Uit vuilnisbelt groeit heuvel met beplantiei Lindsay zet eerste stap richting Witte Huis Conflict Syrië en Jordanië naar climax Washington: Geen ultimatum Sadat Amerikaans Congreslid mag Namibia niet in Indonesië zal 20.000 gevangenen vrijlaten 9arkaanleg op stortplaats Autobouwer W.O. Bentley overleden ER oces tegen Jloedjiboer uitgesteld? sch Kamercommissie is tegen voorstel-Visser ang 9 ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1971 door Huib Goudriaan DE BILT Na een jaar van Öerleg heeft de Vuilbank het rste voorbeeld van een heuvel ■t parkaanleg, gegroeid uit een ilnisbelt, praktisch gereed. In jtember zullen de VAM, de jninklijke Nederlandsche Hei- maatschappij en de Grontmij, „grote drie" die de Vuilbank jben opgericht, het ontwerp- in (voor West-Brabant) be- ndmaken. Ir. J. C. Blom, sek- ■direkteur van de NV Gront- j te De Bilt, zegt: „De Rijks- r nologische Dienst en het mi- terie van volksgezondheid '-hol ju posi ief tegenover deze iaan ipak van de Vuilbank". at is en wat wil de Vuilbank? De [ergrond van waaruit zij opereert nvan lekend: in Nederland wordt jaar- nhuis 3,5 miljoen ton huisvuil opge ld en daarnaast nog eens 2 miljoen i" industriële afval; dit wil zeggen lei elke Nederlander 425 kg vaste af in jelijk lise li ekeC 1217 per jaar produceert. En volgens noses zal ons land in het jaar 2000 ijks 16 miljoen ton afval voort- igen of 900 kg per inwoner per leer krs qe D' nu toe worden er drie methoden [vuilverwerking toegepast: de ver- iding, het composteren en het stor- De vuilverbranding is een voor hand liggende methode om afval te raken. Maar helaas kan niet worden verbrand. Van het totale cd afvalstoffen komt een derde steen, beton en grond niet verbranding in aanmerking, ter- de slakken die na verbranding blijven toch ook moeten worden rerkt. Het composteren, dit is het vergisten van vaste afval tot een ukt dat als organische meststof land- en tuinbouw en in siertui- J I kan worden gebruikt, gebeurt I I fwegend bij de VAM-bedrijven in J ter en Mierlo (de meeste gemeen- Ike compostbedrijven zijn of wor- 3 opgeheven). derde methode, het storten is rlijk nog meer voor de hand lig- dan het verbranden. Zo lang er en zijn hebben ze hun afval niet ran de deur op een hoop gegooid, ederland zijn er nog steeds on- r 1500 vuilnisbelten, waarvan er LONDEN (AP) Een van de beroemdste autobouwers, Walter Owen Bentley, de ontwerper van de groene Bentley sportwagens die de Europese autoraces van de twintiger jaren beheersten, is gisteravond op 83-jarige leeftijd overleden. „W.O." was de meest bekende fi guur in de internationale anto race wereld van de jaren 19191931. Alle raceauto's die in die tijd grote successen boekten waren produkten van W.O.'s geniale concepties. Bentley motors is in 1931 opge gaan in de Rolls Royce groep. Bent ley zelf ging toen naar Lagonda mo tors, waarvoor hij de 12 cylinder 4VL- en 2% liter motoren ontwierp. In 1922 bouwde Bentley zijn eer ste auto. De prijs was 100 pond. Hij bouwde nog vier modellen, alle vier begroet als revolutionaire ontwer pen. Vier achtereenvolgende jaren werd de 24 uurs race van Le Mans gewonnen door Bentleys. Maar Bentleys technische kwali teiten waren groter dan zijn financië le. Hoewel het een ironische loop van het lot mag worden genoemd dat toen Rolls Royce eerder dit jaar failliet ging de Rolls Royce-Bentley tak een van de weinige was die winst ople verde. DAMASCUS, AMMAN (REU TER, UPI) Syrië en Jordanië dreigen regelrecht in een oorlog met elkaar verwikkeld te raken. Gistermiddag beschoten vier Syrische straaljagers de Jor daanse grensplaats Ramtha. Vol gens Jordanië zou de schade licht zijn. Beide partijen berichten, dat zij de andere zijde verliezen hebben toege bracht, zonder verliezen aan eigen kant. Aan beide zijden van de grens worden steeds meer artillerie en tanks aangevoerd. Volgens buitenlandse journalisten is de strijd nog niet erg hard geweest. Maar de grote hoeveelheid wapens, die aangevoerd wordt, wijst erop, dat geen van beide landen tot inbin den bereid is. voor 75 procent in slechte staat ver kerende stortplaatsen zijn bronnen van stank en ongedierte, vormen een af stotend element in het landschap, dragen bij tot de bodem- en water vervuiling en worden tevens te klein en ondoelmatiger naarmate de bevol king groeit en de welvaart toeneemt. Toch komt tot nu toe tweederde van het vaste vuil op deze stortplaatsen. De gemeenten beschikken over 1000 legale belten, terwijl derden de 500 stortplaatsen exploiteren, waarvoor geen vergunning bestaat. Niet handhaven 'STERSf Ir. Blom: „We kunnen deze 1500 belten uit landschappelijk en milieu hygiënisch oogpunt niet handhaven. Verbranden van het vuil is te duur op die plaatsen waar grote concentratie van vuil is, dus buiten onze grote bevolkingscentra, zodat de transport kosten naar de verbrandoven te hoog worden. Daarom is er maar één op- officieel geregistreerd zijn. Deze lossing, concentratie vapde stort- i plaatsen, het aantal ongecontroleerde belten terugbrengen tot een klein aan tal gecontroleerde." Dit laatste, het teveel aan vuilnisbelten terugbrengen tot een klein aantal verwerkingsbe drijven, is de taak van de Vuilbank. Gecontroleerd storten, of zoals de Amerikanen zeggen „sanitary land fill", wordt in Nederland nog niet in het groot toegepast. Grof geschetst komt het er op neer dat de afval stoffen in lagen van twee meter hoog worden samengedrukt, waarbij dit al dus gevormde „stortfront" dagelijks wordt afgedekt op de boven- en zij vlakken met tenminste 20 centimeter zand. Het zo gevormde ophoogmate riaal kan in het landschap worden ge bruikt, waarbij toepassing op grote schaal nieuwe mogelijkheden opent voor bijzondere landschapsbouw. 1RATSJI (AFP) Het proces sjeik Moedjiboer Rhaman, de van de Oostpakistaanse onaf- 'lijkheidsbeweging zou volgens jhten die in Karatsji de ronde zijn uitgesteld. Moedjiboer zit est-Pakistan gevangen. beschi Pakistaanse autoriteiten hebben ericht niet willen bevestigen. Zij ijzen naar het afgelopen maan- epubliceerde communiqué waar dat het proces deze week idam, telsdag zou beginnen. gens geruchten uit dezelfde bron et proces worden gehouden in de igenis van Lyallpoer in de Pens- Britse blad „Daily telegraph" vandaag in een hoofdartikel de „Is sjeik Moedjiboer Rahman ij voorke en v blad wees erop dat sinds maart •mijn va aar ca. 1 buiter»de sieik gevaneen werd geno- "niets meer van hem werd ver- Er is alleen een communiqué iresident Jahja Khan, dat de achter gesloten deuren door een raad zal worden „bestraft" het us de Daily Telegraph, helemaal irkinq m elter dat het Proces tegen Moed- Rahman ook werkelijk is be- i. „Is hij misschien al enige tijd ff^\röma3en terechtgesteld, mogelijk zelfs ^na zijn arrestatie aldus het blad. enken en hart akenel'1fernadette weer in aktie in N.-Ierland De Vuilbank meent met dit „gecon troleerd storten" twee vliegen in een klap te slaan: concentratie van de stortplaatsen en de aanleg van parken, waaraan in onS land grote behoefte is. Stadsgewest- en regioparken kunnen uit vuil worden opgebouwd, met als bijzondere toepassingsmogelijkheden een skihelling of een centrum voor openluchtmanifestaties. Op deze wijze kan veel geld worden bespaard, door dat anders noodzakelijke grondver plaatsingen voor aanleg van bij voor beeld bospartijen, worden voorkomen. De Stichting Vaste Afvalstoffen is tot de conclusie gékomen, dat met pas sende boomsoorten al na een jaar tot succesvolle beplanting van een gecon troleerde stortplaats kan worden over gegaan. Voor een rendabele toepassing van gecontroleerd storten is een eenheid Schematische ophouw van een heuvel-op-een-vuilnisbelt van ongeveer 100.000 inwoners nodig; de grens is 60.000 inwoners. Dit bete kent niet dat alleen steden op deze manier vuil kunnen storten. Ook kleine gemeenten kunnen gezamenlijk een gecontroleerde stortplaats in ge bruik nemen, waarbij wel uitgegaan van regio's met een straal van onge veer 30 kilometer. Het vervoer naar de stortplaats kan in zulke regio's met containers, inplaats van vuilnisauto's gebeuren. Ir. Blom: „Voor het „afbouwen" van zo'n centrale stortplaats is acht a tien jaar nodig. Als het storten planolo gisch gezien op de juiste plaats ge beurt, kan dit een bijdrage in een groengordel vormen. We kunnen er ook een hoogtedimensie in ons vlakke landschap bij krijgen. Een probleem is natuurlijk, dat de gemeenten niet al tijd rijp zijn voor concentratie van de stortplaatsen. Een gemeente kan bij voorbeeld juist een nieuwe stortplaats hebben ingericht, terwijl een andere gemeente met een volle stortplaats zit op het ogenblik dat het gezamen lijk storten aan de orde komt. De ge meente, die in een nieuwe stortplaats heeft geïnvesteerd, zal dan weinig voor concentratie voelen. Natuurlijk kunnen kleine gemeenten een centrale stortplaats slechts in samenwerking met andere gemeenten exploiteren of in een gewestelijke samenwerkings orgaan." Kosten De kosten van vuilverwerking op een ongecontroleerde stortplaats zijn Zware beschietingen in Zuid-Vietnam SAIGON (Reuter. AP) Noord- vietnamese artillerie heeft gisteren bijna 200 granaten afgevuurd op Zuidvietnamese verdedigingsstellin gen bij de gederr.ilitairiseerde zone tussen noord en zuid. Een woordvoerder in Saigon heeft verklaard dat dit mogelijk een teken kan zijn van een op handen zijnd Noordvietnamees offensief tegen een van de Zuidvietnamese bases. De Zuidvietnamese minister van buitenlandse zaken Tran Van Lam heeft een eerder aanbod herhaald dat Saigon bereid is deel te nemen aan een internationale conferentie ter re geling van het conflict in Indo-China. Lam zei echter dat de Viet Cong niet als partij op een dergelijke con ferentie zou worden aanvaard, en evenmin als waarnemers. ongeveer 2,50 per ton. Bij een goede, gecontroleerde stortplaats zijn de kos ten bij meer dan 100.000 inwoners ongeveeer 10,- per ton, inclusief de beplanting van het te vormen park. De kosten van verbranding zijn onge veer ƒ30,per ton bij minder dan 150.000 inwoners. Ir. Blom besluit: „De methode van onze verre voorouders, het vuil in de tuin gooien, blijft natuurlijk de goed koopste". De meeste van de 1500 vuil nisbelten in ons land doen nog min of meer aan deze vaak milieuhygiënische roofbouw denken. De Vuilbank wil het proces omkeren: van het vuil een tuin maken. KAAPSTAD (Reuter, UPI) Het Amerikaanse neger-Congres lid Charles Diggs heeft gisteren scherpe kritiek geleverd op de Zuidafrikaanse regering, omdat deze hem en zijn vijf metgezellen niet wil toestaan een bezoek aan Namibia (Zuidwest-Afrika) te brengen. Op een persconferentie in Kaapstad heeft Diggs, die de eerste Amerikaan se negerafgevaardigde is die sinds de Tweede Wereldoorlog Zuid-Afrika bezoekt, verklaard dat de regerijig- Vorster de moed mist hem en zijn missie naar Namibia te laten gaan. Volgens Diggs is de reden van de weigering dat zijn missie erop staat zonder Zuidafrikaanse geleide Nami bia te bezoeken. Zuid-Afrika wil dat WASHINGTON, TEL AVIV (UPI, Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van buiten landse zaken heeft met klem ont kend, dat president Sadat van Egypte Washington een ulti matum heeft gesteld om tot aan staande zondag een interim-rege ling voor het Midden Oosten te bereiken. Dit had Hassanan Heykal, de hoofdredacteur van het Egyp tische dagblad Al Ahram giste ren in zijn wekelijkse column verklaard. Robert McCloskey, de woordvoerder van het State Department zegt dat de Amerikaanse regering helemaal niet zo'n boodschap van Sadat had ont vangen en hij waarschuwde: „Het is onze mening, dat alle partijen er goed aan zouden doen om iedere discus sie te vermijden over het vaststellen van tijdslimieten". Ook het Witte Huis heeft ontkend, dat er een zodanige boodschap van Sadat was binnenge komen. Heykal had geschreven, dat er voor 15 augustus resultaten van de Ame rikaanse bemiddelingspogingen moes ten zijn, omdat op 1 september het re ferendum over de Egyptisch-Lybisch- Syrische federatie in de drie aangeslo- niet, aldus Diggs. Maar de weigering werd pas bekendgemaakt nadat de Amerikaanse groep in Zuid-Afrika was gearriveerd. Zuid-Afrika staat op het standpunt dat Namibia een Zuidafrikaans pro tectoraat is. Het Internationale Ge rechtshof in Den Haag heeft echter onlangs beslist dat het voor de Twee de Wereldoorlog door de Volkenbond aan Zuid-Afrika verleende bescherm heerschap over Zuidwest-Afrika niet meer bestaat. Een agent van de Zuidafrikaanse veiligheidspolitie heeft gisteren tij dens het proces tegen de Anglikaanse deken Gonville ffrench-Beytagh ver klaard dat de deken „tot voor twintig jaar geleden" in het bezit is geweest van een lidmaatschapskaart van de communistische partij. Volgens ae agent had de deken hem dit zelf mee gedeeld. ffrench-Beytag wordt be schuldigd van terrorisme en pogingen de Zuidafrikaanse regering omver te werpen. Tijdens het proces is ook een getui- geverklaring afgelegd van een Afri kaan, wiens naam de rechter niet wilde noemen. Deze man, die tegen de deken getuigde, had van zichzelf verteld dat hij in de Sowjet-Unie en China een militaire opleiding heeft ontvangen. Daarna zou hij naar Tan zania en Zambia zijn gegaan. Hij was in 1963 lid geworden van het verboden Afrikaanse Nationale Congres (ANC) en was daarna naar de Sowjet-Unie en China getrokken. De afgezanten van president Sadat van Egypte en koning Feisal van Saoudie-Arabië hebben zich gisteren naar Damascus begeven om daar met de Syrische regering overleg te ple gen over het Jordaanse plan inzake een vreedzame oplossing van de Pa lestijns-Jordaanse geschillen. De be langrijkste vier punten in dit plan .zouden zijn: Jordanië herhaalt nogmaals zijn vastbeslotenheid om zijn soevereini teit te handhaven en de vrijheid van actie van de commando's te garande ren; Jordanië eist, dat de door Lybië en Koeweit gestaakte financiële steun aan Amman weer zal worden uitbe taald; Alle politieke en economische pressie-maatregelen, inclusief de slui tingen van de grenzen en de pers campagnes, moeten gestaakt worden. Ook moet er een onmiddellijk einde komen aan de infiltraties van Pale stijnse commando's vanuit Syrië; Tenslotte moet de Jordaanse re gering erkend worden als de verte genwoordigster van de bewoners, die op beide zijden van de Jordaan wo nen. De rol van de commando's moet uitsluitend beperkt blijven tot gewa pend verzet tegen de Israëli's binnen de bezette gebieden. In Egypte heeft de openbare aan klager meegedeeld, dat er nieuwe ar restaties zijn verricht naar aanleiding van het komplot van medio mei om president Sadat de macht te ontne men. ten landen wordt gehouden en om dat in september de Algemene Vergade ring van de VN haar debatteh begint. SCEPTISCH In Washington gelooft men niet. dat er nu onmiddellijk oorlog zal uitbar sten, maar toch is er een zekere ner vositeit, dat de vijandelijkheden op nieuw zouden kunnen uilbarsten als gevolg van de een of andere misreke ning of door retorische redevoeringen. In Cairo zelf heeft niemand de alarmerende woorden van Sadat en Heykal zeer ernstig genomen. Niets wees er in de Egyptische hoofdstad op, dat iemand de tijdslimiet serieus nam. Een Westerse diplomaat zei: „Het is waarschijnlijk weer eens de een of andere taktische manoeuvre, die niets te betekenen heeft". ISRAËL In Israël heeft de voormalige chef van de inlichtingendienst Haim Her- onrechtvaardigheid uit de zog voor de radip gezegd, dat Sadat worden gehaald, de woordenoorlog aan het opvoeren is, ten einde Amerika onder druk te zet ten en zodoende concessies van Israël los te krijgen. Sadat staat volgens hem bloot aan zware pressie,' op het binnenlandse front van de kant van zijn toekom stige federatie-partners, de Lybische leider Khaddaffi en de Syrische presi dent el-Assad. DEN HAAG De vaste commissie voor cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk staat afwijzend tegenover het initiatief-ontwerp tot wijziging van de omroepwet, dat is ingediend door het Kamerlid drs. E. C. Visser (D'66). Drs. Visser wilde met zijn voorstel een ontkoppeling bereiken van om roepbijdrage en lidmaatschap van omroepvereniging, waardoor volgens hem een uit het oogpunt van demo cratische representativiteit ernstige wet zou De Kamercommissie is het hier niet mee eens en heeftblijkens het vrijdag verschenen verslag van de commissie felle kritiek op de i- nitiatiefnemer geuit. Als dit wetsont werp het staatsblad zou bereiken, zou eerder van een structurele verslech tering dan van verbetering van het huidige systeem gesproken kunnen worden, aldus de commissie. Op de Maas bij de sluis in Linne heeft de heer N. Voncken uit Beek gisteren aan rijkswaterstaat laten zien hoe hij olievervuiling van het water wil bestrijden. Bij de demonstratie vertelde Voncken dat slechts twee procent van de olie zou overblijven nadat hij bundels brandend stro, ge drenkt in een alleen hem bekende samenstelling van chemicaliën, op de oliekoek had gegooid. De heer P. H. Smit van rijkswater staat vond dat wegzuigen van olie of het op andere wijze afvoeren daar van nog altijd is te prefereren, omdat de methoden-Voncken gepaard gaat met een enorme rookontwikkeling. Het procédé is volgens de heer Smit dan ook alleen bruikbaar op flinke af stand van woonkernen, en bij gunstige wind. Dit werd al duidelijk toen men het procédé-Voncken toepaste bij po gingen om het riviertje de Amer in de Biesbosch olie vrij te maken. Het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater (RIZA) heeft bij Lin ne watermonsters genomen en zal on derzoeken hoe de uitwerking van het procedé-Voncken is. oeken innen hi J" "ct i,ati- vcui j-,u' el. (025Ü menigte opgeroepen de regering e Ierse republiek omver te wer- IN (AP) Bernadette Devlin, -vaarde Noordierse strijdster ijke burgerrechten, heeft gis- in het hart van Dublin een ande naast topleiders van het den Ierse republikeinse leger 1 een bittere strijd is gewikkeld het Britse leger in Noord-Ier- 7- hield Bernadette een felle die met luide toejuichingen werd FSen door haar gehoor van naar ing 2000. het noorden sloopt het volk de 'ilaren van een maatschappij J mensen vijftig jaar lang tot TOT CHR 1 heeft gemaakt. Uw taak is het ESTES- iedere stuk naar beneden te halen fimier Lynch en zijn parlement, "wij van Ierland een arbeiders- 'liek willen maken dan is het dat gij uw aandeel daartoe aldus Eernadette. [n.h.l over eens, dat als Lindsay ooit een kans wilde maken, hij lid zou moe ten worden vai. de Democratische partij. Als hij werkelijk president van de Verenigde Staten wil wor den, heeft hij in ieder geval de eerste noodzakelijke stap gezet. NEW YORK (Reuter) Lindsay, de burgemeester van New York, die deze week be sloot van de Republikeinse partij over te gaan naar de Democraten, is een „wasp", dat wil zeggen een white anglo-saxon protestant, een blanke protestant wiens voor ouders uit Engeland kwamen. Deze afkomst, die elders in Ame rika een geweldig voordeel is, doet het minder goed in New York. Niet temin deed Lindsay het politiek goed in het traditionele bastion van hoofdzakelijk joodse liberale signatuur. In New York, de turbu lente stad met zijn bevolking van joden, negers, Puerto Ricanen, Ieren en Italianen, zijn blanke protestanten verdacht. Lindsay begon zijn politieke loopbaan heel bezadigd. Hij sticht te eens een „Jongeren voor Eisen- hower-club", maar in de loop der tijd schoof hij op naar links en men kon hem politiek steeds meer vergelijken met een gematigde De mocraat. Zijn liberale houding ten op zichte van gezag en orde-onderwer pen, zijn aanvallen op politie-ex- cessen en zijn identificatie met de armen en vanwege hun huidskleur achtergestelden in New York, maakte de kloof tussen hem en de conservatieve Republikeinen aan de oostkust steeds breder. Hij heeft openlijk in de clinch gelegen met de Republikeinse gou verneur van New York. Nelson Rockefeller, en in 1969 stelde hij zich weer kandidaat voor het bur gemeesterschap zonder de steun van de Republikeinse partij; Hij was toen de kandidaat van de kleine Liberale partij en won. De 49-jarige burgemeester heeft zich sterk geïdentificeerd met de jeugd en zijn kritiek op de Viet- nam-politiek van de regering. Hij sprak zich ook uit voor vergroting van de steun aan behoeftigen en voor hulp aan verslaafden aan ver dovende middelen. John Lindsay is op 24 november 1921 geboren. Zijn grootvader emi greerde destijds uit Engeland naar Amerika. In 1943 studeerde Lind say af aan de universiteit van Yale en diende tijdens de tweede we reldoorlog bij de marine. Golflwater In 1948 ging hij zich aktief met de politiek bezig houden en tien jaar later werd hij lid van het Huis van Afgevaardigden. In 1964 ver zette hij zich openliik tegen de Re publikeinse presidentskandidaat Barry Goldwater en hoewel de De mocraten toen overal wonnen keer de Lindsay met vlag en wimpel in het Huis terug. In 1965 werd hij gekozen tot burgemeester van New York, een stad die twintig jaar lang door een Democraat was bestuurd. Hij wordt sinds lang beschouwd, en doet dat zelf kennelijk ook, als een mogelijke kandidaat voor het Witte Huis. Iedereen was het er JOHN LINDSAY Kritiek op Amnesty International DJAKARTA (Reuter) De minister van buitenlandse zaken van Indonesië, Adam Malik, heeft gisteren felle kritiek geuit op Amnesty International, omdat deze organisatie aan president Soeharto een memorandum heeft gestuurd over het lot van de ongeveer 70.000 politieke- ge vangenen in Indonesië. „Wij zijn humaan genoeg om onze mensen goed te behandelen en ik vind dat buitenstaanders zich niet in onze aangelegenheden moeten men gen", zei Malik tegenover journalis ten. Het memorandum, dat Amnesty al zes maanden geleden aan president Soeharto zond, is door de Indonesi sche regering nooit beantwoord. Deze week publiceerde de organisatie het memorandum en woensdag maakten verscheidene kranten in Djakarta er uitvoerig melding van. In het memorandum werd de Indo nesische regering verzocht om haar politiek ten aanzien van..de politieke gevangenen dróstisch te herzien, hun voldoende voedsel en een behoorlijke gezondheidszorg te geven en de ge vangenen van de categorie-„c" (zij die uitsluitend ervan verdacht wor den communistische sympathieën te hebben, zonder dat dit bewezen kan worden) vrij te laten. Angkatan Bersendjata, een krant van het leger, zei in een hoofd-redac- tioneel commentaar, dat de regering haar best had gedaan om de beste behandeling aan de gevangenen te geven. Volgens het blad was het me morandum nogal in strijd met een rapport van hot Rode Kruis, waarin gemeld werd dat de toestand van de gevangenen voldoende was. VRIJLATING Een woordvoerder van het bureau van de Indonesische procureur-gene raal zei gisteren, dat de regering van plan was om ongeveer 20.000 van de 50.000 gevangenen van de .^"-catego rie. over heel het land verspreid, vrij te laten. Dit zal nog voor het eind van dit jaar gebeuren. Een militaire woordvoerder, luite nant-kolonel Mugni, deelde mee, dat er aanwijzingen waren, dat onderge doken communisten in Djakarta po gingen ondernemen om hun partij weer tot leven te brengen. Een aantal communisten zo zei hij was in Djakarta gearresteerd en had dit al bij de voorlopige ondervragingen toe gegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9