Joegoslavië krijgt nu collectief leiderschap Dood van Maghoeb wekt woede communisten op Peking wil Nixon allereerst over Vietnam spreken TITO REGELT ZIJN OPVOLGING Cairo dreigt hervatting weer met gevechten Varke visser redt eer damteam Lot van Noordvietnamese gevangenen is slecht Spanning op Cyprus leidt tot alarm VN Westerterp terug uit Zuid-Amerika Amboue.se jeugd op de vuist iu Roermond Het weer in Em opa Winnie Mandela weer in arrest DONDERDAG 29 JULI 1971 DEN HAAG (ANP) Met ingang van vandaag zal Joego slavië voor de komende vijf ja ren een collectie! presidentschap hebben. Om negen uur vanoch tend komt het Joegoslavische parlement in een plechtige zit ting bijeen om naast het col lectief maarschalk Tito als president van de republiek te herkiezen. Tito zal in die hoedanigheid, als eerbetoon voor zijn grote verdiensten, aan het hoofd blijven staan van het nieuwe presidentschap, ook al is dat in het leven geroepen om zijn opvol ging te verzekeren. Het collectief telt, afgezien van de voorzitter, 22 personen, nl. drie verte genwoordigers uit elke republiek, Bosnië-Herzegowina, Kroatië, Servië, Slowenië, Macedonië en Montenegro en twee vertegenwoordigers van de autonome gebieden Vojvodina en Kosowo (die van Servië deel uitma ken). Deze groep van 22 krijgt tot taak om in een permanent samenspel de grote politieke richtlijnen te harmo niseren van een federatie, die voort aan uit „staten" is opgebouwd. Zo al thans luidt de definitie van de sta tenbond of bondsstaat (waarnemers zijn het over de definitie nog steeds niet eens), die in de Joegoslavische grondwet verankerd ligt, sinds de 30e juni, de dag waarop 23 grondwettelij ke amendementen werden aangeno men, die een verregaande decentrali- Dzjemal Bieditsj het parlement zijn nieuwe regeringsploeg voorstel len. Zijn voorganger Ribicitsj heeft hem in het openbaar veel geluk toe gewenst, maar hem tevens een „hete zomer" voorspeld. Want de nieuwe premier ziet zich voor een economi sche situatie gesteld, die zoals het blad Borba het vorige week noemde satie van de oude federatie inhouden. Vandaag zal ook de nieuwe voorzit ter van de federale uitvoerende raad d.w.z. de premier van het land, CAIRO (UPI, AP, Reuter) Er blijft Egypte niets over dan het met geweld bevrijden van de bezette Arabische gebieden. Dit heeft de Egyptische minister van oorlog, generaal Mohammed Ahmed Sadek gisteren gelegd toen hij het front langs het Suezkanaal bezocht. Sadek zei vol vertrouwen te zijn dat Egypte de volgende ronde in de oorlog zal winnen. Zijn rede volgt op mededelingen, dat de Egyptische troepen aan het kanaal in staat vara uiterste paraatheid zijn gebracht President Sadat heeft deze week ge zegd dat er dit jaar een beslissing moet vallen. Israël reageert nogal laconiek op de dreigende taal uit Egypte. De Israëli- Van een correspondent SCHIPHOL De nieuw-benoemde staatssecretaris van buitenlandse za ken, drs. Th. E. Westerlerp, is giste ren na een reis van twee weken door Zuid-Amerika teruggekeerd. Tijdens deze reis, die hij maakte als lid van een delegatie van het Europese parlement, bereikte hem de benoeming tot staatssecretaris. Drs. Westerterp zei met minister Schmel- zer te hebben afgesproken dat, inge val van een benoeming tot ondermi nister, hij de reis niet zou afbreken, omdat die ook in zijn nieuwe functie van waarde zou kunnen zijn. Drs. Westerterp kwam te laat om met zes andere staatssecretarissen naar Italië te kunnen vliegen om daar door de Koningin te worden beëdigd. „voor de drempel van het drama staat". Met name de inflatie en het enorme tekort op de handelsbalans, ondanks een devaluatie van twintig procent eind januari, baren grote zor gen. De formatie van een regeringséqui pe heeft de nieuwe premier zeer veel hoofdbrekens gekost. Alle republie ken moesten namelijk een strikt ge lijke vertegenwoordiging in de rege ring hebben. Zo telt de regering evenals het collectieve presidentschap drie vertégenwoordigers van elke republiek en twee van elk autonoom gebied. Het derde en waarschijnlijk het moeilijkste punt in de nieuwe Joego slavische gezagsverhoudingen, is de rol van de communistische partij. Want de leidende structuren van de partij moeten aan de nieuwe omstan digheden worden aangepast. Het De Amerikaanse kapitein Ernest Medina verlaat hier lachend de zit ting van de krijgsraad in Fort McPherson. Medina wordt hier sinds dinsdag berecht op beschuldiging van moord op zeker 102 inwoners van het Zuidvietnamese dorp My Lai. sche kranten schrijven, dat Egypte probeert het bezoek van de Ameri kaanse onderminister van buiten landse zaken, Joseph Sisco, aan Israël te beïnvloeden. Deze is gisteren in Tel Aviv aangekomen. SADAT In een interview met het Franse dagblad Le Figaro heeft president Sadat van Egypte gezegd, dat hij nog steeds op antwoord van de Amerika nen wacht op zijn voorstellen met be trekking tot het Suezkanaal. Sadat heeft voorgesteld, dat Egyp tische troepen het kanaal mogen Oversteken, dat er een officieel be stand van zes maanden komt om het kanaal bevaarbaar te maken en dat- de Israëlische troepen zich achter de grenzen van voor de oorlog van 1967 terugtrekken. Israël vindt deze voor waarden onaanvaardbaar. President Sadat van Egypte heeft positief gereageerd op het 'voorstel van Lybië een topconferentie te hou den over de toestand in Jordanië. Het persbureau voor het Midden-Oosten liet gisteravond weten, dat president Sadat morgen naar Tripoli in Lybië zal gaan om de conferentie bij te wo nen. Van een medewerker TALLIN Kees Varkevisser heeft de eer van het Nederlandse damacht- tal in de laatste van de drie ontmoe tingen tegen Rusland toch kunnen redden. Hij versloeg de Russische meester Sjaus en boekte als enige Nederlandse speler in deze vijfde in terland-wedstrijd de volle winst. Bronstring en Van der Sluis verlo ren hun laatste partijen waardoor Rusland de derde dag met een 86 score afsloot omdat de partij tussen Andreiko en Sijbrands reglementair niet gespeeld werd wegens ziekte van de wereldkampioen. De eindstand geeft een zeer duidelijke overwinning voor de Russische dammers te zien: 29—17. Het resultaat voor het nationale achttal is des te teleurstellender om dat men dit jaar verwachtte de op gaande lijn in de ontmoetingen met Rusland voort te kunnen zetten. Op nieuw is echter gebleken dat de basis in Rusland aanzienlijk breder is en dat de Russische dammers nog nauw gezetter dan de Nederlanders een klein positioneel voordeeltje kunnen omzetten in winst. Van der Sluis heeft dat met name ervaren in zijn partijen tegen Ratz. In de tweede partij kon de Amster-, dammer zijn materiële voorsprong niet in winst omzetten, hetgeen Ratz in de laatste partij wel gelukte. Opvallend is voorts de hoge score van Moglljanski tegen Bronstring, waarbij de Leidenaar alleen op de eerste dag zich staande kon houden. Mogiljanski heeft daarmee duidelijk bewezen dat het verschil in speel- sterkte tussen beide landen juist zit in die laag spelers die net onder de top van de grootmeesters zitten. Teleurstellend waren natuurlijk de nederlagen van Wiersma en Roozen- burg in de eerste ontmoeting. Dal hun Russische opponenten in de daaropvolgende dagen met remise te vreden waren, was niet zo verwon derlijk. Uitslagen van de laatste partijen (Russische namen eerst): Ratz Van der Sluis 2—0, Mogiljanski Brons tring 20, Sjaus Varkevisser 02. Eindstand Rusland 29 Nederland 17 (10—6, 11—5, 8—6). Solomenzew wordt nieuwe premier van Russische Federatie MOSKOU Tot premier van de Russische Federatie, de grootste van de vijftien Sowjet-republieken, is gis teren Michail Solomenzew benoemd. De functie was opengevallen, nadat de 60-jarige Gennadi Woronow vorige week vrijdag door het presidium van de Opperste Sowjet (het parlement) van de federatie was overgeplaatst naar de minder belangrijke post van voorzitter van het Comité voor Volks controle. De nieuwe premier ls 58 jaar en ingenieur. Sinds 1966 is hij secretaris van het centrale comité van de Russi sche communistische partij. Zijn benoeming, op voorstel van het centrale comité en op aanbeveling van partijleider Breznjev, werd woensdag op een bijeenkomst van het parlement van de federatie in het Kremlin goedgekeurd. Over de reden van de overplaatsing van Noronow is tot dusver niets be kendgemaakt. Het comité voor Volks controle houdt zich bezig met het toe zicht op de nationale economie. Het had vroeger .grote invloed, toen het nog samen met de controlecommissie de partij onder de naam Comité voor Partij- en Staatscontrole door de hui dige vakbondsvoorzitter Alexander Sjelepin werd geleid. Daar het comité tegenwoordig een tamelijk onbelangrijke rol speelt wordt de benoeming van Woronow gezien als een vermindering van zijn politieke invloed. Men acht het niet uitgesloten, dat hij door zijn kritiek op de Russische landbouwpolitiek in conflict is geraakt met partijleider Breznjew. „Budget wegenbouw aanpassen aan toenemend verkeer" Van een verslaggever DEN HAAG De International Road Federation heeft een dringend beroep gedaan op alle betrokken re geringen om het budget voor de we genbouw aan te passen aan de stij gende kosten en het toenemende ver keer. De International Road Federation in Genève, een raadgevend orgaan van de Verenigde Naties, de Raad van Europa en de Panamerikaanse organisatie, heeft met bezorgdheid vastgesteld dat een steeds groter aan tal landen heeft te kampen met geld ontwaarding en stijgende kosten. Het gevolg hiervan is dat het wegenpro gramma wordt getemporiseerd, het geen net komt in een periode waarin door de groeiende verkeersdrukte een uitbreiding van het wegenbouwpro gramma noodzakelijk is. Een even wichtige uitbouw van verkeersvoor- zieningen is nodig voor welvaart en welzijn, vindt de Road Federation. wordt uitgesloten geacht en maar schalk Tito heeft dat al verkondigd dat de partij een „unie" wordt of een „vereniging" van afzonderlijke communistische partijen uit elke re publiek. Omdat volgens Tito de partij voor bestemd is om de noodzakelijke poli tieke samenhang van de staten te verzekeren, rest haar geen andere mogelijkheid dan één gezamenlijk programma voor het gehele land uit te werken, wat betreft de actie die de partij moet voeren en de discipline die zij moet toepassen. Over deze vraagstukken wordt in september of oktober een partij-con ferentie gehouden. Tot die tijd kan men dan discussiëren over het be lang, dat men aan het „klasse-ele- menf en aan het „nationale element" binnen de partij wil toekennen. Het federale parlement, dat met zijn 620 afgevaardigden en zijn vijf kamers topzwaar is, heeft voorlopig nog een mandaat voor twee jaar en zal momenteel nog niet veranderd worden. Het moet zich in een tweede fase van de hervormingen aan het nieuwe systeem aanpassen. ROERMOND In de binnenstad van Roermond is het gisteravond tot ongeregeldheden gekomen tussen Roermondse jongeren en een groep Ambonezen. Er vielen rake klappen. De politie wist uiteindelijk de rust te herstellen. De ruzie ontstond in een patatzaak. Twee Roermondse jongeren vluchtten daarop een poelierszaak binnen, ach tervolgd door zes Ambonezen. De 59- jarige poelier en zijn zoon verdedig den de beide knapen, waarop een Ambonees een mes weggriste en daar mee de poelier te lijf wilde gaan. De hond van de man nam het evenwel op voor zijn baas en incasseerde de messteek. De inmiddels gearriveerde vijf man sterke politiepatrouille kon aanvan kelijk weinig uitrichten tegen de tot circa 100 man uitgegroeide groep Am bonezen en andere jongeren. De politie werd bedreigd met messen, ringen, kettingen en bierflesjes. Toch konden de twee jongeren door de politie wor den ontzet. EMMELOORD De 61-jarige G. M. H. E. uit Deventer is gistermiddag in Emmeloord bij een autobotsing om het leven gekomen. Hij zat in een auto die bij het linksafslaan werd ge grepen door een tegemoetkomende auto. Per Friendship van de Koninklijke Luchtmacht arriveerden op de vlieg basis Ypenburg de door de Koningin in Porto Ercole beëdigde staatssecre tarissen. Van rechts naar links de heer Vonhof, mevrouw Van Veenen- daal. de heren Rietkerk, Grosheide, Kruisinga en Schelfhout. HONGKONG (UPI, Reuter) De Chinese premier Tsjoe En- lai vindt, dat de Amerikaanse terugtrekking uit Indo-China het eerste onderwerp van gesprek moet zijn, als president Nixon binnenkort Peking zal bezoeken. Hij verklaarde dit op 19 juli tegen over een groep van vijftien Ameri kaanse geleerden, die China enkele weken, hebben bezocht en gisteren in Hongkong arriveerden. VREDE Tsjoe meent, volgens de Amerika nen, dat de kwestie Indo-China be langrijker is dan de zaak Formosa of de normalisering van de Amerikaans- Chinese betrekkingen en hij betuigde steun aan het recente 7-punten-voor- stel van de Viet Cong. De Chinese premier riep ook op tot een Amerikaanse terugtrekking uit Korea en pleitte voor een vredesver drag. waardoor de wapenstilstand in Korea over kan gaan in werkelijke vrede. Hij wees er ook op, dat zijn verklaringen tegenover de Amerika- KHARTOEM (Reuter, UPI, AP) De terechtstelling van de Soedanese communistenleider Abdoel Khaled Maghoeb heeft de woede opgewekt van een groot aantal communistische par tijen in het Midden-Oosten en de betrekkingen tussen Soedan en de Sowj et-Unie op een diepte punt gebracht. Officieel had de Sowjet-Unie gis teravond nog niet gereageerd, maar vlak voor de ophanging van Maghoeb dat gebeurde gistermorgen voor het aanbreken van de dag had Moskou nog een beroep op de leiders in Soedan gedaan een eind te maken aan de bloedige terreur en de hyste rische jacht op communisten. De communistische partijen van Libanon. Syrië, Irak en Jordanië heb ben de Sowjet-Unie gevraagd onmid dellijk alle militaire en economische hulp aan Soedan te staken. De Russi sche leiders bevinden zich nu in een uiterst lastig parket. Nog maar enkele weken geleden was de president van Soedan, Jaafar el-Nimeiry, een ge vierde gast in Moskou. Zijn regime steunt voor een groot deel op de hulp van de Sowjet-Unie. Moskou zal nu moeten kiezen tussen de bestaande Arabische regimes en de communistische partijen in het Midden-Oosten. Het Russische persbureau TASS WASHINGTON (Reuter, AP, UPI) „Amerika kan niet ver wachten, dat Noord-Vietnam de Amerikaanse krijgsgevangenen beter behandelt, als het lot van de Noordvietnamese krijgsgevan genen in het zuiden niet wordt verbeterd". Dit verklaarde gisteren een voor malige medewerker van de befaamde Rand Corporation, Tony Russo. tegen een speciale sub-commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den. „In de gevangenis van Saigon hebben ze zelfs geen eens lijsten van de aldaar opgesloten gevangenen", al dus Russo. HOORZITTING De hoorzitting ging over de Viet- nam-documenten van het Pentagon en was belegd door achttien congres leden, die tegen de oorlog in Vietnam gekant zijn. Russo heeft van februari 1965 tot september 1966 en van sep tember 1967 tot januari 1968 voor de Rand Corporation in 23 Zuidvietna mese provincies gevangenissen be zocht. Zijn conclusie: ..De toestanden daar waren verschrikkelijk en zouden niet slechter kunnen zijn... Als de gevan genissen vol waren en er waren ge vangenen, die men als gevaarlijk be schouwde, dan werden die doodge schoten. Een aantal krijgsgevangenen, hoeveel weet ik niet. onderging dit lot al op het slagveld of op weg naar de gevangenis". BRUCE De 73-jarige David Bruce zal op 1 augustus Parijs verlaten. Enkele we ken later komt zijn opvolger Porter naar de Franse hoofdstad. De bespre kingen met de vertegenwoordigers van Noord-Vietnam en van de Viet Cong zullen in de tussentijd worden gevoerd door de plaatsvervanger van Bruce, Philip Habib. Porter is tot dusver ambassadeur in Zuid-Korea geweest. Bruce gaat heen om „ge zondheidsredenen". max. min. i temp. temp. Sist. gist. Amsterdam regen Brussel geli.bew. Frankfort onbew. Genève l.bew. Kopenhagen h.bew. Locarno l.bew. Londen mist Luxemburg onbew Madrid Majorca München Nice Parijs Rome Wenen Zürlch onbew. onbew. regenbui onbew. I bew onbew. onbew. JOHANNESBURG (AFP) Me vrouw Winnie Mandela, echtgenote van de voormalige leider van het Afrikaanse Nationale Congres, is dinsdagmorgen in Johannesburg ge arresteerd. Dit is gisteren bekend geworden. Haar man zit op het de portatieoord Robbeneiland een levens lange gevangenschap uit. De reden van haar aanhouding is niet bekend, maar haar advocaat ver moedt, dat zij de regels van het huis arrest dat haar is opgelegd heeft overschreden. In september vorig jaar is mevrouw Mandela vrijgespro ken van een aanklacht dat zij zich tiet terroristische activiteiten zou hebben beziggehouden. Eerder had een rechtbank haar en 21 anderen al vrijgesproken van een aanklacht op grond van de wet op de onderdruk king van het communisme. Nadat de openbare aanklager zo tot twee maal toe bot had gevangen, nam de Zuid- afrikaanse staat, met voorbijgaan van de rechter, maatregelen tegen de ver dachten. Winnie Mandela en de meeste anderen van de groep van 22 kregen huisarrest opgelegd. De arrestatie wordt in verband ge bracht met de aktie van de Zuidafri- kaanse veiligheidspolitie tegen „on dermijnende" verboden organisaties in Zuid-Afrika De aktie begon in ja nuari van dit jaar met de aanhouding van de deken van Johannesburg, French-Beytagh. Hij wordt er on dermeer van beschuldigd mevrouw Mandela vlugschriften te hebben ge geven waarin wordt opgewekt tot ..gewelddadige omverwerping van de huidige Zuidafrikaanse regering". heeft alleen de terechtstelling van Maghoeb gemeld. Het berichtte wel met nadruk, dat president el-Nimeiry het vonnis heeft bekrachtigd en dat het proces eerst openbaar zou zijn en later achter gesloten deuren werd voortgezet. In totaal zijn nu veertien mensen terechtgesteld in verband met de mislukte staatsgreep in Soedan. Er wordt nog jacht gemaakt op vier lei ders van de communistische partij, die, als ze gegrepen worden, waar schijnlijk ook de doodstraf zullen krijgen. Hun portretten zijn uitgezon den door de televisie. BRITS PROTEST Engeland heeft gisteren bij de VN een klacht ingediend tegen Lybië in verband met het kidnappen van de twee Soedanese officieren. nen als informeel dienden te worden beschouwd. Tsjoe En-lai wees er op, dat een normalisering van de Chinees-Ameri kaanse betrekkingen op zes voor waarden mogelijk zijn: Diplomatieke relaties met Peking moeten worden voorafgegaan door de Amerikaanse erkenning, dat de Volksrepubliek China de enige wetti ge regering is, die het Chinese volk vertegenwoordigt. FORMOSA Formosa (of Taiwan of Nationa listisch China) is een provincie van China en vormt een onafscheidelijk onderdeel van het Chinese grondge bied. De bevrijding van Formosa is een intern Chinese zaak, waarbij geen inmenging van buitenaf kan worden geduld. De zogenaamde theorie, als zou de status van Formosa nog niet vast gesteld zijn, is absurd. De geallieer den kwamen gedurende de laatste wereldoorlog overeen, dat Formosa moest worden teruggegeven aan Chi na en de Chinese regering heeft deze teruggave in 1945 geaccepteerd. GEEN TWEE CHINA'S Wij kanten ons tegen elke „twee- China politiek", één voor China en één voor Formosa, of een soortgelijke politiek. Als deze politiek ook door de Verenigde Naties wordt aangehangen zullen wij van deze organisatie geen lid worden. Wij zijn resoluut gekant tegen de zogenaamde onafhankelijkheidsbe weging van Formosa", omdat het volk van Formosa Chinees is. De Verenigde Staten moeten hun huidige troepen en militaire installa ties terugtrekken uit Formosa en uit de straat van Formosa. IJet defensie verdrag, dat in 1954 tussen de Ver enigde Staten en Tsjang Kai-sjek werd gesloten voor de zogenaamde verdediging van Formosa en Penghoe is onwettig en van nul en gener waarde en het Chinese volk erkent dat verdrag niet. JAPANSE GEVAAR Tsjoe En-lai besteedde ook veel tijd aan „het groeiende gevaar van de Ja panse economische en militaire macht". Hij wees er op, dat de Ja panse staalproduktie binnenkort het Amerikaanse peil van 110 miljoen ton zal bereiken. Hij voegde daar aan toe, 'dat de voor de Japanse staal- en textielpro- duktie benodigde grondstoffen af komstig zijn uit Australië, Latijns Amerika, India en de Afrikaanse lan den. „En wat zal het gevolg zijn van deze eenzijdige ontwikkeling van Ja pan?", zo vroeg Tsjoe zich af. Hij antwoordde zelf: „Japan is dus genoodzaakt zijn economische macht in het buitenland le vergroten, want anders kan de economische groei niet voortduren. En omdat Japan een ka pitalistisch .systeem heeft ,zal de eco nomische expansie zeker samengaan met militaire expansie." BEZOEKEN De Chinese premier zei ook graag te zien, dat meer Amerikanen een be zoek aan China brengen en heeft be loofd Chinezen naar Amerika te stu ren. „Laat ze allemaal maar naar China komen om een kijkje te nemen. Na tuurlijk zullen wij de bezoeken beantwoorden. Het Amerikaanse ta- feltennisteam heeft ons ook uitgeno digd naar de VS te komen en onze tafeltennissers staan klaar om een te genbezoek te brengen". GEEN BARRIÈRES De Chinese premier praatte, volgens de Amerikaanse geleer den, ontspannen en maakte veel grappen. Hij voorspelde, dat de betrekkingen tussen Peking en Washington zich langzaam zul len ontwikkelen wegens de ver schillen tussen de regeringen. „Maar", aldus Tsjoe, „de jongere generatie in Amerika is al door deze barrière heengebroken". NICOSIA (Reuter, AP, UPI) De militaire vredesmacht van de Verenigde Naties is in de nacht van dinsdag op woensdag in staat van alarm gebracht met het oog op de toegenomen span ning tussen de Griekse en Turkse gemeenschappen op het eiland. Over de oorzaak van het „blauwe alarm", op grond waarvan alle mili tairen, die op dat moment geen dienst hadden, werden opgeroepen, wilde de VN geen opheldering geven, maar volgens goedingelichte bronnen in Ni cosia zijn .de VN-functionarissen be zorgd -over, troepenbewegingen van de twee bevolkingsgroepen op verschil lende plaatsen van het eiland. VN- militairen versterkten dinsdagavond reeds hun patrouilles langs de „groe ne zone", die de twee gemeenschap pen van elkaar scheidt. BESCHULDIGINGEN Grieks-Cypriotische kranten be schuldigden gisteren de Turks-Cy prioten ervan „koortsachtige" militai re voorbereidingen te treffen. „Zijn de recente provocaties door de Tur ken langs de groene lijn de voorbode van een algemeen conflict?", vroeg het blad Phileftheros zich af. Het Turks-Cypriotische blad Hal kin verzekerde op zijn beurt, dat „de 'gebeurtenissen van de afgelopen maanden dermate ernstig zijn gewor den, dat zij geen mogelijkheid open laten om de vrede op het eiland te continueren". HERDER GEDOOD Vorige week werd een Turks-Cy priotische herder door een Grieks- Cypriotische militair beschoten en ge wond. Dinsdag raakte de Grieks-Cy priotische burgemeester van het dorp Akoursos gewond, toen hij tweemaal werd beschoten. Het dorp heeft een gemengde bevolking. Barnards patiënt opnieuw geopereerd KAAPSTAD De 49-jarige Ad rian Herbert, op wie de Zuidafri kaanse chirurg prof. Barnard zondag zijn eerste hartlongtransplantatie heeft verricht, is gisteren opnieuw onder het mes geweest. Met het oog op ademhalingsmoeilijkheden werd een buisje in zijn luchtpijp gebracht. Een woordvoerder van het Groote Schuurziekenhuis in Kaapstad zei, dat er „enige bezorgdheid" bestaat over de toestand van de patiënt. Herbert is de vierde patiënt op wie een gecombineerde hartlongtrans plantatie is verricht. De vorige drie gevallen, in de VS, waren geen suc ces

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7