ons voor Debat bereidde op treurige begroting f44.- Gissingen in Den Haag over gat in begroting N Gevaarlijke man uit inrichting ontsnapt Nog geen aanwijzing 8 Dagen Nederland Bij overlevering wacht Waver dwangarbeid Kamerleden vragen verdragen tegen riviervervuiling Niet zeker wie Roermondse kogel afschoot Izwestia beticht van spionage Britse attaché EEG steeds meer in de gunst van Britse Idezers Vijftien Kamerleden *n m()()r([ 0p joilgCll I J stellen vragen over raffinaderij België kris-Krasdoor 971 7 ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1971 WAT ER NOG AAN GLORIE IN REGEERAKKOORD RESTTE, IS NA DEZE WEEK VERDWENEN DOOR P. L. VAN ENK De schim van het kabinet-De Jong waart nog steeds over het Bin nenhof. De nieuwe ploeg van Biesheuvel probeert in nachtenlange vergaderingen de eindjes aan elkaar te knopen die de vorige rege ring heeft laten zitten. Met de grootste moeite komt langzaam een begroting tot stand, die in treurigheid zo ongeveer alle andere na oorlogse lijkt te zullen overtreffen. Het debat over de regeringsverkla- ing van deze week heeft ons daar op ilvast voorbereid, al weet nog nie- nand hoe erg de toestand precies is. Unister-president Biesheuvel heeft iet donderdagavond tijdens de laatste n penibelste uurtjes van zijn con- lontatie met de oppositie niet willen if kunnen vrtellen. Het valt nauwe- ijks aan te nemen dat het kabinet in Ie uitputtingsslag over de nieuwe be- joting die al enige tijd aan de gang i, nog geen globaal inzicht heeft. Maar misschien is de ellende nog niet demaal overschouwd, of ziet het lieuwe kabinet nog een kleine kans ets van de schade te herstellen. Biesheuvel heeft intussen in de Ka- ner al heel wat te stellen gehad met Ie „ernstige budgettaire moeilijkhe- len", waarvan hij een enkele indica te gaf. Den Uyl liet weten zich „gro- eBjks-belazerd en opgelicht" te voe- m en wilde daarom nu eindelijk wel ens weten wat er aan de hand was. Toen Biesheuvel voet bij stuk hield iet verstrekken van informatie en ipsrhortte tot de derde dinsdag in eptember, ontlaadde de toorn ian de oppositie over de nalatenschap fan het vorige kabinet zich boven ijn hoofd. Terwijl in de rijen der regeringsge zinde fracties bedrukt werd gezwegen - na de uittocht van kwaliteit naar het kabinet is uit die hoek voorlopig reinig opbeurends te verwachten ag je Biesheuvel voor het eerst tot oiets als vertwijfeling komen en tot de bedroefde vraag: „Wat is toch de n van dit alles, van al die vragen." Ja, dat vragen en dat klagen, en er ui voorlopig wel geen eind aan ko nen ook. Eerst zal er in het kabinet elf nog wel een hartig woordje wor- len gesproken voordat men het eens over de miljoenennota. Er zal ge- inepen moeten worden dat het kabi- let er groen en geel van ziet. Ver- heidene ministers zullen in het ge- wensen dat zij hier nooit aan :n begonnen. Wat er nog aan glorie in het re geerakkoord resteerde is na deze week zo goed als geheel verdwenen. De wonmgbouwparagraaf onderging een complete ontluistering. De oppo sitie kreeg eruit dat voor het woord bouwprogramma plotseling een ander begrip moet worden gehanteerd dan dat waarmee oud-minister Schut steeds is beoordeeld. Hij zou in de vier jaar van het kabinet de Jong 500.000 woningen bouwen, maar bleef daar twee pro cent onder. De oppositie heeft hem daarover veelvuldig en scherp gekri tiseerd. Udink die Schut zou opvolgen op volkshuisvesting placht op verkie zingsvergaderingen te zeggen dat het verschil tussen 500.000 en 486.652 wo ningen toch eigenlijk geen naam mag hebben. Nu blijkt hijzelf te moeten gaan pronken met afgegeven vergun- ninge, in plaats van met gereedgeko men woningen. De heer Schut zal wel bij zichzelf hebben gedacht: had ik dat ook maar mogen doen. Dan had hij aan het eind van de kabinetsperiode De Jong kunnen wijzen op een programma van precies 515.999 woningen. Je krijgt achteraf de indruk dat met in formateur Steenkamp wel degelijk is afgesproken dat er in de volgende kabinetsperiode 550.000 woningen af gebouwd zouden moeten worden, maar dat later, bij het overzien van de financiële ellende, is afgesproken in 's hemelsnaam maar op 550.000 in uitvoering genomen woningen terug te schakelen een soort stilzwijgeh- de bezuiniging op de woningbouw dus. Misschien zal het hierbij niet blijven. Sinds de regeringsverklaring geldt bovendien dat. tenzij de financieel- economische situatie bijzonder weinig toelaat, het Rijk zal bijspringen inge val de particuliere bouw achterblijft. En aangezien de financieel-economi- sche situatie bijzonder weinig toelaat, zou dit voorbehoud wel eens een heel reële inhoud kunnen krijgen. Vandaar dat de premier het hier over niet alleen met de oppositie, maar ook met Veringa en Mellema aan de stok kreeg. „Tenslotte wordt elke prioriteit begrensd door de mo gelijkheden en de realiteit", zei Bies heuvel en daar heeft hij natuurlijk gelijk in. Maar als ook maar de helft waar is van wat er over de finan- ciel-economische toestand vermoed wordt, dan zou de realiteit wel eens onduldbaar kunnen worden. POLARISATIE Er is de afgelopen week in de Ka mer weer veel gedebatteerd over het voor en tegen van de polarisatielijn van de PvdA maar je kreeg het ge voel dat die discussie een beetje naast de werkelijkheid zat. De AR-fractie- leider Aantjes kondigde aan dat hij later nog wel eens met Den Uyl zou doorpraten over de effectiviteit van het PvdA-programma nu die partij zich in de oppositie heeft vastge- wurmd. Dat kan bij gelegenheid best weer eens een aardig onderwerp van dis cussie worden. Het was verstandig van de heer Aantjes dat hij er nu niet op doorging. De omstandigheden zijn op dit moment van dien aard dat de effectiviteit van elk programma Jw door WILLEM BREEDVELD DEN HAAG Er is duidelijk iets mis met 's rijks schatkist. Voor spelde zij onder het kabinet De Jong nog niets dan goeds er zou :elfs ruimte zijn voor nieuwe taken zonder dat er teveel aan de be lastingen behoefde te worden gesleuteld thans lijkt het wel de doos van Pandora. Iedere keer als het nieuwe kabinet het deksel pplicht ontsnapt er een financieel onheil, waartegen geen kruid ge wassen schijnt te zijn. wordt overschreden. Daarnaast heb ben zich ook in het lopende jaar, 1971, aanzienlijke tegenvallers voor gedaan. Hoe groot deze zijn en wat de aard ervan is kan men op dit moment slechts raden De regering wilde daarover althans geen mededelingen doen. In ieder geval stelt dit gat de regering voor een ernstig financie ringsprobleem. Op dit moment zou het bijzonder interessant zijn te weten hoe dit gat waarvan verondersteld wordt dat het zeker om eveneens vijfhonderd mil joen gaat, in de lopende rekening is ontstaan. Het kan een incidentele oorzaak hebben. Zo is bijvoorbeeld nog niet zo lang geleden een gat in de lopende reke ning ontstaan doordat in dat jaar een veeziekte was uitgebroken. In zo'n geval zijn er voor een volgende be groting geen consequenties. De oorzaak kan echter ook structu reel zijn, bijvoorbeeld de sterk geste gen lonen en prijzen Wat betreft he'. te«ort op de begro ting 1972, dit moet althans volgens premier Biesheuvel grotendeels wor den toegeschreven aan de gestegen lonen en prijzen. Mogelijk bestaat er een samenhang tussen het gat op de lopende rekening en dat op de be groting. DOORSCHUIVEN Voor oud-m'nister Witteveen moet deze ontwikkeling bijzonder onplezie rig zijn. Als minister van financien onder het kabinet Marijnen schoof Vooral na het Kamerdebat van deze tok ontkomt men niet aan de in- tuk dat er geen dag voorbijgaat of (t tekort is weer met zoveel honderd liljoen toegenomen. Oppervlakkig beschouwd lijkt deze igunstige ontwikkeling een gevolg zijn van de verslechterde economi se situatie, die ook zijn invloed Det gelden op de lopende rekening daarmee op de begroting 1972. In dit verband denk je dan aan de stegen lonen en prijzen. De tekor- en die deze week aan het daglicht jn getreden: nl. een gat in de be ating 1972 van rond vijfhonderd iljoen gulden en „aanzienlijke te- (nvallers op de lopende rekening sn dit jaar" worden daarmee nog liét verklaard. Het kabinet De Jong liet zich vlak >°or de verkiezingen tamelijk gerust- tellend uit over de financieel-eco- lomische situatie. Wel waren er de morden van oud-minister Witteveen een voortzetting van het door het 'binet De Jong gevoerde beleid de (hele begrotingsruimte nodig zou »bben en dat er bezuinigingen nodig widen zijn om nieuwe taken aan te unnen pakken. In zijn toen nog geheime streefnota stigde hij er de aandacht op dat de torheidsbestedingen explosiever wa- dan wel werd aangenomen. Hij telde daarom bezuinigingen voor in Ie orde van grootte van 700 miljoen Tijdens de informatie rondde de Wmissie Nelissen dit bedrag af op l0n fcgenhonderd miljoen. Deze laatste TOuiniging moet worden beschouwd te een terugdringing van de explo re ontwikkeling van de overheids- tegaven. Met andere woorden het (kort op de begroting 1972 zou zon- deze bezuiniging negenhonderd "joen gulden hebben bedragen en 1 terwijl de groei van de begroting •TC (begrotingsruimte) op ruim twee illjard gulden kan worden geraamd. Uit de mededelingen van premier biesheuvel blijkt nu dat deze terug- inging onvoldoende is geweest, en rekening moet worden gehouden |®t een tekort van zeker nog eens Jfhonderd miljoen gulden, een dek- 'ngsprobleem dus. TEGENVALLERS Een uitzonderlijke situatie, omdat jtormee de begroting in feite met inhonderd miljoen gulden aardig opgeschroefd zijn ter dek king van het gat zou je deze dan nog verder moeten opschroeven. Een andere mogelijkheid is een verhoging van de belastingen bij voorbeeld de BTW. In de afgelopen jaren is echter wel duidelijk gewor den, dat iedere belastingverhoging wordt afgewenteld, /odat de inflatie dus in feite versterkt wordt. De premier heeft deze week al ge zegd, dat geen belastingmaatregelen zullen worden getroffen, wanneer daarmee de inflatie in de hand wordt gewerkt. Tenslotte is er de mogelijkheid de inflatiecorrectie in 1972 niet toe te passen. Met deze correctie het te ruggeven van teveel betaalde belas ting is een bedrag gemoeid van 350 miljoen gulden. Zowel de opposi tie als de vakbonden hebben al te kennen gegeven dat het onverant woord is de inflatiecorrectie toe te passen. WD-fractievoorzitter Wiegel heeft daarentegen te kennen gegeven het laten doorgaan van de inflatiecor rectie „als onaantastbaar" te beschou wen. Het is tekenend voor de huidige si tuatie dat de regering over de infla tiecorrectie nog geen beslissing heeft genomen. Wel zei de premier dat voor het niet toepassen de steun van alle vijf fractievoorzitters nodig zal zijn. Hiermee manifesteert zich een stukje conflictstof binnen de regering, waarvan de uitkomst zich nog laat raden Hoe zal premier Biesheuvel, die enkele jaren geleden een conces sie moest doen aan de liberalen over hetzelfde probleem, dit keer de knoop doorhakken? hij aan het kabinet Cals ook al een tekort van zo'n vijfhonderd miljoen gulden door, een tekort dat door dat kabinet als een blok aan het been werd ervaren. Nu doet zich precies dezelfde situa tie voor. met dit verschil dat nog niet duidelijk is of dit tekort ook aan mi nister Witteveen moet worden toege schreven Op het Binnenhof doen hierover bepaalde geruchten de ron de. Zo ,zou de oud-minister vooral tijdens de laatste paar maanden van zijn optreden te soepel zijn geweest voor zijn collega's. Vooral de onder wijsbegroting zou daardoor geweldig uil de hand zijn gelopen. Het tekort op de begroting 1972 roept zoals gezegd vooral dekkings problemen op. Hoewel de begroting nog niet bekend is kan verondersteld worden dat daarin de motorrijtuigen belasting en sommige accijnzen al Nog t/m 31 augustus aan dc loketten verkrijgbaar NS-identiteifc8bewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS Achter de regeringstafel op de eerste rij van links naar rechts: de minis ters Udink, Nelissen, Biesheuvel en Geertsema. Achter minister Nelissen zit staatssecretaris Vonhoff. zoek is. Den Uyl heeft deze week dan ook geen moment de indruk gewekt dat hij graag met Biesheuvel wil rui len. DEN HAAG Vier leden van de Eerste en Twede Kamer hebben geza menlijk minister dr. L. B. J. Stuyt (volksgezondheid en milieuhygiëne* gevragd te onderzoeken welke moge lijkheden er zijn tot het afsluiten van internationale overeenkomsten tegen de vervuiling van de grote rivieren. Zij vragen de minister te bevorderen dat daartoe binnenkort contact wordt opgenomen met de andere oversta- ten van de stroomgebieden van Schel de. Maas, Rijn en het Dollard-Eems- esuarium. De vier vragenstellers hebben geza menlijk deelgenomen aan de in juni te Bonn gehouden internationale par lementaire conferentie over het mi lieu. De Eerste Kamerleden mr. H. Versloot (pvda) en dr. I. R. D. de De Zeeuw (kvp), en de Tweede Ka merleden mevr. mr. E. Veder-Smit (wd) en dr. ir. A. P. Oele (pvad), ba seren hun vragen op een tijdens die conferentie aangenomen resolutie. Volgens deze resolutie is het drin gend noodzakelijk dat in het stroom gebied van elke internationale rivier de overstaten streven naar het afslui ten van internationale overeenkom sten die hen in staat stellen, gezamen lijk de vragen van milieubeheer en natuurbescherming met betrekking tot die rivier te onderzoeken en op te lossen. Deze overeenkomsten moeten in het bijzonder voorzien in een stel sel van controle- en sanctiemaatrege len. De resolutie werd op de conferen tie onderschreven door de aanwezige parlementsleden uit Frankrijk, België Duitsland en Nederland. Van onze correspondent ROERMOND De rijksre cherche heeft vrijdag op het Sta tionsplein in Roermond een re constructie trachten te maken van de situatie waarin vorige week zaterdag tijdens ongere geldheden tussen Roermondena- Vvi ren, Duitsers, Zuidmolukkers en de politie het schot werd gelost dat de 20-jarige militair Peter Janssen dodelijk verwondde. Het enige concrete aanknopings punt is dat de kogel van het kaliber 7,65 geketst is via de grond want op het wegdek van het Stationsplein is een beschadiging aangetroffen waar van het zeer aannemelijk wordt geacht dat ze is ontstaan door het ketsen van een kogel van het betref fende kaliber. De gevonden kogel is, zoals gemeld, verwrongen, wat eigenlijk alleen maar kan duiden op het feit dat het projectiel is geketst. „In Roermond kan men omtrent de werkelijke toe dracht alleen maar gissen", aldus ad judant De Graaf van de Roermondse gemeentepolitie. De officier van justitie van het ar rondissementsparket Roermond mr. M. J. Bruigom, bestudeert de proces sen-verbaal die hij van functionaris sen van het gerechtelijk laboratorium te Den Haag, van de rijksrecherche en van de Roermondse politie krijgt. Het wachten is op de uitslag van deze samenvattende arbeid waaruit ver volgens conclusies kunnen worden getrokken. In Roermond zijn nu vrijwel alle jonge Zuidmolukse toeristen weg. Ook in andere delen van Limburg wordt het jongerentoerisme minder nu het einde van de vakantieperiode nadert. In Venlo echter zijn 9 Zuid molukse jongeren in leeftijd varië rend van 15 tot 18 jaar aangehouden nadat ze een onbewoonbaar ver klaard, leegstaand en gedeeltelijk dichtgemetseld gemeentepand voor overnachting hadden betrokken. Het groepje dat op tiener-toer kaarten door ons land reisde, was af komstig uit onder meer Rotterdam, Assen. Roermond, Groningen en Deurne. Van de 2 meisjes die erbij waren was door de ouders opsporing verzocht. Ze zijn naar huis terugge bracht. De jongens zijn in vrijheid gesteld. Hongaarse mode voor de komende herfst. Een pakje van lichtrode tweed met pelerine, afgezet met metalen knopen. Een breedgerande hoed com- pleteerd het ensemble. MOSKOU (Reuter) De Izwestia, het blad van de regering van de Sowjet-Unie, heeft de Britse marine attaché in Moskou, kapitein Henry Ellis en twee assistenten van spiona ge beschuldigd. Ellis en zijn assistenten John Dy kes, Anthony Wolstenholme en Derek Leonard hebben inlichtingen verza meld over werven, havens, patrouille schepen, luchtafweerinstallaties en vliegvelden, aldus de Izwestia. „Hier en Nu" filmt vuillozing op zee HILVERSUM Hier en Nu, actua liteitenrubriek van de NCRV zal maandag (tien uur, Nederland 1) zijn gewijd aan de vervuiling van de Noordzee. Een camera-ploeg van Hier en Nu voer mee met een van de sche pen die (vaak illegaal) vuil lozen op de Noordzee. Er werden gesprekken gevoerd met bemanningsleden van het schip. Na afloop zullen deskundi gen commentaar leveren. Van een onzer verslaggeefsters EINDHOVEN Tot nu toe is nog geen spoor gevonden van de woens dagavond uit de Vughtse psychiatri sche inrichting Voorburg ontsnapte gevangene H. van L., een 20-jarige man uit Eindhoven, die door de poli tic als „uiterst gevaarlijk wordt om schreven. Van L. zat pas sedert 29 juli in deze inrichting.^ LONDEN (AP, Reuter) Steeds meer Britten beginnen toetreding van Engeland tot de EEG aantrekkelijker te vinden. Uit een opiniepeiling van het Gal lup Instituut is gebleken dat nu 44 procent van de kiezers tegen en 35 procent voor toetreding is. Een maand geleden was de uitslag 57 pro cent tegen en 25 procent voor. Het overige deej van de ondervraagden gaf geen mening te kennen. Van L., die op medische gronden van het huis van bewaring in Den Bosch naar de psychiatrische kliniek in Vught is overgebracht, heeft bij een vorige ontsnapping een Eindho- vense hoofdagent in het been gescho ten, toen deze hem wilde arresteren. Ook nu vreest men, d?t Van L. op een of andere manier zal proberen aan een wapen te komen, temeer daar hij bij zijn laatste arrestatie verklaard heeft een aantal recher cheurs, die bij zijn zaak betrokken waren, te willen doden als hij weer vrij kwam. Van L. bleek woensdagavond bij het appel voor het avondeten niet meer aanwezig te zijn in de kliniek Voorburg. De politie wil nog niet meedelen hoe Van L. ontvlucht is. Hoofdinspecteur Breekpot van de politie in Vught, die belast is met de zaak-Van L., heeft tot nu toe nog geen bruikbare tips gekregen, die zouden kunnen leiden tot aanhouding van de ontsnapte man. Van L., die in het verleden veroor deeld is wegens diefstallen, inbraken en handel in verdovende middeln, is tiejdens vorige observaties in de Prof. Pompekliniek in Nijmegen ook drie maal ontsnapt. De laatste maal was in juni van dit jaar, toen hij ten slot te tijdens een gevecht met de politie overmeesterd werd. Ndat Van L. voor de derde keer ontsnapt was uit de Pompekliniek eisten de Eindhovense politie en de officier van justitie in Den Bosch, dat hij opgesloten zou worden in een ge vangenis, waaruit hij niet zou kunnen ontsnappen. DEN HAAG Vijftien leden van de Tweede kamer uit de fracties van de PvdA, KVP, GPV, ARP, D'66, CHU, VVD, CPN en DS'70 hebben de regering schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de voorgenomen bouw van een Belgisch-Iraakse raf finaderij in de Maasvallei bij Eijsden (België). Zij vragen of de regering kan toe zeggen dat er Beneluxverband de nuodige stappen worden ondernomen om zowel op ambtelijk als op be stuurlijk niveau te komen tot een ge meenschappelijke aanpak van de planologische en milieu-hygiënische problemen, verbonden aan deze ves tiging in het grensgebied, zodat de belangen van recreatie en natuurbe houd in de Maasvallei niet worden geschaad. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De rijkspolitie in Utrecht is sinds gistermiddag in samenwerking met de re cherche in Amsterdam bezig met een onderzoek naar de dader van dc moord op de 9-jarige Bas- tiaan Bloemena uit Amsterdam. Het lichaam van het jongetje werd gisteren rond het middag uur gevonden, verborgen onder een heg aan de Kievitslaan in Wilnis, vlak bij het recreatiecen trum „De Kievit". Een inwoner van Wilnis vond het jongetje en alarmeerde de politie. Het lijkje was gewikkeld in een kleed of gordijn. Bij het hoofd was het kleed met een ijzerdraadje vastgebonden. Een voorlopig onderzoek heeft uitge- wezen dat het jongetje gewurgd is. Officier van justitie G. W. von Meyenfeldt uit Utrecht, die het on derzoek leidt, samen met rechtercom missaris H. Donker uit Amsterdam, heeft het sectierapport van dr. Zel- denrust nog niet ontvangen. Het staat nog niet vast of een ze denmisdrijf heeft plaats gevonden. Toen de jongen werd gevonden was het lichaam geheel ontkleed. Zijn kleren zaten wel in het kleed. Dit kleed, dat weinig gebruikt ir.aar wel enigszins verschoten is, was kurkdroog bij de ontdekking Daar het in Wilnis donderdagavond om half zes nog flink geregend heeft is het vermoorde jongetje vrijwel zeker na dit tijdstip onder de heg gescho ven. Bastiaan Bloemena was sinds woensdagmorgen half twaalf vermist. Op dat tijdstip verliet hij zijn huis om naar een vriendje in de Minerva- laan te gaan. Het vriendje was echter op vakantie. Bastiaan is nog gezien bij de wo ning van zijn vriend. Sindsdien ont brak elk spoor. Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags krls-kras- abonnement. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. Voor augustus nog de extra plus, half geld op de interlocale bus. NS-identiteitsbewiJs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS DEN HAAG Als de Ame rikaanse deserteur Ralph Waver naar zijn land wordt terugge stuurd zal hij waarschijnlijk niet wegens desertie, maar wegens onwettige afwezigheid worden vervolgd. De maximum-straf die daarop staat is een jaar dwang arbeid. Dit antwoordt minister Van Agt op vragen van het Eerste Kamerlid mr. Van Wijk (PSP-. Ralph Waver woont momenteel in ons land in afwachting van een even tuele beslissing van de regering om hem krachtens het NAVO-statusver- drag aan de Amerikaanse militaire autoriteiten over te leveren. Hij mag volgens een uitspraak in kort geding Van de Haagse rechtbank niet worden overgeleverd voor half december. De staat is inmiddels van deze uitspraak ;n hoger beroep gegaan. Uit inlichtingen uit Amerika blijkt, dat Waver bij terugkeer in zijn land in elk geval niet met de doodstraf wordt bedreigd, zegt minister Van Agt De doodstraf staat alleen op de sertie „in tijd van oorlog", en volgens het Amerikaanse militaire hof van appèl levert het conflict in Vietnam geen tijd van oorlog op. Bovendien rleed Waver geen dienst in Vietnam. Ook zal hij waarschijnlijk niet we gens „gewone desertie" worden ver volgd, omdat dat moeilijk te bewijzen is. De 54 Amerikaanse deserteurs die tot eind vorig jaar na verblijf in Zweden naar Amerika terugkeerden zijn dan ook allen berecht wegens onwettige afwezigheid, en niet we gens desertie, aldus minister Van Agt. In zijn antwoord duikt overigens een onduidelijkheid op, die het minis terie gistermorgen nog niet kon ver klaren. Zes van de naar Zweden uit geweken deserteurs kregen anderhalf jaar dwangarbeid, hoewel de maxi mum straf een jaar bedraagt. Op het departement wordt dit momenteel nog uitgezocht. Minister Van Agt zegt niet in te zien, hoe overlevering van een Ame rikaanse militair aan zijn autoriteiten krachtens het NAVO-status-verdrag in strijd zou kunnen zijn met art. 3 van het Europese verdrag ter be scherming van de rechten van de mens.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7