De domme professor De ruige Biesbosch Driehoeksmeting Vanavond te zien Vanavond te horen Zondag te ziei Zondag te horef» ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1971 Toen de broer van de professor de deur aan de achterkant ran het huis opendeed, schudde hij verbaasd zijn hoofd. Was dat werkelijk een keuken? De kastjes waren vol boeken, ja zelfs de aanrecht stond vol en inplaats van pannen op het pannenrek zag hij alleen maar boeken staan. Ook het fornuis lag vol en toen hij, nog altijd hoofdschuddend, da gang inliep, zag hij hetzelfde. Overal langs de wanden boeken, keurig op elkaar gestapeld. En de trap? Hij kon het bijna niet geloven. Op iedere tree lagen boeken. Van verbazing bleef hli even stilstaan. Opeens hoorde hij een wc&ki dei ;'.n adem In zijn keel deed stokken, tilj hoorde snurken en met gespitste oren luisterde hij om te bepalen uit welke richting het geluid kwam. Een moment dacht hij. dat het van bovenaf kwam en hi| maakte sanstalten om de ..boekentrap", zoals hij het noemde, op te gaan. maar toen hoorde hij, dat het ge luld vanuit de benedenkamer kwam. Ongerust was hij wel een beetje en voorzichtig opende hl| de deur van de huiskamer en zagboe- kenl Langs de wanden, op de stoe len. op de grond, overal waar hij maar keek. stonden boeken. Hij stapte de kamer verder bin nen en wat hij toen zag... Tussen al die boeken lag zijn broer prins heerlijk op de arond te slapen en te snurken. „Zou mi|n broer ziek zijn?" vroeg hij zich bezorgd af. en ter wijl hij zich over de professor heenboog. kreeg hij de schrik van zijn leven. -K- De kangoeroemoeder beschermt haar jong tegen de roofvogel. Een tekening van Rika Smits. Jarigen Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag. Een prettige dag, hoorl 8 sept.: Lydia van Galen. Sande- Ilngen8traat 19. H. I. Ambacht, 8 jaar. 9 sept.- Ina van Dongen. Vrijhoe- venlaan 30. Raamsdonksveer. 13 jaar en Folbert Pijper. Walnoot- straat 2, Spijkenisse, 6 jaar. 11 sepL: Tonnie den -Braven. Zouwedijk 20. Meerkerk. 10 Jaar. 12 sepL: Quinta Blok. Oudeland- seweg 48. Woerden. 14 jaar. 13 sept: Aleid Boerman, Colle- giantenstraat 52. Rijnsburg, 9 jaar. 30 augustus is Jarig geweest Ar- janne van Wijk in Gorkum. Zij is 10 Jaar geworden. En op 31 augus tus Bart de Vries in Hazerswoude Hij werd 7 jaar Alsnog gefelici teerd I Wat een ongezonde kleur en wat Is-ie mager! Hij stootte de profes sor aan, maar die snurkte hard verder en toen hij hdbi in het oor fluisterde, dat hij weer terug was uit Amerika, opende de professor één moment zl|n ogen. gaapt, draalde zich om en.... sliep verder. „Knapido, wordt nou eindelijk eens wakkert" riep hij, maar de professor was nog met geen tien paarden wakker te krijgen. Zijn broer besloot toen een emmer wa ter over hem heen te gooien. „Wat een luilak is het gewor- denl", mompelde hij en terwijl hij een emmer met water vulde, glim lachte hij, toen hij bedacht, wat een verschrikt gezicht hij te zien zou krijgen. Maar de professor? Die ronkte rustig verder en toen gaf de man het maar op. Ik zal morgen maar terua komen, besloot hij. Maar de professor laq ook de volgende dag nog steeds in dezelfde houding te ronken als een beer. Juist toen zijn broer het huis weer wilde verlaten, opende hij zijn ogen. „Knapido, ben je eindelijk wak ker. Voel je je wel goed? Wat ben ik blij je weer te zien. Hoe gaat het?" Slaperig antwoordde Knapido: „Wat doe ik hier op de grond en wie bent U?" „Ik ben je broer, slaapkop en wat jij hier op de grond doet is iets wat een ander normaal mens in zijn bed doet. en dan alleen nog maar 's nachts." „Dan ben Ik toch noq In slaap qevallenl". mompelde Knapido. En toen was hij opeens klaarwakker, bearoette blij zijn broer, en vertel de hem daarna hoe het kwam, dat hij zo lanq had geslapen. „We hebben gelukkig noq der tien dagen. Kom. een flinke kop koffie zal je qoed doen. Laten we samen de stad Ingaan. Ik zal even een taxi bellen!" Terwi|l zijn broer telefoneerde, kamde Knapido zijn haar, waste zijn handen en poetste zijn tan den met schoensmeer. Hij was niet alleen suf van het lanqe sla pen, maar ook erg opgewonden, want voor het eerst van zijn leven zou hij in een auto qaan rijden „Wat een belevenis!", zei hl| on derweg tegen zijn broer, die hem vol verbazing aanstaarde „Wil je soms beweren, dat je Prijswinnaars 24 juli: Anaet Nelisse in An na Jacoba Polder en Corrie v. d. Stel in Nieuw-Vennep. 31 juli: Marin den Hartog in Noordeloos en Hanneke Visser in Rotterdam. 7 aug.: Ada van Breugel In Almkerk en Corry van Win gerden in Ridderkerk. 14 aug.: Annette van Bloois in Alblasserdam en Huub Lief hebber in Den Haag. 21 aug.: Edith Leijdens in Melissant en Petra Woudstra in Monster. 28 aug.: Robert Teerstra in Maassluis en Leo van Winger den in Ridderkerk. door TIEKE SLIJK nooit eerder in een auto hebt geze ten?" „Dit is de eerste keer. waar zou ik de tijd vandaan hebben moeten halen?" „Heb je dan je hele leven nooit eens iets anders gedaan dan stu deren? Ben je nooit eens naar de bioscoop geweest, of naar de ker mis of de dierentuin?" „Nooit!", moest Knapido hem toegeven en toen werd het de om gedraaide wereld. Want In plaats dat Knapido zijn broer de stad zou laten zien, leidde zijn Amerikaanse broer hem rond en die was ver baasd, dat Knapido van de ge woonste dingen, zoals een tram. een muziekuitvoering, een museum bijna niets afwist. Toen zijn broer weer naar het verre Amerika terug moest, besloot Knapido zijn studie vaarwel te zeg- qen. Hij verkocht al zijn boeken en was toen zo rijk, dat hij zijn hele verdere leven niet meer hoefde te werken. Voortaan deed hij niets anders dan reizen en allerlei nieu we dingen ontdekken. „Ik ben wel een professor", zei hij vaak. „maar een domme profes sor. want wat weet ik eiqenlljk af van de daqelijkse dingen om me heen? Niets, helemaal nietsl" EINDE Meisjes en jongens, deze puzzel laat ver schillende soorten lijnen zien: een stippellijn, een ononderbroken lijn, een lijn van streepjes enz. Nu is er een bij die. als je daar met een potlood langs trekt, een dier te voorschijn laat komen. Je moet zelf uitvinden welke lijn dat is. Als je ze allemaal met ver schillende kleuren be werkt, zie je vanzelf welke het moet worden. Sturen jullie de hele puzzel in? Knip het plaatje maar uit en plak het op een briefkaart of briefje. Ik wil graag zien hoe jullie het ge daan hebben. Afgespro ken? Schrijf je er nok even bij wat voor dier het is? De op'ossing insturen voor dinsdag 7 septem ber. Beste Meisjes en Jongens, Ja, hier ben Ik dan weer. Na een hele fijne vakantie ga Ik weer 's met jullie praten. Hoe Is het? Op school alweer gewend? Moeilijker geworden? En jullie die voor het eerst gingen, heb je een aardige juffrouw en leuke klasgenootjes? Jullie kunnen vast al een beetje lezen en schrijven! „Hoe hebt u het gehad, tante Chris?", vroegen velen mij In hun brieven. Nou, heerlijk, jongens. Eerst al het vliegen, dat was een hele belevenis Zomaar hoog In de lucht te zijn, dat is een raar Idee hoor. Het uitzicht is vaak prachtigl Je zit ook wel eens een hele tijd boven de wolken. Die lijken dan net een pak watten. Je zou er zo op willen stappen om eens te voe len hoe dat is. Canada Is een heel mooi land. Het is erg uitgestrekt, je moet soms uren rijden om ergens heen te kunnen. Er zijn veel ber gen en bossen. De huizen hebben grote tuinen, waar jullie fijn zouden kunnen spelen. Het is dikwijls voor de kinderen een eind naar school en dan rijden er speciale school bussen om ze erheen te brengen. Toen ik weer op de krant kwam lag er veel post van Jullie. Leuk dat er toch geschreven is. Nu kon ik tenminste lezen hoe het in de vakantie was. Trudy Weygertse schreef erover, Marjolijn Keizer, Nina de Jong, Tru- di van Andel en Lieneke Trapman, Carolien v. d. Toom. Martin de Zoete, Willy Smit, Edith Leijdens en Tonny de Jong. Edith en Tonny schreven ook over hun verjaardag, evenals Beppie van Boggelen. Jullie hebben het best gehad, dat las ik wel. Heb je de foto's al ingeplakt, Anne Nelisse? Leo en Corry v. Wingerden hartelijk dank voor de kaart. Het is daar mooi hè? Weet je al wat je gaat naaien. Cor ry? Tante Chris doet niet zo lang over de brieven hoor, Leo, ze kan vlug lezen. Netty v. d. Wel leuk dat je mij het plakboek stuurde Ik moet het noq bekijken. Dank ie wel voor je kaart. Liesbeth v. Berkel heb Je veel postzegels? Groeien de poesjes goed? Marion Verheul jij bent verhuisd, hè? Is het een fijn huls? Nu moet je ook naar een andere school Al wat gewend? Marina v. d. Velden gezellig dat je eens schreef Van Jenny heb ik nog niets gehoord. Elly v. d. Berg en Cora van Eijl schreven voor de eerste keer Hoor ik nog 's wat? Renata v. d. Meiden van jou was er een lange brief over Jeugd- Mijn buurjongen Keesje (de lezers ken nen hem reeds) behoort tot het inquisitiety- pe: hij vraagt en vraagt en vraagt Wan hopige ouders zullen mij begrijpen „Wat is driehoeksmeting?" vroeg hij op een mo ment dat ik hem echt niet kon hebben. En dus stuurde ik hem met een kluitje in het riet en ik verstrekte hem een vel zoge naamd driehoekspapier; op dat papier staat een grote, gelijkzijdige driehoek, meestal met zijden van 20 cm, onderver deeld in millimeters, zodat zo'n vel niet minder dan 40.000 kleine gelijkzi|diqe drie hoekjes met zijden van 1 mm bevat. Blijkbaar vond Keesje dit jofel, want hij wierp zich met zijn verovering op de grond en liet mij rustig werken Na enige tijd keek ik op en wederom bleek, dat Keesje een uiterst oorspronkelijke geest met een gevoel voor buitenissige spelletjes bezit Uit zijn kleuterarsenaal had hij zeven stok jes genomen, met afmetingen van 1. 2, 3, 4, 5, 6 en 7 cm. Ik vermoed niet, dat Kees geïnspireerd was door Pythagoras, die bij zondere betekenis hechtte aan de getallen drie en zeven.... Die stokjes legde hij aan elkaar waarbij hij net zo lang probeerde tot het laatste stokje weer aan het eerste aansloot. Na tuurlijk werden de stokjes steeds langs de zijden van de driehoeken op het vel papier gelegd. Weer was er een puzzel te maken en wel een met een groot aantal mogelijkhe den. In de eerste plaats moeten twee op elkaar volgende stokjes een hoek met el kaar maken (zij mogen dus niet in eikaars verlengde liggen). In de tweede plaats is de volgorde willekeurig. Enkele voorbeel den van te verkrijgen figuren zijn: Figuur 1. De zeven stokjes omsluiten een gebied van 66 driehoekjes. Om de figuur te kunnen omschrijven zullen we het volgende afspreken (dit levert geen enkele beperkinq op): 1) stokie 1 (dwz lengte 1 cm) wordt horizontaal gelegd, 2) aan de rechterkant sluit hierop het kortste van de twee aangrenzende stokjes aan; 3) dit kortste stokte is naar onderen qerlcht. In deze figuur 1 volgt rechts op het stokje 1 het stokje 3 (links het langere stokje 5). Dit stokje 3 is naar onderen op de teke ning gericht. De richtingen geven we aan met: lo (naar linksonder), ro. Ib (naar links boven), rb, hl (horizontaal naar links) en hr. De figuur 1 kan dus als volqt worden omschreven: 1, 3 (lo), 7 (hr), 4 (lo), 6 (hr), 2 (Ib). 5 (rb). Figuur 2. De stokjes sluiten nu twee gebieden in van onderscheidenlijk 19 en 27 driehoekjes. De omschrijving luidt: 1, 4 (ro), 6 (rb), 3 (hl), 7 (lo), 2 (hl), 5 (rb). Enkele voorbeelden van zevenstokjes-legging jf- Mr. Van Vorden geeft onderricht in driehoeksmeting met Keesje als bron van inspiratie Figuur 3. Drie gebieden van 9. 4 en 17 driehoekjes worden omsloten door de stokjes: 1. 4(lo). 2(hl), 7(rb), 5(hl), 3(rb), 6(ro). Figuur 4. Hier worden vier gebieden ge vormd van 16, 12, 1 en 1 driehoekjes: 1, 5 (lo). 7(hr), 3(rb), 2(hl), 4(lo), 6(lb). Figuur 5. Hier worden eveneens vier ge bieden gevormd, waarvan er één tussen de drie andere ingeklemd is. Die gebieden tellen 42, 3, 3 en 1 driehoekjes. Men lette er op, dat het kortste stokje naast de 1 steeds naar onderen wijst en rechts van stokje 1 ligt. En nu de problerrten: Probleem 1: Zoek een figuur met één omsloten gebied, dat het maximale aantal driehoekjes telt (dit maximum bedraagt 116; als uitzondering wil ik dit er eens bijzeggen). Probleem 2: zoek een figuur met één omsloten gebied, dat het minimale aantal driehoekjes telt (dat laat ik aan u over). Probleem 3: zoek een figuur, waarbij de volgorde der stokjes 1-2-3-4-5-6-7 Is. Probleem 4: zoek een figuur met twee omsloten gebieden, waarvan het totale op pervlak een minimaal aantal driehoekjes telt (dit aantal is 24). Probleem 5: als probleem 4 maar met drie omsloten gebieden met minimaal aantal driehoekjes (22). Probleem 6: als probleem 4 maar met vier omsloten gebieden met minimaal aan tal driehoekjes (20). Probleem 7: zoek een figuur met twee gelijke omsloten gebieden; dat wil zeggen, dat elk van die qebieden een gelijk aantal driehoekjes omsluit. Probleem 8: zoek een figuur met drie omsloten gebieden, waarvan de aantallen omsloten driehoekjes een rij vormen (zoals 5. 10. 15; of 3, 6, 12; voor wiskundigen dus een rekenkundige of meetkundige rij). Probleem 9: zoek een figuur met één omsloten gebied van 90 driehoekjes. Natuurlijk behoeft u niet alle problemen op te lossen, want u krijgt zonder meer een punt. En voor elk geval nog een punt erbij, dus in totaal maximaal tien punten. Het beste kunt u uw pogingen uitvoeren met halve lucifers op een vel papier met driehoekjes die een zijde ter grootte van die lucifer hebben. Of u snijdt stokjes met lengten 1, 2. 3 enz tot en met 7. r; ke. Drn llis Wilt u voor dit vraagstuk een waar|ele ringscijfer geven (1 als laagste, 10 i h hoogste waardering)? Lj{ De punten die u krijgt zijn bestemd vi el onze doorlopende ladderwedstrijd, waar; j iedereen kan deelnemen. Deze punten w den op uw persoonlijke kaart opgeteke ear Als u blijft oplossen, stijgt uw totaal voo durend totdat ten slotte geen der and( deelnemers een hoger totaal heeft dan tie in welk geval u de ladderprijs wint rre weer met nul punten begint. ne De oplossingen dienen uiterlijk over v weken binnen te zijn op het adres: mr. van Vorden, postbus 1005, Warnsveld. im briefkaart of briefomslag dient „Niet Piek ren maar Puzzelen" te staan terwijl In i u9 schrijven uw volledige naam en adres blokletters moeten zijn geschreven of p tikt. Vermeldt u vooral Indien zich wijzig gen in naam en/of adres voordoen, ook i u in lange tijd niet inzond. Want uw punl blijven geldigi Behalve in uw oplossingen stel ik o groot belang in uw opmerkingen en kril terwijl ik gaarne uw eigen puzzelschej gen ontvang, die, na goed bevondei zijn, worden geplaatst in de lezersserie binnenkort start. Ten slotte: Indien u aan de puzzels bijeenkomst wilt meedoen (25 septembe Utrecht), geeft u zich dan snel op bij heer M. Vader. Meeuwenlaan 17, Lek dorp, onder storting van f 5.- op zijn gi rekening (595494). Nadere Inlichtingen len u dan worden verstrekt Een harte welkom, van uw medepuzzelaars en ondergetekende, zal ongetwijfeld uw zijn, evenals een uiterst gezellige midt mr. G. van Vor „De ruige Biesbosch" door C. Baardman e.a. Uitgave van J. N. Voorhoeve te Den Haag. Prijs: 34,90. In encyclopedieën wordt de Brabantse Biesbosch vermeld als een gebied bij de St. Elisa- bethsvloed (1421) ontstaan (moeras) tussen Merwede, het Land ven Altena, Verlegde Maas en Eiland van Dordt. Het werd met zeeklei opgeslipd en grotendeels ingepolderd. Achter deze summiere be schrijving steekt een geweldig stuk historie. Tot deze conclusie komt men al spoedig bij het le zen van „de Ruige Biesbosch" dat men gerust een waardevol standaardwerk kan noemen. In dit, rijk geïllustreerde, boek heeft schrijver Baardman cum suis, willen vastleggen, wat er in de Biesbosch nu nog is, maar wat binnenkort door de voltooiing van een gedeelte der Deltawerken, voorgoed zal ver dwijnen. De Biesbosch wordt herinnering, de contouren ver vagen. Planologen en landme ters, rijkswaterstaat en heide maatschappij, de mensen van de ruilverkaveling en van de streekplannen, zij kunnen ver tellen hoe dit land gaat worden, maar wie wil weten hoe het eenmaal w^s, die moet de hak kers, rietsnijders, griendwieders en bandsnijders horen vertel len! En niet te vergeten de vis sers en jagers. Er is ook nog wel een enkele oude kooiman te vinden, die nog weet heeft van de stilte in en om de eenden kooien. Hoe hebben de mensen geleefd, die het water in een strijd van vijf en een halve eeuw hebben verjaagd en er land hebben gewonnen? De Biesbosch is nooit een ter rein geweest, waar men op pan toffeltjes kon rondwandelen. In dit boek vindt men boeiend en uitvoerig beschreven hoe het er vroeger was. De wijze "waarop de schrijvers van dit boek de feiten hebben gerangschikt verdient alle lof. Een zeer bijzondere bij dra j_ „De Biesbosch in de Duitse zettingstij d" onder het „Verberg de verdrevenen, raadt de vluchtelingen i (Jesaja 16:3). Maar weinig r sen hebben er weet van wi de Biesbosch in oorlogstijd den is, hoe er gestreden en levens in de wuh« werden gesteld. Nu, zoveel jaren later, i sprake van een vloedvrije I bosch, met een modem la bouw- en woongebied in komst. Ook dit aspect word „De ruige Biesbosch" belicht land. Je hebt er wel plezier gehadl Nelly Hagen Jammer dat je niet naar de afscheidsavond kon. Jacquelien Stolte is Witsnoetje In zijn element? Rob Bokhorst het beste met je en sterkte op de nieuwe school. Leuk dat je meege daan hebt. Gera den Hartog krijg je een nieuwe marmot nu Jo ris er niet meer Is? Bart de Vries dinsdag fijn geweest? Rinske Steeneveld hoe gaat het met Fernando? Wat een mooie naaml Atie v. d. Vlist jullie kun nen heerlijk spelen in de stal. Heb je al veel zegeltjes verkocht? Nely Hagen is het moeilijk op school? Hanneke Lafeber tsjon- ge. wat een mooie prijs heb jij gekregen voor de kleurwedstrljd. Wat moest je kleuren? Was de reünie gezellig? Petra Harkes Ik moet nog even aan je naam wen nen. Meisjes en jongens, dat was een heel verhaal. Ik had ook veel In te halen. Zorgen Jullie weer voor een volte brievenbus? Dag hoor. harte lijke groeten van tante Chris Puzzeloplossing Kaas, meel, zeep, zout, melk, thee. Smidje Verholen en de veedieven van Texas 148: „Ik had er nooit an motten beginnensteunde de oude Ezechiël Bottenbrook, langzaam op de afgesproken plaats afrijdend. „D'r komt ellende van! Niks as ellende..." En misschien had de brave kerel nog wel gelijk ook, want toen hij op de afgesproken plaats was aangekomen, sprong er plotseling een onguur individu tevoorschijn, die gewapend was met een stengun. „Halt, as je leve je lief is!" brulde deze persoon, in wie wij allen Platvink-Jantje na tuurlijk wel herkend hebben. „Goed dat je d'r bent Bottenbroek!" vervolgde hij. „Je zult nou met je wage naar binnen motten en het ken zijn, dat je dan een beetje schieten hoort, want we bennen net bezig die bemoei-al van een Verhole op te zoeke! En as we hem vinde, dan krijgt-ie de volle laag! Voor jou hebbe we verder ook werk zat, want we bennen zwaar an het produceren geweest en de hele bliksemse boel mot vandaag nog weg! En wee je magere |e beente as je in Koutoun ook maar één kik durft te geve over v jf je hier allemaal gezien heb!" Op datzelfde ogenblik drukte Kaa truc-Willem ergens op een knop en zacht suizend opende zich hele rotswand„Rustig naar binnen rij je en geen grappies", I y. lastte Platvink-Jantje. „Wat heb je daar op die kar? Lege kiste?'" ;,J-ja 1-lege k-kissiesstamelde Bottenbrook, nerveus auto het rotshol inrijdend. Daar stonden David N. Olliewoed Sugarface met van woede vertrokken gezichten te wachten. „Waan on ben jij zo nerveus, Bottenbrook?" vroeg David vals. „Omdat1 1: in de kisten zitten!" brulden Billie de Licker en zijn makkers, t ns> wijl ze met de revolver in de vuist uit de schuilplaatsen sprongen »r Ï1S rek ko NEDERLAND I KRO 19.05 uur Voor een briefkaart op de eerste rang, fllmrubr. 20.31 uur Der Bettelstudent, operette 22.40 uur In naam van talloze naamlozen 22.25 uur Staatsbezoek aan Indonesië NEDERLAND II AVRO 19.05 uur Sportpanorama 20.31 uur De Carol Burnett-show 21.20 uur Tommy Tompkins Bushman, tv-film 22.10 uur Rita Reys zingt Burt Bacharach 22.50 uur Journaal. Aansluiten:Staatsbezoek aan Indonesië. HILVERSUM I KRO 19 00 uur Het koor van het Koninklijk Lyceum te Oostende 19 30 uur Troubadour, luisterliedjes 20 00 uur Verzoekplatenprogramma 22 00 uur Happy days 22.40 uur Muzikaal sportprogramma. HILVERSUM II VARA 19.35 uur VARA-Dansorkest 20 05 uur Nederlandse chansons 20.30 uur Schriftelijk en mondeling, hoorspel 22.00 uur Jaap Driesma, plano 22 45 uur Driester 23.15 uur Licht platenprogramma RADIO VANAVOND Hilversum I «02 m. KRO 18 30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 België - Nederland: kin- de rxangfestival. 19.20 populaire Rammofoonmuzlek 19.30 oubadour: luisterliedjes. 20.00 Verzoekplatenrogramma. 22.00 (S) Happy Days. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Muzikaal sportpro gramma met kommenlaren en reportages 23.56-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA 18 00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten 18.20 Uitzending van de Boerenpartij. 18.30 Trio pl: cabaretprogramma. 18.55 Klanksierkunst: vindingrijke bewerkingen van lichte mu ziek. 19 30 Nieuws. 19.35 (S) VARA-Dansorkest met diverse solisten. 20.05 (S) Nederlandse chansons 20 30 Schriftelijk en mondeling, hoorspel. 22.00 (S> Pianorecital. 22.30 Nieuws 2240 Mededelingen 22.45 Driester: actueel programma. 23 15 (S) Licht muziekprogramma. 33 56-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland 1 NOS 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 <K> Reclame. NOS 18J6 <K) Jour naal. STER: (K) 19.00 Reclame. KRO: 19.06 (K) Voor een brief kaart op de eerste rang: voor filmliefhebbers STER 19 55 IK) Reclame. NOS: 20.00 <K> Journaal. STER: 20.36 (K) Re clame KRO: 20.31 KRO-Zo- mertheater: Der Bettelstudent. operette van Carl Millöcker. 32.10 Brandpunt: aktualitelten en meningen. KRO/RKK: 22 40 In naam van talloze naamlo zen. religieuze uitzending. NOS: 22.55 (K) Journaal. Aan sluitend: (K) Staatsbezoek aan Indonesië. Nederland II NOS 18 45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 <K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. AVRO: 1905 Sportpanorama: 13e internationale marathon Enschede STER: 19.55 (K) Re clame. NOS: 20 00 <K) Jour naal. STER: 20.25 (K) Reclame. AVRO: 20 31 (K) De Carol Bur- nettshow 2120 CK) Tommy Tompkins/Bushman, TV-fllm. 22.10 (K) Rlta Reys zingt Burt Bacharach, showprogramma. NOS: 22.50 (K) Journaal. Aan sluitend: (K) Staatsbezoek aan Indonesië. België - Nederlands 18.55 (K) Fabeltjeskrant. 19 00 <K) Groe- nendaal - Poppen filmreeks. (12) 1914 Tienerklanken 19.43 Mededelingen 19.45 Nieuws 20.10 Zoeklicht. 20 15 (K) Snoep niet van de madeliefjes, tv- feuilleton (30). 20.40 (K) Het hoeven niet altijd schlagers te zijn. 22.00 (K) De dief van Washington, serie 22.50 Nieuws. RADIO MORGEN ZONDAG 5/9 Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 (S) Badlnerie: klassieke muziek (gr.) 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Klassieke gewijde muziek (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11-00 Nieuws. 1102 <S> Lichte grammofoonmuzlek. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 (S) Orgelconcert. 12.40 Tussenbei de: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) Klassieke ka mermuziek. 13.55 Literair pro gramma. NOS: 14 15 (S) Lim burgs symfonie orkest met so list. In de pauze: pl.min. 15.00 - 15.30 Adempauze. 16.10 Inter nationale korenwedstrijd. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst 18.00 Schriftnoten. IKOR: 18.30 Mensen: gesprek met u van mens tot mens. 18 45 Kerk veraf en dichtbij. 18.58 Wilde ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S) Musica Sacra: klassieke muziek (gr.). 19.35 Geweldloze weerbaarheid, lezing. 19.50 (S) Concertge- oouworkest (gr.) KRO: 20.30 (S) Uit de lucht gegrepen: een irogramma waarvan u muzl- caal wijzer kunt worden. 22.00 Achtergrondinformatie over xerk en samenleving. 2225 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 (S) Klassiek verzoekprogramma. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: ï.oo Nieuws. 8.10 Voor het plat teland. Aansluitend: postdul- venberlchten. 8.17 Weer of ?een weer. (9.00 Sportmedede- Jngen.) 9.45 Humanistisch Ver- jond. IKOR: 10.00 Onderweg: /an de hak op de tak de kerk door. 10.30 Dienst van Schrift en Tafel. 11.25 Wilde Ganzen 11.30 Reaktief: een programma na kerktijd. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Trefpunt: dlskussle-ru- brlek voor aktuele zaken. 14.00 Country and Western pro gramma NOS: 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. VA RA: 17.00 (S) Latijns-Ameri kaanse muHekshow. 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nieuws. 18.15 Cabaretprogramma. NOS: 18.50 Dlskussleprogramma. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 (S) Klassie ke en moderne muziek (opn.) 20.00 Kritdese Chemie, klank beeld. AVRO: 20.30 (S) Ver zoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 12.45 Radiojournaal. 22.55 (S) Late platen. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platen- programma. 10.00 Nieuws. NOS: 10.02 Reportage van het W.K. Wielrennen op de weg voor profs. AVRO: 11.07 Mu ziek Mozaïek. 12.00 Nieuws. NOS: 12.02 W.K. Wielrennen op de weg voor profs. VARA: 12.07 Verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. NOS: 15.02 W.K. Wielrennen op de weg voor profs. VARA: 13.07 NAR: Ne derlandse Artiesten Revue. 14.00 Nieuws. NOS: 14.02 - 18.00 Langs de lijn: sport en muziek met o.a. W.K. wielrennen op de weg voor profs. (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I NOS: 14.00 journaal 14.02 (K> W.K. wielrennen op de weg te Mendrisio (Zwitserland). 14 12 Weekjoumaal. 14.32 Verkeers informatie 14.35 De verrekij ker 14.45 W.K. wielrennen te Mendrisio (K - vervolg). 14.56 (K) Avontuur in Regenboog- land. TV-serle voor de jeugd. 15 20 (K) W.K. wielrennen te Mendrisio (vervolg). 15 30 (K) Staatsbezoek aan Indonesië, samenvatting van de docu mentaire reportages. 16.15 (K) Wielrennen: reportage van de finish van het wegkampioen- schap voor professionals. 16.55 Toto-uitslagen CVK: 17.00-18.00 (K) Nederlands Hervortnde kerkdienst. TELEAC: 18 20-18.40 EHBO - inleidende les. NOS: 18.55 (JO Pip en Zip. IKOR/CVK/RKK19.00 Bijbel- vertelling voor kinderen (K) CVK/IKOR: 19 05 Zingend ge loven. VARA: 19.30 (K) Hier is Lucy, TV-serle. 19.55 (K) inter view. NOS: 20.20 (K) Journaal. VARA: 20.35 Onder één dak toneelspel van Jan Fabricius (herhaling van 18 november 1967) 22 05 (K) Wij.... en de we reld. een serie luchtige we reldbeschouwelijke program ma's. NVSH: 23 00 Sextant. NOS: 23.20-23.25 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 17.00-18.00 (K) CHIO Rotterdam: reportage van het Concours Hippique internatio nal Organization. 18.55 (K) Pip en Zip. 19.00 (K) Journaal. 19.15 Florls, TV-serle voor de jeugd. 19.46 (K) Studio Sport I 20.35 (K) Op lokatle in.... Hellen- doom. 21.35 (K) Studio Sport II. 22 00 (K) Theun de Vries documentair programma. 22 50-22.55 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum 1 402 m. KRO 7.00 Nieuws 7.11 Het le vende woord 7.18 (S) Badlne rie: klassieke muziek (gr.) 7 30 Nieuws 7.32 Antualtteiten 7.40 (S) Badlnerie: klassieke mu ziek (gr.) 8.00 Nieuws 8.11 (S) Badlnerie: semie-klassieke muziek (gr.) 8.25 Overweging 8.30 Nieuws 8.32 Voor de vrouw en voor religieuzen 10.00 Schoolradio NOS 10.15 De komende week ln het Neder landse muziekleven KRO 11.00 Nieuws 11.03 Voor de zieken 11.30 Bejaardenprogramma 11.55 Mededelingen NCRV 12.00 Los-vast: gevarieerd program ma (12.21 Voor boer en tuin der: 12.26 Mededelingen-t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu: plm. 12.58 Radiorebus) 14.05 School radio 14.30 (S) Vioolrecital 15.00 Hervormde mlddagdienst NOS 15.30 Reportages en commenta ren uit alle delen van het land en veel muziek (16.00 Nieuws) 17.20 Overheidsvoorlichting NCRV 17.30 NCRV en bloc (18.19 Uitzending van de VVD). Hilversum 2 298 m. VARA 7.00 Nieuws 7.11 Och tendgymnastiek 7.20 (S) Spits uur Amsterdam: lichte gram mofoonmuzlek en reportages (7.33-7.38 Van de voorpagina) VPRO 7.54 Deze dag VARA 8.00 Nieuws 8.11 Actualiteiten 8.23 Spitsuur Amsterdam (ver volg) 9.01 (S) Verzoekplaten programma voor de hulsvrouw (9.35-9.40 Waterstanden) 10.00 (S) Voor de hulsvrouw 11.00 Nieuws NOS 1.1.03 (S) Reperto rium: Klassieke koor- en or kestmuziek (opn.) VPRO 12.15 VPRO-maandag. met klassieke en moderne muziek en tussen 14.00 en 14.30 uur lichte muziek 14.30 Schoolradio NOS 14.50 Documentaire over motorraces 15.20 (S) Licht muziekprogram ma 16.00 Nieuws AVRO 16.03 Mikadoo; kindermagazine 17.00 (S) O: Jeugdprogramma 17.40 Overheidsvoorlichting 17.55 Mededelingen. Hilversum 3 240 m. NCRV 9.00 Nieuws 9.03 Pop station (10 00 Nieuws) TROS 11.00 Nieuws 11.03 Suzie Cream Cheese 12.00 Nieuws 12.03 Jam on Radio 13.00 Nieuws KRO 13.03-18.00 Pop-mixture (elk heel uur nieuws). NEDERLAND I VARA 17.00 uur 19.05 uur 19.30 uur 19.55 uur 20.35 uur 22.05 uur 19.15 uur 19.45 uur 20.35 uur 21.35 uur 22.00 uur 17.00 uur 19.07 uur 19.50 uur 20.30 uur 22.00 uur 23.00 uur 19.35 uur 20.00 uur 20.30 uur 22.55 uur *1 mai twi of c (CVK) Hervormde kerkdienst (CVK/IKOR) Zingend geloven Hier Is Lucy, tv-aerie Interview Onder één dak, toneelspel Wij.en de wereld, een serie wereldbesch welljke programma's. NEDERLAND II NOS Floris, tv-8erle Studio Sport I Op lokatie In.Hellendoorn Studio Sport II Theun de Vries, documentair programma. Hel rek ni d IBIS' iari ord HILVERSUM I NCRV EN KRO t! nsp r (CVK) Gereformeerde kerkdienst Musica Sacra; klassieke muziek Concertgebouworkest Uit de lucht gegrepen, muzikaal programma Achtergrondinformatie over kerk en samenlevf Klassiek verzoekplatenprogramma. HILVERSUM II VPRO EN AVRO Klassieke en moderne muziek Krltiese Chemie, klankbeeld Verzoekplatenprogramma Licht platenprogramma

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16