in voor een korte, maar intensieve trai ning om de vorm van zijn ploeg voor de laatste maal te testen. Op Schiphol hadden de Bulgaren met ontzetting kennis genomen van de ramp in Eindhoven, die tot het dramatische uitstel leidde van de wedstrijd PSV-Chemie Halle. Dobro mir Jetshev: „We vonden het alle maal verschrikkelijk wat daar is ge beurd. We kunnen er echter niet te lang bij stilstaan." „We moeten ons concentreren op de wedstrijd van morgen. Ik moet be kennen dat ik wel een beetje bang ben voor Kristensen en Klijnjan. En nu is Kowalik er ook nog bij. Ik ken hem nog uit de periode dat hij met het nationale elftal van Polen tegen Bulgarije speelde. Het is een gevaar lijk mannetje. Daarom vrees ik dat we het ontzaglijk zwaar krijgen. Maar nogmaals: we hebben nog niet verloren." DEN HAAG Bestond er in mei direct na het zwevend maken van de gulden nog enige vrees dat van deze maatregel een voor de handelsba lans weinig gunstige invloed zou uit gaan, thans zou men wellicht kunnen vermoeden dat eerder het omgekeer de het geval is. Dit zegt het Centraal Orgaan voor de economische betrek kingen met het buitenland in zijn kwartaaloverzicht van de buitenland se handel. West-Duitsland is namelijk onze grootste handelspartner en de Duitse mark is al gauw een sterkere mó'e van opwaardering gaan vertonen dan met de gulden het geval was. De in voer uit West-Duitsland werd derhal ve duurder, terwijl de uitvoer naar dat land eerder enige begunstiging ondervond. Het Centraal Orgaan signaleert een duidelijke verlangzaming in de groei van de invoer, die in de loop van het tweede kwartaal en vooral in juni sterk optrad. In het tweede kwartaal was de invoer ruim 10 pet en de uitvoer bijna 15 pet. groter dan in het tweede kwartaal van het vorige jaar. Hierdoor werd het dekkingstekort kleiner. Dit compenseerde de stijging van het dekkingstekort, die zich in het eerste kwartaal had voorgedaan. Gijs van Lenncp start a s zondag in de Grote Prijs van Amerika, de laatste race van dit seizoen voor het wereldkampioen schap coureurs In de formule 1. Anderlecht is uitgeschakeld in het tor nooi van de Europa Cup 3 De Belgen werden op eigen terrein met 2—0 verslagen door het Italiaanse Bologna. De eerste wedstrijd werd een 1—i gelijkspel

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13