AUTOBIOGRAFIE iescheiden remsysteem verplicht in 1974 Cruijff - wegens gebrek aan bewijs - vrijuit Engelse auto-industrie wil tegenaanval in de EEG Verlies Feijenoord door twee treffers Ressel Door Sicco de Jong Autoverkopen in Engeland Leif Ericson niet de eerste Ree remise Judojeugd in Nederland ïhterop aci Duke Ellington naar USSR Hooimeüer ontkent fusie»eruchten Geen gezamenlijke predikant voor de Westzaan 11 DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1971 De verkopen van niet-Engel- auto's in Engeland zijn in het }lg| erste halfjaar van 1971 meer oegenomen dan de totale auto verkoop. Vooral tengevolge van Ford-staking in het begin an dit jaar hebben de „grote uit de Britse auto-indus- rie in eigen land 2% minder uto's verkocht dan vorig jaar. laar hun export steeg niette- ïin en bereikte de recordwaar- e van 200 miljoen pond sterling ƒ1,7 miljard gulden). Wanneer Engeland tot de EEG «treedt, zullen import en export erder stijgen, doch zo verwach- n de Britse autofabrieken met ieer stijging voor de export dan oor de import. British Leyland wil i de periode 1970-1975 zijn export aar de EEG zelfs verdubbelen. De Sun beam 1250/1500 krijgt te Coventry een electroforese-lakbehande- ling volgens de modernste principes in de auto-industrie. 0/ RENAULT Op dit moment hebben de niet- Ingelse merken 19 pet. van de au- iverkoop in Groot-Britannië in anden tegen 13 pet vorig jaar. In bsolute aantallen Is Renault de innaar met een stijging van meer an 40 pet. tot ruim 22.400 eenheden, enault is daarmee VW-importeur 1 in Engeland, dicht genaderd: e VW-import steeg met bijna 30 t. tot 25.000 wagens. Fiat ging bijna 40 pet. vooruit en emt met 15.800 de derde plaats in. Opel verkoop vervijfvoudigde ijna, die van Simca en Peugeot srdrievoudigde ongeveer, Saab iram op 2'/» maal zoveel als vorig ar en een verdubbeling van de ;rkoop in Engeland noteerden udi, DAF en Toyota. Maar toch is de vooruitgang van enault nog kleiner dan die van ritish Leyland, welk concern met ijn nieuwe Morris Marina het «est van de Ford-staking kon pro- teren een vooruitgang van 220.000 aar 256.000 wagens. Ford verloor op Engelse markt zwaar terrein: er rerden 65.000 Fords minder ver- ocht dan in het eerste jaar van 97ö. Fords produktieverlies door de taking bedraagt 150.000 auto's. EXPORT Hoewel dit ook een negatief effect ;eft voor de export, is met deze tvoer toch een vooruitgang ge- «kt, dank zij nieuwe successen in Verenigde Staten en de EEG. In V.S. is het vooral de „wreker" an Chrysler, de Sunbeam 1250/1500 in Amerika Plymouth Cricket ge- lamd, naar een bekende tv-stripfi- ïur. In de EEG is in het bijzonder Bri- sh Leyland actief, terwijl in ons nd Vauxhall goede zaken doet met Viva HC. Frankrijk, dat zulke rallende exportsuccessen in Enge- rid behaalt, wordt ook als afnemer ior de Britse auto-industrie steeds langrijken Deze uitwisseling van produkten ichen de Britten toe. Zij voelen ch zekerder dan ooit, nu de maat- gelen van de regering-Heath om stakingen tegen te gaan en de toverkoap te stimuleren al een Idelijk effect sorteren. Het voor dicht van het EEG-lidmaatschap de verbetering van de economi- le situatie in Engeland die op n duur ook nog een impuls door tariefafbraak zal krijgen leidt enthousiaste verwachtingen. Een efficiënte massaproduktie voor de Morris Marina, welk model aan het einde van dit jaar ook in Nederland verschijnt. De fabriek te Cowley werd geheel gemoderniseerd door Britisch Leyland. Volgend jaar hopen de leiders van de Britse auto-industrie eindelijk eens een produktiecijfer te bereiken, dat boven de 1.868.000 van 1964 uit komt. Sindsdien stagneert de Britse autoproduktie, vooral door de gerin ge vraag in Engeland zelf en door de stakingen, die zich steeds voordeden als er juist weer wat perspectief in de situatie kwam. In 1970 bouwden de Britten 1.641.000 personenauto's. De Franse autoproduktie bedroeg in 1964 nog maar 1.390.000 personenwagens, maar steeg tot vorig jaar sterk en bedroeg toen 2.458.000. De cijfers spreken voor zich. VERANDERINGEN In de auto-industrie en naar men hoopt ook in de vakbonden worden de Britten geconfronteerd met grote veranderingen. Eveneens in de appreciatie van het eigen pro- dukt. De consumentenonderzoekin gen van de bladen „Which" en „Dri ve" waaruit aan het begin van dit jaar een groter vertrouwen voor VW, Renault en Volvo bleek dan voor de Engelse produkten, heeft Harold Wilson's oude en nationalis tische idee van „buy British" voor goed geëlimineerd. De vier leiders van de grote auto concerns, Lord Stokes van British Leyland, William Batty van Ford. Alex Rhea van Vauxhall en Gilbert Hunt van Chrysler, zien deze opinie wijziging als een normale zaak. In elk Europees land koopt men im mers steeds meer buitenlandse pro- dukten. Dat die produkten beter zouden zijn dan de Engelse auto's wordt UIT RODE CIJFERS Chrysler United Kingdom en uxhall zijn uit de rode cijfers ndaan gekomen en British Ley- id boekt een opmerkelijke stijging de winst. De investeringen, ge an voor de Sunbeam 1250/1500, de va HC en de Morris Marina, blij- rendabel. Chrysler U.K. ver- opt intussen ook de Simca's van rysler. )pel heeft een goede troef in han- a om de Engelse consument in de intenkring te halen. Fordspositie door de staking wel vertroebeld, Ltr bij Ford of Britain ziet men al bij voorbaat als een roos- rig jaar. verkopen marktaan marktaan le halfj. '71 deel '71 deel '70 1. Britsh Leyland 256.098 41,3'/. 37,4*/. 2. Ford 99.718 16,1*/. 27,9% 3. Vauxhall 72.046 11,6*/. 10,1»/. 4. Chrysler U.K. 69.263 11,2'/. 11,0% 5. Volkswagen 25.028 4,0% 3,3% 6. Renault 22..443 3,6% 2,7% 7. Fiat 15.795 2,6% 1,9% 8. Chrysler-France 10.988 1,8% 0,6*/. 9. Volvo 8.113 1,3*/. 1.0% 10. Audi-NSU 6.355 1,0% 0,7% 11. Öpel 4.574 0,7% 0,2% 12. DAF 4.002 0,7% 0.3% totaal Britse auto's 500.818 80,8% 87,0% totaal import-auto's 118.769 19,2% 13,0% 1975-modellen, die voor okto- 1974 geïntroduceerd zullen wor- moeten alle een gescheiden ïsysteem hebben, aldus een richt- n van de EEG. Het gaat hier niet een dubbel remsysteem, maar afzonderlijke circuits voor de S lor- en achterwielen indien elk.cir- it voor het remmen op twee wie- i dient. V Polvo introduceerde al enkele ja- W i geleden het nog veiliger geschei- ri remsysteem, waarbij twee cir- its elk op drie wielen werken. Het teem met afzonderlijke remcir- ts voor de voor- en achterwielen rdt reeds door de meeste autofa- kanten op de meeste personen- omodellen toegepast. Zeker de J* u uwe modellen, die thans verschij- L Voor vrachtauto's is een ge- |25 «iden remsysteem vrij algemeen. I* onder gescheiden remsysteem i een lek met name in de remlei- [89 2en fataal zijn. Bij afzonderlijke puits zal echter in het algemeen I' één circuit uitvallen en be- t men ongeveer de halve rem it afhankelijk van het feit of om de voor- of achterwielen op het langere remspoor scheef trekt. Volvo heeft dit risico met het sys teem op drie wielen voorkomen; voor bijv. Rolls Royce is er een dub bel remsysteem, dat op alle vier de wielen werkt. De Europese ministerraad neemt evenwel met het systeem op 2 wie len genoegen. Een schema van een gescheiden remsysteem, waarbij.één circuit ge stippeldop de voorwielen werkt en één circuit op de achterwielen (de dikke lijn). Deze doorsnee is een tekening van de gescheiden cir cuits voor de Fiat 127, welk model binnenkort in Nederland tal ver schijnen. door de vier topmannen resoluut te gengesproken. De exportprestaties wijzen het tegendeel uit en ook ver gelijking met andere produkten van ÓM, Ford en Chrysler welk Ame rikaans trio de helft van de Britse autoproduktie beheert valt gun stig voor de Engelse auto uit. KRITIEK Wellicht heeft een te gecompli ceerde produktie de kritiek van de consumentenbonden nog afgezien van afwerkingsproblemen door sta kingen in de hand gewerkt. In elk geval is nu de efficiency bij het ontwerp van nieuwe auto's en de modernisering van nieuwe fabrieken het richtsnoer. Het Britse probleem is geweest, dat de verouderde sociale structuur en het economische nadeel van een stagnerende produktie modernise ring in de weg stonden. De leiders van de auto-industrie zijn er echler van ovèrtuigd, dat nu de voorwaar den geschapen zijn om bij te blijven. Er is de laatste jaren al veel ten' gunste veranderd, met name sinds de fusie van British Motor Holdings met Leyland in 1968 en de sanering van de oude Rootes Group door Chrysler sinds 1967. Lord Stokes bouwde de oude fabriek te Cowley geheel om voor de introduktie van de Marina en Gilbert Hunt deed hetzelfde met de fabriek te Coven try, waar nu de Hillman Avenger of Sunbeam 1250/1500 gemaakt wordt. VW mag met Audi-NSU dan 5 pet, van de Engelse automarkt veroverd hebben: Lord Stokes mikt op 5 pet. van de veel grotere "Europese markt voor British Leyland. De Amsterdammer Leijn Loevesijn, die dinsdagavond in Varese het we reldkampioenschap op de sprint voor profs veroverde, met beker en me daille bij zijn aankomst op Schiphol Cruijff Het was al laat in de avond toen we wat je noemt echt plezier in het medium begonnen te krijgen. Dat was in Studio Sport dat verslag deed van het tuchtcollege dat de affaire- Cruijff moest beslechten. Een belang rijke getuige a charge, een bonds- bons, was niet verschenen omdat hij, volgens Kuiphof met vakantie was of moest verhuizen en de Hagenaar Ad vocaat, die op een verkeerde manier zou zijn geschopt, verklaarde dat hij in het geheel niet was geschopt maar dat hij over de bal was gestruikeld. Bij het horen van al dat moois was er tegelijk toch ook veel te klagen. De voetbalrechters houden zich, net als echte rechters, aan een filmverbod en dat moet in hoge mate worden be treurd. Kuiphof is namelijk een zachtmoedig mens en we hadden al maar het storende gevoel dat hij ons de helft niet aanzegde. Overigens was hij het die jl. maandag een pleidooi hield voor het ter zitting vertonen van tv-fragmenten zodat iedereen zou kunnen zien wat er werkelijk was gebeurd. Gisteravond werd het mo ment van Cruyffs overtreding nog een paar keer vertoond, maar er werd niet verteld of dat ook op de zitting is gebeuj-d. Over voetbal gesproken: NCRV's „Spel zonder grenzen" zal het de vol gende keer moeten opnemen tegen cupvoetbal op het andere net. Als we het goed zien, zal het daartegen roemloos ten onder gaan. Want on danks het feit dat het spel in allerlei vormen en formaten de afgelopen sei zoenen op het scherm is geweest, is het toch altijd een spel gebleven en geen sport geworden. Met sport heeft het in ieder geval gemeen dat het er nogal ruw kan toegaan. Zelden hebben we op het scherm iemand zo op zijn gezicht zien vallen als gister avond die ene fietser. C.J.L. Van onze speciale verslaggever UTRECHT Johan Cryyff gaat vrijuit. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Ajax-ster gisteravond in Utrecht wegens gebrek aan bewijs vrijgesprokenop de beschulidiging van een rapporteur, dat hij de FC Den Haag-speler Dick Advocaat zou hebben nagetrapt. De tuchtcommissie achtte in de verklaringen van de getuigen geen voldoende gronden aanwezig om tot veroordeling over te gaan. De zoveelste affaire, waarin Johan Cruijf het middelpunt vormde, had al voor' de zitting in één van de broeie rig hete bovenzalen van het Stichtse hotel Terminus veel stof doen op waaien. Want het grote strijdpunt bij voorbaat was, of het tuchtcollege vol ledig bevoegd en of de heren de tele visiebeelden van Ajax - FC Den Haag (op 22 augustus gespeeld) als een stuk bewijsvoering zouden hante ren. Dat laatste bleek niet het geval. De door de NOS diverse keren herhaalde beelden van de gewraakte actie ble ven volkomen buiten schot. Vreemd genoeg overigens, want in de kwestie - Van Hanegem, die vorig seizoen wegen natrappen van NEC-verde- diger Miel Pijs werd veroordeeld bleek de registratie van"die actie wel een van de belangrijkste bewijsvoe ringen. De tuchtcommissie van de KNVB is in de zaak - Cruijf alleen afgegaan op het rapport, dat scheidsrechters- rapporteur Formanoy had opgesteld. In dat rapport sprak de heer Forma noy (die wel op de zitting was uitge nodigd maar tot ergernis van Ajax - voorzitter Jaap van Praag niet aan wezig was) er zijn verontwaardiging over uit dat arbiter Dorpmans Cruijff geen waarschuwing had gegeven Louter die rapportage was voor de tuchtcommissie aanleiding, de afaire zelf aanhangig te maken. Jaap van Praag, die op Perry Mason-achtige wijze ook als raadsheer van zijn duurbetaalde vedette optrad, bestreed al voor het begin van de even provi sorische als amateuristische zitting de Van onze sportcorrespondent LIERSE Landskampioen Feijen oord heeft gisteravond de vriend schappelijke wedstrijd tegen Lierse SK met 21 verloren. Feijenoord, dat in de eerste helft wat beter voetbalde en toen in de 25e minuut door Van Hanegem na een dieptepass van Wehry ook de leiding nam, moest in de tweede helft voor twee treffers van de Nederlander Peter Ressel bui gen. Ressel scoorde in de 76e en 90e minuut, in de Feijenoord-ploeg speel de Wim Rijsbergen als verdediger op de plaats van Van Duivenbode en nam Schoenmaker in de halflinie de plaats van Hasil in. Feijenoord heeft Nacional. winnaar van de Zuidamerikaanse voetbalbe- ker, overigens gisteren telegrafisch gevraagd op korte termijn een vriendschappelijke wedstrijd te spe len De wereldbeker, waarvan Feijen oord houder is, is geen inzet van deze wedstrijd. Vandaag komt een be- stuursdelegatie van Nacional op door reis op Schiphol aan. Volgens Guus Couwenberg, voorzitter van Feijen oord, is het niet uitgesloten dat er op Schiphol een gesprek tussen be stuursleden van de club uit Montevi deo en Feijenoord zal zijn. Nacional verblijft momenteel in Europa om een drietal vriendschap pelijke wedstrijden te spelen. De eerste daarvan verloor Nacional gisteravond in Glasgow met 0—3 van Celtic. De ploeg uit Montevideo, waartegen Ajax niet wil spelen in twee duels, met de wereldbeker als inzet, had met de rust al een achter stand van 0—2. Er waren 50.000 toe schouwers. Voor de doelpunten zorg den Lennox (2) en Callaghan. Zowel Dynamo Dresden, de tegen stander van Ajax in eerste ronde Europa Cup 1, als Chemie Halle. de opponent van PSV voor dé UEFA- Cup, hebben woensdagavond in de Oberliga van Oost-Duitsland verlo ren. De Oostduitse kampioen werd door Lokomotive Leipzig met 1—0 bedwongen, terwijl Sachsenring Zwickau een overwinning van 20 behaalde op Chemie Halle. NEW YORK (AP) Een Noor was Leif Ericson vijf jaar voor met de ontdekking van Noord-Amerika. Dit schrijft de Amerikaan Samuel Eliot Morrison in een nieuw boek. In dit boek, "De Europese ontdek king van Amerika", schrijft Morrison, dat Biarni Heriulfson, een Noorse re der, die veel handel dreef op IJsland, in de zomer van 996 probeerde naar een nieuwe nederzetting op Groen land te varen. Hij miste zijn doel echter en kwam terecht bij een onbe kend laagland, dat met bossen wa? bedekt. Morrison zegt te geloven dat He riulfson de Baffinbaai of Labrador heeft bereikt. Toen hij besefte niet bij Groenland te zijn, vertrok He riulfson zonder landing. Tenslotte kwam hij toch op Groenland terecht, waar hij zijn vader, Heriulf bezocht, die lid was van het gevolg van Erik de rode. bevoegdheid van de tuchtcommissie, omdat de bondsvergadering van de KNVB nog geen uitspraak over de nieuwe reglementering had gedaan. Mr. G.B.H. Winters, voorzitter van deze strafcommissie, vond zich wel tot oordelen bevoegd. Hij zegt: "De commissie acht zich bevoegd, omdat de sectie betaald voetbal het nieuwe reglement over de voetbalrechtspraak met ingang van het seizoen 1971 - 72 op 15 mei heeft goedgekeurd en al bij de competi tiesstart geldig wilde laten zijn. Dat impliceert uiteraard dat de oude strafcommissie nu in z'n nieuwe vorm als tuchtcommissie optreedt. Anders zou er in de eerste weken van het seizoen geen rechtspraak mogelijk zijn. Alleen de jonge, veelbelovende grensrechter Peter Gans destilleerde een duidelijke mening, die fel tegen de gewraakte actie van Johan Cruijff gericht was. De overige betrokken getuigen, het FC Den Haag - trio Ad- vokaat, De Zoete en manager Hart- mann wentelden de aanklacht tegen de getalenteerde Amsterdamse spits met een eenvoudig schouderophalen af. Peter Gans bleef de enige, die het natrappen van Cruijff naast de rap porteur had geconstateerd. Hij vertelde: "Cruijff speelde in de richting van het Haagse doel. Daar werd hij aangevallen door De Zoete, die hem met de onderkant van de rug opving. Toen al heb ik een overtre ding geconstateerd. Ik heb de scheidsrechter geen signaal gegeven, omdat ik vond, dat Dorpmans er gunstiger voor stond om de situatie te beoordelen. Daarna werd hij door Advocaat op een stevige manier geat- tacqueerd. Cruijff liep drie passen en schopte naar de benen van Advocaat. Dorpmans reageerde daarop met een fluitsignaal Sjef Dorpmans, internationaal ar biter die zoveel improvisatie in zijn optreden stopt, deed de overtreding van Cruijff af met een vrije trap en een reprimande.. Een vrije trap. die hij, gaf hij toe, aan de verkeerde ploeg heeft gegeven. 'Dat is mijn grootste fout geweest. Die vrije trap is door al het geroezemoes door Ajax genomen Dat had andersom moeten zijn. De overtreding van Advokaat tegen Cruijff heb ik zelf niet gezien. Ik heb wel gevolgd wat voor een charge hij daarna uivoerde. Hij deed een felle aanval op Advokaat, die echter stellig in het bezit van de bal was. De char ge van Cruijff was hard, maar van een vorm van natrappen heb ik niets kunnen ontdekken.' Ook de drie Hagenaars willen Jo han Cruijff niet veroordelen. Advo kaat: 'Ik pakte hem in eerste instan tie de bal af. Toen hij hem van mij weer wilde afnemen, viel ik. Over de bal misschien.' Manager Hartmann: 'Het spijt me. de heer Gans stond in mijn gezichtsveld. Ik kan er daarom geen zinnig woord over zeggen. En Piet de Zoete tenslotte:'Ik heb niets gezien. Ik geloof dat deze strafcom missie de zaak alleen maar een beetje interessant wilde maken GERRIT DEN AMBTMAN Nederlander twee jaar met Spasski in Pakistaanse cel Van een verslaggever KARATSJI In de Pakistaanse stad Karatsji is de Amsterdamse student J. W. tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens het fotograferen van vliegtuigen op een luchtmachtbasis. De rechter was van mening dat W. zich schuldig heeft gemaakt aan spionage. De student ontkent dit. Hij zegt dat het fotogra feren van vliegtuigen zijn hobby is. Ook het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag is van mening dat W. niet de bedoeling heeft gehad te spioneren. VANCOUVER (AP) De Nederlandse schaakkampioen Hans Ree. heeft in de achtste ronde van het open Canadese schaakkam pioenschap remise gespeeld tegen we reldkampioen Boris Spasski. Ree be hield hierdoor de leiding in het toer nooi. Ree moet de eerste plaats echter wel delen met de Canadese kampioen Duncan Suttles en diens landgenoot George Kurejanow. Zij hebben allen zeven punten uit acht partijen. De tweede plaats wordt gedeeld door spasski. dj» Australische groot meester Walter Browne en de Cana dees Ed Formanek. Zij hebben 6,5 punt verzameld. LUDWIGSHAFEN De strijd om de wereldtitel judo is officieel nog niet eens van start gegaan en Neder land zit op één punt al diep in de zorgen. Bij de jeugdlandenwedstrijd, waarmee het toernooi in Ludwigsha- fen officieus werd geopend kwam het zorgenkind van het judo in Neder land, de jeugd wel heel duidelijk naar voren. Nederland ging in het eerste duel, in de voorronden nota bene, volkomen af. West-Duitsland bleek toen al veel te sterk in de vijf kamp en won met 40. Het is niet eens zo verwonderlijk, dat Nederland zo zwaar afging. De aandacht voor het judo 'bij de jeugd heeft bij de Nederlandse Judobond in de afgelopen jaren duidelijk ontbro ken. Nederland heeft zich die jaren geheel gekoesterd aan de sterke top. De vruchten van de onachtzaam heid worden nu echter geplukt. Het eerste toernooi om de jeugdtitels is dan wel verre van officieel, maar alle landen willen er in ieder geval een terugkerend toernooi van maken. Vandaar ook dat NBB-voorzitter Jaap Methorst gistermiddag al de noodklok luidde: „We moeten nu on middellijk beginnen met de aanpak van de opleiding en begeleiding van de jeugd. Ikheb hier de laatste uren lang over vei^aderd met mensen van de technische commissie. Ik heb de jongens bezig gezien. We zijn het er over eens geraakt. Deze maand nog starten we met een op de jeugd ge richte campagne". De Japanse junioren zegevierden in het landentoernooi door in de finale West-Duitsland met 50 te verslaan. De derde plaats werd gedeeld door Italië en West-Duitsland I, dat in de halve finales door Japan werd versla gen: 4—0. LUDWIGSHAFEN De interna tionale judo federatie heeft besloten de wereldkampioenschappen in 1973 in Lausanne te houden. RUUD VERDONCK WASHINGTON (Rtr) Op 10 sep tember vertrekt de Amerikaanse jazz-musicus Duke Ellington met zijn orkest naar de Sowjet-Unie voor een tournee van vijf weken, aldus een mededeling van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken, dat deze tournee in het kader van de Amerikaans-Russische culturele uit wisselingsovereenkomst financiert. Het is de eerste tournee van de thans 72-jarige Ellington door de Sowjet-Unie. Een andere bekende Amerikaanse figuur in de wereld van de jazz, Benny Goodman, bezocht de Sowjet-Unie in 1962. O BARENDRECHT De beschuitfa briek A. Hooimeijer en Zonen is in generlei opzicht benaderd voor een overneming of een fusie, zo heeft de president-commissaris verklaard naar aanleiding van geruchten. „Indien de omzetten ter beurze een gevolg zou den zijn van het opkopen van aande len met het oogmerk een machtsposi tie in de vennootschap te verwerven, zou dit in zo'n flagrante strijd zijn met de fusiecode, dat commissarissen daaraan geen medewerking zullen verlenen". De geldomzetten in de eerste helft van 1970 zijn met 20 pet. toegenomen in vergelijking met dezelfde periode van 1970. Door gestegen kosten kan van een winststijging geen sprake zijn. Gezien de omstandigheid dat Hooimeijer exporteert naar vrijwel alle landen, die bij de huidige valu taonzekerheid zijn betrokken, wordt een voorspelling voor de tweede helft van 1971 pas mogelijk, nadat een ze- VRIENDELIJK VERZOEK het abonnementsgeld uitsluitend als volgt te gireren: 1. per automatische giro als men een machtiging daartoe heeft afgegeven (zo'n machtiging sturen wij op verzoek gaarne toe); 2. of door gebruikmaking van de acceptgirokaart, die wij toe zenden aan alle maand- en kwar taalabonnees, die niet automatisch gireren. Van een verslaggever DEN HAAG De hervormde ge meente en de gereformeerde kerk in Westzaan zullen niet gezamenlijk één predikant kunnen beroepen die voor honderd procent dominee in volle rechten voor de beide kerken zou zijn. De hervormden en gereformeer den hadden een dergelijk plan voor gelegd aan hun kerkelijke overheden. Maar naar het officiële gereformeer de blad „Kerkinformatie" meldt is het plan in deze vorm onuitvoerbaar vol gens de hervormde kerkorde en vol gens een uitspraak van de generale synode van de gereformeerde kerken. De gereformeerde deputaten heb ben geadviseerd dat één van de twee kerken in Westzaan de predikant zal beroepen. Deze zou dan op grond van een samenwerkingsverband tevens diensten kunnen verlenen aan de an dere gemeente. Er zouden dan goede afspraken gemaakt moeten worden ten aanzien van de medewerking bij hel beroepen van de predikant, de b «grondslag en de financiële

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11