iotterdams gemeentebestuur wacht tweede akte in crisis Crisis niet opgelost .Eerst had ik er een hekel aam, dat alles veranderde (je Vraagtekens rond oplossing PvdA-problemen Stuk historie van Delft verdwijnt TUINDER W. M. VAN LEEUWEN Sloop oude gasfabriek eroe i ƒ5. Flinke straf voor roekeloze chauffeur 2 5 ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1971 [ROTTERDAM De politieke oord die de PvdA- en D'66- akties in de Rotterdamse ge- et eenteraad hadden beraamd op te et college van b. en w. blijkt te n uitgevoerd met niet meer M ui een waterpistooltje, dat dan >r'b ouens nog uit de wapenkast nlijkin het college zelf is gestolen k: de motie immers van PvdA- aktievoorzitter A. Lems om e bevoegdheden inzake milieu- zijn heer van de gemeente over te ver- agen op Rijnmond is in feite rsg®'b verlengstuk van intenties die t college, en met name wet- uder De Vos, allang koesterden. e socialistische fraktieleider had derdagmiddag de KVP-wethouder lelijk gemaakt dat van het feit of al dan niet deze motie zou kunnen erschrijven, af zou hangen of de rgenomen motie van wantrouwen in hem, en over zijn hoofd heen in het hele college, in tweede in- itie alsnog zou worden ingediend. r maakt het mij wel bijzonder ilijk," reageerde de heer De Vos op, „want U weet best dat deze door mij ingediend zou kunnen behoudens enkele details. Voor luitenwacht geeft het feit dat ik achter Uw motie opstel echter de uk, dat ik voor U gezwicht zou Ik spreek me hiermee echter al- uit voor de constructie van een ntraliseerd milieubeheer, zoals ik ook eerder al heb gedaan." Verwijdering :t intrekken van de aangekondig- notie tegen wethouder De Vos, motie die ook door de fraktielei- van D'66, mr. J. Mentink was jao rtekend, heeft overigens een dui- va) ke verwijdering, zij het dan wel af- ook een niet meer dan tijdelijke, bestuv Drzaakt tussen de tot op heden s opge én optredende frakties van PvdA ie AI|66. e heer Lems heeft door het in- eidsbijfeen van deze motie en het ver iet zie en ervan door de overdrachts- lorzitte een wisseltruc toegepast waar- andere ik niet bijster gelukkig ben, p. A s de heer Mentink, die zich zei af ag (na ngen of de motie van wantrou- mejul lin de ijskast of in de prullen- ineöy van de PvdA terecht is geko- oorzitte „ik ga steeds meer geloven dat zijlvdA hier inderdaad een operette en opgevoerd," concludeerde de fraktieleider. „Het is erg veel Briri reeuw geweest, en bijzonder ig wol. De PvdA zal op zo kort recepti lijke termijn klaarheid moeten ;en, wil men nog wat goed kun- SEI °aken" klaarheid zit er overigens op r termijn niet in, want de socia- :he fraktieleider verklaarde ten in Kat loede dat hij niet wilde ontken- D 7 „Z< lat zijn fraktie interne „behoor- Eigenai moeilijkheden" heeft. Hij doelde i uit Dt lee ondermeer op de verklaring de algi tser. H ieepswe ftdijk. chip v( n Hel( van het gewestelijk bestuur van de PvdA, waarin het aftreden van op zijn minst wethouder Jettinghoff wordt geëist, terwijl er ook duidelijk in wordt gesteld dat de overige socia listische wethouders zich meer dan tot nu toe zullen moeten laten leiden door wat de fraktie hen ingeeft. Hoe deze interne partijproblemen ook zullen worden opgelost, mr. L. Struik woordvoerder van de confes sionele partijen, wilde de socialisti sche fraktievoorzitter A. Lems niet verhelen, dat hij ernstig twijfelt aan het gezicht van de socialisten nadat de storm is uitgewoed: „Ik ben bang dat U van deze zaak wel enige litte kens zult overhouden." Vernageld Weinig waardering bleek mr. Struik te hebben voor het optreden van D'66-fraktieleider mr. J. Men tink, die enerzijds de socialisten kwa lijk nam dat zij de motie tegen wet houder De Vos hebben ingetrokken, maar anderzijds toch zelf ook niet deze motie alsnog op tafel wilden brengen. „Als U die motie dan niet in tweede termijn indient", aldus mr. Struik, „dan bent U voor mij niet meer dan een vernageld kanon!" Met eenzelfde kanonnetje heeft de PvdA-fraktie nu door het indienen van zijn tweede motie een in feite al openstaande deur nog iets verder opengeschoten. „Die motie van- U is nu het voorgerecht geworden van de behandeling van de hele milie\i-ma- terie, terwijl het eigenlijk het dessert daarvan had moeten zijn," formuleer de burgemeester Thomassen de me ning van het college, dat er daarom dan ook weinig moeite mee had om de motie aan te nemen. Uitdrukkelijk tekende wethouder mr. H. C. G. L. Polak hierbij aan, dat hij zich vooralsnog distantieert van de motie, zich terdege bewust van de grote hoeveelheid technische en juri dische problemen die nog op te lossen is alvorens inderdaad de strijd tegen bodem-, water- en luchtverontreini ging volledig aan Rijnmond kan wor den overgedragen. De heer Polak wil zijn oordeel over de materie laten af hangen van de inhoud van een nota die wethouder G. Z. de Vos college en raad in het vooruitzicht heeft gesteld op verzoek van de socialistische frak tie. De heer De Vos heeft gisteravond trouwens de genoegdoening gekregen die hij donderdagmiddag van D'66-fraktieleider eiste naar aanlei ding van diens beschuldiging aan het adres van de KVP-wethouder als zou hij de hoofdschuldige zijn in het hele convenantsconflict. De heer Mentink bood de wethouder inderdaad zijn excuses aan, maar hij tekende daar bij aan dat ondanks alles nog niet duidelijk is waar nu de waarheid ligt in de hele convenants-geschiedenis. De heer Mentink handhaafde zijn eerder geuite dreigementen inzake een zekere oorlog van drie jaar tus sen zijn fraktie en het college, wan neer dit zijn beleid niet zou wijzigen. „De socialistische wethouders blijven in hun stoelen zitten, ondanks een duidelijke afkeuring van hun optre den .door hun gewestelijk partijbe stuur. Kan het dan anders zijn dan oorlog? Het is toch zeker een farce om te stellen dat de raad dan nog het hoogste bestuurscollege is?" Niet verlegen Burgemeester Thomassen maakte hiervan nauwelijks een probleem: „We zitten helemaal niet verlegen om het vertrouwen van de frakties. Col lege en raad staan in feite helemaal los van elkaar, en we kunnen als col lege echt wel onze eigen beslissingen nemen. En als U vindt dat er met de gemeentewet zoals die nu is, niet te werken valt, dan moet U niet in de raad blijven zitten. Door het feit dat U in. deze raad zit, bent U aan die gemeentewet gebonden!" Aan het eind van de vergadering bracht burgemeester Thomassen het bestemmingsplan Maasvlakte ter sprake, een plan waarmee de raad akkoord kon gaan behoudens de op merking van de KVP-er F. J. van der Heyden dat terdege rekening zal moeten worden gehouden met de be langen van de bijna zesduizend men sen die bezwaarschriften hebben in gediend tegen het bestemmingsplan. Deze bezwaarschriften immers zijn voornamelijk ingediend met het oog op een eventuele vestiging van een hoogoven- en staalbedrijf op de Maasvlakte. Nu het college deze in dustrie als voorbeeld uit de tekst heeft verwijderd, zijn daarom ook de bezwaarschriften niet ontvankelijk verklaard. „We moeten ons terdege bewust zijn van onze verantwoorde lijkheid tegenover deze mensen als stréks misschien toch de hoogovens op de Maasvlakte zouden komen." vindt het KVP-raadslid. „want dan hebben die zesduizend mensen geen enkel recht van spreken meer." Dat staat er nog, bezien van de overkant van het kanaal. De stokers staan te wachten tot het laatste per soneel verhuisd is. boek", een dik schrift waarin de ad ministratie werd bijgehouden van dc-or het bedrijf uitgeleende boilers. Het is een janboel geworden in die paar maanden. Kwajongens hebben zich er ongetwijfeld vermaakt en gooiden een pot inkt tegen de muur. DELFT „Klachten en in lichtingen". Het bordje hangt er nog, bij loket 1, in het admi nistratiegebouw van het oude gas- en elektriciteitsbedrijf aan de Asvest, maar het hoeft niet meer. Er komt niemand meer klagen, er komt niem#nd meer om informatie. In april van dit jaar is het gebouw verlaten en heeft het personeel zijn intrek genomen in het splinternieuwe gebouw van het gas-, water- en elektriciteitsbedrijf Delfland langs de Kruithuisweg. Niet alleen het administratiege bouw staat leeg, maar het grootste deel van de oude gebouwen op het grote terrein dat wordt ingesloten door Asvest, Sebastiaansbrug en Rijn-Schiekanaal. Wie door het com plex loopt heeft het idee dat de ge bouwen al jaren lang leeg staan. Het is er doods. De kantoren zijn leegge haald, hier en daar liggen nog wat kaarten op de planken vloer. En dan plotseling kom je helemaal bovenin of achteraan iemand tegen die zit te werken en waarvan je de indruk krijgt dat ze hem vergeten zijn, dat h'j niet weet dat bijna al zijn colle ga's verhuisd zijn en dat de gemeente l<et eerste gebouw al heeft laten slo pen. Maar ook die paar mensen zijn in afwachting van overplaatsing naar riantere werkruimten ten zuiden van Delft Het is afgelopen met de oude gasfabriek. Kolenschepen kwamen er al lang niet meer in het haventje, de gastanks zijn een paar jaar geleden gesloopt en binnen enkele maanden is er niets over dan een kale vlakte. Een stuk historie van Delft wordt af gebroken Bij de ingang staat een rijtje kleine huisjes waar directie en administratie gehuisvest waren. Nauwe gangetjes, smalle trappetjes, kleine kamertjes. En alles donker omdat in het smalle straatje de zon niet doordringt. Toch voel je bij iedere stap de his torie van het hart van Delfts energie voorzieningen, waarvoor in 1855 de bap'S gelegd werd. Indrukwekkend is de grote hal, waai vroeger de gehele installatie voor de opwekking van electriciteit slond. Daar bevond zich de trots van de gemeentebedrijven, de ovens en retorten, de glimmende koperen ke tels, kranen en leidingen. De techni sche apparatuur is verdwenen en wat overbleef is een enorme hoge hal met helemaal bovenin de ijzeren binten en hier en daar galerijen met boogjes, vanwaar de ingenieurs de boel in de gaten konden houden. Gedeelten van de hal zijn nu nog in gebruik als werkplaats. Er wordt gelast, geschil derd, getekend. Er staan zelfs een paar keten in, die administratieruim te waren tijdens de spectaculaire om schakeling op aardgas, een paar jaar geleden. Adres plaatjes Het administratiegebouw staat er ook nog. op de „bult" bij de Asvest. Het was de vroegere directeurswo ning. Nu zijn de ramen aan de straat zijde dichtgetimmerd en hangen er spïnnewebben. In het ene kantoor liggen nog dui zenden adresplaatjes die overbodig vierden bij het in gebruik nemen van de computer, in een ander kantoor liggen even zovele girokaarten op de grond, met daartussen het „boiler- Aardgas De heer Van Leeuwen in zjjn laaste serie, die nu afgebroken wordt. lotterdamse bestuurscrisis Is niet igelost, ondanks twee vermoeiende reinig waardevolle gemeenteraads leringen met grote woorden, een pr ||e pubiieke tribune en perstribune, Vlag e.0pname en volgeschreven vei- h6ht t lntenPaP'er- vp1 van <anks de strategische terugtocht e socialistische fractieleider drs. ems en een klopje op de schouder katholieke wethouder De Vos in- OllCGl va'" de hem toegezegde motie van uwen. ggt nog een tijdbom in de vorm van rklaring waarin het gewesteiijk lag 9 sej estuur het beleid van drie van de de Imml gen socialistische wethouders af- ■d conce en van wethouder H.W. Jetting- verkendi lnder meer eist dat hij zijn zetel ter Jan Ra (|<jng stelt. /da-bestuur v 6ver wet. Schi h van der Debus^ dat toont geduchte thems i te ho k spaar- EDAAI Kritisch bekeken colle- de ten binnen - ecie van B. oezegging van de heer Lems, dat cialisten deze affaire binnenska- ullen regelen, heeft vanzelfspre- en enkele waarde. Zodra deze tijd oft hebben het gehele college van W. en de hele gemeenteraad er maken. tanier waarop de heer Lems zich strijd trok was hoogst onelegant: motie die niet anders inhield dan ntie welke wethouder De Vos ai- ift gehad met daarbij de bedrei- it als de heer De Vos deze eigen niet zou onderschrijven, de mo- wantrouwen onafwendbaar zou Wethouder De Vos moest en zou den volke worden gepresenteerd als de man die voor Lems en de zijnen een knieval maakt. De tweede breuk, die in de verbin ding tussen de beide progressief-akkoord- componenten D'66 en socialisten, had eer der anecdotische dan wezenlijke betekenis: D'66-aanvoerder mr. J. Mentink protesteer de heftig tegen de aftocht van de heer Lems en had tot het bittere eind willen doorvechten, zij het dan, zoals de ka tholieke fractievoorzitter mr. L. A. Struik constateerden als vernageld kanon. Ten slotte hebben de Nieuw-Links-socia- listen met hun voorlopig mislukte veld tocht bereikt, dat er te weinig tijd over bleef om tegenover het op de tribune verzamelde publiek voldoende aandacht te geven aan het Maasvlakte-plan en de zeer grote verantwoordelijkheid die het Rotterdamse gemeentebestuur op de schouders nam met het niet ontvanke lijk verklaren van de duizenden bezwaar schriften. Als er straks iets met de Maasvlakte gebeurt, waartegen alsnog bezwaren zouden zijn, hebben de duizenden van nu geen enkel recht van spreken meer. Vrije Veren wil parlementaire tveg bewandelen SLUISKIL In Zeeuws-Vlaande- ren stelt het actiecomité Vrije Veren sinds de vorming van het dagelijks bestuur donderdagavond onder voor zitterschap van de heer Honore Col- sen alles in het werk te verhinderen, dat de veertarieven voor de Wester- schelde met 35 procent zullen worden verhoogd. De vice-voorzitter Warnier uit Hulst, secretaris Scheerders uit Vogelwaarde en penningmeester Bleijenberg uit Sluiskil, benevens een tiental leden uit het werkcomité zul len eerst op parlementaire wijze de belangen bij de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat bepleiten door o.a. te stellen dat de verhoging van de tarieven nimmer zaT worden aan vaard en er een nachtdienst over de Westerschelde bij Kruiningen-Perk- polder speciaal voor het bedrijfsle ven, dient te komen. In tweede instantie wordt een niet- parlementaire actie voorbereid om bij negatief resultaat met het beroeps vervoer en de automobilisten naar Den Haag op te rukken. NAALDWIJK Tommy, de tien jaar oude waakhond ligt al leen in de grote schuur, die als pakhuis dienst doet. Onder dreigend gegrom laat hij zijn tanden zien bij het horen van vreemde voetslappen. Bij het kraken van de houten deur komt hij langzaam overeind om te kijken ivie zijn rust ver stoord. Vriendelijk kwispel staartend komt hij dan moei zaam op drie poten hinkend dichterbij. Hij is zo kwaad niet. Sinds hij een zere poot heeft kost het hem al genoeg moeite op de been te blijven. In het pakhuis staat tuingereed schap en ligt wat werkplunje. De tuin pp het kruispunt CalgewegOpstal- weg ligt verlaten. Noch in het pak huis, noch in de warenhuizen, waarin zich hoge anjerplanten achter glas in de middagzon koesteren, is een men selijk wezen te bespeuren. Maar Tommy, de hond, weet beter. Hij koerst hinkend tussen de smalle loop paden van de kassen door. Bloemen Op een open plekje grond, een van de weinige, die tussen de hoge wa renhuizen nog over zijn, hurkt een man op de zanderige bodem. Om zijn benen heeft hij met touwtjes plastic- zakken gebonden om zijn broekspij pen te beschermen. Zijn rug in het blauwe overhemd is gebogen en zijn pet raakt bijna de grond. Hij trekt zonder haast peentjes stuk voor stuk uit de door de middagzon geblakerde grond. De 73-jarige heer W. M. van Leeu- door Edith Witzleb wen zit op zijn tuin, waar hij 48 jaar lang gewerkt en gewoond heeft. Maar sinds zes jaar is het zijn tuin niet meer. Hij heeft hem verkocht aan een familielid, de heer M. N. M. Ent hoven, die in de winter irissen en in het voorjaar lelies kweekt. Dit jaar is hij voor het eerst met anjers begon nen. „De tuin is nu iets kleiner dan vroeger. Ik had 800 roe", zegt de heer Van Leeuwen bij velen beter bekend als „Ome Chris". Waarom hij de tuin ^verkocht heeft? Hij trekt nog een paar peentjes uit de grond en laat dan de handen rusten. „Och. wat moet je anders?" Zijn vrouw is gestorven, ze hadden geen kinderen. ..Wat moet je dan anders?" Hij is in het huis aan de Galgeweg 7 blijven wonen. Ome Chris helpt nog op de tuin, maar om 4 of 5 uur in de morgen opstaan of hele nachten door werken om tulpen en irissen te bos sen, is er niet meer bij. Hij loopt bedachtzaam naar het pakhuis. Gaat op een van de lange sorteertafels zit ten en steekt een sigaartje op. „Ik ben van boerenkomaf", vertelt hij. „Ik kom uit Reeuwijk. Maar ik wou liever kweker worden. Mijn vrouw kwam uil Boskoop. Hij knipoogt: „Haar broers waren vrienden van me, snap je!" Anders De veranderingen, die Ome Chris heeft meegemaakt zouden genoeg zijn om iemand er ondersteboven van te doen geraken. „Hier is niets meer zoals het was. Maar ja, je doet er niets aan. De hele buurt is anders geworden." Hij weet nog goed hoe hij zijn tulpen en irissen op de bakfiets naar de veiling bracht. Hij kende ook de oude groenteveiling in Honselers- dijk. die nu het timmerbedrijf *pan Bodegraven is. Ome Chris kweekte perziken en druiven in 21 serres. „Eén van die serres staat nog op de tuin. Die wordt nu afgebroken", zegt hij wat stille tjes. Die serre meet een goede zeven roe. En hevig hoofdschuddend roept hij uit: „Neen, hoor! Neen hoor! Ik vind het niet erg dat alles veran dert!" Hij tipt zorgvuldig de as van zijn sigaartje en zegt dan: „Tja, éérst, éérst had ik er wel een hekel aan, dat alles wegging wat ik opgebouwd heb..." Het is duidelijk, hij heeft het ge vecht met zichzelf uitgevochten. Hij heeft orde op zaken gesteld en ge daan wat nu eenmaal gedaan moest worden, zoals hij dat vroeger op de tuin ook deed. Het moderne bedrijf wordt nu ge stookt met gas en olie. Ome Chris trachtte het destijds op temperatuur te houden met steenkolen en cokes. Na de middag werden de ketels schoongemaakt. „Daar werd je wel zwart van, maar ach, je wist niet be ter.." tegen half elf 's avonds ging de laatste schep kolen erop. „Neen. zwaar werk vond ik het niet". En hij zegt weer: „Ach, je wist niet beter". Er was één vaste hulp, een knecht, die bleef er 39 jaar. „Je verdiende toen niet veel. De jaren '30 '40 wa ren slechte jaren, maar we zijn ze toch doorgescharreld". Het sigaartje is inmiddels een bijna gedoofd peukje geworden, maar ben gelt nog steeds tussen zijn lippen. „Ze gaan haast allemaal op bloemen over. De buurman kweekt nu rozen". En neef Enthoven heeft dit jaar voor het eerst anjers". Hij doet het goed hoor. Hij doet het best met die tuin. Het pakhuis was vroeger ook niet zo groot", zegt ome Chris met eerlijke waaraering. Waar nu bladstil de anjers onder glas staan, knorden eens zo'n 40 - 50 varkens, die al snuivend en schran send hun weg naar het Haagse abat toir voorbereidden. „Het was een flinke varkensmesterij, die ik erbij had. Maar in '65 heb ik het opgege ven. De opbrengsten waren zo onge lijk. Eigen eet Op de opengebleven plekjes tussen het glas kweekt Ome Chris nu groen te voor eigen eet. En met het teveel aan \verse groente verzorgt hij zijn kennissen. „Vóór, daar heb ik mooie bloemen staan". Die kweekt hij voor eigen vreugd. Elke week een kaartje leggen en een potje dammen doet hij ook voor eigen vreugd. En overdag houdt de hond Tommy hem gezel schap, want alleen is maar niets. Ome Chris houdt hetsigaartje, dat nu minder is dan een peuk voorzichtig tussen twee vingers bekjkt het na denkend, schuift met de andere hand z'n pet achterover en vraagt op de man af: „Ben-je getrouiod?" Het ant woord stelt hem duidelijk teleur. „Och, waarom toch niet? vraagt hij meewarig, „Ik had het goed. Alleen is maar niets hoor! Toen het aardgas kwam, tussen 1964 en 1967, werden de imposante gashoudetrs overbodig. Ronde beton nen voeten markeren nog de plaatsen waar ze stonden. Van de grote houder langs het kanaal ligt de fundering vol water, waarin zelfs vis schijnt te zwemmen. In het haventje liggen een paar plezierjachten van personeelsleden. Vroeger kwamen er de kolenschepen en waren de schippers er aan het bekvechten om het eerst aan de beurt te zijn voor het lossen door de grote kraan. De kolen gingen met aan rails hangende bakken naar de retorten. Het afvalproduct, na de gasfabrica- ge, was cokes dat aan handelaren, verkocht werd. In 1855, het eerste jaar van de gasfabriek, werd 15.281 mud kolen gebruikt, waarvan 288.418 kubieke ellen gas gemaakt werd. Er werd 9853 mud cokes verkocht. Ove rigens waren deze cijfers vier jaar later al verdubbeld. Schoolgebouw Op het terrein bevindt zich ook een oud schoolgebouw dat nog gedeelte lijk als tekenruimte dienst doet, een parkeerterrein waar vroeger enorme hopen kolen lagen wat nog zichtbaar is op de betonnen muren, en een klein gebouw voor de aardgasdistri butie. Generaties Delftenaren hebben in de gasfabriek hun brood verdiend. Het gaat allemaal verdwijnen. Begin oktober wordt het nieuwe complex van Delfland aan de Schieweg, btf de Kruithuisweg, geopend. Nog dit jaar zal de oude gasfabriek geheel verdwenen zijn en is voor de ge meente weer een weg vrijgemaakt naar het bestemmingsplan „In de Veste". DEN HAAG Met een snelheid van ruim 130 km reed op zaterdag 18 september van het vorig jaar, een 30-jarige chauffeur uit Rotterdam op de Rotterdamseweg in Delft de door hem achtervolgde auto, bestuurd door zijn ex-echtgenote in de flank. Het liep vrij goed af, maar de Officier van justitie bij de Haagst rechtbank legde de chauffeur primair tenlaste poging tot moord. Terzake van poging tot zware mishandeling luidde de eis een jaar gevangenisstraf waarvan 7 maanden voorwaardelijk met proef tijd van 3 jaar en aftrek van de vijf maanden thans in voorarrest doorge bracht. Het huwelijk van het echtpaar was niet best. Er was reeds een echtschei ding geweest, daarna een verzoening gevolgd door een nieuw huwelijk en nu echtscheiding. Volgens verdachte was hij door dat alles overstuur ge raakt. Op die bewuste dag wilde hij zijn kinderen, die in een tehuis wa ren ondergebracht, bezoeken. Ook zijn vrouw zou er zijn. Om die reden was hij de vrouw gevolgd. Op de Rotterdamseweg in Delft, probeerde hij haar te passeren. Evenwel zou de vrouw de snelheid van de door haar bestuurde auto heb ben opgevoerd. Tenslotte, bij de Zweth, wist verdachte naast de auto te komen en ramde de wagen. „Ik wilde met haar praten," zo gaf verdachte te kennen. „Dat had ook wel op een andere manier gekund," opperde de president. Verdachte ontkende de bedoeling te hebben gehad de vrouw te vermoor den, maar bij de eerste verhoren door de Delftse politie, had hij verklaard: „Het kan me niets schelen of ze dood gaat." „Dat heb ik tijdens de emoties ge zegd. Ik wilde liever achter de tralies in de gevangenis, ik zag geen uitweg meer." Verdachte zei zich vooral te hebben opgewonden over het feit, dat zijn vrouw in zes maanden de kinderen in het tehuis niet had bezocht. „Je blijft tenslotte vader." De verdediger, mr. E. de Jongh Swemer hield een fel pleidooi, waarin hij de kwade rol van de vrouw in de gebeurtenissen uiteenzette, waardoor verdachte bij plegen van zijn daad geestelijk gestoord zou zijn geweest. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak op 16 september.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5