Dagelijks bestuur PZEM haalt het op 't nippertje f44.- TV-commentaar maar wel eenzijdig van Schoenenindustrie heeft hest nog toekomst Geheimzinnige Zwitser neemt belang GBS De Ruiter over Met steen verzwaar^ lijk geïdentificeerd J Roemers: ,,Zo zou ik niet icillen winnen Forsyth Saga ook op Russische tv Actualiteiten Financiering Bartimeüs bijna rond Zes jaar geëist Luchtvaartmuseum op Schiphol wegens doodslag a i 8 Dagen kris-krasdoor Nederland NS-Vakantie- dagtochten alles goed/ en wer Uitzendbureau voor gehandicapten 6 ZATERDAG 10 JULI t- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Met een krappe meerderheid heeft de aandeelhoudersvergadering van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) een motie van de gemeenten Reimerswaal, Goes en Vlissingen verworpen waarin de raad van bestuur van de PZEM werd uitgenodigd voor of op 1 januari 1972 het huidige dagelijks bestuur weg te sturen en een nieuw dagelijks bestuur samen te stellen. „Ik zou zo geen stemming willen winnen", zei .de Vlissingse burgemee ster drs. D. Roemers over dit met de hakken over de sloot gaan van vooral de voorzitter van het dagelijks be stuur, de Zeeuwse gedeputeerde A. J. Kaland. Deze vindt het geen bezwaar als voorzitter van het dagelijks be stuur van de PZEM te blijven terwijl bijna alle Zeeuwse gemeenten tegen hem hebben gestemd. De motie werd met 1.5281.366 stemmen verworpen. Overigens blijft van het huidige da gelijks bestuur naast de heer Kaland alleen de heer W. Huson zitten omdat de andere drie leden zelf aangezegd hebben te zullen opstappen. Gedekt Een door de vertegenwoordigers van de KVP-statenfractie in de aan deelhoudersvergadering ingediende motie waarin het vertrek van de hele raad van bestuur van de PZEM werd geëist, werd verworpen omdat de meeste gemeentelijke vertegenwoor- MOSKOU (UPI) De Russische televisie heeft van de week de eerste aflevering gebracht van de Forsyth Saga, de Britse succes-produktie die een aantal jaren geledenin Nederland op het scherm is gebracht. Het oorspronkelijke geluid bij dit tv-feuilleton was vervangen door de stem van één acteur, die zijn stem liet rijzen of dalen al naar gelang de persoon die hij moest vertolken. De eerste aflevering werd ingeleid met een toespraak van tien minuten door professor Michael Oernow. Hij zei onder meer dat Galsworthy, de schrijver van de Saga. tot voo rkort in Rusland meer populariteit genoot dan in Engeland. ..In de Forsyth Saga zette hij (Galsworthy) de psychologie van het winstbejag uitesn, evenals het instinct om goederen te verkrij- gen en hij toonde aan, hoe de per soonlijkheid kan vervallen onder de invloed van de alles-omvattende pas sie voor bezit'', aldus de professor. Eindelijk gisteren weer eens een avond waarop de actualiteiten op vol le toeren draaiden. Hier en Nu bracht onder meer een gesprek met de Ame rikaanse luitenant-kolonel Anthony Herbert, een in Vietnam enkele ma len gedecoreerde militair die de dienst heeft moeten verlaten. Hij had namelijk tot acht maal toe melding gemaakt van misdaden in de oorlog. Het meest ontstellende uit zijn ver haal vonden we wel. dat dit soort incidententoeneemt door statisti sche oorzaak. Een bataljon dat niet een bepaalde hoétveelheid doden afle vert, is geen goed bataljon. Op die manier kan het gebeuren dat er mili tairen in een helicopter „wat gaan rondvliegen om te proberen het aan tal doden op te schroeven". Herbert zei ook dat deze regel want het bleek wel dat hier sprake was van een re gel, Herbert was de uitzondering) nog niet ran kracht was tijdens de oorlog in Korea. In Achter het Nieuws zagen we een reportage over de Groninger Kleding Unie. Er werd door de ontslagen werknemers krachtige taal gesproken die nog werd aangevuld door verslag gever Pier Tania. Hij sprak van „schandelijke en onmenselijke" be handeling. Die uitspraken werden dan wel ongeveer door de getoonde feiten gedekt, maar op ons maakten ze de indruk in hoge mate overbodig te zijn. Als je van Hilversum naar Groningen reist om daar een reporta ge te maken, dan moet je er ook op durven Overtrouwen, dat de mensen daar best hun eigen woordje kunnen doen. De kwalificaties van een Hil- versumse verslaggever zijn nu een maal minder waard dan die van de betrokkenen, zeker als die kwalifica ties zulke krachtige vormen aanne men. Verder werd er natuurlijk allerwe- ge met de vakantie gestoeid. De kwallen waren troef. We zagen ze in het journaal en in Zomaar een Zo meravond. Hier en Nu koppelde de vakantie aan de milieukwestie, het geen later op de avond nog eens dun netjes werd overgedaan in de docu mentaire „Holland-Waterland". Daar in was een groep journalisten aan de arbeid te zien. Ze trokken met een boot door ons land, genietend van klederdrachten, nieuwe haring en mooi weer, waarover maar heel af en toe de schaduw ran de milieuzorg i'iel. Het was maar een lichte scha duw. De laatste beelden bestonden uit het tewater raken van een toeristi sche folder in de toch al zo verontrei nigde Nieuwe Maas. Symbolischer kon het nauwelijks. A. J. Kaland digers hiervoor geen mandaat had den. De KVP-vertegenwoordiger stemde op zijn beurt tegen de motie waarin alleen het heengaan van het dagelijks bestuur werd geëist Dit da gelijks bestuur heeft directeur ir. T. Bogerd die mede op kosten van de PZEM een landhuis liet bouwen, zo lang mogelijk gedekt. Die houding van het dagelijks bestuur gaat de PZEM nu flink wat geld kosten. Dit bestuur had na het uitkomen van het rapport van de algenemene rekenka mer over de verschrijvingen bij de PZEM ir. Bogerd op staande voet kunnen ontslaan. Het deed dit echter niet en wilde helemaal geen maatre gelen tegen de directeur nemen. Nu kan de directeur niet jneer op staan de voet ontslagen worden, Hij kan zelfs niet geschorst worden. Volgens het arbeidsrecht moet iemand name lijk eerst gehoord worden voordat tot schorsing kan worden overgegaan. Ir. Bogerd is volgens een medisch rapport op het ogenblik edhter niet in staat om in de aandeelhoudersverga dering te verschijnen. De aandeel houders moesten daarom de dure consequentie trekken uit het feit dat het dagelijks bestuur van de PZEM de directeur niet dadelijk ontslagen heeft en hem voor onbepaalde tijd buitengewoon verlof met behoud van volledig salaris heeft gegeven. Pas wanneer ir. Bogerd weer beter is, en door de aandeelhouders is gehoord, kan hij geschorst of ontslagen wor den. Drs. Roemers zei dat de aanvanke lijke houding van het dagelijks be stuur van de PZEM (dat geen maat regelen tegen de directeur wilde ne men hoewel de algemene rekenkamer een vernietigend rapport had opge steld) overal grote verontwaardiging had gewekt. „Op lagere niveaus .wor den voor dit soort vergrijpen dadelijk scherpe maatregelen genomen." De heer Van der Peijl (CHU) vond dat het dagelijks bestuur van de PZEM Inderdaad fouten heeft ge maakt, maar „waar gehakt wordt, vallen spaanders". Hij uitte zijn be wondering voor de wijze waarop het dagelijksbestuur van de PZEM zijn „bijna bovenmenselijke taak vervult". De voorzitter van het dagelijks be stuur de heer Kaland, liet nogmaals blijken dat wanneer hij uit deze functie zou worden gezet, hij ook als Zeeuws gedeputeerde ,zou opstappen. Hij weigerde in te gaan op verzoeken om deze zaken van elkaar los te ma ken. Van een onzer verslaggevers DEN HAA GDe problemen om trent de financiering van een inrich ting te Doorn (provincie Utrecht) voor 475 geestelijk gestoorde blinden en slechtziende volwassenen en kinde ren, die door het Instituut Bartimeüs uit Zeist gebouwd wordt, blijken gro tendeels opgelost. Door omstandigheden was een te kort van bijna 15 miljoen gulden ont staan waarvoor men een lening wilde sluiten. De provincie Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Overijssel zouden hiervoor een garantiestelling moeten verlenen. Aanvankelijk waren deze vier pro vincies van mening dat het Instituut bij het rijk een garantie moest vra gen. Onlangs besloot Utrecht echter garant te staan voor zeven en een half miljoen gulden, daarin gevolgd door Overijssel en Zuid-Holland, met ieder voor twee en een half miljoen gulden. Als voorwaarde stelden alle partners dat de garantieverlening door iedere deelnemende provincie moest worden gegeven. Drie van de vier provincies hebben zich hiertoe bereid verklaard. Slechts Gelderland wacht nog af en wil eerst eind juli met Bartimeüs een gesprek hebben. Daarna zullen gede puteerde Staten van Glederland hun standpunt bepalen. Mocht dit echter negatief voor Bartimeüs uitvallen dan betekent dat tevens dat de andere drie provincies hun medewerking niet zullen geven. Om in een temperatuur boven de dertig graden naar het strand van Castelporziano, ruim dertig km. van Romete rijden en dan te ontdekken dat het gesloten is vanwege een personeélsstaking is geen pretje. Ook voor de politie-agent niet, die maar weer moet pro beren de mensen te kalmeren. z ARNHEM - DP officipr van iusti- AVlOClOlllG^ lllStTllCtlCI ARNHEM De officier van justi tie bij de rechtbank te Arnhem heeft gisteren zes jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de 26-jarige fa brieksarbeider G. J. R. uit Doorwerth, die verdacht wordt van doodslag op de 39-jarige weduwe Aartje Ver schuur-Van Holland in Arnhem. Spelende kinderen vonden op de ochtend van de 30-ste januari het lijk van de weduwe in de fietsenstalling van de Prinsenhofschool te Arnhem op zeer korte afstand van het paleis van justitie. Ze bleek met een sjaal te zijn gewugd. Het spoor leidde naar R., die een dag later kon worden aan gehouden. Hij legde een volledige be kentenis af. er de nadruk op leggend dat hij wraak had genomen voor de vele vernederingen en pesterijen die hij van haar had moeten incasseren tijdens zijn verhouding die hij een half jaar met haar had. Promoties: Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen: E H de Groot (R U Utrecht). E M Berlhuij- sen (R U. Leiden). JGvan der Baan (R U. Utrecht), A JMeijer (Univ. van Amster dam). L Strackee (Univ. van Amsterdam). C PHollenberg (Univ van Amsterdam). A D L Akkermans en G A, Zweers (R U. Leiden) Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid: M M Mendel (R U. Lei den), Khalid Yahya al-Izzi (R.U. Gronin gen). Gepromoveerd tot doctor in de tech nische wetenschappen: E Ravoo (T.H. Twente). J MGoldschwartz (T.H. Delft). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskun de: F R de Leeuw-Isral (R.U. Leiden), J voogd (R.U. Groningen). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen: R G R Engmann (R.U. Utrecht). Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras- abonnement. In juni,'juli en augustus: extra plus, half geld op de interlocals bus. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS Van een verslaggever De fusiecommissie van de Sociaal Economische Raad (SER) heeft de he ren C. de Ruiter en mr. D. A. I. van den Oever, die nog steeds als direc teur van GBS-Beheer staat inge schreven, per brief om opheldering gevraagd over de overdracht van het belang van de heer De Ruiter aan derden. De heer De Ruiter heeft on langs deze overdracht bekendgemaakt en daarbij verklaard geen commen taar te willen geven. Ook de naam van de koper heeft hij niet genoemd. DEN HAAG De positie van de Nederlandse schoenindustrie is moeilijk, maar biedt mogelijkheden voor de toekomst, indien tijdig de nodige maatregelen worden genomen. Dit wordt geconcludeerd in een interimrapport, dat minister Langman van economische zaken is aangeboden, nadat thans de eerste fase van het structuuronderzoek in de schoenindustrie werd afgesloten. Het interim-rapport werd opgesteld door Krekel, Van der Woerd, Wouter- se Ass. Het structuuronderzoek vindt plaats onder leiding van een Beleids commissie van de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten. Dr. G. M. J. Veldkamp is voorzitter van deze commissie. Het onderzoek heeft zich gezien de moeilijkheden in de schoenindustrie gericht op de korte termijn. De Nederlandse schoenenmarkt, al dus het interim-rapport, wordt door collega's in de andere EEG-landen steeds meer als hun thuismarkt be schouwd. Van het Nederlandse schoen verbruik werd in 1969 50 pro cent in Nederland vervaardigd en 35 procent in de andere EEG-landen. De voorkeur voor buitenlands schoeisel vooral in de lagere prijsklassen bleek gebaseerd op: interessante mar ge, relatief goede kwaliteit, exclusivi teit en geavanceerde vormgeving. De import berust minder op prijsoverwe- gingen dan ten tijde van het vooron derzoek in 1968 is geconstateerd. Uit het onderzoek is naar voren ge komen dat ondernemingen die rela tief gunstige resultaten behaalden de volgende kenmerken hadden: gespecialiseerd op een artikel, dat veelal een eigen karakter heeft gunstige aantallenverhouding di rect indirect personeel afzet ook buiten Nederland gebruik maken van toelevering door gespecialiseerde bedrijven. Het zijn veelal de ondernemingen met een omzet van 2,5 tot ƒ4,5 mil joen waar deze kenmerken waar neembaar zijn. Om de zwakke kanten van deze ondernemingsgrootte te compenseren zullen groepjes van 4 a 5 ondernemingen moeten komen tct een aantal federatieve concerns. De ondernemingen zullen een grote zelf standigheid binnen het concern in iet opereren op de Nederlandse markt en het samenstellen van de collectie moeten behouden. De kracht van een federatief con cern schuilt in de mogelijkheid tot specialisatie (risicospreiding), export mogelijkheden (buitenlands verkoop apparaat) en de financiële structuur. De financiële structuur moet het con cern in de toekomst in staat stellen deel te hebben in mogelijjce techni sche ontwikkelingen. Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Luchthaven Schiphol is een nieuwe toeristische attractie rijker. Hartje vakantietijd is nog juist de Aviodome ge reedgekomen, de opvallend uitgevoerde voor iedere passant op de Amsterdam-Den Haag rijksweg duidelijk zichtbare luchtvaartkoe pel, waarin vanaf nu het Nationale Luchtvaartmuseum is gevestigd. DEN HAAG De heer Cornelis de Ruiter heeft zijn belang in GBS-Beheer verkocht aan een Nederlandse Zwitser, de heer Schu macher. Van ingelichte zijde valt te vernemen dat een zekere Schu macher in Genève onder de naam Diefora zaken doet en handelaar in onroerend goed is. Bij Gerzon, één van de bedrijven van GBS-Beheer, is men niet blij met de nieuwe publiciteit over deze zaak. Gesteund door een bankgarantie, wordt door directie, commissarissen en personeel van Gerzon hard ge werkt om het bedrijf in goede banen te leiden en alle betrokkenen, met in begrip van de financierende bank (Nederlandse Kredietbank) zijn van plan het bedrijf staande te houden. Publiciteit, waarbij de namen van handelaren in onroerend goed worden genoemd, kan alleen maar schadelijk zijn voor de onderneming, zo werd van de zijde van dit bedrijf meege deeld. ONGERUST De heer H. L. Franssen van de NVV-bond „Mercurius-" heeft ver klaard, dat de betrokken bonden, sa menwerkend in de Decom, bijzonder ongerust zijn over de recente ontwik keling rond GBS-Beheer en met na me over het feit dat de fusiecommis sie van de SER thans aanleiding ziet een onderzoek in te stellen. De De com zal contact opnemen met Gerzon en „het is niet onmogelijk dat we dan zullen moeten overwegen een klacht bij de fusiecommissie van de SER in te dienen", aldus de heer Franssen. Het zou dan de tweede keer zijn dat .GBS-Beheer (v/h Centrumbank) zich voor de fusiecommissie van de SER zou moeten verantwoorden. „Maar" zei de heer Franssen, „eerst gaan we eens grondig de zaak onderzoeken''. De heer Franssen deelde overigens verder mee dat de vakbonden tot nu toe „geen slechte ervaringen" met de huidige raad van bestuur hebben op gedaan. Zoals bekend werd destijds in Gerzon vrij fors het mes gezet waarbij flink wat personeel moest worden ontslagen. Er werd toen een redelijke afvloeiingsregeling getroffen waaraan de raad van bestuur zich volgens de heer Franssen „netjes en lovaal" heeft gehouden. Ook arbeidsgeschillen konden in redelijkheid worden opgelost. In economisch opzicht, is de indruk van de vakbonden, gaat het Gerzon mo menteel niet slecht. Als voorbeeld noemt de heer Franssen het filiaal in Eindhoven, dat aanvankelijk zou worden gesloten, en toch is gehand haafd. Ook van de zijde van het be- drijfskader zijn optimistische gelui den te vernemen, aldus de heer Franssen. In de Aviodome is instructief de gehele ontwikkeling van lueht- en ruimtevaart in beeld te zien. Er staat levensecht een verzameling van oude en historische vliegtuigen opgesteld, naast segmenten van hedendaagse vliegtuigen. Bovendien is permanent een expositie te zien, die door middel van een reeks op schaal vervaardigde mechanisch bewogen objecten de ont wikkeling toont van de luchtvaart vanaf de allereerste pogingen van de mens om zich los te maken van de aarde tot en met de recente ontwik kelingen in de ruimtevaart. Bandjes met gesproken teksten kunnen in be weging worden gebracht voor uitleg. Op de begane grond van de Avio dome is de afdeling luchtvaart onder gebracht. op een plateau de ruimte vaart. Daarboven verheft zich de spectaculaire zelfdragende aluminium koepel, kilometers uit de verte .zicht baar. De afdeling luchtvaart begint bij Otto Lilienthal, de Duitse inge nieur die de vlucht der vogels bestu deerde om tot de conclusie te komen dat de gewelfde vleugel voordelen had voor vliegtuigen. Om dat aan te tonen bond hij zich zelf twee van die vleugels aan in de Aviodome uit gebeeld en volbracht al in 1891 een eerste glijvlucht van 15 meter. Bij een volgende poging bereikte hij een afstand van 350 meter. In 1896 stortte hij neer en bekocht z'n experiment met de dood. Even verder staan het wraksel waarmee Wright vloog en De Spin van Anthony Fokker. Ook de kata pultstart van Zögling is in de Aviodo me te zien een soort zweefvliegtuig dat op een schaats vanaf de duinen met behulp van mankracht de lucht werd ingeschoten. Er werden met dit vliegtuigje van voor de oorlog, vlucht jes gemaakt van badplaats naar bad plaats. Eigenlijk zijn deze „naïven" veel interressanter om te zien dan de levensechte Spoetnik en de talrijke modellen op de ruimtevaartafdeling, die te ingewikkeld zijn om ze aardig te vinden. De bouw van de Aviodome heeft 3. miljoen gulden gekost. Daarvan kwam ƒ110.000 van het Prins Bern- hardfonds en de rest voornamelijk van het bedrijfsleven. Het is nogal duidelijk dat de commerciële opzet van het museum vooral gericht is om goodwill voor de luchtvaart te kwe ken in deze dagen van groeiende ergenis ten opzichte van de lawaai overlast zo bitter noodzakelijk. Daar om is er ook sprake van eenzijdigheid in de Aviodome. De waarschijnlijke tienduizenden aviatiekofielen in ons land, die verzot zijn pp de luchtvaart, komen in het museum volledig aan hun trekken. Maar de honderddui zenden die dagelijks het lawaai van de vliegtuigen moeten doorstaan toch ook een aspect van de heden daagse luchtvaart vinden zich zelf in het museum, dat verleden, heden en toekomst wil uitduiden, niet terug. KLEINSTE PROBLEEM Daarover gevraagd aan de inrich ters van het museum, Robert en Ru- dolf Das, zegt de eerste: „Die geluids hinder hebben we maar niet tot uit drukking gebracht. Ook wel een beet je om het bedrijfsleven dat achter de Aviodome staat, maar vooral omdat de geluidshinder het kleinste pro bleem is van de luchtvaart. Die ver- keerscongestie boven de luchthavens bijvoorbeeld is een veel belangrijker zaak. Schiphol zou meer banen moe ten hebben en dan moeten de mensen maar verdwijnen".De Aviodome is el ke dag van 10.00 uur tot 17.00 ge opend. De toegangsprijs is 2.75 voor volwassenen, kinderen betalen een gulden minder. Een dagje naar Antwerpen of Zeeland (3-eilanden- tocht), naar Gaasterland of Amsterdam, naar Rotterdam of naar het Evoluon in Eindhoven. 3 uit 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS Prof. Kuitert (5) Met vele anderen heb ik m haaldelijk afgevraagd om we) denen van meer bevoegde zij( onmiddellijk in de christelijk is gereageerd op het telev sprek van de heren Bom? Kuitert. De heer Bomans gaf bij hel van het gesprek te kennen, vanuit zijn jeugd „een verjQf beeld" van de opvattingen gereformeerde gezindte gehac hebben. Dat hij door bedoe^F sprek nu een veel en veel vertekend beeld maar dan'p-y genovërgestelde richting 1 v ontvangen is hem en zeen l schijnlijk het merendeel vi I talrijke kijkers totaal ontgaan™ Naar mijn mening is de II] verplicht om aan een ver J woordiger van de overgrote derheid van de belijdende - der Gereformeerde Kerken U wilt van de gereformeen zindte gelegenheid te gevf de heer Bomans een g^Pilen' voeren, waardoor de indruk P gesprek met prof. Kuitert achtergelaten kan worden gi. ctppi-h inei cl lini 5 >ral geerd. VLAARDINGEN C. van Sc o Ier Prof. Kuitert (6) vroi Als ik het goed begrepen h( looft prof. Kuitert niet meer! wederopstanding van het li<s o Wat een troost is dit voor o' voor onze geliefde doden. H( schriftuurlijk. Vreselijk is I weten dat hij predikanten e die ook met zijn denkbeelderaai giftigd kunnen worden (was v: moge verhoeden). Van harte? ik dat als straks de synode fa, er voor hem een duidelijk ne> vi zijn te horen en niet zo als hc den jaar men hem de ruimjc r laten en alles met een vraag: h eindigt. Zo iemand hoort in flat ref. kerken niet meer thuis er ku het leraarschap ontnomen w ROTTERDAM Mevr. S. Prof. Kuitert (7)fd Dat prof. Kuitert de naam lev Heiland bijna niet heeft geiL is vreselijk. In plaats van zijj derne opvattingen over zijn twijfels en vaagheden of"1 opstanding op de voorgrond t„ len, had hij moeten getuige! zijn Redder en Verlosser, Christus. Dat is de belijden! zeer vele gereformeerden: r Die ons verlost door Zijn bin Die is opgestaan. ROTTERDAM P. L. val Prof. Kuitert (8) Gedurende meer dan een bleek niemand ven deze krant ertoe te komen, zk l haar) zegje te zeggen over hef J visiegesprek van prof. 'Kuit# Godfried Bomans. Maar dan eindelijk (op 6 juli) meneer tee als eerste 'schaap' over d I en ziedaar, een stroom vanf traagde) verontwaardiging los. Dat vind1 ik een kwalijk en het doet mij dan ook-tw^ aan de oprechtheid van die I schrijvers die zich nu opeeif drongen voelen met prof. de vloer aan te vegen. Twee kenmerken springe* zonder in het oog: deze lezerT ken vaak slecht te kunnen lui (ja soms lijkt het er op of ze hun gal spuwen zonder de ik£h ding te hebben gevolgd), maaUT nog erger is: van de liefiT^ Christus (ook jegens je naaste] ken zij niets in praktijk te k brengen. Wat is dan eigenli wezenlijke zin van hun chi zijn? Ruim vier eeuwen geleden^ ben roomse christenen ook een voor hun tijd modern den theologen verketterd, nl. Zwingli, Calvijn, e a. Nu kl we twee dingen doen: van di§ ma in de kerkgeschiedenis i ren, of in herhaling vallen 1 onze beurt voor inquisitie ga| len. APELDOORN J. C. H. Mei__ Discussie gesloten Redactie. Van onze correspondent ARNHEM Er bestaat een goede kans dat Arnhem begin volgend jaar de primeur krijgt van het eerste uit zendbureau voor gehandicapten. Naar een dergelijk bureau bestaat veel vraag, aldus een der initiatiefnemers, de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau P. Hubers. Gehandicap ten vinden immers niet makkelijk een vaste baan wegens de hoge ziek te- en verzuimrisico's. Het is de bedoeling met een dertig tal mensen te beginnen. Een groot probleem is vanzelfsprekend de mo biliteit van de gehandicapten. Geluk kig staan nu wel de aangepaste bus jes van Het Dorp ter beschikking. Dodelijk ongeluk door verkeerde manoeuvre BLOKKER Gistermiddag is de 33-jarige L. A. Slijkerman uit Blok ker bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Met zijn auto. komend uit de richting Enkhuizen, kwam hij door een ver keerde inhaalmanoeuvre frontaal in botsing met een andere auto. De heer Slijkerman overleed ter plaatse. Van onze correspondent ROERMOND Het lijk van de jongeman die donderdag in het kanaal WessemNederweert werd gevonden met handen en voeten gebonden en om de hals een dik touw waaraan een grote steen was bevestigd, is gisteren geïdentificeerd. Dit deelde gister avond de officier van justitie bij de rechtbank in Roermond, mr. J. Bruigom, mee. De naam van het slachtoffer wordt in verband met familie-omstandighe den, niet bekend gemaakt. In een aan de pers verstrekt communiqué schrijft mr. Bruigom dat het slachtof fer een 18-jarige inwoner van Tege- len is. die voor het laatst is gezien in de nacht van 4 op 5 juli omstreeks 2 uur 's nachts. De steen die met een dik touw om de hals was beves- "tigd, weegt, aldus het communiqué ruim 27 kilogram. De herkomst van de steen is nog niet vastgesteld. Dit ondanks uitgebreid speurwerk. De officier van justitie deelde ver der mee dat als vermoedelijke doods oorzaak door de patholoog-anatoon» dr. Zeldenrust verdrinking is vastge steld. Duidelijk werd er gisteravond op gewezen dat nog niet met zeker heid gezegd kan worden of sprake is van een misdrijf of zelfmoord, waar bij een misdrijf wordt gefingeerd. g Berichten als zou de j voordat hij in het kanaal kwam met een vuurwapen zijn, worden ten stelligste t4M sproken. Het lichaam vertonk. verwondingen, aldus mr. Bruig^ Opvallend was gisteren de tflsi stelling van de Duitse justitii n dit geval, dat verschillende i van overeenkomst schijnt te ve met de zaak Wilfried Benn fried Bennet, een 15-jarige jon het Duitse grensplaatsje B werd 19 april jl. eveneens handen op de rug gebonden le in het Julianakanaal bij Esp den. De jongeman was reed september 1970 spoorloos. Ondanks een minutieus on in deze zaak door Duitse en landse justitie, is men nog st geen enkel spoor gestoten eventuele opheldering in de zou kunnen leiden. Volgens der van de Duitse jongen dader een vriend van haar z uit Geilenkirchert, die zij ech nooit heeft ontmoet. Wilfri haar vlak voor zijn verdwijne ben verteld zoveel belastende over zijn vriend uit Geilenkir die in drugs zou handelen ten, dat hij hem indien iets lekken, zou vermoorden, spoor in deze zaak is, dat de man voor het laatst werd gezi enkele jongemannen in zijn Triumph-sportwagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6