ONWAARSCHIJNLIJK, MAAR WAAR DE LEIDATO HUISHOUDSHOW „VAARDIGE VINGERS" een TELEFONIST^ Een nieuwe Kwartetreis naar Israël OOriOERDAG TROS ÏV-ÜIÏZENDING DREIGEND KAARTENTEKORT vanavond reeds geopend v.a. 7 uur, morgen, woensdag van 1 tot 5 en van 7 tot 11 uur ALLE BEZOEKERS 1Ge LEIDATO HUISHOUDSHOW GRATIS TOEGANG TOT DE GROTE JUBILEUM-ATTRAKTIE DE HOBBY-TENTOONSTELLING 800 inzendingen maatschappelijk werker 30 okt. tot 9 nov., voor 1085,- EEN PRACHTIG PROGRAMMA KOERIERS •r conversatielessen Dr cl VOOR ADVERTENTIES 31441 AARDAPPELENBERICHT ELBURG J. J. Krantz en Zn. N.Vr POLIKLINIEKEN ACADEMISCH ZIEKENHUIS NIEUWfc IEIDSE LUURAN1 10 DINSDAG 31 AUGUSTUl alles inbegrepen Het grote enthousiasme over de vorige reizen doet ons weer een Kwartetreis aanbieden, van 30 oktober tot 9 november. AU in Nederland de tvinter op komst is, kunt u eerst nog eens tien dagen van volop zon en zomer genieten in het land vol bijbelse herinneringen. De verzorging geschiedt weer door Lissone Lindeman, en is dus in zeer deskundige handen. Er is samengesteld, dat er als volgt uitziet. Zaterdag, 30 okt "71: Amsterdam Schiphol vertrek per El-Al vlucht LY 268 om 13.00 uur. Aankomst Lod luchthaven Tel Aviv om 19.40 uur plaatse lijke tijd. Per Per speciale bus naar Jerusalem. Na kamerindeling in het Vienna East Hotel staat een koudbuffet klaar voor de deelnemers. Zondag 31 okt. Tl: Na ontbijt bezoek aan de Graftuin waar een kerkdienst plaats vindt onder leiding van Ds. J. W. van der Hoeven. Lunch in het hotel, 's Middags wordt o.l.v. een gids een wandeling gemaakt in de oude stad van Jerusalem. Diner en overnachting in het Vienna East Hotel. Maandag 1 nov. Tl: De gehele dag wordt besteed aan het bezoeken van de interessante plaatsen in het nieuwe Jerusalem. Bezoeken o.a. aan het Parlementsgebouw de Knesseth, het Israël Museum, Yad Vashem. Lunch en diner in het hoteL Dinsdag 2 nov. "71: Gehele dagtour naar Jericho, Dode Zee, de grotten van Qumran, Bethlehem. Lunch enroute. Diner in het hoteL Woensdag 3 nov. "71: De gehele dag staat ter vrije beschikking zodat men in de gelegenheid is de stad op eigen gelegenheid te verkennen, te winkelen of een excursie te maken naar eigen keuze. Ontbijt en diner in hotel. Geen lunch inbegrepen. Donderdag 4 nov. Tl: Na ontbijt vertrek per speciale bus via Ramallah, Na blus, het gebied Samaria naar Nazareth. Lunch in Nazareth en korte be zichtiging. In de middag vervolgens naar Tiberias voor diner en over nachting in het Peer Hotel, Tiberias. Vrijdag 5 nov. Tl: Na ontbijt excursie per speciale bus naar Migdal, Tabgha, Kapernaum, en de Berg der Zaligsprekingen. Lunch in het Peer hotel. 's Middags vrij. Diner en overnachting in het Peer Hotel. Zaterdag 6 nov. '71: Na ontbijt excursie naar de bronnen van de Jordaan, de Golan Hoogte. Lunch met Petrus-vis in het restaurant van de Kibbutz Ein Gev aan de overkant van het Meer van Galilea. Na de lunch per motorboot over het meer naar Tiberias alwaar de bus wacht voor de tocht naar Haifa, alwaar in de Kibbutz Beit Oren zal worden gedineerd en overnacht Zondag 7 nov. Tlt Ontbijt in de Kibbutz. Om ca. 10.00 uur vertrek per speciale bus voor een bezoek aan de stad Haifa en vervolgens via Akko naar de christelijke nederzetting Nes Ammim alwaar de lunch zal worden gebruikt. Na de lunch via Haifa en een bezoek aan Ceasarea naar de badplaats Nathanya voor diner en overnachting in het Hotel Galei Hasharon in Nathanya. Maandag 8 nov. Tl: Gehele dag ter vrije beschikking (eventueel voor een bezoek op eigen gelegenheid aan Tel Aviv). Ontbijt en diner in het hotel. Geen lunch inbegrepen. Overnachting in Hotel Galei Hasharon. Dinsdag 9 nov. "71: Na vroeg ontbijt per speciale bus naar de luchthaven Lod voor vertrek per vliegtuig van Tel Aviv naar Amsterdam. Vertrek in de morgen; aankomst Amsterdam Schiphol in de middag. Inbegrepen: Het vervoer per vliegtuig in de economyklasse van Amsterdam naar Tel Aviv en terug. De luchthavenbelasting Lod en Schiphol. 20 kg bagage per persoon. Alle maaltijden beginnende met het koud buffet op de dag van aankomst en eindigende met het ontbijt op de dag van ver trek, behalve de lunches op de 2 vrije dagen. Overnachtingen in de in het programma genoemde toeristenklasse hotels, in kamers met bad of douche. Alle in het programma genoemde excursies en transfers, per speciale bussen. De diensten van een Nederlands sprekende gids. Belastingen, be- dienings- en entreegelden over de in het programma genoemde diensten. Bagage- en ongevallenverzekering voor de gebruikelijke bedragen. Niet inbegrepen: de lunches op de 2 vrije dagen. Dranken en andere persoon lijke uitgaven zoals voor was. Eenpersoonskamers zijn zeer beperkt beschikbaar!! Toeslag 135,- p. p. Restitutie over onderdelen van het programma waarvan deelnemers geen gebruik hebben gemaakt, kan niet worden verleend. Aanmelden zo spoedig mogelijk bij: Telef. 070-18.32.J kantooruren: 070 - 55.77.73. I toestel 98. Buiten de Chauffeurs gevraagd bij Taxibedrijf Kerkhof N.V., Narmstraat la. Leiden, tel. 01710-25555. Gevr. nette mnl. of vrl. medewerkers voor onze ma chinale produktie. Kistenfa briek Guldemond. Valken- burgseweg 19, Katwijk a. d. Rijn. Tel. 01718-12843. Kasbergen's bakkerij. Ho ge Morsweg 126, Leiden. Tel. 30189 vraagt brood- en ban ketbakker en een leerling. Mode atelier Canda Inter national vraagt modinettes, liefst ervaren. Hoog loon. goede sociale voorwaarden. Uitstekende spaar- en va kantieregeling. 20 procent korting op winkelcollectie van C A. Nieuw pand met air-eonditioning. Reiskosten vergoeding of vervoer wordt in overleg geregeld. Canda International. Hoorneslaan 108. Katwijk aan Zee. Tel. 01718-71246. Gevr. in gezin m. kinderen huish. hulp voor 4 maal per week. Tijden n.o.t.k. Geen praktijk aan huis. Mevrouw Vroom. Telefoon 51877 (omg. Houtlaan). Gevraagd Icerl.-verkoop- ster voor ons filiaal Diamant plein. Voor ons filiaal Hoge Rijndijk gevraagd een er varen verkoopster en een verkster voor enige uren per week. Aanmelden Luxe Bakkerij Ahsmann, Kenne- dylaan 9. Lelden. teL 42191. Na 19 uur tel. 43569. 0 Wjj kunnen meisjes plaat sen v.a. 16 jaar. Aanmelden dagelijks Wasserij Nooitge- dacht. v. d. Valk Bouman- weg 184, Leiderdorp. 0 Gevr. leerling verkoop ster. Zelfbediening Bave- laar. Hooigracht 88. Tel. 25462. 0 Kapper in opleiding voor patroon op de Leidse Kap- persschool. zoekt nog enke le dames die 's maandags morgens model willen zijn. Voor nadere informatie kunt u 01726-2618 bellen, liefst om half zeven. Klein schildersbedrijf vraagt buiten- en binnen werk, telefoon 01710 - 42926. Tc huur gevraagd 0 Onderwijzeres zoekt in Katwijk of omgeving kamer (bij voorkeur met keuken en eigen opgang). Adres mej. C. de Visser, Anske Lammingastraat 7. Amster dam. Tel. 020-153007 Jong echtpaar zoekt dringend woonruimte in Leiden of omg. Walter en Annelies Gronert, César Franckstraat 24, Delft. 0 Opsporing verzochtVer mist: woonruimte voor a.s. echtpaar in Leiden e.o. Wie vindt wat wij zoeken, ont vangt 100,beloning. Br. naar Valdezstr. 13A. Leiden Te huur aangeboden Aan juffrouw kost en inwoning aangeboden. Plm. 150,— per maand, alles in begrepen. Br. onder nr. 5247 bureau van dit blad. Te koop aangeboden Te koop alle soorten aan hangwagens vanaf f375. Te bevragen Warmonderweg 31, Sassenheim, telefoon 02522 - 12099. 0 Te koop aangeb. hoge witte kinderwagen m. plaid, witte smeedijzeren wieg m. dekentjes. Tel. 43054 0 Aangeb. snelwasser met verwarming en stapelpannen t.e.a.b. Tel. 34877 0 Stencilwerk t Het fioedkoopste en beste werk everen wij u „Part Time". Machtiging 269 (Ledn) Kou dekerk a. d. Rijn. (Geen postzegel nodig). TeL 01714- 3259. 0 Te koop een prima teken machine merk: Kuhlmann met Libra onderstel. Te bevr. t.e.a.b. bij de heer J. Singer- ling, Beijerincklaan 8, Leiden. Auto's en motoren 0 Te koop Renault R 10 1967 i.g_st. Hoogduin, P. van Sa xenstraat 107, Rijnsburg. Tel. 01718,-72926. dat u goedkoper uw banden 0 U weet nu toch zeker wel. kimt kopen bij uw banden- dealer. Vraag nu, of beter, rij mu nog naar Automobiel- bëdir. Rijnland N.V., Leiden. 01710 24647, Leiderdorp, 01710 44741, Oegstgeest, 01710 - 52476. Noord-wijk 01719 4300. 0 Nieuwe auto huren, veilig sturen. Steeds nieuwste mo dellen. Werkhovens Garage bedrijf, alleen Maredijk 34a. Leiden, telefoon 22300 0 Autoschade en expertise, snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitkirichting. Blonks Autobedrijf, Nieuw- straat 33-41. Leiden, telef. 30600. 0 Te koop VW 1500 kever met schuifdak, begin 1970, kleur groen, in zeer goede staat. Prijs 4750,Julia- nalaan 5. Oegstgeest. TeL 01710-51899 Speciale aanbieding 0 Uw vloerbedekking koopt u bij ons altijd 20% voor deliger. Centrafloor, Voor- sehoterweg 17, Valkenburg. Voortaan iedere donderdag avond tot 10.00 u. tapijtshow. 0 Overjarige gashaarden met volle garantie o.a. Etna - Dru - Pelgrim - Bocal - Atag. Honderden guldens goedko per. Oudshoorn, Haarlem merstraat 160-165. Tel. 25799. 0 "n Horloge? Koop een ver trouwd merkhorloge, en., bij erkende vakmensen. Ruime keuze Union, Pontiac, Bifora, Ancre. Prettige bediening. 100 pet garantie (eigen werk plaats) Uurwerkkliniek Gorthuis, alléén Lage Rijn dijk 8. 0 Wandklokken, mod. kleu ren met zware koperen ket tingen en gewichten. Zeld zaam mooiKijk éérst bij Uurwerkkliniek Gorthuis. al. léén Lage Rijndijk 8. 0 Zaanse klokken m. peer vormige gewichten, noten uitvoering, vanaf 110, Gorthuis, alléén Lage Rijn dijk 8. 0 Pruiken en haardelen voor dames en heren in alle ma ten en kleuren, 100 pet. echt haar, vanaf 15,op maat. Gedipl. Haarspecialist. Eerste prijswinnaar van het college des Coiffures blijft toonaan-1 gevend. Dameskapsalon W. F. Vermeer, Morsstraat 10. Lelden. TeL 26527. Zondagmiddag - naar nu bekend wordt - dreigde een ogenblik slui ting van de Leidato. Hoewel ruimschoots kaarten waren afgenomen bij de belastingdienst (50% meer dan vorig jaar) bleek de hoeveel heid dermate geslonken, dat voor de avonduren geen voldoende aantal meer beschikbaar zou zijn. Met behulp van welwillende ambtenaren kon de crisis bezworen worden en stroomden de duizenden bezoekers weer naar binnen, onwetend van het feit dat ze - dank zij de medewerking van de ge meente - toch een gezellige Leidato-avond konden meemaken. Naar verluidt is nu - begrijpelijk - een nog groter aantal reserve- kaarten in voorraad aanwezig PA in I I leg, left gd ïdei nne Ijn: irin reef di h rleir [de "Jed vik ir i", z Wai iide DJ tern 'lieg ith ad, !chn e k )urr, Gi Vk mpc lam >erd e ui ledt ond ynd /rfc _ind one; -".aa.. De Stichting "PROTESTANTS CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING" te Apeldoorn, waarin participanten samenwerken van de stichting 'Gerefor meerd Soelaal Centrum' en de stichting Trotestants Centrum voor Maat schappelijk Welzijn', zoekt contact met een met voldoende leidinggevende capaciteiten, teneinde; coördinerend en begeleidend op te treden in het team maatschappe lijk werkers (8 personen) de instelling in werkgroepen en commissies te kunnen vertegenwoor- i digen een bijdrage in het beleid der instelling te kunnen leveren. De dagelijkse leiding van de stichting P.C.M.D. berust bij een directeur, ter wijl naast de sectie maatsch. werk. een sectie gezinsverzorging, een sectie bejaardenzorg en een afdeling fin. adm. aanwezig is. Apeldoorn is een aantrekkelijke woon-gemeente, waar tevens voor een en thousiaste kracht, voldoende mogelijkheden aanwezig zijn om zich te ont plooien. Het bezit van een diploma Voortgezette Opleiding wordt wenselijk geacht. Salaris volgens landelijke regeling. Sollicitaties te richten aan de directeur der stichting, Tutein Noltheniuslaan 41, Apeldoorn, telefoon 05760-18032, waar ook nadere informaties kunneD worden ingewonnen. voor beginners, gevorderden en meergevorderden FRANS - DUITS - ENGELS - SPAANS mondelinge avondcursussen aanvang eerste week van oktober 1971 cursusduur 7 maanden wekelijks 1 lesavond van Xk uur kleine groepen moderne lesruimten in' nieuw gebouw Vraag geheel vrijblijvend vandaag nog - schriftelijk of telefonisch - de studiegids Conversatielessen MOC aan. Vroegtijdig aanmelden is wel gewenst. Voor alle inlichtingen: teletonisch: (01710) 44451*('s avonds antwoordapparaat) mondeling: dagelijks (behalve op zaterdag) van 9-12 en van 1-4 uur speciale inlichtingenavond: donderdag 2 september van 18.00-22.001 Mondeling Onderwijs Centrum van de Leidse Onderwijsinstellingen Adres: Leidsedreef te Leiderdorp (bij de nieuwe Zijlbrug in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan) 0 H an?-legkasten, linnen- keukenkasten, keukens, bu reaus en slaapkamer. Enor me sortering. Ultra modem! Niet duur! De Kastenspecia- list, Hoogl. Kerkgracht 47 - 49, hoek Nieuwstraat, tele foon 01710 - 33078. 0 Goedkope kunststof keu kenaanrechten, met roestvrij stalen blad. HKF. Oude Vest 181. telefoon 22908, 's zater dags gesloten. 0 Heugafelttegels. alle kleu ren. direct uit voorraad le verbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanleymes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smlt's Woninginrich ting. Mare 98 en Vrouwen- steeg 9. telefoon 23913. 0 Ros ine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Stoenstraat 16, teL 26854. 0 Wat een leuk haarstuk. en wat een fantastische mooie kleur; zeg. waar heb je die gekocht? Waar nou anders als bij Vermeer. O, ik ga er ook een bij hem kopen. Hij is de eerste prijswinnaar van 'net college des Coiffures Ar- tistique; 't is nog al wat. Gedipl. Haarspecialist. Al leen Morsstraat 10. 0 Aangeboden eiken vloer en kinderbalken, vloer- en kraalhout, raster, panlat ten, baddlngs, betonklinkers, ijzerblaken, dakpannen, oud- Hollandse dakramen, ramen >n deuren. Fa. H. de Bolster, Over Rijn 8, Leiden, telefoon 23502. Koop nu een autoradio, en bespaar veel geld. Kies er een uit onze collectie, gratis ontstoren en gratis antenne. Ton Rijsber.gen, Maresingel 64, telefoon 31260. 0 Nationaal Onderwijs Insti- tuur organiseert avondoplei dingen: Engels - beginners, gevorderden, Cambridge lo wer certificate en Spaans - beginners, gevorderden. Aan vang alle cursussen medio september. Inschrijving/in lichtingen: donderdagavond van 19.30-21.00 uur Prinses Margrietschool, Meeuwen laan 6, Katwijk a. Zee, als mede dagelijks bij het secre tariaat Nationaal Onderwijs Instituut, Beethovenlaan 8, Leidschendam. telef. 01761 - 4564. 0 Uw vloerbedekking koopt u bij ons altijd 20% voor deliger. Centrafloor, Voor- schoterweg 17, Valkenburg. Voortaan iedere donderdag avond tot 10.00 u. tapijtshow. 0 Reclame- en modefoto's. Fotostudio Korenhof, Dia- maratplein nr. 5 (Morskwar- tier). Leiden, telefoon 01710 - 44285. 0 Iedereen een krediet tot ƒ3000,— zonder borg direct te verkrijgen voor aanschaf van meubelen en woning textiel. Ook zij die gaan trouwen en allen die drin gend meubelen willen kopen. Vraagt gratis folder met uit voerige inlichtingen bij Post bus 1083, Rotterdam. 0 Vakkundige reparaties aan kunstgebitten, bininen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen, Vironkenilaan 23, geen filialen. Bereikbaar met 40 en 15. Zijlkwantier, telefoon 33361. 0 Paraplureparatie ('ook v. opvouwbare)wandelstok ken, invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplumagazijn Van Oerle, Haarlemmer straat no. 95. Gebroken ruiten, glas-in- loodreparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard. De Sitterlaan 76, tel. 32916. 0 Meubclinruil. Fabrikant geeft veel geld voor uw oude meubels bij aankoop van nieuwe. Vraag gratis folders aan Postbus 918, Den Haag. 0 Voor slechts 10 cent per minuut kunt u ons «na 6 uur) vanuit geheel Nederland bel len. Wij geven u dan vrij blijvend advies omtrent ver koop van uw postzegel- en brievencollectie Dordtse Postzegelveiling Diepen- brockweg 174. Dordrecht. Telefoon 01850 - 40733. 0 Juffrouw, 72 jaar. zoekt gezelschap van heer of dame. Br onder nr. 5249 bureau van dit blad. Advertenties bekijken is even prettig werk als winkelen LAGER IN PRIJS. KWALITEIT BETER! Heden aangevoerd: prima Zeeuwse Eigenheimers (grof) 35 kilo voor 6,30 GRATES THUISBEZORGD. A. ZANDVLIET Jr., Haven 26, tel. 24501-22700 Door aannemersbedrijf Zijlstra N V. worden ruime EENGEZINS-PREMIEWONINGEN gebouwd, bevattende woonk., hall, keuken, garage, (schuur), ruime douche. 4 sl.kamers. Het geheel is voorzien van C.V. De huizen zijn grotendeels ge situeerd t-o- een vijver en hebben blijvend riant uitzicht Elburg ligt zowel bij 't Veluwemeer als wel bij de bossen. De koopprijzen zijn v-a. 62.000,—. Hypotheek op billijke voorwaarden tot 90 VrijbL inlichtingen verstrekt gaarne: „VERBUKO", Deventierstraat 28, Apeldoorn, postbus 183. Tel.: 05760-14410. Na 17.30 uur: 05776-232 of 208. Makelaarskantoor K. A. van Doorn, Mauritsstraat 23, Utrecht. Tel.: 030-513116. gel Oude Singel 86 Leidf^ aai vraagt voor spoedige indiensttreding m Voor deze functie zoeken wij een beschaafd me ||'»j dat onze klanten en relaties of een correcte p? vriendelijke manier te woord kan staan. Enige kennis van de moderne taal is gewenst, j*"0 Sollicitaties kunnen zowel schriftelijk als mondei ling geschieden aan bovenstaand adres, tel. OlL^J1 40041. I. i der De Directie van het Academisch Ziekenhil en Leiden vestigt er de aandacht op, dat patiënte die voor de eerste maal door hun huisarts na één der poliklinieken van het Academisch Zljfnn kenhuis worden verwezen, zich met ingang 1 september 1971 voor inschrijving dienen t: vervoegen bjj de Centrale Receptie. Deze beving, zich in de hal van het gebouw Polikliniek 20. voor Inwendige Ziekten aan de Wassenaarsewt Behoudens in spoedgevallen en voor erns ou invalide paffënten is het met ingang van gtsbl noemde datum niet meer mogelijk zich voor h gië eerste consult rechtstreeks naar de betreffen ltj< polikliniek te begeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10