DR. C. J. DIPPEL enkeling op zoek naar gemeenschap Veel belangstelling voor jaarvergadering van vrijzinnige hervormden Drs. Den Uyl: Zaken nog voorgesteld Puzzelhoek COMMENTAREN Desolate hoedel Met de n tegen de muur Haken en ojjen Troonrede BEROEPINGSWERK ARP komt met vragenlijst samenwerking Emmv Verhev werd eerste Een woord voor vandaag Ju La Honingraat - puzzel - Om de cijfers, te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woorden in vullen die betekenen: 1. feestmaal. 2. lipharen, 3. zinspreuk, 4. vroeger, 5. verhoogd beeldwerk, 6. ie mand die aanvoert, 7. groot joods ver zamelwerk, 8. klein oorlogsschip, 9. ge logen kwaad. Oplossing vorige puzzel 1 mores, 2. opera. 3. Reval. 4. Erato. 5. salon. 6. epode, 7. pekel. 8. okapi. 9. de- pit, 10. elite. ZWOLLE In groter getale dan vorig jaar zijn de afgevaar digden van provinciale vereni gingen en afdelingen uit alle hoe ken van het land vrijdag en za terdag samengekomen voor de jaarvergadering van de vrijzin nige hervormden in Zwolle De kerkelijke belangstelling in Zwolle ligt boven het landelijke ge middelde. Het is een stad met een rijk kerkelijk verleden, waarin ook belangrijke vrijzinnige voormannen als Horréus de Haas optraden. In Zwolle bespeelde b.v. Albert Schweit zer. die in vrijzinnige kringen hoge lijk werd gewaardeerd het prachtige Schnitger-orgel. Dat dit orgel in zijn soort een der grootste en fraaiste in strumenten in West- Europa is, daar van konden de deelnemers aan de vergadering zich overtuigen tijdens het concert dat organist Lambert Kwakkel gaf. Kerk en Wereld Belangrijk punt van bespreking was ook nu weer het blad „Kerk en Wereld", het in grootte tweede kerk blad in Nederland. Het aantal plaatselijke en regionale edities moest van 20 tot 15 worden teruggebracht. Het belang van een eigen blad werd niet alleen bepleit, maar ook aangewezen; ook buiten de kring der geestverwanten wordt met belangstelling kennis genomen van de De eerste miljoenennota van het kabinet-Bies heuvel is voorafgegaan door het kwade gerucht van een hoog begrotingstekort over het afgelopen jaar, en van een slechte toestand van 's rijks finan ciën. Nu de sluiers zijn opgetrokken moeten we (evenals destijds de koningin van Scheba) de ver zuchting slaken, dat de helft ons nog niet was aangezegd. Het begrotingstekort over het nog lopende jaar blijkt maar liefst 1 a l>/2 miljard gulden hoger uit te vallen dan in het voorjaar aan de Kamer was meegedeeld. Er zijn tegenvallende ontvangsten ge weest, alsmede zogenaamd onverwachte uitgaven stijgingen. Deze erfenis van het vorige kabinet is een vrij desolate boedel. Want ze kan door het huidige c c Mede tengevolge van deze erfenis zit in deze eerste miljoenennota van het kabinet-Biesheuvel iets van het vechten met de rug tegen de muur. Er z ij n uitgavenexplosies in gang gezet die weer moesten worden ingedamd. (Waarom tussen haak jes niet dit gezegd in plaats van steeds klakkeloos het Witteveniaanse woord beleidsombuigingen te gebruiken?). Er is een inflatoire financiering aan de gang, waarvan moest worden voorkomen dat ze in 1972 doorloopt (vandaar de verhoging van de wiebeltax)En er waren al belastingverplich tingen aangekondigd, waarvoor dekking moest worden gezocht (vandaar o.a. de verhoging van de benzineaccijns en de accijns op frisdranken). En zo kan men doorgaan. Deze miljoenennota staat zozeer in het teken van het defensief moeten op vangen van al in gang gezette bezwarende ont- O De hoofdlijnen van het financiële beleid en de meeste van de genomen maatregelen verdienen o.i. instemming. Het gaat niet aan een nieuw kabinet een verwijt te maken wegens de toestand die het bij zijn start heeft aangetroffen. En gelet op die toestand heeft het kabinet goeddeels gedaan wat het kon. Hierbij passen echter twee kanttekeningen. De eerste is dat sommige onderdelen van het uitgaven- en belastingbeleid vragen oproepen. Zo is er een discontinuïteit in de groei van de ontwik kelingshulp. Voorts kan men zich afvragen, of uit een oogpunt van inflatiebestrijding het niet laten doorgaan van de inflatiecorrectie van de loon- en inkomstenbelasting niet de voorkeur zou hebben verdiend. Een verhoging van alleen de wiebeltax heeft voordelen, maar ook een groot nadeel: name lijk dat deze verhoging op vrij korte termijn weer geheel ongedaan moet worden gemaakt. Het is dus in geen geval een blijvende oplossing; de problemen worden althans gedeeltelijk weer naar de toekomst verschoven. Bovendien betekent het gebruik van de opbrengst van deze wiebeltax voor uitgaven- dekking een schending, zo niet van de letter, dan Eenvoud en soberheid kenmerken, terecht, de stijl van de Troonrede. Ook de inhoud ervan wordt goeddeels bepaald door het weinig glorieuze fi- nancieel-economische perspectief dat de miljoe nennota onent. Evenmin als in deze nota tekent zich in de Troonrede een kabinetsbeleid af, dat op vallend gunstig verschilt van wat de vorige rege ring nastreefde. Voor zover dat een kwestie van geldgebrek is. zou het onredeliik zijn. het kabinet- Biesheuvel daarom te kritiseren. Een regering van andere signatuur zou zich in de vrij barre financieel-economische situatie van nu evenmin een zeer ambitieus beleid kunnen nermitteren. Toch zou de waarheid geweld worden aangedaan met de bewering, dat alleen de verdubbeling van het begrotingstekort en de onvermijdelijke conse quenties daarvan tvperend zijn voor het onder scheid tussen deze Troonrede en de vorige. Frap pant is bijvoorbeeld, dat de problematiek van open bare orde en rust. waaraan het kabinet-De Jong zo zwaar tilde, dat het zijn laatste Troonrede ermee begon, in het stuk van dit jaar helemaal 'niet figu reert. Zou dat vraagstuk inmiddels bevredigend zijn opgelost? Of moet uit het ontbreken van enige verwijzing ernaar worden afgeleid, dat het volgens dit kabinet nauwelijks een gewichtig probleem kan (en kon) heten? Wie de heer Biesheuvel c.s. een flinke dosis realiteitszin toekent, en dat doen wij, zal geneigd zijn. het op het laatste te houden. Ook de manier waaróp het bezuinigingsproces (of juister: het mes ter besnoeiing van de groei der overheidsuitgaven) wordt gehanteerd, kan na tuurlijk als karakteristiek voor dit kabinet worden gezien. Dat vooral de begrotingen van Onderwijs kabinet niet worden weggewerkt zonder dat al thans voor dit jaar een belangrijk stuk inflatoire financiering wordt aanvaard. Zodat 1971, het jaar van de strijd tegen de overbesteding, nu tevens het jaar blijkt te zijn van een averechtse inflatie- bevorderende overheidsinvloed. Duidelijk is, dat bij deze gehele gang van zaken de inflatie zelf de grootste boosdoener is. Een inflatie jaagt de gelduitgaven van het rijk op, maar doet de ontvangsten niet in evenredigheid daarmee toenemen. Toch komt het ons voor, dat het vorige kabinet bepaald niet vrijuit gaat. Er zijn aan de uitgavenzijde begrotingsoverschrijdingen geweest, vooral bij onderwijs, dié in deze gespannen con- iunctuursituatie in die omvang eenvoudig niet hadden mogen voorkomen. wikkelingen, dat het kabinet niet of nauwelijks is toegekomen en ook goeddeels niet heeft kunnen toekomen aan een meer positief, een meer offensief beleid. Wij betreuren dat, en naar wij aannemen be treurt het kabinet dat ook. Hierdoor wordt immers de schijn gewekt, alsof dé bijdrage van het kabinet-Biesheuvel aan de Nederlandse politiek bestaat uit „bezuinigingen" en de toepassing van de „profijtgedachte". En niet weinigen zullen er hun best voor doen, dat die schijn zo lang mogelijk blijft voortbestaan. Onze oprechte hoop is dan ook. dat het kabinet die schijn zo spoedig mogelijk wil en zal doorbreken. Daartoe zal het allereerst de verzoeking moeten weerstaan, om zulke financiële n o o d-maatregelen als evenzovele deugden voor te stellen. toch van de geest van de wet waarbij deze be lasting werd ingevoerd. De tweede kanttekening is, dat deze gehele mil joenennota eigenlijk uitloopt op 'een vraagteken. Het grote vraagteken is, wat het georganiseerde bedrijfsleven wil doen, namelijk of dit al dan niet bereid zal zijn tot een wezenlijke matiging van loon- en prijsstijgingen. Deze begroting is conjunc tureel gezien als het ware niet meer dan een haak. waarop het oog moet aansluiten van een vrijwillige loon- en prijsmatiging. Komt die verbinding niet tot stand, dan zal ook deze miljoenennota niet kunnen verhinderen, dat tijdens de komende zich inzettende werkloosheid de inflatie vooralsnog met ongehinderde kracht zal doorwervelen. Dat het kabinet deze onthutsende, maar onvermijdelijke conclusie openlijk in zijn miljoenennota heeft dur ven te trekken, dient daarbij zeker niet in het nadeel van dit kabinet te worden uitgelegd. Het getuigt veeleer van de wil van het kabinet niet alleen ten aanzien van de inflatiebestrijding een goed voorbeeld te geven, maar ook de verantwoor delijkheid voor het voortduren van de inflatie althans gedeeltelijk daar te leggen, waar ze ook behoort. en van Verkeer en Waterstaat onder dat mes ko men, is niet onbillijk, maar zou stellig in brede kring gemakkelijker worden geslikt, wanneer ook het defensiebudget als amputatiepatiënt op de operatietafel was gelegd. Afgezien daarvan moet worden erkend, dat b.v. de onderwijsbegroting met een uitgaventotaal van ruim tien miljard gulden: meer dan een kwart van alle rijksuitgaven terecht in de operatie is betrokken. Kritiek hierop zal de regering te gemak- kehiker kunnen pareren, nu haar ingrepen op dit gebied blijkgeven van een lofwaardig besef van prioriteiten. Het kleuter- en basisonderwijs wordt verbeterd (minder leerlingen per klas. meer bo ventallige onderwijzers) en de onvermijdelijke klap komt vooral voor rekening van hen die na hun stu die tot het naar verhouding welgestelde deel der bevolking gaan behoren (i.e. de studenten). Als die klap de kansen op universitair onderwijs voor jon geren uit minder draagkrachtige gezinnen niet ver mindert en de Troonrede bevat een belofte in die richting dan levert deze regering ook daar mee een bijdrage tot wat zij als de kern van de Troonrede ziet: het streven naar een rechtvaar diger verdeling van de welvaart. Ook bij de beoordeling van andere particuliere lastenverzwaringen die de nieuwe begroting aan kondigt. zal dit streven als criterium moeten wor den gehanteerd. Kritiek op zulke verzwaringen is alleen dan billijk, wanneer ze gecombineerd wordt met het aandragen van alternatieven udie én hetzelfde financiële resultaat opleveren én in so ciaal opzicht acceptabeler zijn. vaak op hoog niveau staande bijdra gen. Als wens werd onder meer naar voren gebracht de synodale geschrif ten onmiddellijk in Kerk en Wereld te bespreken opdat vrijzinnige her vormden behoorlijk geïnformeerd aan de discussies in kerkeraden en klassi kale vergaderingen hun bijdragen kunnen leveren. Ze kunnen dan ook tot uitdrukking brengen waar zowel de verschillen als de bindingen lig gen. De leden werd op het hart gedi*ukt ervoor te pleiten in de afdelingen toch vooral af te stappen van de eigen plaatselijke mededelingen blaadjes. Kerk en Wereld biedt aan, de gemeenten en afdelingen ruimte voor plaatselijke berichten en geeft daarnaast belangrijke bijdragen van vrijzinnig hervormde schrijvers. Het belangrijkste punt van de agenda was de bespreking van het werk inzake het vorig jaar op tafel gebrachte boekje „Uitgangspunten en Doelstellingen, gelanceerd door de commissie voor de herziening van de beginselverklaring met het doel deze in diverse afdelingen in den lande te bespreken. In een vijver Er. L. J. R. Ort die de discussie inleidde zei dat het eerste boekje als een steen in een vijver geworpen de nodige beroering had gebracht, dat hel werkcahier gezien moet worden als een tweede steen en dat wellicht een derde steen zou volgen. Hij wees cp de bezwaren die waren ingebracht tegen taal en vorm en dat soms blijkt hoe vaktaal kan uitgroeien tot een hindernis. Ook was de vraag gerezen of het wel juist was zoals dit in uit gangspunten en doelstellingen ge beurd was, de vrijheid als uitgangs punt in plaats van als gevolg te zien. Fen vraag die overigens positief beantwoord werd daar het immers gaat om de bijbelse vrijheid, die in Christus geschonken werd en gericht 's op het Rijk. Zes discussiegroepen bogen zich over het materiaal met de opdracht te zien wat er in de definitieve versie in moet. Uit de veelheid van opmer kingen, vragen en suggesties kwam via de rapporteurs naar voren dat het stuk uiteraard theologisch verant woord dient te zijn, maar ook voor niet-theologen begrijpelijk. Kan de werkcommissie uitgebreid worden met een niet-theoloog en een vrouw? Kan er niet een geheel nieuwe com missie komen van mensen onder de veertig jaar? Gezien de spelle veran dering waaraan onze tijil onderhevig is waren velen gelukkiger met het woord uitgangspunten dan met doel stellingen die immers ook snel kun nen wijzigen. W ereldgodsdiensten Naar aanleiding van artikel 3. waar in sprake is van het streven naar ontmoeting met andere levensbe schouwingen als ook met de wereld godsdiensten werd bepleit aandrang uit te oefenen dat ook in de kerkorde een bepaling werd opgenomen die de dialoog met andere godsdiensten mo gelijk maakt. Voor de waarde van de eigen identiteit, voor eigen verdieping en informatie naar buiten werd de 'bezinning als noodzaak en behoefte gevoeld. Onze ware doelstelling aldus enige sprekers, moet niet zijn verdedigen wat we hebben, maar het verwerven van toekomstvisie. Gezien het feit dat de materie niet alleen voor de vrij zinnig hervormden van belang is, werd de suggestie geopperd contact te zcekeri met de synode, die voor de vrijzinnig hervormde jaarvergaderin gen mogelijk een vertegenwoordiger kan sturen. Uit de besprekingen over de studie- kas bleek dat een verheugend groot aantal beursalen uit deze kas putten. NED. HERV. KERK Beroepen: te Putten: A. Gooijer te Delft; te Leiden (stud, pred.): R. F. •Snow te Den Bosch; te Putten: R. E. Kuus te Voorthuizen; te Meerkerk: W. van Gorsel te Oude-Tonge; te Mijnsheerenland: J. J. Kooman te Baardwijk en Drunen. Bedankt: voor Rijnsburg (toez.): M. H. Boogert te Hellendoorn; voor Nieuwerkerk a.d. IJssel* H. Jongerden te Veenendaal. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Den Haag - Rijswijk: A. van der Veer te Nieuwe Pekela. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepbaar: D. Langhenkel (art. 6). Fasantenstr. 2. Den Helder GEREF. KERKEN Bedankt: voor Rotterdam-Zuid, J. van Veen te H. I. Ambacht. Geref. gemeenten Bedankt: voor Boskoop, A. Ver- gunst te Rotterdam-C. Van onze parlementsredaktie DEN HAAG In de loop van het volgend jaar zal een rapport van de ARP worden samengesteld over de samenwerking of de fusie met de CHU en KVP. In het partijblad Ne derlandse Gedachten zijn vragen op genomen, die door gespreksgroepen moeten worden beantwoord. Bovendien worden de vragen aan de 950 kiesverenigingen gestuurd. Aan de hand van de antwoorden over de christelijke partijformatie, zal de ARP haar standpunt bepalen en zich laten leiden in de besluitvorming. De gespreksgroepen moeten uit spreken of er verband bestaat tussen geloofsovertuiging en politiek en of christenen en niet- christenen elkaar op een program van aktie in een par tij moeten en kunnen vinden. De ze delijke beginselen van christendom en humanisme zijn dan de basis. Verder wordt gevraagd of een christelijke partij zich moet omvor men tot een opèn partij, waarvan ook niet-christenen lid worden. Een an dere vraag is dan, of een niet- christen als volwaardig lid kan wor den geaccepteerd. De volgende vraag luidt of ARP, CHU en KVP in 1975 een partij moe ten zijn en of de drie partijen bij de volgende landelijke verkiezingen met een lijst moeten uitkomen. Ook kun nen de gespreksgroepen zich uitspre ken over het probleem of er in Ne derland nog een toekomst is voor een politieke partij, die als partij haar activiteiten wil toetsen aan het evan gelie. EINDHOVEN Emmy Verhey is gisteren in het Benelux muziekcon cours voor jonge violisten in Eindho ven, in de voorronde eerste geworden. Zij zal met zeven anderen vandaag aan de demi-finale meedoen. Morgen wordt de finale gehouden. Aan het concours doen dertien jon ge violisten mee. De jury bestond uit Eduard Flipse, Herman Krebbers en Arthur Grumiaux. KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dt^rdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J Brinkman J. van Hofwegen. De eerste regel van het Onze Vader is een geloofsbelijdi „Onze Vader, die in de hemel zijl." De tweede regel is een loofsdaad. Wie kan bidden „Uw Naam worde geheiligd", zo te beseffen dat dat direct te maken heeft met ons dagelijks l ada op aarde? Gods Naam is heilig zonder meer. God is heilig en kan niet heiliger. Maar wij mensen kunnen Naam wel heiligen. Wij mogen immers de naam van onze Vi dragenwij zijn naar Hem genoemd. Onze Vader is in de hemel, maar wij. Zijn kinderen, zijn op aarde. En als we onze knieën buigen om te bidden daagt hei sef dat er aan ons zoveel ontbreekt. Of bent u al wat u zou ten zijn? Wie zou dat durven zeggen? Maar juist daarom is de bede: „Uw Naam worde geheiligd geloofsdaad. Onze erkenning van ons falen brengt ons niel wanhoopmaar tot overgave. Het is de uitspraak: Heer, we niet wat wij moeten zijn, maar 'we verlangen er naar te wi wat Gij wilt dat wij zijn moeten. Worde geheiligd", niet gen wij", want wij kunnen het niet. En als we zo bidden kom t belofte van Johannes: Wij zullen zijn gelijk Hij is. die lan wa We lezen vandaag: Daniël 7 13-22. DEN HAAG Het kabinet- Biesheuvel overvalt ons met een schrikbarende vergroting van het tekort van de overheid over dit jaar. Dat tekort is bijna twee miljard groter dan ons de dag voor de verkiezingen door ex- minister Witteveen is voorgehou- Door dr. K. A. Dcurloo Moet bij de dood van dr. C. J. Dippel wel over hem ge schreven worden? De levenden behoren elkaar te erkennen, te eren en te verheugen, maar wij deserteren en we kennen de wegen naar hulp in gemeen-* schap niet meer. We kunnen ons bijvoorbeeld niet indenken, dat een eenzaam en door leed geplaagd mens vaak eenvoudig het initiatief niet kan opbrengen om hulp te vragen. Ik citeer woorden van Dippel in een recent gesprek: Eigen ervaring is bij hem nimmer privé-ervaring geweest, maar een teken aan de wand. Hij wist zich één van de veel te velen die snakken naar gemeen schap en lijden aan de goede be doelingen van de mensen. Velen hielden hem voor onbenaderbaar vanwege zijn sarcastisch verweer tegen beschaafde vriendelijkheid die tot niets verplicht. Hij kon zich vrolijk en boos maken over de stukjes die bij zijn dood over hem geschreven zouden worden door mensen die hem cn dat wat hem bewoog niet werkelijk wilden ont moeten. Dippel was zo'n man die je laat struikelen, die je zelfs de voet dwarszette als je hem te gemakke lijk volgde in zijn moedige en altijd kritische inzet voor wat hij noemde „creatuurlijke creativiteit". Dat is hem niet altijd in dank afgenomen, maar heeft hem ook echte vrienden bezorgd. Wie gezien heeft hoe teder en menselijk hij naast zijn vrouw stond en haar hielp verplegen in de dementenafdeling van een bejaar dentehuis, waagt het niet meer iets te zeggen over het moeilijke karak ter van deze man. Het was naar zijn eigen woorden de belangrijkste en schokkendste ervaring van zijn leven. Hij wilde vanuit die ervaring opnieuw schrij ven over de unieke ervaring dat God niet alleen gesproken heeft, maar spreekt over natuurweten schap en techniek als het grootste politicum in onz tijd. Over de commune als kans voor de toe komst, over wat hij noemde het heil van het geheel. Wij mogen hem en wat hem bezighield niet vergeten. Hij hield het ervoor dat •vergeten het karakteristieke van de zonde is. Dr. C. J. Dippel is een getuige die nog spreekt nadat hij is gestorven. In navolging van Karl Barth ein digde hij zo zijn laatste artikel: ..God wil mensen die elkaar erken nen. eren en verheugen en die in het geheel van onze menswording en bevrijding geïntegreerd zijn. Hij wil een gemeente als oefenplaats en voorhoede in de wereld: in een nieuwe liturgie die steeds nieuwe fundering van de christelijke ge meente is". (dr. K. A. Dcurloo is hervormd predikant in Amsterdam) den. Hoe het mogelijk was, d te worden nagegaan in een d gaand parlementair ondera dat zo snel mogelijk moet pl hebben. Dit is het commentaar van PvdA-fractieleider in de Tweede mer, drs. J. M. den Uyl, op rede en miljoenennota. De Nederlandse economie merkt zich door inflatie, overt* bal ding en de dreiging van wert heid. zo vervolgt hij. Het k;': "jj' ojjent geen wezenlijk uitzicht oj overwinnen van de inflatie. He kent nu al in zijn beleid met een dere prijsstijging in 1972 van 1 m' cent. Het komt met een verzwari de belastingdruk, die veruit l ven wat de confessionele partfl hun urgentie-program aan del zers hebben voorgehouden en ei verder afwijkt van hetgeen zgn. regeer-akkoord van die i met WD en DS '70 is over komen. De partijen van. de progresdma combinatie hebben volgens de Pv ste fractieleider het onvermijdelijke een aanzienlijke verzwaring va del belastingdruk tijdig onderkend )vei benen het aan de kiezers voorgf Dat het kabinet-Biesheuvel ten ge leste de juistheid van dit si punt erkent is winst. Het ge echter van weinig politieke moed ook nu nog de zaken roosklein worden voorgesteld dan ze zijl Mr. F. H. J. J. Andriessen, m als waarnemend voorzitter vat pv^ KVP-fraclie dal de grote ernst \i regering blfjkt om in de zorg* ta toestand van onze economie en de overheidsfinanciën verbeteriq brengen. De instrumenten daartoe zijn ter beperkt. Meer dan ooit is duidelijk dat slechts door middel goed overleg met de sociale pais oplossingen bereikbaar zijn en nog slechts, zoals uit de gege blijkt, op langere termijn. De aangekondigde ingrepen volgens de KVP-fractie pijnlijk, duidelijk is echter nog hoe de zwaring van lasten over de on scheiden maatschappelijke groep* verdeeld. Als positieve punten noeml KVP-fractie: de laatste jaren gevoerde verbetering in de inkom verdeling, welke overigens nai uitwerkt voor de overheidsfinan en de aankondiging van een concrete beleidsmaatregelen, de groting van het woningbouwprogi ma. het bejaardenbeleid, de n regelen ten behove van de werki jongeren, de aandacht voor de standigen, de verbetering van ,de ciale voorzieningen, een urgiB plan tegen milieu-vervuiling a regionale ontwikkeling. De heer H. Wiegel, voorzitter de VVD heeft kritiek: 1. Over de voorgestelde verhol van de wiebeltax heb ik mijn fels. 2. Dat geldt ook voor de schrijding in 1?72 van de grens de uitgavenstijging die in het rel akkoord was overgekomen. 3. Ook ontbreekt tot zijn verbi in de miljoenennota een onsomming van wat het kabinet zuinigd heeft. Voo: He DRS. DEN UYL

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2