J Anke Rijnders kan nu incasseren Nog meer plannen voor wielerploeg Portisch nadert Smvslow 's-Gravenzande SV op routine verslagen Slotfase werd fataal voor Noordwijk: 1-5 De Vleut pakte volle ronde in leuke koers leerling-kok aankomende kok serveersters VROOM DREESMANN GETESTE OCCASIONS W. BARNING OCCASIONSPECIALIST EN GARAGEBEDRIJF JAN VAN DER MEER Wij hebben ruimte nodig 3 piano's 5 elektronische orgels 1 ieslie-box Stef Meeder orgelcursus op grammofoonplaten ƒ50- Oude Singel 16-Leiden Tel. 22858 ALL-ROUND BOEKHOUDER ,IIEUWE LEIDSE COURANT 10 DONDERDAG 29 JULI 1971 Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Anke Rijnders groeit steeds nadrukkelijker uit tot het meest veelzijdige zwem- talent dat Nederland de laatste jaren heeft gekend. In haar nau welijks te stuiten jacht op re cords en eremetaal tijdens de na tionale kampioenschappen zette de pas 14-jarige Amersfoortse zwemster opnieuw een prestatie van allure neer. De tijd van 1.06.5, die zij gisteravond in Den Haag op de 100 meter vlinder slag realiseerde, bracht haar naast een nieuw adspiranten- record ook een plaats bij de eer sten op de Europese seizoenrang lijst. Het Nederlandse (tevens Europese) record van Ada Kok op de vlinder slag, dat nog steeds op 1.04.5 staat, blijft voor Anke Rijnders voorlopig nog buiten bereik, maar haar vlot stijgende prestatiecurve moet haar in de komende maanden nog aanzienlijk dichter bij die top kunnen brengen. Al in de series van de 100 meter drukte zij haar jeugdrecord fors om laag. Met 0,4 seconde zette zij die toptijd op 1.06.6. Een paar uur later bleek ze nog 0,1 seconde sneller. De karaktervolle pupil van trainer Wout Gerritse nam daarmee revanche op zichzelf. Want volgens het ambitieuze programma dat het Amersfoortse duo aan het begin van de dag had opge steld, moesten er twee nationale re cords die tegen de Europese top aan leunden worden vernietigd. Gerritse: „Het was de bedoeling, dat zij 's morgens het record op de vlinderslag zou verbeteren en 's a- vonds de toptijd van Hansje Bun schoten op de 400 meter vrije slag terug zou pakken'. Het plan lukte niet. In de verre van ideale weersom standigheden bleef Anke Rijnders 0,3 seconden boven het sterke record van 4.35.9 van de Naarden-zwemster, die zelf in een jongere leeftijdsgroep op 4.36.8 bleef steken. Van onze sportredactie AMSTERDAM Canada Dry International een firma die onder meer Seven Up maakt, is ook van plan volgend jaar met een prof- ploeg te verschijnen. De firma wil Ton Vissers die nu nog technisch direkteur is bij Gazelle als ploegleider aantrekken. Verder staan op het verlanglijstje van de maatschappij: als kopman Jan Jansen en verder Gerben Karstens, René Pijnen en de Belgen Martin van den Bossche, Herman van Springel en Roger Rosiers. De Franse sponsor Mercier heeft contact gezocht met. Goudsmit Hoff om in het komende wielerseizoen ge zamenlijk een ploeg te „runnen". De Spaanse ijskastenfabriek Fagor, die dit seizoen nog aan Mercier gekop peld was, stopt de wieleractiviteiten. De directeur van Mercier heeft al een bezoek gebracht aan de leiders van Goudsmit Hoff. Voorwaarde van Goudsmit Hoff is, dat de ploeg op Nederlandse basis geschoeid blijft. Hiermee ging Mercier akkoord. Een woordvoerder van Goudsmit Hoff verklaarde, dat de toenadering van Mercier niet onwelkom is. Men heeft echter liever een Nederlandse part ner. Een definitieve beslissing is over twee a drie weken te verwachten. POST De eerste baantitel bij de profs in dit seizoen is in vertrouwde handen gekomen. Op de Alkmaarse wieler baan sleepte de 37-jarige Amstel- veense zesdagencrack Peter Post na een aantrekkelijke wedstrijd het kampioenschap 50 km zonder gang- making in de wacht. De basis voor zijn zege legde Post na dertig km in een ontsnapping met de Amsterdam mer Ben Janbroers. Toen Post en Janbroers het veld er waren overi gens slechts negentien renners gestart hadden gedubbeld was het zaak voor Post om de goed rijdende Jan broers definitief af te schudden. Dat lukte na veertig km in een vlucht samen met Leo Duyndam, Piet Hoekstra, Wim Bravenboer en Jaap Oudkerk. Janbroers verzette zich he vig maar kreeg geen steun uit het peloton. Daardoor slaagde deze de marrage en toen Post opnieuw aan de staart van het peloton aansloot was hij met een ronde voorsprong zeker van de titel. De Fries Piet Hoekstra werd ten slotte tweede door in een felle rush de drie ronden voor het einde gevluchte Leo Duyndam nog te achterhalen. SCHÜR De Zwitser René Savary heeft de tweede etappe van de amateurwieler ronde door Rheinland-Pfalz gewon nen. Hij legde de 132 kilometer van Simmern naar Bad-Neuenahr-Ahr- Een prestatie, die overigens ruim schoots voldoende was voor een nieu we gouden medaille. Anke Rijnders laat een hernieuwde kans om dat re cord aan te tasten in een directe con frontatie met haar Gooise rivale, be wust naast zich liggen. Zij heeft aangekondigd, dat ze zon dag op die afstand niet op de zoge naamde all-in-finale (waarin de acht snelsten uit iedere leeftijdsklasse el kaar zullen ontmoeten) zal starten. Haar programma is op die dag al overladen en ze heeft dan ook bewust voor haar belangrijker specialiteiten als de 100, en 200 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag gekozen. Aan de jacht van Anke Rijnders naar nieuwe records schijnt geen ein de te komen. Al twee maanden lang stelt ze met verbazende regelmaat, haar tijden scherper. Hoogtepunten daarbij waren de verbettring van het sprintrecord van Erika Terpstra op de 100 m (1.01.2; een tijd die vandaag opnieuw kan sneuvelen), de vlijm scherpe 2.10.8 op de 200 meter en de 1.06.6 op de 100 meter vlinderslag. „Ze is nog lang niet aan haar top. Ze kan nog veel sneller. Alles gebeurt nu nog volkomen ontspannen en regel matig. Anke zal zich voorlopig geen moment forceren". De Nederlandse kampioenschappen die tot nu toe verbluffend succesvol voor de AZ en PC-pupil verlopen, moeten straks nog door het eremetaal tijdens de Europese jeugdtitelstrijd in Rotterdam overtroefd worden. Gerrit se: „Dat moet over 14 dagen het hoogtepunt van het seizoen gaan worden. Op die wedstrijden hebben we ons helemaal gericht. Een echte absolute top wil ik het nog niet noe men. Nog niemand heeft bewezen dat een zwemster maar een paar dagen per seizoen haar topvorm kan de monstreren". Door het vlinderslagggeweld van Anke Rijnders vielen de overige prestaties vrijwel in het niet. De ma laise op de schoolslag in de zwemtop blijft verbijsterend groot. Alleen Gi- sela Christenhusz uit Oldenzaal bleef met 0,3 seconde onder het aspiranten record, dat Marian Janus lange tijd op haar naam had staan. Peter Prijdek- ker evenaarde op de 400 meter vrije slag het record van Ton,van Klooster: weiier af in 3 uur, 28 minuten en 34 seconden. De Westduitser Algis Olek- navicius werd tweede met een ach terstand van 1,02 minuten. Hij nam het gele leiderstricot over van de Zwitser Hubschmid, die de eerste rit won. De beste Nederlander was we derom Frits Schür, die als derde bin nenkwam met een achterstand van 2 minuten en 21 seconden. Henny Kui per eindigde als zevende. Van een medewerker AMSTERDAM In 'n geweldig duel, dat nog een hoogtepunt bereikte door vreselijke tijdnood heeft de Hongaarse grootmeester Lajos Por tisch zijn Australisch-Amerikaanse collega Browne verslagen. De witspe- ler had gedurende het grootste deel van de partij de leiding in handen. Door deze uitslag is Portisch op een half punt achterstand van leider Smyslow gekomen. Diens remise met Donner was nauwelijks opwindend. Jan Timman boekte opnieuw suc ces. Ditmaal versloeg hij in een combinatierijke partij de Neder lander Langeweg. Door een fantasti sche score van 6'/t punt uit de'laatste 8 partijen is Neerlands jongste mees ter tot 50 pet. gestegen. Na zijn droeve start van 0 uit 5 een zeldzame come-back. Ten slotte verloor Eddy Scholl, die in deze krachtmeting niet bijster in vorm is, van de Amerikaan Evans, die vrijwel zeker tot de prijswinnaars zal behoren, tenzij vandaag het duel met Portisch in zijn nadeel zou verlo pen. Smyslow heeft dan zwart tegen Ree. De afgebroken partijen tussen Ke- res en Adorjan en Bobotsow-Ivkow laten zich moeilijk beoordelen. Grootmeestergroep: dertiende ron- dr: Uhlmann (O Did) - Hartoch (Ned) af':Gligoric (Joeg) - Ree (Ned) Vs. Smyslov (Rusl) - Donner (Ned) V2—X!t, Timman (Ned) - Lange weg fNed) 10, Keres (Rusl) - Ador jan (Hong) afg.: Scholl (Ned) - Evans (VS) 01; Portisch (Hong) - Browne (VS) 1—0; Bobotsov (Buig) - Ivkov (Joeg) afg. Afgebroken partij uit de 11e ronde: Scholl - Ivkov 01; uit de 12e ronde: Evans - Keres Vt. Stand: 1. Smyslov 9; 2. Portisch 8' 3. Browne 4. Evans, Ree. Gli goric 7; 7. Keres, Ivkov, Hartoch 6'/s en 1 afg 10. Timman 6'/!; 11. Uhl mann 6 en 1 afg.; 12 Donner 6; 13. Adorjan 5 en 1 afg 14. Bobotsov 4% en 1 afg.; 15. Langeweg 4; 16. Scholl 3. (Van onze sportredactie) 's-GRAVENZANDE Het eerste optreden van de 's-Gravenzandse Sportvereniging kon ieders goedkeuring wegdragen. De eerste divisieclub SVV bleek gisteravond op het Juliana Sportpark juist over iets meer routine te beschikken. De 21 winst van de Schie dammers gaf de krachtsverhoudingen goed weer. Szalay, de immer nerveuze en sym- patieke oefenmeester van de Sport was dan ook riet ontevreden: „Waar om zou ik het wel zijn?" verklaarde hij na afloop, „het was pas de eerste keer De jongens hebben leuk ge speeld. Zo'n tegenstander als SVV stimuleert natuurlijk wel. Het is ten minste interessanter dan tegen één of andere vierde klasser te spelen". SVV kwam na een kwartier aan de lei ding, toen Ben Poot (ex-Unitas) een dieptepass afleverde, waarop Dutina attent reageerde en met een diago naal schot raak knalde: 0—1. Leo de Haan schoot daarna van dichtbij huizenhoog over. Aan de an dere kant trok rechtsback Van Reek veelvuldig mee naar voren om het Johan van Geest (linksback) nog moeilijker te maken dan hij het al had. Szalay daarover: „Frans Moritz was geblesseerd. Daarom heb ik Van Geest op die plaats neergezet. Maar die linksbackplaats blijft bij ons kwetsbaar. Ook vroeger was dat al het geval". Veel scoringskansen konden de Westlanders voor rust niet scheppen. De aanval zal ook in de toekomst moeilijk tot scoren kunnen komen. Szalay: „Ik moet roeien met de rie men, die ik heb. Ik beschik nu een maal over tè veel middenveldspelers en te weinig aanvallers". Een foutje in de verdediging bete kende drie minuten na de hervatting SW's tweede doelpunt. Rien de Jon ge trapte finaal over de bal. De Blok werkte onvoldoende weg en John van der Spek. van Feyenoord-B overgeko men, zorgde voor de afstraffing (De Blok: „Dat was een communicatie stoornis. Maar ja, het was de eerste wedstrijd. In de competitie gebeurt zoiets niet"). Toch ,zou De Sport na tien minuten terugkomen. Ted Moritz tikte de bal in de ruimte. Leo de Haan sprintte sneller dan Warnaar en passeerde Van der Velden kansloos. Szalay: „Leo is het laatste jaar veel sneller geworden. Toen hij bij ons kwam was hij veel trager" Ondanks de vervanging van Johan van Geest door Jan Bolman en het opdraven van Wim van der Weiden voor Lou Bos bleef de gelijkmaker uit. De vijfhonderd bezoekers konden tenslotte toch tevreden naar huis waarts keren, al dan niet met een nat pak. En Szalay was weer wat wijzer geworden. Over de van plaatsgenoot 's-Gra venzande overgekomen Jan Bolman, die zijn debuut maakte was hij even wel nog niet tevreden: „Hij is een goede voetballer, maar hij vergeet als halfspeler (hij stond na rust op de plaats van Bert van der Meer. die als back ging spelen) nog te veel z'n ver dedigende taak". Bovendien vraagt men zich bij de 's-Gravenzandse Sportvereniging af, of men profijt kan trekken van Fred Koreman, de andere nieuweling. Hij is op wereld reis en wanneer hij terug keert is iedereen onbekend. 4.16.5, waarmee hij (na de 200 meter) een tweede gouden plak voor zich op eiste. ZWEMSTRIJD IN CIJFERS Finale 200 m schoolslag Jongens onder 14 Jaar: 1. Frank Weerstra (IJssel) 2.48 7; 2. Ron Kerver (De Ham) 2 48.7: 3. Peter Wol- ters (LGB) 2.31.4. Finale 200 m schoolslag Jongens onder 16; 1. Gerco Schonewille (AZPO 2.42.9; 2. Gerard Elbertsen (Kikker) 2.43.9: 3. Jelle de Vries (DZPC) 2.45.2. Fina le 200 m schoolslag heren: 1. Hans Elzer- man (ZIAN) 2.37.6; 2. Peter Spijk (HZFC) 2.36.5; 3. Roland Hond (Dolfijn) 2.42.5. Finale 200 m meisjes onder 14 jaar; 1. Wilma Boon (De Ham) 2 56.2: 2. Els de Jong (Kon AZ/HDZ) 3.01.6; 3. Fredy Brou wer (HZC/Robben) 3.05.0. Finale 200 m schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1. Gisela Christenhusz (OPZPC) 2.53.3; 2. Astrid Al berts (DZPC) 2.53.9; 3 Petra But (VZC/VL) 2.58.9. Finale 200 m schoolslag dames: 1 Alle te Riet (Zweml/Homm) 2.48.6: 2. Tine ke Hofland (ZIAN) 2.521.: 3. Marjan Janus (HPC) 3.00 8. Finale 400 meter vrije slag Jongens onder 14 jaar: 1 Eddy de Wit (ZIAN) 4.33.8; 2. Mark Eligh (Baronie) 4 41.4; 3. Robin wouterlng (Zeemacht) 4.50.5. Finale 400 meter vrije slag jongens onder 16 Jaar: 1. René van der Kuil (SZC) 4.25.6; 2. Bert Bergsma (IJssel) 4.27.0; 3. Joop Glijm (Zweml/Homm) 4.30.8. Finale 400 me ter vrije slag heren: 1. Peter Prijdekker (ZIAN) 4.16.5 <ev. Ned. ree): 2. Ton van Klooster (Naarden) 4.18 5; 3. Piet Brouwers (ZIAN) 4.24 5. Finale 100 meter vlinderslag meisjes on der 14 jaar: 1. Hansje Bunschoten (Naar den) 112.9: 2 Tineke Wolthuis (GZPC) 1.13.8; 3. H. van Koningsveld (IJ) 114.0. Finale 100 meter vlinderslag meisjes onder 16 Jaar: 1. Anke Rijnders (AZPC) 1.06.5 (nieuw adsp. ree.); 2. Truus Zantvoort (De Devel) 1.10.4; 3. Lenie de Jong (VZC/VL) 1,12.0, Finale 100 meter vlinderslag dames: 1. Frieke Buys (VZC/VL) 1,08.3: 2. Ellen van Rheenen (Zweml/Homm) 1.10.1; 3. Tru dy Jansen (KNZB) 1.10.5. Finale 100 meter vlinderslag Jongens on der 14 jaar: 1. Eddy de Wit (ZIAN) 1 07 9; 2 Robin Wouterlng (Zeemacht) 1.06 5 3. Mark Eligh (Baroniei 1 09.2 Finale 100 me ter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 1. Rudy Pijper (SZC) 1.019; 2. Frans Krieger (IJ) 1.035.5; 3. Rob van der Noll (HPC) 1.04.5. Finale 100 meter vlinderslag heren: 1. Arnold Rood (IJ) 1.01.0; 2. Bert Elzerman (ZIAN) 1.02; 3. Fr. van Krulsdijk (PSV) 1,02.3. GERRIT DEN AMBTMAN NOORDWIJK Noordwijk, gehandicapt door drie invallers, is in de laatste tien minuten van de wedstrijd tegen AZ'67 inge stort. Daarvoor en met name in het begin van de tweede helft werd toch duidelijk dat de Noordwijkse gang erin komt. Albert Spaanderman liet in nauwe samenwerking met Map Marijt vaak schitterende combi naties zien en Oude Velthuis blijkt meer en meer de felle, goed doorzettende spits te zijn, die Noordwijk nodig heeft. Uiteraard is het klasseverschil voortdurend merkbaar geweest. Te ruggekeerde Constant Smit kreeg alle gelegenheid zich te onderscheiden bij schoten van Siem Tijm. De Jager en Vredenburg. Na 28 minuten moest hij niettemin zwichten voor een schot van De Jager en vijf minuten later voor een vrije trap van weer De Ja ger. Na rust zagen de 1500 toeschouwers een herboren Noordwijk. En dat on danks het gemis van Plaatzer en Duindam (beide"n vakantie) en de ge blesseerde Ruud Bröring. Hun ver vangers Van Dijk, Map Marijt en Hazenoot (later v. Hal en v.d. Luit) pasten zich in het tweede bedrijf goed aan. Na vijf minuten resulteerde het in een goal van Albert Spaander man. Hoewel de na rust voor doel man Ger Vooys ingevallen Detmar nog aardige klusjes kreeg op te knap pen kwam Noordwijk niet aan een tweede treffer toe en dat mede door de vrij forse manier waarop Oude Velthuis werd aangepakt. Ook werd duidelijk dat Anton Marijt de goede vorm, die hij zaterdag bepaald miste, weer gaat benaderen. Hij was althans aanzienlijk betrouwbaarder. In de laatste tien minuten, toen ook de regen losbarstte, stortte zoals ge zegd de thuisclub in. Tijm, Vreden burg (kopbal) en De Jager passeerden de goed werkende Constant Smit. Bij AZ waren Stapper en Van der Veen na rust vervangen door v.d. Woude en Dekker. Scheidsrechter Mulder deed 'het behoorlijk. HOEK VAN HOLLAND Vele vakantiegangers hebben woensdag avond Jos van der Vleuten zien vlammen in de professionele wieler ronde. Jos kwam, zag en overwon. Aanvankelijk was het de veel toege juichte Jan Janssen, favoriet vooral bij het jeugdig publiek die veel pre mies binnenhaalde. Van der Vleuten spitste zijn oren toen hij hoorde dat de Hoekse winkeliers honderd gulden zouden schenken aan diegene die een volle ronde, ongeveer 1300 meter, zou uitlopen met die restrictie dat dit vijftien ronden voor het einde reali teit zou moeten zijn. Dit lukte hem royaal. Vanzelfsprekend werd hij de uiteindelijke winnaar als koele kan senverdediger. Het was dit seizoen zijn tweede zege. Eerder had hij in Zevenaar de bloemen gepakt. Jan Zoons, die sinds twee weken als be roepsrenner te boek staat plaatste zich als tweede. Het publiek dat te gen het einde nog een fikse regenbui trotseerde had zich best geamuseerd omdat de renners hun nummer goed hadden verkocht. De uitslag: 1. J. van der Vleuten (Mierloo Hout) 80 km. in 1.50.8; 2. J. Zoons (Voorschoten) 3. J. van Kat wijk (Oploo) 4. J. Janssen (Putte) 5. L. Duindam (Poeldijk) 6. W. Braven- boer (Rotterdam) 7 G. Harings (Scheulder) 8. J. Oudkerk (Naarden) 9. E. Dolman ('s-Gravendeel) 10. K. Rentmeester (Overzande) 11. H. van Leeuwen (Den Haag) 12. A. van Mid den (Hilversum) 13. G. van Deene (Den Haag) 14. J. Serpeenti (Wijk aan Zee) 15. M. de Koning (Scherpenzeel) 16. K. Delnove (Nijswiller) 17. Nor man Hill (Engeland). KOERIERS JGevr. banketbakker, 5- aagse werkweek. Evt. za terdag vrij. Voor goede kracht, hoog loon. Aanm. Bakkerij v. Kempen. Kou dekerk. Tel. 01714-2327 ,0 Onze nieuwbouw is bijna klaar. Wij vragen hiervoor: monteurs, hulp- en leerling- monteurs. Tevens hulp voor magazijn en boodschappen dienst. Aanmelden: AKRO N.V., Hoofdstraat 151. Lei derdorp. Tel. 01710-21708. Ford-truck-hoofddealer. 0 Schoonmaakbedrijf Kubn vraagt mannen, vrouwen en meisjes voor hele en halve dagen. Aanmelden Kantoor Langestraat 22. 0 Gevr.: een leerling-ver koopster, leeftijd 16 a 17 j. Bakkerij Stuurwold, Haar lemmerstraat 247. tel. 21435. Gevr. hulp in de huish. voor 1 ochtend in de week, in jong gezin met kinderen. Vine. v. Goghlaan 36, Oegst- geest. Tel. 52121 Ons modebedrijf in het centrum van de stad vraagt direkt: voor de administratie een pientere, snelle, accurate en vriendelijke assistente. Prettige moderne werkge meenschap waarin u geen nummer is, maar uw indivi duele gaven mag en kan ontplooien. Goede salarië ring en toekomstmogelijk heden. Kleding korting-toe lage. Heeft u interesse? Tel. 01710—31747. Heer Brand, Peek en Cloppenburg N.V., Breestraat 78-80, Leiden. Ons modebedrijf in het centrum van de stad vraagt direkt: voor de afdeling jongenskleding een verkoop ster of verkoper. Prettige moderne werkgemeenschap waarin u geen nummer is, maar uw individuele gaven mag en kan" ontplooien. Goede salariëring en toe komstmogelijkheden. Kle ding korting-toelage. Heeft u interesse? Tel. 01710-31747, Heer Brand, Peek en Clop penburg N.V., Breestraat 78- "0, Leiden. 0 Met spoed een chauffeur gevr. door drankenhandel. Tel. aanmelden 's avonds na 8.00 uur 01710-20162. Co-op „RIJNLAiH)'' vraagt een flinke kassière die de klant als een welkome gast behandelt. Aanm. Roose- veltstraat 12a. Tel. 41045, Co-op „RIJNLAND" kan nog enige leerling kassières plaatsen v.a. 15 jaar. Aan melden Rooseveltstraat 12a. Tel. 41045. Co-op „RIJNLAND" vraagt enige flinke verkoopsters voor de groentewinkel. Aan melden Rooseveltstraat 12a. Tel. 41045. Co-op „RIJNLAND" vraagt voor het verpakken van groente en fruit enige flinke meisjes. Aanmelden Roose veltstraat 12a. Tel. 41045. Avondwerker. Restaurant 't Karrewiel vraagt mnl. kracht om in een dienst om de week vaten en keukens schoon te houden. Zich te melden: Morsstraat 3. Tel. 31851. Voor de verkoop van ons brood vragen wij nette ver koopsters voor de filialen te Oegstgeest en Voorschoten. Aanm. Bakkerij Tijsterman, Langevaart 30, Rijnsburg. Tel. 01718-13291, na 6.00 uur tel. 01718-71406. Schoenenhuis Isabella vraagt een verkoopster, Part-itime voor de middag b.v. dinsdag, donderdag en vrijdag. Geh./ongeh. Erva ring niet vereist. Tel. 01718- 12754. In de Hoftuin, Rijns burg. Kinderhuis Nieuw Voor dorp vraagt een hulp voor de huish. extern. Werktijden n.o.t.k. Leidseweg 96 Voor schoten. Tel. 01717-2629. Artsengezin vraagt flinke zelfst. hulp voor halve da gen. Burggravenlaan 1. Lei den. Tel. 25820. Personeel aangeboden Stukadoors-, metsel- tegelwerk gevraagd. Goed kope prijs, tel. 01710 -32792. 32792. Te koop aangeboden Te koop een salontafel, jw, met 3 bijzettafeltjes. Hogewoerd 142. Tel. 01710- 24523, vóór 8 uur 's avonds. Auto's en motoren 0 Mercedes 220 S, met schuifdak en radio. Prima banden. Geheel in uitzon derlijk goede staat. Bouw jaar 1965. Prijs 2500, Tel. 01718-15139 □ATSUN £ealer AUTOBEDRIJF BROERTJES. SASSENHEIM 02522-12921 0 Te koop aangeb. groene Peugeot 404, b.j. 1965 met radio, schuifdak.en trekhaak. 1250,Lisserweg 80, Abbe- nes. Tel. 01713—2478. 0 VW 1600 TL Automatic. 1969, kleur groen, 48.000 km gelopen. Ie aanbet. 2300, KAMSTEEG OCCASION CENTRUM. 0 VW Karmann Ghia bwjr. '69, donkergroen, exclusieve auto. KAMSTEEG OCCA SION CENTRUM. 0 VW 411, 4-drs uitvoering, luxe model, bwjr. 1968, kleur rood. Ie aanbetaling 1950,-. KAMSTEEG OCCASION CENTRUM. 0 VW 1500 Kever, m. schuif dak, kleur wit. 34.000 km ge lopen, le aanbet. 1950, KAMSTEEG OCCASION CENTRUM. 0 Simca 1000 GLS, b.j. 1970, km.stand 30.000, le aanbet. 1500.- KAMSTEEG OCCA SION CENTRUM. 0 Ford 16 M, kleur wit. b.j. 1968. le aanbetaling 1450.-. KAMSTEEG OCCASION CENTRUM. 0 Kamsteeg Occasion Cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest. tel. 01710-51940-52661 Geopend, dagelijks tot 18.00 uur. vrijdag tot 21.00 uur. zaterdag van 10.0018.00 uur. zondag van 14.0018.00 uur. Tnruil alle merken - pasklare financiering - VW garantie. 0 10 autoriilessen v. f 47,50 vervolg- en losse lessen f8.50. Autorijschoolcombina tie „De Centrale". Leiden: Hoge Riindijk 106. telefoon 34255: Alphen a/d Rijn: Hooftstraat 257. telefoon 3732: Katwijk: Boslaan 243. telefoon 71777. 0 U weet nu toch zeker wel dat u goedkoper uw banden kunt kopen bij uw banden- dealer. Vraag nu. of beter, rij nu nog naar Automobiel bedrijf Rijnland N.V Lei den, 01710 - 24647; Leider- Vroom Dreesmann Leiden N.V. vraagt voor de lunchroom. Goed salaris, prettige 5-daagse regeling en o.m. 15% korting op alle persoonlijke aankopen. Persoonlijk solliciteren is mogelijk van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur op de afdeling Personeelszaken, Breestraat 72 te Leiden. Schriftelijke sollicitaties ook aan dit adres. Telefoon 017.10 41241. Leiden dorp 01710 - 44741; Oegst geest nr. 01710 - 52476; Noordwijk nr. 01719 - 4300. V/d Berg koopt ook uw auto, mits deze in goede staat verkeert. Aanbiedingen ook na 18 uur. Lage Mors- weg 67, telefoon 30692. 0 Zomerhuisje met oliestook voor 7 personen door om standigheden vrijgekomen van 7 tot 22 augustus. Tel. 08851—169h Woningruil 0 Woningruil Koudekerke Zeeland. Aangeb. eengez. woning, 4 k., badk., woon keuken, garage, tuin en c.y. Huur 190,- p. mnd. Gevr. huis of flat omg. Leide'n. Tel. 01185-1685. 0 Te koop Westlander met stalen opbouw, 12 m. lang, 40 pk binnenboordmotor met volgbootje en 3 pk b.b. mo tor. Vaarklaar. Tel. 01718 72210. 0 Mercury buitenboordmoto ren. Vega en Rana-boten. Fa. Dik Schelüngerhoudt, Hoogewaard 64-82, Koude kerk aan den Rijn, telefoon 01714 - 2408 en 2260. Speciale aanbieding 0 Nog 1 keer. automati sche zwarte herenparapluies stormvast f 19,95 nu f 10; losse herenpyjamajasjes, al le maten nu 7,95: dames jas- schorten 5,98 nu 2,98. Katoe nen dames nachtponnen 9,95 nu 4,95. Bad3tof heren sok ken 4,95 nu 2,95. Ketelboe- tersteeg 5, over brandweer, waar de vlag waait, hoek Langebrug. JAPIE. 0 Lange heren corduroy broeken 29.95. nu alle maten 17,50. Jongens corduroy broe ken 22,95. nu alle maten 13,95. Heren spijkerbroeken 19.95, nu alle maten 11,95 Italiaanse heren pyjama's, klasse kwaliteit 19,95 nu 12,95. Grote badlakens 3,98. Heren windjacks 29,95, nu 19,50. Ketelboetersteeg 5, over brandweer, waar de vlag waait, hoek Langebrug, JAPIE. Zebravinken, parkieten, japanse meeuwtjes. Chinese dwergkwartels te koop ge vraagd. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. 0 Bescherm uw dure plan ten van tuin, balkon en ka mer, tegen luis, schimmel en ander ongedierte. Afdoende bestrijdingsmiddelen tegen mieren, slakken, kakkerlak ken koopt u bij vakmensen, bij Vlieland, Nieuwe Rijn 50 0 Planten-opbindmateriaal van tonkinstokken tot raffia, van Tornado-ringen tot klim- plantrekken voor kamer- of tuinplanten. Voor het grove tuinwerk sterke, elegante handschoenen in alle maten. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. 0 Hang-legkasten, linnen kasten, wandstijlmeubelen, keukenkasten en keukens, slaapkamers en bureaus. Enorme sortering. Ultra mo dern! Niet duur! De Kasten- specialist, Hoogl. Kerkgracht 47-49. hoek Nieuwstraat, te lefoon 01710 - 33078. 0 Partij bankstellen, direct' van fabriek, zeer fraai uit gevoerd in diverse kleuren. 5 jaar garantie op het bin nenwerk. Normale 1 prijs f 1300 voor f 595. Verkoop bij „Prettig Wonen". Wei- marstraat 263, Den Haag. te lefoon 070 - 600068. 0 Bloem-, groente- en tuin- bouwzaden. rieken, schop pen. graven. tuinbanken, tuinstoelen, parasols en alles voor uw tuin. W. P. Hart- wijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-11, Leiden, telefoon 26627. 0 Badpakken, bikini's, bad pakken, bikini's, badpakken, bikini's, badpakken, bikini's, grote keuze bekende mer ken. Corsetterie J. J. v d Burgh. Haarlemmerstraat Leiden. 0 Badpakken, bikini's, bad pakken, bikini's, badpakken, bikini's, badpakken, bikini's, grote keuze bekende mer ken. Corsetterie-Lingerie J. J. van de Burgh, Haarlem merstraat 69, Leiden. 0 Goedkope kunststof keu kenaanrechten met roestvrij stalen blad. H K.F.. Oude Vest 181. tel. 22908. 's zater- dags gesloten. Opel Kadëtt 1970 slechts 17.000 km Opel Rekord 1700 type 1968 Ford Escort met 30.000 km Ford Escort stationcar 1969 Ford Cortina stationcar 1969 Ford Taunus 12M stationcar 1968 Ford Taunus 12M en 15M 1968 DAF 55 met schuifdak 1969 BMW 1600 type 1965 Austin 1000 automatic 1968 Austin Glider van 1968 Simca 1300 4 deurs 1965 VW Kevers 13C0 van 1969 VW Kevers 1200 van 1968 VW Kevers 1300 type 1968 VW Ponton 1600 1968 VW Variant nette auto 1966 VW gesloten bestel 1969 Fiat 124 de Luxe 1968 Fiat Primula 1968 Plymouth Valiant 55.000 ikm N.S.U. Prinz 1967 Scaldia van 1968 met 50-000 ton 5800- 4250,- 4300,- 4750,- 4250,- 3650- 3800,- 4250,- 2200- 3300,- 3600,- 1350.- 4100,- 3350,- 3500- 3500- f 2300,- 3750- 3600- 3500- 4900,- 1950.- 1850,- 0 Welke alleenstaande vrouw zonder woning wil als huis genote haar intrek nemen bij bejaarde, vitale weduw naar die een eien na-oorlogs huis met. tuin bezit om bei der eenzaamheid op te hef fen? J. Slikboer, Albert Hahnweg 4. Soestdijk. f Iedereen een krediet tot 3000.zonder borg direkt te verkrijgen voor aanschaf r3 50- '3 50- 7,25 9 2 +5st 16+2' 1.4+2' 2+U 7 5.43 Voor Uw betrouwbare en betere gebruikte auto bü HOGE RIJNDIJK 4a LEIDEN. Telefoon 25259. Geopend tot 9 uur des avonds. daarom nu tegen STERK VERLAAGDE prijzen; die als show-room model hebben ge diend. VOLLE GARANTIE. van 230NU voor Wij vragen voor onze oliehandel te Alphen aan den Rijn Leeftijd 25-35 jaar) Na inwerkperiode zal hem de gehele administratie worden toevertrouwd. Praktijkdiploma boekhouden en diploma M.B.A. of studerend daarvoor is gewenst. Sollicitaties te richten aan de directie van BOOT OLIEHANDEL N.V. iex van meubelen en woning textiel. Ook zij die gaan trouwen en allen die drin gend meubelen willen ko pen. Vraagt gratis folder met uitvoerige inlichtingen bij Postb. 1083, Rotterdam. 0 Zaterdag 31 juli wordt op de Industriekade te Sassen- heim een antiekmarkt ge houden van 1118 uur. Er staan voltaires, canapés. En gelse staande klokken, Bie dermeier eethoeken, kande laars etc. 0 Trouw- en kinderreporta ges. Fotostudio Korenhof, Diamantplein 5 «Morskwar- tier). Leiden, telefoon 01710 - 44285. 0 Reparatie v. antieke meu belen, houtsnijwerk, enz. Fa. Hans J. Finger, atelier van oud-ambachtelijke kunst, restauratie van antieke houtwerken. Leiden, tele foon 01710 - 42926. 0 Voor een goede rij-oplei ding met resultaat, natuur- 1 lijk naar Kwak's verkeers-Ws tc instituut. Thorbeckestr. 34. ntri< telef. 22803. Erkend gedipL ohic betrouwbaar. ohi< 0 Paraplu-reparatie (ook v. c opvouwbare), wandelstok- j ken. invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplu-magazijn Van Oerle, Haarlemmer straat nr. 95. 0 Vakkundige reparaties aaD^SS a kunstgebitten, binnen enkelt 1 'nóti uren gereed. C. van Berg* rouo Henegouwen, Vronkenlaan anes 23, geeij filialen. Bereikbaa: roer met 40' en 15, Zijlkwartier, ï(jb0 telefoon 33361. c.mil

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10