Onjuist genoteerde muziek van Jan Zwart is erfeniskwestie De vliegende hond DE KIP MARIJKE Jarigen ®-eö53 5K S=Z j^.p=i Puzzeloplossing DAN MAAR ZOLANG IN DE KLUIS, ZEGT FEIKE ASMA door Johan van Wolfswinkel ONTVANGEN BOEKEf Geen regels Vanavond te zien Vanavond te horen Zondag te zie Zondag te hot ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1971 door TIEKE SLIJK 2 en slot Toen Dok weer bij zijn posi tieven kwam. was hij kwaad op zichzelf. "Waarom kan een vliegtuig wel vliegen en ik niet" mompelde hij. „Omdat een vliegtuig vleugels heeft, sufferd, en jij niet", riep een konijn, dat met een vaart voorbijliep, hem toe. "Natuurlijk", blafte Dok, "dat is 't. Ik moet vleugels hebben!" Hij ging op zoek, maar vleu gels zijn niet zo makkelijk te vinden. Opeens zag hij twee houten latten liggen en hij nam ze in z'n bek mee naar een stil plekje op het vliegveld. Het konijn kwam weer nieuwsgierig naderbij. "Waf, waf", gromde Dok hem toe, "maak dat je wegkomt". "Waarom, 't vliegveld is niet van jou". "Ik kan je niet gebruiken en heb er een hekel aan als ie mand me op mijn poten staat te kijken". "Wat ben je eigenlijk aan 't prutsen?" "Ik wil vliegen en ben bezig deze houten latten onder te bin den, maar dat valt niet mee". "Waarom heb je die houten latten dan nodig?" "Ben jij soms datzelfde ko nijn. dat me net uitschold voor sufferd?" "Ja, dat klopt, ik rende je daarnet voorbij". "Wel, jij deed me 't idee aan de hand van vleugels en daar voor heb ik dus die houten lat ten nodig, snap je?" 't Konijn, dat al sinds kleine baby op 't vliegveld had ge woond en daardoor verstand had gekregen van vliegtuigen, zei: 't Lukt je nooit, een hond kan nu eenrhaal nooit vliegen". "Bemoei jij je er nou maar niet mee, help me liever eens een pootje". "Best hoor, zeg maar wat ik doen moet, maar weet wel, dat ik je gewaarschuwd heb". "Ga dan een touw zoeken, dan kan ik mijn vleugels onder binden". 't Konijn kwam even later met een flink stuk touw terug en samen bonden ze de vleugels onder. Dok liep met moeite naar de landingsbaan en trok zich niets aan van 't konijn, dat hem met een spottende lach nakeek. Hij gromde vervaarlijk, rende zo hard hij kon, nam een sprong, vouwde zijn poten on der zich en.... vloog! 't Konijn keek stomverbaasd naar de vliegende hond, maar toen... van schrik hield hij z'n pootjes voor z'n bekje, want de hond zakte lager en lager en kwam met een enorme bons te recht op een draaiende propel ler, die hem meters ver de lucht inzwiepte. "Au, au, au, help, help", gilde Dok doodsbenauwd maar hij had zo'n enorme vaart, dat hij lang in de lucht bleef en na een hele poos ver buiten het vlieg veld terecht kwam midden tus sen de eenden, die in de singel zwommen. Hij had zich gelukkig niet be zeerd en toen de eenden hem vroegen waar hij zo plotseling vandaan kwam, zei hij trots: "Ik ben uit de lucht komen val len, ik heb gevlogen!" "Ha, ha, opschepper, je hebt niet eens vleugels! Hoe kan je dan vliegen" En toen zag Dok dat hij z'n vleugels onderweg verloren had en hij was nog blij ook, want van vliegen had hij voor eens en voor altijd zijn buik vol. "Geloven jullie me dan maar niet", zei hij kwaad tegen de eenden, die hem spottend aan keken. "Vraag 't maar aan 't konijn of ik sta te jokken of niet" "Welk konijn? Hoe is zijn naam?" "Dat weet ik niet hoor, zoe ken jullie dat zelf maar uit" en Dok kroop uit de singel. De eenden hebben 't zoeken naar 't konijn allang opgegeven en 't konijn vertelt aan ieder een, die 't horen wil, dat hij zo'n malle droom had gehad van een vliegende hond. want hij was er vast van overtuigd, dat 't niet echt gebeurd was. Dok praatte met niemand over zijn avontuur, want hij begreep, dat hij zou worden uitgelachen omdat niemand hem zou willen geloven. Maar toch heeft hij er iets van geleerd, weten jullie wat? Dat een vliegende hond nu eenmaal net zo mal is als een blaffend vliegtuig en sinds die tijd kan hij zonder jaloezie naar ae vliegtuigen en vogels kijken, want hij zou voor geen goud van de wereld nogmaals willen vliegen. EINDE IK ZAG DRIE SCHEEPJES VAREN Ik zag drie scheepjes varen, Al op de grote blauwe zee. Drie lieve kleine meisjes, Die varen daarin mee. Eén speelde erop viool. De and'ren zongen een lied. Zo voeren ze over de grote zee En kenden geen verdriet. En wie de scheepjes ziet. Daar op die grote blauwe zee. Denktach wat ging ik graag Met die lieve meisjes mee. KOETJE BOE. In 't weitje graasde koetje boe, En 't koetje kneep haar oogjes toe. Omdat ze in de felle zon, Een beetje moeilijk kijken kon. Ze kauwde, kauwde rustig door. Net zoals alle koetjes hoor! En met haar staartje joeg ze vlug, De stoute vliegen van haar rug. Daar kwam het boertje aangestapt, Het hekje werd weer dichtgeklapt. En dromerig bleef het koetje staan. Totdat het melken was gedaan. Och, koetje is zo goed, zo goed. Het geeft maar melk in overvloed. En 't boertje heeft het zelf verteld, Het koetje boe vraagt nooit om, geld. Renata van der Meiden maakte zelf dit versje, 9 jaar. De kip Marijke is zoek geweest, o, o, waar zit dat beest. En niemand die haar kende, o, o, wat een ellende. Maar op een morgen, wat riep de haan? Daar komt ze aan! Ze loopt heel trots en statig en kakelt regelmatig. Nu heeft ze kuikens, o, wat veel! zo donzig, en mooi geel. Ze heeft gebroed, met heel veel moed. Een stoomschip getekend door JAN-REINIER SCHOT, op weg naar verre landen. -sch Meisjes en jongens, de meeste vakanties zijn nu achter de rug, en jullie kunnen er best 's een héél klein opstelletje over maken. Dit doen we dan in de vorm van een rebus, 't Is wel een beetje moeilijk. Je doet 't beste met eerst alle woorden op te schrijven en dan de letters weg schrappen,veranderen of bijschrijven, zoals in de puzzel staat aangegeven. Je ziet dan vanzelf wel waar het heengaat. De oplossing insturen voor dinsdag 17 augus tus. Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag en een plezierige dag! 17 aug. Peter Boerman. Colle- giantenstraat 52. Rijnsburg. 10 jaar; Aad Zandee, Dijkgraafstraat 14. Krimpen a.d. IJssel. 11 jaar. 18 aug. Christine Vermeer, Kade van Ras 12. De Lier, 8 jaar. 20 aug. Jan-Hendrik v. Straten, Goudreinetstraat 578. Den Haag. 11 jaar; Hans Tuit, Floreslaan 68b, Vlaardingen. 11 jaar. 22 aug. Bep Benschop, Rodenrij- seweg 367, Berkel, 11 jaar. De woorden die jullie op moesten schrijven zijn: beer, bok, bezem, bel, boord, appel, blad, ballon, borstel, band. boog, broek, boon, punaise, boom, boot, boek, bot. Appel en punaise horen er niet tussen, omdat al de andere woorden met de letter B begin nen. FEIKE ASMA MAASSLUIS We zitten opzy van zijn machtig- mooie Rudolf Garrels-orgelJ, straks nog machtiger door de aanbouw van een prestant-32-register, met pijpen op volle lengte, dus van 11 meter en korter. „Ik kan nu niet spelen", zegt Feike Asma, „het Is zo'n herrie in de kerk.... na de voltreffer in de oorlog is alles wel hersteld, maar de materialen waren toen blijkbaar niet zo goed. En nu was het wéér nodig. Eerlijk, ik stond te trillen op m'n benen, toen ik het hoorde, 'k was bang, dat ze de kerk een lange tijd zouden sluiten. Maar het hoefde gelukkig niet. Die plastic gor dijnen kunnen opgetrokken worden, zodat alles gewoon doorgaat". Ik was blij met hém, maar ons eigenlijke gesprek ging over iets heel anders. De kwestie is déze: Kritisch luisterende discofielen merken op, dat veel gedrukte Jan Zwartmuziek er anders, en soms héél anders uitziet dan Feike Asma en Dirk Janszoon Zwart die voor de plaat speel den. Toen zo'n kritische liefheb ber mij er naar vroeg, beloofde ik hem, de oorzaak van het konflikt bij de bron-zèlf te zul len opsporen. DE BRON Die bron was dan Feike As ma, die er natuurlijk alles van moest weten. De Maassluise or ganist verzekerde mij, „dat er wel een babbeltje over te ma ken was". We spraken af, en zo kwam ik, naast zijn vermaarde (volgens Jan Zwart: deftige) or gel. met hem aan de praat. Hoe lang hebt u bij Jan Zwart gestudeerd? „Van 1927 af. tot bijna aan zijn dood, in juli 1937. Die ko raalbewerkingen van hem trok ken mij als jongen van negen jaar al enorm aan. In die tijd ging ik, met m'n vader, uit Den Helder naar Alkmaar, waar Zwart in de Grote Kerk op dinsdagavonden concerten gaf. Ik vond die prachtakkoorden geweldig. Later ben ik z'n leer ling geworden". WONDERLIJK „U moet weten: Zwart schreef bijna nooit een noot op. Van zijn psalm 66 en ook psalm 24 bestaan drie of vier maten. Het wonderlijke was, dat hij toch altijd hetzelfde speelde. Het ge beurde wel, dat, als er tijd over was, hij erbij improviseerde. Maar de kern bleef gelijk. Die verlengingen waren ook geen herhalingen. „Eens, voor een concert in Alkmaar, dat met de toccatine over psalm 33 zou beginnen, zei ik: Daar is toch niets anders meer van te maken..Hij keek me aan en zei tegen één van z'n drie assistenten: vol! Toen be gon hij heel anders, zo fascine rend.... Het nieuwe stuk voegde hij er soms weer aan toe. Maar later begon hij ook vaak weer op de gewone manier. Er be staan dus twee versies van „psalm 33". De tweede was op een uitdaging gemaakt". Kent u alle muziek van Zwart uit het hoofd? INGEDRONKEN „Ja; na z'n dood ben ik die dingen zo blijven spelen... ik heb ze ingedronkenHij stond er altijd bij en als ik twijfelde, deed hij het voor". „Na Zwarts dood is ,zijn oud ste zoon Stoffel met 't uitgeven begonnen. Dirk, die ook precies weet hoe zijn vader speelde, er gerde zich enorm over de vele willekeurige veranderingen en onjuistheden, die er in stonden. Hij zocht contact met mij... Voel jij er voor, vaders werk uit te geven? Nou, ik zei: als jij tijd hebt om ze op te schrijven, wil ik je wel helpen". Zo is het begonnen. Af en toe komen Feike en Dirk Janszoon bij elkaar. Dirk noteert en vraagt in twijfelgevallen: „hoe deed vader dat ook weer?" We proberen ons dan in zijn geest in te leven Soms doen we wel vijf zes keer over één stuk. Maar dan is het ook werkelijk goed en verantwoord." VROEG WERK Psalm 72 is kort geleden uit gekomen. Maar dat bestond al, op het koraal na. Het is een vroeg werk, uit de tijd, dat de jonge Zwart nog studeerde bij de Rotterdamse organisten De Vries en Van Krieken. „Wanneer we een werk klaar hebben, sturen we het naar de uitgever. Maar wat gebeurt er dan? U weet dat Zwarts werken nog altijd door de BU- MA beschermd zijn. In feite zijn de auteursrechten de erfe- nis, die hij aan zijn kinderen heeft nagelaten. CONTROLE Wanneer wij dus een stuk klaar hebben, moet het eerst, ter controle, van broer naar broer. Schoonzoon Willem Mud- de heeft de eindredaktie. Maar die jongere zoons waren bij de dood van hun vader nog niet volwassen. Ze weten er niets van, hoe hun vader speelde. En Willem Mudde niet méér, want die is een heel andere kant op gegaan, hij leeft in de stijl van de moderne Duitsers, Pepping, Distier en zo. Ik heb een enorme bewonde ring voor hem, maar hij moest zich met de Jan Zwart-stijl, die hem niet meer ligt, niet be moeien." „Die jongens gaan dan aan het veranderen; Mudde voegt bijvoorbeeld aan een fuga een stretto toe. Dat hoort zo, volgens hem. Maar hij moet toch weten, dat véél fuga's van Bach ook geen stretto hebben...." Dirk heeft van al dat veran deren veel last. Wanneer hij de proef terugkrijgt, is er zo in ge knoeid.... Je schaamt je, dat zo'n werk onder de ogen van jonge componisten komt. Want Zwart schreef wel eenvoudig, maar volkomen verantwoord." Is er dan helemaal niets aan te doen? „Nee; Dirk is ervoor naar de BUMA geweest. Onze uitgaven zijn onmogelijk, als niet eerst enkele broers en zusters die gezien en gekeurd hebben. We zullen de, door ons genoteerde, bewerkingen maar in de kluis stoppen todat de auteursrechten zijn afgelopen. Voorlopig is er toch geen verhaal op dat wille keurig veranderen en geknoei te halen." En dan worden zijn herinne ringen hem even de baas. KLEINE SCHETS „Van de laatste, die we geno teerd hebben, psalm 90, bestond maar een kleine schets... die heb ik gespeeld op de sterfavond van Jan Zwart, 13 juli 1937. Hij zei: vraag of Feike vanavond psalm 90 speelt. Deze bewerking houdt Dirk angstvallig vast.... „Al die narigheid had nooit moeten gebeuren... Neem nou psalm 66; die hadden we in een opname van Zwarts eigen spel. Dirk noteerde, terwijl de plaat langzaam draaide. Telkens gin gen we weer een stukje terug, tot we eindelijk zeker wisten: ja, dat is het. En toch is er in de uitgave veranderd. Dirk en ook Jan, hebben daar geweldige last van. Maar de rest van de familie zegt: nou, het klinkt toch goed...." Heeft Zwarts muziek blijven de of alleen maar historische waarde? „Ik geloof er in; zélf doe ik het zo niet meer, maar ik sta er absoluut achter. Deze stijl kun je niet klakkeloos nadoen. Dat deed ik vroeger, omdat het in sloeg. Maar het was een enorme fout... Toen ik dat eenmaal in zag, ben ik bij Flipse en Van Kempen directie gaan studeren. Ik kwam ook onder invloed van Hendrik Andriessen en de grote onbekende symfonieën van Wi- dor, die ik, in opdracht van de NCRV, op het orgel van de St Sulpice in Parijs, voor een op name heb gespeeld. Grandioze contrapuntiek... Er is toen een heel andere klankenwereld voor me opengegaan. Van die tijd af heb ik bewust een andere rich ting gekozen. „Maar voor Zwarts werk voel ik nog altijd het grootste res- pekt. Het is échte muziek 'en daarom waard om hiet ver- JAN ZWART knoeid maar, in de geest van componist, verantwoord ge: teerd te worden." De Kop van Jut J. Fabri- cius - uitg. Leopold/Den Haag - 205 blz. f 17,90. Fabricius verwerkt in dit boek een oud volksdrama, dat in 1872 plaatsvond, waarbij de oude mevrouw Kouwenhoven en haar dienstbode de slacht offers waren. Hendrik Jut, op wie aanvankelijk geen ver denking rustte en die met zijn vriendin naar Amerika was uitgeweken, bleek na terug keer de dader te zijn. Mien Slap, een koopvrouw speelde de detective. Kameraad Jelena Poesjkowa Stefan Olivier, uitg. Stok- Den Haag, 312 blz. 18,90, vertaling D. Menger-de Neyn van Hoogwerff. Een Duits meisje, geboren in Polen, evacueert in 1939 naar Oost-Duitsland. In 1945 dw gen de Russen haar als tolk te treden. Door een gere I vergrijp komt ze in Siberië ?er recht. Na haar bevrijd krijgt ze een functie bij Russische Geheime Dief Uiteindelijk lukt het haarin haar zoontje in West-Ber 1 te komen. Bepaald geen tieboek. Het is meer de \\èen gave van de menselijk! van de Rus, die leeft in andere samenleving en u leven achterhaald wordt de woorden: Ik arresteer jij arresteert mij, dan ari teer ik jou weer en jij mij. Smid|e Verholen en de veedieven van Texas 130: Nu begon de ons allen bekende zwarte cowboy William G. Fox met zijn werk. Met rappe hand en listige duwtjes propte hij een tiental koeien in de lift en hij lachte: „Treedt maar kwiek binnen, lieve diertjes! Binnen wacht U een grote verrassing en wellicht zult ook gij nog eens deel uitmaken van het menu van een fijnproever. Goed zo, lui! Halen maar!" De lift werd opge haald en tien koeien verdwenen uit het gezicht. Deze handeling werd nog zo'n twintig keertjes herhaald en toen waren alle koei en van het rotsplateau verdwenen, de vermomde smidje Verho len niet uitgezonderd. Maar de smid had die zwarte cowboy wel herkend. „Wel alle koeien in een lift!" dacht hij. „Dat is me die vent, die me met een mitrailleur heeft beschoten en in het ra vijn wilde gooien! En toch moet ik hem ook al eens eerder er gens gezien hebben!" We kunnen het de smid natuurlijk niet kwa lijk nemen, dat hij niet onmiddellijk aan het stoomschip Ohio dacht, waar Willem ook al zulke misselijke spelletjes had gespeeld En dan gaan we nu nog even kijken naar de werkzaamheden van Platvink-Jantje en zijn compaan, die ijverig bezig waren de rotspaden van koeiesporen te ontdoen. Een schijn werper volgde hen precies in al hun bewegingen en zo konden ze vlug hun werk doen. Een paar uur later was er dan ook geen spoor meer te zien van het feit, dat hierlangs nog diezelfde nacht zoveel koeien waren vervoerd. En toen dit schoonmaakkar- weitje klaar was, gingen ook Jantje en Sjarl met de lift naar boven. Langzaam werden ze omhoog gehesen en diep beneden hen lagen nu weer de eenzame rotspaden. Naast hen in de lift stond nog één koe, en de schurken wisten niet dat deze koe geen „koe", maar een smidje Verholen was Winston Graham: „Lli zonder spelregels". Een uitg van De Fontein N.V., De Prijs 18,90, 420 blz. ent Het gegeven dat in deze ^1J (vréémde benaming toch i jmei een dik boek) wordt uitgewiler is vrij simpel. Een welgestf n d gezette, gierige en kunst ken: de advocaat ziet tijdens vliegtocht een meisje dat gelijkenis vertoont met eerste liefde. Het komt tot huwelijk tussen de man en veel jongere en minder begs erk de vrouw. Maar het vrou' bedrijft behendig de buiter telijke liefde met een bot die op zijn beurt weer een vin zoet houdt die al de nc huwelijken en aanverwante faires achter de adellijke heeft. De titel van de roman su( nhei ki id> afl mij reert grenzeloze mogelij khe hanc maar de toch discrete wijze de beschrijving staat borg voor e bc ook spannend verhaal, dat 1 rin uren leesgenot verschaft. B een storende bijkomstif mogelijk zijn de omvang j het boek en de wat kleii ters de corrector teveel gel er zijn hier en daar hinde! zetfouten in de tekst b[ staan. NEDERLAND 1 NCRV 19.05 uur A present for Dickie, jeugdserie 19.30 uur Mijn idee, programma over uitvindingen 20.21 uur De watermannen, film 21.50 uur Eenmaal, andermaal, veilingprogramma NEDERLAND 2 EO cn VARxV 19.05 uur Niet van dat benauwde, film 19.35 uur Schevenings Vissersvrouwenkoor 20.21 uur Zomaar een Zomeravond, gevarieerd pro gramma 21.45 uur Corwin, tv.-serie HILVERSUM I KRO 19.00 uur Musicerende dilettanten 19.30 uur Troubadour, luisterliedjes 20.00 uur In antwoord op uw schrijven, verzoek- platenprogramma 22.00 uur Operetteklanken 22.40 uur Tournegoal, muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA 19.35 uur De Scala 1918—1926 20.05 uur The Peddlers, grammofoonplaten 20.30 uur Alleen maar nieuwsgierig, hoorspel 21.45 uur Omroeporkest o.l.v. Francis Travis 23.15 uur Licht platenprogramma RADIO VANAVOND Hilversum I. 402 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 13.00 Musicerende dilet tanten: Het Hoorns Kamer koor. 19.30 Troubadour: luis terliedjes 20 00 Verzoekplaten- programma. 22 oo Operette klanken (gr.). 22.25 Avondge bed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Mu zikaal sportprogramma met kommentaren, reportages en gekruide nieuwtjes, o.a. De Europese aUetiekkamploen- schappen In Helsinki. 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 (S) Trompetmuzlek (gr.). 18.30 Informatief vakan tieprogramma. 18.55 (S) Lichte orkestmuziek. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918-1926: frag menten uit de opera Nerone v. Bolto 20.05 (S) Licht grammo. foonmuziek. 20.30 (S) Alleen maar nieuwsgierig, hoorspel. 2130 (S) Radiokoor: klassieke liederen. 2145 (S) Omroepor kest: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: actueel pro gramma. 23.15 (S) Licht platen- programma. 23 56-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.56 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NCRV: 19 05 (K) A present for Dickie Tv-serie voor de jeugd. 19.30 (K) Mijn Idee. spe [programma. STER19.55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K> Journaal. STER: 20 15 <K) Re clame. NCRV: 20 21 (K) De Watermannen. TV-fllm uit de serie Worldpremlere, 2150 (K) Eenmaal. andermaal: Licht muziekprogramma. 22.40 (K) Het Woord. NX>S: 22.45-22.50 (K) Journaal. Nederland n. 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K> Recla me NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19 00 (K) Reclame. E.O.: 19.05 (K) Niet van dat benauw de. film. 19.35 (K) Schevenings Vissersvrouwenkoor. STER: 19 55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K> Journaal STER: 20.16 <K) Reclame. VARA: 20.20 (K) Zo maar een zomeravond, geva rieerd programma. 2145 <K> Corwin, TV-serie. NOS: 22.35-22.40 (K) Journaal België Nederlands: 18.35 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 (K): Groe- nendaal-Poppenfllmreeks (8). 19.14 Tienerklanken. 19.43 Me dedelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Zoeklicht. 20.15 (K) Snoep niet van de madeliefjes; tv-feullle- ton (27). 20.40 (K) De Gulden Zeezwaluw van Knokke. 21.55 (K) Mannix-polltie feuilleton (84). 22.45 Nieuws. RADIO MORGEN HILVERSUM I 402 m KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord 8.15 (S) Badine- rle: klassieke muziek (gr). 9.CO Nieuws en waterstanden. 9.15 Laudate: oude gewijde mu ziek (gr). 10.00 Eucharistievie ring. 11.00 Nieuws. ïl.ca (S) Plaat-Promenade: populair klassieke muziek (gr) 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 (S) Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek (opn). 12.40 Actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) Cello en plano: klas sieke muziek (opn). 13.55 Lite rair porgramma. NOS: 14.15 (S> Concertgebouworkest cn solist: moderne en klassieke muziek (opn). (plm. 15 05-15 25 Adem pauze). 16.15 Internationale ko renwedstrijd. CVK: 17.00 Vrlj- evangellsche kerkdienst. 18 00 Schriftnoten. IKOR: 18 30 Het geladen Schip. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19 00 Nieuws. 19 07 (S) Sopraan, fluit en orgel (opn): oude muziek. 19.50 (S) PROGRAMMA'S Klassieke orkestmuziek (gr). KRO: 20.30 (S) Een programma waarvan u muzikaal wijzer kunt worden 22.25 Overwe ging. 22.30 Nieuws. 22 40 De zingende kerk: muziek ln de liturgie. 23.00 Verzoekprogram ma van klassieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. VARA: 8jD Nieuws. 8.10 Voor het platteland. Aansluitend: postduivenberlchten. 8.17 Weer of geen weer. gevarieerd pro gramma (Om 9.00 Sportmede- delingen.) 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Onder weg: van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Nederlands Hervormde Kerkdienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Omdat we er beter van worden: vragen over ontwikkelingssamenwer king, AVRO: 12.00 (S) Bonte muzikale show. 13 00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Discussierubriek. 14.00 Country en western program ma. NOS: 14.30 Voor de buiten landse werknermers. VARA: 17.00 (S) Licht orkest met solis ten. 17.55 Mededelingen. 13.00 Nieuws 18 16 CabaretprogTam- ma. 18.40 (S) Electronlsch or gelspel. 19 00 Discussie over een actueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Kamerorkest van de ORTF: klassieke mu ziek. 20.00 Op school en ln de maatschappij buitenspel?, uit zending over werkende Jonge ren en arbeiders. AVRO: 20 30 (S) Verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen 22.45 Radiojournaal. 22 25 (S) Lichte grammofoonplaten 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucha ristieviering. NOS: 14.00 Sport: a) (K) Europese Atletiekkam- pioenschappen ln Helsinki; b) Zwemmen: Reportage van de Europese Jeugdkampioen schappen in Rotterdam. 15.30 Journaal. 15.32 Weekjoumaal - met titels voor slechthorenden 1552 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijker - Internatio naal jeugdjournaal. 16.05 GO Avontuur :n Regenboogland. TV-serie »oor de jeugd. 16 30 Sport: a) (K) Europese Atletlekkampioen- schappen in Helsinki; b) Zwemmen: Reportage van de Europese jeugdkampioen schappen in Rotterdam. 16.55 - 17.00 Totouitslagen. 18.55 (K) Pip en Zip. IKOR/CVK/RKK: 19.00 (K) BUbelvertelllng voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Zingend geloven: Joodse Sab- batsllederen. KRO: 19.30 (K) Daktaii, TV-fllm voor de Jeugd. NOS: 20,20 (K) Jour naal. KRO: 20.25 (K) La Travl- ta, opera van VerdJ. uitge voerd door koor en orkest van het Teatro dell' Opera uit Ro me. met solisten. 22.11 (K) Gamma - Continenten ln be weging. documen taire film. NOS: 23.00 - 23 05 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 OK) Pip en Zip. 19.CO (K) Journaal 19.05 Florls, TV-serle voor de jeugd. 19.35 (K) Studio Sport I. 20.25 (K) De schipper van de Picardle. TV-serie. 21.15 (K) Studio Sport II. 21 4000 Een generaal en 3.000 eilanden, filmportret van generaal Soeharto 22.25-22.30 (K) Journaal. BE L.GIE-NEDERLANDS 11.00 - 12.16 kleur: Eucharis tieviering n.a.v. Maria Hemel- vaartdag uit Dublin. 13.55 Kleur: Eurovisie: Europese at- letletokamploenschappen ln Helsinki. 17.00 Kleur: Sklppy jeugdfeullleton. (19) 17.25-07.50 kleur: Tienerklan ken. 18.55 kleur: Fabeltjes krant; 19.00 Lachen met Laurel en Hardy: 19.25 kleur: Fabel van de Ia Fontaine - teken filmreeks (8): 19 40 Mededelin gen. 19.45 Nieuws: 20.00 Sport weekend. 20.15 kleur: Petula. Show: 21.05 kleur: Salnte Jeanne, toneelstuk van George Bernard Shaw (2). 22.50 Nieuws. 22.56 Sportweekend (2). RADIO MAANDAG Hilversum I 402 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badlnerle: klassieke en semi-klassleke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 - 7.40 Actualiteiten: 8.00 - 8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.3C Nieuws. 8.32 Voor de huls vrouw (9.00 - 9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 10.00 <S> Muziek op maandagmorgen: moderne muziek (gr). NOS: 10.15 De komende week In het Nederlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Gevarieerd pro gramma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu; 12.58 Rebus). 14.00 Liedjes uit Fries land (gr). 14.25 Pianorecital: moderne muziek (gr). 15.00 Hervormde middagdienst. NOS: 15.30 Reportages en com mentaren uit alle delen van het land en veel muziek. (16.0< - 16.02 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.U Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Spitsuur Am sterdam. (7.33 - 7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Spitsuur Amsterdam (vervolg) 9.10 (S) Terwijl de was draait: verz.pl- progr. v. d. huisvr. (Om 9.35 - 9.40 Waterstanden.) 10.00 (S) Terwijl de was droogt: programma voor de hulsvrouw. 11.00 Nieuws. NOS: 11.03 (S) Repertorium: Radio Kamerorkest: muziek van Ne derlandse componisten. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: klassie ke en moderne muziek me tussen 12.15 en 13.00 uur ANP- nieuws en Informatie over muziek. NOS: 14.50 Zomerweek voor onvolledige gezinnen: verslag van een kursus. 15.20 (S) NOS-Jazz - Eurojazz. 16.OC Nieuws. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.03 Mikadoo/uit de tent ge lokt: kindershow. 17.00 (S) O: Jongerenprogramma. 17.55 Me dedelingen. Hilversum III 240 m. NCRV 9.00 Nieuws. 9.03 Popstation (10.00 Nieuws.) TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Suzle Cream Cheese en de nationale tip- tlen. 12.00 Nieuws. 12.03 Jam on Radio. KRO: 13.00 - 18.00 KRO-op-Drie: pop-mixture. (Ieder heel uur nieuws.) NEDERLAND 1 KRO 19.05 uur (CVK/IKOR) Zingend geloven 19.30 uur Daktari, t.v.-serie 20.25 uur La Traviata, opera 22.11 uur Gamma NEDERLAND 2 NOS 19.05 uur Floris, jeugdserie 19.35 en 21.15 uur Studio Sport 20.25 uur 21.40 uur De schipper van de Picardie Een generaal en drieduizend eilanden, f tret van Generaal Soeharto HILVERSUM I NCRV en KRO uur Kerkconcert uur Symfonie nr. 7 van Ludwig van Beethi uur Uit de lucht gegrepen, muzikale wegi uur Klassiek verzoekprogramma HILVERSUM II VPRO en AVRO 19.35 uur Kamerorkest van de ORTF 20.00 uur Programma over de werkende jongei 20.30 uur In de kaart gespeeld 22.55 uur Platenprogramma 19.07 19.50 20.30 23.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16