AUTOBIOGRA FIE Experimenten met veilige auto's kwestie van lange adem Londen wijst interventie van VN in Ulster Autokeus Bloedige overval op Argentijnse gevangenis Door Sicco de Jong Datsun 100 A (Cherry) Chevrolet: weinig nieuws voor 1972-modellen Honkbalteam Generaal in aetie tegen Beïgïë-'lo-i WDM en linkse groepen Politie vindt klandestiene jeneverstokerij Het weer in Europa Twee kandidaten secretaris NKV Als eerste Europe^p autofabri kant heeft Volkswagen gegevens gepubliceerd over de technische ontwikkelingen in het zogenaam de ESV-projekt. Dit projekt om een „Experimental Safety Ve hicle" te construeren heeft als achtergrond de overeenkomst tussen de Amerikaanse en de Duitse ministers van Verkeer, John A. Volpe en Georg Leber. Zij kwamen vorig jaar november te Bonn overeen, dat Amerika zich op een ESV van 1800 kg. zou toeleggen en dat de bondsrepubliek een veilige auto van 900 kg. zou bouwen. Die laatste opgave is de moeilijkste. Ge tuige het commentaar van Opel, dat men om de gebruiksmogelijkheden van een Kadett te verkrijgen dan een auto zo groot als de Commodore moet ontwerpen. Een ESV moet volgens de Amerikaanse definitie de inzittenden afdoende beschermen tegen ernstig letsel bij frontale botsingen met 80 km. per uur en over de kop slaan bij 110 km per uur. In Amerika worden komend najaar en in 1972 vier ESV's getest door de Nationaal Highway Traffic Safety Ad ministration, die er ruim 7,7 miljoen dollar subsidie voor beschikbaar stel len kon. Daarvan komt ruim 4,5 mil joen dollar ten goede aan de vlieg tuigfabriek Fairchild Hiller, die met Chrysler samenwerkt en 3,2 miljoen aan AMF, een toeleverancier voor de ruimtevaart. General Motors en Ford ontvangen elk één dollar symbolische vergoeding voor hun werk aan een ESV. In Europa werken twee autofabrie- ken aan een compleet veiligheids voertuig: Daimler-Benz en Volkswa gen. Opel heeft wel een ESV ontwor pen op de tekentafels, maar de expe rimenten hiermee stuitten op eco nomische problemen. Chef-ingenieur C. S. Chapman stelt: „Auto's in de prijsklasse rond ƒ7.000.' kunnen niet zomaar tot 10.000,- in prijs verhoogd worden. Veiligheid moet geen voor recht voor gegoeden en autorijden geen feodaal plezier worden. Het gaat in ons sociaal en politiek klimaat niet op te zeggen, dat wie arm is maar te voet moet gaan." Daimler-Benz maakt al auto's in een hogere prijsklasse en werkt aan een ESV op basis van de Mercedes Veiligheidskooi mij Mercedes: verfrommelde achterkant, maar beschermd passagierscompartiment. Ook de voorkant is een 'kreukelzone'Dergelijke proeven neemt Mercedes al 25 jaar. Vondst van VW: een periskoop als achteruitkijkspiegel met een vrijer en ruimer uitzicht. Dit is één van de vele veiligheidsvoorzieningen van Volks- -* wagens ESV. 250. VW gaat trouwens ook niet van een kever-model uit, maar heeft een ESV ontworpen, die sterk lijkt op de K70 De VW-ESV heeft de veilig heidskooi met kreukelzones, waarvan het principe al in 1952 door Daimler- Benz gepatenteerd werd. Daarbij ko men steviger uitschuifbare bumpers, voorzien van schokbrekers, extra bumpers in de portieren verankerde stoelen, verstelbare pedalen en een verstelbaar veiligheidsstuurwiel, een stuurmechanisme dat oneffenheden in de weg. zijwind e.d. corrigeert, rem men met een anti-blokkeer-systeem en in combinatie een diagonaalgordel kniegordel, valgordel en kleine lucht zak, welke alleen bij aanrijdingen werken. De achteruitkijkspiegel wordt vervangen door een periskoop- systeem. Dalmler-Benz heeft geen gegevens over de ESV als zodanig verstrekt, maar heeft wel aangegeven met wel ke ontwikkelingen men bezig is. Het anti-blokkeer-systeem voor de rem men is daarvan al produktierijp. Ver der werkt Daimler-Benz evenals trouwens VW en Saab heeft al zo'n systeem aan een reiniger voor de buitenlampen, aan een constructie ter vergroting van de stabiliteit en sterk te van de carrosserie, aan een lucht zak, aan het weggedrag in bochten en aan de verschillende kleurengamma's. Lichte kleuren zijn het veiligst, zo werd reeds vastgesteld. Voor een verdere toekomst is het niet onmogelijk, dat er automatisch gereden kan worden op autowegen, een systeem waar behalve Mercedes ook GM en Ford in Amerika mee be zig zijn. Verder werkt men bij Mer cedes aan een automatische afstand houder. Het is, eer we met de verkeersvei ligheid er volop profijt van zullen hebben, nog lang wachten geblazen. De toekomstmuziek van de ESV biedt voorshands slechts op detailpunten soelaas, zoals het remsysteem, dat blokkerende wielen tegengaat en dat ook door Lucas in Engeland al ont wikkeld werd. Deze Britse onderne ming heeft op het gebied van de vei ligheid, uitlaatgasreiniging e.d. trou wens meer prestaties geleverd. De Engelsen hebben met de Ver enigde Staten een overeenkomst ge troffen, die meer gericht is op de ont wikkeling van veiliger onderdelen (ESS of Experimental Safety Subsys tems). Minister Volpe en de Britse ambassadeur in de. V.S., Lord Cromer, tekenden dit voorjaar een memoran dum inzake de Amerikaans-BritSe sa menwerking op gebied van de veilig heid. Een dergelijke overeenkomst werd ook tussen de VS en Italië ge sloten. Maar Frankrijk en Zweden wensen elk hun eigen weg te gaan. De Japanse autofabrieken Toyota en Nissan zijn wel genegen elk een ESV te ontwikkelen in overeenstem ming met de Amerikaanse veilig heidseisen, die echter niet altijd even rationeel gesteld worden. De ESV wordt in de Europese auto-industrie, dan ook als een prestigeprojekt van Amerikaanse autoriteiten gezien, waarvan de auto's die de consument zich aanschaft tegen de gebruikelijke prijzen nu niet bepaald direkt be ter zullen worden. De luchtzak, welke zichzelf opblaast bij een aanrijding en de inzittenden dan opvangt, blijkt zeer moeilijk en zelfs niet zonder ge varen te realiseren. Verbetering van de bestaande en nieuw te ontwerpen modellen ver dient volgens de meeste Europese autofabrikanten de voorkeur. Maar wie naar Amerika exporteert, moet de tendenties daar volgen. Hetgeen ook de reden is waarom VW, bekriti seerd door Nader en getroffen aoor Nixon's economische maatregelen, graag in het openbaar met zijn re search en de afstemming daarvan op wat Amerika wil aan de weg timmert. De eerste voorurielaandrijver van één der grote Japanse merken is de kleine, pittige 100U cc Cherry. Met dit model komt Datsun in de klasse van de Mini-varianten en straks ook van de Fiat 127. De vormgeving van de 100 A of Cherry is bepaald vooruit- -ojduioo uaa epjaajdaoo ^i/uaAopS strevend. Het is een kompakt, han delbaar wagentje, dat toch wel meer in zich heeft dan alleen een tweede auto in het gezin te zijn. Voor heeft men zeker voldoende ruimte; achter is de hoofdruimte voldoende, maar dat is geen plaats om met lange be nen geruime tijd te toeven. De Cher ry is over het geheel redelijk comfor tabel en mag dan ook niet vergeleken worden met de kleine Honda, welk Japanse model met voorwielaandrij ving bepaald geen succes in Neder land geworden is. De Nissan Motor Company, een concern met ervaring in de automo bielconstructie en met een uitgebreid programma van de ook in Nederland steeds meer geapprecieerde Datsuns. brenat nu een scherp aenrijsd en doordacht geconcipieerd model uit in de ..populaire klasse". De Cherrii valt nauwelijks meer als een vervanger van de 1000 cc Sunny te zien. Het is een volkomen apart ontwerp, waar mee Datsun evenals Fiat nog maar kort geleden deed voor voorwiel aandrijving heeft gekozen, mede om de extra interieurruimte dank zij de afwezigheid van een cardantunnel. Verder is de wegligging door dit aandriivingsprincine. ook bii de Dat sun Cherry, zeer goed. De wagen blijft kaarsrecht in z'n remsvoor. is licht door bochten heen te sturen en blijft, ook tegen de topsnelheid van 140 km per uur, trouw de comman- do's van de chauffeur oovoloen. De vering is wel tamelijk stug, maar niet hinderlijk. De beoordeling hi»rvnn is een kwestie i'an smaak: naar ons oordeel nast het verkamk'cr we! b'i dit pittige wagentje. Wanneer we ook het mo>or"T,1s tot een kwestie van smaak gaan re kenen, mooen ice tvel van een zé*r pittig geluidsniveau spreken hetgeen dan past bii de trei-krach* die in v'ot tempo naar de 140 km per uur poert, In het algemeen z'-r Jnnnr*" ••*oVc in de hoge toerentallen gehnrin en daarop vormt de Cbe—v d"< neen uitzondering. Een andere Jananxe karnk*ertrek is de -e-- «-'-'•„i.'o- te bedienen en vermoedelijk on- verwoestbare versnelling. De Cherrij schakelt moeiteloos. Met het ontrekken bii de start met de handchoke als de motor koud is moet men wel snel over naar de 2e en dan verdient het (zodra de motor warm is), aanbeuelinp flink toeren te maken, alvorens verder over te schakelen. Dan is de accele ratie zeer snel. De wagen vraagt om een sportieve rijstijl, hetgeen ook no dig zal zijn, wil men het geluidsni veau billijken; de sportieve rijder zal hier het gemakkelijkst aan wennen. Het benzineverbrik is ook bij deze rijstijl zeer wel aanvaardbaar: onge veer 1 op 10 als men er flink aan trekt. Het nadeel, dat voorwielaandrijving altijd heet te hebben een zware besturing geldt bepaald niet voor de Datsun 100A. Bij bochten met ho ge snelheden lijkt het wégcontact iets te vervagen, maar de wagen bleek toch zonder omhaal in het vereiste spoor te komen, parkeren met deze auto geschiedt wat de besturing be treft probleemloos; alleen heeft men dan wel hinder van het toch iets be perkte achteruitzicht, waaraan de vormgeving debet is. De stoelen zijn verlengd met pseudo-hoofdsteunen, die men er niet kan afyemen, maar die wel het uitzicht enigszins belem meren. Hoofdsteunen zouden volgens de Amerikaanse en Japanse autoritei ten bij aanrijdingen extra veiligheid bieden, maar het blijft en dat dan even buiten de Cherry om een fac tor, die zelfs aanrijdingen zou kunnen doen ontstaan. De bagageruimte van de Cherry is niet groot. De interieurafwerking laat weinig te wensen over. Het dash board ziet er goed verzorgd uit, de knoppen zijn goed bereikbaar, de wat harde stoelen zitten prettig, ventilatie en kachel werken prima, het uitzicht naar voren is uitstekend en uit me chanisch oogpunt mag het rijcomfort er met de onafhankelijke wielophan ging wezen. Rest nog dat er vier ver sies zijn: een 2-deurs standaard, een 2-deurs luxe, een 4-deurs luxe en een combi. Waarbij in het prijsverschil tussen de 2-deurs standaard en luxe a f361,- o.m. schijfremmen op de voorwielen, een gescheiden remsys teem met remkrachtbegrenzer, licht gekleurd glas, bredere maar wel „harde" Bridgestone-banden en een aantal kleine extra's zoals een klokje begrepen zijn. In hét kort: aantal cilinders: 4; ci linderinhoud 988 cc; maximurr.-ver- mogen: 59 SAE-pk (ongeveer 53 DIN- pk); pk perl00 kg.: 7,9; topsnelheid: 140 km per uur; benzineverbuik: cir ca 1 op 11 1 op 13; inhoud benzine tank: 36 liter; remmen: schijfremmen voor (niet voor de standaard) en trommelremmen achter; leeg gewicht: 670 kg; lengte: 3.61 meter; breedte: 1,47 meter; hoogte 1,38 meter; prijs incl. BTW, (2-deurs de lyxe): ƒ6.650.-. Het Amerikaanse merk Chevrolet, dat jarenlang bekend stond om zijn drastische styling-ingrepen bij de in- troduktie van nieuwe modellen, heeft voor 1972 slechts zeer kleine wijzigin gen toegepast. De jaarlijkse ir.odel- verandering komt neer op4 minimale uiterlijke verfraaiingen en een aantal verbeteringen voorzover het de vei ligheid, uitlaatgasemissie en de be scherming tegen diefstal betreft. Che vrolet' is het grootste merk van Gene ral Motors en ook de andere GM- merken volgen deze versobering in de modellenpolitiek. Vorig jaar werd bij de introduktie van Chevrolet's „anti-VW" de Vega 2300, reeds aangekondigd dat dit op sterk geautomatiseerde wijze ge bouwde model tenminste vier jaar lang zonder ingrijpende veranderin gen in produktie zou blijven. Er is voor 1972 alleen een handschoenen kastje bijgekomen. Verder zal het model met ingang van 23 september de datum, van de publieke intro duktie in Amerika ook met auto matische bak met drie versnellingen geleverd worden. De versobering in styling is een kwestie van zowel efficiëntie in de produktie als in direkte kostenbespa ring, welke mede nodig is om hogere bedragen aan de research op het ge bied van veiligheid en schone lucht te kunnen besteden. Ford en Chrysler hebben voor 1972 nog wel meer uiter lijke wijzigingen aangekondigd dan GM, doch American Motors heeft zich ook voornamelijk bepaald tot modifi caties van het interieur. Van onze honkbalmedewerker PARMA Nederland kwam ook uit de tweede wedstrijd van het Europees kampioenschap honkbal als winnaar tevoorschijn. België werd met 201 van het veld geveegd. Des ondanks blijft Gigi Cameroni, jaren achtereen de beste Italiaanse achter vanger, volhouden: „Toen ik nog speelde lukte het ons nooit Nederland te verslaan. Nu ben ik ervan over tuigd dat ik als journalist het Ita liaanse volk kan mededelen dat Italië de Europese honkbalkampioen is. In de competitie spelen wij 44 wedstrij den in 6 verlichte stadions. Het spreekt vanzelf dat de Nederlanders met één verlicht veld en slechts 28 competitiewedstrijden technisch bij ons achterblijven". In het ternauwernood op tijd klaargekomen stadion te Parma stoei de 's middags West-Duitsland met Engeland. Uitslag: 123. Het enige interessante van deze wedstrijd was de deelneming van twee Nederlan ders: de Feijenoorder Huub Kohl stond opgesteld als achtervanger bij het Westduitse negental en de Am sterdammer Ronnenbergh trad op als hoofdscheidsredhter van deze saaie partij. De avondwedstrijd was een walk-over voor het Nederlandse ne gental. De Belgen de honkbalbond in dat land telt slechts 500 leden konden in de laatste zevende inning de eer redden door een punt te sco ren. Tweede honkman Jonkers hielp de Belgen een handje. Drie fouten in successie van Jonkers hield pitcher Leurs van een no-run-zege af. Leurs, in alle overige innings goed gesteund door ouderwets solide veldspel, kreeg slechts twee honkslagen van Belaert tegen. Aan slag ging het de Neder landers goed af. Na de eerste helft van de vijfde inning, bij de stand 160. kon coach Bill Arce het zich permitteren „bombers" als Richard son en Maat te vervangen. Zestien honkslagen vlogen de Belgische "op- gooier". Aarts, om de oren. Augusti- nus sloeg een homerun, goed voor drie punten. Richardson liet drie honkslagen, waaronder één driehonk- slag voor zich noteren. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Brigade generaal P. P. van Eisen, com mandant van de 13e Pantser- infanteriebrigade, heeft in een vertrouwelijke brief aan de hem ondergeschikte commandanten uitgebreid gewaarschuwd voor acties „op aanstichting van links georiënteerde organisaties, als mede van de zijde van de VVDM, hun leden en/of stro mannen en meelopers binnen of nabij onderdelen van de Konink lijke Landmacht". Dit is te lezen in De Groene die vandaag verschijnt. De generaal heeft vertrouwelijk de omstandigheden op geschreven die kunnen leiden tot ac ties en de commandanten geïn strueerd dat acties „een onmiddellijk doortastend optreden eisen, om erger te voorkomen". De acties kunnen volgens de gene raal een gevolg zijn van onder meer de „discrepantie tussen woord en daad op het gebied van „democratise ring", „het om praktische redenen niet verlenen van gunsten, waarop de troep gerekend had", „ingrijpende verandering in dienstrooster, waarop de troep in het geheel niet was voor bereid", „het herhaalde malen serve ren van niet smakelijk geachte maal tijden", „het opdragen van onaange name werkzaamheden als bedekte collectieve strafmaatregel", „het be steden van onvoldoende zorg aan de verzorging der troep tijdens/na zijnij langdurige inspanning", en „de on evenwichtigheid van meerderen bij de uitvoering en/of toepassing van een vastgesteld beleid". Wanneer soldaten dus ontevreden over de door de brigade-generaal genoemde zaken, kunnen er acties verwacht worde die de kop moeten worden ingedrukt. De kaderleden moeten goed hun oren openhouden en iedere interessante mededeling die erop zou kunnen wijzen dat er een actie op touw-gezet wordt doorgeven. Zij moeten „een sfeer van respe en vertrouwen" voor hun onderg schikten scheppen, om achter de z ken te kunnen komen. „Hier wor niet bedoeld het samen een „biert drinken" in de onderdeelsbars!" voe de brigade-generaal er aan toe. Wanneer de „agitatoren/belhamel volgens geruchten of al werkeli „propaganda-, verzetsacties, betogi gen, optochten of demonstraties" he' ben georganiseerd, „moet getraci worden de massa te verspreiden t de leiders te isoleren". Een offici moet „terstond de activisten persoo; lijk toespreken. Hij zal daarbij rustig maar nadrul kelijk het volstrekt ontoelaatbare v; hun handelwijze voorhouden". Het k der mag zich volgens de brigade-g neraal „nimmer laten verleiden enig debat" en „onderofficieren adspirant-reserve-officieren die zii jegens hun minderen niet als zodau weten te gedragen of met soldate heulen, dienen tijdig te worden ges lecteerd en voor terugstelling in ran te worden voorgedragen". TUCUMAN (EFE) Guerrilla strijders hebben gisteren bij een overval op de gevangenis van de Ar gentijnse stad San Miguel de Tucu- man vijf bewakers gedood en er drie zwaar verwond. Het overvalcommando van het „re volutionaire volksleger" bestond uit vier man, gewapend met pistool mitrailleurs. Ze waren met een be stelwagen de binnenplaats van de gevangenis opgereden en overrompel den de bewakers volledig. De guer rillastrijders en de bevrijde gedeti neerden gingen er ongedeerd van door in een wagen van een slacht huis en twee personenauto's. Volgens mededelingen van plaatse lijke zegslieden zijn zeker acht ge vangenen bevrijd: vijf leden van het Trotskistische volksbevrijdingsleger, een lid van een Peronistische groepe ring en twee „gewone misdadigers". De bestelauto waarmee het over valcommando arriveerde, wordt nor maal gebruikt voor het afleveren van gasflessen. Vandaar dat de wacht bij de poort de wagen doorliet, waar na de inzittenden het vuur openden. Een uitgestrekt gebied rond de ge vangenis werd later afgezet .door troepen in volledige gevechtsuitrus ting. Plaatselijke radiostations riepen bloeddonors op, vermoedelijk voor de gewonde bewakers. De directeur van de gevangenis is van zijn functie ontheven en vervan gen door een legerofficier. Uit offi cieuze bron is vernomen dat niet acht maar achttien gevangenen zijn bevrijd. De hele operatie nam slechts een paar minuten in beslag. Van onze correspondent LAGE MIERDE In een lam bouwschuur te Lage Mierde (Noon Brabant) is gisteren een klandestiei jeneverstokerij aangetroffen. De d; ders zijn nog onbekend. Er was e« groot arsenaal aan attributen aanwi zig. De stokerij werd ontdekt door i rijkspolitie nadat er door onbekeni oorzaak vroeg in de ochtend brand de schuur was uitgebroken. Nadat de lichtebrand was gt blust, zag men tussen de strobale door licht schijnen. Er bleek e« mg ruimte achter te zijn, waar twee grt gei te distilleerketels met een inhoud va bei ongeveer 2.000 liter en andere mate rialen stonden. Er was een beslag va naar schatting 13.000 liter gist en su ker aanwezig. De eigenaar van d schuur vertelde, dat hij deze vier we ken geleden verhuurd had aan e£ onbekende persoon, die om opslaj ruimte vroeg. Hij zou verder niets weten. De dienst invoerrechten en accijc zen te Tilburg stelt in samenwerkin met de technische .recherche van d rijkspolitie in Den Bosch een uitge breid onderzoek in. LONDEN (UPI) De Britse premier Edward Heath heeft tij dens topbesprekingen met zijn Ierse collega Jack Lynch elke inter ventie van de Verenigde Naties in de Noordierse crisis krachtig van de hand gewezen. Heath heeft zich ook krachtig gekeerd tegen op heffing van de Ierse deling. Dit is 'uit bronnen bij de Britse regering vernomen. Heath heeft gisteren meer dan ne gen uur lang besprekingen gevoerd met Lynch in het buitenverblijf van de Britse premier in Chequers. Britse en Ierse functionarissen, die de be sprekingen hadden voorbereid, heb ben eerder al laten weten dat zij wei nig van het topberaad verwachten. Aangenomen werd dat de bespre kingen door Londen worden aange grepen om de scherpste kantjes af te slijpen van de diplomatieke crisis die tussen de Britse en Ierse regering is ontstaan nadat in Ulster het internr- rings-decreet is uitgevaardigd. Dt Brits-Ierse besprekingen worden vandaag voortgezet. In de Noordierse stad Londonderry De Chevrolet Vega 2300, GM's subcompact car, krijgt een extra handschoenenkastje voor 19772 weer max. min. neer temp. temp. slag Sist. gist. Amsterdam onbew. 20 8 0 Brussel onbew. 20 10 0 Frankfort onbew. 21 6 0 Genève zw.bew. 33 13 0 Innsbruck onbew. 21 7 0 Kopenhagen l.bew. 1,7 6 0 Londen onbew. 33 12 0 Luxemburg onbew. 20 8 0 Madrid onbew. 33 IS 0 Majorca onbew. 27 17 0 München onbew. 17 6 0 Nice onbew. 27 19 0 Parijs onbew. 24 10 0 Rome h.bew. 27 19 O Wenen l.bew. 21 8 0 Zilrich onbew. 21 10 0 is gisteren een ongeveer 15-jarig meisje gedood tijdens een vuurge vecht. Britse militairen openden het vuur op onbekenden, die met bom men gooiden in de roomskatholieke sloppenwijk Bogside. Het meisje werd daarbij dodelijk geraakt. Zij is de 68ste dode, die-dit jaar in Ulster is gevallen. In de rooms-katholieke wijk Ar- doyne in de Noordierse hoofdstad Belfast zijn twee Britse militairen gewond, toen onbekenden met een machinegeweer op een Britse pa trouille schoten. DODE De Noordierse regering heeft giste ren het pakket eisen van de militante provisionele vleugel van de IRA van de hand gewezen. „Wij gaan geen transacties aan met moordenaars en leveren geen commentaar op hun stappen", zo werd meegedeeld. De IRA-provisionals hadden onder meer geëist dat de Britse militairen hun acties tegen „het Ierse volk" zou den staken en dat Londen Ulster rechtstreeks zou gaan besturen. De IRA heeft gedreigd haar campagne op te voeren als niet voor 9 septem ber aan haar verlangens zou zijn vol daan. In Belfast hebben 62 rooms-katho- lieke en vier protestantse juristen op geroepen de interneringsmaatregel ongedaan te maken. Volgens de juris ten is deze maatregel de oorzaak vai het toegenomen geweld in Ulster. D< vijf Anglicaanse bisschoppen van UI' ster hebben de protestanten in eer verklaring gewaarschuwd de activi teiten van terroristen niet te verwar ren met de activiteiten van de geheli rooms-katholieke gemeenschap Noord-Iersland. CRAIG De militante protestantse ex-mi nister William Craig heeft gistere! verklaard dat hij de namen heeft var 20.000 mensen, die binnen een paar uur gemobiliseerd zouden kunnen worden „ter verdediging van grondwet van Noord-Ierland t terroristen". Uit Belfast is gemeld dat er aan wijzingen zijn dat voormalige leden van het korps-reservepolitie, de ont bonden B-Specials, opnieuw onder gronds worden gemobiliseerd om de IRA te bestrijden. Van onze soc.-economische redactie. UTRECHT De heer C N. N Commandeur (40), een van de eerst' kritische vakbondsbestuurders, i* door het verbondsbestuur van he"- NKV kandidaat gesteld voor de funk- tic van verbondssekretaris van de KJ- tholieke bond van leidinggevend pet' soneel. De heer A. P. A. Riemen (43) hoofdbestuurder van de katholieke bond van werknemers in het metas! en elektrotechnisch bedrijf, St. Elo?. is eveneens kandidaat gesteld voor een functie als verbondsecretaris. DINSDAG 7 SEPTEMBER 19^

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6