Concurrentie oorzaak malaise bij Philips Gangmaker lacht om de straffen Perzië erkent keert Taiwan Peking en de rug toe Rust in Ulster lijkt te zijn teruggekeerd Geen verbetering voor Okker wint Vredestein in 1970 dubbelspel imateunvegploegen nu definitief Voorraden nog steeds te groot oetemelk aan het onderhandelen Agogen versterken staf Arntszhoeve DOTO met moeite naast Zwervers Hel weer in Europa 0 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1971 pe sportcommissie van de KNWU eft in overleg met Joop Middelink [definitieve amateur wegploegen hr de strijd om de wereldkam- (enschappen in Mendrisio aangewe- t Een moeilijkheid daarbij is dat [niet baststaat of Henk Poppe zal pnen starten, hij kreeg gisteren tij- is de training op Papendal plotse- hoge koorts en is in bed gestopt, iter De Jongste acht het niet uit loten dat Poppe een of andere vi- ziekte heeft opgelopen. )e ploegen zijn: 100 km tijdrit: Fe- den Hertog (Ermelo), Adrie Duij- (Axel), Arie Hassink (Neede), Schür (Hoogezand). Reserves:, i v/d Hoek (Dirksland) en Toine den Bunder (IJzendijke). Indivi- *1: Fedor den Hertog. Jan Spet- s (Someren), Cees Koeken (Acht- al). Cees Priem (Goes), Toine van Bunder en Henk Poppe (Nijver- of Cees Bal (Kwadendamme). erves: Arie Hassink en Frits lür. Is voorbereiding zal de wegploeg edoen aan de Gr;;u *Prijs Wilhelm van 25 - 29 augustus, met Luzern startplaats en de aankomst, in htenstein. Omdat Fedor den Her in die periode in de achtervolging de baan rijdt gaan Spetgens, Koe- i, Priem, Poppe (of Bal), Van den nder en Hassink naar deze ronde. EINDHOVEN Concurrentie uit Japan, conjuncturele druk in verschillende landen met daardoor aarzeling bij bestellingen en een overflow van onderdelen uit de Verenigde Staten zijn de voornaam ste oorzaken van de magere kwartaalcijfers van Philips. Zag het gloeilampenconcern in de eerste drie maanden van dit jaar de netto-winst al teruglopen van 128 min. tot 66 min.; de periode april-juni deed daar met een resultaat van 41 (107) min. nog een schepje bovenop. Naar artikelengroep gerekend kwam de niet onverwachte winstda ling voor een belangrijk deel op reke ning van de zg. Elcomagroep (tv- en radiobuizen, halfgeleiders, gesloten circuits, etc.). Ook de sector compu ters draait nog niet naar wens door de grote ontwikkelingskosten. Voor de rest van het jaar wordt in deze afdeling eveneens verlies verwacht. Winst maakt Philips op de kleine ziekenhuisverhuizing in Velp werd mevrouw Gerritsen uit Dieren i met haar vijf dagen oude zoon naar het nieuwe streekziekenhuis gebracht. computer (P350). maar de grote re kensystemen kosten het concern nog steeds geld. In de eerste zes maanden heeft de omzet in de ccnsumptiesector, zich op een redelijk niveau bewogen, terwijl die in de professionele sector boven het concerngemiddelde lag. Uitzonde ring hierop vormde de al genoemde Elcomasector. De grote voorraden zijn voor Phi lips nog steeds een bron van zorgen. In vergelijking met het tweede kwar taal van 1970 nam het voorraadbe- stand in percentage van de omzet toe van 36 tot 38 pet. Het accent lag daarbij meer op de commerciële dan op de fabrieksvoorraad. Vooral ra dio's, tv-toestellen en. grammofoons vonden in het afgelopen kwartaal moeilijk hun weg naar de detaillist. De totale verkopen aan derden in het tweede kwartaal bedroegen ƒ3.81 (3,53) mrd., een stijging van 8 pet. Vorig jaar overtrof de omzet in de maanden april, mei en juni die van het tweede kwartaal in '69 met 15 pet. In het eerste halfjaar zette Phi lips ƒ7.46 (6,83) mrd. om, een toene ming van 9 (16) pet. Het bedrijfsre sultaat in het tweede kwartaal be droeg ƒ213 (349) min. en in de eerste zes maanden 479 (701) min. De winst na de belasting daalde in percentage van de omzet van 3,8 pet in het eerste halfjaar van 1970" tot 1,4 pet in de zelfde periode van dit jaar. Over het tweede kwartaal gerekend was de te genstelling zelfs nog sterker: 3,7 te gen 10 pet. De winst per gewoon aandeel van 10 nom. daalde in het tweede kwar taal van ƒ0,95 tot ƒ0,27 en in het eerste halfjaar van 1,93 tot ƒ0,75. De winst per gewoon aandeel in 1971 is berekend op basis van 121.368.696 gewone aandelen, zijnde het aantal uitgegeven'gewone aande len per" 30 juni 1971, exclusief de aan delen die werden uitgegeven fci het kader van de mogelijkheid voor aan deelhouders om voor 30 november 1971 te opteren voor een uitkering in gewone aandelen ten laste van „be- AMSTERDAM (ANP) Joop Zoe- nelk, die door het ontbinden van profploeg van Mars zonder con- ct is gekomen, is nu aan het on- rhandelen met het Italiaanse merk Ivarani en het Frans merk Sono- Namens Zoetemelk heeft zijn trouwensman herman Krott gis- en telefonisch contact gehad met legleider Adornie van Salvarani. heeft toegezegd de .zaak met zijn zen te zullen bespreken en maan- terug te bellen. De sportcommissie van de KNWU eft in overleg met Joop Middelink definitieve amateurwegploegen de strijd om de wereldkam- neschappen in Mendrisio aangewe- L Een moeilijkheid daarbij is dat niet vaststaat of Henk Poppe zal nnen starten. Hij kreeg gisteren dens de training op Papendal plot ing hoge koorts en is in bed ge- pt. Dokter De Jongste acht het niet gesloten dat Poppe een of andere usziekte heeft opgelopen. >e ploegen zijn: 100 km tijdrit: Fe- den Hertog (Ermelo), Adrie Duij- (Axel), Arie Hassink (Nede), Frits ür (Hoogezand). Reserves: Aad Hoek (Dirksland) en Toine van Bunder (IJzendijke). ndividueel: Fedor den Hertog, Jan etgens (Someren), Cees Koeken chtmaal), Cees Priem (Goes), Toine den Bunder en Henk Poppe (Nij- rdal) of Cees Bal (Kwadendamme). serves: Arie Hassink en Frits lür. Als voorbereiding zal de wegploeg edoen aan de Grote Prijs Wilhelm 11 van 25-29 augustus, met Luzern startplaats en de aankomst in schtenstein. Omdat Fedor den Her in die periode in de achtervolging de baan rijdt gaan Spetgens, Koe- Priem, Poppe (of Bal), Van den inder en Hassink naar deze ronde. BELFAST (AP, Reuter) Ongeveer honderd Noordierse katholieken, die in de hevige UTRECHT Het interim-bestuur van de Willem Arntszstichting heeft het Gemeenschappelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie in Nijmegen, onder directie van prof. dr. J. A. Vol- lenbergh verzocht te willen optreden als het agogen-team. dat zich met de intermenselijke verhoudingen op de Willem Arntszhoeve en met name op Dennendal gaat bezighouden. Het instituut zal bij deze begelei ding hulp krijgen van prof. dr. C. J. B. J. Trimbos, hoogleraar in de pre ventieve en sociale psychiatrie aan de medische faculteit in Rotterdam. Het Nijmeegse instituut begint nog deze maand met de uitvoering van deze opdracht, waarmee naar wordt 1 verwacht wel geruime tijd gemoeid zal zijn. Het inschakelen van agogen is een van de maatregelen, waartoe het in- terimbestuur Veldkamp-Hiddelhuis- Hessing, na het aftreden van het oude bestuur, op 6 juli heeft besloten. Als de intermenselijke problemen op de hoeve kunnen worden opgelost, zullen in een later stadium ook orga nisatiedeskundigen worden aange trokken om te adviseren over een vernieuwing van de totaal verouder de structuur van de stichting. onlusten van vorige week naar de Ierse Republiek waren uitge weken, zijn gisteren terugge keerd naar Ulster. Volgens de autoriteiten in Bel fast zijn nu ongeveer 1800 van de ruim 6000 vluchtelingen naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Lang niet allen zullen een dak boven hun hoofd vinden, want vorige week zijn tientallen hui zen door brand verwoest of ern stig beschadigd. Gisteren zijn weer vele arbeiders aan het werk gegaan, na de staking van katholieken, socialisten en voor standers van gelijke burgerrechten" tegen het besluit van de Noordierse regering om personen, die van onder mijnende activiteiten verdacht wor den, zonder vorm van proces te inter neren. In de belangrijkste plaatsen was het ogenschijnlijk kalm. De belang rijkste gebeurtenis van gisteren vond plaats op politiek terrein, waar een groep rechtse parlementariërs zich heeft afgescheiden van de Unionisti sche Partij van premier Brian Faulk ner. De omvang van de afscheiding is nog niet bekend, maar de woordvoer der voor de beweging, Desmond Boal, heeft verklaard, dat de bevol king van Noord-Ierland het vertrou wen in Faulkner heeft verloren. Boal maakte duidelijk, dat de af splitsing protestant, unionistisch en voor handhaving van de nauwe ban den met Engeland is. DEN HAAG De verwachting van Rubberfabriek Vredestein, dat 1970 tere resultaten zou opleveren is niet vervulling gegaan. Vooral de ont- ikkcling in de tweede helft van het *r is hieraan schuldig geweest, toen 400 uitkering het bedrijf 2,3 In. kostte. De grondstoffen stookolie, laldraad, textiel en vooral rayon tgen sterk in prijs. Uiteindelijk is de 'tto winst gedaald van 3,2 min. tot f.3 min. Zoals bekend is de geldigheid van Goodyear emissie onderwerp van n door Goodrich tegen Vredestein ingespannen procedure. Verder loopt nog een procedure, eveneens door oodrich aangespannen, waarin wordt ivorderd dat Vredestein afstand doet haar aandelen in de autobanden- wiek Vredestein. Op het ogenblik is situatie in feite zo, dat noch Good- jar noch Goodrich invloed kunnen Oefenen bij Vredestein. De resultaten in de divisie rijwiel- Wden was in 1970 nog teleurstellen- 81 dan in 1969. Bij een alom gestc- W kosten- en prijzenpeil zijn door uitermate felle concurrentie de «rengsten van de rijwiel- en brom- •wsbanden over een reeks van jaren stabiel gebleven of gedaald. De tot dusverre in 1971 behaalde resultaten geven steun aan het vertrouwen, al dus de Vredestein-directie, dat een meer jaren omvattend programma tot verbetering vruchten zal afwerpen. De resultaten tot dusverre in 1971 blijven achter bij die van vorig jaar. De directie-raad houdt rekening met nieuwe forse loonstijgingen, maar ont houdt zich verder van een prognose over de winst van dit jaar. De netto winst wordt, zoals de sta tuten het voorschrijven, toegevoegd aan het fonds extra afschrijvingen, zodat voor aandeelhouders niets zal overblijven. Over 1969 werd nog 6 pet. dividend in contanten uitgekeerd. Het was de 86 jarige mevrouw W. Verbeek-Roskam, die de eer te beurt viel om de eerste paal te slaan, het geen met veel trots door d bejaarden werd gadegeslagen. Hierna is het ge zelschap naar het verenigingsgebouw gegaan waar dit uniek gebeuren met vele toepasselijke woorden, door tal van sprekers waaronder de voorzitter van de Stichting Ds. Kapteijn, naar voren is gebracht, waaruit duidelijk bleek de vele werkzaamheden die hieraan waren vooraf gegaan. TORONTO (ANP) Samen met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen heeft Tom Okker gisteren het dubbelspel van het open Canadese tenniskampioenschap in Toronto op zijn naam gebracht. De Nederlands- /Amerikaanse combinatie versloeg in de finale de Amerikanen Arthur Ashe en Dennis Ralston met 63 63 6—1. In de finale van het dames enkel spel leed Wimbledon-kampioene Evonne Goolagong een verrassende nederlaag tegen de Frangaise Frangoise Dtirr. Zij verloor met 46 26. Het verschil tussen winst en verlies be droeg 2000 dollar: 4000 dollar voor Frangoise Dürr en de helft voor Evon ne Goolagong. Inmiddels is in Fort Worth (Texas) het veertiende toernooi om het prof wereldkampioenschap begonnen. In de eerste ronde had Cliff Drysdale die in het klassement derde staat achter John Newcombe en Tom Ok ker, in de derde set een tie-breaker nodig om langs Nicki Pilic te komen. Andere uitslagen: John Alexander - Fred Stolle 3—6 6—3 6—2. Owen Da vidson Bob Maud 63 75, Ron Holmberg Fred McMillan 75 lastingvrije agio" in plaats van het slotdividend over 1970. De winst per gewoon aandeel in 1970 is berekend op basis van het aantal uitgegeven gewone aandelen per 31 december 1970 (121.360.782 stuks). De aandeelhouders toekomende keuzemogelijkheid t.a.v. het slotdivi dend over 1970 kan maximaal een verlaging van de winst per gewoon aandeel over januari-juni 1971 bete kenen van 2,6 pet. Harder optreden tegen wangedrag LONDEN (Reuter) De Engelse voetbalbond heeft gisteren bekend gemaakt dat harder zal worden opge-~ treden tegen wangedrag. Aan spelers, verenigingen en verenigingsofficials is een rondschrijven uitgegaan met de waarschuwing dat, als gevolg van de 2978 gevallen van wangedrag in het afgelopën seizoen, strenger zal worden gestraft. Niet alleen de spelers kunnen lang duriger uitsluitingen en hogere boetes verwachten, ook de verenigingen zul len door de strafcommissie veroor deeld kunnen worden wegens een ge brek aan controle over hun spelers. De commissie zal ook bestuurders en managers ter verantwoording roepen. Van iedere vereniging zal bovendien worden verlangd dat in de kleedka mer een lijst komt te hangen met de vergrijpen waarvoor de scheidsrech ter (ten minste) een waarschuwing moet geven. Denis Follows, de secretaris van de Engelse voetbalbond: „De bond is er van overtuigd dat het handhaven van de discipline op de velden op dit mo ment de belangrijkste taak is. Indien voetbal een belangrijke sport in dit land wil blijven en als zodanig toe schouwers trekken, die in feite het bestaansrecht van de clubs bepalen, dan zal men snel dienen te beseffen dat slecht gedrag op het veld niet onbestraft kan blijven en voor alles dat scheidsrechterlijke beslissingen dienen te worden geëerbiedigd. ZWERVERS—DOTO 2—2. Dat Zwervers zich altijd goed optrekt aan sterke tegenstanders heeft DOTO gis teravond nog eens ondervonden. Bij na verloren de Pernissers. In de laatste drie minuten gaf Zwervers nog een 20 voorsprong uit handen. Eerst benutte Peter de Jong een strafschop en even later profiteerde Maarten Polderman van een aarze ling van keeper Slobbe. Het was ove rigens een snelle wedstrijd, waarin technisch goed voetbal op de grasmat werd gedeponeerd. Rikaart zorgde al in de tweede minuut met een knal voor de openingstreffer. In de 35ste minuut van de tweede helft zou Smith een solo doeltreffend afronden. Een knappe eindsprint zou DOTO toch nog op 2—2 brengen. Uitblinkers waren Pruyt en Vos, bieden van Zwervers. ZWALUWEN—ADO (AM) 2—1. Al le drie de doelpunten kwamen al voor de thee tot stand. Tol knalde erst in eigen doel (1—1), waama Bob de Jong de balans in evenwicht 'bracht en Leo Schoutens hoofd voor de eindstand 21 zorgde. In de twee de helft gelijkopgaand. De duisterns maakte na een half uur een eind aan de voetbalpret. LOOSDUINEN FC DEN HAAG B. 05. Zoals de uitslag al doet ver moeden een oppermachtig F CDen Haag, dat al bij de rust met 03 voor stond. Na de hervatting kon men al freewheelend naar 0—5 wandelen. weer max. r nin. neer temp. temp. slag gist. gist. Amsterdam zw. bew. 21 12 Frankfort h. bew. 25 12 0 Genève 1. bew. 28 14 0 Innsbruck onbew. 26 13 0 Kopenhagen onbew. 21 10 0 Londen geh. bew. 22 13 0 Luxemburg 1. bew. 25 13 0 Madrid onbew. 32 14 0 Majorca onbew. 36 19 0 München onbew. S 0 Nice 1. bew. 30 24 0 Parijs zw. bew. 26 17 0 Rome onbew. 32 23 0 Wenen onbew. 25 12 0 Zürich onbew. 24 9 0 De wervelstorm Rose heeft veel schade aangericht. Twintig schepen werden van hun ankers losgeslagen. Tijdens het hoogtepunt van de storm sloeg de veerboot Fat Sjan om. Alle hoop voor de zeventig tot tachtig opvarenden is opgegeven. Geluidshinder blijft troef ROTTERDAM De actie groepen die ijveren voor een inperking van al dat lawaai dat een moderne gemeen schap produceert moet het wel hard vallen nu blijkt dat de jeugd zich speelgoed aan schaft dat een herrie van jewelste maakt. Schreven we dinsdag over de klik-klak- ballen, het waanzinnig stukje tuig dat naast kneuzingen aan armen ook nog eer» scherp ratelend geluid laat horen; ook de super-janker- blijkt een top-hit te zijn. Een plastic slang moet in het rond geslingerd worden waarbij een angstaanjagend gegier te voorschijn komt. Het zal je speelgoed maar wezen (Made in Italy). Bruno Walrave over maffiapraktijken AMSTERDAM De „les van Leicester" is door het gangma- tloOl* Joop HoltliaUSen kerssyndicaat in de wielrennerij (DPA) De voormalige generaal- veldmaarschalk Wilhelm List, één van Hitiers bekendste legerleiders, is maandag in de ouderdom van 91 jaar in Garmisch-Partenkirchen overle den. nog steeds niet geleerd. Toen de stayerij vorig jaar tijdens de we reldkampioenschappen in de Engelse industriestad een treurig dieptepunt bereikte door allerlei malversaties beloofden de wie- lerleiders doeltreffende maat regelen te zullen nemen. Nu, minder dan een week voor het begin van de strijd om de regen boogtrui in het Italiaanse Va- rese, blijkt dat de situatie nog maar weinig is veranderd. De gebeurtenissen tijdens de Ne derlandse kampioenschappen, nog geen twee weken geleden, en gister avond, tijdens de kandidatenwedstrij- den in het Olympisch Stadion, toon den dat duidelijk aan. Het stayeren, jaren geleden een van de meest spec taculaire nummers van de baansport is volkomen in discrediet geraakt. Maar al te dikwijls maken niet de renners maar de gangmakers uit wie er al dan niet gaat winnen. Persoon lijke vetes worden op de baan uitge vochten. Stayers, die zichzelf maan den lang voorbereiden op de hoogte punten van het seizoen: het nationaal en het wereldkampioenschap worden steeds het slachtoffer van de praktij ken van de heren gangmakers. Maar al te vaak wint niet de sterkste ren ner, maar hij, die er in slaagt de meeste steun te kopen in een wed strijd. Geen ontkenning Het zijn feiten, die niet eens ont kend worden door de leden van het gangmakers syndicaat. Neem Bruno Walrave, de 32-jarige Amsterdam mer, die terecht de reputatie geniet van een gangmaker die redelijk aan de wetten van de sportiviteit voldoet. Walrave is ondanks zijn jeugd in het stayersvak gegroeid. „Ik kwam als kleine jongen al dikwijls naar de baan. In het stadion duwde ik de mo toren aan en liep in de cabines rond. Op mijn achttiende kroop ik al op de motor en daarna moest ik knokken om tussen de gangmakers in het we reldje te komen". Nieuwelingen in de gangmakerij hebben het uiterst moeilijke Wie geen goede renner achter de motor heeft hoeft er niet op te rekenen lucratieve contracten in de zak te kunnen steken. Bovendien bekijkt de gevestigde orde de verrichten van de nieuwkomers met de grootst mogelijke argwaan. Walrave: „Het is een vicieuze cirkel, Zonder contracten kun je niet de broodnodige ervaring opdoen. Je moet het geluk hebben dat je iemand ach ter je krijgt die er iets van kan, dan heb je de kans er door te breken". Successen HONG KONG, TEHERAN (AP, Reuter, UPI) Rerzië heeft gisteren officieel bekend gemaakt, dat het diplomatieke betrekkingen met China heeft aangeknoopt en tegelijkertijd de betrekkingen met Taiwan heeft verbroken. In een gezamenlijk communiqué, dat gelijktijdig in Peking en Teheran werd gepubliceerd, verklaarde de Perzische regering formeel „de rege ring van de Volksrepubliek China te erkennen als de enige wettige rege ring van China". Het communiqué werd uitgegeven, enkele uren nadat de ambassadeur van Taiwan in Teheran zijn post ab rupt had verlaten en naar Taiwan was teruggekeerd, zonder een verkla ring af te leggen. Perzië heeft tot dusver een politiek voorgestaan, waarbij zowel China als Taiwan werden erkend. Vorig jaar behoorde Perzië nog tot die 66 staten, „1 1 tV V' i'.nffrt irtAmi die in de Algemene Vergadering van de VN de kwestie van Pekings verte genwoordiging in de VN als „een be langrijke zaak" beoordeelden, waar voor een stemmenmeerderheid van tweederde vereist was. Daardoor werd China toen niet toegelaten. In het gemeenschappelijke commu niqué werd eveneens ingestemd met de resolutie van Albanië, waarin op geroepen wordt om China in de VN op te nemen en Taiwan uit te sluiten. 60 STATEN Sinds de stemming in de Algemene Vergadering van de VN hebben nu zes landen, die toen voor de „belang rijke kwestie" stemden wat betreft China's toelating tot de VN, diploma tieke betrekkingen met Peking aan geknoopt. Deze landen zijn Oosten rijk, Canada, Italië, Sierra Leone en Turkije. Kameroen, dat destijds zich van stemming onthield, heeft even eens betrekkingen met Peking aange knoopt, terwijl Mauritius, dat zich toen ook van stemming onthield, wel iswaar heeft verklaard, dat het Pe king erkent, maar tot dusver nog geen diplomatieke betrekkingen met China heeft aangeknoopt. China is nu door 60 staten erkend. PRINSESSEN Peking heeft in het communiqué verzekerd, dat het Perzië volledig steunt „in zijn rechtvaardige strijd ter handhaving van zijn onafhanke lijkheid en souvereiniteit en ter be scherming van zijn grondstoffen". Eerder dit jaar bezochten twee zus ters van de Sjah van Perzië de prinsessen Ashraf en Fatimah Pe king op uitnodiging van premier Tsjoe en-Lai. Er werden toen op de banketten al zeer hartelijke dingen over en weer gezegd. PAKISTAN Volgens het persbureau CNA op Taiwan zou. Pakistan een belangrijke ról hebben gespeeld aan het tot stand komen van de Perzische erkenning van China. Voor Walrave kwam de kan3 met de Belg Raymond Impanis. Hij be reikte met hem een vierde plaats in de wereldkampioenschappen. Sinds dien heeft Bruno er praktisch steeds bij gezeten. Bert Romeijn en Ehren- fried Rudolph trok hij naar een zilve ren medaille. Het hoogtepunt kwam twee jaar geleden in het Tsjechische Brno waar hij Bert Boom kundig naar de regenboogtrui loodste. Vorig jaar kwam Walrave opnieuw op het hoogste platform nu met de Duitser Ehrenfried Rudolph, maar die titel deed heel wat stof opwaaien. Er ge beurden in die stayersfinale zoveel dingen die niet door de sportieve beugel konden, dat aan Rudolph's ti tel terecht maar weinig waarde werd toegekend. Walrave: „Natuurlijk ge beurden er in Leicester dingen, die niet juist waren. De hoofdzaak was het conflict tus sen de gangmakers De Graaf en Meuleman. De Graaf, die in België stayers onder zijn hoede had, werd in mei vorig jaar zondermeer opzij ge schoven ten gunste van Meuleman. Logisch dat De Graaf niet zo gechar meerd was van die Belg. Maar het is fout dat zulke dingen op de wieler baan worden uitgevochten. De men sen moeten zich beheersen". Juist in die amateurwereld is de Nederlandse afvaardiging naar Vare- se twee van zijn beste gangmakers kwijt geraakt: Bruno Walraven en Norbert Koch. Beiden staan onder contract bij de Westduitse wieler bond. Walrave: „Ik rijd de amateur- stayer Gnas. Eigenlijk was ik hele maal niet van plan naar Duitsland te gaan, maar de situatie is alleen maar zo gemaakt door de KNWU. Ik zou de man worden die in vaste dienst bij de KNWU zou komen. Dat was allang geregeld. Maar op het laatste ogen blik werd Stakenburg aangetrokken, 'n protegee van Wierstra. Ik zit nu financieel heel wat beter bij die Duitsers dan in Nederland. De han delwijze van de KNWU was voor mij de druppel die de emmer deed over lopen." Uitslagen kandldatenwedstrljden ln Olympisch Stadion: sprint profs: halve fi nales. eerste rit: 1. Turrlni 12.3; 2. John son: tweede rit: 1. Van Lancker 12.6: 2. Loevesljn. Om de derde plaats: 1. Johnson 11.8: 2. Loevesljn. Finale: 1 Van Lancker 12 2; 2. Turrlni. Stayers totaalstand: 1. stam 3 punten: 2. Verschueren 4; 3. Oudkenk 5: 4/5. Rudolph en proost 10: 6. De wit 11: 7. HUI 13. Tandem: eerste rit: 1 Nederland (van Doorn/Fens) 11 0 sec 2. België (Meirlaen/ Soutaert). Tweede rit: 1. Nederland 10.7, 2. België. Tijdrit 1 km met staande start: 1. Klaas balk (Ned) 1 00.65, 2. Manu Snelllnckx (Bel) 1.00.50, Achtervolging: 1. Fedor den Hertog (Ned) 4 57.4, 2 Jean Fermote (Belg) staakte in laatste ronde de strijd met een lekke band. Amateur stayers: 1. Bert Boom (Ned) achter Stakenburg de 25 km in 19 017: 2. Ralner Podlesch (WD1) Koch op 40 m; 3. Horst Gnas (WD1) Walrave op 450 m: 4. Nico Been (Ned) Pelser op 600 m: 5. Fred Nlemeyer (Ned) Van Roey op 680 m: 6. Joop Rljnlnk (Ned) Kfib op 800 m Ploegachtervolging: 1. Nederland (Balk. Nieuwenhuls. Kamper en Nanno Bakker) 4.36 75: 2. België (Daelemans. Wesemael, Zeebroek en Van der Putte) 4.46 02. F.lndstand: 1. Nederland S punten. 2. Bel- gë 4 punten Enerels voetbal LONDEN (Reuter) Dé uitslagen van de gisteravond voor de eerste divisie van de Engelse League gespeelde wedstrijden zijn: Huddersfleld Town - Arsenal O-l: Ipswich Town - Coventry City 3—1; Liverpool - Wol verhampton Wanderers 3—2: Sheffield Uni ted - Leeds United 3—0; Southampton - Sto ke City 3—1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11