Hassale demonstratie centrumpartij egen onderwijspolitiek GELD VOO* ilf QN0ERWU5 Fel debat Unieraad over samengaan ebr. partijen 1 VVD wü één njProf. Van Ma arseveen keert KVP rug toe ARP vraagt opening van zaken over snelle groei tekort ARP beslist in 1973 n: Iwedeii wil strijd in Afrika meer steun geven lijeenkomst van partij vernieu MODESHOWS Veel verbalen bij controle 's nachts Demonstratie in Tokio te«:en bezoek Hiroliito Confrontatie Melk mm en Van Leijenhorst BAMESBEURS ...als steeds gezellig Tweejarig meisje zoek op sportveld Rechter vernietigt besluit om DDT niet te verbieden Telefoontje over gestolen „Vermeer" MAANDAG 27 SEPTEMBER 1971 y i slpr id-c lire 2ril "Van onze onderwysredactie tpU )EN HAAG Een kleine ol iduizend mensen hebben za- iag in Den Haag gedemon- ;erd tegen de onder wijspoli- t van de regering. Uit het e land waren ouders, onder- zers, kleuterleidsters, leraren, ure rlingen, werkende jongeren studenten naar Den Haag ge nen om van de regering te :n dat het- maximum aantal rlingen per klas in kleuter- basisonderwijs met spoed ver- gd wordt. e demonstratie was verder gericht en de aangekondigde schoolgeld- fing voor leerplichtige kinderen verhoging van het collegegeld en vergroting van klassen in het be- psonderwijs. elden of nooit is er voor het mi- terie van onderwijs aan de Nieuwe leg z0 massaal gedemonstreerd als y erdag. Door de vele bezuinigingen Wile onderwijssector is kennelijk een De centrale eis van de demonstran ten was: kleinere klassen. Die eis werd in vele toonaarden herhaald: „De Nederlandse kleuterschool is geen kleuterriool", „Arbeiderskinde ren worden weer de minderen" en „Minder tanks» meer onderwijzers". Op het ministerie kreeg staatsse cretaris Schelfhout een groot karton nen pakhuis waarin dertigduizend handtekeningen zaten ter ondersteu ning van. deze eisen. De staatssecreta ris beloofde dat hij in ieder geval de kleuters van de kleuterschool „De Klimop" die dit werkstuk vervaar digd hebben een bedankje zal sturen. De demonstranten zelf beloofde hij dat de regering rekening zal houden met hun verlangens, al voegde hij er aan toe dat het vraagstuk van de grote klassen niet het enige probleem is in het onderwijs. Hij vroeg de de legatie de behandeling van de begro ting in de Kamer %f te wachten om dan te bezien in hoeverre de regering de gestelde eisen begrepen had. Te gen die tijd zou hij het aktiecomité nog graag eens ontvangen om van hen constructieve tegenvoorstellen te vernemen. ed front van. verzet gegroeid. De in 'ivankelijk als een Amsterdamse :rd. ie begonnen demonstratie mondde uit in een landelijk protest tegen n 10 onderwijsplannen van de regering. Troost" JAR-ES-SALAAM (Reuter) De eedse premier Olof Palme heeft eren op de slotbijeenkomst van congres van Tanzania's regerende 'ikaanse Nationale Unie (TANU) klaard, dat de „apartheidsregerin- van Zuid-Afrika en Rhodesië en Portugese kolonialisme de ver- ïdering van de spanning in de we ll in de weg staan. Onder grote 2i ral beloofde Palme, die een offi- "nie 1 bezoek van vier dagen aan Tan- Sti ia brengt, meer Zweedse steun ;e de bevrijdingsbewegingen in tugals Afrikaanse gebieden. Hij Pi de ook meer hulp van zijn land voor het vormingswerk voor vol- ijsenen in Tanzania. Aan het slot zijn rede kreeg hij een staande ïtie. heer trouflpi; zijn order, s lei ei no« Defensie middags - 's avonds 2 3 voor mevrouw en mijnheer HOUTRUST DEK HAAG 'an onze parlementsredactie Den HAAG De KVP-radi- il prof. dr. H. Th. J. F. van i larseveen zal bedanken als lid vain deze partij. De Rotterdamse agleraar, die een belangrijke heeft gespeeld in tal van ver- luwingsdiscussies binnen de -an rP, maakte zijn beslissing 1 erdag bekend op een bijeen- pist van „partijvernieuwers" verschillende politieke groe- 'ingen. tndere christen-radicalen, zoals mr A. Idenburg (ARP) en prof. dr. fuwissen (KVP) bleken er voorals- de voorkeur aan te geven binnen epsgo i partij te blijven opereren met als maa angrijkste doel „uiteindelijk een ia Bressieve regering met een pro- aldu ;ssief parlement", zoals prof Meu- sen het formuleerde. Voor prof. I, n Maarseveen hebben de troonrede 1Il(j de miljoenennota de deur dicht irde 'aan: "Éte inbreuk die gemaakt helrc" °P het culturele leven is van "er a 1" aard dat ik die als katholiek niet lii'ger meer verantwoorden kan. Het lzijnsbeleid' dat door de KVP i, rd beleden is er compleetonder- erin? 'r gegaan", aldus de heer Van estel(farseveen. Hij zal niet toetreden tot andere politieke partij. „Van n van de partijen verwacht ik heil", zo zei hij. Volgens hem 't 'net erom het buitenparlementai- gebeuren op een of andere manier ustus itiek te verwerken. In het huidige 4 "tijpolitieke systeem zou daarvan it hel iter geen sprake zijn. niet Zwaar te verduren loorgT Je radicalen Idenburg en Meu- isen maar ook de confessionalist W. Couwen'oerg van het Demo- Na dit korte onderhoud trok de stoet verder langs het ministerie, van achter een ijzeren traliedeur gadege slagen door de staatssecretaris. Deze kon zich overigens troosten met de gedachte dat niet alleen hijzelf op de korrel genomen werd. Met name de studentendelegaties uit Amsterdam en Groningen hadden het ook gemunt op minister De Brauw (wetenschap pen) en minister Drees jr. (verkeer, en voor velen de kwade genius achter de bezuinigingen). De leuzen waren: „Trek weg die Brauwsluier", „De stu dentenstop, dat kost De Brauw z'n kop", „Drees die kan z'n gat niet dichten, hi-ha-ho, moet het onderwijs dan zwichten, nee-niet-nooit". Na de betoging voor het ministerie trok de stoet weer naar het uitgangs punt van de mars: het burgemeester De Monchyplein. De Groningse on derwijsdeskundige prof dr. L. van Gelder, de Amsterdamse wethouder van onderwijs R. van de Velde en aktieleider Jacques Bos spraken de demonstranten daar toe. Prof. Van Gelder, zelf onderwijzer in de derti ger jaren, waarschuwde voor een soortgelijke culturele verkommering van arbeiderskinderen als in de cri sistijd. Hij keerde zich fel tegen de Schoolgeldheffing voor leerplichtige kinderen, omdat het hier gaat om een gemeenschapsvoorziening die niet op de ouders te verhalen is. Als maxi mum klassegrootte eiste hij 24 kinde ren per klas voor de laagste en 30 kinderen per klas voor de hogere leerjaren. Wethouder Van de Velde: „Het on derwijsbeleid van deze regering is even schraal als de herfstwind. Naar schatting. 10.000 mensen pi-otesteerden afgelopen zaterdagmiddag in Den Haag tegen de aangekondigde maatregelen op onderwijsgebied van het kabinet Biesheuvel. Voor verslag zie pagina 3. Van onze parlementsredactie UTRECHT Mevrouw G. V. van Someren-Downer, voorzitter van de VVD heeft zaterdag aangekondigd dat haar partij zich de komende ja ren sterk zal gaan maken voor een grote bundeling van de politieke krachten van het centrum. In een rede voor de VVD partijraad riep zij ertoe op de "liberaal-denken den uit de confessionele partijen, DS'70, D'66 en ook uit de Pvd Ain één grote centrumgroepering samen te brengen. De VVD zal om dat te bereiken volgens mevrouw Van So meren open moeten staan voor een gesprek met gelijkgezinden die nog in andere partijen zitten en zich niet krampachtig opstellen. De fractieleider van de VVD in de Tweede Kamer, de heer H. Wiegel waarschuwde de linkse oppositie "niet te blijven doorzeuren over de puinhoop die minister Witteveen zou hebben nagelaten Als dat toch ge beurt zal de VVD in oktober bij de algemene beschouwingen zo hard mo gelijk antwoorden, kondigde Wiegel aan. DEN HAAG In de nacht van zaterdag op zondag heeft de rijkspoli tie van het district Den Bosch een verkeerscontrole gehouden in ooste lijk Brabant. Er werden 859 voertui gen aangehouden. Drie daarvan ble ken te worden bestuurd door mensen die onder invloed verkeerden. Aan de bestuurder van één auto werd een rijverbod opgelegd, omdat zijn voer tuig in erbarmelijke conditie verkeer de. 129 automobilisten kregen een proces-verbaal wegens mankementen aan hun auto, zoals slechte banden, slechte remmen of defecten aan de verlichting. Van onze parlementsredactie UTRECHT Het bestuur van de ARP wenst opheldering over het verontrustende feit dat het tekort op de rijksbegroting in de tijd van enkele maanden van 2200 miljoen gulden is opgelopen tot circa 4.000 miljoen. De fractie in de Tweede Kamer heeft opdracht gekregen van de rege ring een duidelijke uiteenzetting te eisen over het hoe en waarom van het tekort. Het bestuur dringt aan op maatregelen om een dergelijke on gunstige ontwikkeling te voorkomen. Er moeten nauwkeuriger ramingen ter beschikking komen. Een grote zorg voor het ARP-be- stuuris, dat de zwakken in de sa menleving niet de dupe worden van de inflatie. De ARP doet daarom een dringend beroep op het bedrijfsleven, op werknemers en werkgevers, mee te helpen aan de bestrijding van de inflatie. „Van het najagen van eigenbelang", aldus de verklaring, „mogen niet nog meer het slachtoffer worden". De financieel-economische toestand van het ogenblik maakt krasse maat regelen nodig. Bij deze maatregelen moeten de groepen met de lagere in komens zoveel mogelijk worden ont zien. Van de'fractie wordt gevraagd hier in het bijzonder op te letten. In de vergadering die zaterdag van 10 uur 's morgens lot zaterdag half ze ven duurde werd er verder op aange drongen dat niet zal worden getornd aan het regeerakkoord. Zo was men er n:et over te spreken dat 25 miljoen gulden aan ontwikkelingshulp was doorgeschoven naar de begroting van 1973. Een andere wens van het bestuur van de ARP is dat de gastvrijheid De regering heeft ge,zegd dat er op de universiteit bezuinigd moest wor den om het basisonderwijs te kunnen verbeteren, maar van die verbeterin gen merk je weinig. Verder zegt de regering dat op het onderwijs bezui nigd moet worden omdat het zo duur is. Maar zijn tanks dan niet duur? Waarom krijgt defensie dan wel meer geld?" Jacques Bos, voorzitter van het co mité Amsterdams onderwijs, las ten slotte nog eens de eisen voor die naar cratische Centrum Nederland binnen de KVP kregen het om hun aanblij ven zwaar te verduren op de bijeen komst. Zo verweet dr. B. de Gaay Fortman (PPR) hen met „hun streven naar vernieuwing alleen maar een kabinet-Biesheuvel te hebben opgele verd. „Hans Kombrink (Nieuw Links) gaf ronduit te kennen dat iedere po ging om de confessionelen om te tur nen bij voorbaat geoemd is te .mis lukken. Mr. Idenburg verdedigde zijn keuze met te zeggen dat iedere ideologie, dus ook de christelijke, zijn eigen lo gica heeft, die Politici dwingend kan beïnvloeden. „Voor mij heeft de christelijke ideologie genoeg positieve punten en behoeft zij niet automa tisch te leiden tot conservatisme", al dus de heer Idenburg. Overigens deelde hij met de heer Meuwissen de mening „dat er grote kans is dat de christen radicalen ook in de komende jaren niet zullen slagen". In ieder ge val vormt dat voor de KVP radicaal nog geen aanleiding om uit de partij te stappen. „Zoals de kaarten er nu voorliggen zal het progressieve blok ook in de komende jaren geen meerderheid kunnen behalen in de Kamer. De hulp van de confessionele partijen zal dus nodig zijn", zo constateerde hij. Hij tekende hierbij aan dat de vor ming van een CDU nog geenszins vaststaat. Een algemene volkspartij met een progressief karakter behoort nog tot de mogelijkheden en mocht ook dat niet lukken dan is het altijd nog mogelijk als progressief deel uit de confessionele partijen te stappen. Strijdpunten Een markante bijdrage in de dis cussie leverde de Nijmeegse hoogle raar prof. dr. A. Hoogerwerf. Hij ves tigde er de aandacht op dat partij vernieuwers teveel gehamerd hebben regering, parlement, onderwijsorgani saties en politieke partijen gestuurd zullen worden: 1 een beleidsplan voor heel het onderwijs, 2 prioriteit voor een. drastische verlaging van het maximum aantal leerlingen per klas, 3. uitbreiding en verbetering oplei ding onderwijzers en leidsters, 4. vrijstelling van militaire dienst van alle (toekomstige) onderwijzers, 5. geen schoolgeld voor leerplichtige kinderen, 6. geen vermindering aantal leraarlessen in het voortgezet onder wijs, 7. geen verhoging collegegeld, en 8. geen grotere klassen in beroeps onderwijs. Na' afloop van de demor stratie trok een groep van ongeveer vijftig jonge ren naar het Binnenhof. De politie had het Binnenhof, waar activiteiten in het kader van de „vredesweek" werdengehouden, met dranghekken afgesloten en wilde de demonstranten niet doorlaten. Toen de betogers niet voldeden aan het bevel door te lopen voerde de mobiele eenheid een chargé uit en werden twee demonstranten aangehouden. De leiding van de de monstratie had de tochi naar het Binnenhof al bij voorbaat afgekeurd. O TOKIO (AP) Ruim 1200 linkse Japanse studenten, leden van de ra- d'ikale Zengakuren-organisatie, heb ben gisteren in Tokio in de stromende regen geprotesteerd tegen liet bezoek van keizer Hirohito aan Europa. Zij brengen dit bezoek in verband met een herleving van het Japanse milita risme. Keizer Hirohito en keizerin Nagako vertrokken voor een bezoek aan Europa, dat 18 dagen zal duren. De keizer is er als jonge kroonprins al eens geweest in 1921, de keizerin heeft Japan nog nooit verlaten. Op weg naar het eerste reisdoel, Kopenhagen, zal het straalvliegtuig landen op de Amerikaanse lucht machtbasis Elmendorf in Alaska, waar de keizer een onderhoud zal hebben met president Nixon. Dit wordt het eerste persoonlijke gesprek aller tijden tussen een keizer van Ja pan en een president der Verenigde Staten. Zaterdag is door vier demonstran ten een rookbom geworpen bij het keizerlijke paleis te Tokio en sinds dien werd het aantal bewakers van het paleis opgevoerd van 20 tot 100. Er werden vier jongelieden gear resteerd. een bewaker liep lichte ver wondingen op. Het keizerlijke paar zal staatsiebe- zoeken brengen aan België, Groot- Britannië en West-Duitsland en niet- officiële bezoeken aan Denemarken, Nederland, Frankrijk en Zwitserland. UTRECHT In de Unieraad van de CHU is zaterdagmiddag fel gediscussieerd over de eenwording van de confessionele partijen. Het debat liep zo hoog dat zich een pijnlijk treffen voordeed tussen de heer J. T. Mellema, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie en drs. G. van Leijenhorst, lid van de Tweede Kamer. op het aambeeld van de ideologie, het uiteindelijke doel is echter een ver nieuwing van de maatschappij. Het zou daarom nuttiger geweest zijn maatschappelijke strijdpunten op te zoeken. „Zo bezien is leder streven naar politieke vernieuwing van de afgelopen jaren flauwe kul en ver knoeide tijd geweest", aldus deze hoogleraar. In de discussie nam ook de polari satiegedachte een belangrijke plaats in, Het PvdA kamerlid Ed. van Thijn zei hierover: „Veel confessionelen menen dat polarisatie automatisch een star twee-partijensysteem bete kent. Ik denk hierbij echter veeleer aan een federatie of samenbundeling van verschillende partijen in twee groeperingen, waarbij voor de verkie zingen altijd nog verschuivingen kunnen optreden. IJeze vorm van po larisatie is niet verstarrend maar juist dynamisch". Aan het slot van de discussie vroeg drs. Van Leijenhorst aan zijn fractie voorzitter of deze het eens was met collega-Kamerlid drs. D. F. van der (Vervolg van pag. In de Unieraad van de CHU beloof de voorzitter Van Hulst eveneens een nota over de eenwording. Een motie, waarin het d.agelijks bestuur wordt gevraagd nog voor één januari een stuk te produceren over de samen werking wees dc CHU-voorzitter be slist af. „We zijn niet van plan buiten adem to komen". Ook was prof. Van Hulst het niet eens met de wens van de Amersfoort- se groep (vroeger de radicale uit de drie partijen), dat de nieuwe volks partij er in de zomer van 1972 al moet zijn. In zijn antwoord, na de soms felle discussie in de unieraad, zei prof. Van Hulst, de heer J. W. Sluimer na, niet enthousiast te zijn over de eenwor ding, die „onontkoombaar" is. In de verklaring van het ARP-bestuur wordt hierover gezegd dat een ge scheiden optreden van degenen die op dezelfde grondslag politiek bezig zijn, in deze tijd niet meer verantwoord is. Het ARP-besluit betekent dus niet dat er nu alleen maar gestudeerd wordt op de eenwording. De CHU- voorzitter deelde mee dat hij donder dag met zijn collega's van de ARP en de KVP heeft afgesproken 'de Stuur groep (die het urgentie-programma opstelde) weer als contactgroep te la ten functioneren. Naast deze contactgroep, bestaan de uit de drie partijvoorzitters en de drie fractievoorzitters zal er verder nog een begeleidingscommissie of be leidscommissie komen om de drie partijen te adviseren over politieke vragen. Mei, die zich had uitgesproken voor één politieke partij, die er behoefte aan heeft Gods leiding te erkennen en de grondslag centraal stelt. De heer Mellema, die zich kenne lijk niet wilde laten vastpinnen, zei d it hij geen behoefte had aan een kruisverhoor door Van Leijenhorst. „7k heb geen boodschap aan een der gelijke vraag van u." Voorzitter Van Hulst vond het toen raadzaam de vergadering te schorsen. Na de pauze nam de heer Mellema zijn woorden terug De heer J. Huijsen pleitte voor een nieuwe volkspartij die een redelijk progressief beleid kan voeren met een solidariteit als grondslag. Deze partij par lij mset zich niet meer richten op het traditionele kerkelijke blok. Het evangelie, aldus de heer Huij sen moet als oriëntatiepunt worden gehanteerd. Deze basis was drs. Van Leijenhorst veel te smal. „Je onder- Overblijfselen van de befaamde, doch gesloopte Par ij se Hallen zijn momenteel tegen pittige prijzen te- koop in Nogent-Sur-Marne bij Parijs. Deze ronde raamkozijnen moeten ruim vierhonderd gulden opbrengen. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM De Amsterdamse pcAjtie van het bureau Mosplein is seïrert zondagmiddag half vier op zoek naar de tweejarige Monique van Zon uit Santpoort. Het meisje was samen met haar ouders bij de voetbalwedstrijd op het terrein van de Volewijckers aan de Buiksloter Banne. Terwijl vader en moeder naar het voetballen keken, speelde het meisje voor de tribune. Op een gegeven ogenblik was het kind spoorloos. Ze bleek niet meer op het voetbalterrein aanwezig te zijp. De politie dregt in sloten, die over al in dit sportcomplex aanwezig zijn. Het meisje heeft blond krulhaar, draagt een zwart pakje met een ge streept truitje en rode suède schoe nen. niet wordt vergeten. De partij dringt daarom aan op een ruimhartig vreemdelingenbeleid. (Het mag niet voorkomen dat aan vreemdelingen die om politieke of religieuze redenen uit hun land zijn gevlucht, de be scherming wordt onthouden die zij zoeken. In de troonrede en miljoenennota van het kabinet-Biesheuvel heeft het ARP-bestuur een samenhangende vi sie gemist en een perspectief voor het toekomstig beleid. Mogelijk maakt het kabinet dit bij de algemene be schouwingen weer goed, zo hoopt het bestuur van de ARP. werpt je aan de bijbel of niet." Hij waarschuwde de CHU zich niet te ;rw'ideren van de ARP. Dat de CHJO en KVPJO zonder ARJOS reeds een federatie aangaat vond hij kwalijk. In dc federatie blijft de stoel van de ARJOS open", was de reactie van de CHJO, maar de ARJOS blijft zich behoorlijk tegen de samenwer king afzetten, zo werd verzekerd. CHJO voorzitter Van Gulik pleitte voor een Christelijke Democratische "Volkspartij met een open karakter voor iedereen. De heer De Snaaijer daarentegen wenste eerst een eenheid tot stand te brengen tussen CHU en ARP. Daarna komt de KVP aan de beurt. Nu voor al is het reformatorisch geluid nodig. De conclusie van voorzitter Van Hulst na het debat was, dat de ver schil jen niet zo groot waren, dat de unieleden elkaar niet meer zouden vinden Na de discussie over de een wording was er geen tijd meer om over de troonrede en de miljoenenno ta te spreken. Het hoofdbestuur dat voor de Unie raad vergaderde, bracht een belang rijke wijziging aan in het dagelijks bestuur. Dr. E. Bleumenk werd tot vice-voorzitter gekozen. Verder werd in het bestuur gekozen de heer J. Baarda uit Sneek, drs. J. Bos uit Hoornaar, de heer J. Korten uit Urk en de heer J. Huijsen uit Delft. WASHINGTON (UPI) Het Ame rikaanse hof van beroep heeft de re gering opgedragen, haar besluit ten gunste van het gebruik van DDT ter herzien. Directeur William D. Ruckelshaus van het federale bureau voor milieu bescherming (EPA) maakte in maart bekend dat zijn bureau de gevaren van DDT niet groot genoeg vond om een onmiddellijk verbod van dit in secticide te rechtvaardigen. Er zou een onderzoek worden ingesteld dat eventueel uiteindelijk wel tot zo'n verbod kon leiden. Vorige week kreeg EPA een rap port van een wetenschappelijke ad viescommissie, waarin stond dat DDT op korte termijn een gevaar voor het milieu oplevert. De rechter heeft Ruckelshaus nu opgedragen, voor 1 november een nieuwe beslissingete nemen, waarbij hij dit jongste rapport in. zijn over wegingen moet betrekken. Hij moet het hof van beroep bovendien de ..duidelijke en gespecificeerde rede nen" voor zijn nieuwe beslissing mee delen, aldus het vonnis. Het beroep tegen de oorspronkelijke beslissing was ingesteld ^oor loet „Fonds voor milieu-defensie". AMSTERDAM De directie van het Rijksmuseum weet nog niet welke waarde men moet toe kennen aan een anoniem tele foontje, dat gistermiddag om streeks twaalf uur bij het mu seum binnenkwam. Een onbekende man een Neder lander zei tijdens dit telefoonge sprek, dat hij wist waar het donder dagnacht uit het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel gestolen schilderij van Vermeer zich zou bevinden. De onbekende stelde als een van de voorwaarden voor het verstrekken van meer gegevens, dat via radio en televisie bekend gemaakt zou worden, dat er een anoniem gesprek over het schilderij was gevoerd met het mu seum. Nadat gistermiddag (via de ra dio) en gisteravond (via de televisie) mededeling is gedaan van het ge sprek, hfed men gisteravond nog geen tweede telefoontje van de onbekende gekregen. Ook bij de politie had men gisteravond nog geen nadere gege vens over de zaak. De directeur van het Rijksmuseum dr. A. F. E. van Schendel. die overi gens niet zelf het telefoongesprek heeft gevoerd met de onbekende, zei niet te weten welke waarde moet worden toegekend aan de gegevens, die de man verstrekt heeft. „Wanneer er een schilderij of een ander kunst werk is gestolen, krijg je altijd aller lei anonieme telefoontjes en brieven van mensen, die zouden weten waar het gestolene zich bevindt. We heb ben niet kunnen beoordelen of deze man inderdaad serieus op de hoogte is van de verblijfplaats." In het belang van de zaak wilde dr. Van Schendel liever niet meedelen welke voorwaarden voor terugbezor ging waren gesteld. Ook wilde hij niet zeggen of de onbekende iets ge zegd had over de manier, waarop het schilderij terug verkregen zou kun nen worden. Voor zover bij het Rijksmuseum bekend is. is er nog geen belon5n<? op de terugbezorging of aanwijzing daartoe, uitgeloofd Brond verwoest nas eekoehte hrni«alow ANLO De familie J. F. R. M. Frijns was net veertien dagen in het bezit van een tot bungalow verbouw de boerderij, toen het pand, gelegen aan de Anloërweg gistermorgen vol komen door brand werd verwoest. De schade wordt op zeker anderhalve ton geraamd. Het pand was overigens verzekerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5