Anderlecht wil door Hollanders terug aan de top docenten NEDERLANDSE HERVORMDE DIACONESSEN INRICHTING (Sundsvalstraat 6) te Zaandam eerste verpleegkundige waarnemend eerste verpleegkundige Kom werken in de Groesbeekse tehuizen! Groesbeekse tehuizen ALKMAAR VERPLEEGKUNDIGE KLUBHUIS „DE HAVEN" tienerwerkleider MEPPEL In ons steeds groter wordende ziekenhuis is plaats voor ver pleegkundigen die belangstelling hebben voor de funktie van op diverse afdelingen. Bij het verkrijgen van huisvesting kan medewerking worden verleend. Sollicitaties met opgave van uitvoerige referenties worden gaarne ingeivacht bij de Besturend Zuster, Zr. A. G. Glasbergen, Hoogeveenseiveg 38, Meppel. Dankzij de erkenning in het kader van de A.W.B.Z. staan wij voor de plezierige noodzaak om de kring van onze mede werkers sterk uit te breiden. Wij zoeken Jonge mensen in de leeftijd van 17 tot 21 jaar. die bereid zijn een plaats in te nemen in het team van medewerkers in tehuizen voor volwassenen. Daarvoor zijn nodig opleiding huishoudschool of MAVO, een christelijke levens overtuiging. Het is de bedoeling dat onze nieuwe medewerk(st)ers een plaats krijgen in één van onze 6 tehuizen voor volwassenen In september a.s. start weer voor deze en andere medewerk(st)ers de landelijke opleiding A.Z. (Aanvullende Zorg voor Zwakzinnigen), die zal worden afgesloten met een erkend dipioma. De duur van de basiscursus is 2 jaar. Hierna volgt een specialisatie jaar. Zij die in onze tehuizen willen komen werken, zuilen door ons zovee mogelijk worden gehoipen bij het vinden van een kamer n Groesbeek of naaste omgeving. De salariëring geschiedt volgens de rijksregeling van verplegend personeel Wij willen graag aan belang stellenden nadere informatie verschaffen. U kunt daartoe een brief schrijven aan het hoofd van de afdeling Personeelszaken, de heer A. J. Blok, die telefonisch bereikbaar is onder no. (08891) 1644. Chr. Scholengemeenschap VWO-HAVO-MAVO Gevraagd voor zo spoedig mogelijk FRANS WISKUNDE ENGELS AARDRIJKSKUNDE BIOLOGIE SCHEIKUNDE NATUURKUNDE GYMNASTIEK le of 2e gr. 20 u. le of 2e gr. 35 u. le of 2e gr. =8: 24 u. le of 2e gr. 12 u. le of 2e gr. 26 u- le of 2e gr. 21 u. le of 2e gr. 10 u. le of 2e of 3e gr. aantal uren nader overeen te komen. Brieven met volledige gegevens (ook opgave godsdienst) aan de rector, drs A. G. van den Berg, p.a. Fabritiusstraat 1 Alkmaar: tel. 02200-15938 (school) of 02208-2969 (huis). Het Hevalidatieeentmin „DE HOOGSTIIAAT" Leersnm (F.) zoekt per 1 oktober of eerder een (mnl. of vrl) om hoofd te worden van een afdeling met 35 lichamelijk gehandicap ten. Ervaring als hoofd gewenst Het kunnen werken in teamverband met artsen en paramedici is be langrijk. Kennis van revalidatie is wenselijk. Zonder deze ervaring bestaat de mogelijkheid de revalidatiecursus te volgen. Salaris volgens rijksregeling. Voor nadere inlichtingen en/of sollicitaties kunt u zich richten tot de directrice, ruster P. V. Creutzberg, tel. 03430-2041. heeft een vakature voor Gevraagd: een enthousiaste man minimum leeftijd 23 jaar liefst enige ervaring in het jongerenwerk Taken: begeleiden en stimuleren van het jongeren-, deels sociëteitswerk in samenwerking met het soosbestuur meedenken in teamverband over het beleid binnen het klubhuis Inlichtingen: via Ineke de Ruiter tel. 02980 - 62746 of 65983 Sollicitaties aan: mevrouw J. MARS-HUBER Fluitekruidweg 69 Zaandam (sekr.esse stichting Jeugdhaven Zaandam). LNy«np3 JSI ui DE TRADITIONELE strijd tussen Standaard Luik en Anderlecht is in de laatste drie ronden in een onbetwiste triomf voor de équipe van trainer René Hausse geëindigd. Dit seizoen echter lijkt één blik op de personeelslijst van de Brusselse vereniging voldoende om een verschuiving aan de top van de ranglijst aan te kon digen. Anderlecht wil terugslaan. En heeft daarvoor de hulp van een legertje Ne derlandse topkrachten ingeroepen. De Belgen zijn weliswaar tot de laatste zestien van het tornooi om het wereldkampioen schap in Mexico doorgedrongen, be paald naam hebben ze in het Midden- amerikaanse land niet gemaakt. Ray mond Goethals moest zich ten koste van de pres taties meer als een troostende va der van de met heimwee behepte spelers ontpoppen dan als een échte bondscoach. De gespannen, ner veuze sfeer, die het trainingskamp van de Belgen wekenlang tot een soort opslagplaats voor explosieven om vormde. bleek ken merkend voor de men taliteit in de Vlaams/ Waalse voetbalwereld. De topspelers kunnen, erkennen ze zélf, niet op de juiste wijze in casseren en moeilijk voor langer dan één dag moeder-de-vrouw alleen laten. Nergens ter wereld scharrelt zóveel bui tenlands talent op de velden rond als in Bel gië. Fransen, Duitsers, Joegoslaven. Tsjechen, Kongolezen, Scanddna- viërs en vooral ook Nederlanders dragen voor een opmerkelijk deel het Belgische voetbal. Niet alleen aan de top, maar ook in de lagere klassen kunnen minder be gaafde spelers een aar dig stapeltje francs bijeen trappen. Voetballers, die in Nederland maar net boven de middelmaat uitgroeiden, werden in België al jaren gele den als vorsten inge haald. De laatste sei zoenen is daar de dure categorie van de „klasserijken" bijge- -M- Robbie Rensenbrink (rechts) en Leen Barth. Maas heeft deze zomer wel uitvoerig moeite komen. Het begon met Jan Mulder. Nico Rijn- ders was dit seizoen (voorlopig) de laatste. Zij, en al die anderen, namen de mindere kwaliteit van het spel, de grotere hardheid, de slechte arbitrage en de vaak ondeugdelijke velden voor lief en kozen voor een aan zienlijk ruimer inko men. En niet alleen de spelers. De trainers Georg Kessler, Frans de Munck en Leo Can- jels hebben inmiddels hun kennis in dienst van Belgische topclubs gesteld. Moeite Aileer. Standaard Luik, sinds drie sei zoenen kampioen van België, bezit geen Nederlandse arbeids krachten. De (Frans talige) club aan de gedaan om schutter Eddy Koens (succes vol werknemer bij St. Truiden) naar zich toe te halen, maar slaagde daarin niet. „Te duur", zegt Will Gilard, rechterhand en toekomstig opvolger van secretaris-gene raal Roger Petit. „Zo als alle Nederlandse topspelers voor ons te duur zijn. We willen best voor een goede voetballer betalen, maar we hebben dui delijk onze grenzen getrokken. Transfers blijven een soort lote rij. Je moet maar af wachten of je geluk hebt. Zelfs voor kleine spelers worden door sommige clubs bela chelijke bedragen be taald. Daar doen wij niet aan mee". Standaard Luik voert, in tegenstelling tot een groot aantal andere Belgische verenigin gen, een zeer zuinig en weloverwogen beleid. Desondanks heeft de Limburgse vereniging een vrij redelijk werk klimaat voor haar sterren weten te creë ren. Met name Wil- fried van Moer, onge twijfeld een van de beste middenvelders van Europa, weet Standaard nog steeds zeer knap aan zich te binden. Van Moer heeft al tientallen aanbiedin gen van zeer gere nommeerde clubs la coniek afgeslagen. Wat chauvinistisch stelt Gilard: „De spelers vragen ons niet of ze weg mogen gaan. We moeten ze vaak weg sturen". Hieruit mag blijken, hoe goed de sfeer bij Standaard is. De Belg is sterk aan zijn omgeving gebon den. Ook dèt speelt mee als een van de spelers een belangrij ke aanbieding van over de landsgrenzen krijgt voorgeschoteld. Gilard: „Het is een kwestie van mentali teit. Devrindt is mis schien een uitzonde ring. Echt gelukkig is hij echter het eerste jaar bij PSV niet ge weest Het bewijs daarvan is. dat hij nog steeds in België woont. De meeste voetballers hebben hier nog niet de juiste beroepsmen taliteit De Belg heeft een klein aanzien in de wereld. Hij heeft het gevoel, dat hij el ders niet wordt geac cepteerd". „Daarmee is mis schien ook de misluk king in het einditoer- nooi in Mexico te ver klaren. De spelers wa ren toen te lang van huis. Mexico had een stimulans voor ons voetbal kunnen zijn. Nu geloof ik, dat slechts de drie top clubs daarvan op or- Zoals Kessler het in het verleden bij het Nederlands elftal en Sparta deed, zo handelt hij nu bij zijn nieuwe vereniging, het Brusselse Anderlecht. Kessler is een geboren docent. Dat is niet alleen duidelijk geworden uit het feit dat hij in zijn periode als bondscoach de trainers cursussen op internationaal niveau bracht, maar dat blijkt ook wan neer hij op het veld zijn pupillen onderricht. Kessler (links) houdt zich hier bezig met twee leden van het contingent Nederlanders dat Brussel rijk is: Jan Mulder en Jan Ruiter (rechts). ganisatorisch gebied geprofiteerd hebben. Het Belgische voetbal draait zich echter steeds meer naar Ne derland". Veel talent Vanden Stock (An- derlechts voorzitter): „De laatste twee jaar heb ik het voetbal in Nederland zeer inten sief gevolgd. In dat land loopt veel meer talent dan in België. Ook in organisatorisch opzicht kan Nederland een voorbeeld voor ons zjjn. De belang rijkste reden van die verbeterde aanpak is ongetwijfeld de trai nersopleiding. Daar kunnen -'ij voorlopig nog niet aan tippen. „Pas op 32-jarige leeftijd krijgt iemand van de Belgische bond toestemming om een cursus te volgen. De man heeft dan inmid dels al een bestaan opgebouwd en ziet daarna zijn werk bij een club als niet meer dan een aardige bij verdienste". „Full-time krachten van Belgische natio naliteit zijn dan ook bij de clubs ondenk baar. Zelfs bonds coach Goethals heeft nog een eigen zaak. Vandaar dat de oplei ding van jong talent in België nauwelijks iets voorstelt. Vandaar ook, dat Nederland een voorsprong heeft en we daar naar ta lent gaan zoeken". Het Astrid-park in de Brusselse hoofd stad is dit seizoen een kleine Nederlandse nederzetting gewor den. Naast trainer Georg Kessler zijn ook Rob Rensenbrink (Brugge) en doelman Jan Ruiter (Volemdam) voor goed geld gelokt. Met Jan Mulder en Leen Barth vormen zij de basis van een elf tal. dat zijn aan rivaal Standaard verloren prestipe wil terugwin nen. Will Gilard van de Luikse formatie: „An derlecht heeft in de transferperiode ge wonnen. Geen vereni ging heeft zoveel geld uitgegeven als de ploeg in Brussel. Maar dat betekent nog niet, dat ook de punten al verdeeld zijn. Ook wij zijn niet zwakker ge worden. De Zweden Svensson en Johans son zijn aanwinsten voor ons elftal. Al blij ven wij het betreuren. dat Kostedde niet meer voor ons wil spelen. Hij was vorig seizoen de topscorer in België en ik weet zeker, dat hij zijn top nog lang niet bereikt heeft". Rivaliteit Standaard Luik heeft ondanks de stellig aanwezige kwaliteiten in het elftal in het toernooi om de Euro pa Cup nooit verder kunnen reiken dan een plaats in de halve finales. Gilard (38): „We hebben geen ech te cup-ploeg. We heb ben een elftal voor een uitvoerige compe titie. Wc kunnen niet op één dag vlammen. En ook dat hangt weer samen met de menta liteit van onze profs". „Daarbij komt, dat we vorig seizoen, toen we een goede kans op een hoge klassering hadden, door Leg ia Warschau op onrecht matige wijze zijn uit geschakeld. De scheidsrechter heeft de zaak ver kocht We hadden hier een Joegoslaaf, die in heel Europa rond ver telde, dat hij door Standaard niet goed genoeg was ontvan gen„Pas als we in eigen land meer te genstand krijgen, kan Standaard naar inter nationaal niveau groei en. Een Europese com petitie zal voor ons zeker interessant zijn. We wachten op een aanbieding".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 24