Hoge bekroning voor zilveren corso 'VLOOTSCHOUW' IN KOUDEKERK J Omzetontwikkeling van 32 naar 500 miljoen gulden or rol Een eeuw openbaar vervoer Garantie voor kampioenschap Grof vuil Leiden Inbraak Sassenheim opgehelderd Beroep minister op curatoren 5000 bollen PHj ieuwe leidse courant 3 zaterdag 7 augustus 1971 Prins Claus vmrdt 'begroet door mevrouw Klaasesz, burge meester Koomans en commis saris Klaasesz. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Reeds lang voor drie uur stonden er veel belangstellen den langs de weg in het vlaggende Rijnsburg. Prins Claus zou immers het zilveren bloemencorso komen openen en wie maar enigszins kon, wilde hem zien. Op de voorplaats van Flora stonden de tachtig muzikanten van de Na tionale Politie Kapel, vrolijke stukken wej* te blazen. Erachter, in het grote café-restaurant, was wel dra geen stoel meer onbezet. De zaal kon de talrijke genodigden, bestuursleden, medewerkers, deel nemers. officiële personen uit de omliggende gemeenten, met hun dames. toen niet meer bevatten. Ook de ruimte ernaast raakte vol en daar moest ook iedereen weer een plaats krijgen. Het was een uitgebreid en druk beredder, eer die allen zaten en ook nog van koffie en dranken waren voorzien. Onder veel anderen waren aanwe zig de burgemeesters van Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Katjk. Leiderdorp, Oegstgeest en Katwijk. Even voor drie uur arriveerden de auto's met prins Claus, de commis saris van Zuid-Holland en me vrouw Klaasesz, en het verdere ge volg. De politiekapel trommelde onder het binnentreden een lange roffel. Bekroning Burgemeester B. H. Koomans heette prins Claus en commissaris Klaa- 559, redene aal zie Grol Voo -1) al )or d op h« lie zie dracht ui >rt het aan en vat >als he be VOO! en vai van d< en be vai of di kun- van df in Za- zes- eerst< word ;rerin| e elfde rschal ent ui ui' stus al 1. At nog de die op eer VOO! gfr isteren ior de- nader LEIDEN De Nederlandsche Vereeniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen is de ietwat wijdlopige naam voor een kring van verzamelaars van alles wat met het openbaar ver voer te maken heeft en vooral - heeft gehad. Men verwarre de leden van deze vereniging niet met die hobby-isten die urenlang met treintjes en trammetjes kunnen spelen, op zolders hele stations- emplacementen opbouwen en lelfs om eerst recht goed in de stemming te komen onder dat spel getooid zijn met een heuse pet. De N.V.B.S. is een doodserieuze zaak. Leden van de afdeling Lei den opperden enkele jaren ge leden reeds het plan tot het in richten van een tentoonstelling. Daar waren wel enkele motieven voor: het 40-jarig bestaan van hun vereniging, het circa 90-jarig bestaan van de N.Z.H. en de fei ten dat 60 jaar geleden de eerste elektrische tractie in Leiden ver scheen, die 10 jaar geleden weer uit de stad verdween. De plannen hebben vorm ge vonden in de tentoonstelling „Honderd jaar openbaar vervoer m en om Leiden", die tot 5 sep tember in De Lakenhal is te zien. De tentoonstelling is niet alleen interessant voor hobby-isten en ook niet alleen voor Leidenaars. De vereniging wist zich de mede werking te verzekeren van de grote vervoermaatschappijen, maar ook van het Spoorwegmu seum en andere musea, het Leid se Gemeente-archief en van leden der N.V.B.S., die curiosa uit hun verzamelingen afstonden. Ook het scheepsvervoer werd niet vergeten, te beginnen met de trekschuit, tot de Avifaunaboot. Dat alles werd opgesteld door enkele leden van de vereniging en de conservator van het mu seum, mej. drs. I. W. L. Moor man. Die samenwerking heeft ge leid tót een gedegen overzichts tentoonstelling. Het voert te ver om ook maar een kleine opsomming te geven van al hetgeen er is te zien. Oude foto's, knappe staaltjes van mo dellenbouw, spoor-, tram- en bootkaartjes in velerlei uitvoe ring, oude reclameprenten en dienstregelingen. Enzovoort. Iedere bezoeker zal er met een glimlach langsgaan. De ouderen wellicht met wat weemoed den kend aan de tijd toen de tram nog niet door overbevolkte stra ten reed en aan de gemoedelijk heid van het toenmaliget open bare leven. Jonge en oudere belangstellen den komen op deze tentoonstel ling beslist aan hun trekken. Een ruk aan de bel en het corso kan zich presenteren. LEIDEN De heren M. van Aken, H. Hoeven, H. C. Kwik en H. Zun- derman zullen in de vergadering van maandag een initiatief-voorstel aan de raad voorleggen om een garantie van f 95.000 te verstrekken voor de in 1973 in Nederland te houden Europe se Indoor Atletiek Kampioenschap- Pen. Leiden is voor dit internationaal sportief gebeuren kandidaat, gezien de voortreffelijke outillage in en om de Groenoordhal. LEIDEN Maandag 9 augustus: Buurt 1. Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk). Hambroeklaan, Kooilaan. Cele- besstraat. Declmastraat. Sieboldtstraat. Floresstraat, Bloemstraat. Formosastraat, Borneostraat, Drifstraat, Lombokstraat. Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat. Madoera- straat. Buurt 3. Lage Rijndijk, Voorstraat, Su matrastraat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat), Soembastraat, Ballstraat, Timorstraat, Rlngkade, Bona- irestraat, Arubastraat, Surinamestraat, AntlUenstraat, Curacaostraat, St.-Maartcn- straat. St.-Eustatiusstraat. Sabastraat, Bankastraat. BLIJitonstraat, Koolhof. Dinsdag 10 augustus: Buurt 2. Jacq. Ur- lusplantsoen, A. Noordewierlaan. C. Schuytlaan, Diepenbrocklaan. Joh. Ver- hulststraat. Richard Holstraat, Obrecht- straat, Churchülaan, Willem Pijperstraat. Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaar- laan, Valeriusstraat, Van Balnkenburg- laan.ivaleriusstraat. Van Balnkenburg- straat, Julius Röntgenstraat. Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaa Ed- uard van Beinumstraat, Brücknerstraat. Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat. Moesorgskistraat, Caesar Franclts- traat. Verdistraat. Buurt 8. Schubertlaan. Mahlerstraat. Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Toscani- nliaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahms- laan, Tsjaikowskikade, Slbellusstraat, Bar- tokstraat, Kennedy laan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Smetanastraat, Paganinllaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Donizettilaan. Donderdag 12 augustus: Buurt S. Para- maribostraat, Constantijnstraat, W. de Zwijgerlaan. Abr. Crljnssenstraat. Van Riebeeckhof. J. P. Coenhof, Pieter Boths- traat. Stuybesanthof, Alb. Agnesstraat. Ch. de Bourbonhof. Jul. van Stolberghof. Anna van Burenhof. Marnixstraat (van W. de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel (van Medusastraat tot Julinanstraat), Julianastraat, Juliana- kade. Sophiastraat. Anna Paulownastraat. Alexanderstraat, Prinsenstraat, Oranje straat, Lusthoflaan, Dillenburgerstraat. Nassaustraat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan. Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestraat, Bern- hardstraat. Vrijdag 13 augustus: Buurt 4. Haagweg, Rijndijk, Dljkhoflaan, Valkenburgseweg. Da Costastraat, KlLkspaanweg, De Genes- tetstraat. Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstraat, Schimmelstraat. Oltmans- straat, Hasebroekstraat, Borgerstraat, De Lennepstraat, Ten Katestraat, Toussaint- kade. Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Multatull- straat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat. A. Verweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Couperus straat, Hoflaan. Willem Klooslaan. Boshof, Duinhof, Meerhof. Akkerhof. Weidehof. Telderskade. Mulderstraat. Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, Van Diemeistraat. Rooseveltstraat. SASSENHEIM De inbraak bij Vihamij-Buttinger (technische han delsonderneming) aan de Wasbeek- laan, in de nacht van 21 op 22 juli, is tot klaarheid gebracht. Alsook de en kele dagen daarvóór gepleegde op lichting. In totaal werd voor een be- KOUDEKERK Enige tientallen schepen w.o. een fraai jacht en 2 salonboten van Avifauna hebben gis termiddag gezorgd voor een „vloot- schouw" aan beide zijden van de Koudekerkse brug over de Oude Rijn. Oorzaak van deze verkeersop stopping te water was het feit dat om ongeveer 3 uur de brug het weer eens welletjes vond en verdere DEN HAAG De minister zonder portefeuille jhr. mr. M. L. de Brauw heeft in een brief van 4 augustus een beroep gedaan op het college van cu ratoren van de Leidse Universiteit om het ondcrwjjs mogelyk maken aan de eerstejaarsstudenten, die door de plaatsingscommissie psychologie aan deze universiteit zijn toegewezen. Het college had de minister op 19 juli geschreven niet langer te kunnen wachten met het treffen van bepaalde beperkende maatregelen. De minister ondersteunt zijn ver zoek met de verwijzing naar de extra toewijzing van 12 docentenplaatsen, die blijkens een mededeling van de curatoren zijn bestemd voor de facul teit der sociale wetenschappen. Uil de algemene reserve werden aan de Leid se universiteit voor 1971 al 23 plaatsen toegewezen. De minister schrijft verder, dat hij het vraagstuk van het uiteenlopen van het aanbod van eerstejaarsstudenten en de onderwijscapaciteit in de loop van het kómende jaar wil oplossen. Over het huisvestingsprobleem deelt de minister het college mee dat dezer dagen het St. Elisabeth Ziekenhuis kon worden aangekocht. De curatoren hadden eerder laten weten dat de aan koop van dit ziekenhuis tegemoet zou komen aan de behoefte van de stich ting Leidse Studentenhuisvesting en aan de ruimtebehoeften van de uni versiteit zelf. drag van f12.000 aan goederen ont vreemd. Twee mannen, van 28 en 37 jaar, zonder vaste woon- of verblijf plaats, zijn in Den Haag aangehou den. Zij hebben bekend, zijn voor de officier van justitie geleid en ingeslo ten. Een deel van de goederen kon worden achterhaald. Alle inbraken die de laatste jaren in Sassenheim zijn gepleegd en dat zijn er nogal wat heeft de politie weten op te helderen. dienst weigerde. Noch elektrisch noch met handbediening was er be weging in de klap te krijgen. Personeel van de inderhaast gé- alarmeerde storingsdienst constateer de later dat een grendel was ver schoven die daardoor de klap muur vast had gezet. Het euvel werd op provisorische wijze verholpen, waar na onder luide toejuichingen de brug om half zes weer kon worden opge haald. De tientallen schepen die toen moesten passeren zorgden er echter voor dat zowel op de Hoge als op de Lage Rijordijk lange files auto's (spitsuur.) zich opstelden. Het hulp van politie werd ook deze verkeers opstopping daarna in goede banen geleid. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 8 augustus: hoog water 3.59 - 16.27 uur, laag water 0.00 - 12.22 uur spring vloed; maandag 9 augustus: hoog water 4.40 en 17.09 uur, laag water 0.44 - 13.03 uur. sesz welkom. Dit 25ste corso had geen hogere bekroning kunnen krijgen. Uw komst is ook een belo ning voor onze bloemenmensen, die zich vijfentwintig jaar lang ingezet hebben om het schone Rijnsburgse produkt een wereldfaam te bezor gen. Ons oranjegezinde dorp prijst zich gelukkig u te mogen ontvan gen, Na de burgemeesterlijke toespraak noemde voorzitter C. Leeuwenburg dit corso een mijlpaal in de rij van Nederlandse bloemencorso's. Hij vergeleek de omzetten van 1947 en nu: 32 en 500 miljoen gulden. Dankzij die enorme stijging werd deze bloemenpracht mogelijk ge maakt. Corso's als dit betekenen mede een prikkel tot kopen. Te genwoordig is er geen woning zon der bloemen en planten denkbaar. Ook t.v., radio en voorlichtingscur sussen bloemschikken hebben veel gedaan. „Wij willen hier ook dank baar de overleden werkers herden ken". De heer Leeuwenburg sprak zijn grote erkentelijkheid uit over de komst van prins Claus. Uw belang stelling is de kroon op onze arbeid en van de hele Nederlandse bloe misterij. Hij overhandigde hierop symbolisch, met een doosje 5000 bollen van de soort „Huis van Oranje". U zult er zeker wel plaats voor weten in de tuin van Drakensteyn. Het gezelschap begaf zich dan naar de grote hal, waar al de opge maakte, met prijzen gewaardeerde wagens stonden opgesteld. De Prins, die overigens niet het woord voerde, luidde bij de ingang een bel, waarna een wand wegdraaide en een diorama zichtbaar werd. Dit bestond uit een hondekar, een hit- tekar en een moderne auto, alle drie met groenten of bloemen bela den. de ontwikkeling in de handel symboliserend. De begeleiders in historische dracht en ook de (ge dweeë) honden ontbraken niet. Praatje De Prins en zijn begeleiders begon nen toen hun wandeling. Prins Claus maakte al dadelijk' een praatje in het diorama, informeer de verder naar allerlei bijzonder heden en sprak zijn bewondering over de kwekerskunst en de op maak van de wagens uit. Het is alles dan ook werkelijk een lust voor het oog. De bloemen - schoonheid is overweldigend en de schikking artistiek zeer verant woord en opvallend. Na een samenzijn met gemeente- en corsobestuurders vertrokken de Prins en commissaris en mevrouw Klaasesz weer, luide toegejuicht door langs de weg geschaarde be langstellenden. zen 13. buurtver. Kanaalstraat, ere en lste prijs. 19. buurtver. Centrum, lste prijs. 22. buurtver. Sandtlaan, 2de prijs. 7. coöp. Westl. snijbloemenver. ere en lste prijs. 10. bloemen en groenten, kwekers Noordwijkerhout, lste prijs. 4. Flora, Rijnsburg, 2de prijs. 37. 3de prijs. 25. Teekens' slagerijen, 4de prijs. 36. TROS, eervolle vermelding. 32. Land. ver. van exporteurs en groothandelaars, ere en lste prijs. 30. Personeelsver. Flora, lste prijs. 16. Goudse, Leidse, Edammer, Rijnsb. Coöp. Raiffeisenbank, 3de prijs. 28. Rijnsb. smalfilm- en dia-ama teurs, 4de prijs. 8. Makelaarskantoor Den Haan, ere en lste prijs. 14. Garage Oudshoorn, Leiden, ere en lste prijs. 6. Garage Dijksman, Rijnsburg, 2de prijs. 21. Automobielbedrijf Kranenburg, Oegstgeest, 2de prijs. 9a Makelaarskantoor Den Haan, 3de prijs. 11. Liem N.V., Leiden, 3de prijs. 29. Menken-Liko, N.V., Wassenaar, 3de prijs. 24. Kamsteeg's Automobielbedrijf, 4de prijs. Prins Claus liet zich het brokje kaas goed smaken. 18. Enzab NV, Automobielbedrijf, Leiden, 5de prijs. 20. Beek-Assurantiën, enz., 5de prijs. 34. Die Leythe, Leiderdorp, 5de prijs. 28a Ere- en lste prijs. 9. Fa. C. de Koning en Zn, lste prijs. 5. C. Leeuwenburg, im- en export snijbloemen, 2de prijs. 33. Fa. P. Zwaan Jzn., 2de prijs. 17. A. de Mooy en Zn, 3de prijs. 27. J. van Delft, 3de prijs. 23. Gerrit van Zuylen, Jr., 4de prijs. Mooiste luxe wagen van het corso: 14. Garage Oudshoorn, Leiden. Mooiste praalwagen van het corso: 32. „Dutch flowers all over the world"; Land. ver. exporteurs en Grooth. ver. snijbloemen en plan- ten. Gouden boeket: 32. Voor arr. Jelle Atema, Aalsmeer. Zilveren boeket: 8. Voor arr. J. Haselaar, Zwolle. Een van onze correspondenten tekent hierbij nog aan, dat het voor de niet-gencrdigden wel prettig zou zijn geweest,als zij het binnen gesproken woord door een geluids installatie hadden kunnen volgen. Precies op tijd kwam de auto met de Prins bij de ingang van Flora aan. Pas toen het gezelschap achter de gesloten deuren was verdwenen, realiseerden de meesten zich dat de Prins was aangekomen. Binnen vijf minuten waren velen achter het hek verdwenen. Zij voelden zich teleurgesteld. Toch was, toen de hoge gast om kwart over vier vertrok, de belangstelling nog vrij goed. Zij wuifden de Prins spon taan uit. Voor dc niet-genodigden was het geen middag „om nooit te vergeten". Op zijn rondgang langs de praalwagens had de Prins niet alleen aandacht voor de bloe- men. (Foto's Willem Croese) Zaterdag 7 augustus RIJNSBURG: 1 uur: bloemencorso. 8.30 u. n.m. taptoe (omgeving Wilhelmina- school en raadhuis). RIJNSBURG Flora, 9-12 u.: bezichtiging Route corso Zaterdag 7 augustus 13.00 uur Rijnsburg: Rljnsburgerweg. Oegstgeesterweg, Brouwerstraat. Noord einde, Petr. v. Saxenstraat, Evertsen- straat. Trompstraat, De Ruyterstraat, Ka naalstraat, Katwljkerweg, Langevaart. Sandtlaan, Herenweg, Kerkstraat, Vliet N.Z.. Koestraatbrug, Vliet Z.Z.. Smid- Rij nzichtweg, Leidse Buurt. Geversstraat, Leidsestraatweg. In Lelden: RJJnsburger- weg. Stationsplein, Stationsweg, Steen straat, Blauwoortsbrug, Haarlemmer straat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Hoge- woerd, Breestraat, Noordeinde, Rem brandstraat, Wlttesingel, Zoeterwoudse Singel, Hoge Rijndijk, Utrechtse Veer. Zijlsingel, Herensingel, Oegstgeesterweg. Pauze in Doelenkazerne van 4-5 uur. 18.00 uur Oegstgeest: Warmonderweg. Langevoort, Wljttenbachweg. Dorpsstraat, Almondeweg. 18.30 uur Rjjnsburg: Oegstgeesterweg, Korte Brouwerstraat, Vliet NZ, Dubbele Buurt. Langevaart, Sandtlaan. Oegstgees terweg, Oranjelaan, Terrein veiling Flora, alwaar de stoet ontronden zal worden. Zondag 8 augustus Maandag 9 augustus Dinsdag 10 augustus KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk, 8 uur: zanguitvoering Jongenskoor uit Ca nada, Feike Asma aan het orgel. LEIDEN: Stadhuis. 7-8 uur: spreekuur Bouwfonds. LEIDEN: Breestraat 19, 7-8 uur: spreek uur Chr. Emigratiecentrale. LEIDEN: Stecnschuur 5. 8-8.30 uur: spreekuur stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Woensdag li augustus KATWIJK AAN ZEE: Oude Kerk, 8.30 uur nam.: samenzang. LEIDEN: Stadhuis, 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. NOORDWIJK AAN ZEE: Hervormde kerk. 8.30 uur: samenzang, J. de Vries, Scheveningen orgel. Schevenings Vissers vrouwenkoor en Chr. muziekgezelschap. Echo der duinen. Vr(jdag 13 augustus Pieterskerk, 8 uur: orgelconcert. Adr. Blankensteln m.m.v. Heinz Friesen hobo. Zaterdag 14 augustus Volkstuincomplex Ons Bulten: kinder corso tulngroep. medewerking van Jong K. en G. Opstelling op speelweide omstr. 1.15 uur. KATWIJK: Bloemencorso, Flora's kleu renpracht aan zee, vertrek van veiling „Flora- Rijnsburg om 2 uur. Route: Sandtlaan, Rijnstraat. Zeeweg, Kon. Julla- nalaane Bospleln, Boslaan (rust). Meeu wenlaan. Zeeweg, Voorstraat. Emma- piein, Emmastraat. E.A. Borgerstraat (rust), Rijnmondk Boulevard, Drieplassen- weg. Parklaan. «gassen katwijk AAN ZEE: 22.15 uur: Vuur werk bij De Zwaan. FILMS CAMERA De gendarme op drift, a.l.,d ag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zon dags ook 4.45 uur. uur1 Capone' 10 ïaar< vr en za 23.30 LIDO Raid on Rommel. 14 Jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR zoetwater matrozen, dag. 2.30 uur. zondags ook 4.45 uur. uur6 bIoedskelder- 18 Jaar. dag. 8.00 o -^Xt aT De taxichauffeur. a.l„ dag. ook iiuiicnauneur, a.t., dag. 4 45 uur 6n 915 UUr' zondaSs ook Het naakte vlees. 18 jaar. vr en r* 23.30 uur. STUDIO Samen uit. samen thuis, al., dag. 2 30, 7-00 en 9.15 uur, zon dags ook 4.45 uur. SJors en SJlmmle en de toverring, TDT»vX„ eh- zondags. 10.30 uur. ™A£ON - MASH. 18 jaar. dag 2.30. 7.00 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 APOTHEKEN Van Dr'csum, Lange Mare i elrterdnm06' AP°lheken Voorschoten en Leiderdon) open apotheek Oegstgeest ™iSe»dDee;Sik,0;Sd™"8^?'8 Dokters dienst

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3