gezónde gezellige vogels, glanzend verenpak en zuivere zang De 'spitsvondigheid' van Feijenoord WöftG® EJOD®0(BOD een kwestie van het juiste voer TWEEDE LEIDER LEIDER zangzaad Het Behandelingstehuis Het Behandelingstehuis uitgaande van het Burger Weeshuis van Rotterdam uitgaande van het Burger Weeshuis van Rotterdam Houdt Uw vogels gezond met Witte Molen vogelvoeder. Want Witte Molen vogelvoeders bevatten, naast vitaminen, alles wat Uw vogels nodig hebben. Ze zijn speciaal verrijkt met stoffen die hun weerstand verhogen. De vochtwerende verpakking houdt het voer droog en zuiver. Witte Molen heeft een zeer grote sortering voeders en specialité's. Om U enkele te noemen; zangzaad, parkietenzaad, tropisch zaad, papegaaienvoer met de bekende smulstokjes, tortelduivenvoer, enz. Ook hamster- en konijnenvóer. Witte Molen, verpakt vogelvoer is van de hoogste kwaliteit en tóch voordeliger in prijs. Vraag het in de dieren speciaalzaak, daar geeft men U deskundig advies. 't speciaal '-S zoekt een ervaren zoekt een ervaren voor een groep van 12 jongens in de lagere-schoolleeftijd- gelegenheid om ingewerkt te worden. voor een gemengde groep van 12 kinderen in de lagere- schoolleeftijd; gelegenheid om ingewerkt te worden. Onze voorkeur gaat uit naar reflectanten van protestantse Onze voorkeur gaat uit naar reflectanten van protestantse huize, die de leeftijd van 22 jaar hebben bereikt en huize, die de leeftijd van 24 jaar hebben bereikt, in het tenminste in het bezit zijn van het diploma bezit zijn van het diploma Kinderbescherming B, gehuwd Kinderbescherming A. zijn en woonachtig te Rotterdam. Nadere gegevens over de aard van de functie zullen Nadere gegevens over de aard van de functie zullen gaarne verstrekt worden in een persoonlijk gesprek. gaarne verstrekt worden in een persoonlijk gesprek. Sollicitaties te richten aan de directeur: Sollicitaties te richten aan de directeur: Drs. C. Hoek, Mozartlaan 150, Rotterdam-13, tel. 010-180315. Drs- C. Hoek, Mozartlaan 150, Rotterdam-13, tel. 010-180315. De triomftocht van Feijenoord in mei na het landskampioenschap. Dat "betekende weer Europa Cup, weer jacht op succes. Zonder Kindvall ditmaal. RUIM een jaar geleden heeft Ove Kindvall nadrukkelijk aange kondigd, dat hij aan het einde van het seizoen naar Zweden zou terugkeren. De gewiekste schutter heeft voor Feijenoord pijnlijk precies woord gehouden. Po gingen van de Rotterdammers om Kindvall kort voor zijn vertrek alsnog met een comfortabel con tract te strikken, zijn mislukt. De plek van Kindvall is vrij. Feije noord is er niet in geslaagd een volwaardige opvolger van de top- aanvaller te vinden. De specifieke spits, die de taak van de meervoudige topscorer na vijf jaar in de sterrenformatie van trainer Ernst Happel moest over nemen bleef voor de landskam pioen verscholen. Feijenoord is slechts een nieuw pakket van transfer-ervaringen rijker. De kri tiek zwclde direct na het sluiten van de officiële termijn tot on gekende hoogte aan. Feijenoord was laks en Feijenoord was gierig, heette het. Het legioen mokt in ieder geval luid en vraagt zich angstig af wie in het nieuwe seizoen in het elftal voor de doel- puntenproduktie moet zorgen. De rijke Kuip-club heeft onder aan voering van manager Guus Brox op di verse internationale vedetten gejaagd. Niemand werd gecontracteerd. De vol gende namen haalden de publiciteit: JüRGEN GRABOWSKI. Technisch begaafd aanvaller, schutter en aanvoer-- der van de Westduitse Bundesligaclub Eintracht Frankfurt. International. Al zeer vroeg in het seizoen legde Feijen oord contacten met hem. Guus Brox: „We hebben inderdaad grote belang stelling getoond. Ik heb serieus met Grabowski gesproken. Duitse voetbal lers zijn echter moeilijk uit hun land weg te halen. Ze hangen sterk aan hun omgeving. Het nationale elftal is in West-Duitsland erg belangrijk. Als een speler eenmaal een plaats in die ploeg veroverd heeft, laat hij die niet gemak kelijk schieten. Grabowski wilde bij Frankfurt blijven. Dat was de voor naamste reden. Daarnaast heb ik bij diverse Duitse spelers een zekere angst bespeurd, dat ze in Nederland niet zo welkom zijn." HORST KöPPEL. Regelmatig uitblin ker, maar geen groots schutter in het elftal van de Westduitse kampioen Bor- russia Mönchengladbach. International. Met hem had Feijenoor zelfs al een contract afgesloten. Guus Brox: „Kop pel heeft niet volledig open kaart te genover ons gespeeld. Hij heeft ons niet verteld, dat hij ook een overeenkomst met Stuttgart had afgesloten. Zijn vrouw wilde tenslotte liever naar die stad terug. We hadden over deze affaire wel amok kunnen maken en misschien hadden we hem dan na veel ellende en inspanning toch naar Rotterdam gekre gen, maar wat heb je aan een voetbal ler, die met tegenzin komt spelen? Als Koppel Duitsland had verlaten, had hij vermoedelijk een oproep voor militaire dienst gekregen. Ook dat had weer veel problemen gegeven." ERWIN KOSTEDDE. Vorig seizoen topscorer in de Belgische competitie. Spits van Standaard Luik. Officieel staat hij tot het einde van het seizoen bij die club onder contract Standaard liet hem echter gaan en wilde aan een transfer naar Feijenoord meewerken. Guus Brox: „We hebben bij Kostedde geïnformeerd. Hij wilde echter persé naar West-Duitsland terug. Voor zijn vrouw, die verschrikkelijk veel heim wee had. Daarom ook is hij bij Stan daard vertrokken. Hijzelf wilde daar best blijven". JAN MULDER. Spits van het Belgi sche Anderlecht. Officieel tot het einde van dit seizoen aan de Brusselse club verbonden. De mogelijkheid was aan wezig om het contract af te kopen. Feijenoord heeft al zeer vroeg in het seizoen contact met de international ge zocht. Guus Brox: „Er zijn genoeg re denen om te besluiten een speler, voor wie je belangstelling hebt getoond, tóch niet te contracteren. In het geval Mul der waren enkele van die redenen aan wezig. Het publiek begrijpt sommige argumenten niet. En heeft daar in feite ook niets mee te maken". OVE EKLUND EN EN ENRIQUE LAMPARO. Eklund is Zweeds interna tional en inmiddels door Antwerp ge contracteerd. Lamparo bezit de Urugue- se nationaliteit en speelt voor de Portu gese club Setubal. Guus Brox: „Het he le jaar zijn we op zoek naar goede spe lers. Als we van relaties een tip krij gen gaan we kijken. We zijn in Portu gal en Zweden geweest. De spelers zijn doodeenvoudig te licht bevonden. De kwaliteit was naar onze maatstaven niet voldoende. Als je voor twee ton een huis koopt kan je je er misschien voor 20.000 gulden een buil aan vallen. Bij de aankoop van een speler is dat wat anders. Natuurlijk hadden we graag een goede spits gecontracteerd. Het is echter een erg moeilijk werk, omdat de topmensen, die wij zoeken zo schaars zijn en het gros daarvan door meerjarige contracten bij een club vastgelegd is. Als clubbestuur faal je nóg meer als je in een panieksituatie een dure speler koopt die zich niet waar maakt". ERG KALM Op dc Nederlandse transfermarkt heeft Feijenoord zich ook dit jaar erg kalm gehouden. Lcx Schoenmaker vormde ongetwijfeld de meest in het oogspringende aankoop. Op de schou ders van de lange Hagenaar ligt de bij na niet te verwczenlijke taak het ver trek van Kindvall zoveel mogelijk te compenseren. Brox: „Lex kan toch ook doelpunten maken? Dat heeft hij bij ADO wel af doende bewezen. Hij is geen schutter als Kindvall, maar in de combinatie moet hij er toch minstens twee meer dan vorig seizoen kunnen scoren. We zullen een ander aanvalsbeeld moeten ontwerpen. Meer op de combinatie en minder op de specifieke spits gericht. Uit die combinatie zullen Wery, Van Hanegem, Hasil en zelfs Moulijn wat meer moeten scoren. Daarnaast zullen Matthias Maiwald en Henk van Leeu wen hun kans krijgen. We zullen in ieder geval proberen de zaak op peil te houden. Aan een panieksituatie hebben we op dit moment niets". „Alleen: Feijenoord kan èn mag niet in de ware zin des woords gaan experi menteren met talenten, die tegen de top aanleunen. We moeten kampioen wor den. We mogen daarom het risico van puntenverlies niet nemen. Als een ploeg op de zesde of zevende plaats staat kun je die risico's wél nemen. Bij ons echter kan één doelpunt straks op de ranglijst van het grootste belang zijn. Daarom moet je drommels goed weten wét je doet". Transferzaken zijn niet bepaald de leukste bezigheden waar een manager zich voor een club mee moet bemoeien. De kritiek van de massa ligt voortdu rend op de loer. Brox: „Men moest eens weten hoe de reacties van de mensen waren, toen Kindvall vorig seizoen lan ge tijd niet draaide. We hebben brieven gekregen, waar de honden geen brood van lusten. Nu Ove definitief vertrok ken is roepen diezelfde mensen ach en wee". Ook de Nederlandse transfermarkt is de laatste jaren steeds waanzinniger geworden. De prijzen, die voor een middelmatige speler betaald worden, bereiken vaak onvoorstelbare hoogten. Zodra een financieel wat beter gesi tueerde vereniging als Feijenoord, Ajax en PSV aan de deur verschijnt, worden de transferbedragen onmiddellijk tot onredelijke proporties uitgebreid. Door de recente successen in de Europese bekertoernooien is langzamerhand een alarmerende situatie ontstaan. Brox: „Het invoeren van een maxi mum transferbedrag kan een goed be gin gaan vormen voor de afschaffing van het gehele transfersysteem. Als je een limiet stelt dan maakt het niet meer uit of Feijenoord of Drenthe be langstelling voor een speler toont. De speler zelf kan dan ook financieel beter aan zijn trekken komen." WIM JANSSEN Het profvoetbal in Frankrijk is een aantal jaren geleden mede door de bedragen die daar voor talentvolle spe lers werden neergeteld vrijwel volle dig over de kop gegaan. In de nieuwe opzet hebben de Fransen het transfer systeem aan de kant gezet. Zodra het contract van een voetballer bij een club afloopt, is hij vrij en kan hij voor een nieuwe verbintenis in de slag gaan. Waardoor een meer „normale" (be- drijfs) situatie onstaat. Brox wil de aanpak in Frankrijk graag als voorbeeld in Nederland stel len: „Transfers zijn hier inmiddels ab normale aangelegenheden geworden. We zullen naar een zuiverder verhou ding binnen de voetballerij tussen de werkgever en werknemer moeten stre ven. Voor de opleiding van jonge spe lers, die als ze eenmaal de top hebben bereikt voor geld vertrekken, zal een soort schaderegeling moeten komen. Wat nu met een amateur kan gebeuren heeft meer weg van koehandel. Een profclub betaalt voor een amateur 3000 gulden en een paar maanden later mag hij diezelfde speler voor het tienvoudi ge verkopen." Vooral de kleinere, minder financieel draagkrachtige clubs in het betaalde voetbal dreigen het slachtoffer te wor den van de successen op Europees ni veau. Met de prestaties nemen de eisen van de spelers toe. Brox weer: „Als een speler Rivera van AC Milan uitscha kelt, dan gaan zijn financiële eisen om hoog. Dat is begrijpelijk. De club zal dan het plafond optrekken en alles wat eronder zit wordt gedwongen ook mee te gaan". „Deze ontwikkeling is het begin van het einde. Daar is het Franse voetbal dan ook aan kapot gegaan. Spelers als Bennaars, Van der Gijp en Schouten, die een paar jaar geleden nog vedetten waren, roepen nu bij het horen van de huidige salarissen, dat ze tien jaar te vroeg zijn geboren. Straks komt de tijd, dat de spelers zullen verzuchten, dat ze tien jaar te laat zijn geboren. Want de situatie is absoluut onhoudbaar". „We zullen nu met een geleidelijke afbouw van dit transfersysteem moeten beginnen. Het is noodzakelijk, dat dc Vereniging van Contractspelers en de Federatie van Betaald Voetbal Organi saties zich over deze problematiek gaan beraden en bezinnen. Een totale af schaffing moet mogelijk zijn". „Niemand had verwacht, dat de sane ring zou lukken. Die heeft nu toch ook plaatsgevonden. Bijna alle clubs in Ne derland verkeren in financiële nood. Door het geldgebrek dreigt de basis van dit enorme brok passieve recreatie ang stig smal te worden. De overheid en de industrie zullen die recreatie moeten steunen. Topvoetbal is van grote bete kenis gebleken. Je kunt praten over to neel en muziek. Maar voetbal slaat al les. Daarom moet de voetballerij probe ren zoveel mogelijk gezond te blijven.".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 17