i Verkeersvrij winkelcentrum in Alphen Gerda Stroo was jubilaresse Kosmokomplot gaat niet door na kritiek van rechts en links J. Rampen veertig jaar gemeente-ambtenaar BEKENDMAKING Winkeljuffouw gevraagd Foto D. Kruijt Marktplein in Katwijk ook speelterrein Rijnsburg in oude ansichten Telefooncentrale in Katwijk wordt itgebreid ui Uit de DUINSTREEK Alphen weer in finale Beursoverzicht BEKENDMAKING HAZERSWOUDE RIJNDIJK EEN BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 SEPTEMBER 197*= KATWIJK De heer J. Rampen, chef afdeling financiën ter secretarie, was gisteren precies veertig jaar ge meente-ambtenaar. Ter gelegenheid van dit feit had het gemeentebestuur hem een receptie in het Cleynduin- restaurant aangeboden. Behalve het college van B. en W., de hoofden van dienst, de raadsleden en de ambtena ren, waren ook vertegenwoordigers van allerlei andere instellingen en oud-collega's aanwezig. Burgemeester Vermeulen prees de jubilaris om zijn voortreffelijk werk en dankte hem voor de hulp, die hij tijdens zijn vier bestuursjaren van hem had ondervonden. Wethouder Bergman erkende even eens, dat de jubilaris zijn taak, dank zij diens grote kennis van zaken, enorm had verlicht. De heer J. Vink sprak namens de raadsleden. Hij dacht dat de keus niet toevallig was, omdat nu een „vink" de grote vogelliefhebber Rampen kon toespreken. Gemeente-secretaris J. C. Tieleman was één van de weinigen, die in 1947, toen dc jubilaris hier in dienst trad. al enige Katwijkse jaren achter de rug had. Hij vergeleek de begrotingen: 1,6 en 30 miljoen resp. van tóen en nü. Verder sprak de heer J. Pullen na mens zijn collega's van de afdeling fi nanciën, de heer Stokhuizen, namens de personeelsvereniging, de heer J. Minnee namens de tennisvereniging KL.T.V. en dc heer Van der Horst, als directeur van het verifikatie-bu- reau. Twee tennisjunioren boden bloe men aan. Alle sprekers bedachten de heer Rampen met geschenken. Goud voor W. J. Beyk SASSENHEIM Bister- morgen werd in intieme kring de direkteur van de Raiffei- senbank. de heer W. J. Beyk gehuldigd, die 40 jaar geleden in dienst trad van de toenma lige spaar- en boorschotbank nu de Raiffeisenbank. Voor zitter J. Bak wees op de enorme ontwikkeling van de bank gedurende de periode waarin de heer Beyk de lei ding had. Toen deze in 1931 begon telde de bank twee man personeel, nu 18. Burgemeester Van Kno- belsdorff reikte de gouden medaille behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, uit. Namens het personeel sprak de heer K. J. Meyaard. Een cassette met klassieke gram mofoonplaten, onderstreepte zijn woorden. Binnenkort, als de bloem- bollendrukte voorbij is, zal nog een receptie worden ge houden. LISSE Open huis brandweer. In het kader van de nationale brand weerdag houdt ook de brandweer vaci Lisse volgende week zaterdag „Open huis" van 10 tot 4 uur. LISSE Film van uitstapje. De film, die de heren Cees Blijleven, Wim Kamerman. Teun de Lange en Reng Segers( hebben gemaakt van het uitstapje van de bejaarden, is een groot succes geworden. Gister avond had de „première" plaats in de filmzaal van het Bloembolienla- boratorium; de algemene waardering was groot De burgemeester der gemeente Katwijk maakt ingevolge het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de door de raad dezer ge meente» op 8 januari 1970 vast gestelde herziening, inhoudende een aanvulling van de voorschrif ten, van het bestemmingsplan „Katwijk aan Zee (Centrum)", goedgekeurd door het college van gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland bij besluit d.d. 13 januari 1971. G.S. nr. 263. onher roepelijk is geworden. Genoemde herziening ligt met ingang van 3 september a.s. ter gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. Katwijk. 2 september 1971. De burgemeester van Katwijk. A G. VERMEULEN Op de foto van links naar rechts: het echtpaar Rampen en burgemees ter A. G. Vermeulen. Tel. 14557, na 18.00 uur. Katwijk aan Zee. KATWIJK De verkeerssituatie rond het marktplein is op markt dagen (vrijdag) zo chaotisch, dat het noodzakelijk is de al genomen ver keersmaatregelen uit te breiden. De politie heeft geadviseerd in het be lang van de markt en de veiligheid van de bezoekers de rijbaan van de Admiraal de Ruvterlaan tussen Zee weg en Piet Heinlaan. en van de Piet Heinlaan tussen Admiraal de Ruyter- laan en Jan van Galenstraat, op de marktdagen tussen 12 en 19 uur voor alle verkeer, behalve voetgangers, af te sluiten. Dit is één van de agendapunten waarover de raadscommissie voor verkeerszaken maandagavond zal praten. Voor de eerste maal is een vergadering van een commissie „openbaar" in Katwijk. Het afsluiten voor het verkeer kan worden gereali seerd door het plaatsen van drang hekken, waardoor op de rijbanen ruimte vrijkomt voor het plaatsen van fietsrekken. Als de aansluiting van de Admiraal de Ruyterlaan op de Zeeweg defini tief zou worden gesloten, zou de rest van de week een veilige speelplaats voor de jeugd op het marktplein worden verkregen, omdat daardoor dwars over de markt overstekend verkeer van fietsers en bramfietsers wordt voorkomen. Wel zal dan het marktgebouwije beter moeten worden beschermd met het oog op het risico dat de ruiten bij het balspelen worden ingegooid of -geschoten, zo zeggen b. en w. in hun voorstel aan de raadscommissie.- KATWIJK Voor PIT op pad. Van 6-11 september wordt de jaar lijkse collecte gehouden voor het protestants interkerkelijk thuisfront. De opbrengst is voor de geestelijke verzo-ging van de militairen. Collectanten kunnen zich melden bij H. Noordhuis, Wyborgstraat 24, en in het militaire tehuis aan de Tulp straat. KATWIJK Parkeerverbod „Cleyn Duin". Als de verkeerscommissie maandagavond voor de eerste maal in het openbaar bijeenkomt, zal on dermeer een verzoek van de wijk- vereniging „Cleijn Duin" worden be sproken, om een parkeerverbod in te stellen op de Vreugdeweg. De politie adviseert dit voor de zuidzijde te doen en een parkeerverbod in te voeren voor beide zijden van de Stadhoudersdreef ter hoogte van de winkelflat. KATWIJK Voorrang. B. en w. hebben de kruising Asterstraat Valkenburgseweg als voorrangskrui sing aangewezen, met voorrang voor het verkeer op de Valkenburgseweg. KATWIJK Voetpad. Bij wijze van proef is het éénzijdig parkeer verbod op de Bestevaerweg gewijzigd en het éénrichtingverkeer op ge noemde weg tussen Voorstraat en Hogeweg ingetrokken. De ventweg van de Voorstraat tussen Anna straat de Bestevaerweg is aangewezen als NOORDWIJK Vrouwenbond De Christen Vrouwenbond heeft het programma voor de komende maan den vastgesteld. Het nieuwe seizoen Vit de RIJVSTREEK KOUDEKERK Vanavond vindt o.l.v. de Oranjevereniging „Koude kerk" een lampionoptocht plaats. Deelnemers moeten zich verzamelen op het schoolplein van „De Rank", waar om half acht wordt gestart ALPHEN Bij het verrichten van werkzaamheden in het constructie bedrijf Grimbergen aan de Emma- laan is een 34-jarige Marokkaan bij het verplaatsen van stalen framen door een verrijdbare kraan met een been bekneld geraakt. De man is op genomen in het ziekenhuis Rijnoord. Vit de VEEISSTREEK WOUBRUGGE Geboren: Chris- tiaan P zn v P M Driessen en D C de Vette, Johanna W C dr v A W M Lieverse en C J S v d Salm, Wendy dr v G F H M Soontiën en F E P M v d Helm. Ondertrouwd: Henk J Dokter 26 j en Maartje Slingerland 25 j. Overleden: Martinus J van Tol 86 j. RIJNSBURG In de reeks „In oude ansichten" van dc Euro pese bibliotheek te Zaltbnmmel, is ook een plaats ingeruimd voor Rijnsburg. „Rijnsburg in oude ansichten", een werkje waar de Rijnsburgers ongetwijfeld met veel genoegen kennis van zullen nemen. Dat het een geslaagde aanwinst is. spreekt haast van zelf. want Rijnsburg heeft his torisch veel te bicden en foto's en ansichten waren er genoeg om het boekje aantrekkelijk te ma ken. Samensteller is de heer S. C. H. Leenheer, voor wie het niet zo heel moeilijk was, omdat hij zich nogal eens verdiept in de vroeg ste geschiedenis van dit dorp. De afbeeldingen zijn uit een periode van 1880 tot ca 1930. Vooral uit het gemeente-archief werden veel foto's gebruikt, ter wijl verder de heren C. Noord, P. Hogewoning Hzn. en A. Wolthaus Azn. een bijdrage leverden. De onderschriften zijn kort gehouden. Eén van de leukste foto's is wel uit het begin van deze eeuw met Leen en Huib van Egmond op de bokkewagen. Verder de Rijnsburgse handelsman Hendrik de Mooij, die er met z'n honde- kar op uittrok, 1885. Bollenpoten gebeurde ook al in 1911, zoals een foto laat zien. Uiteraard ontbreken dorpsge zichten niet: de achterzijde van de Dubbele Buurt, Katwijkerend en Kerkstraat. Om maar een paar voorbeelden te noemen. KATWIJK/RIJNSBURG In Kat- wyk, Rijnsburg en Valkenburg is ai lange tijd een wachtlijst voor tele foonaansluiting. Regelmatig komen aanvragen binnen, maar het tele- foondistrikt 's-Gravenhage, waaron der de drie gemeenten vallen, kan er niet aan voldoen. Binnen een jaar hoopt de PTT ech ter een groot aantal nieuwe nummers te kunnpn aansluiten. Men is name lijk van plan de telefooncentrale in Katwijk te gaan uitbouwen. Volgens een woordvoerder van het telefoon- distrikt zou deze uitbreiding in het voorjaar van 1972 geschieden. Op het ogenblik zijn er ongeveer twaalfhonderd aanvragen genoteerd. LISSE Zilveren jubileum De heer H. M. M. Paard ekooper vier de zijn zilveren jubileum bij de NV ElectriciteitsbedTijf Hillegom-Lisse- Sassenheim. In zijn functie van pre sident-commissaris overhandigde burgemeester H. Baron van Knobels- dorff hem een radio-cassette-recor- der en een enveloppe met inhoud; ook het personeel bood een envelop pe met inhoud aan. Vil tie ROI.LEUSTREEK SASSENHEIM Politie zoekt getuige. Op 22 juli om kwart voor zeven gebeurde op de Teylingerlaan een ongeval, waarby een inwoner uit Groningen ernstig werd gewond. Hy verkeert nog steeds in levensgevaar. Oorzaak van het ongeval met de bromfietser was een loslopende hond. De groepscommandant van de rijks politie verzoekt alsnog de getuige van het ongeval zich op het bureau aan de Wilhelminalaan te melden (tel. 02522 -11166). SASSENHEIM Loket voor ver zamelaars. Op initiatief van enkele leden van de Vereniging van Post zegelverzamelaars „Sassenheim" en met medewerking van de directeur van het plaatselijk postkantoor is er vanaf dinsdag 21 september, iedere derde dinsdag van de maand een loket geopend voor postzegelverzame laars van 17.00 tot 18.00 uur. Men kan zegefls van de Nederlandse An tillen en Suriname tegen nominale prijs kopen, zonder b.t.w.-toeslag. Verder zijn de normale Nederlandse postzegels die niet meer aan de loket ten verkrijgbaar zijn, maar nog niet zijn uitverkocht bij de filatelistische dienst der PTT nog te bestellen. begint donderdag 16 september. De heer en mevrouw G. N. Olffs zullen dan reisbeschrijvingen geven van Schotland en Engeland. NOORDWIJK Ernstig gewond Gistermiddag omstreeks half vier werd op de Van de Mortelstraat een 74-jarige vrouw uit de Zeeger de Moorstraat ernstig gewond. Bij het oversteken ter hoogte van de St. Je- roensweg lette zij niet op het ver keer uit de richting Noordwijk. Zij liep tegen een Duitse personenauto op. De vrouw werd tegen de grond gesmakt en is met ernst:p hoofdletsel naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht RIJNSBURG Concert Het Orgelcomité organiseerde een piano orgelconcert op donderdag 9 septem ber, door Peter Bontje (piano) en Jan Raas (orgel). Het programma ver meldt werken van Bach, Schubert, Messiaen en Ravel. Ten slotte wordt geïmproviseerd op een thema, dat in de pauze kan worden opgegeven. Het concert wordt gehouden in de Imma- nuëlkerk om 8 uur. Katwijker 40 jaar bii de P.T.T. KATWIJK In restaurant Cleijn Duin werd gistermiddag de heer K. H. Mugge, Toren straat 1, gehuldigd. Hij is veer tig jaar werkzaam bij de PTT. De heer Mugge (64 jaar) kreeg veel collega's, vrienden en be kenden op zijn receptie. Hij kwam destijds als nachttelefo nist in dienst. Nu heeft hij de zorg op zich voor het onderhoud van de PTT-gebouwen. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 3 september: Hoog water 1.29 en 13.58 uuj:, laag water 9.45 en 22.08 uur. SCHEVENINGEN Drie wyk- kerkeraden van de hervormde ge meente van Schcveningen hebben gisteravond per telegram protest aan getekend tegen de manifestatie Kosmokomplot, die door Kerk en Wereld in Driebergen zaterdag en zondag zal plaats hebben. Het zjjn de w(jkkerkeraden van wyk 1 Oude Kerk, wykpredikant ds. Jac. de Vries, wyk 2 wykpredikant ds. H. van Niel en wyk 5> wykpredikant dr. C. Beze- mer. In de begeleidende brief vraagt men zich af ten eerste hoe het mogelijk is dat onder auspiciën van de Kerk en de kerk hierin min of meer ver tegenwoordigend zo'n ultra links gerichte eenzijdige conferentie wordt belegd. Ten tweede hoe het mogelijk is dat de Generale Synode geen en kele stem schijnt te hebben in wat door Kerk en Wereld wordt georgani seerd en in de kerk en in de wereld wordt gepresenteerd. En ten derde wordt gesuggereerd of deze toestand zo moet voortd/uren en zo'n organi satie als Kerk en Wereld een heel eigen leven moet leiden waar de kerk als zodanig die wel haar naam geeft en fondsen beschikbaar stelt als het er op aankomt niets in te zeggen zou hebben. Ook de kerkeraad van Katwijk aan Zee had tegen het Kosmokom plot geprotesteerd. „Hervormd Nederland" van deze week heeft zich kritisch opgesteld t.a.v. Kosmokomplot. Allereerst vindt H. N. het een vreemde zaak, dat de organisatoren voor Kosmokomplot ook de CPN hadden uitgenodigd. (Overigens heeft de CPN laten we ten geen enkele belangstelling te hebben voor deze zaak). H.N. schrijft „Principieel is een communistische partij uit op het omverwerpen van de democratische rechtsorde en het vestigen van een communistisch re- rime. O.i. ontbreekt derhalve iedere grond aan het zoeken naar samen werking met communisten.' Maar verder acht H.N. het alleen uitnodigen van „linkse" partijen met uitsluiting van „christelijke" par tijen een „onverstandig besluit." „In de eerste plaats omdat de in druk zou kunnen worden gewekt, dat met politici uit de christelijke partijen niet te praiten valt over Noordwijk feest NOORDWIJK De oranjefeesten zijn begonnen. Op het plein rond het raadhuis en de Grote Kerk staan vermakelijkheden en kramen waar voor de jeugd al direkt grote belang stelling toonde. Er werden volksspelen gehouden. Bijzonder attraktief was het mast- klimmen. Van de zeventien deelne mers bereikten er elf de top. Ringrijden op de fiets: 1 Rob van der Ploeg. 2 Ruud van Schie, 3 Frans Steenvoorden, 4 mevr. Van der Ploeg, 5 Hein Hoogeveen, 6 Sjaak van Schooten. Aan het tobbetje steken deden honderd dames en heren mee. Menige mislukte poging leverde een nat pak op. Twee dames legden be slag op de tweede en vierde prijs: Plonie de Haas en Margareth van der Meer; bij de heren eindigden Frans Steenvoorden op de eerste en Jan Hoogstraten op de derde plaats. Uitslag kussenslaan: 1 Loek van der Zalm. 2 Harry van Rhijn, 3 Hans van der Holst en 4 Dick van Rhijn. WATERSTANDEN DEN HAAG. 2 september Water hoogten v#i hedenmorgen: Konstanz 345 onv„ Rheinfelden 255 —7, Straatsburg 258 —10. Pllttersdorf 398 —3. Maxau 459 +9. Plochlngen 130 +13. Mannheim 245 +2. Stelnbach 107 +1. Malnz 268 5. Blngen 161 —5, Kaub 178 —4. Trier 230 —5. Ko blenz 177 i, Keulen 138 —9. Ruhrort 302 —5. Loblth 918 +2, Pannerdense koD 891 3. Nijmegen 710 +9, IJaselkop 835 +5. Eefde IJs6el 340 +8. Deventer 228 8. Borgharen 3800 onv.. Belfeld 1080 —5. Grave beneden de sluis 503 onv. De minste waterdiepten In de vaar geul. heden vermeld op de waarschu wingsborden. zijn in centimeters: Spijk— St. Andrles 310. Driel—Amerongen 265, IJ86elkopDoesburg 265, Doesburg—Zut- pren 265. ZutohenDeventer 270. Deven ter—Windesheim 270. Op de IJssel bij km ral 923 tussen Brummen en Zutphen zal de afvaart zijn gestremd van donderdagavond 20..00 uur tot vrijdagochtend 06.00 uur. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 1 september De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpa pier geldend in Amsterdam op de vol gende werkdag lulden heden: Dollars 3.38—3.46, Ponden 8.40—8.60, Belg. frs. 7.00 —7.20, Dm. 100.00—102.50, Den. Kr. 45.50— 47.50. Lires 55.00—57.50. Escudo's 12.0O— 12.60, dan. Dollars 3.33—3.03. Fr. Frs. 63.50—65.60, Zw. Frs. 85.50—87.50. Zw. Kr 66.50—68.59. Nor. Kr. 48.50—50.50, Os. Sch. 14.10—14.35. Peseta's 4.90—5.15. A9 dam se wisselmarkt AMSTERDAM, l september Contante prijzen: Londen 8.47'/«8.47%, New York 3.44H—3.45A, Parijs 62.58—62.63. Brussel 7.13»/t—7.13%, Frankfort 101.27%—101.32%, Stockholm 67.79»/»—67.84"/,, Zürich 86.11% 86.16"/,. Milaan 56.15%—56.20%. Kopen hagen 46.88"/,46.83%Oslo 49.78"/,49.83%. Wenen 14.06"/<—14.07'/., Madrid 4.90—5.15, Montreal 3.30%—3.39%. ALPHEN Doordat ook dc ploeg van Doetinchem in de gis teravond in het Belgische Oost ende gehouden wedstryd „Spel zonder grenzen" niet boven de eerste plaats van Alphen met 44 punten kon komen zal Alphen ons land opnieuw in de landelijke finale van dit televisiespel verte genwoordigen. Deze finale zal plaats vinden in het Duitse Essen op 15 sep tember. Oostende werd gisteren met 50 ptn eerste gevolgd door het Zwit serse Ensiedeln met 43. Doetin chem eindigde als derde met 35 en vierde werd Pcsaro Italië. Als vijfde eindigde het Engelse Bour nemouth met 32 en het Duitse Leek en het Franse Lebourne eindigden samen op de laatste plaats met 23. Burgemeester Gallas zal met de wethouders de finale in Essen bijwonen. Zaterdag 11 september vertrekt de ploeg per bus naar Essen. het wegnemen van concrete belem meringen in de zaak voor de vrede in de wereld", aldus H.N. Men vindt het een raadsel, dat men niet zou willen spreken met politici als mr. C. A. Bos (CHU), drs. J. de Ko ning (ARP) en dr. ir. De Zeeuw (KVP). „In de jaren vijftig heeft de her vormde synode een herderlijk schrij ven doen uitgaan over Christen zijn in deze samenleving. Daarin werd door de synode met klem gewaar schuwd tegen de zonde der vereen zelviging in de politiek. Het is een vereenzelviging wanneer men als stichting, nauw gelieerd met een kerk, op een dergelijke een zijdige wijze een bijeenkomst (mede) organiseert", aldus het commentaar in H.N. Inmiddels heeft de stichting Sja- loom zich van Kosmokomplot terug getrokken, omdat men niet wil mee werken aan een „kleurloze meeting" in het geval ook anderen dan al leen de uitgenodigden uit de oppo sitiepartijen aan de discussie zouden deelnemen. Hetgeen niet het geval is, maar het zou vanwege de opge stoken krtiek alsnog het geval kun nen zjjn. Nu Sjaloom zich heeft terugge trokken, heeft Kerk en Wereld Kos mokomplot afgelast „nu duideljjk is geworden, dat de oorspronkelijke bedoeling niet kon worden verwe zenlijkt. AMSTERDAM, 1 september De internationals toonden woensdag een wat vriendelijker gelaat. Moest AKZO bij opening nog terug van f 77,10 naar f 77, de overige fondsen hadden alle een betere start. Hoogovens spande de kroon met een winst van f 1,30 op f 70. Unilever begon f 0,50 hoger op f 115,60 en gaf daarna een sterke stijging te zien. Philips was f 0,20 beter op f 37,80 en blies een dubbel tje op f 140.60. KLM volgde Wall Street met een verlies van f 1 op f 123. Hcineken was met een achteruitgang van f 6.50 op f 230,50 erg flauw. Bij de banken moest Amrobank f 1,90 terug naar f 56,20, maar A.B.N. opende onver anderd op f 275. Nationale Nederlan den was f 1,70 In opmars op f 65. De cultures gaven alle een afbrokkelend beeld te zien. In de scheepvaartsector was Kon. Boot f 1 hoger op f 97 en Van Ommeren een punt op 257,5 pnt. Scheepvaart unie moest f 0,30 prijs geven op f 63,50 en ook HAL meest fractioneel terug. De staatsfondsen- markt was opnieuw licht verdeeld. Op de kalme lokale markt hielden winsten en verliezen elkaar zo'n beetje in evenwicht. De chemiesector kon zich iets herstellen. Zo was gist f2 hoger, ACF f3 en Cindu f2,30. Naar- den moest echter f 1,50 terug. Amev steeg f 1,80 en Stad Rotterdam 10,80. VNU was weer f3 beter. Pak hoed was f 1 in herstel. Het beleggings fonds Unit as won f2. Aan de andere kant moest Bijen, korf 7 pnt achteruit en Van Nelle 9 pnt. Elsevier was weer f3 op zijn retour. Econosto moest f 0,50 prijsgeven en Bos Kalis f0,70. Een gulden ver lies was onder andere weggelegd voor Gelderland-Tielens, Hagemeyer en Scholten-Honig. Interlas daalde 7 pnt. Bij de internationals had ^oogovens de winst rond een uur opgevijzeld tot f2 op f70,70. Philips was toen echter een dubbeltje gedaald beneden de slotkoers van gisteren op f37,50. De andere fondsen bleven rond het ope- ningspeil schommelen. De overige ac tieve waarden gaven over het alge meen een dalende tendens te zien, waarbij Heinekcn snel afzakte tot f237,50. een verlies van f7,50. Koudekerk „Een welbekend persoonlijkheid in het dorp met ee lief, zacht, karakter". Zo kenschet ste burgemeester Van der Lindei gistermiddag Mej. Gerda Stroo tei voeten uit. Gisteren herdacht mej Stroo het feit dat zij 25 jaar in over heidsdienst werkzaam is, waarvai ruim 23 jaar op de gemeente-secre tarie van Koudekerk. Helaas heef de jubilaresse al enige weken we gens ziekte haatr werkzaamheden ni kunnen doen. De heer Van der Lin den was in gezelschap van o.a. wet houder W. van Vegten, Gemeente secretaris D. van Brakel, hoofdei van dienst en collega's Van Mt Stroo. Gerda Stroo begon haar loopbaai in Koudekerk als schrijfster. Ni houdt zij zich bezig met de be vol kingsadministratie en de burgerlijl stand. „U staat nog steeds beken* als het lopende archief van de ge meen te", aldus de burgemeester. Bi haar komst in 1948 had Koudekeri ruim 1800 inwoners, sindsdien heef! zij eenzelfde aantal „bijgeschreven" Haar opgewektheid geen mo ment verdwijnt d'e stralende glim lach van haar gezicht komt goe< van pas wanneer zenuwachtige va ders zich aan de balie melden. He aantal geboorteakten dat zij heef opgemaakt wordt geschat op 750 to 900. Als ambtenaar van de burger lijke stand heeft zij naar schattirij 350 tot 400 huwelijken tot stand ge bracht (gemiddeld 15 tot 20 per jaar) Uit d'e toespraakjes van gemeente secretaris Van Brakel en ohef-fiman ciën de heer Oh. van die Ven, bleek dat mej. Stroo ook een aparte plaat inneemt op het gemeentehuis. Wethouder Van Vegten: „Wij zijl samen meegegroeid met de verande ringen die zich de afgelopen jarer hebben voltrokken". Als blijk van waardering ontvin mej. Stroo uit handen van burge meester Van der Linden een enve loppe met inhoud, alsmede een grot fruitbak. Haar collega's overhandig den boekenbonnen. De feestvreugd! werd nog verhoogd door de vel< bloemstukken. In haar dankwoord bracht mej Stroo tot uitdrukking dat zij haar blijheid om het werk steeds weer aan te vatten, put uit het vertrou wen in die liefde van God. In het verenigingsleven is mej. Stroo o.a. werkzaam als bestuurslid van de Interkerkelijke Evangelisatie- commissie. Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de hiernagenoemde bestem mingsplannen en in samenhang met artikel 50, lid 8, van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de daarbij genoemde bouwplannen: 1. van het bestemmingsplan „Kat wijk aan den Rijn", voor het bouwen van een kantoorge bouwtje achter de woning Molentuinweg 7 te Katwijk aan den Rijn. op het perceel ka dastraal bekend gemeente Kat wijk, sectie B, nr. 5534; 2. van het „Wederopbouwplan Katwijk aan Zee", voor het uit breiden van het winkel-woon huis, staande aan de Drieplas- senweg 3 te Katwijk aan Zee, op het perceel kadastraal be kend gemeente Katwijk, sectie A. nr. 13197. De tekeningen behorende bij ge noemde bouwplannen liggen vanaf 3 september 1971 op de gemeente secretarie (kamer 12) gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vrijstel lingen schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk, 2 september 1971. Burgemeester en wethouders van Katwijk, de burgemeester, A. G. VERMEULEN de secretaris, J. C. TIELEMAN. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor kleine wijk (gedeelte Rijndijk) Zeer geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen afd. inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710 - 31441. ALPHEN De Van Mandersloo- straat, wel genoemd de Alphense Kalverstraat, is al een lange reeks van jaren in verkeersopzicht een zorgenkind van de gemeente. En de daaraan grenzende delen van de Hooftstraat, waar ook tal van mid denstandszaken gevestigd z(Jn, delen daarin. Nu bestaan er, zoals bekend, plan nen tot een sterke uitbouw van het „stadscentrum". In het kader daar van zal het bestaande centrum in hoofdzaak gevormd door de genoem de winkelstraten dienen te worden aangepast. In de gesprekken hierover met middenstanders en/of bewoners van de Van Maoviersloostraat en de daarachter gelegen Rijnkade is er, aldus een schrijven van de directeur van Gemeentewerken, op aangedron gen nog vóór de realisering van de uitbreiding van het winkelcentrum tot een modernisering van het win kelcentrum te komen. Mede naar aanleiding daarvan heb ben de politie en de dienst van Ge meentewerken een plan opgesteld om op korte termijn fasegewijs te komen tot een aantrekkelijk en ver keersvrij winkelcentrum. Hierbij wordt gedacht aan het zo mogelijk nog in oktober afsluiten van de Van Mandersloostraat voor alle verkeer, behoudens bevoorradend verkeer ge durende bepaalde uren van de dag. vóór 5 december gevolgd door het, in samenhang met een aantal verkeers maatregelen, uitbreiden van deze voorzieningen in delen van de Hooft straat en zo mogelijk de Raadhuis straat In een daarop volgende (in samen werking met belanghebbenden te be palen) fase kan dan na aanleg en vernieuwing van rioleringleidingen en kabels geheel of gedeeltelijk een definitief voetgangerskarakter aan deze winkelstraten worden gegeven. Daarbij is bijvoorbeeld van belang in hoeverre voor verkeersomleiding

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4