Volbloeds uit de Öpelstal Sportieve ontmoeting met Opel 'Voor Noordwijk is er geen weg terug' ASCONA16 OPELGT/J een Jonge sportwagen vooreen Jonge prijs. Deze Opel Kadett heet Rallye,wint rally's Leiden, Stationsweg 2, tel: 01710 -21841 -24741 Katwijk, Ambachtsweg I, tel: 01718-71046 BEHOORT TOT NEW LOOK ROODENBURG HENNIE DE KLERK WANNEER KOMT U ONZE MANTA PROEFRIJDEN? (sportieve prestaties voor u en uw gezin) 1 n.v.HET MQTQRHUIS NIEUWE TRAINER v. d. HORST STELT bJfWUWË 1.FIUSE De verrassende alles-in-één-auto: (Mogen we't u bewijzen met een proefrit?) - --5— "v"\.g. Manta is gebouwd volgens Opel's nieuwe formule: sportwagen voor het hele gezin en alle bagage, komfort voor u en al uw passagiers (traploos verstelbare kuipstoelen vóór, ruime bank achter top prestatiesfel optrekken en hoge topsnelheden. Manta*een ongekende sensatie, die u ervaren moet om er over mee te kunnen praten. Manta - hij staat in onze showroom voor u klaar. Opel Manta vanaf f9553,- (incl. BTW en ex General Motors Continental). Ascona 16, gebouwd door Opel. r Een opwindende combinatie van luxe, kracht en komfort. Ruimtebewust, gastvrij en sportief, met de onderbouw en wcgligging van de Manta Sport Coupé, f En kijk eens die typerende Ascona 16-extra's: oogstrelen de afwerking, schijfremmen voor, rembekrachtiging, nood- knipperlicht-installatie. Zomaar standaard. Opel Ascona 16 vanaf f 8.265,-(incl.BTW en ex General Motors Continental). (Bewijs dat u zelf jong bent. Maak een proefrit.) (en bij de proefrit weet u al direkt waarom) UW OPEL-DEALER Jong is de Opel GT/J. z'n eerlijke uitvoering, zon der tierelantijnen. Door z'n prijs. Maar waar 't om prestaties gaat is-ie net zo volwassen als elke andere (veel duurdere) sportwagen. Ga maar na: motor - 1,9 liter, 1897 cc, 103 pk. Top 185 km/u. Bucket seats met hoofdsteun. Dricpunts veiligheids riemen. Ingebouwde rolbeugcl. Wegklapbarc koplam pen. Halogccn vèrstralers. Kortom: alles zit er aan. En dat voor f 12.700,- (incl. BTW) en ex General Motors Continental). Bent u jong genoeg voor een proef rit? WÜ well Opel gaf die naam niet zomaar. Opel maakte van deze Kadett een komplete fallywagen. Met een sterke motor van 68 pk, voorzien van twee carburateurs. Met alle dash boardinstrumenten, die daarvoor nodig zijn. Met drie- punts veiligheidsgordels, halogeen verstralers, radiaal- banden op extra brede velgen, en een elektrisch ver warmde achterruit. Dat is de Kadett Rallye, drievoudig rallykampioen. Een uitdaging! Opel| Kadett Rallye vanaf f 9787,-(incl.BTW en ex General Motors Continental). voorvaderen zoon ENNIE DE KLERK be hoort tot de new-look van Roodenburg. De 19- jarige MEAO-scholier in jecteerde aan het begin van het vorige seizoen de wat verouderde garde van Rinus Smits met fris bloed. Maar ten van Kooperen, Reinier Verkuylen en Hans Han- naart voerden halverwege de competitie ook een ge slaagde „coup" uit en op de drempel van het nieuwe ■voetbaljaar staan jongens als Piet Onderwater, Aad Lalau, Hennie Zee, Rob Brittijn, Bram Ruys en Hans Tisseur te trappelen om opnieuw een aanslag te plegen op de gemiddelde leeftijd van Roodenburgs eerste team. Niet alleen door de verjon gingskuur kwam Roodenburg uit jaar in het nieuws. De eers teklasser uit Leiden-Noord haalde nog meer staaltjes uit. Voor de derby tegen Lugdunum trok het eerste elftal een week einde naar „De Witte Raaf" in Noordwijkerhout, waar de ten ten voor een trainingskamp werden opgeslagen. Aan het einde van het seizoen ging Roo denburg als eerste Lcidse voet balclub met een sponsor in zee. Hennie de Klerk heeft over de ontwikkelingen bij zijn club een eigen, goed geargumenteer de mening. Het trainingskamp bijvoorbeeld zit hem nog niet helemaal lekker. „Een echt trai ningskamp is het niet geweest, het was meer een dagje uit. Ik kan begrijpen, dat ploegen als Ajax en Feijenoord zich in zo'n kamp goed kunnen voorberei den. Die jongens zijn dat ge wend en houden zich strikt aan de regels, omdat ze aan hun centen moeten denken. Als amateur is dat anders. Je bent natuurlijk wel meer met elkaar in contact dan normaal, maar rustgevend is het beslist niet. Het is eigenlijk nog vermoeien der dan gewoon thuisblijven." Toch is Hennie beslist geen tegenstander van deze, voor een amateurclub vrij unieke, wijze van voorbereiding, die Rooden burg het komende seizoen waarschijnlijk meer gaat toe passen. „Voor de laatste oefen wedstrijd, tegen DOS '01, zijn we van plan om opnieuw in een trainingskamp te gaan als alge hele voorbereiding op de nieu we competitie. Wanneer je va ker in zo'n kamp gaat, heb ik echt wel het idee, dat je het professioneler gaat benaderen, je went eraan. En als een ver eniging er echt het geld voor heeft, moet je het gewoon doen. Het wordt anders als de eindjes aan elkaar moeten worden ge knoopt en de andere elftallen eronder zouden lijden. Dan vind ik het overdreven." EERZUCHTING Hennie de Klerk begon zijn voctballooopbaan bij Lugdu num, de favoriete club van zijn vader. Na zeven Jaar In de jeugdsectie te hebben gespeeld, vertrok hij naar Roodenburg. „Ik ben er weggegaan, omdat ik nogal eerzuchtig was. Bij Lug dunum had ik nu waarschijn lijk ook in het eerste gestaan. Maar omdat ik zag, dat er erg weinig aan de jeugd werd ge daan. ben ik vertrokken. Ze hadden bijvoorbeeld geen jeugdtrainer, die hebben ze nu trouwens nog niet. Dan kwam die jongen uit het eerste je trai nen rn dan die weer. Voorna melijk daarom licb ik me naar Roodenburg laten overschrij ven." Twee jaar voetbalde Hennie in BI, twee jaar in Al en daar na stootte hij door naar Roo denburgs hoofdmacht om als te genstander te fungeren van jon gens als Reinier Kreyermaat en Carol Schuurman. Namen doen hem echter niets. „Ach, die jon gens vallen heus wel mee. Neem nu Kreyermaat in de laatste wedstrijd tegen Over maas. Op een gegeven moment speelt hij do bal tussen mijn henen door. Je voelt ie dan even opgelaten. Maar even later komt hij bij me lopen en zegt: „Gemeen hè, kleintje!" Op dat moment voelde ik echt, dat hij het liever niet had gedaan." INTIMIDEREN De superioriteit van mensen als Schuurman en Kreyermaat tegenover Roodenburgs jeugd- brigade zal niet lang meer du ren. Maarten van Kooperen liet bijvoorbeeld al snel zien. dat hij voor niets en niemand bang was. Hij slaagde er zelfs in om veel oudere tegenstanders doof zijn manier van optreden te in timideren. De doorbraak van do jeugd haalde ook het ijskoude en fantasieloze uit het spel van Rinus Smits* pupillen. Rooden burg toonde in de laatste wed strijden meer durf en speelsig- heid. De Klerk: „Roodenburg heeft inderdaad minder mooi voetbal gespeeld, maar dat gaat nu ver anderen. De eerste paar jaar hebben we echt op handhaven moeten spelen. Nu kunnen we meer aandacht aan het publiek besteden. Het was toch ook te gek, dat de regionale jeugd soms meer toeschouwers trok dan het eerste." Over Roodenburgs kansen in het nieuwe seizoen is Hennie optimistisch. „Ik zie ons wel in de kopgroep meedraaien. Aan een kam pioenschap wil ik nog niet direct denken, maar als je ziet dat we RVC thuis met 1—0 pakten, in Rijswijk 00 speelden en ook bij Papendrecht eep punt weg sleepten, dan moet het tegen verenigingen als Fluks toch ook lukken. Vlak voor de winterstop, toen Van Kooperen en die an dere jongens erin kwamen, hebben we ontzettend veel punten gehaald. Als we op dat niveau waren door gegaan, hadden we dit jaar al een kampioensfeest kun nen vieren". WE moeten zo'n speelwijze toe passen, dat de tegen standers er niets van begrijpen. En hoe dat systeem heet, zal me een zorg zijn". Onomwonden geeft H. L. (Harry) v. d. Horst, de 45-jarige nieuwe trainer van Noordwijk zijn me ning over 4-2-4, 4-3-3, 3-3-4 en wat al niet meer prijs. „Zo'n systeem is maar betrekkelijk. Ik heb meer begrip voor de benaming van vroeger, zoals stopperspilsysteem. Die stopper vormde dan het uitgangs punt en dat kan je begrijpen. Mijn uit gangspunt is een soort 4-3-3, dat is nog het meest flexi bel. Toch, je zult je moeten aanpassen aan het materiaal. De basis is evenwel een sterk midden veld, van waaruit de zaken verdedigend1 en aanvallend kun nen worden opge lost". De trainer van Noord wijk heet dus v. d. Horst en heeft al een indrukwekkend aantal clubs in de omgeving van Leiden getraind. DOSR (9 jaar, van de afdeling tot op de rand van de tweede klas ge bracht), ASC (1 jaar) en weer DOSR (2 jaar) en op zaterdag Boskoop (nu Floreant, vijf jaar), SI- ZO (4 jaar, van 4de naar 2de klas) en Katwijk (2 jaar). En nu voor het eerst eén club: Noordwijk. Een situatie waaraan vooral de supporters en allen die de roodbroe- ken een warm hart toe dragen, zullen moeten wennen. Immers, 16 jaar was Ben van Duyl van deze club trainer en bracht hij zijn team in de hoogste klas van het zaterdagvoetbal na in de vierde te zijn begonnen. In die vierde klas speelt Katwijk, waar v. d. Horst die op een steenworp afstand van het veld van de oranje- zwarten woont van daan komt. Zelf ziet hij dat niet als een grote stap. „Katwijk is een club die qua spelersma- teriaal in de tweede klas thuishoort. Maar we hebben dit jaar wel een slechte start gehad omdat opeens zes spe lers niet beschikbaar bleken. Dat we toch nog tweede zijn geworden en niet eens ver achter Maasdijk, was toch wel een succes". „Katwijk heeft, hoe wel het meer een gezel ligheidsvereniging is, ongetwijfeld toekomst. Het tweede speelt reser ve eerste klas en er is ook een sterke jeugd. Vooral in het tweede jaar heb ik prettig ge werkt". Professioneel „Maar nu dan Noord wijk. de meest profes sionele club die ik ooit heb gehad. Daaraan is natuurlijk die goeie klassering te danken. Trouwens wat wil je, mijnheer Spaanderman bijvoorbeeld, nou, die weet er wel wat van af. Toch heb ik de jongens nog maar twee keer zien spelen. Tegen Ajax en Katwijk. Vooral tegen Ajax was het een fan tastische wedstrijd. Goed ze hebben uitein delijk met 31 verloren, maar voor hetzelfde geld blijft het 10 voor Noordwijk, een enorme prestatie. Je kunt het zien, Van Duyl die ik nog van UVS ken, heeft er knappe spelers van gemaakt. Dat moet ik nou continueren. Wc moeten elkaar gaan kennen, begrijpen en waarderen". V. d. Horst, werkzaam op het vliegveld Val kenburg, en ooit samen met Rinus Michels op de trainerscursus, (..Mi chels? Dat is nog eens een trainer! Voor hem heb ik de grootste be wondering. Hij had bijv. vrijstellingen omdat hij al de MO-acte had, maar die wilde hij ge woon niet") heeft behal ve het B-diploma tevens het diploma sportmassa ge, is het opgevallen dat Noordwijk zo weinig goals maakt. Ik ben geen Ajax- of Feijenoord-fan, maar Ajax biologeert me ge woon omdat dat zoveel doelpunten maakt Daar komen de mensen voor. Bovendien, voor mij geeft een 33 uitslag meer voldoening dan een 10 zege. Zes goals? Dan moet het een attractieve wedstrijd zijn geweest. Ik probeer dan ook van Noordwijk een ploeg te maken, die doelpunten gaat produ ceren. Kijk naar Quick Boys, dat in de tijd van topscorer Arie v. d. Oever zijn gouden jaren had. Maar, je kunt nooit scoren als je bang bent om te schieten of als je bang bent voor reacties uit het publiek. Ik moet mensen hebben die van 25 meter kunnen schie ten, en met beide benen. Noordwijk heeft nogal wat semi-aanvallers. Haal uit drie mensen de angst weg en baseer op hen je systeem". Voor v. d. Horst, die een 2-jarig contract heeft, is de zaak zo dui delijk als wat. In feite popelt hij om zijn Ideeën ten uitvoer te brengen. Niettemin be seft hij dat er voor Noordwijk geen weg te rug is. Het publiek is onder Van Duyl met successen verwend. „Het Is dan ook dui delijk dat we op een tweede, derde, vierde plaats mikken. Hoewel, er spelen altijd factoren mee die je niet in de hand hebt. Niettemin blijft de opbouw pri mair. Zonder de senio ren uit het oog te ver liezen, moeten we de goede spelers uit de jeugd aanpakken. Die moeten aansluiting met de top krijgen. En als er dan elk jaar twee junio ren daarin slagen, dan is dat mooi. Da's een vet jaar". Optimisme Het optimisme voert de boventoon, dat is duidelijk. En mogelijk speelt daarbij zijn Lim burgse afkomst een rol. („Limburgers zien be paalde verliezen met plezier tegemoet", was één van zijn opmerkelij ke uitspraken. Andere waren: „Je kunt de kwaliteit van een speler het best beoordelen, wanneer hij de bal niet heeft". „Wanneer de rechtsback de bal heeft, dan moet de linksbuiten positie kiezen", „Je speelt het snelst, wan neer je andere spelers in het spel betrekt" en soliërende spelers doen afbreuk aan het spel"). Trainer v. d. Horst maakt een strijdvaardi ge indruk. „Dat ben ik ook. Ik houd van grote inzet op trainingen en in de wedstrijden. Als trai ner heb je ten slotte ook verplichtingen. Mijn be doeling is dan ook dat het Noordwijk goed gaat en dat de spelers een zo groot mogelijke winst uit hun spel weten te halen". „En verder moet het contact met de spelers goed zijn. Een speler mag ook met ideeën ko men op de training tegenwoordig heet dat inspraak, geloof ik dat getuigt ervan dat hij meeleeft. Er moet een nauw contact zijn tus sen spelers en trainer". HiïlNNIE DE KLERK

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 25