Klein ongerief in Apollo-15 (-commentaar Scherpe televisiebeelden uit stille Apollo-15 Afontuur in 7li>ignon Steeds meer seliepen wachten op koper in Amsterdamse haven Eerste grapje moet nog vallen Tennis op TV 9 DON'DER DAG 29 JULI 1971 19 I HOUSTON (UPI, Reuter, AP) Kleine ongerieven begeleid- ai gisteren David Scott, James win en Alfred Worden op wat irder de rustigste dag van hun |is naar de maan was. iij een technische inspectie van de anlander gisternacht bleek het is voor de wijzerplaat van de hoog- leter te zijn versplinterd. De ver ging van een paar instrumenten- ïelen in het commandoschip En- ivor is uitgevallen. En vlak voor controle van de maanlander daal- plotseling de spanning in een deel 1 de elektriciteitsvoorziening van Apollo. Normaal Jat laatste probleem loste zichzelf en later weer op: zonder dat ie- nd iets deed werd de toestand er normaal. Niemand weet dus wat precies gebeurde en dat betekent PZAG EN ORDE 1Naarmate je langer televisie hebt, laag je je bij het zien van opzienba- Inde produkties hoe langer hoe min- af hoe de makers het hebben innen maken: hoe was die man in iat dat en dat te filmen of die en uitspraak vast te leggen, of ook: is hij erin geslaagd toestemming i krijgen het opgenomen materiaal ty/c uit te zenden. TV-flim Gezag en Orde" van Amerikaan Frederic Wiseman, uit- onden door de KRO, riep bij ons die oude vragen weer wakker, iral de laatste, want het materiaal rzamelen moet niet het lastigste rwei voor Wiseman zijn geweest. Maar hoe krijg je de toestemming n een politiecorps als dat van Kan- s City om alle operaties mee te ma li en hoe krijg je daarna toestem- ng om het zaakje uit te zenden? ant er zaten toch weinig vleiende igmenten m voor de politie. Een negerjongen werd nogal hard- \ndig tegen een auto aangedrukt, vrouw werd bij arrestatie half wurgd, we hoorden een agent zeg- n: „Als je dat met mijn auto deed, loot ik je neer". Afgezien daarvan oet het ook voor de betrokken in- yners tyan Kansas City geen prettig ze zijn geweest dat ze in die en die uatie op het scherm zouden ver- tnjnen. De vraag hoe dat in Amerika ligt, niet zo relevant, maar je denkt nu n,maal onwillekeurig: Zou zo'n pro- amma hier ook kunnen worden'ge kt? We denken van niet, want fgezien van alle andere argumenten Nederland een klein land, waar dereen iedereen kent. De waarde van de documentaire los van dit alles, boven alle tijfel. Je behoeft alleen maar te •nken aan de functie van zo'n pro- amma binnen de tv-werkelijkheid, aarin het politiewezen vanouds in er gepolijste vorm naar buiten ordt gebracht, en de misdaad eigen- Ze ook. Je realiseert je tenminste nog eens lidelijk dat al die series zich een nd van de ellendige werkelijkheid spelen en dat is nog nuttiger dan z wetenschap dat er naast de STER- clame ook een Koning Klant be aat. In Kenmerk zagen we André Truy- ian terug met een reportage uit Zee- ind, dat, na Vlaanderen en Gooiland, langzamerhand zijn derde vader- nd is. Het ging over de Belgisch- ederlandse plannen om een kanaal graioen door het verdronken land an Saaftinge ter bekorting van de heepvaartroute naar Antwerpen Volgens een Belgische deskundige t! het kanaal weinig goeds brengen, cn Nederlandse deskundige zei dat en van de gevolgen zal zijn dat het uile water van Antwerpen bij laag 'iter een stuk verder Nederland zal komen dan nu het geval is, om nog aar te zwijgen van de schade aan et natuurgebiea. De Nederlandse deskundige ir. aurdeeg van de Provinciale Water- laat, wekte niet de indruk enthou- ast te zijn over de plannen, maar ek zich tevens te hebben neergelegd de beslissingen van Brussel en 'n Den Haag. dat het in principe elk moment weer kan gebeuren. Maar de vluchtleiding in Houston doet er niet moeilijk over. De storing in de verlichting is niet hinderlijk. De cabine is als geheel zo goed verlicht dat de meters toch kun nen worden afgelezen. Glassplinters De versplinterde wijzerplaat in de maanlander is wat vervelender. Glas splinters zijn al moeilijk op te ruimen als ze op de vloer liggen, maar als ze gewichtloos door een hele maansloep zweven wordt het zonder meer een karwei. De bemanning heeft splinters ..ge vangen" met plakband, en probeert de laatste te pakken te krijgen in het luchtfilter dat achter de ventilator in 'de maanlander zit. Lek mogelijk Het gevaar van rondzwevende splinters is behalve dat ze de astro nauten kunnen verwonden, dat ze straks na de maanlanding de lucht dichte afsluiting van het luik bedrei gen. Ook in' de koppeling van de maan lander aan het commandoschip (na afloop van het „grondwerk" op de maan zelf) zou een lek kunnen optre den als er glas tussen de pakking zit. Of de hoogtemeter zelf zonder zijn glas nog goed werkt, werd gisteren door de fabrikant onderzocht. Het in strument had twee glaasjes, met daartussen heliumgas op een druk van één atmosfeer. Geen bescherming Die bescherming is nu dus weg, de meter is blootgesteld aan zuurstofgas bij éénderde atmosfeer (de ademha- lingslucht van de astronauten) en als het luik van de maanlander opengaat grenst de meter aan het luchtledige. Als hij daar niet tegen zou kunnen maar men verwacht van wel kan hij desnoods gemist worden. Prins Charles op weg naar het vlieg tuig voor zijn eerste parachutesprong van 1200 voet hoogte boven het Engelse Kanaal. Het valschermsprin- gen is een onderdeel van de opleiding die de kroonprins krijgt bij de En gelse luchtmacht. AMSTERDAM Een toene mend aantal schepen, bestemd voor verkoop, vindt ligplaats in de haven van Amsterdam. Zo ligt in het oostelijk havenbekken momenteel een zestal schepen te wachten op een koper en het ziet ernaar uit, dat het hierbij niet zal blijven. Aan de Oostelijke Handelskade vinden thans drie schepen van de Kon. Nedlloyd, één van de werk maatschappijen van de Ned. Scheep vaart Unie, tijdelijk een onderkomen. Het zijn de „Dahomeykust" (van de vroegere VNS), de „Overijsel" (van de voormalige Rott. Lloyd) en de „Rotti" (eertijds Stoomvaart Mij. Ne derland). Naar verwachting zal daar binnenkort nog de „Rondo" bijkomen. RATIONALISATIE Genoemde schepen zijn, zoals dat heet, tijdelijk uit de vaart genomen. De bedoeling is echter de schepen van de vlootsterkte af te voeren en wel door ze geleidelijk aan te verko pen. Contacten met eventuele kopers zijn evenwel nog niet gelegd, aldus een woordvoerder van de NSU. Achtergrond van de voorgenomen verkoop van deze schepen is in de eerste plaats de rationalisatie van de diensten van de Kon. NedLloyd. Hierdoor is het mogelijk geworden deze diensten met minder schepen dan tot dusverre uit te voeren. TE DUUR Voorts speelt dan ook nog een rol, dat een aantal van deze schepen (door een te hoog olieverbruik) te duur in exploitatie is geworden. Dit betreft in het bijzonder de „Overijsel", de „Rotti" en de „Ron do", die alle uit 1946 dateren. De voorgenomen verkoop van de „Daho meykust" (van 1959) is een gevolg van het feit, dat dit betrekkelijk klei ne schip niet meer in het ver voerspatroon past. HOUSTON (UPI, Reuter) De belofte van de technici is waar gemaakt: de televisiebeelden uit de Apollo 15 waren beter dan alles wat tot nog toe uit de ruimte werd uitgezonden. Dat bleek bij de drie kwartier durende uitzending van de technische controles in de maanlander. De kleinste lettertjes op de instrumentenpanelen waren op de beeldschermen in Houston te lezen. Daar had in eerste instantie maar een heel beperkt gezelschap plezier van, want de grote Amerikaanse tele visienetten namen de uitzending (om half acht 's avonds plaatselijke tijd) niet direct over. Ook de familieleden van de astronauten misten daardoor de „live" uitzending, want zij waren er niet voor naar het ruimtecentrum gekomen. TV-toestel geleend Mevrouw Irwin heeft trouwens gis teren voor de gelegenheid een tv-toe- stel geleend want het gezin heeft er zelf geen. James Irwin vindt dat zijn kinderen wel leukere dingen kunnen doen dan naar de beeldbuis kijken. Veel heeft het Amerikaanse publiek niet gemist, want tijdens de hele uit zending beperkten Scott en Irwin hun spaarzame commentaar weer he lemaal tot de strikt technische details die alleen de vluchtleiding op hun juiste waarde weet te waarderen. Op het eerste grapje zitten de ver zamelde journalisten in Houston nog steeds te wachten. Geen grapje Scott kwam even in de buurt van zo'n doorbraak toen hij bij een beeld van een stel wijzerplaten zei: „Wat zijn dat toch mooie dingetjes." „Nou", viel Irwin in, „roze, en blauw. Jam- ftier dat ze niet goed werken." Vanavond om vijf over negen zal de ruimtecombinatie zich door het ontsteken van de hoofdmotor in een baan om de maan werken, nadat om vijf over vier een laatste koerscorrec tie is aangebracht. Voor het bedienen van de hoofdmo tor zonder getfruik te maken van de kapotte schakelaar is gisteren een procedure afgesproken, die naar men verwacht geen moeilijkheden zal ge ven. om geholpen door de boordcompu ter zijn landingsgebied aan de voet van de Apennijnen op de maan te bereiken. De Falcon zal dan ook onder een aanzienlijk steilefe hoek moeten da len dan bij de Apollo-vluchten tot nog toe gebruikelijk was. Maar in de trainer op Kaap Kennedy heeft hij die moeilijke landing tot in den treu- re gerepeteerd. Niet alleen schepen onder Neder landse vlag liggen echter op het mo ment onder de kap in de Amsterdam se haven. Ook drie bejaarde Engelse vracht/passagiersschepen wachten in de hoofdstedelijke haven op een nieuwe werkgever, of wellicht op de sloper. Het zijn de City of Exeter, de „City of Durban" en de „City of York". Al deze schepen meten 13.500 brt. en zijn eigendom van de Londense rederij Ellerman Bucknal. De sche pen zijn met lading naar de Amster damse haven gekomen en na lossing aldaar gebleven. Zij worden verkocht omdat zij niet meer zouden voldoen aan de internationale brandveilig heidsvoorschriften. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM De AVRO-televi- sie zal rond het komende weekeinde aandacht besteden aan de Internatio nale Tenniskampioenschappen die op de banen van het "Melkhuisje in Hil versum worden georganiseerd. Vrijdag aanstaande zullen zowel om half acht als om tien voor half negen (Nederland 2) wedstrijden en nabeschouwingen worden uitgezon den. Zaterdag om vier uur (Neder land 1) is er een rechtstreekse repor tage van de halve finales en finales. Het verslag wordt 's avonds om vijf over zeven voortgezet. Zondagmiddag om twaalf uur worden de reportages van de finales voortgezet. De pro gramma's worden gepresenteerd en van commentaar voorzien door Wil lem Duys. Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV 19.00 uur NCRV-Kinderkoor 19.15 uur Muziek van het Leger des Heils 19.35 uur Ontvoerd, radiospel 2100 uur Muziek, Apollo, muziek 21.50 uur Orgelconcert 22.50 uur Vakantietoeslag, toeristi sche rubriek 23.15 uür Licht muziekprogramma HILVERSUM II AVRO 19.35 uur (IKOR) Avondgebed uit de Bergkerk te Amersfoort 20.05 uur Orkesten Triptiek 21.30 uur Remise, hoorspel 22 55 uur Nieuwe chansons 23.20 uur Beroemde soloconcerten Vanavond te zien NEDERLAND I VPRO 19.05 uur VPRO-Campus, gevarieerd programma 20.21 uur VPRO-Campus, vervolg NEDERLAND II TROS 19.05 uur (NOS) Van gewest tot ge west 20.21 uur The bold ones, tv-feuilleton 21.10 uur Beck home, muziekpro gramma 22.00 uur Goud, documentaire MARY STEWART Gekleed, zoals slechts Engelsen in staat zijn zich te kleden voor een subtropisch klimaat - zaten ze met een angstvallig genot aan hun glazen te nippen en te kijken naar hun zeven tienjarige dochter met de soort uitdrukking, die kippen op een boerenerf zouden zetten als ze eensklaps een fla mingo uitbroedden. Ze was inderdaad verrassend, om het zo zacht mogelijk te zeggen. Ze zou knap geweest zijn op een blonde Engelse manier, maar ze had het nodig ge vonden zich te vermommen door haar haren in een glad de dikke massa naar beneden te kammen over één kant van haar gezicht. Achter dat gordijn was één oog zicht baar, dat dank zij blauwe oogschaduw een verrassend verlopen indruk maakte. Helrode nagels, sandalen met spijkerhakken, een gebloemde dirndljurk en een katoe nen vestje. Deze batterij van charmes stond volledig aan ten gerieve van een bepaald iemand. „De man in de hoek..." mompelde Louise. Ik keek in de richting van monsieur Paul Véry, die echter volslagen onverschillig leek te zijn voor de in spanning, {lie te zijnen behoeve werd opgebracht. Er lag een lichte rimpel tussen zijn wenkbrauwen en hij trok met de voet van zijn glas figuren op het tafelblad, alsof dat het enige ter wereld was, dat er toe deed. „Ze verspilt haar tijd, vrees ik," merkte ik op, en alsof hij me verstaan had (wat onmogelijk was) keek de Fransman op, recht in mijn ogen. Hij staarde opzettelijk een paar seconden terug met een koele, taxerènde blik, hief vervolgens, even opzettelijk, zijn glas op en dronk, met zijn ogen nog steeds op mij gericht. Ik keek opzij, staarde strak naar de nek van de dikke Duitser en hoop te maar dat ik geen kleur had gekregen. „Inderdaad verspilt ze haar tijd," zei Louise zachtjes. Ze trok vermaakt haar wenkbrauwén tegen me op. „Hier is magnetischer metaal." „Doe niet zo idioot," zei ik vinnig. „En houd je fantasie in toom. Vergeet niet dat dit de Provence is, en als een vrouw onnozel genoeg is om betrapt te worden terwijl ze naar een man staart,vraagt ze hierom." „Uitstekend," zei Louise rustig. „Enfin, dat is alles wat Madame me heeft verteld. Ik denk dat dat andere groep je Zwitsers zijn - niemand anders behalve Amerikanen zouden zich zo'n weelderige opzichtige auto kunnen per mitteren en gewoon op doorreis. Verder is er als vaste gast alleen een mevrouw Bristol, die öf een weduwe is öf gescheiden. Et voila tous. Zullen we nog iets drinken?" Op dit ogenblik verscheen mevrouw Bristol, zocht moeizaam haar weg tussen de tafeltjes door, om te gaan zitten bij het traliehek, twee tafeltjes van meneer Mars- den af. Ze sloeg een, in ragfijne nylon gehuld, been over het ander, haalde een sigaret te voorschijn, en glimlachte tegen de kelner. Er volgde een soort chaos, die opgelost werd in drie verschillende acties - de dikke Duitser ver sloeg de kelner en meneer Marsden met een kleine hoofdlengte - om haar vuur te geven. Maar meneer Marsden won op punten, omdat de aansteker van de Duitser het niet deed, en Marsden een lucifer had. Ze wierp Speknek een glimlach toe, bestelde bij de kelner iets te drinken, en wierp Marsden over het vlammetje van de lucifer heen een blik toe, waarnaast de vlam vre selijk mat leek. In elk geval las hij nog een hele tijd daarna in een ondersteboven gekeerd boek. Ik had gelijk gehad met die Rattenvanger. „Schuwen", zei Louise, „was bepaald niet het goede woord. Ik neem aan dat dat mevrouw Bristol is." Het lag me op de lippen haar te verbeteren toen de kelner, in een tempo als de winnaar van de Derby, de bestelling bracht. uHet glas voor mevrouw Bristol." Bui gend zette hij het op de tafel en buigend verdween hij. (Wordt vervolgd) Landing En morgen ijs en weder dienen de wordt de landing uitgevoerd. Tegen half vijf 's middags kruipen Scott en Irwin de maanlander Falcon in, om kwart voor zeven maken zij zich los van de Endeavor die daarna door Worden in een hogere baan wordt gebracht. Even over elf ont steekt Irwin zijn landingsmotor en om kwart over elf moet hij op zijn pootjes op de maan staan. Die twaalf minuten durende tocht naar beneden is wel vergeleken met de moeilijkste vliegroute op het bin nenlandse Amerikaanse luchtnet: van San Francisco naar Denver.* Die stad ligt namelijk vlak achter de 3000 meter hoge Rocky Mountains, zodat de piloot rakelings over het ge bergte moet vliegen wil hij genoeg hebben om zijn veel lager gelegen doel te bereiken. Smidje Verholen en de veedieven van Texas Stuurmanskunst Een zelfde stuurmanskunst zal Ja mes Irwin moeten ten toonspreiden RADIO V VN AVO ITELEVISIE Hllvcrsulm I 402 m. NCRV; (1831-18.41 Nieuws) 19.00 NCRV-klnderkoor met Speeigroep. 19.15 (S) Muziek van Het Leger des Hells. 19.30 Op de man af, praatje. 19.35 Ontvoerd!: radiospel 21 00 Mu ziek, Apollo, Muziek: Solisten, «oren en orkesten, afgewisseld met reportages over de Apollo 15 (21 00-21 10 Nationale zwem- kamptoenschappen ln Den Haag) 2150 (S) Haarlemse Or- gelmaand 1971: Kerkorgelcon cert. 22 20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 (S) Lichte grammofoonmuzlek, 22.50 Va kantietoeslag: Informatie over het toerisme. 23.15 (S) Licht muziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II 298 m. AVRO: '8.00 Nieuws: 18 li Radiojour naal en 18.35 Uit welk pro gramma ls dit? 19 30 Nieuws. IKOR: 19.35 Avondgebed AV RO: 20 05 <S) Orkesten Trip tiek: I. Radio Filharmonisch orkest; II. Radio Kameror kest; in Omroep-Orkest 21.30 Remise, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22 40 Mededelingen. 22 45 Ra diojournaal. 22.55 (S) Dichter "IJ de muziek: nieuwe chan sons. 23 20 Beroemde solocon certen. 23.55-24.00 Nieuws. Nederland I. NOS: 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18 50 (K) lde Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal STER: 19 00 (K) Reclame. VPRO: 19.05 (K) VPRO-CAM PUS: gevarieerd programma. STER: 19.55 (K) Reclame; NOS: 20.00 (K) Journaal; STER: 20.15 (K) Reclame). NOS: 22.30-22.35 (K) Journaal Nederland II. NOS; Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19 00 (K) Reclame. de Canadese cineast Norman gaatje: lichte grammofoonmu- McLaren. ziek met reportages en inter- vies (8 00 Nieuws; 8.11 Radio journaal; 8.30-8.33 De groente man). NOS. 9.00 Internationaal Spectrum: klassieke- en mo derne kamermuziek (9.35-9 40 Waterstanrleni AVRO: 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeids vitaminen (11 00-11.02 Nieuws) Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 11.30 (S) Radiokoor van de Nieuws 7.11 Het levende B.R.T. 11.35 Beursberichten, woord. 7.16 (S)Badinerie: klas- NOS: 12 00 Blik op de wereld: sleke en moderne muziek (gr> programma over ontwikke- (7 30 Nieuws; 7.32-7.40 Actuali- Itngshulp 12.30 Voor de land- telten). 8 00 Nieuws. 8.11 Voor bouw NOS: 12.40 Lichte gram- de kinderen. 8.25 Overweging, mofoonmuzlek. 12 50 Recht en 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de huls- slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 18 45 (K) vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek VARA: 13 11 Actualiteiten voor de hulsvrouw). 9.45 Evan- 13.25 (S) Planorecital. 13.35 (S) geile zonder masker, lezing, viool en plano. EO: 14 00 NOS: 10 00 (S) Operamuziek ruimte: gewijde muziek, lezln- (opnKRO: 11.00 Nieuws, gen en een korte overdenking. |H "jHi 15.00 (S) Aspekten van NOS: 19.05 (K) Van gewest tot gewest. 19.50 (K) Tips van het 11.03 Voor de zieken. 11.55 Me- NOS Nationaal bureau voor Toer- dedelingen 12.00 (S) Van de kamermuziek 15.40 Toeris- isme. STER: 10.55 (K)Reclamc. twaalf tot twee. (12.22 Wij van tlsche Informatie. VPRO: 16 00 NOS: 20.00 (K) Journaal, hot land; 12.26 Mededelingen VPRO-Vrlldng: lichte muziek 1 jf t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 met commentaren, reportages. Nieuws; 12.41 Actualiteiten; lntervles enz 16.00 Nieuws; 13.00-13 05 Raden maar..14.00 17.55 Mededelingen. Dood van een non, vervolg- uiivnrcrr. ui cm» m itaqa )irvnr*r>pl /c\ Tanc' IJ SS .c. Hilversum III 240 m. VARA' Verroekprogramma van ope- 9k°? Niesu™ 903 J*™* «ft WO^HfSl^Dlsco 1D°r°lve rin^De Nleuws 10 03 Muziek bij de 18.03 (S) Disco Drive In. De koffie (11 00 Nieuws) t*» oo Belgle-Nederlands. 18 55 <K) IfcCHjbiwtn» opdelHm! ge- Nieuws tiLOS Pers Vers. NOS: De Fabeltjeskrant. 19 00 (K) De Aktua/Sportkom- 13 q,, Nieuws in 03 Jan Cordu- geheimzlnnlge 6'/« Jeugdfeullle- £®s-J?J??r')nieuws- reportages, Wener Show. met o.m Euro- ton. U£ (TO Mfnstaf. feuUle- kornmentaren en ™uz ek^ pees Popparlement. 14.00 ton. (12) 19 40 Mededelingen. ïs.oo NCRV en Bloc. Nieuws. 14.03 De Herman Stok 19 45 Nieuws. 20 10 zoeklicht programma met muzl- Show. met o m Top Tien Ws 2015 (IO Please, sir!, feuilleton Illustratie. 15.00 Nieuws. 15 03 De Eddy Show. i«oo Nieuws, top 30 (17.00 STER: 20.15 (K) Reclame. TROS: 20.21 (K) The Bold Ones, TV-feullleton. 21.10 Beck Home: licht gevarieerd mu ziekprogramma. 22 00 (IC) Au- rum het element Au..., docu mentaire. NOS: 22.20-22.25 (K) Journaal. kale Illustratie. Hilversum II 298 m. AVRO: Becker 20 40 Hanussen. tweede deel. 21.55 (K) Het oog hoort. 7 00 Nieuws 7 11 Öchtendgym- 16 03 - 18 00 het oor ziet, filmportret van nastlek. 7.20 Dag met een Nieuws» 117: Wij kunnen niet anders zeggen dan dat die smidje Verholen groot gelijk had. Misdaad loont niet en mis daad straft zichzelf. Dat kan eenvoudig niet uitblij ven. Trouwens, als we nog eens goed over dit verhaal nadenken, dan zien we wel, dat het altijd de boeven zijn, die de kous op hun kop krijgen. Jantje en Sjarl hebben tenminste al aardig vaak klop gehad, om nog maar niet eens te spreken van Sugarface en de norse winkelier. En Kaarttruc- Willem dan? En David N. Olliewoed? Die komen ook nog wel aan de beurt. Maak je maar niet ongerust. En nu we het tóch over deze twee lieden hebben, we zullen maar weer eens een kijkje gaan nemen in de ondergrondse ruimtes, waar David zijn hoofdkwartier gevestigd had. Jonge, jonge, wat was die David kwaad. Hij schold en hij brulde en hij sloeg met zijn vuist zo hard op de tafel, dat de papieren, potloden, pennen en flesjes inkt ervan dansten! Aan de andere kant van zijn bureau stonden Sugarface, Platvink-Jantje en Franse Sjarl met beteuterde gezichten naar zijn gebrul te luisteren. „Ézelskoppen zijn jullie! Uilskuikens!! Zwijnebiggenü" brulde David. „Nog nooit heb ik zo'n stel suf ferds bij elkaar gezien! Met z'n drieën kunnen ze die smidje Verholen nog niet eens aan! Een ongelofelijk pak slaag, dat is alles waarmee ze thuis komen! Mooie jongens zijn jullie! Als ik naar mijn gemoed te werk ging dan kreeg je er van mij nog een pak slaag bij! En maak nou. dat je uit mijn ogen komt! Ga de machines in ordemaken voor de volgende zending! Ruk in!" Even beteuterd als ze gekomen waren, slopen Sugarface, Platvink-Jantje cn Franse Sjarl weer weg. Nu bleven Kaarttruc-Willem en David N. Olliewoed alleen ■SJF- -De sufferds!" gromde David, terwijl hij een grote sigaar opstak, blijkbaar om zijn zenuwen te kalmeren. ,Dat stel zal onze mooie plannen nog in de war sturen! Ze hadden die smidje Verholen al lang te pakken kunnen ••I?at IS een treffend juiste opmerking", zei Kaarttruc-Willem. „Smidje Verholen vormt voor ons het grootste gevaar. Ge weet, dat ik door gaans niet van drastische maatregelen houd, maar nu voel ik me toch ge noodzaakt zelf dit karweitje op te knappenEn terwijl Willem deze geheimzinnige woorden sprak, haalde hij een verrekijker en een mitrailleur uit de kast FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9