Geen industriekernen maar vrije keus DE PANTY-SHOW GING DOOR COR BLOK OVER SONSBEEKS PARKEN Animo voor onderwijzer steeg na wervingsactie Uit de RIJNSTREEK t Scheidende directeur bepleit: Dodelijk schot in Roermond nog niet achterhaald Inspectie van stortplaatsen Schiphol vergroot stationsgebouw en krijgt vierde pier Vader sloeg kind dood: half jaar en opname geëist NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 Prinses Beatrix en Prins Clans be- auto" tijdens hun bezoek aan de ten- ken" bij Arnhem, wonderen het kunstvoorwerp "De toonstelling "Sonsbeek buiten de per- 5.® Van een onzer verslaggevers GRONINGEN „Helemaal geen industriekernen meer. Laat het kiezen van een vestigings plaats in principe helemaal vrij". Dit is het parool van dr. N. Tien stra, de scheidende directeur van de Noordelijke Economisch-Tech- nologische Organisatie (NETO) in Groningen. De heer Tiemstra verkondigt daar mee een mening, die volstrekt afwijkt van de gangbare ideeën hierover. Nog maar 'kort geleden kwam het Ameri kaanse 'bureau Arthur D. Little met (de al lang niet nieuwe) uitspraak dat het aantal kernen drastisch zou moe ten worden verminderd. In die geest ■had ex-staatssecretaris drs. Van Son zich op een 'bijeenkomst in Emmen ook al uitgelaten. De regering stond al lang op het standpunt, dat het huidige aantal kernen niet gehandhaafd moet blij ven, maar dat er een meer geconcen treerde industrialisatie moet komen. Nog weer anders dnkt een man als mr. E. H. Toxopeus, commissaris der koningin in Groningen, er over. Vol gens hem moet het allemaal blijven zoals het is en dienen de kernai die er zijn, gehandhaafd te worden. An ders wordt een op gang gekomen ont wikkeling voortijdig onderbroken. De heer Tiemstra schuift dit eohter allemaal van de tafel. Industrieën moeten zich kunnen vesti gen waar ze dat willen. Dat wil ech ter niet zeggen dat een fabriek nu maar op de gekste plaatsen zou mo gen neerstrijken, bijvoorbeeld een chemische reus midden in de Lau- werszee. ..Het zou ondenkbaar zijn dat de leiding van zo'n concern dat zelf zou willen, want chemische reuzen kunnen alleen maar vooruit, als ze op een plaats in bijvoorbeeld het Eemsmondgebied zitten. Maar ik zou me kunnen voorstellen, dat er fa brieken zijn die 'helemaal geen over laat veroorzaken; schone bedrijven van 50 tot 100 man, die rustig in een landelijk gebied kunnen zitten. Dat is iets wat je gewoon van"'geval tot ge val moet bekijken. Je kunt natuurlijk geen volstrekte vrijheid laten. Er zul len bepaalde gebieden min of meer moeten worden uitgesloten van in dustrievestiging", aldus de heer Tiemstra. Zijn gedachten zijn nog het meest in overeenstemming met het „O- riplan" van de Kamerleden Wierenga en Oele. Dat is trouwens geen won der, want de NETO heeft jaren gele den zelf al eens voorzichtig geopperd de industrie-kernen te vervangen door zogenaamde industrie-zones, ideeën die overigens ook wel door an deren zijn geopperd en die min of meer vorm kregen in het Wierenga- Oele-plan. Als het om een keus gaat tussen het voorlopige regerings-standpunt (gesteund door Little) en het standpunt van mr. Toxopeus, dan kiest de heer Tiemstra overigens voor de Groningse commissaris, die het liefst de huidige kemen ziet gehand haafd. „Ik geloof ook dat "je de op gang gekomen ontwikkeling niet moet gaan doorbreken", meent de heer Tiemstra. „Volgens mij doorkruis je met mijn plan niet iets dat zorvuldig is opgebouwd in de huidige kernen die industrieterreinen en allerlei voorzieningen hebben gerealiseerd. Juist omdat de kernen die industrie terreinen en voorzieningen hebben, zal er een aantrekkingskracht van deze goed geoutilleerde plaatsen blij ven uitgaan zodat de industrialisatie er toch wel zal doorzetten". De scheidende NETO-directeur, die hoogleraar wordt in Tilburg, meent eohter dat een provincie als Gronin gen het zich niet kan permitteren om gegadigden voor een beperkte keus uit acht mogelijke vestigingskernen te plaatsen. Premies voor vestiging moeten in principe niet gebonden zijn aan bepaalde plaatsen. Er is een zo groot mogelijke flexibiliteit nodig. Tenslotte is het de gegadigde die be paalt of hij al dan niet komt. Van alle contacten die er met industrieën zijn, leidt ongeveer vijf procent tot vestiging. Men merkt echter vaak dat de gegadigden zich in het gehele gebied willen oriënteren en er is soms irritatie te hespeuren als men voor de keus uit acht plaatsen wordt gesteld. Een aantasting van recreatiegebie den ziet de heer Tiemstra niet gebeu ren. Kwesties met betrekking tot mi lieubeheer, lozing van afvalstoffen en dergelijke, zullen politiek moeten worden bekeken en geregeld. Eigen houtje De NETO heeft inmiddels op eigen houtje het initiatief genomen bij deze ontwikkeling een handje te jielpen door te beginnen met het maken van een ontwikkelingsmodel voor Gronin gen. Ik heb het vertrouwen, gezien ook uitspraken in provinciale staten, dat er toch een opdracht voor zo'n model zal komen en daarop moeten we voorbereid zijn". Zo'n ontwikke lingsmodel zal 'bestaan uit een analy se van allerlei homogene gebiedjes, verspreid over de provincie, zodat men een overzicht heeft van „ideale structuurtjes" waar bepaalde ontwik kelingen gewenst en mogelijk zijn. Dit ontwikkelingsplan zal gepaard moeten zijn met een taakstelling voor vijf jaar. Een gebied als het noorden moet af van het aansjouwen van al lerlei wenslijstjes naar Den iHaag, vindt de heer Tiemstra. „In de drie jaar dat ik NETO-direoteur ben ge weest heb ik gestreefd naar het om bouwen van de NETO tot een regio- neel planbureau. Je wordt in Den Haag pas serieus genomai, als je met een goed plan komt in plaats van met allerlei wenslijstjes. We gaan nu meer in de richting van de research". DEN HAAG De pedagogi sche .academies hebben dit jaar minstens 1100 eerstejaars stu denten meer kunnen inschrijven dan vorig jaar. Deze grote toeloop is mede te danken aan de wervingscampag ne die het ministerie in mei via de televisie gevoerd heeft. De groei van het aantal onderwij zers is voorwaarde voor verklei ning van de klassen. Door de recente stijging van het aantal eerstejaars komen de acade mies weer terug op het peil van 1969. Het totaal aantal leerlingen op de pe dagogische academies bedroeg vorig jaar 18.000. Dat was 1200 minder dan in 1969. Het aantal geslaagden daalde in 1970 nog scherper door de invoering van de ongedeelde opleiding. In dat jaar maakten 3300 leerlingen gebruik van de mogelijkheid om na het der de jaar meteen door te gaan voor de hoofdacte. Dat had tot gevolg dat er in dat jaar minder nieuwe onderwij zers beschikbaar kwamen dan in voorgaande jaren. De regering-Biesheuvel is van plan de leerlingenschaal met drie leerlingen per klas te verlagen. Per 1 augustus j.l. ging de schaal reeds omlaag van 37 naar 36. In de ko mende jaren zal gestreefd worden naar een 34-schaal. Voor een verla ging van de leerlingenschaal met 1 zijn naar schatting 800 onderwijzers nodig. De vierde editie van de „At las voor een nieuwe metropool" (uitgave van de Rotterdamse Kunststichting onder redactie van Jan Donia) staat dit keer geheel in het teken van „Sons beek buiten de perken". Cor Blok, kunstcriticus van „De Groene", die deze aflevering sa menstelde, bleef overigens niet alleen „binnen de perken" maar Van onze correspondent ROERMOND Uit welk pistool de kogel is gekomen die de 20-jarige militair Peter Jans sen afgelopen weekeinde tijdens rellen in Roermond dodelijk heeft getroffen, is nog steeds on bekend. Het danig verwrongen projectiel wordt momenteel op het gerechtelijk laboratorium in Den Haag onderzocht en Roermondse politiepistolen worden vergeleken met het pistool dat de po litie in café De Schuur aan de Veld- straat in Roermond heeft gevonden. Beide zijn namelijk, zoals ook de Roermondse politiecommissaris G. van Vlijmen eerder meedeelde, van het kaliber 7.65. De officier van justitie, mr. M. J. Bruigom, van het arrondissements parket Roermond heeft het onder zoek in handen samen met functiona rissen van de rijksrecherche. „Het zal een enorm karwei worden om klaar heid te brengen en inzicht te krijgen in de werkelijke gang van zaken vlak voor en tijdens het afgaan van het fatale schot", aldus mr. Bruigom gis teravond. De mensen van de rijks recherche moeten zich eerst oriënte ren op hetgeen op schrift is gesteld en ikzelf ral een reusachtig groot proces-verbaal moeten gaan bestude ren." Van de 168 gearresteerde is nog één Zuidmolukker, de 19-jarige S. F. uit Zevenaar, in arrest. De andere aange houdenen zijn gefotografeerd en hun identiteit zyn geregistreerd. Mo gelijk zal tegen meerdere gearresteer den strafvervolging worden ingesteld op verdenking van vernieling, op ruiing en weerspannigheid. JFaar is arsenicum? MAASTRICHT Hoewel provin ciale waterstaat in Limburg gisteren heeft laten weten dat er geen gevaar bestaat dat een deel van de bijna 400 ton zoekgeraakte arsenicumhoudcnde afval op één van de Limburgse vuil stortplaatsen langs de Duitse grens is terechtgekomen, heeft men toch be sloten de stortplaatsen langs de Duit se grens een extra controlebeurt te geven. Het vervoer van het afval (afkoms tig uit een metaalsmelterij in de buurt van Düsseldorf naar Nederland kan op legale wijze via de grenspos ten onmogelijk hebben plaatsgevon den. Dat het vervoer op illegale wijze uitgevoerd is, wordt niet voor moge lijk gehouden. In Jülich, de eerste vindplaats van de arsenicummodder, is de aannemer die het afval naar de stortplaats bracht druk doende het vergif op vrachtwagens te laden en naar een oude zinkmijn in Nievenheim aan de Rijn te transporteren. Volgens een woordvoerder van de gemeente Aken zal de stortplaats na afvoer nog minstens vier weken nauwlettend worden gecontroleerd. Aan de voet van de stortplaats wil men grondbo ringen verrichten om zodoende een inzicht te krijgen in hoeverre reeds arsenicum is vrijgekomen en nog in het grondwater kan komen. De borin gen zullen tot zes a zeven meter diep te worden verricht. Wat betreft de watervoorziening loopt Aken geen ge vaar. Hetzelfde geldt overigens voor de Nederlands-Duitse grensplaatsen Vaals, Kerkrade en een gedeelte van Heerlen, die evenals Aken hun water betrekken uit de Eiffel-stuwmeren. Deze meren betrekken hun water van regen en beken en worden niet door grondwater gevoed. Er bestaan geen onderaardse verbindingen tussen de vindplaatsen van de arsenicumhou- dende afval en het gebied van de Eif- felstuwmeren. Waterskiër Wagenaar laat zich voort trekken met een koord van aan el kaar geknoopte panty's. Niet dat dat alles bewijst. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Net toen Wim Wagenaar, stuntman-wa terskiër, in het water achter het Hilton-hotel wilde gaan demon streren hoe sterk een nieuw soort panty is door zich op waterskies te laten voorttrekken aan een slinger van panties, dreef daar een lijk. Kort na deze lugubere vondst haalden politie en brand weer het lichaam uit het water. Het bleek het stoffelijk overschot te zijn van de 82-jarige J. Spoel- stra, die sinds 31 juli werd ver mist uit een bejaardentehuis in Amsterdam-zuid. Pupliciteitsmensen van de panty- fabriek vroegen zich bezorgd af of de tussenkomst van het lijk van nega tieve invloed zou zijn op de reclame voor hun merk panties. Moest de stunt bit piëteit voor de dode niet afgelast worden? Uiteindelijk werd besloten: de show moest doorgaan. De panties bleken de 90 kilo zware stuntman te houden, maar daarvan was geen van de aanwezige vrouwen onder de indruk. Er werd name lijk niets bewezen over de sterkte van de panties, die in de regel niet sneuvelden omdat er een man aan hangt, maar door aanraking met scherpe voorwerpen die ophalen ver oorzaken en dus ladders. En ladder- vrij zijn de panties niet. Overigens had het water achter het Hilton-hotel er bijna een tweede stoffelijk overschot bij, omdat de waterskiër maar ternauwernood kon keren in de smalle Vinkelaskade. Met enorme vaart vloog Wagenaar op de stenen kademuur af, die hij echter op het nippertje wist te ont wijken. Je moet er heel wat voor over hebben om een plekje op de panty- markt te veroveren. Nu het bedekte- benen-seizoen weer aanbreekt zag „Drie sterren" zich dan ook genood zaakt zich in vele bochten te wrin gen om in de publiciteit te komen. Behalve de stuntman kwamen Miss Holland '70 en haar collega '71 op draven om de panties te showen op het dak van Hilton. De pers werd gunstig gestemd met drankjes en snacks. Behalve publiciteit schijnt het magische woord „nieuw" nog steeds de kooplust te stimuleren. Van daar een nieuw soort panty, een zo genoemde „Forming", een kous die steun geeft maar er niet uitziet als een steunkous en waarmee de fabri kant zich vooral richt tot de jongere vrouw' die veel moet staan (huisvrou wen, verkoopsters, verpleegsters). Door de breiwijze en het gebruik van lycra, een transparanter en sterker garen dan voorheen voor steunkousen werd gebruikt, zou een psychologische barrière doorbroken moeten worden bij die categorie vrouwen die tot*nu toe geen been zagen in steunkousen. Wèl blijft steun aan de dure kant: de panty is verkrijgbaar vanaf f 7,90. gaat zelfs nadrukkelijk op die ..perken" in. Deze editie omvat namelijk (o.a.) een rijk geïllusteerde brochure over de geschiedenis van de tuinarchitec tuur: „Mensen maken natuur". De manier waarop ze dat doen. maakt Blok duidelijk, is sterk afhankelijk van hun gewone omgeving en van de omstandigheden waarin ze leven. Zo vergelijkt hij het park Sonsbeek waarvan op een vouwblad nog een uitgebreide geschiedenis, compleet met reprodukties van oude prenten met de tuinen en parken uit de 16e en 17e eeuw. Sonsbeek is een landschap, dat de 18e eeuwse mens om zich heen wilde zien ,dat hij kende van de (romanti sche) schilderijen, een benadering dus van een gedroomde wereld. De lust hoven van de 16e en 17e eeuw waren bijna meetkundig aangelegd, met rechte lanen en geschoren bomen en hagen, want de mensen van die tijd waren niet gesteld op stukken wil dernis in hun directe omgeving. Vrije natuur was er nog volop in het dun bevolkte land. „Op je eigen terrein", aldus Blok, „wilde je weten dat de mens boven de planten en het rede loze vee stond en de omgeving naar zijn eigen hand kon zetten." Later verloor de wildernis in de beschaafde landen meer en meer terrein. Dat leidde tot een geheel andere stijl van tuin- en parkaanleg. Blok gaat daar diep op in. Naast Hogarth en Raynolds haalt hij er een zekere Price bij, die heeft getracht toen onder woorden te brengen wat de mens zo boeide, als het ging om slingerpaden, kronkelige rivieren, knoestige boomstammen (en ruïnes of rustieke bruggetjes). „Schoonheid" kwam niet aan de orde. een klassiek beeld, dat was schoonheid; het begrip „subliem" ging (volgens hem) ook niet op, want dat betrof het ontzagwek kende b.v. van een onweersbui; het was het „schilderachtige", er werden zaken mee aangegeven, die schilders als Ruysdael en Gainsborough in het landschap hadden aangetrokken. Van een verslaggever SCHIPHOL Door dc enorme groei van het luchtverkeer is Schip hol genoodzaakt uit te breiden. Het stationsgebouw (aankomsthal, ver trekhal en bagagecentrum) wordt ruim twee maal zo groot, er komt een vierde pier bij en ten slotte voorziet het uitbreidingsplan in de aanleg van een tunnel tussen de nieuwe aan komsthal en het 100 meter verderop geprojecteerde station van de Schip- hol-spoorlijn. Maandag is men begonnen met heien voor de uitbreiding van het stationsgebouw aan de noordzijde. Het nieuwe gedeelte zal het totale vloeroppervlak met 130 procent ver groten. Dit moet tot 1980 .voldoende zijn. In het voorjaar van '75 hoopt de directie dat de uitbreiding klaar is. Om tijdens de bouw voldoende arm slag te hebben is het noodzakelijk om de helft van de A-pier te slopen. Een hulppier is inmiddels aangelegd. De bestaande drie pieren kunnen het aantal vliegtuigen in het spitsuur nauwelijks aan. Daarom wordt aan de noord westzijde van het nieuwe stationsgebouw een vierde pier ge bouwd van het type van de enkele maanden geleden gereedgekomen C-pier en eveneens bestemd voor de opvang van grote, zogenaamde „wide- body"-vliegtuigen. Deze vierde pier zal eveneens begin '75 in gebruik ge nomen worden. Met de bouw wordt in 1973 begonnen. Hoe snel de omvang van het lucht verkeer is gestegen illustreren de vol gende cijfers: in 1955, het jaar waarin de plannen voor de aanleg van een nieuwe nationale luchthaven werden gepubliceerd, schatte men het aantal passagiers dat Schiphol in 1970 zou moeten verwerken op 1.670.000. Het werkelijke aantal bedroeg 5.170.000. Dezelfde prognose ging voor het jaar 1980 uit van 2.500.000 passagiers; de jongste schattingen spreken over 15.000.000 in dat jaar. Van een verslaggever UTRECHT Wegens het doodran selen van zijn éénjarige dochtertje, heeft de 29-jarige opperman L. van der P. uit Woerden zich gisteren moeten verantwoorden voor de Utrechtse rechtbank. De officcier van justitie, mr. G. W. von Meijenfeldt eiste tegen de sterk verminderd toe rekenbaar verklaarde man een ge vangenisstraf van zes maanden met aftrek vun voorarrest en ter beschik kingstelling van de regering. Het was niet de eerste keer dat Van der P. zijn dochtertje mishandel de. .Het meisje at slecht en daar wond de vader zich over op. Hij sloeg en stompte het kind waar hij het maar kon raken. Dit was eind september vorig jaar ook al eens gebeurd. Het meisje moest toen zelfs naar een zie kenhuis. „Ze wou niet eten", luidde het eni ge verweer van de verdachte op de zitting van de rechtbank. Mr. Von Meijenfeldt was van me ning, dat in deze zaak veel ellende voorkomen had kunnen worden als de artsen na de eerste mishandeling 'melding hadden kunnen maken van deze zaak. „De artsen hadden in dit geval niet gehinderd mogen worden door hun ambtsgeheim. Ze hadden hun gegevens moeten kunnen depo neren, bij een soort sociale raads man". Uitspraak over veertien dagen. HAZERSWOUDE Vanaf 15 au gustus is het zwembad „De Hazelaar" geopend van 13.00 - 19.00 uur, op zaterdagen van 10.00 - 13.00 uur en op zondagen van 13.00 - 17.00 uur. HAZERSWOUDE Dinsdag 17 au gustus om acht uur begint in het Groene Kruisgebouw een kleuter- cursus. De cursus bestaat uit zeven lesavonden. Aanmeldingen bij zr. G. H. Egberts, Radhuisplein telefoon 01728-322. ALPHEN De Alphense politie heeft dinsdag een uur controle ge houden op het gedrag van automo bilisten ten aanzien van de verkeers lichteninstallatie op het kruispunt Prins Bernhardlaan/Willem de Zwij gerlaan/Prinses Irenelaan. In die tijd heeft zij negen automobilisten be keurd, die door het rode licht waren gereden. I.v.m. de Oranjefeesten in Aar- 1 ander veen heeft de politie de vol gende verkeersmaatregelen getroffen. De Kerkvaartsweg en de Jacob van Damstraat zullen voor alle rijver- keer gesloten zijn op woensdag 28 juli van 17.30-19.30 uur en op donder dag 29 juli van 9.00-13.00 uur en van 18.00-19.30 uur. Bovendien zal de Stationsweg donderdag van 19.30- 21.30 zijn afgesloten. B en W zijn voornemens de Sport- laan uit het sportveldencomplex te doen doortrekken naar de weg „De Bijlen". In dat geval zal dit sportge bied uit het centrum langs een kor tere weg bereikbaar zijn dan via de Pres. Kennedyiaan. Om dit doel te bereiken zal de woning met schuur Verlengde Aarkade 20 worden ge sloopt. De bewoner, de heer J. Stap per is bereid te verhuizen naar de onlangs vrijgekomen woning Hoorn 93, met veestalling, erf en land (3550 m2). Deze woning met bijbehoren kan hem tijdelijk van jaar tot jaar worden verpacht voor f 1.500 per jaar. BENTHUIZEN Berichtgeving Benthuizen. Onze correspondent in Benthuizen, de heer J. Leune, is sinds vorige week ook telefonisch te bereiken. Zijn telefoonnummer is 01790—9451. KOUDEKERK -Wedvlucht Postduivenvereniging „Ons Genoe gen" deed mee aan de wedvlucht vanuit St. Ghislain over een afstand van 196 km. Uitslag: Gebr. De Wit: 1 4 7 12 16 17 19 20 24 33 34 35 44 en 45; J. J. v.d. Wal: 2; H. van Vegten en Co.: 3 5 6 10 11 13 18 21 25 29 en 30; Jac. de Jongh: 8 9 23 26 en 43; H. Schellingerhout: 14 22 41; M. Schel lingerhout: 15 27 28; Dr. J. Faber: 31 32 36 en 39; L. A. Smits: 37 40 en 42; A. v.d. Hoven: 38. ALPHEN Ongewenste bezoekers. Ingebroken is im het kantoor van de Batofalbriek aan de Kalkoverweg; alle kantoorruimten werden door zocht en bureaus opengebroken; uit één d!er laden is een doos met ca. f 300 ontvreemd. Na verbreking van een ruit heb ben „ongewenste gasten" zich toe gang verschaft tot de directiekeet van de in aanbouw zijnde rioolwa terzuiveringsinstallatie in Ridderveld. Er werd veel vernield en een transis torradio werd vermist. Twee Alphen se jongens van 14 en 15 jaar werden hiervoor gearresteerd. Na een huise- Vit de VEESSTREEK NIEUWKOOP De eerstkomende raadsvergadering wordt gehouden op dinsdag 17 augustus. HAARLEMMERMEER De spreekuren van de leidsters van de Stichting Gezinsverzorging en Ge zinshulp Haarlemmermeer e.o. zijn nu gecentraliseerd op één adres, te weten Nieuweweg 11, Hoofddorp. De spreekuren zijn nu als volgt: a. voor aanvragen om gezinsverzor ging en gezinshulp van 910.30 uur, tel. 025036304; b. voor aanvragen om hulp bij bejaarden en chronisch zieken van 8.309.30 uur, tel. 02503 7318. NIEUW-VENNEP Door de heer C. Rus, Rijnlanderweg 1153, is aan de gemeente te koop aangeboden de door hem bewoonde woning met grond. B en W achten het van be lang dat de gemeente de eigendom van dit perceel verkrijgt, ten einde een begin te kunnen maken met het verwijderen van bebouwing nabij het kruispunt Rijnlanderweg/ Bennebroekerweg. NIEUW-VENNEP Ter verwe zenlijking van het uitbreidingsplan „Nieuw-Vennep-zuid II" besloot de raad In juni 1966 tot aankoop van een perceel grond gelegen nabij de voormalige spoorbaan te Nieuw- Vennep, eigendom van de heer G. van Stam. Aan dit besluit werd destijds door gedeputeerde staten goedkeuring ont houden, echter uitsluitend op grond van het ontbreken van een vaste geldlening ter financiering van de aankoop. Aangezien de verwerving van het perceel grond ter oppervlakte van 1.14.30 ha nu zeer urgent is gewor den, zijn opnieuw onderhandelingen met de heer Van Stam gevoerd. Deze onderhandelingen hebben er toe geleid dat betrokkene zich bereid heeft verklaard zijn eigendom aan- de gemeente over te dragen voor een verkoopprijs van in totaal f 42.862.50, hetgeen neerkomt op f 3,75 per m2. TER AAR Het Julianacomité in Langeraar heeft de Oranjefeesten voor dit jaar vastgesteld op vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus. Het feest start met een optocht, van' versierde fietsen, wagens en verkledt groepen, 's Avonds wordt een lampionoptocht gehouden. Zaterdagmorgen wordt er gevoetbald tussen het elftal van Ve ronica en een veteranenalftal van Al- tior. ROELOFARENDSVEEN Oefen wedstrijden DOSR. Als voorbereiding op de komende voetbalcompetitie speelt DOSR zondag een oefenwed strijd tegen DSO. Zondag 22 en 29 augustus wordt deelgenomen aan toernooien bij respectievelijk Limvio in Baarn en HRVC in Amsterdam. NIEUWVEEN In de raadsver gadering van vrijdag wordt een voorstel gedaan om over te gaan tot het huren van een gedeelte van het herv. verenigingsgebouw 't Anker. Het gedeelte zal worden gebruikt als lokaal voor een klas van de chr. nat. school, die nu is ondergebracht in de consistorie van de geref. kerk. lijke ruzie waipen zij gaan zwalken. De surveiilamcedienst van de poli tie hield ze in de Raadhuisstraat aan, toen opviel dat zij belangstelling tonoden voor een geparkeerde auto. De jongens hadden de radio bij zich en bekenden de diefstal vlot. KOUDEKERK Jeugdvakantie- week Deze zomer wordt voor de elfde maal de Jeugdvakamtieweek georganiseerd en wel van 9-14 aug. Het programma vermeldt ondermeer een damtoernooi, kinderspelen ton- nenrace, steprace, zwemwedstrijden, een dierenkonkours, voetbaltoernooi, filmvoorstellingen, behendighelds- wedsitrijden, volksspelen, verkleed partij (boerenbruiloft), kreatieve stuif-in, viswedstrijd, straattekenen. De commissaris der Koningin zal het startschot geven voor de ton- nenrace. KOUDEKERK Groene Kruis. Het aantal leden van het Groene Kruis bedraagt hier 1060, waarvan er 649 in Koudekerk aan den Rijn wonen en 411 in Hazerswoude. De wijkverpleegster is mej. E. v. Leeu wen. In 1970 werden 45 patiënten verpleegd; hiervoor werden 861 be zoeken afgelegd. Het bestuur bestaat uit: D. Can- negieter, arts. P. Boer, mevr M. M. T. Vreugdenhil-Velthuyzen van Zanten, mej. M. Zuidwijk, A. D. H. Heenk, H. A. Blaauwendraad, A. Hoogoven H. A. Blaauwendraad, A. Hoogeveen en miej. E. M. van Egmond. HAZERSWOUDE Het standaard team van de voetbalvereniging Ha- zerswoudse Boys start zaterdag zijn oefencampagne voor de komende competitie met een wedstrijd tegen DSO in Zoetermeer. De ontmoeting begint om 15.15 uur. Hazerswoudse Boys 2 speelt zater dag om 13.30 uur in Zoetermeer tegen DSO 2. Academische examens DELFT Examenuitslagen TH-Detft: Kandidaats-examens scheepsbouwkundig- Ingenieur: de heren L J ten Hagen (Lis- se): T K Hofstra (Grouw); A dc Jong (Delft); H van der Valk (Delft); T P Win de (Spijkenisse). Kandidaats-examen civtel-lngenleur: de heren J F s Abelman (Den Haag); A P M Adriaans (Oostelbeers)J a Bakker (Delft); P G J Bakker (Delft); J van Ben- degom (Amsterdam)R P Blerema (Us- quert); G P M Blum (Delft); HAL Boonekamp (Nootdorp): G Boswinkel (Ede); a H m Bresser (Gouda): J P Broe ders (Dongen); G M Broer (Arnhem); F A M Buljs (Roodrendaal): J J Bijl (RUs- wtjk); R G Campen (Haarlem); D H Cor- zUius (Amsterdam): T van Doorn (Delft); G J van Eijk (Koekengen): J Gerritsen (Schaesberg)J Glakes (Amsterdam); J M Godefrooij (Delft); a Goedvolk (Spijkenis se); L W H Goldstein (Amsterdam); L E de Graaf (Berg en Dal); W J van Gron del le (Zeist): w B Grundlehner (Delft)T F W Gijzel (Halfweg); J van de Haar (Delft); a W M van der Ham (Den Haag); j C Heemrood (Boskoop); R C Heeren (Eindhoven); J J Hegeman (Dordrecht): H M Hentzen (Delft); a J van der Heijden (Delft); R J M HUdebrand (Breukelen); W L van Hulzen (Delft); J de Jager (Zoeter meer); G C Jansen (Den Haag). Doctoraal examen bouwkundig-Inge nieur: de heren F E Schwelgmann (Delft): L H Simons (Rijswijk); H Slnnema (Pljn- acker)T H J Sleljfer (Delft); H C H M Smulders (Delft); T Stam Cs-Gravendeel); w de Stlghter (Malden); w b M Stolte (Delft); J W Terwei (Delft); E J H Ver spui) (Rotterdam); H A Vos (Delft); M J Voves (Delft); R P Vrlns (Rotterdam); C M Wilson (Delft), met lof. Kandidaats examen bouwkundig-Inge nieur: de dames D ven der Burgh, Alblas- aerdam; L J Viseer, Leeuwarden; C E Zljlstra, Arnhem; de heren R ApeU, Delft; J M Backer, Vlaardingen; G van Beek, 's-Gravenhage; B Beran. Delft; F w M van Bomme.) Boxmeer; A L W J Ca- nolj, Venlo; P L Dauvelller, Leeuwarden: M A M P Davits, Budel; H J Delken. Delft; H Dooijes, Etten-Leur; C A J Dulj- vensteln, Delft; P M Eikhuizen, Ooster hout, H B G Grleplnk, Hengelo; H J H Gruben. Nootdorp; A W van Hattum. Delft; A N M M van Hout, Nijmegen: J J Huls In 't Veld, Schiedam; W Hulsbergen, Utrecht; E Kasanmoentallb, Hoogvliet; P van Keulen. Delft; C Kok, Barendrecht; N G Krul, Delft; J M Kwak. Rotterdam; P J van der Leeuw, Rotterdam; F Ltn- nert. Amsterdam; H G P M Lljnkamp, Heerlen: E R C Matthew. Delft; R G Metselaar, Rijswijk; K Mctz, Zaltbommel: F Mol. Delft; L P Oomen, Delft; J F M Rozemeijer, Delft; P J Rijnaarts, Delft; N C G M van de Rijt, Delft: D C P Schenk. Naaiden: T A J L Schilderman, Neede; H M Schuurman, Delft: A C W Sip, 's-Gra venhage; Tan Houw Tjlang. 's-Gravenha ge; A w Tsai-Meu-Chong, Rotterdam: L C in 't Veld, Vlaardingen; J G H Verbeek. Amsterdam: B Vermeljden. Rotterdam; H J J Vink, Delft: T J Vlaanderen, Amster dam. F W van Voorden, Gorlnohem; H A Vos. Delft; R P Vrlns. Rotterdam; R F w de Waal, utrecht; B Wellerdieck. Amster dam j m Westra, Scheveningen; P R F Doctoraal examen scheepbouwkundlg- ingenieur: de heren R W Bos. Delft; I J Bouma, Vlaardingen; J J C M van Door- emalen, CastrlcumB J Groeneveld, Delft: J N de Jong. vlaardingen: A Koops, Heteren; W F V Vrlsou van Eek. Delft. Doctoraal examen vUegtuigbouwlcundtg- lngenleur: de heren K Bakker Bodegra ven: W H M van Dreumel. Voorburg; A H Koch. Amsterdam: C M de Lezenne Coulander, Rotterdam; L C Metselaar. Delft; T Zandbergen. Delft. Doctoraal examen bouwkundig-inge nieur: mej. H J Barendrecht. Rotterdam: mevr. E J Groosman-van den Brandhof. Maasland: M E de Boer. Warmond: mej. G G A Maaskamp. Delft; mej. R J Steen- aarrt. Delft: de Heren G A Abbad, Delft; met lof, G P Bachman, Rotterdam: P R Baert, Papendrecht; P L Bakker, Delft; J Beyer, Delft; met lof, R Blegman, Scheve ningen, M Brasem, Scheveningen; M Bra sem, 's Gravenhage: O Das, Delft: H Dek ker, Delft; J A Dortmond, Apeldoorn; H W Droog. Delft: mevr. M S Rlncker- Kverts. Rotterdam; F P G M Gielens. Hel den; J c Goedman. Middelburg,; W J A Hermans, Zoetermeer: F Q J L Hoebens. de Urne: N van der Horst, Delft; H H Jager. Augustlnusga; N V de Jesus Pais, Delft: H W Keus, Delft; met lof A Kooll- man, Slikkerveer: A Leene. Groningen; V Ligtelijn. Rotterdam; J G M van der Lin den. Soest met lof. G w f Lotgering. Rotterdam met lof. A Lugard, Delft; A J Lutmcrs. Delft; B T F Markslag, Alphen aan de Rijn; E R C Matthew, Delft; met lof w j m Meljknecht, Nijmegen; G k Notenboom. Wolfheze: C Paans, Delft; J F M Rozemetjer, Delft; F Schaasberg, Zoetermeer; P M C Scheers. Delft: R sehmohl, Zoetermeer; J A J Schrijver, Rooterdam. Kandidaats examen civiel-lngenieur: de heren: H L Jansen. Kortenhoef; H Johan nes. Naaldwijk; H Jonkman, Rotterdam; G Jousma. Haüum: J W Klcft, Den Hel der: G Kooljman, Delft; L W A Koppen- rade. Zwolle; J Llem Thian Hok. Delft; W A p Llncewicz, Lelden; F Lous. Westka- pelle; c Maas. Delft; W J A van Mlerio, Arnhem; T Mulder. Heemskerk; G J M Nijman, Alkmaar; G P M van Oljen. Her ten: J j m Paumen. Delft; J b Pon te. Dordrecht: p j van den Raadt, Haarlem; K W Radder, Soestdijlc; R J W M van Rooden. Delft; A Roos. Scheveningen; J B C m Roskam. Delft; E O E van Rotter dam. Ede: P N G C Schakels Gravenhage; M J Segaar. Haarlem; F J Stmonis, Delft; P G F Sliggers. Heemstede: H Stefels, Heemstede; A W Torna. Breda; J van T Verlaat. Hardlnxveld-Glessendam; L W van de Vlekkert, Deventer; J Vogelaar. Utrecht; M van der Voorden, Vlaardin gen: I. W J M van de Vrande. Delft; P A Delft De'"; P M Weerdest«,ln' HAZERSWOUDE Geboren: Alexanddra Maria Clasina, d v H A Kooter en Cl M E van der Geest; Maria Adriana Helene, d v J Snel en G van Zoom eren. Huwelijksaangiften: C J de Jong, 28 jaar en A C M Kaptein, 26 jaar. Huwelijken: M van der Haven, 23 jaar en I M Houwers. 23 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7