aatainen in spoor Nurmi m Els van Noorduyn blijft „ondermaats" Stoere kindermode van Barbara Farber Zwaluwen trok zich op aan Fortuna VI. EK-indoor naar Alioy Uitslagen WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1971 Bluffer David Bedford gaat roemloos af in Helsinki iirr FIN VAATAINEN (738) OP WEG NAAR DE TRIOMF. LINKS HAASE, RECHTS BEDFORD. J 19 Van onze speciale verslaggever 1ELSINKI Els van Noorduyn ;ft zich niet verder omhoog kunnen erken in de richting van het exclu- jeve groepje Oosteuropese kogel- sters, dat reeds jarenlang de nst uitmaakt. De 25-jarige Am- rdamse had bij de Europese kam- ïschappen voor het eerst de 3 van 18 meter willen bereiken, r gisteren bleef zij fci Helsinki aeurstellend ver van haar doel ver- ijderd. Na drie stoten, waarvan de ite ongeldig was, bleef zij met ik meter meer dan één meter on- t haar nationale record steken en «as fc strijd, omdat zij zich niet bij In ale 10.000 meter heren: 1. Juha Vaeae- inen (Fin) 27 min 52,8 sec.; 2. Jürgen ase (ODld) 27.53,4 3. Rasjld Sjarafoetdi- (SU) 27.56.4. „aale kogelstoten dames: 1. Nadesjda tjisjova (SU) 20 16 meter; 2. Marita Lange -Did) 19.25; 3 Margitta Gununel (O-Dld) 1; 4. Antoninl Xvanova (SU) 18.80, 5 nelore Friedel (O-Dld) 18.52; 6 Ivanka istova (Buig) 17.78; 7. Galina Nekrasso- (SU) 17.56; 8. Jidith Bognar (Horig) 9 Els van Noorduyn (Ned) 16.68 me- Ludwika Chewinska (P) 16.64. li Kolinki (WDld) 16.27. 12 Hela Fibin- (Tsjech) 15.73, 13 Bijtte Dcrendortk '-Did) 15.39, 14 Christane Barck (Fin) 14.42. ile 20 kilometer snelwandelen: 1 Ni- Smage (SU) 1 uur 27 min 20,2 sec. 2 •d Sperling (O-Dld) 1.27.29,0, 3 Paul (GB) 1.27.34.8. 4 Peter Frenkel uiu, 1.27.52.8. 5 Hans Reimann (O-Dld) .56,8, 6 Philip Embleton (GB) 1.29.31,6. 7 Jis Jakovlev (SU) 1.29.49.4 8 Jewgenl .untsjenko (SU) 1.31.32.2 UOfl meter horden (vier series, eerste vier over naar de halve .finales): eerste 1. Jevgenjl Gravilenko (SU) 50,8 sec; Heinz Hofer (Zwits) 51,1; 3 Arl Salln ,3; 4 Luc Baggio (Fr) 51,3. Tweede Viatsjeslav Skomorokhov (SU) 50,o; Dieter Buettner (W-Dld) 50.6; 3 Ivan Da- i (Tsjech) 50,7; 4 Giorgio Ballati (It) 51.1. irde serie: 1 Christian Rudolph (O-Dld) 2 Werner Reibert (W-Dld) 51.3; 3 Ta- Kulczycki (P) 51,4, 4 Michel Montler- - (Fr) 51,4. Vierde serie: 1 Jean-Claude let (Fr 50,7; 2 Dimitri Stoekalov (SU) I; 3 Jaako Tuominen (Fin) 51,2; 4 Ger- td Hennige (W-Dld) 51,2. MO meter heren zijn (vier series, eerste «r gaan naar de halve finales): eerste irie: 1 Dieter Fromm (O-Dld) 1.48.8; 2 Joze nu ree (Jog) 1.49.2; 3 Antonio Fer- :-Ortlz (Sp) 1.49,3 4Markku Aalto i) 1.49,3. Tweede serie: 1 Andy Carter 1.46,8: 2 Jens-Bodo (Fried (W-Dld) 3 Stanlslav Mesjerskii (SU) 1.47.5; 4 Hensgens (Ned) 1.47.9. Derde serie: 1 _enji Arzjanov (SU) 1.49,3; 2 Gerd Lar- (Den) 1.49,3: 3 Stanlslav w.askiiewicz (P) 113 4; 4 Peter Browne (GB) 1.49.4. Vierde serie: 1 Hans-Henning Ohlert 1.59,2; 2 Josel Plachy (Tsj) 2.00.1; 3 ;J Kupczyk (P) 2.00.1: 4 Philippe (Fr) 2.00.6. Berstc serie: 1 Irena Szewinska (P) 11,8 I 2 Anita Neil (GB) 11.8; 3 Monika 'er (O-Dld) 11.9; 4 Wilma van den Berg d> 11.9: Tweede serie: 1. Elfgard Schlt- Bhelm (W-Dld) 11.5; 2 Georg Balogh talg) 11.7; 3. Petra Vogt (O-Dld) 11.7; 4 'sta An ten en (Zwits) 11.8; Derde serie: 1 «rid Mlckler (W-Dld) 11.6: 2 LJoedmilla darkova (SU) 11,8; 3. Cecilia Molinari (lt> 4; 4. Danuta Jedrejek (P) 11.9; Vierde fle: Renate Stecher (D-Dld) 11.4; 2 'ie Heiten (W-Dld) 11.7; 3. Sylviane Tel- 3 (Fr) 11.9; 4 Hanna Fltsnik (P) 12.0. rd6.13 berl pvea rd 1934 MO meter dames (vier series, de eerste ■er gaan over naar de halve finales) Eers- e serie: 1. Hlldegard Falck (W-Dld) 2 min 'sec. 2. Magdolna Kulssar (Hong) 2.05,3 3. ■altraud Poehland (O-Dld) 2.05.3 4. Angela amello (It) 2.05,7. Tweede serie: 1. Vera 'utolic (Hong) 2.04,8: 2. Rosemary Stirling GB) 2.06,7; 3. Sylvia Schenk (W-Dld) 2.07.9; Danuta Wierzbowska (P) 2.07,9. Derde !e: 1. Gunhild Hoffmester (O-Dld) 2.05.9. Claire Walsh (Ierl) 2.06,1: 3. Pat Lowe 1 2.06.4; 4. Kirsten Hoeiler (Den) 2.06. tde scrle: 1. Ileana Silal (Roem) 2.04.9; Donata Govoni (It) 2.05,5, 3. Inioie Sabal- jSu) 2.05.5; 4. Gisela Ellenberger (W-Dld) meter dames. Eerste serie: 1. Rita "«ne (O-Dld) 53,2 sec.; 2. Colette Besson 53,2; 3. Anette Rueckes (W-DId) 53.6; 4. --dn Lundgrens (Zwe) 53.8. Tweede se'rie: 1. Iielga Seidler (O-Dld) 2. Inge Boedding (W-Dld) 53.0; 3. Na- ■f Tsjlstjakova (SU) 53.2: 4. Marinanne -«Sgraaf (Ned) 53.6 u"^e serie: 1. Marika Eklund (Fin) 54.4; lei Frese «W-Dld) 54.4: 3. Karoline S m« «Mer (O-Dld) 54.5; 4. Elisabeth Randerz vonds 7 v of, i)ve5dc„ser'e: 1- Ihgelore Lohse (O-Dld) half 8 2. Maria Sykora (Oost) 53,5: 3. Mona- wasgoe a* (cb^mo^1 (Flnn) 537: 4 Jeanet Ros" 011 del new,pIinKen heren (KwaUficatle-eis 7.70 en en I EL, bi,J de ®erste poging; Leplk (Su) 7.93 in <Fr) T32: Sarucan <R"cm) in 40 ^Ter Ovenslan (SU) 7.77; Szudrowicz m stoort Jwee'dc poglng: Davis (GB) 7.90: Schwarz °m DW jj D 0) 7.80: Kobuzewski (P) 7.77; Haug- maken IWi K,auss (O-Dld) 7.72. maken n*rde poging: Rousseau (Fr) 7.82; Tolvo- 4 kg 11 de eerste acht plaatste, voor haar af gelopen. Dat Els van Noorduyn in Helsinki de kogel niet verder kreeg, lag geens zins in de lijn der verwachtingen. Het kogelstoten, een sport van kracht en snelheid, is in het. verleden altijd uitsluitend een bezigheid geweest voor de fors gespierde Oosteuropese dames. In Nederland is dit nummer nauwelijks in trek en de schaarse ta lenten bleven door een gebrek aan faciliteiten te vroeg steken. Els van Noorduyn leek hetzelfde lot bescho ren, tot zij vier jaar geleden de Oost- duitse trainer Karl Heinz Bauersfel- der ontmoette. Nadat zij stage bij hem had gelopen, liep de prestatie curve opmerkelijk omhoog. Bij de Olympische Spelen in Mexico eindig de zij als achtste en bij de Europese' kampioenschappen in Athene werd zij een jaar later zesde. Een vooruit gang die vooral te danken is'aan de lessen en schriftelijke adviezen van Bauersfelder, die overigens ook te genover Els van Noorduyn nooit het fijne van de Oostduitse trainingstech nieken onthult. Deze lessen, gevoegd bij een krachttraining, waarbij een dertig ton per week wordt omgezet, en een omvangrijke looptraining, le ken dit jaar naar een top te leiden die boven de achttien meter lag. Zij kondigde eerder dit seizoen dit min of meer aan door haar nationale record tot 17,87 meter op te vijzelen. Minder teleurstellend waren op de eerste dag de prestaties van de overi ge deelnemers. De dit jaar snel om hoog gekomen 22-jarige Marian Burggraaf maakte in haar eerste race haar uitzending volkomen waar. In de snelst gelopen serie eindigde zij, na een gevecht met de Francaise Ber- nadette Martin, op de vierde plaats, die recht geeft op een plaats in de halve eindstrijd. Veelzeggender ech ter is haar tijd: met 53,6 sec. stelde Marian Burggraaf haar persoonlijke record met 0,3 sec. scherper. Marian Burggraaf over haar debuut op een grote internationale wedstrijd: „Bij de laatste bocht was ik nog vijfde, maar daarna heb ik me voor het eerst geheel kunnen geven. Van spanning heb ik weinig last gehad, ik was erg rustig en heb nog geslapen". Ook Jef Hensgens deed wat op grond van zijn opmerkelijke 800-me- terrace op Papendal van hem mocht worden verwacht. Eveneens in de snelste serie liep hij een taktisch uit stekende race en eindigde 1.47.9 op de vierde plaats. Eveneens goed voor een plaats in de halve finale. Hensgens, wiens taktiek nog te wensen overlaat, over zijn race die hij in de vijfde baan begon: „Ik heb goed op de start gelet en gezorgd dat ik bij het bin nenkomen op kop kwam. Toen daar na Carter de toppositie overnam, liet ik me neerstrijken en op het laatste stuk, toen ik zag dat de Belg Boonen gelost was, heb ik bewust niet door gelopen." Het eerste optreden van Wilma van den Berg na haar spierblessure bracht nog geen opmerkelijke tijd op de klokken: „Wilma hoefde slechts één loopster achter zich te laten om in de halve finales te komen en bo vendien beïnvloedde de wind de tij den negatief", maar gaf wel reden tot tevredenheid. Wilma van den Berg: „Ik ben tevreden. De start was niet zo goed: de eindsprint daarentegen wel". Van onze speciale verslaggever HELSINKI Een oude en langza merhand wat verbleekte Finse tradi tie is gisteren nieuwe luister bijgezet. Juha Vaatainen werd de nieuwe Fin se held, die gisteren op de 10.000 me ter in de voetsporen trad van de lan ge reeks onvergetelijke lange-af- standslopers, van wie Paavo Nurmi de allergrootste was. De kleine Vaa tainen deed echter meer: hij rekende op h et tiende Europese kampioen schap ook af met de bluffende Brit David Bedford en de weinig geliefde Oostduitse „klever" Jürgen Haase, die op de laatste twee kampioenschappen had gezegevierd zonder werkelijk zwaar kopwerk te doen. Bovendien slaagde Vaatainen erin om, na de Australische wereldrecordhouder Ron Clark en David Bedford, als derde in de geschiedenis de tien kilometer bin nen 28 minuten te voltooien: 27.52.8. Het gevecht op de tartanbaan van het geheel vernieuwde Olympische stadion rook reeds weken voordat er één meter was gelopen naar sensatie. Verantwoordelijk hiervoor was David Bedford, die 21-jarige Brit die dit sei zoen de Europese records op de 5 en 10 kilometers sloopte en aankondigde resoluut een einde te gaan maken aan de suprematie van Ron Clark. Bed ford begon zijn „kruistocht" tegen Clark, die hij overigens in stijl zo volledig mogelijk nabootst en die hij wat trainingsarbeid betreft aanmer kelijk overtroeft (de Brit loopt iedere dag meer dan een marathon), met het doen van opmerkelijk voorspellingen. Beide keren, in Edinburg en Ports mouth maakte hij zijn grootspreke- rij" waar, maar met de Europese kampioenschappen in zicht kreeg hij zijn grote teleurstelling te verwerken. Op de Engelse kampioenschappen in Chrystal Palace moest hij vorige maand met kramp de baan verlaten. De twijfel aan Bedfords kracht nam toe. Hij heeft zich niet over de kop gewerkt, en zou de angst op nieuw de baan te moeten stappen niet te groot zijn geworden? Zelf trok de lange, besnorde Bedford zich terug in het trainingskamp Valladalen in Midden-Zweden, waar hij met de Belg Gaston Roelants zich op Helsinki voorbereidde. Hij zweeg en kwam ook niet meer terug op de eerder ge dane voorspellingen dat hij ip de Finse hoofdstad zou winnen en dat zijn tijd rond de 27 min. 30 sec. zou liggen. Ook het contact met de pers, in het verleden voor hem een uitste kend middel om zijn kritiek op de leiders van de Britse atletiekbond te uiten, meed hij. Bedfords kans in Helsinki lag in de eerste ronde. Daar in zou hij met een moordend tempo afstand van de concurrenten moeten nemen want in die concurrentie be vindt zich altijd Jürgen Haase. De Oostduitser werd in Boedapest en Athene Europees kampioen, maar hij dankte deze overwinningen uitslui tend aan zijn capaciteit in de laatste ronde een ongelofelijke snelheid te ontwikkelen. In de 9600 meter, die daaraan vooraf gaan, maakt hij nooit het tempo en doet niets anders dan achter de koploper blijven. David Bedford begreep dit en sprintte vanaf de start. (Hij stond aan de buitenkant van de baan naast Eg- bert Nijstad). Met achter hem zijn vriend Gaston Roelants probeerde hij echter tevergeefs Jurgen Haase af te schudden en na 3000 meter lag hij in het winderige Olympische stadion reeds zes seconden onder de tussen tijd van zijn recordrace op de 5000 meter in Edinburgh. Bedford zocht het in tussensprintjes waarbij Haase een keer ingesloten dreigde te wor den, maar hij raakte de Oostduitser niet kwijt. Juha Vaatainen was, toen na 6000 meter de situatie nog steeds niet was gewijzigd, de man die de race nieuw leven inblies. Met een kribbig gebaar, alsof hij wilde zeggen: „Schiet op, doe er iets aan", werkte hij zich naar voren en trok de kopgroep van acht man uiteen Bedford brak door deze demarrage, kwam toch weer terug en ging de laatste 1000 meter toch weer als eerste in. 300 meter voor de eind streep echter zette Jürgen Haase zijn gevreesde eindsprint in. maar tot ver bazing van alle uitzinnige Finnen schoot vlak voor Haase ook Juha Vaatainen naar voren. In een lange sprint wat spanning en snelheid be treft die zijn weerga niet kent in de historie van de lange afstand, vocht Haase t evergeefs tegen de vorige maand dertig geworden Finse onder- wiizer, die op de laatste meters Haase definitief afschudde en ruim binnen de, dit jaar wat minder magisch ge worden grens van 28 minuten finishte. Want achter Vaatainen bleven nog vier lopers onder de grens, die tot begin van dit seizoen alleen door Ron Clark was gebroken: Jürgen Haase, de Rus Sharafedinov, de Joegoslaaf Korica en de Spanjaard Haro. Die laatste sensationele krachtsin spanning van de Fin, evenals Bedford een „bluffer" maar zijn voorspel ling dat hij in Helsinki zou winnen werd minder verbreid en ook minder serieus genomen is niet zo verwon derlijk. In een vroeger stadium van zijn atletiekcarrière is hij een sprin ter geweest, die de 200 meter in een tijd van rond de 22 sec. liep en die hem nu in staat stelt de laatste ronde van de tien kilometer in de respecta bele tijd van 54 sec. af teleggen. Uit zonderlijk was het feit dat Vaatainen aan die laatste explosie nog een ere- ronde toevoegde, die hij weliswaar langzamer, maar toch nog opmerke lijk fit aflegde. Vaatainens zege heeft hem niet van toekomstplannen doen veranderen. Temidden van de drukte stelde de Fin nadrukkelijk dat hij volgend jaar op de Olympische Spe- leh in München niet aan de start zal verschijnen. Als reden gaf hij op: „Ik zie er de noodzaak niet van in". Mün chen speelt wel een belangrijke rol in de carrière van David Bedford. De Brit vertelde na afloop: „Ik heb van deze race veel geleerd en ik verwacht dat het volgend jaar stukken beter zal gaan. Je moet niet vergeten dat dit mijn eerste echte grote competitie wedstrijd was. Ik heb vroeger bijna uitsluitend tegen mezelf gelopen en ik heb weinig ervaring met races waarin ik sterke tegenstand heb. Ik ben er echter van overtuigd dat het in München beter zal gaan". De Arnhemmer Egbert Nijstadt kon in dit geweld geen rol van betekenis spelen. Hij liep geen slechte race, maar eindigde toch op forse afstand van de winnende Fin. Een serie kleuters in zwarte denim modellen met acrylbont gevoerd: leuk in contrasterende kleuren en lekker warm. Kleuren van de nieuwe kindermo de: veel combinaties met het accent op groen in verschillende nuances als nieuwe modekleur, roestbruin en kar- rygeel, steen- en wijnrood en donker blauw. Ook zijn er veel ruitdessins, die door Barbara Farber speciaal voor deze collectie zijn ontworpen. ncn (Fin) 7.77; Bebdixen (N) 7.74; Poed- loeznji (SU) 7.72; Mylllmalci (Fin) 7.70. 100 meter heren (vier series, eerste vier gaan over naar de halve finales). Eerste serie: 1. Dominique Chavelot (Fr) 10.6 sec.; 2. Zenon Nowosz (P) 10,6: 3. Karl-Heinz Klotz (W-Dld) 10,8; 4. Raimo Vilen (Fin) 10,8. Tweede serie: 1. Valerl Bortsow (SU) 10.6: 2. Hans-Jurgen Bombach (O-Dld) 10.8; 3. Eckart Brieger (W-Dld) 10.8; 4. Norberto Ollosi (It) 10.8. Derde serie: 1. Gerhard Wucherer (W-Dld) 10.3; 2. Gilles Echevln (Fr) 10.4; 4. Aleksander Korneljoek (SU) 10.5; 4. Brian Green (GB) 10.5. Vierde serie: 1. Vasllios Papageorgopou- los (Gr) 10.5: 2. Siegrled Schenke (O-Dld) 10.6; 3. Ludvlk Bohman (Tsjech) 10.7; 4 Philippe Clerc (Zwits) 10.7. ZWALUWEN-FORTUNA VL 1—2. Het met enkele invallers uitkomende Fortuna VI. heeft veel moeite gehad om plaatsgenoot Zwaluwen onder de knie te krijgen. Zwaluwen kreeg zelfs in de openingsfase de beste mogelijk heden, maar Van Veen en De Jong waren niet erg succesvol. Van Veen faalde o.a. oog in oog met doelman Reys. Aan de andere kant trad Boers uitstekend op bij invetten van Ree dijk, Vonk en Van der Lek Na ruim een half uur namen de semi-profs de leiding via Van der Meiden. Kort voor de pauze tikte Fans van der Graaf een strafschop via de paal in, nadat de Fortuna-defensie te hard handig had ingegrepen. De tweede helft was minder aantrekkelijk. En kele (lichte) overtredingen waren er onder meer de oorzaak van. In de 32ste minuut zette Piet Teuling de uitgelopen doelman Boers voor een voldongen feit: 12. Tot de gelijkma ker kwam het niet meer, omdat Reys een projectiel van Van der Pijl (voor Van Genderen ingevallen) uit zijn doel ranselde en De Wilde té egoïs tisch was. De beslissingen van arbiter Letterman waren niet altijd juist. SCHEVENINGEN ZWART WIT 15. Zwart Wit mocht niet óntevre- deft zijn. Weliswaar bereikten sommi ge spelers nog niet hun topvorm, maar de schutterij kon tenminste z'n hart weer eens ophalen. Al in de al lereerste minuut zorgde Joop Hak met een afstandsschot voor 01. Een produktieve periode tussen de twin tigste en dertigste minuut leverde de Rotterdammers drie treffers op. Een schitterende combinatie Viergever- Steur werd door laatstgenoemde af gerond. Daarna raakte Breitner de bal aan Steur kwijt en zorgde Vier gever voor de afwerking. Een inzet van De Winter belandde vervolgens via paal en lat achter invaller-keeper Dijkhuizen. Kort voor de thee knalde Tinus Pronk de Scheveningers naar een verdiende tegentreffer. Na rust zakte het tempo. Alleen Wim Tunter wist na een kwartier nog één keer het net te vinden. Peter van der San- de werd enkele minuten voor tijd nog met een enkelblessure van het veld gedragen. Door deze zege maakt Zwart Wit opnieuw een goede kans de Haringserie te winnen. CAPELLE HILLEGERSBERG 2—2. Een vrij gelijk opgaande strijd, waarin Capelle twee keer een achter stand wist weg te werken. Voor de rust was het Mourik, die na een com binatie met Giesselbach voor 11 zorgde en na de hervatting stelde Van Vliet de immer gevaarlijke Gies selbach in staat 22 te scoren.' Voor rust was Capelle iets beter, terwijl in de tweede helft Hillegersberg de bes te indruk achterliet. Prima leiding af- delings-scheidsrechter Leeman. HELSINKI De indoor-commissie van de Europese atletiekassociatie heeft in een gisteren in Helsinki ge houden vergadering besloten de Europese indoorkampioenschappen 1973 in Rotterdam te houden. De wedstrijden zullen plaats hebben in het sportpaleis Ahoy gedurende een weekeinde in de eerste twee weken van maart. Nog geen 24 uur nadat de gemeen teraad van Leiden had besloten een Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Barbara Farber, de in Amsterdam wer kende Amerikaanse kinderkle- ding-ontwerpster, heeft dit na jaar voor het eerst een complete collectie kleren voor jongens en meisjes van 3 tot en met 12 jaar ontworpen, die zal verschijnen met haar eigen etiket en met een BF herkenningssymbool op ieder kledingstuk. De collectie is duidelijk in twee groepen verdeeld: voor de kleuter school (maten S2 tot 110) en voor de lagere school (tot en met maat 158). Deze twee collecties zijn totaal ver schillend van stijl en materiaal. Voor de kleuters is vooral rekening gehou den met de groei-factor. Er zitten op de kleuterkleren veel grote zakken, zodat de kleintjes alles mee kunnen nemen wat ze willen, en versterkte stukken op de „strategische" punten (de knieën en de ellebogen). De lagere school-collectie vertoont een wat meer modieuze tendens dan de kleuterschoolkleren, maar de mode is Wel aangepast aan de leefeisen van jongens en meisjes van een jaar of tien. Barbara Farber zelf moeder van twee jongens en een meisje weet trouwens best welke eisen aan kin derkleding gesteld moeten worden. Kinderen zijn sleets, de kwaliteit van de kleren moet dus erg goed zijn. Kinderen vinden over het algemeen knopen lastig en dus brengt Barbara Farber modellen met drukknopen en ritssluitingen. De jongenspakken heb ben veel diepe zakken, grote kragen en gebreide colkragen. Wat de meisjes betreft: voor hen zijn er praktische tricot-jurkjes en overgooiers, echt meisjesachtig, maar zonder de obligate kwikjes en strik jes. die gecombineerd kunnen worden met lange pantalons. Verder zijn er garantiebedrag van 95.000 gulden be schikbaar te stellen om daarmee de kampioenschappen voor Leiden (De Groenoordhal) zeker te stellen, is door de indoor-commissie van de EEA de voorkeur gegeven aan Rot terdam, dat zich mede kandidaat voor de kampioenschappen had gesteld. Ook in Rotterdam heeft de gemeente zich garant gesteld voor een som gelds en met de fondsen verkregen uit andere bronnen, was daarmee het voor de organisatie door de Konin klijke Nederlandse Atletiek Unie no dig geoordeelde bedrag van 150.000 gulden eveneens gewaarborgd.Zowel de sport- als de hotelaccommodatie in Rotterdam is bij de beslissing ln Hel sinki doorslaggevend geweest. ook voor de meisjes jaks en broeken in denim, in velours, in pop-camou flage. Overigens kunnen deze model len zowel door jongens als door meis jes gedragen worden. Nieuw bij deze collectie is verder het feit, dat de kleren in zeventig verschillende kledingzaken in het he le land te krijgen zijn: van Krimpen aan den IJssel tot Oud-Beijerland en van Middelharnis tot Raalte toe. Twee combinatiesets voor meisjes: links een trui met knickerbocker en spen eer en rechts een lange broek met trui en loshangend jasje. Het materiaal van deze modellen is dralon-tricot en ze zijn leverbaar in uni- en gemêleerde kleuren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11