'WE KRIJGEN NU MEER KANSEN OM TE VOETBALLEN' Jan en Coen samen trainer HELDRINGSTICHTINGEN ZETTEN FYSIO THERAPEUTEN STICHTING 'HET HOOGELAND'Beekbergen pedagogisch medewerkster 'DE ARENHORST' 'PELLA' opleiding voor leerling verpleegkundigen Stichting Revalidatie centrum Breda a. groepsleider b. assbtente v. h. hoofd der huishouding Aanvoerder Jaap Koole van de SV: OrIh JlrhaiiilrliiifiHrciitrum Indien u bereid bent verantwoordelijkheid tc dragen, behoefte hebt aan een prettig werkklimaat en ervaring wilt krijgen in het kinder- beschermingswerk of uw kennis van dit werk verder wilt verruimen, nodigen wij u uit kontakt met ons op te nemen over de mogelijkheid van aanstelling in de funktie van (groepsleiilxter) OBSERVATIEHUIS VOOR MEISJES VAN 14-18 JAAR; BEIIANDELINGSHUIS VOOR MINDERJARIGE ONGEHUWDE MOEDERS EN HAAR BABY'S. In aanmerking komen zij die een beroepsgerichte opleiding hebben gevolgd, zoals K O; N XX; ped. academie; Kinderbescherming A en/of B; Mikojelopleiding. Ook zij die het MULO-diploma bezitten en de B-cursus Kinderbe scherming wensen te volgen kunnen solliciteren, alsmede diegenen, die een gelijkwaardige opleiding volgden. Betrokkenen dienen bereid te zijn en in staat tot werken in een horizontale overlegsstructuur. Minimum leeftijd: 22 jaar. Salariëring geschiedt op grond van opleiding en ervaring volgens het salarisrapport van de Nationale Federatie voor Kinderbescher ming. Gegadigden worden verzocht hun sollicitaties of verzoeken om in lichtingen te richten aan: Secretariaat van de Heldringstichtingen. Wageningscstraat 93, Zetten. Telefoon 08880-1541. ZIEKENHUIS 'SALEM' Een riant gelegen Ziekenhuis in Ermelo. vlakbij een natuur- en rekreatierijke omgeving, start op 1 september weer een voor het diploma A Ziekenverpleging. Een beroep waaraan een groot tekort is. Een beroep dat je de mogelijkheid geeft, iets te betekenen voor mensen die je werkelijk nodig hebben. Voor de cursus die op 1 september begint en 3>/6 jaar duurt moet men op die datum minstens 17 jaar en 7 maanden oud zijn. De vereiste vooropleiding is: diploma H.A.V.O., M.A.V.O.-overgang naar de 4e klas van de H.A.V.O. is ook voldoende - I.N.A.S. of daarmee gelijkgestelde opleiding. Prot. Chr. levensovertuiging. Jonge akkurate mensen die interesse hebben in de verpleging als beroep, kunnen onderstaande bon invullen en opsturen. Een briefje schrijven of opbellen mag ook. Het adres: Wnd. Directrice van het Ziekenhuis 'Salem', Wilhelminalaan 15, Ermelo. Telefoon 03417-1244. BON Naam: Adres: Plaats: TK Ik wil gaarne informaties over de opleiding diploma A Zieken verpleging. (Opzenden naar de Wnd. Directrice van het Ziekenhuis 'Salem', Wilhelminalaan 15, Ermelo). BRABANTLAAN 1, BREDA TEL. 01600-24571 Ons paramedisch team kan nog worden uitgebreid met entge Betrokkenen kunnen te werk worden gesteld op modern geoutilleerde afdelingen, w.o. oefenbad en bobathka- mers. Salariëring nader overeen te komen. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden, w.o. diverse toelagen, gelegenheid tot 't volgen van cursussen, bemiddeling bij het zoeken naar kamers of woning. Telefonische inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de Hoofdfysiotherapeut, de heer C. Kuya. Sollicitaties te richten aan de geneesheer-directeur van het Centrum. vraagt in verband met de volledige ingebruikneming van haar jongenshuis 'DE BEELE' te VOORST: in het bezit van het diploma Kinderbescherming A en/of B of hiervoor studerend. Onze gedachten gaan uit naar een juffrouw die het hoofd der huishouding kan assisteren, c.q. vervangen en als representatieve gastvrouw kan optreden in de nieuwe inrichting. Prot. Godsdienst. Salaris volgens rijksregeling. Voorst heeft goede verbindingen met Apeldoorn- Deventer en Zutphen. Wanneer U in een moderne nieuwe inrichting wilt werken kunt U Uw sollicitatie richten aan de Algemene Direkteur der Stichting, Loenenseweg 44, Beekbergen. (Telefoon 05766-1545). DIE rake kopstoot van Lou Vos op de voor Soccer-minded Westland zo onvergetelijke 27ste april deed een wens van vele 's-Gravenzanders in ver vulling gaan. Door die krappe, maar uiterst kost bare winst op Spijkenisse, wist de Sport zich te ver zekeren van een plaatsje op dè,t niveau, waar men feite lijk al een jaar eerder had moeten st&an: de eerste klas. Topclubs als DOVO, WHC, Spakenburg en Zwart Wit zijn niet langer droomtcgenstanders meer. Integendeel zelfs, zij zul len het komende seizoen het Ju liana sportpark met een bezoek vereren. En al zal 's-Graven- zandse Sportvereniging dan misschien niet de hoogste tre den op de compctitieladder be stijgen, als men daar wint be schikt men inderdaad over een knappe ploeg. In zijn woning aan de Hon- selse Patrijslaan, van waar men een mooi panorama heeft op de kassen, laat Jaaj> Koole zich op timistisch uit over de mogelijk heden van zijn vereniging: „We krijgen nu meer kansen om echt te voetballen. Het wordt volgens mij minder hard en de tegenstanders zijn technisch ook wat beter. Ik hoop dat we ons kunnen handhaven, daar ver trouw ik eigenlijk wel op. Een plaatsje in de middenmoot zou niet slecht zijn. We hebben de beschikking over een sterke achterhoede. Alleen missen we nog een afronder. Het midden veld wordt ook uitstekend be zet, vooral nu Lou Vos steeds meer in oude doen raakt. En bovendien hebben we verster king van Bolman (ex-'s-Gra- venzande). Met hem speelde ik laatst mee in het 's-Graven- zandse elftal. Toen maakte hij op mij een sterke indruk". Twee keer 7—0 Jaap Koole, de 25-jarige rechtsback van het geel-blauwe keurkorps van trainer Szalay en sinds één jaar aanvoerder, vindt Spakenburg de zwaarste tegen stander: „Ik herinner me nog, dat we in één seizoen eens twee keer met 70 verloren van Spakenburg. De uitwedstrijd lijkt me helemaal zwaar wor den. Zwart Wit is natuurlijk ook een zware. Maar daar spe len we meestal nogal aardig te gen. En daar valt ook tegen te voetballen. Verder lijkt DOVO me eveneens niet zo'n gemakke lijke". De sympathieke vertegen woordiger. reeds negen jaar deel uitmakend van het hoogste team gaat nog altijd met plezier twee keer per week naar de training toe. Hij heelt niets dan lof over Szalay: „Een heel goede trainer. Hij verwacht van ieder een honderd procent inzet. Wat hij van voetbal af\wet is enorm. Szalay is in staat om in een half uur een speler te beoordelen". Juist hersteld van gescheurde enkelbanden, waardoor hij uit nodigingen om uit te komen In het Haags KNVB-elftal en het Westlandsteam moest afwijzen, spreekt hij lovend over de pro fessionele aanpak van 's-Gra- venzandse Sportvereniging: „We hebben een masseur in het Holy-ziekenhuis. Daar kunnen we altijd heengaan, terwijl er op woensdag een contactavond is. Dan hebben we ook nog een verzorger. Ik zou niet weten wat er zou moeten verbeteren aan de voorbereiding van ons elftal". Naar voren De sterk in wielrennen geïnte resseerde Jaap Koole, die giaag zijn vrije tijd benut met het beoefenen van de vissport, weet zijn beroep als vertegenwoordi ger uitstekend te combineren met het voetballen. Als geen ander kent hij zijn zwakke en sterke punten, al weet hij er, bescheiden als hij is, van het laatste niet veel op tc sommen: „In het passeren ben ik mis schien niet zo sterk en in de lucht ook niet, vooral als je me JAAP KOOLE gaat vergelijken met Stolzc en De Jonge. Toen Stolze werd ge schorst, ging het mis. Het liefst speel ik positiedekking en als het even gaat. trek ik mee naar voren". Jaap Koole, geboren en geto gen In Honselersdijk, spreekt de mensen tegen, die van mening zijn, dat Spijkenisse meer recht had op promotie: „Spijke nisse was één van de beste ploegen en had een knappe voorhoede. Tegen ons scoorde die echter maar één doelpunt. Als wij vijf punten uit drie wedstrijden pakken, dan vind ik dat niet onverdiend. Spijke nisse zal het wel moeilijk krij gen om uit die tweede klas te komen, want ik heb die indeling bekeken en daar zitten sterke clubs bij". Met de Sport gaat Jaap Koo- le's Interesse in de toekomst voornamelijk uit naar de eerste klas. Voor hem als sportman geeft dat voldoening. TOPVOETBALLERS wor den aan het eind van hun carrière trainer of raken in de vergetelheid. Jan en Coen Nieuwstraten, nog niet zo lang geleden twee stimulerende factoren in de soepel draaiende Zwart Wit-machine, kozen voor het eerste. Startte Jan (36 alweer) vorig jaar zijn trainersloopbaan reeds bij derdeklasser Spirit, Coen begon onlangs zijn nieuwe werk bij Lombardijen, uit komend in de eerste klas van de afdeling Rotterdam. Nadat Jan, zoals hij zelf zegt, vijf minuten met open mond de prestaties van Coen op het ge bied van binnenhuisarchitec tuur heeft staan bewonderen en de verslaggever heeft overtuigd van het feit dat gastheer Coen 135) op briljante wijze zijn huis kamer een ander aanzien heeft gegeven, komen we toch tot de zakelijke vraag wat een top- voetballer de moed geeft, de moeilijke taak als trainer op zich te nemen. Coen: „Voetballen in het zes de gaf me nauwelijks voldoe ning meer en het werd steeds moeilijker dat spelen op te kun nen brengen. Daarom wilde ik wat anders gaan doen in de voetballerij om het contact toch niet te verliezen. Ik ga het nu als trainer proberen. Kijken of het lukken wil". Jan, Inmiddels met een Jaar ervaring en bijna klaar met de studie voor het B-diploma: „Als je in mijn hart kijkt zou ik lie ver zelf nog willen spelen. Als JAN trainer blijf je in de picture en ik geef het toe je kunt het niet meer missen. Het contact met al die mensen wil je blij ven hebben. Dat is toch een normale menselijke trek. Bo vendien is trainer zijn zo'n veelzijdige bezigheid: je hebt niet alleen het voetbaltechni- sche en -tactische gedeelte, maar ook de hele sociale bege leiding van je spelers en dat spreekt me erg aan. Het geeft ook een bepaalde voldoening om oVer te dragen wat je zelf kunt" Hoewel Jan meer ervaring heeft, Ls Coen niet helemaal vreemd in de oefenmeesterswe- reld. In het voorbije seizoen verving hij zijn broer regelma tig zowel op een tranings- avond als bij de wedstrijd wanneer deze naar Zeist moest. Dank zij het begrip dat van Spirit-zijde werd opgebracht werd dit een bijzonder goede wisselwerking. Het gaf Jan de geruststelling dat er steeds ie mand was die het deskundig kon overnemen en voor Coen bete kende het een gedegen leer school. Toch wil dot niet zeggen dat de Nieuwstraatjes er precies de zelfde ideeën op na houden. Daarvoor verschillen hun ka rakters te veel. Dat blijkt trou wens ook bij sommige antwoor den. Coen: „Ik ga er van uit dat de jongens de training als een plezier moeten ervaren. Het is niet moeilijk om een jongen in drie kwartier steenkapot tc ma ken. Het is leuker om die knaap trainings-mlnded te maken." ALLES HEEFT NUT Jan: „In dat jaar dat ik nu train, hen ik steeds meer tot de nntdrkking gekomen dat alles nut heeft. Ook datgene waar je zelf vroeger wel eens aan twij felde. Wal mij betreft geldt de kreet „als ze het maar met ple zier doen" toeh niet altijd. Dat wil zeggen dat Je niet zonder meer gevarieerd moet zijn. Nee, je moet gerieht gevarieerd zijn. Wat een elftal op een bepaald moment nodig heeft, geef je als oefenstof. Al zou dat soms het lopen van veertig rondjes zijn." In hun actieve jaren hebben zij bij Zwart-Wit een paar trai ners meegemaakt. Zijn bepaalde positieve eigenschappen van die mensen bijgebleven en trekken ze daar nu ze zelf trainer zijn profijt van? COEN Jan: „Iedere trainer had wel een eigenschap, die er uit sprong. Van der Hoeven was als mens geweldig, Boekee was wat oefenstof betreft niet te over treffen en Evert Sterk was in mentaal opzicht een gewelde naar. Maar daar naast ben ik Jan Nieuwstraten en die heeft ook zijn eigen ideeën als trai ner." Coen, antwoordend op de vraag of het een voordeel is ge weest in de top meegedraaid te hebben: „Je hebt je naam mee en daardoor is je entree goed, maar Je zult het toch echt waar moeten maken. Het is belang rijk dat Je de sfeer In de kleed kamer kunt aanvoelen, je kent de reacties van de spelers. Als je ln de top hebt meegedraaid, ben je bovendien capabel een oefening voor te doen. Kan je dat niet, dan ga je gauw af bij de spelers". Waarop Jan aan vult: „Dat was bij ons ook zo. Als de tra'ner onderuit ging, was dat het einde. Maar nu heb je zelf met die situatie te ma ken." HARDER LOPEN De ervaring heeft Jan nog een ding geleerd: „Als Je nel zelf nog voetbalde, heb je in het begin de neiging harder te lo pen dan dc jongens. Dat zal jij (tegen Coen) ook wel ervaren. In dat geval denken sommige iongens: gaat lekker zo. laat die vent maar lopen". Dan het nieuwe seizoen. Coen: „Ik heb bij Lombardijen de vrije hand. Ik vind het pret tig dat ik nu alleen de verant woordelijkheid heb. We be schikken over een paar spelers, die heel wat kunnen doen met een bal. Ze zijn enthousiast en de sfeer bepaalt toch ook voor een belangrijk deel het succes". Jan: „Daar ben ik het mee eens. Bij Spirit is er een sfeer die mij aanspreekt. Vooral ln het menselijk vlak kan lk daar fijn werken. En dat is voor mij al klinkt het misschien ama teuristisch toch belangrijk. Het is natuurlijk fijn als je de top kunt bereiken. Maar eerst komt het plezier in de sport. En dat is er bij Spirit Daarom wil ik bij die club afmaken, wat ik het afgelopen jaar heb gepro beerd op te bouwen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 36