Op zoek naar paradijselijk jeugdland Het haantje en het hennetje door J. van Doorn BOEK - gespecialiseerd - BOEK Vanavond te zien Vanavond te horen Zondag te zi« Zondag te horc ZATERDAG 17 JULI 1971 Jarigen Hartelijk gefeliciteerd met juli verjaardag en een plezierige dag. 20 Juli Anies Matahelumu, Pr. Ma- r|Jke8traat 7, Moordrecht, 12 jaar. Kees van 't Veer, W. Pyrmontlaan 48, Rijswijk, 10 jaar. 21 juli Beppie v. Boggelen, Hoge- landstraat 20, Glessen, 11 jaar. Ma rian v. d. Lugt, Lange Kruisweg 74, Maasdijk, 11 jaar. 24 juli Petra van Linden,. Speen kruidstraat 21a, Vla8rdingen, 8 jaar 25 juli Jan Haitsma, Wilhelmina- straat 5, Sprang-Capelle. 11 jaar, Jacquelien Kamminga, J. v. Eg- mondstraat 14, Gorkum, 11 jaar, Ineke Sonneveld, Overbuurtseweg 1. Blelswijk, 13 jaar, Marleen v. d. SIJ8Maasstraat 25, Barendrecht, 9 jaar. 28 juli Peter de Jager. Westduin weg 190b, Schevenlngen, 9 jaar. Het haantje zei tegen het hen netje: "Hee zeg, kom toch mee, Het is heerlijk lekker weer, Jk wil naar de zee," En zo gezegd en zo gedaan. Ze liepen naar het strand. Het haantje sprong fijn in de zee, En zwom heel elegant. Toen stond er ook een karretje. Met ijs, lekker en koud. Maar 't hennetje zei: "Nee hoor. Te koud, nu voor geen goud:" Ze gingen maar weer naar de ren, De hen begon te gapen. De haan zei: "Ik zie, je bent. moe, Dus gaan we nu maar slapen." -#■ Deze kabouter met zijn lantaarntje is van Tonnie de Jong. iiiigiiiiiiDiniiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiii Meisjes en jongens, dit is een leuke puzzel. Wat moeten jullie doen? Steeds de naam van een afbeelding met een let- ierdeel combineren. Kijk, ik bedoel zo. Jul lie schrijven eerst de na men van de afbeeldin gen op en daarachter moet je dan een van dc letterdelen zetten die in de puzzel staan, zodat je een nieuw, langer woord krijgt. Er kunnen in totaal zes woorden gevormd worden. Moei lijk? Welnee, je hebt hei vast zo gedaan. De oplossing insturen vóór dinsdag 20 juli. pion' In Eindhoven is net zo'n „speelparadijs" als bijv. Jeugdland in Rotter dam is en Instuif in Maassluis, waar je van alles mag doen. Dit meisje in Eindhoven had zin in pannekoeken bakken. Zou hij al omgedraaid kunnen worden? Voorzichtig kijkt ze eens. Mmm, wat zal dat straks lekker smaken. Puzzeloplossing 1. Borstel; 2. Kruiwagen; 3. Kandelaar; 4. Snoek; 5. Dam bord; 6. Salamander; 7. Rijtuig; 8. Pinda; 9. Schrift. Het woord wordt dan BRAN- DARIS. Prijswinnaars Sjani Rietveld in Hagestcin en Gerrit van Boudestein in Nieuw-Lekkerland hebben een prijs gewonnen. Beste meisjes en jongens Daar zijn ze dan weer. Een fijne week gehad? Jullie op vakantie of jullie (nog) thuis? Tante Chris is een paar dagen naar de bossen ge weest. Hè, daar is het toch altijd zo fijn, heerlijk stil en het bos ruikt zo lekker. Je kunt ook fijn fietsen, „op paddestoelen" noemt tante Chris dat altijd. Zo van paddestoel naar paddestoel, die paaltjes waar op aangegeven staat hoeveel kilo meter het is naar een andere plaats. Je kunt hele einden fietsen zonder moe te worden. Je komt wel eens in het mulle zand terecht, maar dan proberen op de fiets te blijven hè. Je niet laten kennen en afstappen. Pffft, wat krijg je het daar warm van. Maar leuk is "t. Want een mooie kaart kreeg ik van je, Trudy Weygertse. Heb je die waterval ook gezien? Fijn ge had? Was het woensdag een leuke ,dag, Marjolijn Keizer? Nog in zee geweest? Corry en Leo van Wingerden gaan vandaag met vakantie. Nou, ik hoop dat jullie veel plezier neb ben. Je hebt vast wel wat van je eigen "maaksels" meegenomen, Corry. Leo vond het jammer dat hij dan een paar weken niet mee kan doen met ons puzzelhoekje. Maar vakantie is nu toch echt belangrij ker, vinden jullie niet meisjes en jongens? Jennie Kweekei ben jij alweer terug? Heb je nog gevaren en ge zwommen? Of dat moet je mis schien nog leren hè. Attie v.d. Vlist nee. ik wi3t met dat Bas een neefje van je is. Allebei over naar de vijfde klas. Fijn zeg. Leuntje Parlevliet Van jou ia- gen er twee brieven Een heel mooie van vorige week. met ver schillende kleuren pennen ge schreven. Jij woont lekker dicht b'j het strand, je kunt elke dag wel gaan. Mooie rapportcijfers had je, zelfs voor de "vervelende" vakken. Plezierige vakantie! Willen Eric-Jan Stolk en Annette van Bloois eens schrijven als ze jarig zijn? Meisjes en jongens, tante Chris gaat ook haast met vakantie, nog een paar weken. Maar daar vertel ik jullie een andere keer over. Nu stop ik en zeg maar weer, tot de volgende keer en prettige dagen. Dagl Veel groeten van Toen George Bowling, een verzekeringsinspecteur, hoofd persoon in „Happend naar lucht", geschreven door de auteur van onder meer „1984": George Orwell, ein delijk dan op weg was naar het stadje waar hij zijn jeugd had doorgebracht, had hij het gevoel dat men hem nariep: „Daar gaat een vent die denkt dat hij kan ontsnappen! Daar gaat een vent die zegt dat hij niet gestroomlijnd wil zijn! Hij gaat terug naar Lower Bin- field! Pak hem! Hou hem te gen!" Het thema van de man of vrouw die teruggaat naar de plaats waar hij of zij in vroeger tijden (en dat geldt vooral voor de jeugd) gewoond heeft, is een vaak voorkomend en aantrek kelijk thema. De mens raakt vervreemd van het kind dat hij geweest is, hij wil dat kind weer ontmoeten, hij wil trach ten het geluk terug te vinden dat hij daar en toen geproefd heeft. George Bowling is een dikke man van vijfenveertig jaar; hij heeft een eigen huisje, een ver zuurde vrouw en twee kinderen. Zijn inkomen is redelijk. Zijn jeugd heeft hij als zoon van een kleine kruidenier door gebracht. Wat hij het liefst deed, was vissen en zijn groot ste geheim was, dat hij een vij ver ontdekt had die vol grote karpers zat. Geschikt vistuig om zulke grote vissen te vangen, had hij niet, maar hij nam zich voor, vroeg of laat in die vijver te gaan vissen. De vijver be vindt zich in het park van een sinds lang onbewoond buiten: Binfield iHouse. De streek erom heen heet Upper Binfield. Een goed decor voor een jeugdverhaal. Het tweede deel van de roman „Happend naar lucht" vertelt dat jeugdverhaal; ook de oorlogsherinneringen van George Bowling en de ge schiedenis van zijn huwelijk en zijn tamelijk gelukkige carrière zijn daarin ondergebracht. Het boek houdt zich daarna bezig met de lotgevallen van de hoofdpersoon tussen de beide grote oorlogen. In het vierde deel is het 1939 en in' dat jaar gaat George dan de weg terug. Het is niet een aardige man, die George. Hij is verbitterd, heeft een hekel aan zijn vrouw, heeft, zo te oordelen, een hekel aan de vrouw als zodanig. Hij is, evenals zijn vrouw, verzuurd door het lot. Hij zou het graag tot gentle man gebracht hebben en hij heeft er inderdaad soms iets van weg, zo naar het uiterlijk te oordelen, maar zelf weet hij heel goed, dat hij geen heer geworden is. Hij is hier en daar aandoen lijk. Veel ontwikkeling heeft hij niet, maar hij is ook niet zon der. Hij is echt een mannetje van de middelmaat. Er schuilt maar weinig poëzie in hem, hij heeft een zeer beperkte geest. En dat blijkt het hele boek door: Orwell heeft een haar scherpe schets van hem gege ven, een schets die alleszins aanvaardbaar is. Zijn kleinheid komt vooral uit in de relatie met zijn vrouw, in het zure pa gina's lang uitmeten van haar gierigheid, in het tot karikatuur worden van de tekeningen die hij van de vriendinnen van zijn vrouw geeft. Er is niets in hem dat wijst op een zekere adel dom. Echt onderscheiden kan hij niet. Als in Engeland gewaar schuwd wordt tegen het gevaar van het nationaal-socialisme, ergert hij zich. Die sprekers te gen Hitier zijn in zijn ogen ge wone haatzaaiers, ze zijn net zo erg als Hitler-zelf. Zo nu en dan heeft hij een gedachte, die niet van George Bowling, maar van George Orwell is. Dat doet dan een beetje vreemd aan. Na een lang leven van nare sleur en verbittering, wint Bowling een beetje geld met gokken en hij besluit dan, naar Lower Binfield terug te gaan. Dat doet hij op uitermate stoe- telige wijze. Hij weet dat als hij het zijn vrouw zegt, hij niet zal mogen en daarenboven zijn ge wonnen geld zal moeten af staan. Hij liegt haar voor, dat hij een week voor de zaak weg moet, geeft de naam van een hotel op waarin hij wel eens gelogeerd heeft, zorgt dat er de dag na zijn vertrek een door hem geschreven brief verstuurd wordt, waarin staat dat hij plotseling kan worden wegge roepen en gaat op weg in zijn gammel auto-tje. Het weerzien van Lower Bin field wordt een geweldige desil lusie. Het stadje is uitgegroeid tot een eentonig gebouwde fa brieksstad: Binfield House is een ziekenhuis geworden voor geesteszieken (een gekkenhuis noemt hij het) en het beboste heuvelgebied dat Upoer Bin field was, is een protserige vil lawijk geworden De vijver met de karpers is Ieeggemalen en is ?en vuilnisbelt. Typerend voor het lot van de schlemiel die George toch eigenlijk is, is dat hij bij de vuilnisbelt aankomt met het vistuig dat geschikt is voor het vangen van grote vis sen. Er is een altijddurend' „te- laat" in Georges leven. Als hij thuiskomt, blijkt het dat zijn vrouw door middel van een voor de hand liggend slim migheidje erachter is gekomen, dat hij haar voorgelogen heeft Waterdicht liegen vereist nu eenmaal een intelligentie die die van de George Bowling s ver te boven gaat. Vergeefs tracht hij de zaak uit te leggen en berustend gaat hij dan maar weer verder, een grauwe toekomst tegemoet. Nu staat ergens in het boek. dat hij bang is voor zijn 1984. George Orwell heeft een in dertijd opzienbarende roman geschreven die dit jaartal tot ti tel heeft. Een beklemmende ro man, die het leven schildert on der een totale dictatuur. „Hap pend naar lucht" heeft er iets van weg, dat de auteur opnieuw zulk een cultuurkritiek heeft willen geven. Ik zei al, dat zo nu en dan George Bowling iets denkt dat George Orwell moet hebben gedacht. Het hier en daar karikaturaal karakter van sommige beschrij vingen van mensen en toestan den schijnt als aanklacht be doeld te zijn. Voor mij is die aanklacht dan zo zwak als een pasgeboren kind. De poging van de auteur om aan het boek een laatste en die per perspectief te geven is, meen ik, mislukt. Jammer. Want zonder die poging zou het boek het leven getekend hebben van een enigszins ver zuurde, heel beperkt denkende man, die door het leven danig gekneusd is Als zodanig vind ik de roman geslaagd. ,Heel mooi en trefzeker is de beschrijving van zijn jeugd. Het verdere gedeelte overtuigt min der en het huwelijksleven van George Bowling is niet een doorsnee-huwelijk, maar een doorsnee-boekenhuwelijk, na melijk mislukt en al na enkele jaren grondig verziekt. Ik zeg niet dat zulke huwelij ken niet veelvuldig voorkomen. Maar een auteur moet zijn op geroepen beeld aannemelijk maken. Dat heeft Orwell voor mij niet gedaan, ook al moet ik zeggen, dat hij te dien opzichte niet gehéél mislukt is. Hij heeft overdreven. De vertaling laat zich over het geheel genomen goed lezen, maar is in details ergerlijk slor dig. Bij herhaling stuit men bij het lezen van vertaalde boeken op slordigheden. Sommige ervan zijn onuitroeibaar. Ditmaal wil ik het niet laten bij het consta teren van de slordigheden, maar er enkele voorbeelden bijvoe gen. Daar zijn allereerst de scho len. De hoofdpersoon gaat op zijn negende jaar naar de mid delbare school en na enkele ja ren wordt al gedacht aan de „hogeschool". De vertaler heeft er niet aan gedacht, dat de ver- sohillende Engelse schooltypen niet kunnen worden weergege ven met Nederlandse namen. Hij had de Engelse namen moe ten laten staan, desnoods voor zien van noten. Dan is er „hetzelfde". Op pa gina 181: „Het bier smaakt niet hetzelfde", in plaats van: „niet zoals het vroeger deed". Een paar bladzijden van tevoren: „Zelfs de knielkussens zagen er hetzelfde uit" in plaats van: „Zelfs de knielkussens zagen er nog net als vroeger uit." Het woord „eender" schijnt zo'n beetje vergeten te zijn. Op bladzijde 62 komt de lezer een fiets met meedraaiende trappers tegen. Wij hebben er het woord doortrapper voor. Op 84 is er een encyclopedie, ,dat" in afleveringen van een penny verscheen. Twee bladzij den verder is er een man die niet veel hoektanden meer over had en daardoor moeilijk at. Ik weet niet, hoeveel hij er had, maar in elk geval meer dan een normaal mens. De bladzijde daarop behelst een enormiteit: „...binnen de zes maanden hadden ze de onbedui dende deftige stand in de buurt als klant, die in dié tijd rijtui gen had of hondekarren en der halve paarden. Ik weet niet waar dat „onbe duidende" op slaat, ik heb het origineel niet tot mijn beschik king. Betekent het „leeghoof dig" of „gering in aantal"? Maar commerciëel onbeduidend zeker niet, want het verlies van die onbeduidende stand als klant was een ramp voor de va der van de hoofdpersoon. Hoe dan ook, de vertaling deugt hier niet. Maar dan die hondekarren. Zoiets mag Je toch niet ver wachten in het werkstuk van een gerenommeerd vertaler. Al leen al het zinsverband had de vertaler moeten waarschuwen. Bezitters van hondekarren heb ben „derhalve" geen paarden nodig. Het Engelse „dogcart" kan hondekar betekenen, maar ook: licht rijtuigje op twee wie len, waarin de aanvoerder de meute (hondengroep) jacht zat. Het woord had dus taald moeten blijven, want] is ook in het Nederlands gebruikelijk woord. Op pagina 109: „We langs de winkel. Niemand het overgenomen na de van vader. Het was gesloh de winkelruit was zwart vai („sic") stof en ze hadden het. Bowling" met een soldeerlj van het uithangbord gebra Een onzijdige winkel alzo, Wat later staat te lezen het uithangbord met een deerlamp eraf was gebrand, staaltje van bijzonder techn vernuft. Op pagina 133 is het „sj tisme" spiritualisme. Wat lat» er sprake van een weg die teerd was en vroeger maca was. Vermoedelijk bedoelt vertaler dat de weg geasfalf was. Op bladzijde 178 zijn er 'er,c woorden in oud schrift weej bej geven, onder andere is lange „s" ingevoegd, die z< op een „f" lijkt. De veriale die lange „s" ook aan het van woorden. Weer wat verder dit: „De ,r ie-a e"). P< er rnat aids ge winkel die nog steeds inbacl zelfde handen was was (de f' taler vergeet de komma tujssie de beide woordjes „was") van Sarazin, die mensen diersooi der hadden geruïneerd. Ze ren tot enorme dimensies uFc groeid." Wat verder staat ds j een soort warenhuis gewo L, waren. Niet zo best voor die men Ik houd er mee op. Alleen naarste heb ik genoemd, vraag ik me af, of de uitgei geen correctors in dienst hul Het boek is uitgegeven^ Meulenhoff te Amsterdam, kost 12,50. Het is vertaald Gerrit Komrij. Oorspronke titel: „Coming up for air". Prof. dr. J. Verkuyl: Onderweg naar één wereldsamenleving. Uitg. Kok. Kampen, 124 blz., f 8,95. Drs. G. L. Goedhart: Het gesprek besproken, praktische handreiking voor ouderlingen. Uitg. Kok, Kam pen, 84 blz., f 5,95. Bernadette Delarge: Kijkboek voor de sexuele opvoeding, tekst boekje en losbladig geïllustreerd voorlichtingsmateriaal voor kinde ren van drie tot acht jaar. Uitg. Kok, Kampen, f 9,90. Dr. Siegfried E. van Praag: De oude Darsjan, over Jodenbuurten en joodse buurten in Amsterdam. Uitq. Leopold, Den Haag, 240 blz., ƒ11,90. wog( Het iode he iode aal inlijf weid Smidje Verholen en de veedieven van Texas 107: Toen Koos de Knokker dicht genoeg in de buurt was ge- vliegensvlug greep hij de rand van zijn hoed beet. Hij gaf een komen, sprong Sugarface onverwachts te voorschijn en hij brulde geweldige ruk, zodat Sugarface bijna omver tuimelde en trok de „Halt! Stop! Je geld of je leven! In naam der wet!" „Watte?" hoed zóver over diens ogen heen, dat hij niet alleen helemaal gromde Koos de Knokker en hij kromde zijn rug. En dat krom- niets meer kon zien, maar bovendien de hoed niet eens meer van men van die rug had nu voor Sugarface een waarschuwing moe- zijn domme gezicht kon krijjgen! Driftig en woest begon Sugar- ten zijn, want als zulke kerels als Koos de Knokker hun rug face met de ene hand aan zijn hoed te rukken en met de andere krommen, berg je dan maar! Doch Sugarface voelde zich vreselijk in het rond te stompen. Maar in die hand had hij zijn dolk dus zeker van zijn zaak. Hij lachte vals en zei: „Zo schattebout! dat zag er allemaal nogal gevaarlijk uit. Koos de Knokker Geef nu maar gauw ut geld, anders ga je dur an!" „Watte!?" liet toen echter zien, dat hij uit het goede knokkershout gesneden gromde Koos de Knokker weer en hij kromde zijn rug nog wat was. Hij begon pijlsnel om de razende Sugarface heen te dansen dieper. „Zie je dezu dolluk?" grijnsde Sugarface. Doch Koos en begon hem te tracteren op zo'n geweldige hoeveelheid ge lling arste Dr. G. P. Hartvelt: Het boekh de Heer, over gebruik en mis mo° van de bijbel. Uitg. Kok, Kar 34 blz., ƒ4,95. nd h Prof. dr. A. A. van Ruler: M ciste 14, teksten van morgenwijdl uitg. Kok, Kampen, 139 blz., Louis Couperus: Oostwaarti rden tografische herdruk van in itadj verschenen, reisbrieven uit vooïten lig Ned.-lndië, met de oude fo md Uitg. Leopold, Den Haag, 260 NBldi 14,90. "Held H. V. Morton: Op reis fn Tcies Italië, land, volk, cultuur, etc., tdt ir beschreven en boeiend gfsoor streerd. Uitg. Leopold, Den hfigen 401 blz. 79 foto's, 32,50. (i zl|i Nita Baars: Eerst weten, >orde eten, vreemde gerechten vanFjjn Z Uitg. W. van Hoeve, Den de 95 blz., 5,90. k vac Alexander Ver Huell: Zo zljt zij studentenschetsen uit 1847, bben drukt met oude prenten. Uitg.'een Hoeve, pen Haag, 109 blz.,Ier b Evelyn Bourne: Waarom is 6de leuke vrouw als jij nog nietod zc trouwd? Uitg. Van Hoeve, zijn Haag, 118 blz. een Jllly Cooper/Harriet FrefJS Hoe blijven wij getrouwd? Van Hoeve, Den Haag, 78 blz. Hans Bemmann: Lachen me dier leer, verzameling klerikale huj,e Uitg. De Arbeiderspers. Amf dam, 71 blz, 5,90. Anny Matti en Wim Spek( Medler en de wapensmokkel Medler en het vergif, twee de veverhalen voor de jeugd, 128 en 136 blz., per deel Uitg. De Arbeiderspers, dam Ephraim Kishon: Jerich, Jer Knokker scheen helemaal niet te luisteren. Hij keek met grote verbaasde ogen naar het hoofddeksel van Sugarface en zei: „D'r zit een knots van een vetvlek op je zondagse hoed!" „Een vetvlek? Waar?" vroeg Sugarface. „Hier!" grijnsde Koos en. voelige slagen en schoppen, dat Sugarface werkelijk het idee kreeg, dat men ijverig bezig was een gehaktbal van hem te ma ken. Hij kon de strijd dan ook niet volhouden en zakte op een gegeven moment als een mislukte drilpudding in elkaar. oper vade de ven 3 de tc zijn „de 1 tens! f trekk Jericho, Niet zo hard blazen, I op de hak genomen door j meest humoristische schr Uitg. De Arbeiderspers, Amtenslc dam, 170 blz 10,90. ft Aad van der Toorn (samerR. 1 Ier): Promots, ludieke en disfer bele stellingen in proefschri uitgegeven ter gelegenheid varfd, veertigjarig bestaan van het dii tuut voor Sociale Wetenscha I ov< (Wassenaarseweg 39. Den H^eg. Niet in de handel verkrljgbaar.de bij het instituut te bestejlen. f f| op giro 51.-i0.00. vege cam. dichl let zi film entivl filme NEDERLAND I NCRV 16.30 uur Honderd jaar zuster Meyboom (herh.) 19.05 uur Mijn Idee. spelprogramma 19.30 uur Dier en vriend 20.21 uur Het lot van een spion, tv film 21.45 uur Eenmaal - andermaal, platenveiling NEDERLAND II VARA 19.05 uur Amie, tv-spel 19.30 uur Hier is Lucy, tv-serie 20.21 uur Zomaar een zomeravond 21.45 uur McCloud, tv-fllm. HILVERSUM I KRO 19.05 uur. Musicerende dilettanten: accordeonvereniging 19.30 uur Luisterliedjes 20.00 uur Verzoekplatenprogramma 22.00 uur Operetteklanken 22.40 uur Muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA 19 35 uur De Scala 1918-1926 20.05 uur De waarzegger Jean-Jacques. hoorspel 20.50 uur Lichte grammofoonmuziek 21.30 uur Klassieke en moderne kamermuziek 23.15 uur Licht platenprogramma RADIO VANAVOND Icapte kinderen. 22.35 Het (ZATERDAG 17/7) Woord NOS: 22.40-22.45 (K) Hilversum I, 402 m. KRO: j Journaal- 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei- NEDERLAND II. NOS: 18.45 ten 19.00 Nabeschouwing K. Pm ^T z.p STER: 18!50 ?a°£ «c V™n h 1 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) S£.c*™2S.:.SLe,S: Journaal. STZB ,u» Re n: Accordeonvereniging Ac- j cordeola uit Vllssingen. 19.30 Troubadour: luisterliedjes. 20.00 Verzoekplatenprogramma. 22.00 (S) Operettemuziek (gr.). 22.25 Avondgebed. 22.30 I Nieuws. 22.40 (S) Toernegoal...: sportprogramma met kommen- taren, reportages en gekrulde nieuwtjes. 23.65-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 (S) Lichte grammo foonmuziek 18.30 Voorwaarts in draf: informatief vakantie- I programma, paardrijden. 18.56 clame. VARA: 19.05 (K) Arnle. TV-serle. 19.30 (K) Hier is Lu cy. TV-serie. STER: 19.55 <K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 (K) Zomaar een zomeravond, gevarieerd pro gramma. 21.45 (K) McCloud: Lokaas in het park, TV-film. NOS: 22.35-22 40 (K) Journaal. RADIO MORGEN (ZONDAG 18/7) Hilversum 1. 402 m. KRO Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 <S) Badinerle: "(S)"Licht orkest. 19.30 Nieuws.! kiassieke- en oude muziek 19.35 De Scala 1918 - 1926 (gr.). <?n. 9.00 Nieuws en waterstan- 20.05 (S) De waarzegger Jean- den. 9.15 (S) Laudate: klassieke Jacques, hoorpel. 20.50 I Lichte grammofoonmuziek. 21.35 Klassieke en moderne ka mermuziek 32.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: gewijde muziek (gr). 10.00 10.00 Eucharistieviering. Nieuws. 11.02 (S) Plaat-Prome nade. 11.55 Mededelingen. NCRV 12.00 (S) 21ste Interna- actueel programma. 23.15 (S) tionaal Orgelconcours Haarlem Licht programme 23.55-24.00 <opn.>. 12.40 Tussenbeide: ac- Nieuws. TELEVISIE VANAVOND NEDERLAND I. NOS: 18.25 Tour de France. 18.45 CK) Pip en Zip. STER: 18.50 (K> Recla me. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. NCRV: 19.05 (K) Mijn Idee, spelprogramma. 19.30 (K) Dier en Vriend, TV-serle. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.21 <K) Het I lot van een spion, TV-film uit de reeks Worldpremlère. 21.45 j Eenmaal - Andermaal, licht muziekprogramma t.b.v. tehui- 1 zen voor geestelijk gehandi- tuelc kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) Oude- en klassieke kamermuziek (opn). 13,55 Lite rair programma. NOS 14.15 (S) Concertgebouworkest en solist (opn). (In de pauze: plm. 15.00-15.20 Adempauze). 16.20 Internationale korenwedstrijd. CVK 17.00 Christelijke Gere formeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten. IKOR 18.30 Het Geladen Schip. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV 19.00 Nieuws 19.07 (S) Musica Sanra: Bariton en orgel. 19.35 (S) Klassieke gewijde muziek (gr). 19.50 (S) Engels Kamerorkest en solist (gr). KRO 20.30 (S) Uit de lucht gegrepen: een program ma waarvan u muzikaal wij zer kunt worden. 22.00 Kruis punt: magazine met achter grondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Verzoekprogramma van klassieke en moderne mu ziek (gr). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 2. 298 m. VARA 8.00 Nieuws. 8.10 Voor het plat teland. Aansluitend: Postdui- venberlchten. 8.17 Weer ol geen wee,. (9 00 Sportmedede- llngen) 9.45 Humanistisch Ver bond. IKOR 10.00 Onderweg: Van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Hervormde kerk dienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vietnam, Laos. Cambodja en wijl. programma n.a.v. een conferentie in Parijs. AVRO 12.00 (S) Bonte muzikale show. (VARA/AVRO). 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Trefpunt: diskussieru- brlek voor aktucle zaken. 14.00 Country and western pro gramma. NOS 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. VA RA 17.0 solisten. 18.00 Nieuws. 18.15 Daarom breng lk bloemen voor mee: cabaretprogramma. 18. (S) Elektronisch orgelspel. 19.00 Zin en tegenzin: discussie. VPRO 19.30 Nieuws. 19.35 Ste reo: Orgelconcert. 20.00 Geruis loze discriminatie program- over bejaarden. AVRO 20.30 (S) Verzoekplatenpro gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Radiojour- naai. 22.55 (S) Licht platenpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 3. 240 m. AVRO 9.00 Nieuws. 9 02 Platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS 14.00 Nieuws. 14.02-18.00 Langs de lijn: sport en muziek. (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I. NOS: 15 30- Journaal 15.32 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.52 Verkeersinformatie. 15.55 Verrekijker - Internationaal Jeugdjournaal 16 05 (K) Avon tuur ln Regenboogland. TV-se rie voor de jeugd. 16.30 (K) Sport - Reportage Tour de Franco. 17.00-17 40 <K) ApollO-14 - reis naar Fra Mauro, docu mentaire. 18.55 (K) Pip en Zip. 1KOR/CVK/RKK: 19.00 (K) Bijbelvertaling voor kinderen. CVK/IKOR: 19 05 Honger, do cumentaire (dl. 2). KRO: 19.30 (K) Daktari, TV-fllm voor de jeugd. NOS: 20 20 (K) Jour naal. KRO: 20 25 De ballade van de zeven gehangenen, ge- film TV-spel 21.26 <K) Gamma - De planeet Oceaan. Russi sche film 22 06 Amsterdams Philharmonisch orkest en so list. NOS: 22 45-22.50 (K) Jour naal. NEDERLAND II. NOS: 18.55 (K) Pip en Zip. 19.00 (K) Jour- I naai 19.05 Fl oris TV-serie voor de jeugd (herh 19.35 (K) Studio Sport I. 20.23 De schip- I per van de Picardlë, TVlserie 21.15 ,K) Studio Sport II. 21.40 (K) Kim Phllby - Meester- :.plor, documentaire. 22.25-22.30 I (K) Journaal. 131 jG E Nederlands 16.15 (K) Eurovisie: Ronde van Frankrijk Rechtstreekse portage van de individuele tijdrit: Versailles-Parijs. 17.30 (K) Skippy. Jeugdfeullleton (15). 17.55 <K) De dans van de reiger. jeugddocumentaire. 19.00. Lachen met Laurel en Hardy 19 25 (k) Fabels van de la Fontaine, tekenfilmreeks (4) 19.40 Mededelingen. 19.45 .Nieuws. 20 00 Sportweekend, 'mom. flitsen uit de vandaag ver .'eden etappe In de Ronde van Frankrijk. 20.15 <K) onsterfelijke. (14). 2105 (K) De Gulden Zeezwaluw van Knok- ke (III). 21.45 PoiJziekenners kiezen: Paul Snoek interviewt Gaston Durnez 22.25 Nieuws. 22.30 Sportweekend (2) met om. het fllrnverslag ln kleur van de vandaag verreden etappe in de Ronde van Fran krijk. RADIO MAANDAG Hilversum I 402 m. KRO: Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badlnerie klassieke- en semi-klassleke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Voor de kinderen. 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-910 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 10.00 (S) Muziek op maandagmorgen: Cello en contrabas (gr). NOS: 10.15 De komende week in het Neder landse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogram ma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 12.58 Re bus). 14 00 Licht platenpro gramma 14 30 (S) Bas-bariton en plano. 15.00 Hervormde mlddagdienst. NOS: Zoeklicht op. Nederland: reportages en commentaren. (16.00-16.02 Nleuwsr. 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale illustratie. (Tussen 17 45-18.00 Het IBM-Schaaktoer- nooi ln Amsterdam). Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymna stiek. 7.20 (S) Spitsuur Amster dam. (7.33-7.38 Van de voorpa gina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8 11 Ac tualiteiten. 8.23 Spitsuur Am sterdam (vervolg). 9.10 (S) Ver zoekplatenprogramma voor de hulsvrouw (9.35-9.40 Water standen.) 10.00 (S) Voor de huisvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Repertorium: Omroep orkest. VPRO: 12.15 VPRO- Maandag: moderne en klassie ke muziek- met tussen 12.15 en 14 50 uur ANP-nieuws en In formatie over muziek. NOS: 14,50 Americans look at Euro pe, discussie. 15.20 (S) NOS- Jazz - Eurojazz. 16.00 Nieuws. AVRO: 16 03 Mlkadoo/Ult de tent gelokt: kindershow. 17 00 Jongerenprogramma. 17 55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9 00 Nieuws. 9.03 Popstation (10 00 Nieuws) TROS: 1100 Nieuws. 11.03 Suzle Cream Cheese, inclusief de nationale top-tien. 12.00 Nieuws. 12.03 Jam on Radio KRO: 13.00-18.00 Pop-mixture. (Ieder heel uur nieuws). NEDERLAND 1 KRO 19.30 uur Daktari 20.25 uur Ballade van de zeven gehangenen, tv-fllm 21.26 uur Gamma, wetenschappelijke rubriek 22.06 uur Amsterdams Philharmonisch orkest NEDERLAND II NOS 19.05 uur Floris, tv-serie 19.35 en 21.15 uur Studio Sport 20.25 uur De schipper van de Picardie (7) 21.40 uur Kim Phllby, documentaire HILVERSUM I NCRV EN KRO 19.07 uur Musica Sacra, bariton en orgel 19.35 uur Klassieke gewijde muziek 19.50 uur Engele Kamerorkest en solist 20.30 uur Uit de lucht gegrepen 22.00 uur Kruispunt, magazine 23.00 uur Klassiek verzoekprogramma HILVERSUM II VPRO EN AVRO 19.35 uur Orgelconcert 20.00 uur Geruisloze discriminatie, programma over l den. 20.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 22.55 uur Licht platenprogramma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14