ST VPRO (nog) niet samen met NVSH kontuur in TLliqnon Controverse over souvereiiiiteit van Suriname TV-commentaar I r NOS vergat apparatuur rr |)r. Abernathy: chter Kennedy als president Winst Pakhoed over '71 hoger Voetbal Omzet VNU met 8% gestegen 4HUK Twee doden bij auto-ongeluk DINSDAG 31 AUGUSTUS 1971 PARAMARIBO Mr. Th. in Lier (PvdA)voorzitter van Nederlandse parlementaire legatie die Suriname bezocht eft gisteren in Paramaribo ge ld dat naar de mening van de derlandse parlementariërs inen een redelijk korte ter- jn naar de zelfstandigheid van riname moet worden ge- eefd. leze uitspraak heeft een scherpe ctie ontlokt van de Surinaamse tenvoorzitter J. Lachmon (VHP), zei: „Waar haalt Nederland de oegdheid vandaan om de Surina- rs een nationaliteit te geven, die misschien niet eens wensen?" et Tweede Kamerlid A. de Goede '66), heeft tijdens de vergadering de Staten van Suriname, waar- e het bezoek van de Nederlandse lementariërs werd afgesloten, in ■se taal gezegd wat hij van de hulp Suriname denkt. Men zal in Suriname de handen de mouwen moeten steken. Er is Nederland een grote bereidheid om wikkelingshulp te blijven geven, ar wij zijn wel goed maar niet zei hij. Wanneer wij Suriname in de ko lde vijf jaar 400 miljoen gulden n geven, terwijl een stad als Am- •dam met veel meer inwoners dan Van een verslaggever DJOKJAKARTA Grote con- ternatie ontstond gisteren op het liegvéldje van Djokjakarta toen it het legervliegtuig, datjouma- sten en hun bagage van Ban- oeng naar Djokjakarta gebracht Ed, vrijwel de hele kostbare hnische uitrusting van de )S-equipe ontbrak en dat ook e koffers van een groot aantal irnalisten spoorloos waren, oedig bleek dat alles nog in indoeng was blijven staan. Een jeede legervliegtuig werd inge- 't om de kostbare apparatuur jmr Djokjakarta over te bren- Gisteravond werd het konink- >k paar in het beroemde Kra- ipaleis ontvangen door Sultan 'amenko Buwono. In Djokja •rd deze bijeenkomst (bestaan- e uit een diner en een show van lederdrachten) als een zeer bij- ondere ervaren. Pas na deze a- ■>nd kon gesproken worden van "•kelij ke vriendschappelijke iden tussen Nederland en In- esië, zo stelde men het in deze N.VP g' Leic1 me als moi tel. 011 J" ANJESTAD (ANP) Senator ard Kennedy is onze hoop als dent van de Verenigde Staten, zo laarde de leider van de Southern itian Leadership Conference .C), dr Ralph Abernathy gisteren jn vertrek van Aruba. opvolger van dr. Martin Luther heeft een week lang onopge- !t met zijn echtgenote en zijn e assistent Bernard Lee een lang vakantie gehouden op a. Bij zijn vertrek verklaarde nathy dat hij geen voorstander in de politiek van president n, hoewel hij enkele malen met imerikaanse president heeft ge- ten over verschillende proble- voorkeur gaat uit naar de Ken- •familie. die hij de „Koninklijke lie" noemt. emathy bracht ook een bezoek ds. Martin Luther King school an Nicholas óp Aruba. Hij zei getroffen te zijn, op een klein als Aruba een school met die aan te treffen. Dr. Abernathy aarde dit een stimulans te vin- m de strijd voor gelijke rechten srechtigheid te blijven voortzet- Suriname in grote financiële nood verkeert, zal Suriname zich ook moe ten inspannen. Men zal offers moeten brengen, sparen en harder werken. Suriname moet niet op Nederland blijven steunen." Mr. Van Lier zei dat wanneer in Paramaribo de wens zou leven om in het midden van de jaren zeventig zelfstandigheid te bereiken, dit niet op bezwaren bij de Nederlandse par lementariërs zou stuiten.' Zelfstandig heid, aldus mr. Van Lier, hoeft in het geheel niet te betekenen dat er geen speciale banden meer zouden bestaan tussen Suriname en Nederland. „Naar onze mening is het zelfs niet wense lijk dat die banden er niet meer zou den zijn. Men zou kunnen denken aan een Gemenebest-verhoudig of een dominion-status." Volgens mr. Van Lier raakt het Koninkrijkstatuut steeds meer ach terhaald en overleefd. Statenvoorzitter Lachmon was ech ter van mening dat noch Suriname, noch de Antillen souverein zijn, maar dat het Koninkrijk de souvereiniteit bezit. Hij vroeg zich dan ook af hoe Nederland Suriname souvereiniteit kan willen geven. Zijn partij is wel bereid mee te werken aan de Ko ninkrijkscommissie om tot een wel overwogen zelfstandigheid van Suri name te komen. „De zelfstandigheid moet nauwkeu rig worden voorbereid, want wat te doen als het overgrote deel van de Surinaamse bevolking de Nederlandse nationaliteit niet prijs wil geven?" Statenlid Eddy Bruma (PNR) was echter van mening dat het „meer dan tijd is om nu stappen te onderne men." De vragen „wanneer en hoe" vond hij niet van belang, want poli tieke leiders die op deze vragen geen antwoord weten „zijn ongeschikt om een volk te'leiden." DEN HAAG Pakhoed Holding is er thans reeds zeker van, dat over 1971 een winst zal worden behaald, die tussen de 15 en 20 procent hoger ligt dan de winst van 1970 16,7 mil joen). Over het eerste halfjaar van 1971 toont de netowinst een toename van 22 procent en wel van 5,6 miljoen tot 7,3 miljoen. Tot deze verhoging werd door elk der hoofdgroepen van activiteiten bij gedragen. De verbetering (die in het begin van het jaar reeds was voor zien) wérd geaccentueerd doordat de interestlasten vrijwel stabiel bleven (bijna ƒ10 miljoen), met als gevolg dat de trendmatige stijging van de exploitatieresultaten geheel tot ver hoging van de rentabiliteit van het eigen vermogen heeft geleid. De belasting op de winst (van 3,1 miljoen naar ƒ4,5 miljoen) steeg in sterkere mate dan het ondernemings resultaat (van ƒ9,1 miljoen naar 11,8 miljoen), zowel ten gevolge van de verhoging van de vennootschaps belasting als door relatieve verminde ring van de betekenis van de op brengst deelnemingen, die fiscaal on der de deelnemingsvrijstelling valt. Het bestuur stelde al in een eerder stadium een aandelen-emissie in het vooruitzicht. In een tussentijds be richt wordt opgemerkt, dat wordt ge dacht aan een emissie van één nieuw aandeel op elke tien bestaande aan delen. Koers en tijdstip van plaatsing zijn mede afhankelijk van ontwikke lingen, die thans nog niet met vol doende zekerheid voorspeld kunnen worden. De druk bezochte 26ste herenmodebeurs in de Amster damse RAI kenmerkte zich door een speels manipuleren met mili taire attributen. Door rang- tekenen als versieringen te ge bruiken, camouflagedessins, khaki en battle-groen tot mode- tinten te maken en patroon gordels, legertassen en koppels tot accessoires te verheffen, heeft men als het ware de legerkleding tot een grap gemaakt. Op de foto voorbeelden van de khaki en military look. Nog zeer onlangs hebben we via het scherm kennis kunnen maken met geestelijke stromingen in ons volk die staande willen houden dat sport en politiek niets met elkaar te maken hebben. Dat was tijdens een waterpolowedstrijd waaraan een Zuidafrikaans team zou meedoen. Het Journaal bewees gisteravond dat sport niet alleen met politiek te ma ken heeft, maar dat zelfs geworden is. De Nederlandse ambassadeur in Uruguay moest gaan uitleggen waar om Ajax niet in dat land wil voetbal len. Hier en Nu zag het belang van dit bericht en ondervroeg de Uru- guayse ambassadeur in Nederland. Het publiek in zijn land is in meer derheid gek op voetbal en voelt zich bedrogen en teleurgesteld dat de wedstrijd niet kan doorgaan. „Bedro gen en teleurgesteld" zijn begrippen die je niet dagelijks tegen komt in het diplomatieke verkeer. We mogen aannemen dat onze betrekkingen met Uruguay in een crisis terecht zijn ge komen. De enige die dat zou kunnen bevestigen is de minister van buiten landse zaken, maar die is op het ogenblik in Indonesië. Misschien meldt het Journaal vanavond dat hij is teruggeroepen. Dank zij de NCRV hebben we het afgelopen seizoen uitvoerig kennis kunnen nemen van de télevisievorm: gedramatiseerde documentaire. Meestal kwamen ze uit Duitsland en vaak hadden ze betrekking op de Tweede Wereldoorlog. De Britse film „Geen tranen voor Joy" (VARA) kan eveneens als een gedramatiseerde do cumentaire worden beschouwd, maar dan eerder over een geliefd onder werp van tv-discussies dan over per sonen uit het nabije Verleden. Hoe vaak wordt er op tv niet gesproken over de sociaal onaangepasten, sociaal zwakken, verkrotte wijken, of over „welvaart die niet voor iedereen is". Een van de sterkste momenten kre gen we te zien toen actrice Carol White op zoek ging naar haar „zoon tje" (dat die overigens gezond en wel werd teruggevonden was eenvoudig een eis van goede smaak) en zich het decor ontrolde waarin zij leefde. Kort tevoren had ze opgemerkt, dat een man, een kind en een gezellige wo ning" alles was wat ze nodig had. Een decorwisseling dus. Het tweede sterke punt was de verandering ach teraf. Die was in intervieuufrorm ge filmd en versterkte in hoge mate de documentaire aspiraties van de film. C.J.L. AERDENHOUT De totale omzet van de Verenigde Nederlandse Uitge versbedrijven is in het eerste halfjaar 1971 gestegen met 8 pet. ten opzichte van dezelfde periode van 1970. Mede als gevolg van de kostenbewaking doet het resultaat over deze periode niet onder voor dat van vorig jaar. De VNU verwacht, dat ook het re sultaat over geheel 1971 en daarmee de winst per aandeel, ondanks de ver hoogde belastingdruk, niet zullen ach terblijven bij dat oVer 1970. zegymnastiek: 19.43 Mededelin gen; 19.45 Nieuws; 20.10 Zoek licht: 20.15 (K) De grootherto gin en de erfgenaam. 22 50 <K) Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan in Va- rese. 22.50 Nieuws Ierland I. NOS: 18.45 <K) en Zip; STER: 18.50 (K) ie; NOS: 18 55 (K) Jour- STER: 19.00 (K) Recla- KRO: 19.05 Piste, geva- circusprogramma 19.55 (K) Reclame; 20.00 (K) Journaal: 20.25 (K) Reclame: 20.31 (K) Le corbusier - .iten uit het verleden?, do- entalre: 21.30 Jan de Har en de Illm: Het hemelbed, film: NOS: 23.10 (K) Jour- Aansluitend: (K) Staats- ek aan Indonesië, daarna: w.K. wielrennen op de te Varese. derland II. NOS: 18.45 (K) Ziekenhi en zip^STËR: 18.50_ (K) isarts na: 19.05 Den Haag vandaag; -7i (K> Première, filmkljkcn misch Z-l llmmaken; AVRO: 19 30 ingang v >Pcratie Minus 5. tv-film: ingang v verleden. dienen t: 19.55 (k) Recame; pzebevinL 20 00 (K) Journaal; eze Devin l; (R) Reclame; AV_ ilikliniek 20.3i Peyton Place; 21.20 ,0®kou nach Noten, show- naarsew» amma. 15 avro's Te- er Magazine; NOS: 23.05 Dor ernsi ournaal. Aansluitend; (Ki ig van 6 sbez°ek aan Indonesië :h voor h glë Nederlands. 18.55 (K) betreffen Hieskrant: 19.00 Film-re- ge over Nederland: 1. mie Amsterdam. 2. Wa- 19.28 Sportiva 71: pau- DINSDAG 31 AUG. Hilversum I. 402 m. KRO: 18.30 Nieuws: 18.41 Actualitei ten: 19.00 (S) Lichte muziek (opn.); 20.00 (S) Radlophllhar- monisch orkest; 21.20 (S) Vijf tig variaties: pianorecital - klassieke muziek: 32.25 Over weging; 22.30 Nieuws; 22.38 Ko ninklijk staatbezoek; 22 50 Reisoogst: toeristisch magazine; 23.15 (S) Licht muziekprogram ma (gr.): 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws: 13.11 Radiojour naal: 18.25 (S) Licht ensemble met zangsolist: 18.55 (S) Big Band Beat: The Skymasters; 19 30 Nieuws; 19.35 vanavond, waarin om 20.00-20.05 (NOS) W.K. wielrennen op de baan te Varese; om 21.00-21.10 en om 22.15-32.30 idem: 22.30 Nieuws: 22.40 Mededelingen: 22.45 Radiojournaal; NOS: 22.55 (S) Horizon: muziek uit India: 23.55-24.00 Nieuws. 7.00 Nieuws: 7.11 Het levende woord: 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr (7 25 Horen en zien: 7 30 Nieuws; 7 32-7.50 Hier en Nu); TROS: 8.CO Nieuws: 8.11 Ver- zoekplatenprogramma: (8.30 Nieuws: 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw): 9.30 voor de kleuters; 9.45 (S) Geschikt. voor UI: Promenade Orkest (opn.): 10.15 Voor de vrouw: 11.00 Nieuws; 11.03 Aktua/Ma- gazine: Nieuws. nieuwtjes, enz: 1155 Mededelingen; NCRV: 14.10 (S) Moderne lie deren (gr.): 15.00 In 't zilver: voor oudere luisteraars: 16.00 Nieuws; 16 03 (S) Kinderkoor met instrumentale begeleiding (opn.): 16.15 Lotje: radiostrip voor de jeugd: 16.30 Voor de jeugd: 17 30 NORV en bloc: <17.50-18 00 Overheidsvoorlich ting.) Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws: 7.11 Ochtendgym nastiek: 7.20 (S) Dag woens dag!: muziek en informatie: (Plm. 7.33 Van de voorpagina): VPRO: 7.54 Deze dag: VARA 8 00 Nieuws: 8.11 Actualiteiten: 8 22 (S) Dag woensdag (ver volg): (om plm. 8.35 Van alle markten thuis); 9.00 Radio- weekblad met om 9.00 Ons nummer is.. om 9.35 Water standen: om 9.40 Schoolradio: om 10.15 Koning Klant; om 1030 De Weekbladen: om 10.45 Voor de kinderen: om 11.00 Nieuws: om 11.03 Op de koffie: informatie en commentaar: 12.00 (S) Licht instrumentaal en vocaal ensemble met zang- solisten; 12.23 (S) Brassband Magazine: 13.00 Inf. de presse; 13.11 Actualiteiten; 13.25 Speel ruimte met om: 13.25 Kennis making met de buurtbewo ners: 14.00 Operette-wereld: 14.35 Kinderkoor: 14.50 Voor dracht en muziek; 15.10 Buurt bewoners en hun favoriete muziek: 15 40 Een grote naam van nu: profiel in muziek: 16.00 Nieuws: 16.03 Vragen- vuur: buurtbewoners onder vragen een Nederlander naar keuze: 16.15 De Toonzaal: mu ziek voor en door de jeugd; NOS: 17 02 Oude liedjes: 17,20 UNESCO-Magazine: 17.40 Toe ristische informatie uit bin nen- en buitenland; 17.55 Me dedelingen. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Licht plalen- programma; 10.00 Nieuws. 10.03 Radiojournaal 10 06 Arbeidsvi taminen (li.co Nieuws): 12.00 Nieuws; 12.03 Licht platenpro- sramma(13.00 Nieuws: 13.03-13 06 Radiojournaal): 14.00 Nieuws: 14.03 Gimmick: 15 00 Nieuws: 15.03 Muziek Boetiek: 16.00 Nieuws; 16 03-18.00 Licht platenprogramma: (17 00 Nieuws: 17.02-17.05 Radiojour- HILVERSUM De VPRO zal niet „fuseren" met de NVSH om op die manier aan voldoende leden te komen om haar bestaan als C-omroep veilig te stellen. Het ziet er ook niet naar uit, dat de VPRO de NVSH zendtijd zal aanbieden als de laatste or ganisatie haar status van mini- zendgemachtigde kwijt zou ra ken. Het VPRO-'bestuur heeft gister avond een openbare discussie gehou den over een eventuele band met de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming en daarbij werd duide lijk, dat de VPRO er niets voor voelt om het ledental, dat gevaarlijk dicht in de buurt van de 100.000, het mini mum voor een C-omroep, zweeft, op te vijzelen door een of andere vorm van samengaan met de NVSH. Het VPRO-bestuur vergaderde in het openbar (een primeur in omroep land) en liet het publiek (ongeveer 40 man) ook meedoen aan de discus sies. Daardoor kon duidelijk worden, dat er onder de medewerkers ook tte- Explosies in kasteel van Edinburgh EDINBURGH (AFP) In het kas teel van Edinburgh hebben zich za terdagavond tijdens een militair tap toe twee ontploffingen voorgedaan, waardoor in de vleugel waar de Schotse kroonjuwelen worden be waard, schade werd aangericht. De juwelen bleven onbeschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Aan de taptoe namen twee regi menten deel die onlangs in Noord- Ierland hebben dienst gedaan. Een Britse militaire woordvoerder ver klaarde niet te geloven dat de explo sies het werk waren van Noordierse extremisten. GRAVE De 78-jarige J. H. van Haren en zijn echtgenote P. C. den Bckker (82) uit Megen zijn gistermid dag bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De auto waarin zij zaten stond op een kruising te wachten op een aan komende vrachtwagen met aanhan ger. De heer Van Haren trok vlak voor de vrachtauto op, waardoor een botsing onvermijdelijk was. De twee inzittenden uit de personenauto wer den naar het Sint Canisius-ziekenhuis in Nijmegen overgebracht, waar zij later overleden. PARIJS (DPA) De Amerikaanse jazz-trompettist Dizzi Gillespie zegt president van de Verenigde Staten te willen worden. Na een concert in het Zuidfranse Chateauvallon deelde hij journalisten mee, dat hij zich kandi daat zal stellen en verwierp hij het denkbeeld, dat berichten daarover een grapje waren. zwaren bestaan tegen het inhalen van de NVSH. Bestuurslid A. Kooyman ,zei, dat de VPRO geen institutionele samenwerking moet aangaan met or ganisaties, waarmee zij affiniteit heeft. Zij moet in de eerste plaats een onafhankelijk programmabeleid voe ren. Vanavond te zien NEDERLAND 1 KRO EN NOS 19.05 uur Piste. 20.31 uur Documentaire over de zich Le Corbusier noemende architect. 21.30 uur Jan de Hartog en de film, speelfilms. 23.10 uur Journaal, aansluitend: Staatsbezoek aan Indonesië. 23.20 uur Reportage van de wereld kampioenschappen wiel rennen te Varese. NEDERLAND II NOS EN AVRO 19.10 uur Première, programma over filmkijken en filmmaken. 19.30 uur Operatie minus 5. 20.31 uur Peyton Place. 21.20 uur Moskou nach Noten. 22.15 uur Televizier-magazine. 23.05 uur Journaal; aansluitend: Staatsbezoek aan Indonesië. Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 19.00 uur Eigen fabrikaat, lichte muziek. 20.00 uur Het Radio Philharmonisch Orkest. 21.20 uur Vijftig variaties op een walsthema van Anton Diabelli. 22.38 uur Het Koninklijk Staatsbe zoek aan Indonesië. 22 50 uur Reisoogst, toeristisch ma gazine. 23.15 uur t.t. Theo Stokkink. HILVERSUM II AVRO EN NOS 19.35 uur Vanavond, 'gevarieerd programma. 22.55 uur Horizon, muziek uit India. MARY STEWART 35 „Nee", zei David. Ik zag'hem stilstaan bij het tafeltje van zijn stiefmoeder. „Ik ga de Rocher des Doms beklim men", zei hij tegen haar. „Meneer Marsden gaat ook. Je hebt daar een prachtig uitzicht op de veerboot; die moet oversteken met een ka bel om niet meegesleurd te worden." Ja, dacht ik, en keek hoe ze samen de rue de la Répu- blique opliepen, en je hebt ook een prachtig uitzicht op de kettingbrug, waarover je uit Nfmes en Montpellier' komt. En ik vroeg me af welk deel van zijn dag David daarboven op de wallen zou doorbrengen, op de uitkijk naar een grote grijze wagen met een GB nummerbord. De dag kroop om. Louise en ik brachten, volgens plan, de ochtend door in de tuinen, dronken druivesap met ijs en keken traag naar de ronddraaiende sproeiers, die het frisse gazon hielden. Toen haalde zij haar schetsboek te voorschijn en begon vlugge knappe krabbeltjes maken. Ik pakte mijn boek en probeerde te lezen, maar tussen mijn ogen en de bladzijde schemerden voortdurend twee boze grijze ogen onder hun zwarte wenkbrauwen, en een mond die verwrongen was door een plotselinge, moord dadige woede. Ik knipperde dat beeld weg en begon met rustige aandacht te lezen, om na een paar minuten ech ter tot de ontdekking te komen, dat ik dezelfde bladzijde steeds weer over had gelezen zonder er een enkele woord, van op te nemen. Ik streek mijn haar achterover, alsof ik door dat ge baar mijn geest kon bevrijden van herinneringen, maar na een tijdje gaf ik de poging, om te lezen op. „Louise?" „H'm?" „Zullen we gaan lunchen?" „Nu al?" „Het is tijd. We kunnen net zo goed naar het hotel gaan, vind je niet?" Maar hoewel we een hele tijd op de binnenplaats zaten, bij een rustige lunch en sigaretten, verscheen David niet, en Marsden evenmin. „Ik geloof dat ik wat ga rusten", zei ik, en liep de trap,, op naar mijn kamer. Tot mijn eigen verbazing sliep ik diep en zonder dro men een hele tijd, en werd laat in de middag wakker, 'met een verfrist gevoel en volkomen helder. Terwijl ik mij waste en mijn lichtgroene jurk aantrok, voelde ik mij wonderlijk luchthartig, alsof een zware wolk boven- het landschap was overgedreven en alleen maar een: stralend beeld van zon- op het vochtige lentegras had'- achtergelaten. Ik liep naar de kamer van Louise en trof haar bezig haar haren te doen. „Louise, ik heb een idee. Ik voel me zo rusteloos als een zigeuner, en ik ben ziek van het nietsdoen. Ik ben van plan de wagen té nemen en voor een nacht óf misschien wel voor een paar nachten naar Les Baux te rijden. Heb je zin om mee te gaan?" „Les Baux? Waar ligt dat' en wat is het?" „Het is een verlaten dorp, een bergdorpje ten zuiden van Avignon. Ik geloofdat het een eigenaardig woest oord is - alleen maar ruines en een onbewoond dop) met een herberg en een wonderbaarlijk onwezenlijk uitzicht. Het is net iets waarvoor ik in de stemming ben boven dien, mijlen van alles af." Louise legde haar borstel en kam weg en begon haar gezicht op te maken. „Wil je dat ik mee ga ik bedoel, wil je niet alleen gaan?" (Wordt vervolad Smidje Verholen en de veedieven van Texas 144. Wel vijf paar ogen keken speurend in het kan toortje rond, maar de smid was nergens te zien. „Hij is ontsnapt!" brulde David. „In geen geval", stelde Kaartruc-Willem vast. „Het kantoor schijnt slechts leeg, maar in werkelijkheid is die smidje Verholen hier nog wel te vinden. Hoorden wij daarnet geen gerucht in deze kast?" „Smijt dan de kastdeur open, Willem", gelastte David N. Ollie- woed. „Als hij er werkelijk inzit, dan schiet ik met een. Ik pomp hem vol lood en maak een theezeefje van hem!" „Een aardig idee tje", lachte Willem vals. „Een theezeefke, model smidje Verholen. Hahaha!" „Gooi open die kast, Willem", gelastte David nogmaals. „Ik schiet en het is voorgoed afgelopen met die smid". Willem deed wat hem gezegd werd en wierp onverwachts de kastdeur open. Maar wie nu zou denken, dat David begon te schieten, komt bedrogen uit. David schoot helemaal niet en dat was ook niet nodig, want de kast was leeg. Zoleeg als de portemonnaie van een striptekenaar„Wel verdraaid! Hoe kan dat nou?" riep Kaarttruc-Willem boos uit. „Ik hoorde toch zelf een geluid in die kast!" „Ach klungeluil! Hoepel op!" zei David ziedend. „Het enige geluid, dat jij gehoord kunt hebben, is het bonzen van je bange hart en het klapperen van je valse witte tanden!" „Ik heb geen valse tanden", brulde Willem gepikeerd. „Zal me geregeld een zorg zijn", vond David. „Kom mee, mannen. Nu gewapend op naar de fabriek. Die smid moet hier nog ergens rondlopen, want je komt zomaar niet uit deze rotsholen weg. Pak dus de wa pens en dan achter de vluchteling aan. Wij zullen hem eens even een verras sing bereiden, waar hij nog van zal opkijken!" En kijk, daar gaat ht indruk wekkende leger van generaal OUiewoed weer, maar nu nog zwaarder gewapend dan straksIntussen was er op de ranch van Andy Malone ook nog iets gebeurd, dat nodig verteld moet worden, want dit zou nog wel eens grote in vloed kunnen uitoefenen op de loop der gebeurtenissen in deze onderaardse fabriekshallen ^WAAROM ■ÖJLl;(«' 2(r -SPËL6W toch éo£=D'

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11