Als politieman zit je stevig in het zadel. Betaald voetbal in Sprung Capelle? Solliciteer bij de ^Politie in de Mm Drie Grote «lp* Steden. r coupon Stromen mensen passeren je. Ze willen allemaal hetzelfde: zo snel mogelijk in het stadion zijn. Tienduizenden, gehaast, gespannen. Wint Ajax vandaag, of Feyenoord, of FC Den Haag? Natuurlijk wint "onze" club, en daar willen we bij zijn. Opschieten, doorlopen - by de nauwe ingangen van een volstromend stadion maken soms de kalmste en bescheidenste mensen 't zichzelf en anderen moeilijk. Dan is het goed dat er een rustige agent te paard is om de stromen mensen in dc juiste banen te leiden. Om te verhinderen dat het een chaos wordt, waar geen mens iets voor koopt Hij overziet de toestand, grijpt zo nodig in en helpt er aan mee, dat we allemaal op tijd binnen zijn. Vaak is zijn aanwezigheid alleen al voldoende'. Toch lang geen eenvoudig werk. Tact overwicht rust en rykunst zijn nodig. Voorkómen dat er strafschoppen vallen. Mooi, sportief werk. Niet iedereen kan bij de politie komen. De selectie is nogal streng. Elke sollicitant moet in ieder geval aan de volgende eisen voldoen: een voortgezette opleiding* leeftijd tussen 17-28 jaar kerngezond ten minste 1.70 lang. Voor 21-28-jarigen kan onder bepaalde omstandigheden van de gestelde oplcidingsvoor-- waarden worden afgeweken. Er wordt wel iets geboden. Een best salaris om te beginnen. Dat ligt, afhankelijk van de leeftijd, tydens de opleiding al tussen de 654 en 906 gulden per maand. Daarna wordt dat f 1.054 tot f 1.191. En dat groeit dan nog tot f 1.536 of f 1.618 (inclusief de onregelmatigheidstoeslag). Dan zijn er bovendien, voor mensen die het goed doen, behoorlijke promotiekansen. Verder is er een zeer gunstige ziektekosten regeling, 6V2% vakantietoelage, geen AOW-aftrek, wclvaartsvast pensioen en natuurlijk een werkweek van vijf dagen. Amsterdam. Rotterdam en Den Haag. Boeiende, uitdagende steden. Steden waar actieve jonge mensen in dit afwisselende beroep een goed bestaan vinden. Meer weten? Stuur dan de coupon in. •In het bezit zijn van een der hieronder genoemde diploma's of overgangsbewijzen: een mulo- of mavo 4-diploma een overgangsbewyï van III naar IV gymnasium, atheneum, havo, hbs of - voor meisjes - mms - een diploma middelbare handelsdagschool - een ivo b-diploma - het diploma van de overwegend theoretisch gerichte opletding van een lts (A-/T-stroom, T.T.O.) - een diploma 4-jarige lagerè landbouwschool - een diploma 4-jarige detailhandclsschool - een mavo 3-diploma een Ieao-diploma. (Opzenden in een met 25 ct. gefrankeerde enveloppe.) Aan dc heer J. J. van der Zwan, Hoofd- j afdeling Politie, Ministerie van Binnen landse Zaken te 's-Gravenhage. Verzoek: O toezending brochure D toezending sollicitatieformulier Naam: Adres: Te:Tel.: Opleiding: g Geb. datum: Lengte:-j P20-0136 I WIT ZWART heeft zich geschaard in de rij van de drie Brabantse en twee Zeeuwse clubs die de sprong maakten naar de tweede klas KNVB. In twee seizoenen stegen de Sprang- Capellenaren van de vierde naar de tweede klas. Een ongelooflijk korte tijd als men in aanmerking neemt dat de meeste clubs er heel wat jaartjes voor moeten' vechten om een sport hoger op de ladder te komen. Wit Zwart heeft furore ge maakt. Het is de meest succesvolle Brabantse zater dagclub van de laatste jaren. Trainer Mooy (in middels vertrokken naar de derdeklasser Dongen) schrijft de snelle opmars van Wit Zwart toe aan de technische bekwaamheid van de spelers en aan hun grote wilskracht en eens gezindheid. Reeds vóór de Tweede We reldoorlog speelde Wit Zwart op zaterdag. Toen in 1941 het za terdagvoetbal kwam stop te lig gen ging de vereniging over naar het zondagvoetbal. Wit Zwart beleefde enkele glorie perioden en was lang dc toon aangevende club in Sprang-Ca- pelle. Maar aan het einde van de jaren vijftig viel Wit Zwart terug en besloot in 1961 defini tief terug te keren naar het za- terdagvoctba). Sedertdien is het aanvoerder Lc Sage en zijn ploeggenoten steeds voortreffe lijk gegaan. ZWAAR Met een selectiegroep van vijftien spelers begint Wit Zwart onder de nieuwe oefen- meester Frans Kauffman uit Oosterhout aan de competitie. Het spelersbestand bleef onge wijzigd. Wel kwamen er nieuwe krachten bij onder wie de ge routineerde Chris Timmermans van SSC, die deze zomer steeds in het Brabants afde- lings-elftal heeft gespeeld. Ge zien de vrij grote overgang van de derde klas Zuid naar de tweede klas West verwacht Wit Zwart een zwaar seizoen. Wou- drichem heeft zich ook maar amper weten te handhaven en technisch rekent men de ploeg van Kilwinger toch nog altijd tot de beste in het Land van Heusden en Altena. Aanvoerder Joop le Sage (32). de bouwer op het middenveld bij Wit Zwart en al zestien jaar onafgebroken in het eerste spe lend, zegt: „Krijgen we geen pech met onze spelers, dan draaien we mee in de tweede klas. Ik zou het een prestatie vinden als we een plaats be reikten in het midden van de ranglijst." GEZOND Wit Zwart wil op een gezonde wijze sport bedrijven. Geen ge- J. LE SAGE knoei met geld. Wit Zwarts voorzitter L. de Haan meent dat het verkeerd zou zijn als de KNVB de amateurbepalingen in die zin veranderde dat het ge ven van vergoedingen aan spe lers wordt toegestaan. Dan is er sprake van betaald voetbal. De heer De Haan: „Wij gaan ook niet met geld en cadeaus op pad om spelers van buiten Sprang-Capelle aan te trekken. Iedereen kan bij ons lid wor den, maar met inachtneming van de regels". NEO '25 is hel voorbije seizoen derde gewor den. De beste plaats die de club tot nu toe in de tweede klas bereikte. Lang hadden de Sprangenaren zelfs uit zicht op de eerste klas. Maar tegen het einde werd dc druk van steeds weer te moeten winnen te zwaar. Het is niet waarschijnlijk dat de IN'EO-ers liet in de aanstaande competitie op nieuw tot een hoge klasse ring brengen. Tot ver bazing van de veie NEO- fans zeiden een aantal vaste krachten van het eerste de club vaarwel. Aanvalsleider Carel Paulides vertrok naar Wilhelmina in Den Bosch, Karei Paulides Jzn. ging naar Almkerk, Jan Grotenboers naar het Waalwijkse RKC en Joop Paulides en Melis Spie lings versterkten de gelederen van de plaatselijke con current SSC. Vooral de pro- duktieve Carel Paulides, die in Den Bosch is gaan wonen, zal worden gemist. De vraag is of men met de komst iwn Leijtens (RKC), Van Wezel (DESK) en ccn paar spelers uit Den Bosch de gaten kan opvullen. Maar NEO heeft zijn hoop gevestigd op enkele jeugdige talenten uil de lagere teams. Zo bewees Chris Chabot (NEO 2) reeds overduidelijk een plaats in het topteam waard te zijn. HOMOGEEN Voorzitter D. de Vries ziet daarom de competitie met ver trouwen tegemoet. Hij verwacht zelfs dat de rood-wit-blauwe brigade homogener en technisch .sterker zal zijn dan vorig jaar. Uiterst content is de NEO-prae- ses met de indeling. Verschil lende interessante wedstrijden staan op het programma. De competitie begint al direct met een kasstuk: de derby NEO- Wit Zwart. De heer De Vries hoopt dat de competitie minder zenuwslo pend zal zijn dan in het seizoen '70-"71: ..NEO dingt dit keer be slist niet naar het kampioen schap. Wij zijn voldaan als we het tot een plaats brengen in het midden van de ranglijst." Verhalen van supporters en buitenstaanders als zouden de spelers van het eerste elftal na een overwinning vijfentwintig piek in het handje krijgen en na een gelijkspel vijftien gul den, ontzenuwt onderwijsman De Vries met de woorden: kletskoek! „Waar zou als de KNVB betaling toestond, het geld vandaan moeten komen! Bovendien leidt het geven van vergoedingen aan spelers van de selectiegroep tot bergen moeilijkheden. Kwade gezichten bij de jongens van de lagere elftallen, die even hard hun best doen, zijn er het gevolg van. Ik heb er geen bezwaar tegen dat de spelers aan het eind van het seizoen voor het regelmatig bezoeken van de trainingsavonden wat ontvan gen, maar dan de spelers van alle elftallen. Wat de buiten spelers wat gebeurt wil de heer De Vries wel aannemen. „Moge lijk is dat ook bij NEO het ge val. Maar dan zijn het de sup porters die in de huidel tasten en dat is een zaak buiten de club om. Overigens, welke sup porter is zo gek uit eigen porte- monnaie geld te geven voor een D. DE VRIES wacht ook rondbazuint: NEO betaalt niets. Evenmin de sup portersvereniging. Het zou ka pitalen kosten". EER Dat er bij het werven van A. VAN OVERSTEEG paar spelers? De reden waarom de spelers van lager geklasseer de clubs in Sprang-Capelle ko men voetballen is begrijpelijk. Zij beschouwen het als een eer in een tweedeklasser te spelen en hebben de ambitie (zoals bij voorbeeld met Jan Grotenboers het geval was) hogerop te ko men". SSC '55 heeft zijn plan tie campagne voor tie komende competitie, minu tieus voorbereid. De club uit liet centrum van Sprang- Capelle tvil naar de eerste klas. Wat afgelopen seizoen en in het belangrijke jaar daarvoor versterkte pro motie) niet lukte, moet nu mogelijk zijn. Een selectie groep van achttien man staat klaar voor de strijd, die met de slreekontmoe- tingen legen Woudrichem en de derby's legen IS EO 25 en Wit-Zicart extra attractief belooft le worden. „Wij zijn rijp voor de eerste klas", verzekert Giel van der Mast. de ambitieuze en steeds weer met nieuwe plannen rondlopende voor zitter van SSC. En secretaris Ad van Over steeg. duidelijk opgeruimd na dc „transacties" met vijf talent volle nieuwelingen, ziet zijn fa vorieten linea recta opstomen naar een positie aan de top. Hij zou teleurgesteld zijn als SSC niet hoger eindigde dan de af gelopen competitie (derde plaats) in de Oostelijke tweede klas. „Vooral in technisch op zicht zijn we versterkt. Het zal nauwelijks voelbaar zijn als wc spelers moeten missen door blessures of andere omstandig heden. Nog nimmer heeft SSC de beschikking gehad over zo veel uitstekende rcscrvekrach- tcn". PROFCLUB Reden lot optimisme is er voldoende in het kamp van trainer L. Schoots. Vooral nu de geelzwarte équipe is uitgebreid met B. Hartman (Woudrichem), C. van Boxtel (NOAD-Tilburg), M. Spierings (NEO'25), A. Kra mer (RKDVC) en J. Paulides (NEO'25). Slechts het verlies van Ad van den Broek (vaste man van hel eerste) staat hier tegenover. Van den Broek is ge stopt met voetballen. En Chris Timmermans (reserve-speler) maakte een overstapje naar Wit-Zwart. Het met de allure van "n prof club werkende SSC heeft ook een tweede trainer aangesteld. Het is de heer Piet de Jong uit Tilburg, oud-speler van Willem II. Dc Jong, die een aantal ja ren geleden reeds trainer was van SSC, gaat zich speciaal be lasten met de training van de junioren. Van Oversteeg. „De groep spelers werd te groot voor één trainer. We hebben een speciaal rooster ontworpen. Ons oefen terrein is nu van de maandag tot en met de vrijdag bezet. SSC is een streekclub gewor den. Dat was noodzakelijk want we kunnen moeilijk een tweedeklasser op de been hou den zonder spelers van buiten Sprang-Capelle. NEO'25 kan dat evenmin. En ook Wit-Zwart ontwikkelt zich duidelijk tot een streekclub. Kijk naar de eersteklasser DESK in Kaats heuvel. Daar Is het al precies zo. Een plaats met een kleine twintigduizend inwoners maar in het eerste elftal 9taan slechts enkele jongens uit Kaatsheuvel zelf". GELD SSC en NEO werken bij het aantrekken van spelers met grof geld en met geschenken in de vorm van wasmachines en koelkasten weet de man in de straat te vertellen. Hoe, oordeelt hij, is het anders mogelijk dat jongens uit Drunen, Oosterhout en Tilburg in Sprang-Capelle komen trainen en voetballen. Secretaris Van Oversteeg: „Wij betalen geen cent. Ik acht het wel mogelijk dat door sup porters met steekpenningen wordt gewerkt, maar dat ge beurt dan finaal buiten de ver eniging om. Wij hebben nog nooit een speler betaald. Wel krijgen de spelers bij ons bij de uitwedstrijden een etentje. En dat is toegestaan, evenals het geven van reisvergoedingen". De heer Van Oversteeg vindt trouwens wel dat de KNVB de amateurbepalingen zodanig dient te veranderen dat het verstrekken van een zekere vergoeding aan de spelers mo gelijk wordt. „SSC is voldoende bij kas om dc spelers te honore ren. In België is bij een thuis wedstrijd de helft van de recet te voor de spelers. Ik vind dat een fantastisch systeem. Het is de mooiste oplossing die er be staat".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 34