Leve je komst Spelers Arsenal nieuwe helden van het chauvinistische Engeland STREEKZIEKENHUIS PRINSES BEATRIX GORINCHEM enkele leerling verpleegkundigen MEER DAN CONCURRENTIE HANTEERT DOUBLE-WINNAAR WAPEN CONDITIE leerling- verpleegkundige Tussen studie en een baan ligt nog een fase: SINT LIDUINA ZIEKENHUIS PURMEREND studeren en verdienen tegelijk! Een interessante mogelijkheid voor jongelui die een waardevast beroep willen leren en daarbij ook een goed salaris willen verdienen, is de studie voor verpleegkundige. Praktijk en studie vormen dan een aantrekkelijke combinatie. Het St. Liduina Ziekenhuis biedt nog een aantal meisjes en jongens de gelegenheid deel te nemen aan de 3M» jaar durende opleiding voor het diploma Ziekenverpleging A, die op 1 september begint Wie tenminste 17 jaar en 7 maanden is en een vooropleiding op tenminste Mulo- of gelijkwaardig niveau heeft kan als ervaren waarom het „St. Liduina" niet alleen in Purmerend maar ook ver daarbuiten zo'n goede reputatie geniet. Dat geldt voor de optimale aandacht die aan de patiënten wordt gegeven. Dat geldt ook voor de uitstekende werksfeer. Kom je overtuigen en informeer eens naar de mogelijkheden die de opleiding biedt Purmorend zal je dan ook zeker bevallen. Het hoofd van de verpleging ontvangt graag je sollicitatie of verzoek om nadere inlichtingen. Dat kan aan ons adres: Emmakade 4, Purmerend en telefonisch onder no. (02990) 24455. r Natuurlijk vinden we het gewoon fijn als je besluit bij ons je opleiding te volgen, i Jea.s kollega's en onze „kinderen" (van jong ,tOt oud) zullen je graag verwelkomen. Opleiding onder werktijd. Direkt een goed salaris. Leuke eigen kamer. Graag sturen we je onze grote foto-Impressie In kleur, die je een indruk geeft van werken en wonen in iHeeren Loo-Lozenoord. Bon Ik heb belangstelling voor het verplegen van geestelijk gehandicapten en zei graag uw kleu- ren folder ontvangen. opleiding- -Jeeftljd- 'a Heeren Loo-Lozenoord (Prot. Chr. Inrichting) Thuis voor geestelijk gehandicapten. Ermelo. rr Voor de nieuwe cursus welke 1 september a.s. aanvangt, kunnen nog worden geplaatst De vereiste leeftijd is 17 jaar en 7 maan den. Minimum opleiding MULO, MAVO, AW II, INAS of daarmede gelijkstaande op leiding. Het onmiddellijk ingaand salaris be draagt ƒ572,00 bruto per maand. De opleidingskosten komen voor rekening van het Ziekenhuis evenals de premie AOW. Hebt u interesse hom dan eens praten of maak een telefonische afspraak met onze direktrice. Telefoon 01830-3541 of schrijf een briefje aan Postbus 90 te Gorinchem. Zo groot was de vreugde bij Arsenal toen het kampioenschap een feit was. A RSENAL HEET de nieuwe favoriet en Frank McLintock, Ray Ken- nedy en Charlie George zijn de nieuwe helden van het Britse voetbal. Engeland heeft met de doorbraak van Arsenal naar Europees topniveau, een gedeeltelijk nieuw voetbalgezicht gekregen. De Londenaren grepen de nationale titel en de FA-Cup. Vooral de manier waarop dat gebeurde imponeerde. Arsenal is immers geen puur-Engelse voetbalploeg. Het kick and rush is vermengd met puur „vastelandse" invloeden. Techniek en tactiek vormden een uitermate belangrijk onderdeel van Arsenals spel, meer nog dan van de concurrerende clubs die elkaar bestrijden met nog vóór techniek en tactiek met hoofdletters: conditie. Arsenal is weer terug aan de top, maar met de successen zijn ook de zorgen gekomen voor de ploeg en de leiding. Bertie Mee's formatie, door de hele omgeving van Highbury twee keer massaal gehuldigd, beeft het geweten dat de top bereikt is. De „Gunners" zullen om zich aan allen die nog steeds geloven dat Arsenal een uitschieter had, zich dit seizoen waar moeten maken. Op nationaal niveau in de competitie en de bekertoernooien en internationaal in het toernooi om de Europa Cup. En dat, terwijl Noord-Engeland' (Leeds United en Liverpool) op de loer ligt. Londen heeft een gouden voetbaljaar achter de rug. Chelsea veroverde de Europa Cup voor bekerwinnaars, Tot tenham Hotspur de League Cup en Ar senal de „doublé". Maar de angst dat het allemaal maar kort zal duren heerst volop. Leeds United zal toch eindelijk ook wel eens internationaal door moe ten breken, ha twee seizoenen achter een op het nippertje te zijn uitgegleden. De Runners Up Cup die Don Rcvlc's formatie dit jaar veroverde is maar een lapmiddel. Voorop staan immers de na tionale successen bij de zo zelfbewuste (na de Europa Cup-finale lieten Engelse voetbalexperts rustig weten, dat Ajax het heel moeilijk zou krijgen als het in de Engelse eerste divisie zou voetbal len) Britten. En als tweede Noordengel se gevaar geldt Liverpool dat een sterk competitieslot liet zien. Arsenal heeft het geluk gehat'. dat de stroom van aanlokkelijke aanbiedingen de ploeg niet heeft aangetast. De for matie kon worden gehandhaafd. Maar de kampioensploeg raakte wel het brein achter zich kwijt. Dan Howe was de man die de tactiek bepaalde, de trai ningen veelal verzorgde, de man die de ploeg meer nog dan manager Bertie Mee klaarmaakte voor de wedstrijden. Howe zwichtte voor de aanlokkelijke aanbiedingen van West Bromwich Al bion. Hij nam zijn rechterhand Brian Whitehouse en passant mee. Het was voorlopig de tol die Arsenal moest be talen. Overigens wel tot woede van de clubleiding, die de gang van zaken rond de overstap van Howe en Whitehouse maar weinig ..good sports" vonden. Een stukje basis van het Arsenal- succes is verdwenen. Want aan de basis stond de opbouw van een zo sterk mo gelijk jeugdig arsenaal. Er werd bij schoolelftallen gezocht, talent scouts deden veel lagere clubs aan en bij an dere soms zelfs topclubs werden spelers weggekocht (met als „zeper" Peter Ma- rinello die bijna een miljoen kostte, maar nauwelijks een stuiver van dat bedrag waarmaakte). VEEL GELD Zegt Bertic Mcc die het als een on derdeel van zijn taak ziet de spelers zoveel mogelijk te volgen in hun emo tionele uitingen: „We hebben zeer be wust aan de begeleiding van de jeugd gewerkt. Dc opleiding heeft veel geld gekost, maar er zijn dan ook wel resul taten uit gekomen. We hebben ons steeds voor ogen gehouden dat van het talent dat er in de jeugdafdeling rond loopt maar een fractie inderdaad de top haalt. We hebben nu een jeugdelftal van zeer goede kwaliteit. Ik heb nooit eerder een beter team gezien in deze leeftijdsklasse. Maar hooguit twee spe lers daaruit zullen het helemaal gaan maken. Daarom ook moeten we alert blijven, steeds zoeken naar nieuwe ta lenten". Voorbeelden daarvan zijn er veelvul dig: Peter Storey, Ray Kennedy (Arse nals topscorer met 27 treffers), Charlie George. Storey draagt in zijn spel de sporen van de Arsenal-school. Hij is geen speler met grote technische ver worvenheden, maar bij de „Gunners" is van hem een (dikwijls ondergewaar deerde) breker van formaat gemaakt. In Nederland vergelijkbaar met Barry Hulshoff. Bertie Mee roemt in Storey zijn ongelooflijke incasseringsvermogen, „Hij speelt altijd zonder scheenbescher mers, daardoor loopt hij na een wed strijd vaak met paarse enkels, maar ik heb hem nooit grof zien worden". Ook mentaal is Peter Storey veran derd. Hij heeft persoonlijkheid en voor al zelfvertrouwen gekregen. Het kwam Arsenal in de laatste minuut van de halve finale tegen Stoke City in het toernooi om de FA-Cup goed van pas. Storey bewaarde bij het nemen van een strafschop tegen doelman Gordon Banks zijn kalmte. Koelbloedig benutte hij de „miljoenentrap", al gaf hij later toe dat hij stond te trillen op zijn be nen en dat „het uren leek te duren voor de bal de doellijn passeerde". Bertie Mee wil hem roemen om die kwalitei ten, maar de zo laconieke Brit wordt helemaal enthousiast als zijn aanvoer der Frank McLintock ter sprake komt AANVOERDER McLintock werd dit jaar uitgeroepen tot voetballer van hel jaar in Engeland. Mee is vooral trots omdat zijn aanvoer der pas op zijn 31ste voor deze prijs in aanmerking is gekomen. Trots ook, om dat Frank McLintock een lange weg naar het succes heeft moeten afleggen. De aanvoerder van dc „Gunners" komt uit Glasgows armste buurt. Mee: „Frank heeft moeten strijden om iets te bereiken. Daardoor heeft hij zijn persoonlijkheid sterk ontwikkeld. Hij is in zaken gegaan. Ook daarin heeft hij succes. Hij heeft langzaam een overwicht op de spelers gekregen. In zijn spel kun je dat allemaal merken. Hij voetbalt niet hard, niet fanatiek, het juiste woord voor zijn manier van spelen is toegewijd". En McLintock zelf: „Je speelt niet al tijd voetbal. Ik ben er altijd van door drongen geweest dat het op een gege ven moment kan ophouden. Daarom ben ik in zaken gegaan. Misschien ook door mijn leeftijd heb ik een overwicht gekregen op de spelers". Arsenal gaat met hetzelfde spelerspo- tenlieel als vorig seizoen de Europa Cup in. Tegenstander in de eerste ronde is het onbetekenende Noorse Strömgod- set, nauwelijks een probleem voor Ar senal. Een probleem apart gaat wel weer het overladen programma vormen. Everion, I.eeds United, Liverpool, Man chester United, alle Engelse clubs eigenlijk die Europese verplichtingen hebben (gehad) kunnen erover meepra ten. Juist het vechten op vier fronten (competitie, FA-Cup, League Cup en een van de Europa Cup-toernooien) geeft een terugslag. Bertle Mee: „Angst voor een oververmoeide ploeg heb lk niet. We hebben toch nog Jonge spelers achter de hand als Eddle Kelly, John Roberts en Sammy Nelson, die allen Ingezet kunnen worden".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 28