tolfora; vacature te koop september actie van Stichting Statenzaal EGELS volwaardig beleggingsobject Kan joods monument er tóch nog komen? MET HUISJE EN TOREN TOE Maasvlakte Tn College vindt vragen geheel overbodig Space Tower redding van Euromast BenW; standpunt nader bepalen Tentbrand eist nog een dode ZATERDAG 17 JULI 1971 ROTTERDAM Een nieuwe inde- Bil ROTTERDAM Een nieuwe inde ling van de maasvlakte is voorlopig nog niet in zicht. Dit ondanks de vele aanvragen, die in de afgelopen tijd zijn binnengekomen nadat het plan tot vestiging van een hoogovenbedrijf op de lange baan is geschoven en geen zekerheid meer bestaat of dit er ooit zal komen. Toekomstige voorstellen voor ter reinuitgifte op de Maasvlakte zul len moeilijk vergezeld kunnen gaan van- een definitieve indeling van de Maasvlakte te verstrekken, aldus het college van B. en W. in antwoord op vragen. Ze vinden het maar raar, in Nieuwerbrug, gemeente Bodegraven, 1 die belangstelling opeens voor de brug. „Je komt weer op de oto", roepen ze brugwachter N. W. Domburg toe als hij, wat on willig, poseert voor de fotograaf. En ze verzuchten „wat 'n drukte" Is ze nog meer belangstellenden zien. Brugwachter Domburg zelf indt het ook maar niks. Niet onvriendelijk, maar wel kort, beant woordt hij vragen. Ja, de brug wordt misschien verkocht. Waarom? Vel, hij gaat weg, hij wordt te oud. Is er dan niemand die hem kan pvolgen? Dat kan ook wel, 't is best mogelijk. heeft nog nooit iemand hoeven wach ten tot hij het hek open deed", zeg gen ze in het dorp. De brug over de Oude Rijn in ieuwerbrug staat te koop, de oudste lbrug van Nederland. Ongeveer eertigduizend gulden willen ze er- >r hebben, maar dan krijgt de ko- het brugwachtershuisje, de daar in gebouwde Onafhankelijkhcidsto- n en de roemrijke geschiedenis van tolbrug erbij. Die geschiedenis is al .meer dan ie eeuwen oud: in 1651 werd een enmalige lage stenen brug over de |ude Rijn vervangen door een hou- n ophaalbrug met tolhek. Vanaf dat oment werd zij overgedragen aan e bevolking van Nieuwerbrug, toen og de „brandschouwerij": het gebied at begrensd werd door Bodegraven, 'aarder, Barwoutswaarder en Riet- eld. In 1949 werd de houten brug ervangen door een ijzeren exem- ii Driehonderdtwintig jaar lang is de Jlbrug gemeenschappelijk eigendom weest van de Nieuwerbruggers, nu i daar een eind aan komen. Waar- jf„Het is nog niet zeker dat de ver- »p doorgaat", zegt de heer E. van 0ck, „maar kijk, als er geen opvolger de heer Domburg komt, wat jeten wij dan? Dan kunnen we fem maar beter van de hand doen. i er toch een opvolger komt, ja, gaat alles verder zoals 't nu Topt. De nieuwe brugwachter pacht brug dan van ons voor een be- lald bedrag en hij int de tolgelden. op onze beurt zorgen voor het je iderhoud." tnl BRUGGEMEESTER kh De heer Van Eek is bruggemeester, ki i „wij" zijn de zes bruggemeesters oriij elkaar. „Bruggemeester", zegt hij, helngzaair. articulerend, „geen burge- eester hoor!" Sinds 1651 berust het va» t\\eer van de tolbrug bij het in Ne- in ïprland unieke College van Brugge- >bleleesters. Het regelt de pacht, het on- wjerhoud, eventuele reparaties, en niet vergeten de verdeling van de behjvinst" onder de bevolking. Want zo lort het, de brug Is ten slotte van de ieuwerbruggers zelf. „We krijgen ƒ2750 pachtgeld per ar, en wat daarvan, na aftrek van kosten, overblijft, gaat naar een gemeen doel in het dorp. We heb- in bijvoorbeeld de Groene Kruis- •enlging hier helpen oprichten, en zang- en voetbalvereniging finan- eel ondersteund: in de crisisjaren sleedden we geld aan de werkver- hafflng, en nu gaat het bijvoorbeeld lar de bejaardenzorg". Wat gebeurt er als er een Jaar geld kort is? „Dan moet (lc bevolking natuurlijk eebetalen. Maar dat Is voor het atst in 1845 gebeurd, en ze hebben en ook allemaal hun steentje bljgc- ragen. Od twee boeren na, die wei- Van hen zijn toen twee >elen in beslag genomen en ver- cht," vertelt de heer Van Eek. ROMPSLOMP Terug naar het heden. Het is voor n buitenstaander wat onbegrijpelijk t men speelt met de gedachte een •gelijke unieke brug, met zo'n ie historie te verkopen. „We wll- het al eerder doen, aan de ge- te Bodegraven, maar die bood niet wat we ervoor wilden heb- Weet u. er is nog een heleboel 'k aan verbonden En over een jaar moet de brug misschien :h weg, en komt er een grotere in de plaats. Als er geen nieuwe 'hter kan worden gevonden, (maar is natuurlijk nog de vraag) dan Uien we ook van alle rompslomp af en er niets meer mee te maken ibben." (Dat de brug binnen afzienbare tijd 'oemd zou zijn te verdwijnen bleek op feiten te berusten, bij Rijks- iterstaat zijn in ieder geval nog len plannen bekend tot de bouw in een nieuwe Rijnbrug -RvdE). HALF AUGUSTUS Ze zeggen ook dat hij er rijk van geworden is. Het tolgeld ligt welis waar niet hoog: twintig cent voor een auto en een kwartje voor de scheep vaart, maar het verkeer is frequent en van zes tot elf komt er heel wat langs. De tarieven zijn onlangs herzien. „Dat kunnen we zelf doen", zegt de heer Van Eek, en hij haalt een per kamenten stuk tevoorschijn, „Octroy voor de Bruggemeesters van de Nieu- werbrugge onder den Rhijn, voor het heffen van belastingen en het stellen van een Tolhek, 13 november 1788". Wat dat betreft hebben we een bij zonder grote macht." Op het houten bord bij de brug staan overigens oude en nieuwe ta rieven door elkaar vermeld. „We schilderden het ieder jaar bij, maar toen kregen we de raad het maar zo oud mogelijk te laten, en er niets aan te doen". En zo kan iemand met „een groot of hooggeladen Turfschip" er voor 25 ct (nieuw tarief) door, en met „een Kar of Chais" voor 5 ct (oud tarief). Voor een „los paard of onder Den \Man" wordt nog 2'/s cent ge vraagd, en voor „een os, Koe of ander Hoorn Beest" l'/t cent. DORDRECHT „In september zal de Stichting Statenzaal onder debe- volking en bij bedrijven een groot scheepse actie houden om gelden bijeen te brengen voor de restauratie van de vleugels van de „Statenzaal". Dit deelde burgemeester Van der Lee mee in antwoord op een vraag van een der leden van vereniging Oud Dordrecht. De vereniging hield in Ponsen haar jaarvergadering. Ook de heer W. van den Berg, hoofd van de restauratieafdeling van Opentfere Werken, die na de agenda behandeling een en ander vertelde over het herstel van Statenzaal en Groothoofdspoort had nieuws over het complex: binnenkort begint de restauratie van de Noordvleugel langs het Hof. „We zullen alle zeilen moeten bijzetten om voor de herdenking van de eerste vrije statenvergadering in 1972 tot een afgerond geheel te kun nen komen. Nog steeds is niet zeker dat de naam van Oud Dordrecht zal worden gewijzigd in Historische vereniging Oüd Dordrecht. De beslissing over de statutenwijziging ter verandering van de naam werd opgeschort in verband met de niet al te grote opkomst van de leden. Nieuwkerk Bij de rondvraag zei mr. Van der Lee ook nog iets over de Nieuwkerk. De reden, waarom de stichting, die zich inzet voor het behoud van deze kerk, nog niets kan doen is gelegen in het feit dat men de kerk nog niet heeft kunnen verwerven. De Herv. gemeente wil het gebouw niet afzon deren van een complex van eigen dommen, waarover met de gemeente wordt onderhandeld. De heer W. van den Berg, wiens echtgenote met de heer M. A. M. Knüppe in het bestuur werd gekozen sprak zoals gezegd over de restauratie van Groothoofdspoort en Statenzaal. „Breek de binnengevel af, en herbouw die aan het eind van de Voorstraat op de plaats van de Uitgiften voor 1900 meest interessant (alf augustus valt de beslissing, nn wordt, op een openbare bijeen- 5mst de Nieuwerbrug opnieuw ter be icht aangeboden. Brugwachter Z0omburg kan dan, na meer dan 25 ar dienst, later opstaan dan half s, en eerder naar bed dan half *Ta raalf. Want zijn werktijden in de gelopen jaren waren van zes uur 's rbtlorgens tot uur s avon^s Zonder 9Fn' iderbreklng. Zonder vakantie. Als moest iedere minuut paraat. „Er ROTTERDAM De eerste 22 postzegels van de stad-staat Hamburg, uitgegeven in hét midden van de vorige eeuw, hadden in 1955 in West-Duits- land een gezamenlijke waarde van 1.200 mark. Een verzame laar, die deze zegels toen kocht kon ze elf jaar later tegen DM 4000 van de hand doen, dus met een winst van 250 procent. Een zevental door de Duitsers rond de eeuwwisseling in China uitgegeven zegels deden in 1955 DM 2700, maar waren in 1966 liefst DM 13.000 waard, een stijging van 400 procent. Ook modernere uitgiften stijgen re gelmatig in waarde: De in 1955 door de Bondsrepubliek in omloop gebrach te zegels, kostten destijds op het post kantoor DM 3,88 en gingen elf jaar nadien voor DM 63 van de hand. Bovenstaande cijfers doen vermoe den, dat postzegels niet alleen interes sant zijn voor de verzamelaars, de man, die als liefhebberij al jaren pro beert een bepaald land „compleet te krijgen", maar evenzeer voor de be legger. Vraag is natuurlijk of de waar- depapiertjes, bestemd om op een post stuk te plakken, een serieus beleg gingsobject zijn. Verzamelrages zijn een bekend verschijnsel in de wester se cultuur: voor de oorlog was hef verzamelen van sigarenbandjes popu lair en van meer recente datum is de mode om sleutelhangers of suikerzak jes te „sparen". Loopt de belegger nu niet de kans om als hij een fors bedrag in postzegels steekt over enige jaren tot de ontdekking te komen, dat de zegeltjes niets meer waard zijn bij gebrek aan geïnteresseerden? Bij de suikerzakjes ging dat toch ook zo! De geschiedenis laat echter zien, dat er praktisch vanaf de 6e mei 1840 de dag, waarop de Britten de eerste postzegel uitgaven filatelisten zijn, dus nu ruim 130 jaar. Daarbij komt, dat postzegels al bij hun verschijnen een waarde vertegenwoordigen (name lijk de prijs, die men op het post kantoor moet betalen) en verder, dat in tegenstelling tot bijvoorbeeld siga renbandjes, het aantal verschillende zegels door de staat beperkt wordt. Dat laatste is in de meeste gevallen een garantie. Niet in alle, maar daar over straks meer. VUISTREGEL Waarom gaat iemand zijn geld, dat hij na zijn dagelijkse uitgaven over houdt, beleggen? Doel daarvan is van het kapitaaltje, dat hij opzij legt, een zekere opbrengst te krijgen of het vermogen in waarde te zien toenemen. Vooral dit laatste is bij de aanzien lijke geldontwaarding van de laatste jaren zeer belangrijk. Wie in post zegels belegt, moet kunnen aannemen, Postzegels verdwijnen met vel len tegelijk over de toonbank. dat ten eerste de inflatie wordt ge compenseerd. maar dat daarnaast nog een waardestijging optreedt, die ten minste gelijk is aan dividend of rente, die men bij beleggen in effecten wel krijgt maar op postzegels uiteraard niet. Een vuistregel zou daarom kun nen zijn: een waardestijging van on geveer 10 per jaar. wat wel inhoudt, dat men zeer selectief moet zijn bij het kopen van de zegels. WAARDE De waarde van een zegel hangt af van oplage, vraag en kwaliteit, zegt dr. A. G. Rijnman, rewmeester op postzegelveilingen. Oplage en schaar- ste gaan beslist niet gelijk op. Een zegel, die in Engeland of Frankrijk is uitgegeven in een oplage van 3 mil joen stuks, kan vrij duur zijn, omdat er veel vraag naar bestaat, terwijl men een uitgifte van een klein Afri kaans land met een oplage van 50.000 misschien aan de straatstenen niet kwijt kan. Postzegels van een bepaald land zijn als regel interessant, wanneer er in dat land veel filatelisten zijn of wan neer een redelijk groot publiek daar financieel in staat is postzegels te ver zamelen. Zegels zijn in het land van uitgifte het meest waard. Belangwek kende beleggingsobjecten zijn: Duits land, Zwitserland, Oostenrijk, Frank rijk, Luxemburg, Nederland en België. Ook Italië, de Skandinavische landen en Groot-Brittannië komen nog wel voor een belegger in aanmerking. Vaticaanstad is een tijd lang zeer ge vraagd geweest, maar dat bleek uit eindelijk een modeverschijnsel. Landen buiten Europa zijn over het algemeen niet interessant met uitzon dering van de tijd. dat zo'n land nog een kolonie was. Speciaal in het voor malige moederland is er dan belang stelling, zoals in Nederland voor zegels van Nederlands-Indië voor 1949. Uit giften van de republiek Indonesië zijn daarentegen nauwelijks gevraagd. Wel zegels, uitgegeven door de Japanse bezetter in de jaren 1942-43. Zo'n 15 jaar geleden wilde waarschijnlijk om emotionele redenen niemand deze uitgiften hebben, maar sinds de filatelie ook in Japan populair is, zijn de gebieden, die door dit land in de Tweede wereldoorlog bezet waren, in de schijnwerper gekomen. VOOR 1900 Wie gaat beleggen, kan het best zegels kopen, die in dé interessante landen voor 1900 verschenen zijn. De oplagen waren in de vorige eeuw nog betrek kelijk klein en uiteraard is veel mate riaal verloren gegaan. Net als bij .an tiek geldt daarom: het beperkte aantal zegels is vrijwel onveranderlijk, maar het aantal verzamelaars neemt toe en daarmee de prijs. Vooral bij deze zogenaamde „klas sieke" zegels komt het boven al ge melde waarde-element „kwaliteit" aan de orde. Zo'n tachtig jaar ge leden interesseerde het de verza melaar weinig of een zegel er goed uitzag of dat deze bijvoorbeeld en kele tanden miste. Er is een enorm verschil in kwaliteit, wat in prijs tientallen of honderden procenten kan uitmaken. Zegels van na 1900 zijn de moeite waard, als het zeldzaamheden be treft. Zo zijn de eerste zegels van de Bondsrepubliek duur, omdat de Duitse verzamelaars toen door de slechte economische omstandigheden in hun land geen geld hadden voor aankopen; reden waarom relatief weinig van deze exemplaren in om loop zijn. DURE ZEGELS Niet alleen is de 19e eeuw het meest aantrekkelijke beleggingsob ject, binnen deze periode geldt ook nog, dat zeldzame en dus dure ze gels het snelst in waarde stijgen. Koop liever een exemplaar voor 100 dan tien voor een tientje elk. Voor zeer waardevolle zegels geldt ook, dat er altijd wel kopers voor te vinden zijn, zodat men als de nood aan de man komt, het bezit aan postzegels gemakkelijk te gelde kan maken. Dat kan men in een post zegelwinkel doen maar ook op vei lingen. Nederland heeft vier gere nommeerde veilingen, zegt dr. Rijx- man, maar Duitsland komt wel tot veertig, waar dan soms voor bedra gen van drie tot vier miljoen gul den omgaat. Af te raden als beleggingsobject is een motiefverzameling, dat wil zeggen een wereldcollectie van ze gels met bloemen of sportafbeeldin gen. Hier profiteren landen van, die filatelistisch oninteressant zijn en die zegels uitgeven in een oplage, die aanzienlek groter is dan voor pos tale doeleinden nodig is. Voorbeeld, zijn luchtpostzegels van San Marino, een landje dat geen vliegtuig, laat staan een vliegveld heeft. Zoals in alle objecten met waarde, wordt ook in postzegels gespecu leerd. Echter niet alleen door de verzamelaars en beleggers, maar ook door bepaalde staten. Enkele Zuid- Amerikaanse landen laten hun op lage op een klein gedeelte na ver kopen door een postzegelgrossier, die door zelf de distributie in de hand te houden, de schaarste kan bepalen. Speculatie door beleggers is onder anderen geprobeerd door een miljo nair, die trachtte de totale oplage van een zegel te kopen, maar van een koude kermis thuis kwam toen het land eenvoudig zegels bijdrukte. Een andere vorm van speculatie is het kopen van zegels uit landen, waarvan men denkt dat ze in de belangstelling zullen komen. Landen als Spanje. Portugal en Roemenië mogen geleidelijk meer meeëten uit onze welvaartsruif, en dat zou dan kunnen betekenen, dat de filatelie dan ook meer aanhangers krijgt. Toch zal de serieuze belegger zich niet in zulke avonturen begeven. Het voordeel van de 19e-eeuwse ze gels is, dat zij niet meer aan stormen onderhevig zijn, maar geleidelijk meer waard worden. Vuilpoort". had iemand tegen de heer Van den Berg gezegd toen bij demon tering van de zijstukken van de Groothoofdspoortgevel landzijde de middeleeuwse poortgevel met kante len en aanzetten van arkeltorentjes voor de dag kwam. De middeleeuwse poortgevel bleek veel overeenkomst te vertonen met die van de Vuil poort,. Ik heb het voorstel tot „her- fouw" niet durven doen." verklaarde de inleider. Met gelijkijdige vertoning van dia's op twee schermen behandelde de heer Van den Berg op boeiende wijze met schitterende opnamen het ver loop van de restauratie van de Groot- hoofdpoort, waarbij hij vooral op de technische hulpmiddelen inging. Zijn causerie over de Statenzaal was ge deeltelijk een herhaling van wat hij had vertoond en verteld op de op richtingsbijeenkomst van de Stichting Statenzaal. BERKENWOUDE De schriftelij ke vragen die het Berkenwoudse raadslid W. H. Egge mede namens de raadsleden mevrouw D. E. Blok-No- men, A. D. Boelhouwer en G. S. W. van Wijk aan het college van B. en W. heeft gesteld zijn door het college beantwoord met daarbij de medede ling dat alle vragen overbodig waren en dat daarom de raadsleden mis bruik hebben gemaakt van hun recht vragen te stellen. De vragenlijst, die inmiddels open baar is gemaakt, bevat, een aantal kritische vragen o.a. over de toepas sing van de hinderwet op het storten van containervuil. Volgens B. en W. is dit een zaak die reeds *in april is afgedaan. Ook werd een verklaring gevraagd over onjuiste informatie be treffende de reserves voor de ge meenschapsvoorzieningen. Het collége stelt dat deze werd afgeleid uit een onveranderd door de raad vastgestel de ontwerp-begroting voor 1971. De vraag over een verklaring over de totstandkoming van een gesprek met een gedeputeerde inzake het uit breidingsplan Oosteinde wordt onre delijk geacht. De voltallige raad heeft gesproken met een gedeputeerde en daarom achten B. en W. het niet juist weer een verklaring over dit onder werp te moeten geven. Ivo-examens niet verontrustend ROTTERDAM Van de gemeen telijke school voor ivo hadden zich 35 leerlingen opgegeven voor het exa men mavo-3. Voor dit examen slaag den 18 kandidaten. Dit resultaat is minder gunstig dan van de enkele andere scholen voor ivo, maar van een afwijking naar beneden ten op zichte van die van de mavo-examens is geen sprake. Aldus B. en W. in hun antwoord op schriftelijke vragen van het SG-gemeenteraadslid C. N. van Dis. De koepel van de Groothoofdspoort voor de demontage. Het houtwerk tvaii de koepel werd na de afbraak naar de Nieuwkerk gebracht, waar de rotte de len van de balkonconstructie werden vervangen. Een deel van de bovenkoe pel is in de kerk weer opgebouwd om straks montage op het gebouw te ver eenvoudigen. ROTTERDAM De op 30 mei vo rig jaar geopende „Space Tower", die op de Euromast werd gebouwd, heeft een goede ontvangst bij het publiek gehad. In de periode 30 mei tot en met 31 december 1970 maakten 207.599 be zoekers aan de Euromast ook kennis met deze nieuwe aanvulling" van het Rotterdamse toeristische pakket. Vol gens het jaarverslag van Euromast NV maakte dit aantal 54,8 pet uit van het totale aantal bezoekers (379.115) dat in die periode een bezoek aan de Euromast bracht. Op de openingsdatum van de „Spa ce Tower" lag het bezoek aan de Euromast 25.000 bezoekers achter bij het jaar daarvoor, dat op zichzelf al niet spectaculair was. Niet alleen werd deze achterstand in het reste rende gedeelte van het jaar ingelo pen, maar bij afsluiting op 31 decem ber kon een voorsprong van 24.519 in vergelijking met 1969 worden vastge steld. Euromast ontving vorig jaar ƒ1,3 min Ban entreegelden tegen ƒ998.000 in 1969. De totale inkomsten stegen van 1,4 min tot 1,8 min. De netto winst kwam uit op 170.757 tegen 129.549. Eerder werd1 voorgesteld het dividend te verhogen van 5 tot 6 pet. De wegens de bouw van de „Space Tower" aangegane financiële ver plichtingen leggen, zeker in de eer ste jaren van verdere exploitatie, een last op de onderneming. De directie heeft echter het volste vertrouwen dat in de komende jaren deze nieuwe ontwikkeling „een goede zaak" voor de onderneming zal blijken te zijn. ROTTERDAM Aan de hand van ccn advies van de dienst van stads ontwikkeling zullen B. en W. binnen kort hun standpunt bepalen betref fende de plaatsing van het monument voor tijdens de oorlog omgekomen Joodse stadgenoten, aldus B. en W. in hun antwoord op schriftelijke vragen van mevrouw mr. A. M. LÖblcr-Pol- ling (D'66). De gemeente Rotterdam heeft een limiet gesteld van ƒ50.000 en het overleg over deze kostprijs tussen het door beeldhouwster mevrouw Loekic Metz geraadpleegde ingenieursbureau en de dienst van stadsontwikkeling in geschied. Het gemeentebestuur is, zo verkla ren zij nadrukkelijk, nooit verder ge gaan dan het nemen van principe-be sluiten, er zijn dU9 geen bindende toezeggingen gedaan. Plaatsing is altijd afhankelijk ge weest van twee voorwaarden: voor het monument waarop de beelden, van mevrouw Metz een plaats zouden vinden moet een bevredigende vorm worden gevonden en de kosten mogen ƒ50.000 niet te boven gaan. Voorts geven B. en W. in hun ant woord voor de eerste maal toe, dat een van de drie elementen, waaruit het joodse monument bestaut, Is ont vreemd uit het depot aan dc Boom gaardstraat. Indien .het monument volgens een ontwerp van mevrouw Metz wordt gerealiseerd en indien het ontvreem de element geacht kan worden daar op een zinvolle en esthetische plaats te hebben zullen B. en W. zich bera den omtrent een opdracht tot ver vaardiging. De kosten van ontwerp cn uitvoe ring zijn niet begrepen in het bedrag van 50.000 B. en W. zeggen voorts in hun ant woord, dat het voor dit college steeds een punt van twijfel Is geweest of het mogelijk was de beeldengroep van Loekie Metz zoals bekend ontwor pen voor plaatsing aan de muren van de synagoge aan het A B N. Davids- plein elders een bevredigende plaats te vinden. Het college beseft echter, dat zo'n mogelijkheid ernstig dient te worden onderzocht omdat het alternatief zou zijn, dat de beeldengroep voorgoed aan de openbaarheid zou worden onttrokken. De commissie voor stadsverfraaiing heeft zich uitgesproken voor de zuid kant van het Weena ter hoogte van de Lijnbaan. Moeilijkheden rezen door de ideeën van mevrouw Metz omtrent de vorm. Dc kosten van uitvoering zouden aanmerkelijk uitgaan boven de door B. en W. gestelde limiet. TIIOLEN Dc feilt brand die woensdagavond de tent van dc uit vier personen bestaande familie Ja- nissen uit Eerbeek die op dat moment op de camping Dc Muic in 8t. Maar tensdijk, gemeente Tholon verbleven, In de as legde, heeft nu een tweede slachtoffer geëist, namelijk de vijfja rige zoon Roy. De moeder, de 35-jarige C. J. Janis- sen-Klomp, overleed woensdagnacht aan haar verwondingen in een zie kenhuis in Bergen op Zoom. De beide kinderen werden opgenomen ln een ziekenhuis ln Tilburg. De toestand van de achtjarige zoon Manfred wordt zeer kritiek genoemd. De toe stand van de 39-Jarige vader ls rede lijk. Het ongeluk gebeurde tijdens het verwisselen van de gaslampvulling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5