URUGUAY JAAGT OP TUPAMAROS Geslaagde kernfusie voor 1980 verwacht Snijders-duo houdt het nu voor gezien (NVB STREEFT WEER NAAR GOED KLIMAAT Roemenië negeert waarschuwingen van Sowjetunie Oeki Hoekema leidt aanval Jong Oranje Atoomconferentie in Genève larjan Vermaat SS*?* Lnieuw sneller Aan|aI frfnlalifs neemt sterk toe jaar geëist tegen fraudeur DINSDAG 7 SEPTEMBER 1971. S OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN I werkdagen van 9-18 uur, zondag 5 september van 10-18 uur voordelige trein-toegangsbiljetten op ca. 170 stations verkrijgbaar ONTEVIDEO (AP, Reuter, UPI) In de Latijnsamerikaanse staat Uruguay is een grootscheepse jacht gonnen op 109 leden van de verzetsbeweging Tupamaros, die gisteren op spectaculaire wijze zijn ont- apt uit de Punta Carretas-gevangenis van Montevideo. 'ot de ontvluchten behorèn een ital belangrijke leiders van de ver- ibeweging, zoals Raul Sendic, die Tupamaros heeft opgericht. Het is tweede keer binnen korte tijd dat j groot aantal Tupamaros uit de nta Carretas-gevangenis is ont- >t. Op 30 juli namen 38 vrouwelij - leden van deze beweging de wijk ir een onderaardse tunnel. )e politie heeft meegedeeld dat de Tupamaros ook nu door een of er tunnels zijn ontsnapt. Eenmaal igekomen in een nabijgelegen huis wisselden de Tupamaros. die hulp gen van buiten, van kleren en rden zij bewapend, lij kregen valse papieren en gin- i er vervolgens vandoor in klaar- ande bussen en taxi's, die eerder ren gestolen. lilly Rial, de eigenaar van het huis irop de tunnel uitkwam heeft ver- ard dat hij en zijn gezin negen lang zijn gevangen gehouden. wilden zelfs geen kop koffie inemen, hoewel ik hun dat aan- d", aldus Rial, die zei „correct" andeld te zijn. Volgens Rial ston de Tupamaros in zijn huis in tact met hun collega's in de ge- igenis via een draagbare radiozen en ontvanger. Na vertrek van onverwachte gasten belde Rial jolitie op, die hem eerst niet wilde iven. „In de gevangenis zeggen ze dat alles rustig is", zo antwoordde de ge waarschuwde politiefunctionaris na telefonisch overleg met de gevangenis leiding, maar later toegesnelde poli tiemannen troffen bij de muur van het huis van Rial een grote stapel gevangeniskleren aan van Tupama ros, die toen al lang waren verdwe nen. De ontsnapping, die de grootste is in de geschiedenis van Uruguay, wordt beschouwd als een klap in het gezicht van het bewind van de recht se president Jorge Pacheco Areco. Een leidende regeringsfunctionaris heeft gisteren verklaard dat de ont snapping de regering van president Areco wel eens „op haar grondvesten zou kunnen laten schudden". „Door deze ontsnapping is al het werk van de politie van jaren de mist in ge gaan. Wij zijn weer op het punt nul aangeland", aldus de functionaris. In de Punta-Carretas-gevangenis waren ongeveer 170 gevangenen inge sloten. Het grootste deel van hen wa ren Tupamaros. Met de spectaculaire ontsnapping zou meer dan de helft van alle in Uruguay gevangen Tupa maros in een klap op vrije voeten zijn gekomen. Tot de ontsnapten be horen een aantal belangrijke leiders van deze beweging, zoals Julio Ma- renals Saenz, Afrain Gonzales Platero en Jos Maneros Luveras. De 'belangrijkste vrijgekomen Tu- pamaros-leider is de 44-jarige Raul Sendic. Hij is de stichter van de Uru- guerrilla-beweging. Hij werd augustus 1970 gearresteerd kort nadat de Tupamaros de Amerikaanse politie-adviseur Dan A. Mitrone, die het Uruguese bewind steun verleen de, hadden gedood. De Tupamaros, die zich met geweld verzetten tegen het bewind in Uru guay hebben eerder ook de Ameri kaan Claude Fly ontvoerd. Fly werd na een hartaanval echter weer op vrije voeten gesteld. Door de Tupa maros wordt nog steeds de Britse ambassadeur Geoffrey Jackson vast gehouden, die op 8 januari is ont voerd. De Tupamaros hebben in de afgelopen twee jaar naast politieke ontvoeringen ook een aantal succes volle bankroven op touw gezet en uitgevoerd. ZEIST Oeki Hoekema van PSV leidt morgenavond de aanval van Jong Oranje, dat in Veendam in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Israël uitkomt. Het elftal is als volgt samengesteld: doel: Lokken (Veen- dam): achter: Schneider (Feijenoord), Neeskens (Ajax), Van Vliet (FC Den Haag) en Krol (AJax); midden: Not- ten (FC Twente), Schoenmaker (Feijenoord) en Boskamp (Feijen oord). voor: Geijselaars (FSC), Hoeke ma (PSV) en René van de Kerkhof (FC Twente). Wisselspelers: Van Marwijk (Go Ahead Eagles), Visser (Sparta), Schellekens (NEC), Mulders (PSV) en Haan (Ajax), De wedstrijd die voor Jong Oranje als voorberei ding voor de wedstrijd tegen de Oost duitsers (9 oktober in Tilburg) geldt staat onder leiding van scheidsrechter Joop Vervoort. TIRANA Volgens het Albanese staatspersbureau bewijst het bezoek van de generale overste der jezuiten pater Arrupe aan Moskou, dat de Russische leiders samenspannen met de jezuiten „tegen de vrijheid en de revolutie". GENÈVE (DPA, AFP, UPI) Volgens Glenn T. Seaborg zal het waarschijnlijk tussen 1975 en 1980 lukken, elektrische energie op nen zoals dat gebeurt in het inwendige van de zon zij het onge- te wekken door kernfusie, het samensmelten van lichte atoomker- controleerd bij het ontploffen van een waterstofbom. Seaborg opende in Genève de vierde internationale conferentie voor atoom energie. Hij is tien jaar voorzitter geweest van de Amerikaanse com missie voor atoomenergie. Moeilijk Die kernfusie over vijf of tien jaar betekent trouwens niet dat er dan al vlug elektriciteitscentrales komen die r ~w t Sendic. i RIJSWIJK Marjan Vermaat tijdens de laatste confrontatie de Russische ploeg, die gister- nwi in het overdekte 50-meterbad hhjnvijk werd gehouden, nog niet 1 ultsèhst. In een prachtige race ver- btierót zij het adspirantenrecord op M meter rugslag tot 1.08,3 (oud en evenaarde tevens het da- record, dat op naam stond van ie Buter. itgeblust. Dat was de Nederlandse ig, die strijd moest leveren tegen Russen. Eens te meer bleek dat wedstrijden wel uiterst ongun- waren gepland, na het bijzonder annende, maar ook succesvolle, oen van de vaderlandse top. Alle ontmoetingen konden niet impo- en. Men kwam, men zwom, maar rmee was dan ook wel alles ge- 1 Behalve dan zondag in Deven- Enith Brighita en gisteravond in wijk Marjan Vermaat. an internationaal formaat was er de tijd, die de Russische Gali- ïpanova op de 200 m schoolslag noteren: 2.41,4, slechts 0,7 sec. bo- lïaar eigen Europese record. MES: 100 METER VRIJE SLAG: 1. Maty oekh Ine (Rus) 1.29.9; 2. Cora ten (VZC) 1.03.3: 3. Atle Radersma 1 1.05; 100 METER RUGSLAG: 1. Mar- Vermaat (VCZ) 1.08,3 (adsp.rec. en «ring seniorenrecord): 2. Jozlen Elzer- (Zlan) 1.11,1, 3. Maria Scholtes (Excel- 1.13,7. 200 METER WISSELSLAG: 1. Petrova (Rus) 2.33,2; 2 Wyda Maze- (EZV) 2.34,7; 3 Jozlen Elzerman I 2.37,5. 200 METER SCHOOLSLAG: 1 a Stepanova (Rus) 2.41,4; 2 Irina Po- Mo (Rus) 2.51,4; 3 Irina Proednlkova 2.51.9 100 METER VLINDERSLAG: 1 e Buys (VCZ) 1.07,2; 2 Valentine Va- «tsj (Rus) 1.09,2; 3 Yolanda Aggenbach nacht) 1.10,9. 800 METER VRIJE G: lKarln Gambrll (VSt) 10.02,4; 2 Jet (Kon AZ-HDZ) 10.12.6; 3 Leny de Jong 10.22,2. EN': 200 METER SCHOOLSLAG: 1 Morsjoekov (Rus) 2.32.3; 2 Hans Elzer- (Zian) 2.37.7; 3 Peter Spijk (HZ en PC) 200 METER VRIJE SLAG: 1 Viktor (Rus) 2.01,3; 2 Alexander Samsanov 2 02,3; 3 Peter Prljdekker (Zlan) 100 METER VLINDERSLAG: 1 Vlk- SJarlgin (Rus) 1.00.2; 2 Rudle Pijper Jl.02,6; 3 Bert Elzerman (Zlan) 1.03.2. ffiTER WISSELSLAG: 1 Michael Soek- (Rus) 4.57,8; 2 Hans Elzerman (Zlan) J Rob Weyhenke (HZ en PC) 5.15,8. eter rugslag: l Karton Ressang 1.05,4: 2 Rinus van Beek (Het IJ) David Schaddenhorst (Vitesse) DEN HAAG Het aantal crema ties in Nederland neemt ook pro centueel sterk toe. In 1965 werd van het totaal aantal overledenen 6.5 j pet. gecremeerd. Dit percentage was in 1970 opgelopen tot ruim 13.5, ter wijl uit de cijfers over het eerste halfjaar van 1971 af te lezen valt dat het percentage over dit jaar in de buurt van de vijftien zal liggen. op dit proces werken. Dat is tech nisch zo moeilijk dat het volgens Seaborg wel tot het einde van deze eeuw zal duren. Voor de onmiddellijke toekomst concentreert de conferentie zich dus op kemsplijtingscentrales en wat daar aan vast zit. Dat is ten eerste een forse uitbreiding van de produk- tie. Op het ogenblik wordt ongeveer twee procent van de elektriciteit door kerncentrales geleverd, men schat dat het over tien jaar dertien procent zal zijn. Efficiënt Ten tweede is van belang de ont-- wikkellng van nieuwe reactortypes, de zogenaamde snelle kweekreacto ren. Die produceren kernbrandstof terwijl ze werken, en gebruiken op die manier het niet zo dik gezaaide uranium tientallen malen efficiënter dan de nu gebruikte reactoren. Prototypes van snelle kweekreacto ren zijn in bedrijf in Amerika, Rus land, Engeland en Frankrijk en in aanbouw in West-Duitsland, Italië en Japan. Nederland Aan de Westduitse reactor werken ook Nederland en België mee. Maar de technische problemen zijn nog lang niet rond en volgens Glenn Sea borg zal dit type pas in het midden van de jaren tachtig economisch kun nen concurreren. Voorlopig blijft men dus voor elek- triclteltsproduktle de „gewone'1 reac toren bouwen, het soort dat in Neder land in Dodewaard staat en in Zee land in aanbouw ls. Commercie Daar zullen er dus flink wat van verkocht worden en commerciële be langen zullen dus op de technische mammoetconferentie in Genève een grote rol spelen. Het officiële thema van de confe-' rentie is 'kernenergie en ontwikke- ling', en het gaat dus ook om advie-- zen aan ontwikkelingslanden over het opzetten van hun energievoorziening - en het verkopen van de daarbij be horende ijzerwaren. Nadelig In zijn openingsrede zei Seaborg nog „Ik vrees dat de geheimhouding die tegenwoordig ter bescherming van particuliere commerciële belan gen wordt gepleegd, dezelfde nadelige gevolgen zal hebben als enige jaren gelede de geheimhouding ondef voorwendsel van nationale veilig heid". Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH Advocaat-generaal mr. Pfeil eiste gisteren voor het ge rechtshof in Den Bosch drie en een half jaar gevangenisstraf tegen de 47-jarige H L. uit Nieuw Cuvk. L. heeft in tien jaar drie miljoen gulden verduisterd ten nadele van zijn werkgeefster NV Verkade in Den Bsch. Hiervoor werd hij door de rechtbank in Den Bosch tot 3 jaar veroordeeld, maar tegen deze straf is hoger betoep aangetekend. J„ die administrateur-kassier bij Verkade was, had zijn werk zo goed ingedeeld, dat hij genoeg tijd over had om verduisteringen uit te den ken. Het geld. dat hij hiermee ver wierf. investeerde hij in een tuincen trum en verschillende horeaca-be- drijven. Hij bekende alles toen bij een belastingcontrole enkele on juistheden aan het licht kwamen. De raadsman van L. betoogde voor het hof, dat de dagvaarding ten on rechte van verduistering spreekt. Volgens hem is er alleen maar sprake van oplichting. LUDWIGSHAFEN Geen grootscheeps afscheidsgeweld. Geen speeches, geen bloemen, geen tranen. Jan en Peter Snij ders zijn na de wereldkampioen schappen in Ludwigshafen „defi nitief" gestopt met de wedstrijd sport. Het Eindhovense duo maakte zijn besluit in de West duitse stad aan de judoleiding openbaar. „We stoppen er mee. We hebben het nu wel allemaal gezien." Peter en Jan Snijders, van een afstand nauwe lijks van elkaar te onderscheiden, zijn zoals zo vaak volkomen eenslui dend in hun conclusies. Zonder wrok tegenover iemand. Want het bestuur is op geen enkele wijze beïnvloed door gerezen moeilijkheden binnen de judoploeg. De reden voor het besluit van de gebroeders Snijders moet iedere Ja- panneV tranen in de ogen bezorgen. Jan Snijders: „Wat in Ludwigshafen is gebeurd, heeft ons alleen maar versterkt in ons besluit om nu te stoppen. Je merkt het in iedere partij bijna waarin geen Japanners tegen over elkaar staan. Er wordt alleen nog maar negatief gewerkt. Als je op de mat komt, sta je meestal tegenover een vent die alleen maar wil voorkomen dat hij onderuit gehaald wordt. Meer niet. Dat heeft niets meer met judo te maken. Je mag het tactiek noemen, ik noem het je reinste negativisme. Je hebt het met voetbal ook kunnen zien. De lol is er af, als een pastij zich gaat ingraven en de ander maar moet zien er nog iets moois van te maken. Wat er met voetbal is gebeurd gaat met judo ook gebeuren. Het negatieve vechten maakt het niet leuk meer om te zien voor het publiek. De gevech ten tussen de Japanners in de finales was puur propaganda voor de sport. Risico's nemen, iets durven onderne men, er wat show bij maken, dat maakt judo tot een geweldige sport om te zien." Jan en Peter Snijders (27) hebben elf jaar lang tot de onbetwiste judo- top van Nederland en Europa ge hoord. Bij de wereldkampioenschap pen bereikte Peter in 1965 in Rio de Janeiro een bronzen medaille. Zijn hele carrière overziend zegt broer Jan, dat er geen enkel absoluut hoog tepunt te noemen is. „Het is een aan eenschakeling geweest van hoogte punten. We hebben beidén een .zo grote liefde voor deze sport, dat je iedere partij met het grootste plezier maakt. Zoals we ook alleen maar met plezier hebben staan te trainen zoals we ook in de toekomst zullen blijven doen. Alleen de ambitie is helemaal weg. De ambitie om nog iets te berei- De chef van de vroegere Westduitse inlichtingendienst, Reinhard Gehlen, (links op de foto) beweert dat Mar tin Bormann (rechts op de foto sa men met Adolf Hitler) enkele jaren geleden in de Sowjet-Unie is overle den. Gehlen zal waarschijnlijk een getuigenis af moeten leggen. Er is geen bewijsmateriaal aanwezig om zijn bewering te staven. Ook Simon Wiesenthal acht de verklaring van Gehlen zeer onwaarschijnlijk. ken. Als je elf jaar aan de top hebt gestaan is dat toch niet vreemd." Vreemd misschien niet, maar de leiders van de Judo Bond Nederland zitten danig met het afscheid vuri Jan en Peter Snijders in de maag. Voor zitter Methorst en secretaris Luiten hebben in Ludwigshafen al al hun invloed trachten aan te wenden om hen van hun besluit te doen afzien. Voorop bij die pogingen staat, dat Nederland wel eens een stevig stuk prestigeverlies kan gaan lijden. Im mers, volgend jaar wordt in Voorburg het Europees Judokampioenschan ge houden en voor de toekomst van de sport (als wel voor het welslagen van het evenement) is het van het aller grootste belang dat de broers Snijders daar nog op de mat verschijnen. Wlrn Luiten: „Met Jan en Peter hebben wij medaillekandidaten. Daarom wil len wij hen er toe bewegen toch nog een jaar door te gaan. Het is voor Nederland van groot belang dat we in Voorburg successen hebben." WENEN (UPI, Reuter) Roe menië negeerde gisteren waar schuwingen van Russische zijde met de uitspraak, dat geen land met recht de leiding van de so cialistische wereldbeweging kan opeisen. Het deed dit in een lange verkla ring, die na het bezoek van een com munistische delegatie uit Spanje werd uitgegeven. Hierin wordt voorts gezegd, dat verschil van mening niet mag leiden tot verdachtmakingen en veroordelingen, waardoor de kame raadschappelijke betrekkingen wor den geschaad. Roemenië is het enige lid van het Warschaupact, dat het leiderschap van de Sowjet-Unie niet erkent. De verklaring van de Roemeense com munistische partij is de eerste officië le ondersteuning van een recente uit spraak van president Nicolae Ceau- sescu. Met de verklaring heeft de zenuw oorlog op de Balkan (met Roemenië en Joegoslavië aan de ene kant en de Sowjet-Unie en haar getrouwe bond genoten aan de andere) een nieuw hoogtepunt bereikt. Zij verdedigt het recht van elke communistische partij „haar eigen politiek te bepalen in overeenstemming met de algemene wetten van soqiale ontwikkeling en met de concrete situatie in elk land". Zonder de Sowjet-Unie en China te noemen was de verklaring blijkbaar een reactie op de recente Russische aanvallen op Peking, waarin zowel socialistische als neutrale landen te kennen werd gegeven, buiten de „ge vaarlijke invloed van China te blij- ZEIST Een begeleidingscommissie zal in komende tijd een pad moeten effenen door geteisterde organisatorische gebied rond et Nederlandse elftal. De commissie, onder öorzitterschap van bondsbestuurslid Henk on, is officieel benoemd tot na de beide reste- wedstrijden (tegen Oost-Duitsland en oxemburg) in de voorronden van het Europees nnpioenschap. bar haar taak zal zich toch voornamelijk richten 1 het creëren van een zo gunstig mogelijk klimaat •or het nationale elftal in het volgende seizoen. immers staan de uiterst belangrijke dubbel- ®<lstrijden tegen België, Noorwegen en IJsland in kwalificatie-toernooi van het wereldkampioen- 2hap op het programma. Nederland heeft inmiddels via Ajax en Feijen- >rd de top van het Europese clubvoetbal bereikt, et Nederlands elftal heeft met die snelle ontwikke- nS geen gelijke tred kunnen houden. Vooral omdat 'clubbelangen bij spelers èn bestuursleden pre- aleerden boven de Oranjeformatie. Door veel scha- s en schande wat wijzer geworden wil de KNVB voor het aantrekkelijke wereldkampioenschap in 1974 in West-Duitsland nu al een zo solide mogelijke uitgangsstelling bouwen. Voor de ontmoetingen te gen België, Noorwegen en IJsland (die voor 31 de cember 1973 afgewerkt moeten zijn) wil de KNVB trachten tot een optimale communicatie met de be trokken clubs en spelers te komen. Drie weken ge leden is de begeleidingscommissie, waarin ook elf talleider Jack van Zanten en bondcoach Frantisek Fadrhonc zitting hebben, met de voorbereidende werkzaamheden begonnen. In het KNVB sportcen trum in Zeist is gisteren een eerste overleg met ver tegenwoordigers van vijf leveranciers van kandi daten geweest. Ajax, Feijenoord, FC Den Haag, PSV en FC Twente (Sparta was uitgenodigd, maar liet verstek gaan) hebben in principe toegezegd volle dig aan een optimale voorbereiding van het Neder lands elftal te zullen samenwerken. Het grootste struikelblok tijdens de voorbereiding op een belangrijke interland is tot nu toe altijd het drukke programma van de topclubs gebleken. De deelname aan de diverse Europese bekertoernooien bleef voor de clubs en spelers steeds centraal staan. Het nationale elftal werd daarvan de dupe. De bege leidingscommissie zal zich speciaal op deze probleme- matiek gaan richten. Henk Zon: "We willen in de eerste plaats met de clubcoaches en bestuursleden optimaal gaan samenwerken. Ons doel is om via de kwalificatiewedstrijden straks in 1974 wereldkam pioen te worden. Daarvoor hebben we de medewer king van het gehele Nederlandse voetbal nodig. We willen voor het volgende seizoen, waarin we de duels in de voorronde zullen spelen, over een uitgekiend wedstrijdprogramma beschikken. In die opzet moet niet alleen voldoende plaats zijn voor internationale wedstrijden van de clubs, ook op vriendschappelijk gebied, maar óók voor de vertegenwoordigende elf tallen. Daarom zullen we zo spoedig mogelijk con tact met de bonden in België, Noorwegen en IJsland opnemen om de data van de wedstrijden voor het Nederlands elftal vast te stellen. Met deze data, en die van de clubs in de Europese bekertoernooien, willen we tot een zo gunstig mogelijk competitie schema voor het volgende seizoen komen. We zullen dan ook de FBO (Federatie van Betaald Voetbal Organisaties) bij het samenstellen van het program ma inschakelen. We streven naar een zo evenwichtig mogelijk draaiboek, waarmee door de clubs en de verantwoordelijke mensen rond het Nederlands elftal gewerkt kan worden." De plannen van de begeleidingscommissie zijn echter nog nauwelijks uitgewerkt. En gave pre sentatie van de organisatie rond het Nederlandse elf tal op weg naar 1974 is het eerste optreden van de begeleidingscommissie bepaald nog niet geworden. Daarvoor bestaan er nu nog te veel onzekerheden, twijfels, voetangels en klemmen. Slechts de nood zaak van het bereiken van de de eindronden in 1974 heeft zich steeds duidelijker gemanifesteerd. Een van de belangrijkste problemen is voorlopig nog niet opgelost. Over de centrale figuur in de gehele voor bereiding, de bondscoach, bestaat nog steeds onzeker heid. Frantisek Fadrhonc staat tot het einde van dit seizoen onder contract en het valt sterk te betwij felen of hij ook in het volgende seizoen in deze func tie verder zal gaan. Zon: "Dr. Fadrhonc is nu de bondscoach en wij als begeleidingscommissie gaan er van uit, dat hij het ook het volgend seizoen tijdens de kwalificatiewedstrijden nog in die func tie werkzaam zal zyn. De commissie richt zich niet in de eerste plaats op de bondscoah, maar op het klimaat rond het elftal." In dat klimaat zullen, zeker voor de spelers, de financiën een grote rol gaan spelen. De plannen om tot een aantrekkelijker premiestelsel voor., de broodvoetballers te komen zijn echter nog niet uitge werkt. ZoZn: "De financiën hebben uiteraard onze volle aandacht. We weten, wat er bijvoorbeeld in on ze buurlanden gebeurt. De huidige sponsors van het elftal Ford en Indus, hebben een overeenkomst tot juni 1972. Nog dit jaar zullen we met deze sponsers gaan praten over een eventuele regeling voor het volgende seizoen". De begeleidingscommissie van de vertegenwoor digende teams heeft voorlopig de taken van de tech nische commissie overgenomen. De (voorlopige) wisseling van naam houdt verband met de herstruc turering binnen de de KNVB. Zon: "Omdat de pro blematiek rond de nationale ploeg zo actueel is, heb ben we niet op de totale reorganisatie van de bond willen wachten. Deze commissie is feitelijk een voorloper van die herstructurering. Daarom is er ook nog niet de naam technische commissie aan gegeven." Voor de commissie ligt vooral de taak het con tact tussen clubbestuurders, managers en coaches te bevorderen. Een taak, die tot nu toe vooral bonds coach Fadrhonc - met wisselend succes - op zich heeft genomen. Hij zegt: "We moeten zo snel mogelijk tot een reële samenwerking komen tussen degenen, die direct of indirect met het Nederlands elftal te ma ken hebben. Bluffen kunnen we allemaal heel goed. De realiteit eist nu alleen maar een hardere aanpak en een optimale medewerking. De kwalificatiewed strijden zullen straks een zaak van ervaring worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9