Volksdansfestival in Leiden Lisse doet mee met NCRV-Zeskamp Lakenhal toont openbaar vervoer Kindercorso Rijnsburg met honderdvijftig deelnemers AGENDA Oosteuropese dansen de laatste jaren favoriet Rijke klank NOORDWIJK AAN ZEE BEZORGER te NOORDWIJK Vensters langs de Rijn Commissaris in Koudekerk Piet is (nog) ziek Twee Spartanen in jeugdploeg NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 LEIDEN In de eerste week van augustus houdt de Nederlandse Volksdansvereniging (NEVO) haar achtste Internationale Volksdans festival. Volksdansgroepen uit een aantal landen binnen en buiten Europa, waarvan de NE VO de dansen in haar eigen pro gramma reeds heeft opgenomen, worden uitgenodigd om één of twee weken gast te zün bij aan gesloten NEVO-groepen in den lande. Bij zo'n internationaal volksdansfestival is er dan ruim schoots gelegenheid tot wederzijds aanleren van dansen en stijlen, terwijl openbare demonstraties de o belangstelling van het publiek voor de deelnemende landen trachten te stimuleren. Het hoogtepunt vormt de samen komst van alle deelnemende bui tenlandse groepen en de Neder landse dansers, gedurende 3 dagen, die, evenals in 1967 en 1969. weer plaats vindt in Leiden, namelijk op 6, 7 en 8 augustus. Dankzij de me dewerking en steun van de ge meente Leiden en van de VW te Leiden, is er een driedaagse mani festatie in de Groenoordhal. Er zal een groot aantal activiteiten zijn, variërend van officiële optre dens, gezamenlijk dansen van Ne derlanders en buitenlanders en tot het geven van danslessen door ver schillende dansleiders aan de deel nemers. Voorts zal ruime aandacht worden geschonken aan mime. abstract poppentheater, films en volkszang, m.m.v. o.a. Marie Cécile Moerdijk en Cobi Schreijer. LISSE Lisse zat meedoen met de volgende NCRV-zeskamp. Dit werd gisteravond, besloten tijdens een ver gadering met vrijwel alle sportvereni gingen. De nieuwe serie begint op 9 oktober in de sporthal in Rotterdam. Op 6 november vindt het evene ment plaats vanuit de Martinihal in Zomerfeesten in Leiderdorp LEIDERDORP Deze maand zijn er weer zomerfeesten in Leiderdorp, georganiseerd door de Oranjevereni ging. Programma: 11 t.m. 14 augustus: Kermis aan de Ockenrode. 12 augustus 20.00 uur: Bingo-avond in het Dorpshuis. 13 augustus 20 uur: Grote klaver- jaswedstrijd in het Dorpshuis. 14 augustus, 9.30 uur: Polstok- springen en 11.00 uur Boegsprietlo pen. beide over de Tollenaersingel 11.00 uur: Korfbaltoernooi door Ve- locitas op het korfbalveld a. d. Hoog- madeseweg; 14.00 uur: Natuurnt (zonder wedstrijdelement) voor perso nenauto's. 15.00 uur: Puzzelwandel tocht voor jong en oud door Leider dorp. 15.30 uur: Voetbalwedstrijd RCL IRijnsb. Boys I op het sport terrein aan de Hoogmadeseweg. 17.00 uur: Judo-demonstraties door Sport school Van Houdt; 20.00 uur: Avond feest op het kermisterrein aan de Ockenrode. Groningen en in december is de Groenoordhal in Leiden weer aan de beurt. Lisse zal zes dames en tien he ren leveren. Wethouder P. van Leeu wen liet namens het gemeentebestuur weten dat een beginbedrag van f 3500 beschikbaar wordt gesteld. De mid- dénstandsvereniging en de harddra verijvereniging „Lisse en Omstreken" zegden financiële steun toe. De algehele leiding is in handen ge steld van de heer J. F. Snik. Hij is benoemd tot voorzitter van de coör dinatiecommissie. LEIDEN De Culturele Raad van mening dat de Rembrandtprijzen gewestelijk zouden moeten worden toegekend en het karakter zouden moeten krijgen van stimuleringsprij- zen. De raad pleit dan ook voor in gaande 1971 het verlenen van 3- jaarlijkse Rembrandt-(stiimulerings)- prijzen en voor het koppelen van de toekenning van de prijzen aan die 3- jaairlijkse inzendingstentooinstelling van die gemeente Leidien. B. en w. zijn van oordeel, dat er alle aanleiding is het advies van de raad op te volgen. Tevens kunnen b. en w. zich verenigen met het voor stel van de raad om voor 1971 twee Rembrandt-prijzen beschikbaar te stellen, elk f 4500. Met die voorbereiding van de in zendingstentoonstelling 1971.'die van 23 september t.m. 30 oktober a.s. weer in de Lakenhal plaats vindt, is reeds een begin gemaakt. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Gerrit, z v J H Bauer en J Huussen; Sabine Anna Maria, d v T M M Kloek en M JE Bakker: Jorin, z v J F S van Blijswijk en K J Sikkema; Patrick Anton Egbert, z v A B van Hove en J Willems; Yvonne, d v D Faas en W M Wagemans; Richard, z v A Heijns en J M C Karremans; Gijs- brecht willem Bronneger, z v H F A M Walenkamp en Y M Hofstede; Mira, d v K H van Leeuwen en B Kunz; Daphne Margaretha, d v P I M van Leeuwen en J E M van Bel len; Richard Cornelis, z v C A W Citteur en F B T Keilerhuis; Eg- bertus Hendricus, z v G J van Galen en B Schoneveld; Jacco, z v C A Baars en J J Pijl; Erik, z v A van der Marei en J Oostendorp; Mai&kel Hendrik, z v H W van Doorn en R J de la Bella. Overleden: C J Huissoon, 15 jan 1910, echtgen. van J Schaal je; M H B Teeuwen. 6 mei 1889, vrouw; F Re kelhof, 14 mei 1894, weduwe van A Berk; C J Buchly, 20 apr 1913, echtgen van M Los; E M Steijvers, 11 mei 1932, echtgen van A G H Knippenberg; J Muller, 24 dec 1893 man; J R H Brisson, 4 jun 1945, man; M A Lambooy, 2 mrt 1884, echtgen. van D J Oosterbaan; J F Metsch, 24 jan 1898, vrouw; P C van Vliet, 14 okt 1890, man; C de Groot, 18 sept 1943, man; A Vonk, 20 febr. 1901, man; P W Teffer, 14 jul 1894, vrouw; E Koster, 23 jul 1936, vrouw; J van Rijn, 20 aug 1933, man; J Mulder, 5 jan 1900, man; J M C Janssen, 24 mei 1894, weduwe van J G Timmer mans; G W van Denzen, 6 sept 1891. man; J J M van der Veek, 27 juli 1956, dochter. KATWIJK AAN ZEE Feike Asma had voor zijn concert, be halve Bach, Franck en nog wat kleingoed, drie werken van Ne derlandse componisten gekozen. Het eerste was de overbekende Toccata over psalm 146 van-zijn leermeester Jan Zwart, speels- feestelijke muziek, die het nog altijd doet. Men kon er ook zeker van zijn, dat Asma deze, uit het hoofd gespeelde Toccata, geheel in de stijl van de meester voor droeg. In Bachs Vorspiele over „Er barm', dich mein" en (vooral) „Herr Christ, der einig' Gottes Sohn" was de concertgever om zijn beheerste, glasheldere spel ronduit te bewonderen. Méér dan in de Dorische Toccata, waar van hij de struktuur niet zo open en in alle détals scherp herken baar voorstelde. Francks Fantaisie in A-groot kreeg een kleurige fantasierijke vertolking, afwisselend, mét toe passing van zwellingen en tremo lo's, volkomen natuurgerouw. En toch duurden die twaalf minuten te lang. Maar dat lag niet aan Asma. Het kleingoed was van Antonio Vivaldi (een siciliano), de Span jaard Antonio Solér (een opge togen Fanfare) en Padre Giam- battista Martini (een ragfijne, zoetgevooisde Gavotte), waarin de speler de rijke mogelijkheden van het orgel met veel smaak be nutte. Het grootst vond ik hem echter in twee Nederlandse composities, die in geen enkel opzicht voor Franck onderdoen. Eerst de, pas in 1970 door de nu 75-jarige Ma- rius Monnikendam gecomponeer de Ilde Toccata, een nieuw werk met prachtig lijnenspel en vele verrassende effecten, een stuk werk, dat getuigt van een mee- geëvolueerde, nog jeugdige geest en, als finale de Passacaglia. ko raal en fuga op „Wie maar de goede God laat zorgen" van wij len de Arnhemse orgelmeester Cornelis de Wolf (die de onder gang van zyn kostbare instru ment in 1944 niet heeft gezien). Ook de bouw van deze compo sitie, in oude trant geschreven, is zeer knap en nog steeds impo nerend. Asma speelde nauwkeurig, met een rijke klank en stijgende uit drukkingskracht. Johan van Wolfswinkel. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direct een Leuke bijverdienste voor scholier. Geen incasso. Nadere inl. afd. inspeciie Nieuwe Leidse Coyrant, Steenstraat 37. Leiden. Tel. 01710 - 31441. De buitenlandse groepen verblijven één of twee weken in Nederland als gasten van de vereniging; zij worden ondergebracht bij NEVO- A-olksdansgroepen in Arnhem. Den Haag. Amsterdam, ergen, Leeu warden en Vlaardingen. ,,.4ls vertegenwoordigers van een klein land met een beperkt aantal dansen van eigen bodem, hebben wij ons van het begin af aan (1948) op het beoefenen van volksdansen ook van buiten Nederland toege legd". Aldus de NEVO. „Het is daarbij gebleken dat de Nederlan der en met name de jongeren een zeer sterke affiniteit bezitten tot dit „vreemde." dansmateriaal. De sterk groeiende belangstelling, maar tevens het enthousiasme waarmee de dansen worden beoe fend, heeft dit de afgelopen jaren beivezen, en er bovendien toe ge leid dat de volksdans in de sociaal- culturele en recreatieve sector een steeds grotere plaats is gaan inne men'. Steeds meer gaat men zowel in het onderwijs als in b.v. het club- en buurtthuiswerk de waarde van de moderne volksdans als be- ivegings- en expressiemiddel in zien. Waren het aanvankelijk de dansen uit Skandinavië, Engeland, Schot land en Frankrijk, vooral de laats te jaren zijn het de dansen van de Oosteuropese volkeren, die mede door hun grotere motoriek en vaak boeiende muziek vooral de jonge mens bijzonder aantrekken". Om deze dansen zo goed en authen tiek mogelijk te beoefenen, belegt de NEVO regelmatig: cursussen, weekends en dansdagen (vaak met leskrachten uit de lan den); leiderscursussen voor de opleiding tot het diploma volksdansleider- (ster), welk diploma onder auspi ciën van het ministerie wordt ver strekt, duur 2 Va jaar; elementaire cursussen voor jeugd leiders, onderwijzers, enz. De NEVO beschikt over een eigen bibliotheek en vrezorgit de ver koop van literatuur, muziek e.d. Verder verspreidt zij het tijd schrift ..Dansbalans" en het maandelijks bulletin „Nevo- nieuws" speciaal onder de leden van de 61 bij de vereniging aange sloten groepen en de ongeveer 800 individuele leden. Bovendien telt de vereniging 21 organisatieleden (d.w.z. wettelijk erkende organisa ties die de volksdans als nevenacti viteit beoefenen) met een gezamen lijk ledental van plm. 60.000 leden. De vereniging heeft ongeveer 4000 betalende groeps- en individuele leden buiten de organisatieleden en wordt gesubsidieerd door het mi nisterie van CRM. LEIDEN Op maandag 24 novem ber 1879 kreeg Leiden zijn eerste tram. Als zesde stad in Nederland. Toen vond de officiële ingebruik neming van de paardetram plaats. Twee jaar later werd de stoomtram- lijn door de Bollenstreek geopend, geëxploiteerd door de Noord-Zuid- Hollandsche Stoomtramweg Maat schappij. Men kon toen in twee-en- een-half-uur en zesmaal per dag van Leiden naar Haarlem trammen. Ter gelegenheid van dit 90-jarig be staan van de NZH, de opheffing van de elektrische tram 10 jaar ge leden en het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen is van 7 augustus tot 5 september in de Lakenhal een tentoonstelling te zien met o.a. mo dellen van spoor, tram en bus. De tentoonstelling, die de geschiede nis van het Leidse openbare ver voer vanaf 1881 toont, schenkt te vens aandacht aan de plannen voor de komende tien jaar. Het materiaal voor de tentoonstelling is door particulieren, het gemeente archief en het Spoorwegmuseum te Utrecht afgestaan. Morgenmiddag zal een lokomotief van zes ton over de muur van de bin nenplaats worden gehesen. De lo komotief staat daar tijdens de ten toonstelling. Voor de trekschuiten is er een spe ciale hoek gereserveerd. Leiden was vroeger door zijn waterrijke binnenstad en omgeving, afhan kelijk van deze vorm van vervoer en vervulde met z'n stoom- en zeilschepen, een belangrijke streek- functie. Ook het spoor krijgt de aandacht. Reeds in 1864 zag men het belang van een spoorweg in die in grote lijnen overeenkomt met de nu voor gestelde Schiphollijn. De tegenwer king van een minister betekende dat dit plan niet werd uitgevoerd. De tentoonstelling, onder leiding van mej. drs. I. W. L. Moerman, om vat drie zalen. Op de foto: de splitsing in Rijnsburg van het traject Leiden-Noordwijk- Katwijk in het begin van de tram geschiedenis. KOUDEKERK Bij de wijziging van het uitbreidingsplan Dorp Oost in 1961 werd de gedachte geopperd om een gedeelte van de oude be bouwing langs de Rijn aan de Hoo- gewaard te saneren en ter plaatse een groenstrook aan te leggen. Het betrof de panden Hoogewaard 20 tot 30. De bedoeling daarbij was kontakt tot stand te brengen tussen de „nieuwbouw" en de Oude Rijn. In 1963 kon na het slopen van en kele panden worden overgegaan tot de aanleg van het eerste ..venster" Het venster met de daarin geplaatste banken bleek al spoedig in een grote behoefte te voorzien. Nadat het pand Hoogewaard 27 al eerder in het bezit van de ge meente kwam besloot de raad in 1970 tot aankoop van Hoogewaard 28, 29 en 30. De totale aankoopkos- ten van deze 4 panden bedroegen 43.024,35. Op ideze plaats lis onlangs het tweede groenvenster aangelegd. KOUDEKERK Maandag brengt commissaris Klaasesz met zijn echt genote een bezoek aan Koudekerk. Programma: 9.15 uur aankomst ten gemeentehuize. Tijdens de open bare raadsvergadering brengt me vrouw Klaasesz-de Bruyne korte be zoeken aan het atelier van de heer P. K. Francken, Dorpsstraat 56 en het Groene Kruis-gebouw, Dorps straat 50. 9.30 uur aanvang openbare raads vergadering. 10.45 uur officiële ingebruikstelling van het „2e groenvenster" aan de Oude Rijn. 11.30 uur eerstesteenlegging voor 19 bejaarden woningen door mevrouw L. H. A. Klaasesz-de Bruyne. 11.25 uur bezoek aan de anjerkwe kerij H. Lekx. 11.45 uur Korte rondrit door de gemente. 14.00 uur bezoek van de commis saris en mevrouw Klaasesz aan de jeugd vakantieweek. 14.20 uur aankomst op het terrein van de Nederlandse Spanbeton Maat- schapp De eerste paal wordt gesla gen voor het nieuwe kantoorgebouw. 16.00 uur vertrek. Bloembollenbedrijf Onderwater verhuist LISSE Op een terrein aan de Hereweg zal een groot bloembollen exportbedrijf verrijzen van de N.V. J. Onderwater Co. Dit snel groeiende bedrijf heeft een terrein van 7,5 ha gekocht tus sen het bloembollenbedrijf Kooy Co. en de Stalenbrug. Het nu in gebruik zijnde pand in Lisse-Engel is te klein geworden en verouderd. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 5 augustus. Hoog water 1.44 en 14.15 uur, laag water 9.58 en 22.25 uur. RIJNSBURG Morqen zal er weer een kleu rige stoet door Rijnsburg trekken. Als een klein voorproefje op het grootse gebeuren van zater dag, trekt het kindercorso door de straten, on getwijfeld door een grote menigte gadegeslagen. De jongens en meisjes met hun prachtig ver sierde fietsen, steppen en kinderwagens zullen zeker ook nu voor een fraaie en feestelijke attraktie zorgen in het kader van de Rijns- burgse feestweek. Het kindercorso is een van de hoogtepunten. Een van de mensen die zich al jarenlang inspant om er iets moois van te maken is de heer H. van den Berg (41) uit Wassenaar, die destijds via relaties het verzoek kreeg er „iets aan te doen", omdat het kindercorso langzaam maar zeker doodbloedde. Vroeger deden de ouders het zelf, maar steeds meer kregen de kinderen te horen dat de ouders geen tijd, hadden om de fietsen te versieren. Er kwam toen een comité dat probeerde het corso nieuw leven in te blazen. Nu is het zo dat wij met ongeveer zes beroepskrachten en verder een stuk of tien amateurs het binden op ons nemen. Er is een kleine vergoeding, maar dat is te verwaarlozen. Het gaat ons in de eerste plaats om de kinderen en omdat wij het zelf zo leuk vindenAls het om geld moest, dan zou er niets van terechtkomen. De kinderen betalen zeven- eneenhalve gulden en daar moet alles nog van gekocht worden, uitgezonderd de gladiolen. De gladiolen krijgen wij voor niets. Het zijn exclusieve soorten die nog niet in de handel zijn en ook niet voor handelsdoeleinden mogen worden gebruikt. Ik heb horen zeggen dat wij dit keer over zestig soorten kunnen beschik ken". aldus de heer Van den Berg. Het kindercorso had zo'n jaar of tien geleden ongeveer zestig deelnemers; nu zijn het er rond de honderdvijftig. ..Het versieren van de fietsen berust vrijwel geheel op improvisatie. Wel proberen wij er een zekere eenheid in te brengen. Per fiets gébruiken wij gemiddeld zestig bloemen. Hoewel die gla diolen de hoofdzaak vormen, worden er toch ook nog wel andere bloemen gebruikt", zegt de heer Van den Berg. Men staat voor niets. Van alles wordt onder nomen om het kinder corso zo aantrekkelijk en origineel mogelijk voor de dag te laten komen. Dairom ook toog men maandagavond op pad om bijvoorbeeld zuring en ander in het wild groeiende planten op te scharrelen. Men pas seerde een veld met in bloei staande uien en natuurlijk werd toestemming verkregen die bloemen (gratis) te plukken ten behoeve van hei corso. Vanmiddag om een uur of twee zou men be ginnen met het bindwerk. Zoals gezegd, worden de gladiolen voor niets beschikbaar gesteld. Toch moet er nog veel worden gekocht, zoals mos, ijzer draad en andere benodigdheden. Van daar dat er voor de binders niet veel overblijft. Men heeft het er echter best voor over. Morgen is het zover dat de ongetwijfeld vele honderden toeschouwers de eindresultaten zullen bewon deren. HENK KAM1ES Aanvankelijk zijn er nog plannen geweest om bij dit venster ecp grote volière te bouwen; hiervan moest evenwel in verband met de précaire financiële positie van de gemeent worden afgezien. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de panden tussen beide vensters ook aan te kopen en te slopen zodat één langgerekte groenstrook ontstaat. Haringaftlag Katwijk KATWIJK Piet Schaap van de haringafslag in Katwijk aan Zee is al geruime tijd ziek. Hij wordt ver vangen door zijn echtgenote. Zij heeft het de afgelopen weken dan ook bij zonder druk gehad. Ni!et alleen moest zij op de telefoon letten en die ande re „klusjes opknappen", maar ook zorgde zij nog voor de koffie, iets wat zij overigens al jaren doet. „Gelukkig is het deze week een beetje rustiger geworden", aldus me vrouw Schaap. Overigens kijken vrienden en be kenden van Piet Schaap er niet ver wonderd van op dat hij het bed moet houden. Sinds de eerste haring aan wal kwam. enkele maanden ge leden was het meer dan eens dag en nacht hard werken. Het kwam zelfs voor dat Schaap m één etmaal nau welijks aan een uurtje slaap toe kwam. LISSE Mieke van Doorn en Ad van der Poel van de atletiekvereni ging De Spartaan zijn uitgenodigd om op 14 en 15 augustus deel te ne men aan de jeugdinterland België Nederland in het Fallon-stadion van White Star AC in Brussel. V-an Doorn en Van dfer Poel komen respectievelijk uit op de onderdelen vijf- en tienkamp. Gemeentegids Katwijk KATWIJK De gemeente werkt aan een gemeentegids. Deze zal een uitgebreide informatiebron zyn ten behoeve van de inwoners. Het ligt in de bedoeling de gids huis aan huis te verspreiden en aan nieuwe in woners gratis ter beschikking te stellen. Vermoedelijk zal de gids medio september gereed zjjn. Paul Keres sterk op seance in Cleijn Duin KATWIJK AAN ZEE Paul Keres, de bekende Russische schaak grootmeester, heeft op een simul taanseance in de kleine zaal van sporthal „Cleün Duijn" een score van 95 behaald. De seance, georganiseerd door de Katwijkse schaakvereniging, duurde tamelijk lang. Pas* na twaalf uur werden de laatste uitslagen bekend. Keres, die op veertig borden streed, won 36 partijen. Slechts viermaal moest de grootmeester genoegen ne men met remise. De heren E: A. van Galen en H. Binnendijk, beiden lid van de schaak club Katwijk, en een tweetal Duitse badgasten dwongen Paul Keres een puntenverdeling af. Dokter Van Nes Sassenheim legt praktijk neer Sassenheim Dokter J. M. van Nes. ruim 27 jaar huis arts in onze gemeente, heeft zijn praktijk neergelegd en overgedaan aan dr H. Moer man, afkom stig uit R'dam die na het vol tooien van z'n medische stu die te Leiden en R'dam, en kele jaren als waarnemer heeft dienst gedaan o.a. te Oude Wetering. Dokter Van Nes, die te Sassenheim blijft wonen, is een geziene persoonlijkheid. Hoe hy werd gewaardeerd bleek wel uit de wyze waarop enkele jaren ge leden z'n 25-jarig jubileum werd ge vierd. Op zaterdag 14 aug. kan men in „Ontmoeting" van dokter en mevr. Van Nes afscheid nemen tussen 10.30 en 12.30 uur. Dinsdag 3 augustus RIJNSBURG: Immanuelkerk, 8 u.: chr. mannenkoor uit Bodegraven en Dirk Schoneveld. orgel. KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk. Voorstraat. 8 u.: orgelconcert Feike As ma. Stadhuis. 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 4 augustus KATWIJK AAN ZEE: Oude Kerk. 8.30 u.: samenzang. NOORDWIJK AAN ZEE: Hervormde Kerk. 8.30 u.: samenzang, Jos Admiral, organist: C Hoek, piston en harmonie Crescendo. Steenschuur 1, 5-7 u.: voorlichting so ciale wetgeving. Stadhuis. 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 5 augustus RIJNSBURG: 10 u.: kindercorso. KATWIJK AAN ZEE: 8.15 u. nam.: grote lampionoptocht. Vrijdag 6 augustus RIJNSBURG Flora. 18-23 U.: bezlchti- 8 Groenoordhal. 8.15 u.: volksdansfes tival. Zaterdag 7 augustus RIJNSBURG: 1 uur: bloemencorso. 8.30 u. n.m. taptoe (omgeving Wllhelmina- school en raadhuis). RIJNSBURG Flora. 9-12 u.: bezichtiging °°Gro'enoordhal. gala-avondvoorstelling volksdansfestival. Vijf-meihal: avondvoorstelling Roe- Route corso Zaterdag 7 augustus 13.00 uur Rijnsburg: Rijnsburgerweg. oegstgcesterweg. Brouwerstraat, Noord- einde. Pctr. v. saxenstraat. Evertsen- straat Trompstraat. De Ruyterstraat, Ka naalstraat, Katwijkerweg. Langevaart Sandtlaan. Herenweg. Kerkstraat, Vliet N.Z.. Koestraatbrug. Vliet Z.Z.. Smid- struat, Oegstgeesterweg, Rljnsburgerweg. 13.53 uur Oegstgecst: Rijnsburgerweg, Rijnzichtweg, Leidse Buurt, Geverestraat. Leidsestraatweg. In Leiden: Rijnsburger weg. Stationsplein, Stationsweg, Steen- straat, Blauwoortsbrug, Haarlemmer straat. Pelikaanstraat, Hooigracht, Hoge- woerd, Breestraat, Noordclnde. Rcm- brandstraat, Wlttesingel. Zoeterwoudse Singel. Hoge Rijndijk, Utrechtse Veer. Zijlsingel, Herensingel. Oegstgeesterweg. Pauze In Doelenkazernc van 4-5 uur. 18.00 uur Oegstgeest: Warmonderweg. Langevoort, Wtjttenbachweg, Dorpsstraat. Almondeweg. 18.30 uur Rijnsburg: Oegstgeesterweg. Korte Brouweretraat. Vliet NZ, Dubbele Buurt. L3ngevaart. Sandtlaan, Oegstgees terweg, Oranjelaan. Terrein veiling Flora, alwaar de stoet onfcjonden zal worden. Zondag 8 augustus meense groep volksdansfestival. FILMS STUDIO (Steenstraat 39), „Samen uit, samen thuis", a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 zondag 2.30, 4.345, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend, beh. zon om 10.30 uur „Sjors en Sjimmle". LIDO Steenstraat 39), „Lawman 14 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. CAMERA (Hogewoerd 49-51), „Jungle Book", dag. 2.30 uur. Zo 2. 4.15 uur; ..Kei lies Heroes". 14 jaar. dag. enjo 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: „Het Slot Der Verloren Vrouwen", vrijdag en zaterdag 23.30 uur. LUXOR (Stationsweg 19). „The Great Race", a.l.. dag. en zo 2.30 en 8 uur. TRIANON (Breestraat 31). „Een Haar ln mijn soep" 14 jr„ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo 2.30 4.4S. 7 en 9.15 uur. REX: ..Bellestarr". 14 Jr.. dag. 2.30. 7 cn 9.15 uur. Zondag eveneens 4.45 uur. Nachtvoorstelling: „Django, de mgn zon der genade". 18 jr. Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. NIEUWE FILMS CAMERA De gendarme op drift, a,l.,d ag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zon dags ook 4.45 uur. Al Capone. 18 jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO Raid on Rommel, 14 jaar. dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur, zondags ook LUXOR Zoetwater matrozen, dag. 2.30 uur. zondags ook 4.45 uur. De bloedskelder. 18 jaar, dag. 8.00 uur. REX De taxichauffeur, a.l.. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. Het naakte vlees. 18 jaar. vr en za 23.30 uur. STUDIO samen uit. samen thuis, a.l.. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zon dags ook 4.45 uur. Sjors en Sjlmmie en de toverring, a.l.. dag., beh. zondags. 10.30 uur. TRIANON - MASH, 18 Jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 Apotheken Na vrijdag 30 Juli vanaf 17.30 uur: Zuiderapotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheken Voorschoten en Leiderdorp gesloten. Apotheek Oegst gecst geopend. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3