PER MAAND DRIE BOTSINGEN IN DE BIJNA- LUCHT Waver in beroep: politiek asiel S tt Akkoord verwacht in kwestie-Berlijn Ladder verongelukte glazenwassers zat niet goed in elkaar Vraag aan Schmelzer: Doe iets voor Indonesische gevangenen j Wens vervuld: eel in Klacht tegengesproken KVP-er stelt vragen Opwinding over dollar Herziening beslissing Polak Het weer in Europa André weer terug op WA-hoeve Amerikaanse negers in USSï lastig gevallen Bas Bloemena i misbruikt en |lp^° daarna gewurgi Mr. VanRiel „haalt" de Isvestia Uit de Haagse hof geplukt DINSDAG 10 AUGUSTUS H; Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid ir. P. A. M. Cornelissen (KVP) heeft de ministers van verkeer en waterstaat en van defensie schriftelijk gevraagd of de laatste tijd ook Nederlandse vliegtuigen betrokken zijn geweest bij 'bijna-botsingen' in het luchtruim. Van onze financiële redactie AMSTERDAM De Europese va lutamarkten waren maandag weer eens ten prooi aan grote opwinding. Aanleiding daartoe was het rapport van een subcommissie van het Ame rikaanse Congres, waarbij wordt voorgesteld de dollar te devalueren om zo het tekort op de Amerikaanse betalingsbalans te laten verdwijnen. De dollarnotering in Frankfort kwam met DM 3,4242 op het laagste peil van de laatste 22 jaar; de Zwit serse nationale bank besloot tijdelijk de tegenwaarde aan Zwitserse fran ken van alle gekochte dollars op spe ciale rekening te „bevriezen". Voor het goud brak maandag we derom een gulden periode aan. De no tering van het edele metaal steeg tot het hoogste niveau sedert medio 1969. Voor meer bijzonderheden zie pag. 9. Foto: Dieptepunt voor dollar op de wisselmarkt in Frankfort. De Ame rikaanse munteenheid werd voor DM 3.34 genoteerd, het laagste punt in 22 jaar. De KVP-er stelde zijn vragen naar aanleiding van de klacht van de Brit- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Amerikaan se deserteur Ralph Waver heeft herziening gevraagd van de be slissing van 2 juli van dit jaar, toen de toenmalige minister van justitie Polak de aanvraag van de Amerikaan om politiek asyl in ons land afwees. Wavers raadsman, de Amsterdamse advocaat mr. W. J. van Bennekom, heeft in een uitvoerige nota voor deze herziening argumenten aangevoerd, die voornamelijk zijn ontleend aan het volkenrecht en een nadere verge- lijking van de behandeling van der gelijke gevallen in Frankrijk, Scandi navische landen en met name Duits land. „Het is misschien vreemd te horen, maar Duitsland is het vluchtelingen- land bij uitnemendheid op het ogen blik. Er zijn daar na de oorlog allerlei rechtelijke waarborgen geschapen om de rechten van de politieke vluchte lingen veilig te stellen", aldus mr. Van Bennekom. In Nederland verloopt de procedure van asylverlening langs ambtelijke en politieke wegen. De onafhankelijke rechter komt er niet aan te pas. Wa ver is nu in beroep bij dezelfde in stantie (de minister) die hem hier heeft afgewezen en ook nu moet de minister weer advies vragen aan de commissie voor vreemdelingenzaken, die al eerder in deze zaak is gekend. Mocht de beslissing ook in deze tweede instantie negatief uitvallen dan is nog beroep op de Kroon moge lijk; dat is de minister op (niet bin dend) advies van de Raad van State. Deze procedure moet los gezien worden van het hoger beroep dat de Nederlandse staat heeft ingesteld te gen de uitspraak van de Haagse rechter dat Waver voorlopig geduren de een half jaar niet mag worden overgeleverd aan de Amerikaanse autoriteiten. se organisatie van verkeersvliegers de BALPA, dat jonge militaire straalja gerpiloten, verkeersvliegtuigen ge bruiken als doelwit voor hun trai ning en dat daardoor zeer gevaarlijke situaties (rakelingse missers) ont staan. Het kamerlid wil weten in hoe verre er sprake is van kruisen van de luchtwegen voor de burgerluchtvaart door militair verkeer. Hij dringt er tevens op aan dé coördinatie tussen burgerluchtvaart en militair ver keer aan de orde te stellen in de be treffende commissie van de NAVO. De Koninklijke Luchtmacht heeft de mededelingen van de BALPA in twij fel getrokken „omdat in het drukke Westeuropese luchtruim de militaire en civiele luchtverkeerleidingen nauw samenwerken om elke vliegbeweging te coördineren". GEEN RAPPORT De vereniging van Nederlandse ver keersvliegers zegt niet de indruk te hebben dat militaire piloten doelbe wust lijntoestellen als oefenproject gebruiken. Bij de vereniging is nog nooit een rapport van een gezagvoer der binnengekomen dat melding maakte van een schijnaanval. Er ko- «nn men per maand ongeveer drie bijna- gS botsingen in de lucht voor, maar in ÜB! dat aantal zit geen stijging en die gevallen zouden bovendien geen ver band houden met schijnaanvallen. De waarschuwing van de Britse piloten komt enige tijd nadat in Japan ruim 160 mensen werden gedood bij een vliegramp, waarbij een militair toe stel tegen een passagiersvliegtuig vloog. De Amerikaanse, Britse, Franse en Westduitse luchtmachten hebben in tussen de beschuldigingen van de Britse pilotenvereniging tegengespro ken. Volgens deze luchtmachten zijn de berichten over schijnaanvallen on gegrond, omdat deze praktijken ver boden zijn. Volgens de Westduitse luchtmacht mogen militaire vliegtui gen alleen andere militaire vliegtui gen als doelwit gebruiken. Maar een oud-jachtvlieger zei gisteren in een Duitse krant dat in „zijn" tijd het ge bruiken van verkeersvliegtuigen als doel „een reuze sport was". ONTKENNING De Amerikaanse luchtmacht liet we ten dat de Britse klacht voorname lijk betrekking heeft op het luchtruim boven Frankrijk en Italië. De Franse luchtmacht ontkende gisteren even- Ir. P. A. M. CORNELISSEN vragen Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het onderzoek dat de arbeidsinspectie in Utrecht heeft ingesteld naar aanleiding van het ongeluk, waarbij vorige week twee Utrechtse glazenwas sers omkwamen door een val van de achtste etage van een flat aan de Patmosdreef, heeft uitgewe zen dat de ladder die door de glazenwassers twee broers werd gebruikt dubieus van con structie was. „Het was een lasconstructie en iets dat is gelast is voor dit werk niet betrouwbaar. Daar komt bij dat de twee glazenwassers samen op de lad der hebben gestaan, jerwijl voor schrift is dat er niet meer dan één man op mag werken" zei gistermid dag de heer J. .J van Dodewaard, districtshoofd van dt arbeidsinspectie in Utrecht. Van het onderzoek zal binnenkort een uitvoerig rapport verschijnen dat ook zal worden gestuurd naar het mi- nisterie. „Wij zijn al enige tijd bezig met de veiligheidsvoorschriften voor glazen wassers. In Nederland heb je al vei ligheidsbepalingen voor fabrieken en de landbouw. Voor mensen die free lance werkzaam zijn als glazenwasser zijn er geen bindende voorschriften. Het is voor deze beroepen tot nu toe gebleven bij aanwijzingen. Of ze op gevolgd worden weten wij niet. Dat lang niet iedereen zich er aan.houdt is thans duidelijk geworden. Maar het ziet er naar uit dat er spoedig verandering in gaat komen. In Den Haag zit men met diverse beroepen waaraan gevaren zijn ver- bonden, maar waarvoor geen binden de veiligheidsvoorschriften zijn. Het trieste ongeluk in Utrecht zal onge twijfeld reden zijn voor de glazen wassers op korte termijn maatregelen te nemen", meent de heer Van Dode waard. In Utrecht wordt de controle op het door glazenwassers gebruikte mate riaal verscherpt. Na het recente onge luk gaat dat ook gemakkelijker. Bij het bedrijf, dat de verongelukte gla zenwassers met de dubieuze ladder liet werken, is ook een uitgebreid on derzoek ingesteld. De ladder die de twee broers Bennink het leven kostte was echter de enige van dit soort die aanwezig was. ..Wij onderzoeken nu of er in dit gebied nog van dit soort ladders in gebruik zijn. Het is heel moeilijk dat na te gaan omdat controle van het materiaal nog niet verplicht is. Vrij willig gebeurt dit wel, maar nog veel te weinig naar mijn idee. De bedrij ven die laten keuren zijn meestal ook juist de zaken, die goed materiaal hebben, maar om geen enkel risico te nemen nog een onderzoek bij ons aanvragen. Op grote bouwwerken ko- weer max. min. neer- temp. temp. slag gist. gist. Amsterdam geh.bew. 19 16 0.1 Brussel l.bew 22 11 O Frankfort onbew. 26 11 O Genèvc onbew. 26 10 o Innsbruck onbew. 24 11 0 Kopenhagen l.bew. Locarno h.bew. 27 17 O Londen motregen 22 16 U.l Luxemburg onbew. 23 11 0 'Madrid onbew. 21 16 0 Majorca l.bew. 32 17 0 Mlinchen onbew. 23 11 o Nice onbew 31 22 0 Parijs Lbew 25 13 0 Rome onbew. 35 21 0 Wenen onbew. 26 11 0 ZUrich onbew. 25 10 0 men wij ook regelmatig controleren. Daar wordt elke ondeugdelijke ladder meteen afgekeurd. Vandaar dat je daar ook vrijwel nooit van ongeluk ken met ladders hoort", vervolgt Van Dodewaard. Het eindrapport van het onderzoek gaat dezer dagen naar de officier van justitie in Utrecht. Hij zal moeten be slissen of een vervolging zal worden ingesteld tegen de werkgever van de verongelukte glazenwassers. In de heuvels aan de voet van de beroemde Fudjijama in Ja pan wordt op het ogenblik de 13de Wereldjamboree door de padvinderij gehouden. Een klei ne Nederlandse afvaardiging is daar present en nam aan de openingsceremonie deel, vooraf gegaan door een Japanse „boy scout", die het bord Nether landsdroeg. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Afgevaardig den van zes politieke jongeren organisaties hebben gisteren in een persoonlijk gesprek minister Schmelzer (buitenlandse zaken) gevraagd tijdens zijn bezoek aan Indonesië stappen te ondernemen tot vrijlating van de duizenden politieke gevangenen. De jongerenorganisaties. ANVJ, CHJO, Arjos-Amsterdam, FJG, AS- VA en KVPJG hebben met name de invloed van minister Schmelzer be pleit VQOr de vrijlating van de on langs door een speciaal tribunaal ter dood veroordeelde voorzitter van de Indonesische Volksjeugd (De Pemuda Rakjat) Sukatno. Minister Schmelzer heeft volgens de jongeren geantwoord dat naast po litieke zaken ook zekere kwesties van humanitaire aard in zijn gesprek met de Indonesische minister van buiten landse zaken Malik aan de orde zul len komen. Een pleidooi voor het vrijlaten van Sukatno achtte hij in het nadeel van de man zelf. Hij wees er voorts op dat bemoeiing met dit proces zeker beschouwd zal worden als onduldbare inmenging in de interne aangelegen heden van Indonesië. Minister-, Schmelzer verklaarde zich volgens de woordvoerder van de jongeren bereid na zijn bezoek aan Indonesië opnieuw een gesprek met de gezamenlijke or ganisaties te hebben. Hij vertelde tevens dat het Rode Kruis zich momenteel op de hoogte stelt van de situatie waarin de poli tieke gevangenen in Indonesië verke ren. De vastp kamercommissie van buitenlandse zaken had tijdens het bezoek van Soeharto aan ons land op een dergelijk onderzoek aangedron gen. wel dat burgervliegtuigen bij onder scheppingsoefeningen worden ge bruikt. De RAF (Britse luchtmacht) meent dat niet gezondigd wordt tegen het verbod voor straaljagerpiloten, verkeersvliegtuigen te naderen. Wel wordt het mogelijk geacht dat niet- militaire vliegtuigen waarvan de rou tes niet tijdig aan de radardefensie zijn gemeld, door Britse opvang-straalja- gers worden benaderd om ze te iden tificeren. Het voorschrift is dat deze toestellen een afstand van minstens twee mijl moeten bewaren en dat ze met het oog op het gevaar van bot singen, de verkeersvliegtuigen niet van achteren mogen naderen. Yves Saint Laurent ruilt haute-couture voor confectie PARIJS (AP) De Parijse mo deontwerper Yves Saint Laurent ruilt de haute-couture, de dure mode voor de rijksten, voor de confectie. De kle ding die hij nu gaat ontwerpen zal te koop zijn in boutiques, waaronder in zijn eigen in Parijs. Twee maal per jaar zal hij de ontwerpen tonen aan de Internationale pers. De laatste twee collecties van de nu 35-jarige St. Laurent werden ongun stig beoordeeld door de pers. Een Franse criticus schreef dat het erop begon te lijken dat St. Laurent de vrouwen lelijker wilde maken in zijn creaties. St. Laurent, die de leiding van het huis Dior overnam na de dood van Christian Dior in 1957, is de eerste van de grote couturiers die nu defini tief van de haute-couture is afgestapt. Overigens ?ijn alle Parijse ontwer pers zich de laatste tijd meer en meer gaan toeleggen op de confectie. In 1962 opende St. Laurent zijn eigen modehuis in Parijs, nadat Mac Bohan was benoemd tot directeur van Dior. Yves St. Laurent heeft bekend gemaakt dat hij wel zal doorgaan om privé .voor klanten te ontwerpen en speciale modellen te creëren, die in zijn eigen boutique in Parijs zullen worden gemaakt en verkocht. Van een verslaggever UTRECHT De heer W. André, verpleegkundig directeur van de zwakzinnigenafdeling Dennendal van de Willem Amtszhoeve, heeft van daag zijn werk hervat. De heer An dré werkt voorlopig slechts voor hal ve dagen. Hij heeft een kamer toege wezen gekregen in het hoofdgebouw van de WA-hoeve, waar hij zich zal oriënteren op zijn taak bij Dennen dal. De staf van Dennendal is het. hier niet mee eens. In een brief aan André schrijft de staf: „Als je weer aan het werk wilt gaan, zul je naar Dennen dal moeten komen," Aan het interim- bestuur van de, WA-stichting schrijft de staf, dat de normale werkverhou dingen kunnen worden verstoord als de heer André vanuit het hoofdge bouw werk naar zich toetrekt van Dennendal. De staf heeft de heer An dré uitgenodigd voor een gesprek over alle hangende problemen. NEW YORK (AP) Een satie van Amerikaanse negers he< beweerd dat 18 leden van de orgai satie die een bezoek aan Ruslai hebben gebracht maandag- niet zj toegestaan de Sowjet-Unie te verl ten als zij van plan waren. De organisatie: N.E.G.R.O. National Economie Growth and K construction Organization, heeft op juli 19 van zijn leden naar Mosko gestuurd, om culturele contacten t< i jjew stand te brengen en om de problem) a r van de Russische joden te bestudere iL en De leider van de groep, dr. Thomar,riends Mattheeuw is vrijdag uit protest u Moskou vertrokken. een Hij zou in Amsterdam op de 18 at i-ygtai deren wachten. Volgens een functie Lmers naris van de organisatie zouden d",et( 18 aan boord hebben moeten zijn va jjoew een Pan American toestel dat giste hi;stanc ren vanuit Moskou in Amsterdac de t aankwam, maar ze waren niet aa $en du drag ev laties 'China UTRECHT Het 9-jarig Amstd >eli dams jongetje Bastiaan Bloemen. j?rPa' dat vorige week vrijdag dood wen W>. e gevonden bij Wilnis, is seksueel mis - bruikt en daarna gewurgd. Dit is kov.. men vast te staan uit sectie. rMlce pc De rijkspolitie in Mijdrecht heef intussen ongeveer 80 tips binnenge kregen. Gisteravond was de politi :nge «wt oliti 'l/ i rden De echter nog niet veel wijzer gewordei Aanvankelijk liet het zich aanzie^ dat de dader vrij snel kon worde gepakt, toen tijdens het weekeinde uit Amsterdam het bericht kwam dat er in de hoofdstad een zwerver wae gesignaleerd, die precies zo'n kleed' zou dragen als dat waarin het lijkje Pervul was aangetroffen. De recherche wist .l'oor, de zwerver op te sporen, maar het Bdeae; bleek al spoedig dat de man niets met met de moord had uit te staan. Hij had*ui(c weliswaar een kleed in zijn bezit K maar dat was van een heel andere report kleur dan liet kleed waarin het ruP ir slachtoffertje werd gevonden. Je* i ,Vu dit éachtz Ten ROTTERDAM Mr. Harm van Riel (VVD) heeft het Russi sche dagblad Isvestia van de Sowjetregering „gehaald". De uitlating „De Russen ko men... Zij keren zich in 19 75 militair tegen het Westen", die mr. Van Riel (64) kort geleden iri het Algemeen Dagblad spuide is doorgedrongen tot in Moskou. (Mr. Van Riel gaf zijn mening als defensiedeskundige van de VVD om te pleiten voor verho ging van de defensiebegroting.) Het bekende Russische blad Isvestia noemt de ideeën van mr. Van Riel: „gebabbel van een kletsmeier". De Russische krant spreekt verder over: „De bevol-. king angst aanjagen om een psy chologische sfeer te scheppen voor verhoging Man de militaire uitgaven." Reactie van mr. Van Riel: „Dat de Isvestia in Moskou, een blad met vele miljoenen lezers in de Sowjetunie, het nodig vindt eni ge aandacht te geven aan een paar eenvoudige opmerkingen van een Nederlands Eerste-Ka- merlid bewijst hoe belangrijk het is in het bijzonder op het Russi sche optreden in Europa te let ten." (Dit alles vermeldt het AD.) Met deze hele kwestie is de bekende opmerking: mr. Van Riel is Neerlands enige Eerste- Kamerlid, die regelmatig de pers haalt, weer eens goed bewezen. Het wemelt in Den Haag nog steeds van vakantiegangers. Een an der soort dan zo'n goede maand ge leden. Toen nog de families met kin derschaar: de rugzaktorsers en de ik-zal-wel-zien-waar-ik-slaaplui. Nu meer de wat bezadigden, die met kinderen groot genoeg om eigen weg te gaan of reeds meervoudig grootouder. De generatie van lang voor de oorlog. Met crisistijdgroefjes rond de ogen en duidelijk blij nu eindelijk te kunnen doen, waar ze wie weet hoe veel jaren alleen maar van ge droomd hebben. De verre reis. zorgvuldig uitge kiend. De beurs toch niet overdadig gevuld, omdat ze hun doel tot het uiterste gesteld hebben. Ze lopen met een kaart in de hand hun weg te zoeken, avonturen met trams en bussen en prijzen hun ge luk als ze komen waar ze willen wezen. Veel Amerikanen. Niet met dollars strooiend, maar de wens van jaren met krappe hand betalend- Ze tellen de prijs, die hun ge noemd wordt neer. Een kwartje voor een lokaal gesprek in hun hotel; du re overstapkaartjes inplaats van een voorverkoop HTM-kaart. Weten zij veel? Tillen De geldjagers weten het, dat zij het niet weten! Een taxi-chauffeur na een rit van het station H.S. naar het Congresge bouw. De meter wijst 4,50. „Dat wordt dan vijf gulden", zegt de chauffeur. Hij treft ditmaal toeristen, die de reis zorgvuldig voorbereid hebben en weten.... weten, dat in Den Haag de taxi's „inclusief' zijn. Een tip wordt zeker gewaardeerd, maar het blijft de vrijheid van de passagier die te bepalen. Die twee kwartjes extra vinden ze dus vreemd. En zeggen dat. De chauffeur doodernstig ant woordt: „maar dit is Scheveningen. Extra tarief". Ach, dat wisten ze niet. Sorry.... ze betalen de vijf gulden plus de tip.... En verbazen zich over de kleine stad. die Den Haag toch maar is. Wanneer ze later achter de bedu- velarij zijn gekomen, zakt de waar dering voor de residentie en voor de keurige aardige /Hollanders wel. Voor twee kwartjes is onze zo zorgvuldig met overheidsgeld gesub sidieerde goodwill versjacherd. Dat stemt een beetje droef. Natuurlijk kuny je er onmiddellijk tientallen voorbeelden tegen aan gooien van hoe je zelf ooit in het buitenland getild bent. De boosheid slaapt nergens. Maar toch.... het blijft een gênant geval. Vooral omdat er in Den Haag talloze aardige, goudeerlijke, be hulpzame taxichauffeurs rondrijden. Want dat is ook een feit! Mierde ia n di iet g econoi (litspri pespre grote woon er op luas d moete maar ie g d. wv rtrga ioje h d tere iff an t In perk lat ei *bp get en vc Jen, c Mem journ ■in d( Vond overt Jat i iflozei; OA 'an t 'et p ftugh <"ordt man Pens van i techti nietig De 'erecl toen Een 1 nieuv vorig der öolla: FEIKE ASMA In de eerste plaats wil ik namens velen hartelijk dank zeggen aan Fei- ke Asma voor de fijne avond zater dag 31 juli in de Lutherse Kerk in Den Haag. Dgnk ook voor de getuige nis die ervan uit ging. Het was glorieus, de stampvolle kerk en het applaus leek eindeloos. Maar nu mijn vraag. Waarom is er juist in deze (christelijke) krant hele maal niets over geschreven, terwijl er anders altijd de volgende dag een re- centie over in staat? A. KLEYWEGT Delft WEST-BERLIJN De vier- mogendhedenbesprekingen over Berlijn, die zestien maanden ge leden begonnen, komen vandaag 'in een beslissend stadium. De mogelijkheid bestaat dat van daag in principe overeenstem ming wordt bereikt over een akkoord tussen Amerika, Rus land, Engeland en Frankrijk over Berlijn. De ambassadeurs van deze vier landen komen vandaag voor de 27-ste keer bijeen. Vorige week zei presi dent Nixon van de Verenigde Staten, dat op de besprekingen „belangrijke vooruitgang" was geboekt en een an der moedgevend geluid kwam van de Krim waar de leiders van de landen van het Pact van Warschau vorige week onverwachts een vergadering hielden. In hun slotcommuniqué zei den ze, dat het in het belang van de Europese volken was in het kader van de ontspanning 'actieve stappen' Van een verslaggever VENLO De celdeuren staan niet voor iedereen open en de 30-jarige M.H. uit Venlo, die met een onsamenhangend verhaal over opgelopen verwondingen door en bierglas de politie van zyn woonplaats trachtte over te halen hem de nacht van zondag op maandag in een cel te laten slapen, werd deze gunst dan ook geweigèrd. De teleurgestelde Venlonaar maakte zijn dreigement „U hoort nog wel van me" onmiddellijk waar. De agenten hoorden even later de draadglasruiten van het wachtlokaal rinkelen, die H. met de blote vuist had ingeslagen. Ditmaal had de man echte verwondingen aan zijn hand. Na behandeling in het zie kenhuis werd zijn grootste wens ingewilligd: een nachtje in de cel. te nemen. Belangrijke mijlpalen op de weg naar ontspanning zouden een veiligheidsconferentie zijn, de ratifi cering van de verdragen die West- Duitsland heeft gesloten met de Sow- jet-Unie en Polen, de regeling van het probleem-West-Berlijn en een vermindering van de troepensterkte in Europa. Bonn heeft altijd volgehouden dat eerst de besprekingen over Berlijn met succes afgesloten moesten wor den voor er sprake kon zijn van een ratificering van de verdragen met Polen en de Sowjet-Unie en de lan den van de NAVO hebben duidelijk gemaakt dat een Europese veilig heidsconferentie en onderhandelingen, over vermindering van de troepen sterkte slechts kunnen volgen op een akkoord over Berlijn. De drie westelijke mogendheden hebben als belangrijkste doel tijdens de besprekingen met de Sowjet-Unie, dat dit land erkent dat vrije toegang naar West-Berlijn, via de 178 kilome ter lange weg door Oost-Duitsland, gegarandeerd moet blijven. Oost- Duitsland heeft zijn controlemacht over deze weg meerdere keren ge bruikt om het verkeer naar West- Berlijn op politieke gronden te hinde- ren. Volgens goed ingelichte kringen hebben de Russen laten doorscheme ren, dat zij bereid zijn daarvoor een gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid te accepteren, zodat in het geval van ernstige moeilijkheden de Grote Vier geraadpleegd kunnen, worden. Dat is een belangrijke con cessie van de Sowjet-Unie omdat het, vroeger altijd volhield, dat over toe gangsproblemen tot Berlijn alleen met Oost-Duitsland onderhandeld kon worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6