FORD VAN EEN PK RECLAME-OBJECT Israel 23434 Anton Geesink samenwerking ziet verdere niet meer Eban spreekt interview Der Stern tegen Nieuwe hoop voor West- Berlijn in Gijzelaar uit protest in hongerstaking Britse amazone over muur van 2,15 m heeft Uw geld nodig. Juist nu meer dan ooit. Zelfs meer dan in 1967. Stort s.v.p. Uw bijdrage op rekening van de Collectieve Israel Actie, giro Brandt: Meer dan verwacht mocht worden egin van verzet in Bolivia Harde kritiek op federatieven vervoersbond 9 ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1971 BERLIJN (Reuter, UPI, AP, AFP) De ondertekening van het Berlijn-akkoord van de Grote Vier brengt nieuwe hoop voor ongeveer drie miljoen men sen, die na 26 jaar gewend zijn eraakt aan een onzeker be staan in een verdeelde stad. De beide Duitse staten moeten nu de praktische details uitwerken. (Vervolgens moeten de Grote Vier daar weer hun goedkeuring aan ge ven. Een definitief akkoord wordt voor het eind van het jaar verwacht. Op de preambule na bestaat het koord uit afzonderlijke verklarin- ROTTERDAM De naam alléén al. Sporting Ford heeft met zijn zegen in het slopende puissance springconcours de actuele situatie in de hippische wereld niet beter kunnen illustreren. Tijdens het sterk aan kwaliteit inboetende CHIO in Rotterdam loodste Annely Drummond Hay haar tienjarige ruin feilloos tot vier keer toe over de steile obstakels. De ambassadeurs van de Grote Vier, nadat een akkoord was bereikt over de kwestielBerlijn. V.l.n.r.: Kenneth Rush (VS), Pjotr Abrassimow (Sowjetunie)sir Roger Jackling (Engeland) eh Jean Sauvagnargues (Frankrijk) gen door de westelijke geallieerden der DDR aan toegeeflijkheid aanwe- en de Sowjet-Unie over punten, die zig is. voor hen van belang zijn. Dit toont Voor de Sowjet-Unie betekent het aan dat de Vier niet werkelijk hun akkoord, dat zij de bemoeienis van meningsverschillen hebben opgelost, de westlijke mogendheden heeft De betekenis van het akkoord ligt weten te beperken tot West-Berlijn. in praktische verbeteringen voor de Nergens wordt Oost-Berlijn ge- Westberlijners. Voor het overige noemd. Het Russische nieuwsagent- hangt alles af van wat van de zijde schap TASS wijdde maar 40 woor den aan het akkoord. Het viel waarnemers op, dat daar in gesproken werd over een rege ling voor West-Berlijn. Moskou heeft ook een lang gekoesterde wens verwezenlijkt: met een consulaat- generaal in West-Berlijn zal het ook in het westelijke stadsdeel diploma tiek vertegenwoordigd zijn. JERUZALEM (REUTER, UPI) Het Israëlische ministerie van litenlandse zaken zal een achtig protest bij het West- ïitse weekblad Der Stern in- enen over de weergave van interview, met minister Eban van buitenlandse iken, dat dit blad afgelopen eek gaf. en woordvoerder van het ministe- zei, dat de uitspraken van Eban, sis die door Stern "waren opge- ireven, nooit door hem gemaakt en „duidelijk niet zijn visie «gaven". Geen van de onderwer- waarover in het interview werd broken, was in werkelijkheid ter ke gebracht tijdens „een beleefd- dsgesprek", dat de minister on- is met een journalist van Stern gehouden. rolgens Der Stern zou Eban in enstelling tot sommige ministers zich hebben uitgesproken, dat Is- aan de Palestijnen nieuwe voor- llen doet om de Palestijnse kwestie regelen. Ook zou hij zich beklaagd iben over de voortdurende inmen- g van premier Golda Meir bij het lartigen van de buitenlandse za- )e minister gaat eind deze maand Washington om daar bij de erikaanse autoriteiten nogmaals ongerustheid van zijn regering te tolken over het uitblijven van de r Israël reeds lang geleden ge- agde Phantom-vliegtuigen. In Je- slem werd echter ontkend, dat Is- de Amerikaanse regering ge- .sd heeft zijn standpunt in de on- nandelingen te verharden, als de de Phantoms niet leveren. Wél rdt men in Jeruzalem met de dag [truster over de Amerikaanse hou- g in deze kwestie en in de kwes- Jeruzalem, die door Jordanië met erikaanse politieke steun in de emene Vergadering van de VN ter spiake zal worden gebracht. Volgens Jeruzalem schaart Washington zich in vele opzichten de laatste tijd steeds meer aan de Arabische kant, teneinde enerzijds de Russische in vloed in het Midden-Oosten een halt toe te roepen en anderzijds zich bij de Arabieren als „een eerlijke make laar" bij de onderhandelingen over een interim-oplossing voor te doen. Eén van de meest gezochte com mando's in de Gazastrook, de leider var. het Volksfront voor de Bevrij ding van Palestina in de Gazastrook, Ali Dawisj el-Khitabi, is donderdag door Israëlische veiligheidstroepen ge- c.*resteerd. Hij wordt verantwoorde- l.jk geacht voor een groot aantal moorden in het Moeazi vluchtelingen kamp. Joh. Vermeer straat 22 Amsterdam BONN (Reuter, UPI, DPA) Kanselier Willy Brandt heeft in een tv-toespraak het Berlynse akkoord belangrijk genoemd voor Europa en Duitsland. „Het is niet alles wat iedereen ge hoopt heeft, maar niemand kan meer hebben verwacht", aldus de Westduitse regeringsleider. Brandt had ook waardering voor de Russische bijdrage aan het akkoord en zei dat de vriendschap van Bonn met het Westen en een goede ver standhouding met „het Oosten" el kaar aanvullen. Voor hem is de grote betekenis van het akkoord, dat er in de verdeelde stad Berlijn in de toe komst geen crises meer zullen uitbre ken. De We9tberlijners kunnen in veiligheid leven en werken en dat is geen geringe zaak. zei Brandt. Maandag zal Brandt met minister Scheel naar Berlijn gaan om de Se naat en de West'oerlijners nadere uit leg te geven. Scheel deelde dit op een persconferentie mee. De minister zei dat de verdragen met Moskou en Warschau nu getekend kunnen wor den, omdat de kwestie Berlijn is ge regeld. Overeenkomsten tussen de beide Duitse staten lijken hem in de toekomst mogelijk. De richtlijnen voor onderhandelingen zijn gisteren, in Bonn vastgesteld. De oppositie voerende christen-de mocraten brachten gisteren nog dui delijker hun bezwaren tegen het ak koord tot uiting. Het fractiebestuur onder leiding van Rainer Barzel ver klaarde dat de tekst aantoont, dat gedeeltelijk op aandringen van Bonn concessies zijn gedaan aan de Sowjetunie en de DDR. CSU-voorzit- ter Franz Joseph Strauss sprak zich tegen het akkoord uit. De lange Britse amazone voldeed daarmee ruimschoots aan de wensen van de sponsor van het bruine klas- sepaard. De publiciteitesmensen van de Engelse Ford-fabrieken zullen on getwijfeld gegniffeld hebben. Op nieuw heeft Sporting Ford de aan dacht naar zich toe gehaald en daar mee de commerciële investering in de viervoeter volledig waar gemaakt. De commercie is ook nadrukkelijk tot de ruitersport doorgedrongen. De sponsoring van een goed springpaard in vergelijking met andere sporten na de aanschaf steunend op een vrij gering kapitaal levert blijkbaar voldoende rendement op. Want naast Sporting Ford dringen ook de namen van Jagermeister (gereden door de bedreven Hans Gunther Winkler) en Johnny Walker (met Harvey Smith in het zadel) steeds nadrukkelijker naar de voorgrond. Het zal Avery Brunda- ge, de tè bejaarde president van het IOC, volgend jaar nog meer grijze haren bezorgen als hij deze merken- namen ontmoet op de deelnemerslijst van 'zijn' amateuristische Olympische Spelen in München. Ford heeft, evenals Jagermeister en Johnny Walker, in de paardesport een zeer lucratieve reclame-bron aangeboord. De Nederlandse firma's bekijken deze in hippische kringen sensationele stap nog wat huiverig. Al biedt deze zo sluiks ingevoerde commercie voor de afgeroomde top van het nationale springmateriaal toch weer vrij redelijke mogelijkhe den. Het is daarom zaak voor de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond, die door een gebrek aan initiatief zoveel talentrijke paarden naar het buitenland zag vertrekken, op dit nieuwe gebied wat sneller en attenter te reageren. De eisen die bijvoorbeeld 'de -Fordfabrieken aan de veel bejubelde Ann Drummond Hay stelt zijn verba zend gering. De amazone wordt voor de fabriek feitelijk alleen financieel in staat gesteld de dure wedstrijd sport op internationaal niveau te be drijven. Zij zegt: ,.Ik kan doen en laten wat ik wil. Sporting Ford be hoort aan de fabriek. Meer niet. Ik mag zelf de concoursen-hippique uit kiezen waarop ik wil starten. Ik heb voor Rotterdam ingeschreven, omdat de sfeer hier zo plezierig is. Voor het geld had ik het beter niet kunnen doen. De overwinning in dit puissan ce-springconcours levert me 1250 gul den op. In Engeland had ik op het zelfde «moment tien mille kunnen ver dienen. Ann Drummond Hay, die al enkele jaren met de heftige Sporting Ford naar het Olympische festijn in Mün chen streeft, won ook vorig jaar op het enige "officiële" internationale concours hippique in Nederland het keer was de triomf nog overtuigen der. Als enige van de 32, tot drrie in de vierde barrage uitgedunde, deelne mers worstelde de combinatie zich zonder fouten over een oxer van 1.80 meter en een grijze muur van maar liefst 2 meter 15. Een gigantische hin dernis. waar de attente één pk als enige bijna moeiteloos overheen wip te. De puissance blijft de grote spe cialiteit van de kittige viervoeter. Ann Drummond Hay: „In het jacht- spriifgen dat zuiver op snelheid is geënt, hebben we veel minder kans. Daarom bereik ik met dit paard bijna nooit de top tijdens Europese- of we reldkampioenschappen of de Olympi sche Spelen. Die wedstrijden eisen vooral veelzijdigheid. Desondanks is ons programma voor het komende jaar volledig op deelname aan de Olympische Spelen afgestemd. In vergelijking met vorig seizoen hebben we in iéder geval al zeer duidelijk vorderingen gemaakt. Het paard is meer ervaren geworden, durft meer te wagen en we voelen elkaar steeds beter aan.' Ann Drummond Hay is in Kralin gen twee vermaarde concurrenten zeer knap voorgebleven. De Ier Larry Kieley strandde in de laatste fase van de wedstrijd op de forse muur en de bij het publiek populaire Westduitse prijzenjager Hanke Schmidt wenste met Flying Dutchman niet verder te springen. Voor de Nederlandse combinaties bleef een plaats in de top van de eindrangschikking onbereikbaar. An- toon Ebben met zijn jongste aanwinst Ceylon klasseerde zich na een fout in de eerste barrage als elfde. Toch is chef d'equipe Ben Arts erin geslaagd voor de landenwedstrijd die vandaag op het programma staat, een redel ijke ploeg samen te stellen. Neder land zal vertegenwoordigd worden door Hans Brugman (Sky High), Har ry Wouters van de Oudenweijer (Sa lerno). Antoon Ebben (Kairouan) en Enric Schoenmaker (Mont Blanc). rijs van de Luchtvaart, een Jachtsprlng- concours over 813 meter met vijftien hin dernissen, 19 sprongen tot een max. hoogte van l.SO meter. Elke springfout leverde zeven strafseconden op. De toegestane rij tijd was 122 seconden. 1. Harvey Smith (GB) met Mattle Brown 97 sec; 2. Allison Dawes-Westwood (GB) met The Maverick 97.1; 3. Edward Mack?n (Ierl) met Oatfleld Hills 103.6; 4. Hauke Schmidt (W.Dld) met Causa 105.5: 5. Francois Mathy (Belg) met Laurenzen 107.3; 6. Edward Campion (Ierl) met Cluain Aodha 107.5; 7. Pat Mac Mahon (GB) met Pennwood Forge Mill 108.9; 8. Annely Drummond-Hay (GB) met Sceptre 110.7: 9. Huso Simon (W.Dld) met Gibsv; 10. Antoon Ebben (Nederland) met Kai rouan 113.7. Prijs van de haven: internationaal puis sance sprinconcours (lengte: 605 m, max. tijd 121 sec. 8 hindernissen, max. hoogte 1.70 m>. Gewonnen in de vierde barrage: 1. mcj. Annely Drummond-Hay (GB) Spor ting Ford 0 ft: 2. kapitein Larry Kiely (Ier) lnis Cara 4 ft; 3. Hauke Schmidt (W.Dld) Flying Dutchman (trok zich terug, maar was foutloos in 3e barrage). Derde barrage (muur: 2.05 m. oxer 1.70 m); 4. Harvey Smith (GB) Johnny Walker 4 ft, tweede barrage (muur 1.95 m. oxer 1.70 m): 5. Hauke Schmidt (W.Dld) Wolf Dieter 4 ft; 6. Jensen ODen) Fshlng 4 ft: 7. A. Oliver (GB) Sweep 4 ft: 8. David Broome (GB) Manhat tan 4 ft: 9. E. Macken (Ier) Dr. Snoddy (trok zich terug maar was foutloos in le barrage) eerste barage (4 hind. max. hoog te 1 85 m); 10. T. Storme (Bel) Sun Solaire 3 ft); 11. Anton Ebben (Ned) Ceylon 4 ft. GERRIT DEN AMBTMAN. Op de tweede dag van het CHIO in Rotterdam won vandaag de Duitser Karl-Heinz Giebmanns met Ange lina het jachtspringconcours om de prijs van de Kralingse Plas. MAASTRICHT AI acht dagen leeft de vertegenwoordiger Fred van Diermen (48) uit Kerkrade in het huis van bewaring te Maastricht op koffie en thee. Hij zit daar als gijzelaar om dat hij een contract met zijn vroegere werkgever zou hebben geschonden. Hij is van plan dit protest de volle zestig dagen van zijn gijzeling vol te houden. Daarbij komt, dat de verte genwoordiger (toen hij de cel in ging 108 kilo zwaar) van een arts zou heb ben vernomen dat „enkel koffie en thee een goede vermageringskuur is". Inderdaad is Van Diermen al veel ki lo's lichter geworden. Over de kwestie worden over en weer verschillende lezingen gegeven. Zijn voormalige werkgever, de NV Tropica in Heerlen, beweert dat Van Diermen kachels verkocht van een concurrerend bedrijf, wat in strijd was met het concurrentiebeding in het contract met de vertegenwoordi ger. Van Diermen ontkent het be staan van een concurrentiebeding. A PAZ (Reuter) Al het onder- personeel in het Boliviaanse istadje Potosi is donderdag voor epaalde tijd staking gegaan. Zij en hiermee protesteren tegen de static van vakbondsleiders, als erdeel van de voortdurende jacht sympathisanten van de afgezette ident Torres. et is het eerste teken van georga- erd verzet tegen het nieuwe tse bewind van kolonel Hugo die op 22 augustus aan de ht kwam na drie dagen van bloe gevechten. Veel politieke-, vak- ds- en studentenleiders zijn intus- ondergedoken. Vierentwintig aanstaande politici en vakbonds- sen, die wel gearresteerd worden, al verbannen naar de wildernis Noord-Bolivia, „om veiligheidsre- n" zegt het ministerie van bin- andse zaken. Onder hen bevinden twee leiders van de vakbond onderwijs-personeel, die vol- het ministerie in contact zou- hebben met de linkse guerrilla- -irs van het Nationale Bevrij- sleger. buitenlandse persvereniging in Paz heeft scherp geprotesteerd te- de arrestatie van Victor Hugo 'ajal, de correspondent van het tduilse persbureau DPA. Zijn on- dellijke vrijlating werd geëist, reden voor de arrestatie is niet ven. 'oemlnK: dr J. H. Crijns (37) is per 1 "iber aangewezen tot chef van de afdeling rechtspositiezaken onderwijs ministerie van onderwijs en weten- fcn. Hij volgt drs E. J. van der Zijl ie om gezondheidsredenen eervol uit 'unctle Is ontheven. Drs Van Zijl als raadadviseur toegevoegd aan de 'arls-generaal, belast met bijzondere 'ehten. Crijns was laatstellik rector van de •nzemeenschap Sint-Norbertus in Vidaal. LUDWIGSHAFEN De eerste dag van dehalf-middengewicht naar de kant verwezen. Martin wereldkampioenschappen judo werd nog goedPoglajen, Jan Snijders, Eddy van der Pol en Leo gemaakt door Wim Ruska, die vroeg in de avond Heynen overleefden de eerste ronde niet. Daarmee de titel bij de zwaargewichten greep. Gisteravond werd Anton Geesink, coach van de Nederlandse was er echter niets meer over voor de Neder-ploeg, nog eens opnieuw gewezen op de grote landers om zich te verheugen. Met opmerkelijke lacune, die er in Nederland in de afgelopen jaren snelheid werd de afvaardiging in het midden- en is ontstaan tussen de top en wat daaronder zit. Met Geesink zelf deed Nederland zijn onbetwiste definitieve intrede in het topjudo. De wereldtitels van Pa rijs en Tokio gaven Nederland een hoog aanzien. Nu, hoewel nog geen tien jaar later, blijkt Nederland op het punt te staan die terreinwinst weer te gaan verspelen. Wanneer Willem Ruska straks in München 1972 zijn judopak uittrekt, is er nie mand meer over hem ook maar enigszins op te volgen. Daarvoor is de huidige top in leeftijd te zwaar ge worden en manifesteert zich het ge brek aan jeugdige opvolgers te na drukkelijk. Anton Geesink vraagt zich af of die terugval de judoleiders nu erg veel zorgen baart. Of Nederland met alle inzet van krachten inderdaad wel he lemaal terug wil komen na de Olym pische Spelen van München waar het grootste deel van de huidige ploeg het afscheid zal vieren. „De nieuwe Fud- ji, de Japanner met de grootste talen ten die er rondloopt, een wereldkam pioen van de toekomst, die hebben wij in Nederland ook", meent Gee sink. De Utrechtenaar vraagt zich echter alleen af of het talent in Ne derland wel ooit de mogelijkheden tot ontplooiing zal krijgen die een Fudji in Japan heeft gehad. „De Nederlandse Fudji moet niet meer geboren worden, hij moet alleen nog met judo beginnen en op dat mo ment komen pas de problemen. Na wat ik sinds ik als coach van de Ne derlandse ploeg begon, begin dit jaar; heb meegemaakt, maak ik mij zorgen. Ik moet bij alles vooropstellen, dat ik gek ben op judo en dat ik daarbij Nederland op alle punten van dienst wil zijn. Maar met dit bestuur kan het niet meer". Geesinks bezorgdheid gaat zelfs zo ver dat hij de verantwoordelijkheid over een continuering van de trainig van de Nederlandse judotop niet meer wil nemen. De ex-wereldkam pioen is zeer positief: „Op 1 januari 1973, als m.ijn huidige contract af loopt, stop ik er echt mee. Alles is tot nu toe in samenspraak met het bondsbestuur gegaan. Maar wat moet ik als we steeds maar met vier tegen een stemmenverhouding blijven zit ten? Als ik steeds die ene stem ben? Het is allemaal heel dempcratisch ge beurd, maar ik wil toch niet verbloe men, dat ik- de vakman ben bij die groep. Ik ben toch de coach en wat heb ik eraan als het dan steeds maar weer op de manier moet gaan zoals het nu gaat. Ik weet het zeker: ik kap er definitief mee". GEEN PLAN Geesinks stellingname betekent min of meer dat de Judo Bond na de spelen van München al zonder coach komt te zitten. Het gaat Geesink aan het hart dat het zo moet. zeker gezien het verleden dat al vol is van contro verses tussen hem er> de bondsbe- stuurders. Maar hij ziet geen andere, LUDWIGSHAFEN De Ne derlandse zwaargewicht Wim Ruska, die donderdagavond we reldkampioen werd, zal op me disch ad.vics niet deelnemen aan het toernooi om het wereldkam pioenschap alle categorieën. Rus ka heeft last van een licht gal blaasontsteking. De Nederlandse ploegleiding stelt pogingen in het werk een vervanger (Martin Pog- lajen) ingeschreven te krijgen. oplossing op het ogenblik. „Het moet allemaal van de bond uitgaan, wat er ,%ebeurt. Ik adviseer ook in Oosten rijk. Daar gaan ze het redden, want daar is een gericht plan. Aan de hand daarvan wordt er gewerkt. Dat ont breekt in Nederland volledig. De bond heeft er geen oog voor. Wat stelt de districtstraining hier eigenlijk nog voor. Op de centrale training krijg ik alleen maar beginnelingen De gang van zaken op twee dagen wereldkampioenschappen heeft Gee sink niet teleurgesteld. Hij wist pre cies, wat hij aan zijn ploeg had. Hij is ook teveel judoka om zuiver en alleen op de resultaten af te gaan, zoals het grote publiek (en dikwijls niet ten onrechte) doet. „Als ik zie, wat hier een Jan Snijders heeft ge daan, als ik kijk naar Martin Pogla- jen, dan zeg ik dat zij het er uitste kend vanaf hebben gebracht. Alleen de verwachtingen waren te hoog ge spannen. Een medaille telt alleen voor het publiek. Voor hetzelfde geld had Poglajen ook een medaille ge haald. Hij heeft er ten volle voor ge knokt tijdens zijn partijen. Daarom wil ik vierkant achter hem blijven staan. Zoals ik ook achter de andere leden van de ploeg wil blijven staan." TRIMMEN Geesink had die ploeg alleen graag anders willen zien. Hij had de jeugd juist nu, op het breekpunt van het Nederlandse judo dat kleine stukje ervaring willen verschaffen, dat hen in de toekomst een heel eind op weg had kunnen helpen. „Het moet met een juiste aanpak kunnen. Maar het Nederlandse judo is nog tevreden met een klein stukje trimmen. Hoeveel wedstrijd-judoka's hebben wij? Vijf- honderd misschien. Maar ook daaruit moet het allemaal wèl kunnen in de toekomst. Met mijn aanpak. In de in dividuele strijd is het niet meer nodig om mensen als Karei Gietelink of Eddy van de Pol op te stellen. Die mensen zijn voor de teamwedstrijden. Een keer kunnen zij zich helemaal opladen. Voor een toernooi hadden we moeten gokken op de jeugd. Maar wat doe ik met vier tegen één in het bestuur? Geesink („Ik ben Nederlander, draag het judo hier een goed hart toe, dat zal nooit anders zijn") ziet wel hoe het allemaal nog een beetje in betere banen getrokken zou kunnen worden. ,.Als wij over drie jaar nog ergens willen zijn met ons judo, dan moeten wij met het bestuur van de Nederlandse Judo Bond nu gaan pra ten met de judoleraren om één lijn te kunnen trekken. Ik weet nu bij mij zelf: het zou beter zijn als ik er maar niet meer was. Van een ander nemen ze het aan, van mij niet meer. Ik heb te veel problemen gehad. Ik dacht in januari te beginnen met het werk in overleg met de keuzecommissie. Alles is in de afgelopen maanden.'echter gelopen over het bondsbestuur. Wil je wel geloven, dat ik nooit enig contact heb gehad met Smit en Bontje van die keuzecommissie. Alleen maar met de bond en zij bellen dan wel weer op. Zo moet het toch niet? Ik heb de gedachte gehad, toen ik weer bij de bond kwam werken, dat de situatie beter zou worden. Ik dacht: het komt wel goed, maar het gaat echt niet. Ik verwachtte ook dat we bij elkaar zouden kunnen komen. Het is alleen maar een hoop geweest van mij. Ik zal altijd blijven discussiëren met mensen die naar mijn -inzicht onvol doende met topsporten in aanraking zijn geweest. Ik provoceer, ik ben een Hollander. Maar ik wil niet met een omweg iets zien te Ijereiken, als ik zie dat het direct ook Kan. Zoals het nu nog steeds gebeurt Ik ben toch im mers geen politicus." RUUD VERDONCK Feit is intussen dat de vertegen woordiger tot twee maal toe een kort geding verloor; dat welk door Tropica tegen hem werd aangespannen en dat welk hijzelf tegen dat bedrijf aan spande. Klachten De hongerstaking is niet de enige uiting van protest. Van Diermen heeft bij de officier van justitie een aanklacht wegens vrijheidsberoving ingediend en voorts geklaagd over de „vreemde" manier waarop hij zijn auto zou zijn kwijtgeraakt. Een ken nis zou, tijdens een ritje met deze auto, zijn klemgereden en uit de auto zijn gehaald, waarna enige perso neelsleden van Tropica er met zijn auto vandoor gingen. Diezelfde mid dag nog werd conservatoir beslag op de auto gelegd omdat Van Diermen de schulden aan rijn ex-werkgever niet zou hebben betaald. Tropica ont- deze lezing echter. In afwachting van het resultaat van het protest en het onderzoek blijft Van Diemen in hongerstaking, „ook al wordt me ondanks mijn vragen dat niet te doen iedere keer weer eten onder de neus gezet." Var onze soc.-economische redactie UTRECHT De Algemene Chris telijke bond van vervoerspersoneel heeft nog steeds veel kritiek op de Federatieve Spoorwegvakvereniging. De FSV heeft volgens de christelijke bend nooit iets nagelaten, om de drie grote vakcentrales en de daarbij aan gesloten bonden te benadelen. De Algemene christelijke bond van vervoerspersoneel schrijft dit in een artikel in het blad „Seinlicht", waarin wordt uiteengezet waarom deze bond, in tegenstelling tot de Nederlandse en de Katholieke bond van vervoersper soneel, niet is ingegaan op de uitnodi ging van de Federatieve Spoorweg vakvereniging te praten over de mo gelijke vorming van één organisatie voor het spoorwegpersoneel. De ACBV wil een christelijke organisatie b'.ijven en de bond meent bovendien dat er binnen de christelijke vakbe weging een organisatie moet zijn die alle vervoerstechnieken omvat. Ook na de erkenning in 1969 heeft de FSV zich volgens de christelijke bond voortdurend bediend van me thoden, die de AÖBV afwijst. „In haar negatieve en op afbraak gerichte klimaat kunnen wij niet leven. Wan trouwen en achterdocht kenmerken al haar uitingen. Haar uitsluitend door opportunisme ingegeven stand punten kennen geen enkele samen hang en geen enkele diepgang en zijn vaak op sensatie gericht", aldus de ACBV. Om commentaar gevraagd merkte FSV-voorzitter, .J Gijsbertse op dat het onder deze omstandigheden wei nig zinvol is om alles wat er in het verleden is gebeurd en waarbij van wierskanten fouten zijn gemaakt, weer ter tafel te brengen. Een geza menlijk optrekken is meer in het be lang van het spoorwegpersoneel", al dus de heer Gijsbertse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9