|£EG wil nu nog geen andelsoorlog met VS Bondgenoten' door verlies est-Berlijn zegt gesprek DDR af merengebied geen bron van inkomsten leroïnegebruikers gepakt cliting somber U >ver toekomst li van kastelen GOED DAT ER POLITIE IS..? Kaoenda laat Toerisme in Friese oppositie arresteren Middelink treurt niet om missen ploegenklassement Kunstgebitten Inbrekers onder dezelfde pannen Insluiper rooft 5000 gulden Manipulatie verkiezingen in Filippijnen \BER 5 DINSDAG 21 SEPTEMBER 1971 impensatie aan getroffen ind nstrie BUSSEL (AP, Reuter, UPI) De EEG-landen zullen voorlopig n maatregelen treffen, die zouden kunnen leiden tot een handels- Jlog met de Verenigde Staten. Dit is gisteren besloten op de bij lkomst van ministers van buitenlandse zaken van de zes landen i de EEG. blgens de ministers is het niet |t op dit ogenblik tot harde vergel- maatregelen over te gaan tegen .merikaanse maatregel tien pro lbelasting te heffen op importen e VS. President Nixon heeft deze fegel op 15 augustus uitgevaar- 1 ter bescherming van de eco- e. Tegelijkertijd werd toen be- i de dollar los te koppelen van oud. t EEG-ministerraad heeft nu be- i zich te bezinnen op maatrege- fcraardoor industrieën in het EEG- die het zwaarst door de pro- mistische maatregelen van Nixon Jjen getroffen, compensatie te ge- In het eigen gebied. ["voorzitter van de EEG-commis- JFranco Maria Malfatti had voor leid voorlopig geen nieuwe beper- ïen op te leggen aan de buiten- ïse handel. „De Gemeenschap be fit zich echter het recht voor om beschermende of compensatiemaatre gelen te treffen", aldus Malfatti. „We behoeven vandaag niets spec taculairs te ondernemen" aldus de Westduitse staatssecretaris van finan ciën Hans-George Emde, nadat Bonn sterke pressie had uitgeoefend tegen het nemen van represailles tegen de VS. Ralf Dahrendorf, vice-voorzitter van de EEG-commissie die met bui tenlandse handel is belast, heeft ver klaard dat de vergadering van giste ren „het begin betekende van een Europa dat op eigen benen kan staan. Ons probleem is dat onze positie nog steeds erg wankel is", aldus de West duitser Dahrendorf. Volgens functionarissen bij de EEG is een handelsoorlog tussen de VS en de EEG op langere termijn niet uit gesloten als door Washington niets aan de importheffing van tien pro cent wordt gedaan. -,*• Van een verslaggever EUWARDEN De Nederlandse Éj|p lenstichting is bezorgd over de £rgj ekondigde bezuinigingen bij het vï'-r. sterie van CRM. Gevreesd wordt loor de aangekondigde maatrege- MK33 monumentenzorg over minder middelen zal komen te beschik- iiii-j waardoor ook minder geld be- ■'t'i ^aar za* komen voor onderhoud stauratie van kastelen, vendien bestaat de angst dat |J|| eleigenaren in de toekomst niet 'iiiËjs de onderhoudskosten van de be- - Z igen mogen aftrekken. De voor- 21 van de kastelenstichting, mr. H. *1 van Tuyll van Serooskerken 1 ide dit op de dit jaar in Leeu- :n gehouden kastelendag een re- nbeul hte bedreiging van de Neder- a drl 5 kastelen. bij. ,J jd in tuit a Si Will G. rgaal IRLIJN (AP, DPA, Reuter, De vertegenwoordiger de Westberlijnse Senaat, ch Müller, heeft zijn voor >n vastgestelde gesprek de Oostduitse staatssecre- van buitenlandse zaken 'jther Kohrt afgezegd. ;n. In ;r dii de :oord dei >leek ;ei nd. ïeeft woordvoerder van de Westber- Senaat heeft „redenen van ilijke aard" aangevoerd voor de Sing van het vijftiende gesprek de DDR en het Westberlijnse pestuur. gesprek tussen de Westduitse 'secretaris Egon Bahr en zijn luitse collega Helmut Kohl gaat door, zo is bekendgemaakt. Bij n besprekingen tussen Bahr en zijn ernstige moeilijkheden ge- door vertalingsproblemen inza- iet viermogendheden-akkoord Berlijn, dat onlangs is gesloten. fi het Lovend een hoofdartikel in het Russi- 1Partijdagblad de Prawda is gis- een lovend commentaar gele- °P de resultaten van het West- •Russische overleg van vorige ..Het Russische volk, de bevol- van de socialistische broederlan- ■n brede, progressieve kringen in ehele wereld hechten goedkeu- aan de resultaten van de bijeen- 11 van partijleider Breznjew en 'Kanselier Brandt", aldus de »da "dskanselier Brandt heeft giste- z°als aangekondigd, de diploma- vertegenwoordigers ontvangen van de VS, Engeland en Frankrijk, om hen op de hoogte te brengen van de Westduits-Russische topbesprekin- gcn. Luns Joseph Luns, de nieuwe secretaris- geveraal van de NAVO, is van me ning dat de landen van het Warschau Pact, zoals Roemenië, Polen, Tsjecho slowakije en Bulgarije, „juist zoveel belang hechten aan een vermindering var de spanning (in Midden-Europa) omdat zij hopen daardoor een grotere onafhankelijkheid van Moskou te verwerven". Luns zegt dit in een in terview met het Westduitse weekblad Der Spiegel. „Ik heb van verschillende ministers in Oost-Europa nogal sceptische en scms zelfs kritische opmerkingen te hoi en gekregen over het Pact van Warschau veel meer dan de mensen hier over de NAVO klagen. Boven dien doen in onze landen ministers of belangrijke functionarissen dit niet, maar meestal de oppositie", al dus oud-minister Luns. Breznjew De Russische partijleider Leonid Breznjew is gisteren in Belgrado aan gekomen voor een vierdaags „niet-of- ficieel vriendschapsbezoek". Aange nomen wordt dat de Chinees-Joego- slavische betrekkingen en de Russi sche steun aan Joegoslavische tegen standers van Tito hoofdpunten van besprekingen zullen zijn. Tito en Brpznjew hebben elkaar voor het laatst in Moskou ontmoet in april 1058. Vier maanden later vond de in vasie in Tsjechoslowakije plaats. De Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken Theo Westerterp heeft de EEG-commissie geprezen, omdat overhaaste stappen tegen de VS in strijd zouden zijn geweest met de Nederlandse en gemeenschappelij ke belangen. Beschermende maatre gelen zouden tot een regelrechte han delsoorlog met de VS hebben geleid en het klimaat hebben bedorven voor verdere monetaire besprekingen, al dus Westerterp. Volgens hem moet niet alleen op de importheffing van de VS worden gekeken maar ook naar andere rechtstreeks discrimine rende Amerikaanse maatregelen, zoals bijvoorbeeld de premie voor het gebruik van Amerikaanse inves teringsgoederen. De Franse minister van buitenland se zaken Maurice Schumann heeft de EEG gisteren voorgesteld een geza menlijk standpunt in te nemen ten aanzien van verdovende middelen. Gezamenlijk zouden drugs gecatego riseerd moeten worden, het publiek zo voorgelicht dat het gevaar van drugs bekend wordt, samengewerkt bij toezicht op gebruik van drugs en gelijkschakeling van anti-drugwetten. De EEG-ministerraad heeft gisteren voorts besloten het dagelijks bestuur van de EEG mandaat te geven om te onderhandelen met het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) in Wenen over controle op de naleving van het verdrag tegen spreiding van kernwa pens. De Britse premier Edward Heath heeft gisteren in Londen verklaard dat West-Europa een groter aandeel moet krijgen in de verdediging van het Westeuropese grondgebied. Als Europa een groter deel van de defen sie in eigen handen neemt zal dit lei den tot een „grotere mate van gelijk heid in partnerschap" binnen de NA VO, aldus Heath. Uitbreiding van het aantal EEG-landen zal de kracht van de NAVO vergroten, zo verklaarde de Britse premier. Ik ergerde me dóód: rijdt er eentje voor mij uit met maar één brandend achterlicht, po- litie-auto passeert ons - doet niks! Rijdt door! Tóch de volgende morgen eens de verkeerspolitie opge beld. Er was die avond een „bericht aan alle wagens" uit gegaan: kijk uit naar groene auto nummer-zoveel. Dédr had den ze naar uitgekeken. Had een dodelijk ongeluk veroorzaakt.. LOESAKA (Reuter, UPI, AP) President Kenneth Kaoenda van Zambia heeft gisterochtend een onbe kend aantal leden van de nieuwe op positiepartij (de Verenigde Vooruit strevende Partij) laten arresteren. Onder de arrestanten bevinden zich een paar vroegere ministers. De leider van de Verenigde Voor uitstrevende Partij, de voormalige vi ce-president Simon Kapebwe, die een fel kritikus van de regering-Kaoenda is, is niet gearresteerd. Hij is de voornaamste woordvoerder van de Bembastam, de grootste ethnische groep van het land. Gisteravond meldde de staatsradio van Zambia, dat 75 personen waren gearresteerd. Eerder op de dag had de president voor de radio gezegd, dat hij had gehandeld „in het belang van de staatsveiligheid". Volgens Kaoenda hadden „morrende politici" hun toevlucht genomen tot het smok kelen van wapens en het .zenden van personen uit Zambia naar vijandelij ke landen (die hij niet nader specifi ceerde). LEEUWARDEN Het effect van de toeristische bedrijven op de werkgelegenheid is vrij ge ring. Deze conclusie trekt het Economisch-Technologisch Insti tuut voor Friesland uit een on derzoek naar de toeristische ac commodatie in het merengebied. Het bleek, dat de toeristische voor zieningen in 1969 voor ongeveer 350 arbeidsplaatsen zorgden. Dit komt overeen met ongeveer 5 procent van de werkgelegenheid, die in datzelfde jaar werd geboden door de industrie, die in dat gebied werkzaam was. Uit het materiaal dat het ETIF ver zamelde bleek ook, dat de recreatieve activiteiten gemiddeld genomen geen grote bron van inkomsten zijn. Veelal zullen zij wel kunnen fungeren als goede bron van neveninkomsten. Het ziet er trouwens niet naar uit, dat de bedrijfsresultaten in de toe komst, relatief gezien, beter zullen worden. Als de uitbreidingsplannen, die er bestaan, uitgevoerd worden zal de ca paciteit naar verhouding sterker groeien dan de vraag naar overnach tingsmogelijkheden. Dat zou dan be tekenen, dat bezettingsgraden van de kampeerterreinen, de zomerhuisjes, de bungalows enz. vrij sterk zullen dalen, zodat de bedrijfsinkomsten slechter zullen worden. Deze ontwikkeling doet zich niet voor in de centrumplaatsen In het merengebied. Daar is de ontwikkeling van het toeristisch bedrijf over het algemeen genomen beter dan in de andere plaatsen. Trein grijpt auto Van een verslaggever HOOGERHEIDE Op een onbe veiligde overweg in de gemeente Hoogerheide is gisteren een vracht wagen gegrepen door de trein Goes - Bergen op Zoom. De trein sleepte de auto zo'n vijftig meter mee. De be stuurder van de auto werd met een «hoek naar het ziekenhuis gebracht. De Amerikaanse politie heeft 90 kilogram zuivere heroïne gevonden in een splinternieuwe Jaguar, die ver- scheept was door de Queen Elisabeth II. De hard drugs zijn door beroeps smokkelaars verpakt, aldus de autori teiten. Volgens hen was de auto om de zakjes heroïne heengebouwd. Waarde van de verdovende middelen: ongeveer 1,3 miljoen gulden. Vijf ver dachten, onder wie drie Fransen, zijn in staat van beschuldiging gesteld. De heroïne zou afkomstig zijn uit gehei me laboratoria in zuid-Frankrijk. (ADVERTENTIE) Geen losraken of verschuiven meer van Niemand, die een kunstgebit-heeft, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat zijn kunstgebit losschiet of verschuift. Maak een einde aan dit steeds dreigende ongemak. Een weinig Dentofix- poeder houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar op zijn plaats. Dtntofix voor komt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeer het nog vandaag. Verkrijg baar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,67 bij apotheken eo drogisterijen. (Van een speciale verslaggever) ORANGE Fedor den Hertog heeft er e endirecte concurrent bij ge kregen in de persoon van de 25-jarige Tsjech Milos Hrazdira maar vrezen doet hij hem niet. Want anders laat je een man, die in het klassement op 17 min. 40 sec. staat, niet ruim acht minuten terugpak ken. Die kans kreeg de Tsjech in de vijfde etappe van Lodeve naar Orange, een zogenaamd vlakke rit over 185,5 km, die de tweede Tsjechische etappezege in twee dagen opleverde. winst. Een achtervolging van Hennie Kuiper, de Franse nationaal Martin en de Zwitser Stocker leverde geen resultaat op terwijl na de ravitaille- ring in Sommieres (88 km) een solo van Kuipers eveneens mislukte. Hij kwam tot op 1.45 van de vluchters maar moest het toen opgeven. Intussen was de achterstand van h"t veld gegroeid tot bijna zes minu ten. Hrazdira hoorde' dit en achtte de tijd gekomen om de Westduitse „Klit.' die bijna geen kop kon doen, af te Schudden. Hij koos daarvoor een scherpe bocht uit. Een paar forsere pedaalstoten waren voldoende om Kuster uit het wiel te rijden. Hrazdi ra ging alleen verder om tenslotte 8 minuten en tien seconden voor de hoofdmacht met Den Hertog te fi nishen. Bondgenoot Achter hem werd Kuster, die twin tig kilometer voor Orange nog zeven minuten voor lag op de hoofdmacht, tenslotte nog voorbijgefietst door een vijftal coureurs, van wie de Span jaard Helamo in de straten van Orange ontsnapte en zo Jo van Pol de tweede plaats ontnam. Omdat ook de Spanjaard Melero In het gezelschap was, veroverden de volgelingen van oud-prof Mendiburu de eerste plaats in het ploegenklassement. Nederland treurde niet. Men had er een bondge noot in de strijd tegen Regis Ovion cn de Zwitser Thalmann bij gekre gen. ORANGE De Limburger Wim Keile ners. zondag ln de zware etappe van Men- Dat Hrazdira in deze voor amateur begrippen vrij tamme rit maar liefst 8'/ï minuut van zijn achterstand wegwerkte deerde het Nederlandse kamp niet. Integendeel. Joop Midde link was bepaald tevreden met dit resultaat want: „Hoe meer er van vo ren zitten hoe beter het is. Dan moe ten die anderen ook werken, komt het niet alleen neer op de schouders van onze jongens". Hij bedoelde daarmee, dat nu ook de Tsjechen ten behoeve van Hrazdira belang hadden gekregen bij het controleren van eventuele ontsnappingen. Daarom ook was Middelink niet teleurgesteld, dat de eerste plaats in het ploegenklasse ment naar de Spanjaarden overging: „Nu hebben die ook wat te verdedi gen' Demarrages Het is natuurlijk niet zo, dat men de Tsjech met opzet liet gaan. Hraz dira had, voordat hij achter de West- duitaer Karlheinz Uster aanging, ze ker wel tien keer geprobeerd om aan de aandacht van de Nederlanders, die elke ontsnapping controleerden maar Uster voorlaatste ln het klasse ment hadden laten gaan, te ontko men. Elke keer weer was zijn demar rage beantwoord. Vaak door Jo van Pol, enkele malen ook door Fedor den Hertog zelf, die gelukkig weinig last bad van zijn zondag opgelopen bles sures. Een keer moest het lukken en dat was na 70 km. Toen viel de be slissing in deze etappe over geiten paadjes en andere derde rangs wegen dcor een onherbergzame streek. Daarvoor waren er enkele scher mutselingen geweest, waarvan die na acht kilometer wat Nederland betreft de belangrijkste was. Toen namelijk kwam Matthieu Pustjens als eerste voor de Oostenrijker Steinmayer over de voor de derde categorie meetellen de Cote de Soumont en kwam daar door samen met deze klimmer van nature op de eerste plaats in het berg- klassement. „Als ik er maar iedere keer bij zit dan haal ik het misschien wel in het eindklassement en dat zou heel mooi zijn", zei Pustjens later. Hij bekende niet geweten te hebben op welke Oostenrijkers hij nu eigen lijk had moeten letten. Het was dus (•en beetje puur geluk geweest dat hij Steinmayer niet liet ontsnappen. de naar Lodeve gevallen en ter observatie ln een ziekenhuis opgenomen, mocht giste ren naar huls Kelleners, die lelijke vlees wonden aan zijn rechterbeen en -heup had opgelopen, was hinkend aan de start van de vijfde etappe verschenen. HIJ was door ploegarts Rozijn uit het ziekenhuis, waar men zondag alleen een dienstdoende zuster had. gehaald. Deze onderzocht de Limbur ger en constateerde geen ernstige verwo ningen. Keileners zag zijn kameraden met lede ogen vertrekken. „Het is zo jammer. Ik reed zo goed Maar tot twee keer toe ben ik over anderen gevallen. Daar kun je niets aan doen." Vijfde etappe: 1, Hrazdira (Tsj) 4.58 55. 2. Huelmo (Spa) 5.06.49, 3 Van Pol (Ned) 5 07.03, 4. Hubschmld (Zwl) z.t., 5. Martin (Fra) rt6. Melero (Spa) zt.. 7 Kuster (WDId) 5.07.56. 8 Maravec (Tsj) 5 08.5. 9. Bremer (WDId) z.t.,10 Plaza (Spa) z t.. 11. Van Dongen (Ned) z t.. 12. Seitllnger (Oos) zt.. 13 Paslawskl (Pol) z.t.. 14. Mnlstal (Spa) z.t.. 15 Podesta (Spa) z.t., 16. Fedor den Hertog (Ned) z.t., 17. Schmld (Zwl) z.t 18. Klomczak (Pol) z.t.. 19. Schaer (Zwl) z.t.. 20 Perex-Soliva (Spa) z.t22. Pustjens (Ned) z.t., 33. Kuiper (Ned) z.t., 35 Schür (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1, Fedor den Her tog (Ned) 19.45.47. 2. Thallman (Zwi) 19.51 31. 3. Ovion (Fra) 19.52 11. 4. Hava (Tsj) 19.52.20, 5. Hrazdira (Tsj) 19.54.57, 6. Melero (Spa) 19 55.23, 7 Rlcheux (Fra-reg) 19.56.50, 8 Nogues (Fra) 19.58.13, 9. Algueparses (Fra) 20 03 15, 10. Perez Silva (Spa) 20.03 40, 11 Stocker (Zwi) 20 04.21, 12 Huelamo (Spa) 20 05 35, 13. Bertrand (Rhone Alp) 20.05 56. 5. Chabran (Rhone Al) 20.06,37. 16. Duchemin BREDA Voor de tweede keer binnen een paar weken is een heren modezaak in de binnenstad van Bre da door inbrekers „bezocht". Dit keer verdwenen de inbrekers met kos tuums, broeken, jassen en truien ter waarde van 21.000 gulden. Op 2 sep tember haalden zij voor 13.000 gulden weg. Beide keren gebruikten de inbre kers dezelfde weg, door enkele dak pannen te verwijderen en vervolgens in het magazijn te zakken. Zelfs de zelfde dakpannen werden verwijderd. (Fra) 20.07.32, 18. Vavra (Tsj) 20 07 32. 18. Duereux (Rhone Alp) 20.10.05, 20. Bolshardy (Fra-reg) 20.10 15, 27 Van Dongen 20.18.00, 28. Kuiper 20 19.30, 33. Van Pol 20.24.07, 35. Schur 20.25.43. Ploegenklassement: l. Tsjechoslowakije 15.16.05, 2. Spanje 15,21.57. 3. Nederland. Zwitserland. Frankrijk 15.23.13. Algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 59 53.47, Nederland 59.54 04, 3 Frankrijk 59 54.25. 4 Tsjechoslowakije 59 56 33, 5. Zwit serland 59 59.15. Puntenklassement: 1 Hubschmld (Zwl) 64 p 2. Hrazdira (Tsj) 47. 3. Ovion (Fr) 45. Hava (Tsj) 40. 5. Huelamo (Sp) 38. 6 Den Hertog (Ned) 37 p. Bergklassement: l. Pustjens (N«d) en Stetnmayar (Oost) 38 punten: 3. Ovion (Fra) 34 punten: 6. Den Hertog (Ned) 18 punten. Van een verslaggever VAALS Een insluiper heeft gis termiddag in het grenswisselkantoor Wolfhaag aan de Nederlands-Belgi sche grens vijfduizend gulden buitge maakt. Toen de man het kantoor bin nenkwam, was er niemand aanwezig. De vrouw van de kantoorhouder, die naar beneden kwam vermoedde met een dief te maken te hebben. De man zei haar dat hij nog iets uit zijn auto moest halen. Maar toen hi j in de auto zat, reed hij weg. Een vrachtwagen chauffeur, die probeerde hem tegen te houden, werd bijna overreden. De achtervolging per auto door een Bel gische douanebeambte leverde niets Venray: Prins Bernhard heeft maandag het nieuwe fabrieks complex van Rank-Xerox in Venray geopend. Op de foto be kijkt de prins vol interesse het inwendige van een copieerma- chine. Te laat Er volgden enkele kleinere vlucht- pcgir.gen, waarbij Jo van Pol, Cees van Dongen en Fedor den Hertog zelf als bewakers meegingen. Ze liepen op niets uit, verstoorden zelfs nauwelijks de na drie dagen hard koersen dik verdiende rust. Toen kwam de vlucht van Kuster, die alleen Hrazdira mee kreeg. Fedor den Hertog had pech. Hij was zelf al twee keer achter de Tsjech aan gegaan, zat even uit te blezen en werd volkomen verrast. Ook de ploegmaats reageerden te laat. Hrazdira, winnaar van de Ron des van Tsjechoslowakije en Bohe- rr.en en dit jaar vierde in het eind klassement van de Ronde van Enge land, kwam na drie kilometer bij Kuster en samen bouwdgen zij aan de Bredase drie Hiermede wil ik reageren op het commentaar „Bredase drie", in uw krant van 15 september j.l. Hierin wordt weer een lans gebroken voor de drie beruchte gevangenen in Breda met argumenten die niet te be wijzen rijn- Indien iemand echter deze argu menten wil geloven is dat zijn zaak, maar dan geldt dat mi. ook voor an dere gevangenen in Nederland die eveneens levenslang gevangenisstraf hebben en niet meer vrij zullen ko men. Hierbij denk ik o.a. aan de be ruchte dokter O. uit Berkel die eerst zijn vrouw en daarna een me degevangene vermoordde. Waarom moet er zo gepleit worden voor mensen die duizenden de dood hebben ingejaagd, terwijl iemand die „slechts" twee moorden heeft ge pleegd dezelfde stiraf mo =t delen. Nootdorp A. van Luijk Houtworm in weermacht Geruime tijd reeds gaf de gang van zaken in de weermacht, spe ciaal in de landmacht, reden tot ernstige bezorgdheid, vooral door de acties van de VVDM en linkse organisaties. Men hoorde van sabo tage, bezwaren tegen de discipline, tegen de groetplicht, tegen de haardracht, tegen de militaire rechtspraak, over vrije-weekends, en dergelijke. Alles steeds negatief. Opvallend was de tolerante hou ding van de militaire autoriteiten. Er schijnt een kentering te ko men. Eindelijk mannentaal van 'n brigade-generaal, die zich ln krach tige termen keert tegen de voort woekerende ondergraving van de vereiste geest ln de weermacht. Ook de chef van de generale staf had in een interne brief een soort gelijk geluid laten horen. We zijn r.u eindelijk misschien op de goede weg. Amersfoort P. G. Mantel Ander gedragspatroon (3) De heer L. Janse heeft er zijn verontrusting over uitgesproken, dat van de kerkgenootschappen geen vlammend protest is gehoord tegen het schenden van de zon dagsrust en zondagsheiliging door ons Oranjehuis. Een paar vragen: Gebruikt de heer Janse op zondag een warme maaltijd en drinkt hij 's zondags koffie of thee? Maakt de heer Jan se en dat geldt ook voor eijn kerkgenootschap op zondag ge bruik van gas- en electrische ver lichting? Als hij déze vragen be vestigend moet beantwoorden, dan is hij er ook schuldig aan dat de mensen van de waterleiding en van de energiebedrijven op zondag moeten werken en dan komt de door de heer Janse gegooide steen op zijn eigen hoofd terecht. Want wat hij anderen verwijt, doet hij ook. Door toedoen van zich vroom denkende kerkmensen zijn er al ontelbaren afkerig geworden van hun kerk, (wat nog niet betekent vervreemd van God, gezien de groei van buiten-kerkelijke groe pen.) Den Haag F. J. v.d. Chijs Kijken near Kuitert (3) Naar aanleiding van uw stukje 'Kijken naar Kuitert': Waarom had zondag 22 van de cathechismus niet kunn endienen? Prof. Kuitert heeft de geref. belijdenisgeschriften on dertekend en waarom zou de heer Bomans bezwaar moeten maken te gen een uitspraak van de apostoli sche geloofsbelijdenis? En verder? Dan is er het machtige 1 Cor. 15 en 1 Thess. 4 en Openbaring 21 en 22. Als dit ontbreekt mag nie mand het een compleet christelijk getuigenis noemen. Rotterdam, drs. W. Zeldenrust MANILLA (Reuter) President Marcos van de Filippijnen heeft in het weekeinde aangekondigd, dat hij desnoods zijn 42-jarige vrouw Imelda een vroegere schoonheidskoningin kandidaat voor het presidentschap in 1973 zal stellen, „teneinde te voor komen, dat een communistisch werk tuig president wordt." Deze opmerking slaat volgens waarnemers op de leider van de libe rale partij, Benigno Aquino, die zich zeer waarschijnlijk bij de presidents verkiezingen kandidaat zal stellen. De president heeft vorige maand bepaalde onderdelen van de grondwet opgeschort, nadat bij een handgra naat-aanslag op een politieke bijeen komst van de liberale partij acht mensen gedood en 96 gewond werden. Volgens de oppositie was dit een zeer welkome gelegenheid voor de presi dent om zijn macht beter te bevesti gen en de komende verkiezingen te manipuleren. Manipulatie, verkie zingsuitslagen-vervalsing en corruptie op grote schaal zijn normale ver schijnselen op de Filippijnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5