Het proces van Marrakesj EEG-landbouwministers beginnen prijzenslag Britse fiscus in royale bui Noord-Vietnam reageert fel op reisplan Nixon 1 Commando'sLiever Israël dan Hoessein Linkse kandidaat verloor in Chili Regering Chili neemt Engelse bank over Omzetbelasting 19 pet verlaagd Lord Astor van Times overleden „VS steunen gruwel daden Pakistan" Hartchirurgisch team Utrecht op komst DINSDAG 20 JULI 1971 HONGKONG (Reuter, UPI, P) Noord-Vietnam heeft gis- kennelijk als antwoord [i Nixons reis naar Ghina ge- irschuwd, dat de politiek van J Amerikaanse president ver erven en gemeen is en tot doel »eft verdeeldheid onder com- nistische landen te zaaien. maakte ook duidelijk, dat zich niet zal laten dwingen tot ivaarding van een compromis van grote mogendheden over Indo- lina en desnoods de oorlog alleen voortzetten. Deze Noordvitname- reactie stond gisteren in het partij- ld Nhan Dan, vier dagen, nadat he md werd, dat Nixon voor mei vol- nd jaar naar Peking zal gaan. Volgens waarnemers spreekt uit t artikel grote Noordvietnamese i gwaan over deze reis en de vrees, t China dat Hanoi tot dusver iel hulp heeft gegeven genoegen emt met een compromis. Nhan Dan schreef ook, dat de ixon-doctrine" de contra revolutio- ire wereldstrategie van het Ameri- anse imperialisme is, gericht op het gen eikeer opzetten van de socialis me landen ten kosten van de na- onale bevrijdingsbeweging. Die politie behelst, volgens het blad, ook het streven naar compor- missen tussen de grote mogendheden in een poging kleinere landen door hun regelingen op de knieën te bren gen. „De Nixon-doctrine is heel verdor ven en gemeen, maar kwam op ana chronistische wijze tot stand en zal daardoor onvermijdelijk falen. Feite lijk weerspiegelt zij slechts de impas se van de Amerikaanse imperialis ten". aldus het Nootvietnamese par tijblad. De Amerikaanse regering heeft ge probeerd het tij van nederlagen te keren met „n of ander verschrik kelijke toverstaf", maar daaruit blij ken alleen de goeamdoctrine en de Vietnamisering van de oorlog te re sulteren. Hiet is, volgens Nhan Dan, de tra- ditionel werkwijze van de imperialis ten anderen met geweld hun wil op te leggen. „Nu willen ze opnieuw hun toevlucht nemen tot deze belachelijke praktijk. Maar de wereld van van daag is veranderd. Alleen zij, die zich bezig houden met dagdromen, zien niet, dat de kleine landen zijn opgestaan om hun lot in eigen handen te nemen. De tijd, dat een grote mogendheid een kleiner land kon tiranniseren is voorgoed voorbij. Martij, leger en volk van Noord- Vietnam zijn vastbesloten door te J TIBERIAS (Reuter, AFP, AP) f-De Palestijnse commando's, die i de afgelopen dagen uit Jor- nië naar Israël gevlucht zijn, llen door Israël niet als krijgs- •vangenen, maar als burgers porden beschouwd. Dit is gis- van Israëlische militaire tijde meegedeeld. De 72 commando's, die tot gister- :htend naar Israël zijn gekomen, rorden door de militaire autoriteiten idervraagd over eventueel door hen !gen Israël gepleegde terroristen-ac- Daarna zal beslist worden wat er ;t hen moet gebeuren. Journalisten, die aan de Israëlische laanoever stonden, zagen hoe oepjes commando's sommigen sjiadden hun witte onderhemd aan in Kalatsjnikow-machinegeweer ge- inden door de smalle rivier waad- >r.) uiü - "\d m sto Geblinddoekt Eén van de commando's, de 19-jari- Nahed Mohammed Abu Abed, [ffiu: m kamp van de commando's bij de id Ajloun in Noord-Jordanië, dat lurende vijf dagen door de Jor- inse tanks en artillerie beschoten erd. „Ik zag vele mannen, die ge werden. Waar ik ook maar "'ilsek. zag ik alleen maar doden en lad 5W0n<Jcn De soldaten slachtten genadeloos de ïensen af, zelfs de gewönden". Hij ertelde, hoe twaalf mannen van zijn uai|Bnheid van 19 waren gedood. Hij met de overigen de bergen inge- lucht, waar al zijn kameraden door jj Jordaanse troepen waren gedood. 3na ls enige was hij de Jordan overge- in amen, na vijf dagen niet gegeten te 1 ebben. d t toi |i, Toevlucht Ze werden door de Israëlische mili- iren geblinddoekt en vervolgens in issen, die het opschrift „Bezichtig raël" droegen, verderop gebracht, aar zc voedsel cn drank kregen. Aan de overkant van de Jordaan |0n men vanaf de Israëlische oever 'P>rdaanse legerpatrouilles zien, die uidelijk op zoek waren naar com- 5ieJando's, die zich nog verborgen hou- .>n. Israëlische boeren zagen aan de irerkant groepjes commando's, die iidelijk voorbereidingen troffen om ongezien voor hun Jordaanse janden naar Israël over te ste- De commando's, die zich reeds in lëlische gevangenschap hebben •geven, hebben eveneens gemeld, it honderden van hun kameraden proberen naar Israël te ontsnappen. Doden en gewonden .tisch allemaal bij Al Fatah waren aangesloten, zeiden dat het voor hen in Israël veiliger was dan in Jorda nië. De commando-leiding zit intussen duidelijk met de vlucht van haar strijders in de maag. Een woordvoer der van Al Fatah in Damascus ver klaarde naar aanleiding van de vlucht: „Het uitvoerende Comité deelt de Arabische massa's mee, dat groepen commando's met hun wapens in de hand naar het bezette gebied zijn getrokken om daar op eigen bodem als martelaren te sterven, in plaats van door de Jordaanse troe pen te worden gedood". Voorts werd meegedeeld: „Het door de Jordaanse autoriteiten aangerichte bloedbad betekent een voortzetting van het imperialistische-zionistische 'komplot om de Palestijnse beweging te liquideren". vechten tot de volledige overwin ning", aldus Nhan Dan. President Nixon heeft gisteren de leiders van het Congtes gevraagd zich in te tomen in de discussie over en de reacties op zijn voorgenomen reis naar China. Ook waarschuwde Nixon tegen speculaties, dat zijn bezoek aan China tevens een einde van de Viet namese oorlog zal betekenen. Op een persconferentie zei Nixons special adviseur Dr. Henry, die de reis heeft voorbereid, dat de Ameri kaanse preisident waarschijnlijk vroeg in het voorjaar 1972b naar pe- king zal gaan. Hij zei verder dat men zich geen illusies te maken over de hinderplaen op de weg naar verbete- ringn van de betrekkingen met Chi na. Maar er is, voltens Kissinger, we derzijds respect en dat vormt een goede basis voor Nixons reis. Engeland en China zullen waar schijnlijk op korte termijn ambassa- duers uitwisselen. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Londen verklaarde gister mogen dat hierover al enige tijd be sprekingen aan de gang zijn. De Russische 'ambassadeur in Indonesië Wolkow, heeft giste ren in Djakarta tegen journalis ten verklaard, dat hij ingenomen is met het voorgenomen bezoek van president Nixon aan China. „Men moet elke poging van China en de VS om de wereld problemen tot een oplossing te brengen toejuichen", aldus de ambassadeur. Okker en Riessen winnen dubbelspel WASHINGTON (Reuter) Marty Riessen, de in de eindstrijd van het herenenkelspel door de Australiër Ken Rosewall verslagen Amerikaanse tennisspeler, heeft tijdens het prof- toefnooi van Washington toch een overwinning behaald. Samen met de Nederlander Tom Okker zegev»rde Riessen in het herendubbelspel. Bob- Carmichael en Ray Ruffels, een Aus tralische combinatie, werd met 63 6—2 geklopt. VALPARAISO (AFP) Bij een tussentijdse verkiezing in de Chileense provincie Valparaiso heeft de socialistische kandidaat van de partij van Allende het moeten afleggen tegen de kandi daat van de verenigde oppositie, waartoe de christen-democraten en de uiterst-rechtse partijen behoren. De socialistische kandidaat, Hernan Delmcanto, kreeg 136.813 tegen de christen-democraat dr Oscar Marin, 141.450 stemmen. Deze tussentijdse verkiezing voor het parlement was nodig géworden door het overlijden van de christen-democratische afge vaardigde, mevrouw Gradela Lacos- ta. De leiders van de christen-demo craten zijn niet helemaal tevreden over de overwinning van dr. Marin. Zij hadden gerekend op een meerder heid van 10.000 stemmen nu waren het er slechts 4637 die het hun mogelijk zou hebben gemaakt een volksraadpleging in deze provincie, de grootste na Santiago, te bewerk stelligen. In Valparaiso zijn de chris ten-democraten en de rechtse par tijen steeds belangrijk in de meerder heid geweest. President Allende heeft in een ra diotoespraak gezegd, dat de uitslag in Valparaiso beslist niet betekent, dat de regering haar programma zal laten varen. SANTIAGO (AP) De Chileense regering heeft bekend gemaakt, dat de Bank of London and South Ameri ca per 31 juli zijn binnenlandse banktransacties in Chili zal beëindi gen. De bank zal worden overgenomen door de Banco O'Higgins, een Chi leense particuliere bank, die enkele maanden geleden is genationaliseerd, aldus maakte Alfonso Inostroza, pre sident van de centrale bank, bekend. De Bank of London heeft tien kan toren in Chili. Het kapitaal en de re serves van de bank bedragen 25,7 miljoen escudo's (ongeveer 1,7 mil joen dollar), de deposito's bijna 400 miljoen escudo's (ongeveer 26 miljoen dollar). Inostroza verklaarde, dat de prijs waarvoor de bank wordt overgeno men, later zal worden bekend ge maakt. Hij zei, dat de bank de eerste bui tenlandse bank was geweest, die openlijk heeft meegewerkt aan het programma van president Allende al le particuliere banken in het land te nationaliseren. BRUSSEL De Westeuropese landbouwministers zijn gisteren in Brussel begonnen aan een tweedaagse conferentie over de landbouwprijzen voor het sei zoen 19721973. Het is vrijwel zeker, dat de ministers nu nog geen beslissing zullen nemen over eventuele prijsverhogingen, maar alleen maar zullen proberen het eens te worden over de methode, die voortaan gebruikt zal worden bij het vaststellen van de prijzen. Totnutoe werd bij de discussies in de ministerraad over de landbouw prijzen altijd uitgegaan van een voorstel van de EÈG-commissie. De commissie baseerde haar voorstellen op de algemene overzichten van de Europese landbouw. UITGANGSPUNT De commissie heeft dit jaar een an der uitgangspunt gekozen. Haar prijsvoorstellen worden nu niet meer gebaseerd op de algemene situatie op de landbouwmarkt, maar op de inko mensontwikkeling. Dr. Mansholt, de landbouwspecia- list in de EEG-comrr.issie, gaat er nu vanuit, dat de inkomens van de boe ren met goed geleide bedrijven ge lijke tred moeten houden met verge lijkbare inkomens buiten de land bouw. INKOMEN Daartoe is een aantal rationeel gelei de bedrijven in alle lidstaten onder de loep genomen. Voor deze bedrijven is een gemiddeld inkomen berekend. Vervolgens is uitgerekend hoeveel de landbouwprijzen moeten stijgen om er voor te zorgen, dat dit gemid delde inkomen net zoveel stijgt als de vergelijkbare inkomens buiten de landbouw. Daarbij is rekening gehou den met de kostenstijgingen voor de boeren en de eventuele stijging van de produktie. PRIJZEN De EEG-specialisten rekenden bij voorbeeld uit, dat in Nederland in 1968 op melk- en rundvleesbedrijven van ongeveer 18 hectare gemiddeld 3490 dollar is verdiend. In 1972 moet dat inkomen komen te liggen op 4710 dollar. Dat kan als de prijzen in deze sector met 2,8 procent worden ver hoogd. Tegen deze nieuwe methode zijn al verschillende bezwaren gerezen Het voornaamste argument is. dat het on juist is om 1968-'69 als uitgangspunt te nemen, omdat de omstandigheden toen gunstig waren en er daardoor een vertekend beeld over de inko mens in de landbouw is ontstaan. Verder vindt men 'het aantal gege vens, dat gebruikt is voor het uit rekenen van de gemiddelden etc. te klein TE LAAG De COPA. het overkoepelend orgaan voor de Europese landbouworganisa ties, heeft al laten weten de voorlopi ge prijsvoorstellen, die de EEG heeft gedaan, veel te laag te vinden. Kwa men Mansholt c.s. tot een gemiddelde verhoging van 2 a 3 procent, de Copa wil verhogingen van ongeveer elf procent. Vooral in Duitsland zijn de boeren nogal teleurgesteld over de prijsver- dit jaar in maart uit de bus kwamen. ACTIES Daar wordt nu al weer aangedron gen op „harde acties" om de ministers in Brussel te bewegen meer voor de boeren te doen dari de EEG-commis- sie voorstelt. Hoewel het „prijzendebat" nu dus ook al op ministerieel niveau is be gonnen, zullen de boeren waarschijn lijk toch pas in het najaar horen wat hun produkten opbrengen. LONDEN (UPI) De Britse regering heeft deinwoners van het Verenigd Koninkrijk een ple zierig geschenk aangeboden in de vorm van belastingverlagin gen, die de Engelse schatkist 9,5 miljard gaat kosten. Dat is veel meer dan algemeen was ver wacht. De omzetbelasting zal worden verlaagd en alle belem merende bepalingen voor het ko pen op afbetaling zijn opgeheven. Ook de Britse industrie krijgt een duwtje in de rug. Anthony Barber, de Britse minister van financiën zei, dat het pakket maatregelen beoogt de stagnerende economie in de goede richting te hel pen, de industriële produktie te sti muleren. de werkloosheid te bestrij den en aan de inflatie een halt toe te roepen. Voor de doorsnee Brit zal het be langrijkste de verlaging van de om zetbelasting zijn van gemiddeld 18,2 pet Bij sommige goederen, zoals huishoudelijke artikelen, kleding en Dieptepunt :rtelde op een persconferentie in Tel j^JJviv van zijn ervaringen. Hij zat in Alle Israëlische militaire commen tatoren zijn het erover eens, dat de commando's nog nooit op zo'n diepte punt zijn geweest als nu, ondanks het feit dat de wereldpers in het verleden hun politieke en militaire mogelijk heden in ruime mate overschat had. In Jeruzalem werd schamper ge reageerd op de mededeling van de Jordaanse regering, dat naar Israël gevluchte commando's in werkelijk heid Israëlische spionnen en agenten waren. „Dat is alleen maar een publi citeitsstunt, waarmee ze willen pro beren de publieke opinie in de Arabi sche wereld te misleiden," zo werd opgemerkt. Een groep Palestijnse commando's, I e maandagochtend via de Beth ha'an-vallei Israël binnenkwam, ep tot de Israëlische militairen: Wij ^oeken toevlucht tot U. Stuur ns niet terug". Volgens hen had Sy- ié de grens met Jordanië gesloten en O Vilde hen niet toelaten. Dit klopt met eerdere berichten an de Palestijnse Bevrijdings Orga- isatie in Beiroet, volgens welke zo- 'el Syrië als Irak hun grenzen voor luchtende Palestijnse commando's ebben gesloten. De organisatie deel- e ook mee, dat Syrië vorige week en aantal tanks aan Jordanië had ïruggegeven, die de commando's vo- nofl lg jaar september in de strijd met de ordaanse troepen hadden buit ge- indbaakt enl lie Ggroepjes schuilen Ooggetuigen aan het Meer van Ga lea hebben verteld, dat op de Jor- i v aanse oever kleine groepjes com- ïando's zich in verlaten huizen j ehuil houden, kennelijk wachtend op v en kans om naar Israël te ontkomen. or ille commando's, die in Israël arrive- en. vertellen ongeveer hetzelfde; dat ;*"j e troepen van koning Hoessein ge- ladeloos de gewonden doodden en elfs hen. die zich wilden overgeven, sell Zo deelde Masoud Harpuf in een kranteninterview mee, dat hij en zijn ameraden ,,voor hun leven renden" Jia de verschrikkelijke aanvallen van 'e Jordaniërs. Hijzelf had zich gedu- aa- ende drie dagen in de Jordaan-vallei chuilgehouden, voordat hij naar Is- "aël ging. De commando's, die prak- De politieke toestand in Marokko is door de mislukte staatsgreep tegen de huidige regering alom in de belangstel ling gekomen. Karakteristiek voor die toestand is het „Proces van Marrakesj", waarin 193 Marokkaanse intellectuelen en vakbondsleiders terecht staan, beschuldigd van „samenzwe ring met het doel de huidige regering omver te werpen". Vlak voor de coup uitbrak gaf een Marokkaanse oppositielei der, die om veiligheidsredenen liever onbekend wil blijven, in Parijs het volgende commen taar: Vraag: Er wordt steeds meer gesproken over het proces dat in Marrakesj gehouden wordt tegen 193 „samenzweerders tegen het wettig gezag", onder wie een aantal vooraanstaande leden van de UNFP. Wat is uw mening over dit proces? Antwoord: Voordat ik uw vraag beantwoord, zou ik in het kort een beeld willen schetsen van de poli tieke toestand in Marokko, die de achtergrond vormt van dit proces. In de strijd om de onafhankelijk heid van ons land hebben verschil lende sociale groeperingen één lijn getrokken. Toen de onafhankelijk heid verkregen was, bleek dat de meeste welgestelden daarna een voortzetting wensten van het feo dale systeem van voor de koloniale periode dat wil zeggen een rege ring' in handen van enkele rijke fa milies, gepersonifieerd door een ko ninklijk gezag, dat zogenaamd bij volmacht van Allah regeert. De mensen, die met werken hun geld moeten verdienen, hadden een an dere visie op de toekomst. Zij wil den de lijn. die tijdens de Franse overheersing was aangezet, door trekken en hun land tot een mo derne democratie omvormen Uitroeien Toen de onafhankelijkheid een maal een feit was, bleek de onver enigbaarheid van deze beide stand punten. Degenen die werkten aan het ontwerp voor een moderne Ma rokkaanse samenleving, besloten in 1959 tot de stichting van de (UNFP, de Verenigde Nationale Volkspar tij). Sindsdien hebben de voorstan ders van een feodaal regime gepro beerd om deze beweging fysiek uit te roeien. In 1963 was er een serie arresta ties en processen, zogenaamd we gens een komplot om de regering omver te werpen; maar je zou het net go goed een komplot kun nen noemen de UNFP op te rollen In 1965 werden demonstraties van arbeiders, boeren en studenten hardhandig onderdrukt. De moord op Ben Barka was niet alleen een poging om de vooruitgang in Ma rokko tegen te houden, maar tege lijk een aanslag op de ontwikkeling van de gehele Derde Wereld. Het proces van Marrakesj is slechts een onderdeel van dit ja renlange gevecht, dat de zittende macht voert om de oppositie onder de duim te houden. Het punt, waar het om gaat, is dat de mensen die daar terechtstaan, de economische en sociale structuur van hun land willen veranderen; uiteraard houdt dat in dat ook de politieke struc tuur veranderd moet worden. Beklaagden Vraag: Kunt u iets vertellen over enkele van de mensen die in Mar rakesj terecht moeten staan? Antwoord: De meesten van hen hebben een vooraanstaande rol ge speeld in de strijd om de 'onafhan kelijkheid ik noem hier bijvoor beeld Mohamed Basri, Abdelrah- man Youssefi en Said Bounilad. Verder behoren tot de beschuldig den Mohamed Fourkani, bekend schrijver en dichter en ex-redak- teur van ons nu verboden blad El Mouharrar; Ahmed Benjeloun, voorzitter van de Nationale Studen tenorganisatie; en de bekende pro gressieve politicus Mohamed Yazeghi. Daarnaast zijn zo'n 200 le den van de UNFP gewoon verdwe nen, niemand weet waar zij zijn en of zij nog in leven zijn. Vraag: Waarom wordt het proces in Marrakesj gehouden, en niet in Rabat? Antwoord: Volgens mij zijn daar twee redenen voor te geven. De één is, dat in Rabat veel buitenlandse correspondenten wonen, en de Ma rokkaanse regering er niet op ge brand is dat de aandacht van de wereldpers op dit proces gericht wordt; het is uitsluitend bestemd voor binnenlandse consumptie. De andere reden is dat de regering in het bijzonder de bevolking van het zuidën van Marokko wil Intimide ren. waar het verzet tegen het hui dige regime blijkbaar als bijzonder gevaarlijk beoordeeld wordt; de meerderheid van de beschuldigden komt trouweens ook uit het zuiden. Doodstraffen Vraag: Wat voor uitspraak ver wacht u van de rechters aan het eind van het proces? Antwoord: De meerderheid van de rechters hebben voor het e*rst naam gemaakt in de periode van de Franse overheersing. Zij heb ben toen gecollaboreerd met het kolonialisme, en veroordelingen uit gesproken over landgenoten, die er van verdacht werden lid van de onafhankelijkheidsbeweging te zijn; het zijn dus bepaald geen mensen met schone handen. In feite hadden zij de beschuldigden al ver oordeeld. voordat het proces begon. De straffen staan dan ook al in grote lijnen vast. Men verwacht dat tegenover 50 van de beschuldigden de doodstraf uitgesproken zal wor den, en dat de meeste anderen tot dwangarbeid veroordeeld zullen worden. Een gedeelte komt er mis schien met een gewone gevange nisstraf af. Een dak van parasols overdekt het strand bij Rome, waar men verkoeling zoekt tegen de hitte. meubelen gaat de omzetbelasting -bij na 14 pet. omlaag, maar bij auto's niet minder dan 36 2/3 pet. Britse bedrijven krijgej voor in vesteringen in nieuwe fabrieken of in een nieuw machinepark in het eerste jaar 80 pet. vrijstelling van belastin gen. Tot nog toe was dat 60 pet. Daarnaast kunnen bepaalde bedrijfs takken in Britse probleemgebieden, zoals Schotland, voortaan op gebou wen en machines vrij afschrijven zonder dat de fiscus ingrijpt. Barber verklaarde, dat de verlaging van de omzetbelasting, samen met andere fiscale verlichtingen, die in april zijn aangekondigd, de overheid dit jaar ƒ9,5 miljard aan inkomsten scheelt. Voor 1972 raamt hij het ver lies voor de schatkist op ongeveer 11 miljard. De laatste maal, dat de Engelsen de omzetbelasting verlaag den, was in 1963. Barber schatte, dat de hulp aan de industrie dit jaar zou neerkomen op ƒ340 min. en volgend jaar op ƒ1,3 mrd. Britten niet langer grootste theedrinkers LONDEN De Britten heeft vandaag het schokkenne bericht bereikt dat zij niet langer 's we relds grootste theedrinkers zijn. Die eer valt nu te beurt aan de inwoners van Libië, die iel- hoofd van de bevolking in 1969 4,55 kilo thee consumeerden. De Fncr,!-_n brachten het niet verder dan 4.02 kilo de man. Zo staat in een rapport van de internationale theecommissie. Het theegebruik is al sinds 1964 dalende in Engeland, toen de con sumptie 4,3 kilo per hoofd van de bevolking bedroeg. LONDEN (Reuter. AP) Op 85- jarige leeftijd is in Cannes overleden lord Astor. de Britse krantenmagnaat die meer dan veertig jaar eigenaar- van de Times is geweest. Na de dood van lord Northcliffe. eveneens een bekend kranteneige naar, verwierf lord Astor in 1922 een meerderheidsbelang in de Times, waarvan hij tot hij zich in 1966 te rugtrok de belangrijkste eigenaar was. Lord Astors oudste zoon, Gavin Astor, volgde zijn vader toen als president van de Times-groep op. Lord Astor was getrouwd met lady Violet Mary, de jongste dochter van de vierde earl van Minto, oud-gou verneur-generaal van Canada en onderkoning van India. Zij overleed in 1965. Ondanks zijn enorme rijk dom leefde Astor zuinig. Astor was lid van het parlement voor de con servatieve partij van 1922 tot 1945 en heeft ook vele andere openbare functies vervuld. India: NEW DELHI (Reuter) De India se minister van buitenlandse zaken, Swaran Singh, heeft gisteren in het hogerhuis in New Delhi de VS ver weten „de gruwel-daden van de Pa kistaanse machthebbers in Oost-Pa- kistan aan te moedigen door wapens aan Pakistan te blijven leveren". Van een verslaggever BREDA Er wordt op het ogen blik hard gewerkt aan de vorming van een hartchirurgisch team in U- trecht. Dit heeft dr B. T. g. de Jong. coördinator tussen het ministerie van onderwijs en wetenschappen en dat van sociale ?aken en volksgezondheid, laten weten aan de Nederlandse hart patiëntenvereniging in Breda. Deze vereniging had haar ongerust heid over het overdragen van 66 hart- en vaatpatiënten na het neer leggen van zijn praktijk door prof Wieberd ink, meegedeeld aan de mi nisters. Volgens de vereniging zijn enkele van deze 66 patiënten overle den voordat zij konden worden be handeld. Volgens dr. De Jong zijn de overige patiënten nu in goede handen. t |i .J Singh zei, dat de Amerikaanse wa- V fllin tl iPll Iklll imWiDrJ penleveranties. aan Pakistan niet al- d midi Uil UfUIIlddftCl U de vrede en stabiliteit in India en omliggende landen in gevaar brengen, maar ook nadelige gevolgen MEPPEL Personeel van de plantsoenendienst in het Overijsselse Oldemarkt heeft de daders ontmas kerd van de ernstige vernielingen d'e de laatste tijd geconstateerd waren op de algemene begraafplaats. Daar werden veel bloemen en planten ver nield, soms als ze nog maar net ge plant waren. De daders waren tot h<>g toe onvindbaar, maar nu zag men hoe een troep kraaien zich aan de jonge aanplant tegoed deed en alles grondig vernielde, tot plastikbakken toe. Over maatregelen zal de plantsoenendienst zich nog beraden- zuilen hebben voor de betrekkingen tussen India en de VS. Diverse leden van het hogerhuis eisten, dat India zijn ambassade in Washington sluit en verdere economi sche hulp van de VS weigert. Ook wilden zij, dat India de VS in de volkerenorganisatie beschuldigt van schending van de mensenrechten en de aflossing van de schulden aan Washington uitstelt. Minister Singh verwierp al deze i verwierp al deze eisen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7