Ethiopische patriarch wil kerk uit isolement halen Erehaag van closetpotten „De echte waarheid" gaat uit vaif kerkgenootschap in Amerika MENSENOFFER MOETe RIJKDOM BRENGEN P Uw probleem is het onze.... Aansluiting zoeken bij orthodoxie Puzzelhoek Op pedagogische academies steeds minder leerlingen Ds. Toornvliet: wordt lid Hiro REDDING GKU? COMMENTAAR Palestij nen Een woord voor vandaag Het weer in Eurof 5a Armstrong: alles voor niets Brieven die niet zijn voorden van naam en adres kunnen niet ln hehandelfng worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verhand staan moeten ln afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels tc worden Ingesloten- J VRAAG: Is er iets te doen tegen gezichtstranspiratie? Het is voor mij een groot probleem. ANTWOORD: Als de gebruikelijke middelen van drogist en schoonheids specialist niet helpen, moet u eens naar de huisarts gaan en deze kan desnoods naar de huidarts verwijzen. Wij weten niets van uw gewicht, bloeddruk en dieet, zodat we niet met de een of andere raadgeving zouden kunnen of willen helpen. Ga in elk geval voor u zelf alvast na, wanneer die transpiratie vooral optreedt, ook in verband met eten en drinken. Dit zal uw dokter beslist het eerst vragen. Transpiratie behoeft geen téken van minder goede gezond heid te zijn, maar een teveel is ook weer niet nodig. VERZOEK VAN LEZER: Wie kan mij de complete versie geven van het lied dat omstreeks 1910 aan de kin deren op christelijke scholen geleerd werd en dat als volgt begint: „Als de dag met gouden glans Zondag aanlicht aan de tran^, Alles ons van ruste spreekt..."? VRAAG: Mijn ouders hebben een kwart eeuw geleden een ongevallen polis afgesloten, waarin ik automa tisch in viel tot mijn 15de jaar. Daar na hebben zij nog 18 jaar voor mij betaald. Nu hebben ze de polis aan mij gegeven en ik heb reeds een jaar premie betaald. Kan ik hiermee nu eindigen? ANTWOORD: Nu u de polis van uw ouders aanvaard heeft, kan u deze niet meer aan hen retourneren. U kan in de polis nagaan tegen welke datum u moet opzeggen, zo u dit ver langt. In elk geval is u 25 jaar lang tegen ongevallen gedekt geweest. Het kan geen kwaad eens na te gaan of opzegging wel raadzaam is en welke risico's u daarbij loopt. door Heinz Gstrein ADDIS ABEBA De nieuwe patriarch van de veertien miljoen gelovigen van de Ethiopische orthodoxe kerk, Theophilos I, had de laatste jaren als coadjutor van zijn grijze, zieke voorganger Basilios I reeds het bestuur over de kerkelijke zaken van het Oostajrikaanse keizerrijk, zodat zijn verkiezing en intronisering geen verrassingen ten gevolge zullen hebben. i 2 3 4 S 6 7 8 9 2 3 4 5 6 7 8 9 Kruiswoord-puzzel zonder zwart Horizontaal: 1. smergel-tijdrekening, 2. tijding-wapen, 3. godin van de vre- de-smart, 4. plaats in Frankrijk-kolf- hamer. 5. handel-titel (afk.), 6. kraam-bestelling, 7. traag-myth.fi- guur, 8. bloeiwijze-dieregeluid- Europeaan,.9. draaiende trommel - wijzer van een kompas. Verticaal: 1. asbest-sluiskolk, 2. speelruimte-aanloop, 3. vlaktemaat- landbouwwerktuig-meisjesna^hi,/ '4. kippenloop-openbaar, 5. evenZo-munt in Perzië, 6. deel van het oor-voorko men-meisjesnaam, 7. insektenetend zoogdier-afk. van editie-vrouw van Jacob, 8. buitenhaven-denkbeeldig, 9. niet dezelfde-kant Oplossing vorige puzzel 1. perimeter, 2. girandole, 3. apotheo se, 4. ongelogen, 5. nominatie, 6. ge vaarvol, 7. smakeloos, 8. accordeon, 9. rinoceros. Pioenroos. De nauwere samenwerking van de Ethiopische kerk met de andere oos terse kerken (de kopten in Egypte, het Syrische patriachaat van Damas cus en India en de Armeniërs), als mede het herstel van de contacten met de orthodoxe kerken van Grieken land, Rusland en Roemenië, waren al voor zijn verheffing op de patriar- chentroon het werk van Theophilos, toen nog aartsbisschop van Harrar. Dit toenaderingsproces begon met de conferentie van Addis Abeba in 1965. Als tweede hoofd van de Ethiopi sche kerk, die in 1950 haar onafhan kelijkheid van de Koptische patriarch van Kairo proclameerde en ze in 1959 ook officieel uit Egypte ontving, kan Theophilos zijn ambities nu nog veel meer nadruk geven. Dat geldt vooral zijn plan, om de ethiopische christe nen terug te brengen in de orthodoxe kerkfamilie, waarvan zij eeuwenlang gescheiden is geweest, niet door be wuste dogmatische tegenstellingen, maar door haar isolement en door de steeds sterkere invloed van de anti- chalcedonische koptische christenen van Egypte. Oude traditie Als de nieuwe patriarch van Ethio pië vandaag weer directe betrekkin gen met Konstantinopel, Athene, Moskou, Boekarest en de Grieks-or thodoxe patriarch van Alexandrië zoekt, grijpt hij daarmee alleen maar terug op de bijna duizend jaar ge duurd hebbende byzantijns-syrische traditie van zijn kerk. Het was pas in de late middeleeuwen onder Takla Haimanot, de nationale heilige van Ethiopië, dat de koptische invloed overheersend werd. Het christelijke rijk van Aksum in het eerste millennium stond in nauwe religieuze, culturele, economische en zelfs militaire betrekkingen tot het Oostromeinse rijk. Zelfs werden ge zamenlijk krijgstochten ondernomen in Zuid-Arabië waar Du Nuwas, de tot het jodendom overgegane koning van Jemen, de christenen vervolgde. Sinds de dertiende eeuw zwakten de ze banden echter af. De afhankelijk heid van de Ethiopiërs van de kopten Van een verslaggever DEN HAAG Het aantal mensen dat een pedagogische academie be zoekt loopt terug. Volgens gegevens van het CBS zaten er het afgelopen cursusjaar ruim 1200 leerlingen min der op de pedagogische academies dan het jaar daarvoor. Ook het aantal leerlineen dat voor de akte onderwijzer slaagde nam sterk af: in 1970 slaagden er 2920 leerlingen voor deze akte, en in 1969 6578. Voor dit grote verschil is wel een verklaring, omdat het mogelijk is zonder deze akte toegelaten te wor den tot de tweede leerkring. Deze mo gelijkheid (waarvan 3300 leerlingen gebruik maakten) loopt vooruit op de ongedeelde 3-jarige opleiding tot vol ledig bevoegd onderwijzer. In 1970 haalden wel, in vergelijking met 1969 meer mensen hun akte volledig be voegd onderwijzer: 4907 tegen 4659 'in 1969. Het eindresultaat van deze som men blijkt niet al te vrolijk uit te val len voor het onderwijs: in 1970 kwa men er 6326 geslaagden beschikbaar voor het onderwijs tegen 6568 in 1969. En door het kleinere aantal leerlin gen dat nu op de academie zit, ziet het er naar uit, dat deze daling zal doorzetten. Een beeld van het Ethiopis.he kerstfeest, dat midden januari ge vierd wordt. werd 70 sterk, dat hun kerk tot 1950 niet eens door eigen bisschoppen, maar door een uit Kairo gezonden „aboena" geleid werd. Als Theophilos zich nu ook van de laatste, in het concordaat van 1959 vastgelegde primaatsrechten van de koptische patriarch over Ethiopië probeert vrij te maken, spelen deze historische ressentimenten daarbij ze ker een belangrijke rol. Nog belang rijker is echter de vrees van de Ethio piërs, dat het gesprek, dat thans aan de gang is en dat de hereniging ten doel heeft van de sinds het conci lie van Chalcedon (451) gescheiden oosterse nationale kerken met de or thodoxie, zal afspringen op de ge spannen verhouding tussen kopten en orthodoxen in Egypte. Mocht dit gesprek inderdaad mis lukken, dan is het patriarchaat van Addis Abeba van plan, om desnoods AMSTERDAM Ds. G. Toornvliet heeft de leden van zijn radiogemeen te opgeroepen lid te worden van de HIRO. Deze zendgemachtigde bood reeds onderdak aan ds. Toornvliet, maar zal binnenkort uit de ether moeten verdwijnen, vanwege een be sluit van het ministerie van CRM. De HIRO wil nu trachten als aspi rant-omroep zendtijd te krijgen. Daartoe moet hij ten minste 15.000 le den verwerven. Ds. Toornvliet doet in het blad „Contact" een oproep aan zijn luisteraars zich bij de HIRO als lid te melden. „Nu is er de kans voor onze radiogemeente om in de ether een plaats te krijgen", zo schrijft ds. Toornvliet. alleen de gang naar Konstantienopel te maken, om de kerkelijke gemeen schap officieel te herstellen. Daarbij kan Theophilos zich verzekerd weten van de instemming van de Syrische christenen in India en van het ar- meense katholikaat van Anteilias (Li banon), dat de Armienëers buiten Rus land omvat. Naast de kopten zijn het de jaco- bieten in Syrië eb de Armeniërs in Rusland die een terughoudendheid jegens de orthodoxie aan de dag leg gen, die overigens hoofdzakelijk op politieke overwegingen lijkt te berus ten. Heinz Gstrein is redacteur van de Duitse Evangelische Pressedienst. (Vervolg van pagina 1) De vakbonden betoonden zich gis teren zeer ingenomen met dit initia tief van de regering. „We hebben de indruk dat alle mogelijkheden wor den onderzocht voor een definitieve beslissihg wordt genomen," aldus de heer W. J. Koevoet van de NVV-be- drijfsbond. In afwachting van dit on derzoek stellen de vakbonden zich op het standpunt dat de werkgelegenheid van al het personeel van de GKU gehandhaafd moet blijven. Deze schijnbare tegenstelling met het be sluit van de regering te onderzoeken of althans een deel van de kledlngu- nie gehandhaafd kan blijven legt dc heer Koevoet als volgt uit: „Het Engelse efficiency-bureau confronteerde ons met de onherroepe lijke voorwaarde dat 600 man ontsla gen moet worden en de overheid de rest van het bedrijf steun moet verle nen. Dit oordeel is na een onderzoek van slechts zes dagen in elkaar ge flanst. Korte tijd daarna bracht ook de Nationale Investeringsbank t-en rapport uit, waarvan we alleen weten dat het nogal negatief is uitgevallen. Zo lang ons de inhoud daarvan niet bekend is, zolang we ons dus geen oordeel over het bedrijf kunnen vor men, tot zolang blijven we op het standpunt dat de gehele werkgele genheid gehandhaafd moet blijven." De aanwezigheid van de Palestijnse commando's in Jordanië heeft de afgelopen jaren onafwendbaar tot de vraag geleid, wie in dat land de dienst zou uitmaken: de regering van koning Hoessein of de Palestijnse commando's. Die politieke, ideologische, sociale en economische machtsstrijd is nu op de simpelste wijze door militaire middelen voor de naaste toekomst beslecht. De Palestijnse com mando's hebben de keuze, zich aan Hoesseins regels te houden of fysiek geliquideerd te worden. De manier, waarop de twee partijen elkaar in de afgelopen maanden in Jordanië hebben bevochten, werd de laatste dagen wel zeer tragisch geïllus treerd door de vlucht van de commando's naar hun ergste vijanden: de Israëli's, tegen wie ze uiteinde lijk hadden willen strijden. Indien eenvoudige Pa lestijnse commando's ondanks de onafzienbare reeks gruweldaden die hun over de Israëli's zijn verteld toch aan deze doodsvijanden de voor keur geven boven hun Arabische broeders in Jor danië, dan moet de genadeloosheid van die broe ders wel zeer groot zijn geweest. Door de strijd, die koning Hoessein nu in Trans- Jordanië heeft gewonnen zullen de bewoners van Cis-Jordanië (d.w.z. de door Israël bezette weste lijke Jordaan-oever) en de bewoners van de Gaza- strook, nog meer dan voorheen, tegen het herstel of de vestiging van Hoesseins macht in hun ge bieden gekant zijn. Maar ook de Syriërs en de Irakezen, die onmiddellijk hun grenzen voor de vluchtende commando's slotep, hebben, voor het gevoel van de Palestijnen, hun Palestijns-Arabi sche broeders voor de zoveelste maal verraden. Hoe triest de balans er nu voor de Palestijnen ook uit moge zien, het is duidelijk dat door al deze gebeurtenissen de eigen Palestijnse identiteit en de opbouw van een eigen Palestijnse natie, los van de Panarabische mythe, opnieuw een stimulans hebben gekregen. Een vergelijk tussen de Palestijnen en de Is raëli's is in de verre toekomst slechts mogelijk, indien die twee elkaar zo vijandige partijen als eigen identitietsgroepen tegenover elkaar komen te staan. De Palestijnen hebben die confrontatie tot dusver niet aangedurfd. Zij bleven zich on danks alle frustraties als voorhoede of als onder deel van de Arabische Natie beschouwen en ont weken het zodoende om als Palestijnen hun eigen beslissingen te nemen. Zelfs de commando-organi saties gingen praktisch alle op deze weg voort, on danks hun propaganda, dat zij het tegendeel deden. De Arabische staten maakten van deze omstandig heid weer dankbaar gebruik om hun onderlinge geschillen via de diverse commandogroeperingen uit te vechten. Van hun kant trachtten de rivali serende commando-organisaties elkaar via de Ara bische landen uit te schakelen. Het einde van de strijd in Jordanië plaatst de Palestijnen opnieuw voor de keuze, hoe zij zich tegenover zichzelf tegenover de Arabische wereld en tegenover Israël moeten opstellen. De beslissing, die zij daarover uiteindelijk zullen nemen, kan wellicht de aanloop betekenen van de een of an dere regeling, die henzelf en de Israëli's „in staat stelt om binnen veilige en erkende grenzen in vrede te leven", als volkeren met hun eigen cul tuur, hun eigen geschiedenis en hun eigen toe komst. Dat wil zeggen als volkeren, die in vrijheid over zichzelf kunnen beschikken. Op 1 oktober nieuw echtscheidingsrecht DEN HAAG Op 1 oktober 1971 treedt het nieuwe echt scheidingsrecht in werking. Een desbetreffend Koninklijk Be sluit is gisteren in het Staatsblad gepubliceerd. Als enige grond voor echtscheiding (en scheiding van tafel en 'bed) geldt voortaan „duurzame ontwrichting van het huwelijk"'. De tot nu toe gel dende redenen: overspel, kwaadwilli ge verlating, een vrijheidsstraf van vier jaar of langer en verwondingen of mishandelingen van ernstige aard, kent de wet niet meer. Wat betreft de alimentatie houdt de nieuwe wet een regeling in waardoor de financieel zwakkere partij ook al zbu het gedaagde zijn (en dit is een belangrijk verschil met de oude wet) de~ rechter om een uitkering tot levensonderhoud ten laste van de an dere partij kan vragen. De rechter is voortaan verplicht een kind van veertien jaar en ouder te vragen bij wie van de ouders het kind wil blijven. Op verzoek van de ouder die niet met het gezag over het kind is belast kan de rechter een re geling treffen voor de omgang tussen die ouder en het kind. Met ingang van 1 oktober vervalt ook artikel 241 van het Wetboek van strafrecht, dat overspel strafbaar stelt. „Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wone wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben in de hemelt niet met handen gemaakt, een eeuwig huis" (2 Cor. 5 1). Voor vele mensen een woord, dat zij snel terzijde leggen. Zij hoi niet graag over de dood. De dood is voor hen het einde. Daarna er niets meer. Paulus spreekt er wel over, maar niet in een mineurstemming. 1 durft het aan, en waarom niet? De dood is een realiteit, waarmee mens heeft rekening te houden. Maar Paulus, door de wil van G< een apostel van Christus Jezus, geeft de mens goede moed. Inde' daad de aardse tent, het lichaam, wordt afgebroken, dit leven gAglE voorbij. Het kan kort duren of het kan lang duren, maar eens Gthoi de mens zijn leven hier op aarde beëindigen. De volksmond ze\ jri0p Niemand wordt vergeten. gen En wat dan? Voor de kinderen Gods deze heerlijkheid: Hen H'ac|jrjek een gebouw niet met mensenhanden gemaakt, een eeuwig huis. t v0 We lezen vandaag Jesaja 59:12-21. Zelfs parlementslid doet mee h Ook Vaticaan zoekt contact met Peking PORT MORESBY de blanken. Het ritueel gerucht gaat ,dat hij 4i... Als de autoriteiten niet moet op de Taroeberg door vasten erop uoortnuid, tijdig ingrijpen, zullen op plaatsvinden in het Se- reidt zelf een van de er tt oostelijk Nieuw-Guinea piek-gebergte. Onmiddel- fers te zijn. je p twee mensen gruwelijk lijk daarna, zo verwach- Dit is een uitwas tfysiag omgebracht worden, om- ten de deelnemers, zullen de op Nieuw-Guinea w - dat de leden van een fa- zij gezegend worden met verbreide cargo-cult natieke sekte een men- rijkdom en gebruiksgoe- Deze gaat daarop tert)e dat de papoea's tijdens nu tweede wereldoorlog vo 'son{ De Duitse zendeling het eerst Amerikaam aéVds Zelfs het parlementslid Hans Wagner, die het leger-) vliegtuigen Beibi Yemanda staat cr voornemen wereldkundig gen overvliegen. Zij achter. Ook hij gelooft, gemaakt heeft, noemt Ye- loofden, dat die door dat het mensenoffer de liwan Matthias, een ge- goden gezonden waren gen en er verwachtingen aan ver- goden ertoe ,al brengen, wezen evangelist, als de ergerden zich, dat de bmdt. Maar de paus wilde dat „niet Zy- papoea's laten aanvoerder. Matthias ding slechts de blanku, delen in de rijkdom van houdt zich verborgen. Het ten goede kwam. ROME Paus Paulus heeft in zijn eerste toespraak op zijn zomerverblijf ^noffer willen brengen deren. te Castelgandolfo verklaard, dat hij aon de OOden. grote verwachtingen heeft van Nixons aangekondigde tAazoek aan Peking. Hij zei, dat ook hij in de nabije toekomst er iets over wil zeg- ver- wilde dat hier en niet nu" doen. Waarnemers brengen zijn woorden in verband met niet bevestigde be richten, volgens welke de Chinese historicus en priester dr.' Wei uit Pa rijs het pauselijk staatssecretariaat concrete voorstellen heeft doen toeko men ter normalisering van de betrek kingen tussen het Vaticaan en com munistisch China. Telc nuid aaties he :rd, rtege ffem RUINEN Vierentwintig fonkelnieuwe, met vlaggetjes getooide closet potten vormden dinsdagmiddag voor het gemeentehuis van het Drentse Ruinen een glimmende erehaag voor Tina Dietz en Harm Echten, beiden uit Ruinen, die elkaardeze middag trouw beloofden. De unieke erehaag was aangebracht door personeel van een elektro technisch bureau in Ruinen, waar de bruidegom als loodgieter werkt. Het tafereel trok vooral veel belangstelling van toeristen. KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Durdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman J. van Hofwegen. max. min. nee temp. temp. sla gist. gist. 20 12 half bew. 21 12 24 8 onbew. 24 8 Innsbruck motregen 19 10 Kopenhagen licht bew. 7 8 23 1b Luxemburg licht bew. 21 9 Madrid onbew. 30 12 Majorca onbew. 27 18 Mtlnchen licht bew. 19 10 Nice half bew. 25 18 Parijs zw. bew. 23 8 Rome onbew. 29 19 Wenen onbew. 22 12 Zürich mist 19 8 ,EID leran mal or h n. Telei cht venti 1LK l£de Alk mini n ir Geheimzinnig blad niet helemaal nieuw voor ons land >0U\ er i ner llinj Van een medewerker AMSTERDAM Het geheimzinnige blad 'The plain truth' blijkt een uitgave te zijn van het tot een Amerikaans kerkgenootschap beho rend Ambassador Col lege. Zoals we meldden pogen de tijdschriften importeurs Meulen- hoff-Bruna het blad, waarin nogal positief over de Vietnam-oorlog wordt geschreven, voor gratis verspreiding op de Nederlandse markt te brengen. Het concern kon niet zeggen wie de uitgever was. Bij de tijdschriftenhan delaars stuitte het blad ondanks de vergoeding van twintig cent per gra tis uitgegeven exemplaar op verzet. Bij het Atheneum-nieuwscentrum achtte men het niet uitgesloten, dat de CIA achter de uitgave zat. In werkelijkheid is „The plain truth" niet helemaal nieuw voor Ne derland. Enkele jaren geleden ging de uitgave van een Nederlandse edi tie, een uittreksel van de Amerikaan se versie, van start onder de naam „De echte waarheid". Het blad heeft een Nederlands bijkantoor in Arn hem. In 1969 verscheen in ,Het Beste" een serie grote advertenties waarin het blad werd aangeprezen. Er werd ook geadverteerd met brochures van het Ambassador College. Alle lec tuur werd gratis aangeboden, een le- veringswijze die helemaal past in de policy van de uitgever in Califor nia „The plain truth", dat een op lage heeft van ruim twee miljoen exemplaren, wordt volgens de advertenties uitgegeven „in het kader van een wereldomspannend voorlichtingsprogramma". Ambassador College is een oplei- i dingsinstituut van de door de Ame rikaan Herbert W. Armstrong ge stichte Church of God. Armstrong, die ook het omstreden tijdschrift in het leven riep, beweert dat zijn kerk de enige juiste is en trekt met name van leer tegen evangelisatie-bewe gingen als die van Billy Graham, Campus Crusade for Christ en ande re organisaties die er sterk bij de mensen op aandringen een „beslis sing" te nemen voor Jezus Christus. Armstrongs gigantische hoofdkwar tier, waar de laatste tijd zijn zoon Ted steeds meer de scepter gaat zwaaien, staat in Pasadena (Califor- nië). Het is veel groter dan dat van Graham en er worden jaarlijks mil joenen dollars ontvangen en weer uitgegeven. Vorig jaar zou hij met een budget van 25 miljoen dollar hebben gewerkt. In principe zijn alle uitgaven van het Ambassor College gratis. Arm strong, die nu ver in de zeventig is, baseert dat beleid op de bijbeltekst „om niet hebt gij het ontvangen, geeft het om niet" (Matth. 10: 8). De inkomsten bestaan voornamelijk uit bijdragen van zijn ongeveer 10.000 volgelingen. Hij wekt hen voortdu rend op „co-workers" te worden, wat inhoudt dat zij minimaal tien procent van hun inkomen aan de Church of God schenken. Dat percentage is overeenkomstig de oudtestamentische wetgeving in zake het geven van „tienden", een wet die volgens de kerkleider nog steeds van kracht is. Zijn leer be helst trouwens ook het houden van de tien geboden. Armstrong ontkent de drie-een heid van God, laat zich nogal vaag uit over het element verlossing in het evangelie en leeft sterk in de verwachting dat Christus spoedig zal terugkomen. Hij heeft al ver scheidene malen een tijdstip ge noemd, waarop dat zou plaatsvinden, maar totnogtoe zijn die voorspel lingen niet uitgekomen. Volgens de Duitse theoloog dr Kurt Koch is zijn meest recente voorspelling dat Chris tus in 1972 komt. Ko.ch is overigens van mening dat Armstrongs leer nau welijks een christelijke kan worden genoemd en bijna een anti-christe lijke. Het meest wijkt de leer van die andere christelijke kerken af in de stelling dat de ziel van de mens niet onsterfelijk is. In het Koninkrijk van God zullen alleen de leden van de Church of God leven, aldus Arm strong. Volgens hem is de kerk na de eerste christengemeenschap uitge storven en pas met de oprichting van de Church of God weer tot leven ge komen. Geen verjaardag In het juni-nummer van „De ech te waarheid" is nog de bijzonderheid te lezen dat hij op grond van theolo gische motieven zijn verjaardag nooit viert. In de bijbel wordt twee keer over een verjaardag gesproken, rede neert hij: die van Farao en die van Herodes. Op beide werd iemand ont hoofd. Daarin ziet Armstrong een waarschuwing van God tegen het vie ren van verjaardagen. In „The plain truth" (edities in het Duits, Engels, Spaans, Nederlands en Frans) wordt niet primair de theorie van de Chur< g. of God behandeld. Het is meer ee>r opinieblad dat actuele onderwerpt s behandelt, hoewel in de sterk mor< liserende artikelen wel de in rd 1 Church of God geldende geloofsvisiig aan de oppervlakte komt. Wie meijtge over Armstrongs theologie wil weteter; kan zich het blad „Tomorrows Worlin laten toezenden, dat de mensen H: „God ordained ministers" vormt. De opleiding aan het Ambassor Co lege is erop gericht mensen klaar ju_ stomen om in de nabije toekomst s.'boi men met Jezus Christus te regere m Volgens niet bevestigde berichtte schijnen enkele van die aldus opgLei leide regeerders al in Nederland wonen. Volgens de Church of God vormt Amerika en Engeland samen één vt rdt de verloren gegane stammen van I stre raël. Behalve door middel van lectuih f wordt de boodschap van het kerl genootschap ook via honderden radiir en t.v.-stations de wereld ingezoil O den. De leden van de kerk komt q voornamelijk uit de middenklasse. In The plain truth steekt de redact niet onder stoeelen of banken wein^E] op te hebben met hippies, langhand gen en revolutionaire studenten. UPt een-advertentie: „hippies hangen doeï>e loos rond". En: „Wat moet de toÊdc; komst ons in de komende vijf jat brengen? Geleerden van wereldnaa tte vrezen het ergste. Het grootste pr(Hei bleem dat de mensheid bezighoudt hoe alles te overleven: het gaat oi. het voortbestaan van de menselijkkrd beschaving." hge Volgens het blad zijn er wel oplost singen voor de problemen. En d >eg worden in „The plain truth" gegi^ ven. TV, krant en weekbladen geve alleen het nieuws, aldus het Ambaify •sor College, „Er bestaat slechts ééhjti blad dat de betekenis en de oorzake pe', duidelijk maakt en dat onverschrok ken en resoluut de oplossing aan»ei geeft." Er zijn ook academies van bassor College in Texas en Engelani G Door een „nieuw diepgaand ondeiVa, zoek" hebben die, samen met redat rp teuren van „de echte waarheid" onde^ meer aan het licht gebracht dat iedt huwelijk gelukkig kan zijn. Hoe? Da^ is te lezen in een speciale brochui ,if over dat onderwerp. Gratis. WanlL „Wij hebben niets te koop u hoef nergens lid van te worden."

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2