V Israël doet geen concessies meer Congres wil dat Nixon „ja" zegt Rusland ingesloten door lichte kern wapens unI Brandt en Pompidou alleen verdeeld over zwevende mark De Leeuw-compositie geen wereldpremière Moskou wil hervatting relaties met China FELLE KRITIEK OP HULPVERLENING Landhervorming in Brazilië Praag maakt zich zorgen over oogst Tegen plan Vietcong Vliegen naar VS ordt goedkoper GOED DAT EK POLITIE IS..? Pentagon-studie in opdracht van Robert Kennedy Banda president voor het leven WOENSDAG 7 JULI 1971 TEL AVIV Een Israëlische minister heeft Amerika gewaar schuwd dat het geen verdere concessies moet verwachten van de regering van mevrouw Golda Meir om heropening van het Suezka- faaal mogelijk te maken. Washington zou er beter aan doen, meer ^flexibiliteit van Cairo te verwachten. j Minister van toerisme Mosje Kol jei dat Israël niet verder kan gaan jan het gedaan heeft in de voorstel len die het geruime tijd geleden heeft overhandigd aan onderminister van buitenlandse zaken Joseph J. Siasca en diens „baas" minister William P. Rogers, toen deze Israël bezochten. Jp die voorstellen heeft Israël nog jeen antwoord ontvangen. Zoals bekend heeft Israël bezwaar legen een nieuw bezoek van Sisco, dat jfhankelijk is van het resultaat der jesprekingen, diq op het ogenblik in ^airo worden gevoerd door de Ame rikaanse diplomaten Donald C. Ber- {us en Michael Sterner. Gisteren had- len zij een onderhoud met de Egypti- che minister van staat voor buiten- andse zaken, Hafez Ismail, die de ilaats innam van minister van 'oui- ïnlandse zaken Riad. Deze bezoekt kele Oosteuropese landen. Voor waarnemers in Cairo was dit iprek een verrassing, omdat aan- mkelijk werd aangenomen, dat de merikanen koel zouden worden be- igend. Men houdt nu rekening met mogelijkheid, dat ook president iwar Sadat de diplomaten zal ont- ingen. Sterner en Sadat kennen el- lar nog uit 1964, toen Sadat eep idreis door de Verenigde Staten naakte als voorzitter van de Egypti- phe Nationale vergadering. Sterner lergezelde hem toen. WAPENS Een pro-Syrische Palestijnse guer- illaleider heeft intussen bevestigd, at een grote hoeveelheid zware wa- ens in beslag werd genomen in de aven van Lattakia. De voornamelijk ihinese wapens waren afkomstig uit llgerije en bestemd voor een origade an het Palestijnse bevrijdingsleger. Zoheir Mohsen, secretaris-generaal 0n de door Syrië gesteunde Al Saiqa Lerrilla-organisatie, zei op een ners- pnferentie in Beiroet, dat Syrië nog iet beslist heeft of de wapens naar Pgerije teruggestuurd zullen worden dat zij aan de Palestijnen zullen (orden overgedragen Al Fatah, de organisatie van Jasser jrafat, heeft ontkend dat voor de Pa- stijnse verzetsbeweging bestemde fapens in Syrië in beslag zouden ziin (nomen. In Palestijnse kringen geeft len nu echter openlijk toe, dat Alge- (je zowel tanks als pantserwagens ad gezonden. Men wilde echter n;et jggen of het inderdaad om 200 fanks Syrië zou de wapenzending in ■slag hebben genomen „omdat het zware wapens niet als commando- apens beschouwt". IRAK De Iraakse regering heeft gisteren n derde Britse diplomaat uitgewe zen. Het is de eerste secretaris voor economische aangelegenheden van de ambassade in Bagdad, James Rode- riek Cluba. Hij zou zich met zaken hebben ingelaten die „buiten de nor male diplomatieke werkzaamheden vallen". Maandag had Bagdad al twee Britse diplomaten uitgewezen die in contact zouden hebben gestaan met een spionagegroep. De Britse re gering heeft de Iraakse ambassadeur in Londen haar ongenoegen te ken nen gegeven over de uitwijzigingen. Radio Damascus meldt dat Syrië en de Iraq Petroleum Company over eenstemming hebben bereikt over verhoging van de door Syrië (voor het vervoer van olie via zijn grond gebied) te ontvangen royalties met een bedrag van ongeveer 200 miljoen gulden. In de vluchtelingenkampen in de door Israël bezette strook van Gaza heeft de politie de lijken aangetroffen van een 17-jarig meisje, een 45-jarige vrouw en een jongeman van 20 jaar. De lichamen waren doorzeefd met kogels. Zoals gewoonlijk weigerden de bewoners van het kamp aan' het politie-onderzoek mee te werken. Dit jaar zijn in de Gazastrook al onge veer 60 „politieke moorden" gepleegd. BRASILIA (AP) De Braziliaanse regering heeft aangekondigd over te zullen gaan tot een landhervorming en plattelandsmodemisatie in 's lands overbevolkte en verarmde noordoos ten en in het dunbevolkte noordelijke binnenland. Met de uitvoering van dit program ma zal een bedrag van 800 miljoen dollar gemoeid zijn. Het programma wil de onteigening van het grootgrondbezit en de toewij zing van kleine boerenbedrijven aan landbouwarbeiders. De regering zal het onteigende land onmiddellijk ver goeden. PRAAG (Reuter) Tsjechoslowa- kije maakt zich zorgen over de graanoogst, omdat er een ernstig te kort is aan banden voor tractors t-n trailers en aan allerlei onderdelen. „De problemen stapelen zich op en vragen om een drastische actie tegen een gebrek aan discipline en verant woordelijkheid", aldus het partijb'ad Roede Prawo. Arbeiders op collectie ve boerderijen namen in de afgelopen jaren vakantie in de periode, waarin volop wordt geoogst. Agneiv op zijn afscheidsreis! BONN (Reuter, UPI, AP, DPA, AFP) Het tweedaagse topover- leg tussen de Westduitse kanselier Willy Brandt en de Franse presi dent, Georges Pompidou heeft tot overeenstemming op alle moge lijke punten geleid met uitzondering van de kwestie van de „zwe vende mark". Wel kwamen de staatslieden tot beter begrip voor el- kaars standpunt. Parijs trekt dit jaar record-aantallen toeristen. Deze twee toeristen vermaken zich ieder op hun eipen manier. Vader neemt een foto van de Place de la Concorde. Zoonlief speelt met zijn rammelaar. NEW YORK (AP) Volgens het Amerikaanse weekblad Time is de wereldreis van vice-president Sprio Agnew een door president Nixon aangeboden snoepreisje om zijn ver trek in 1972 draaglijker te maken. Zijn opvolger als kandidaat voor het vice-presidentschap is volgens Ti me: de huidige minister van finan ciën, John Connally, de vroegere de mocratische gouverneur van Texas. Het blad maakt ook melding van een andere interpretatie van de wereld reis, nl. dat het prestige van Agnew als staatsman er door moet worden opgevijzeld. Rus praat op Malta VALLETTA (AP) Michail Smir- nowski, de Russische ambassadeur in Londen, die eveneens in Malta is ge accrediteerd, is in Valletta aangeko men. waar hij gedurende twee dagen overleg zal plegen met de nieuwe so cialistische regering van Malta. De ambassadeur werd op het vlieg veld verwelkomd door functionaris sen van het ministerie van buiten landse zaken en onmiddellijk per auto naar zijn hotel gebracht. Smirnowski zal onder meer bespre kingen voeren met de minister van handel, industrie, landbouw en touris me. de minister voor industriële ont wikkeling en de minister van justitie. Wat de monetaire kwestie betreft zei de Franse woordvoerder Leo Ha- mon tot drie keer toe, dat het niet realistisch is, aan te nemen dat de „Zes" voor de herfstzitting van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) in Washington tot een gemeenschap pelijk standpunt kunnen komen. De WeJtduitse zegsman Konrad Ahlers zei dat de tegenstellingen dui delijk „wat milder" zijn geworden. De bilaterale besprekingen over de monetaire vraaprtukken moeten wor den voortgezet. Deze zouden tot vor deringen kunnen leiden op de weg naar een gemeenschappelijke houding van de Zes tijdens de IMF-conferen- tie. Kanselier Brandt heeft Pompidou gevraagd deel te nemen aan de wes terse besprekingen over een gelijk- opgaande vermindering van de in Centraal-Europa staande militaiten van Oost en West. Deze troepenver mindering is volgens Brandt geen zaak voor de supermachten alleen. De Europese landen behoren een stem in het kapittel te hebben. Er is ook gesproken over de nieuwe leiding in de DDR, het buitenlandse beleid van de Sowjet-Unie, de door Moskou voorgestelde Europese veilig heidsconferentie en de besprekingen over Berlijn. Wat dit laatste betreft zal het overleg tussen de ambassa deurs te Bonn van de westelijke „grote drie" en de Bondsregering va ker worden gehouden. Het contact tussen de diplomaten en Bonn zal worden uitgebreid. Brandt deelde in de volledige ver gadering ook mee, dat Bonn en Parijs het eens zijn over de problemen, die uit uitbreiding van de EEG voort vloeien en dat de samenwerking van de Zes op het gebied van de buiten landse politiek verheugende vorderin gen heeft geboekt. Symbolisch voor de „geest van samenwerking" was de mededeling van de kanselier, dat van volgend jaar af de Franse taal dezelf de status op de Westduitse scholen zal krijgen als het Engels. Over het bezoek dat de Westduitse minister van buitenlandse zaken, Walter Scheel, van vandaag tot en met saterdag aan Israël zal brengen zei een Franse woordvoerder te we ten, dat de minister het standpunt van de EEG-landen zal bevestigen, dat de Israëlische strijdkrachten de Arabische gebieden moeten ontrui men, die zij in 1967 hebben bezet. WASHINGTON (UPI, Reuter) President Nixon loopt de kans zijn trouwste supporter van de Vietnam-oorlog het Huis van Afgevaardigden te verliezen als hjj het jongste aanbod van de Viet Cong afwijst, zo blijkt Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL In Montreal zijn iteren vertegenwoordigers van de >te burgerluchtvaartmaatschap- en overeengekomen dat volgend ir de transatlantische vluchten aropa-Amerika w) ruim 700 gul gaan kosten. Dat betekent een jsverlaging van ongeveer 30 pro- ït. )e luchtvaartmaatschappijen heb- tot deze stap besloten om het ofd te kunnen bieden aan de char- luchtvaart, die al lange tijd tegen :r lage prijzen een groot aantal ssagiers van de lijndiensten weg- lt. In Montreal, waar sinds een •k een conferentie aan de gang is de IATA (internationale organi- van burgerluchtvaartmaat- lappijen), is wel bedongen dat de gulden-tickets twee maanden te- •en moeten worden gekocht. Inlangs besloten de IATA-maat- appijen een jeugd- en studenten lef in te voeren wat betekent dat igeren tegen sterk gereduceerde jjzen naar Amerika en terug kun- n vliegen. Door ADR. HAGER DEN HAAG De aarde schreeuwt om vrede. Stel die niet uit om onnozele redenen. Deze kreet werd vier en een hal ve eeuw geleden geschreven door Erasmus in zjjn Guere la Pacis. Een aanklacht tegen de onrustige politieke situatie in die jaren, tevens een roep om vrede. Helaas nog steeds actueel. Deze actualiteit was reden Ton de Leeuw opdracht te verlenen dit Eras mus' werk te toonzetten. Uit deze opdracht Resulteerde Lamento Pacis, dat niet zoals het programma ver meldde gisteravond in wereldpremiè re ging, doch tijdens het Holland Fes tival 1969. Marinus Voorberg en het NCRV- vocaalensemble gaven in de Klooster kerk een herhaling van deze fascine rende, doch te langdurige compositie. De drie delen zijn drie hommages re spectievelijk aan Gesualdo de madri- galist, Zeani, de stichter van het Ja panse Noh-theater en Ockeghem, de polyphonist. De componist verdeelt de uitvoe renden in groepen en in het laatste deel verspreiden de musici zich in de ruimte.p Zij zijn het die roepen om vrede, doch hun roep gaat in de mas sa verloren. De uitvoeringseisen zijn zeer hoog, de spreiding vraagt van ieder koorlid een maximum aan technische beheer sing. Voorberg en de zijnen zijn hie rin op overrompelende wijze ge slaagd. Dit ensemble is een sieraad in de Nederlandse muziekwereld, een koor dat men in ere moet houden. Aan de compositie van Ton de Leeuw ging een aantal werken van Josquin des Pres vooraf. Ook hierin toonde men zich een voorbeeldig koor dat terecht ook buiten de grenzen een grote naam heeft. uit steekproeven onder de Con gresleden. De oppositie tegen de oorlog is zo gegroeid in het Huis dat waarschijn lijk een meerderheid nu voorstander is van een volledige en snelle terug tocht uit Vietnam, als dat betekent dat alle Amerikaanse krijgsgevange nen naar huis kunnen keren. Mocht Nixon het voorstel afwijzen, dan is het Huis bereid zich te scharen ach ter de Senaat om de regering te dwingen zich uit Vietnam terug te trekken. Het Huis heeft steeds Nixon ge steund in zijn Vietnam-politiek. De marge voorstanders is echter geleide lijk geslonken. Op 2 december nam het Huis met 333-55 stemmen een re solutie aan, waarin het Vietnambeleid van Nixon gesteund werd. Maar ver leden week, toen het Huis stemde over een amendement van senator Mike Mansfield dat Nixon zou ver plichten de troepen binnen een be paalde periode terug te trekken was de stemmenverhouding 219-176. Diplomatieke bronnen weten te melden dat het Witte Huis overweegt de troepenterugtrekking te versnellen van 14,300 tot 20.000 per maand. In dit tempo zouden de troepen terugge trokken zijn vier maanden voor de dag van de presidentsverkiezingen, terwijl in het huidige tempo dit pas zal gebeuren tegen de verkiezingsdag (7 november). Nixons adviseur Henry Kissinger zou het plan besproken hebben met Ngoejen Van Thieu, de president van Zuid-Vietnam. HONG KONG (Reuter) De Sowjet-Unie heeft gisteren ge pleit voor hervatting van de vriendschappelijke samenwer king met China. Het werd ge daan in een Chinese uitzending van Radio-Moskou, waarin com mentaar werd geleverd op de on dertekening van de Chinees-Rus sische culturele overeenkomst van 1956. Volgens radio-Moskou hebben tal loze Russische artiesten China be zocht. Er waren sterke banden ge smeed tussen de twee landen op het gebied van kunst en cultuur. In de afgelopen jaren hadden Chinese pro- pagandamedia niet alleen de Russi sche cultuur maar ook de Russische communistische partij belasterd. 'De fundamentele belangen van de volkeren van de Sowjet-Unie en China eisen hervatting en verster king van de vriendschappelijke sa menwerking tussen beide landen', aldus radio-Moskou. Intussen heeft de Australische op positieleider Gough Whitlam gisteren twee uur gesproken met premier Tsjoe En-lai van China. Deze meent dat het Amerikaanse volk in opstand zal komen en de politiek van de Amerikaanse president aan banden zal leggen en hem zal afzetten. Zonder precedent 'De manifestaties en betogingen van het Amerikaanse volk van de oostkust tot de westkust en van noord tot zuid zijn in de afgelopen jaren zonder precedent geweest', al dus Tsjoe, die verder zei dat 'alle buitenlandse troepen zich uit alle andere landen moesten terugtrekken en naar hun eigen land moeten gaan, opdat de mensen hun eigen proble men kunnen regelen'. De Chinese premier sprak ook over het Chinees-Russische vriendschaps verdrag van 1950, dat volgens hem tegen herleving van het Japanse mi litarisme was gericht. 'Nu laten de Amerikaanse reactionairen het Ja panse militarisme weer opleven', al dus Tsjoe. Over de politiek van John Foster Dulles, Amerikaans minister van buitenlandse zaken van 1953 tot 1959 zei Tsjoe, dat deze China met een hele reeks van bondgenootschappen wilde omsingelen. Met een kennelijke verwijzing naar de Sowjet-Unie zei hij: 'Nu heeft hij blijkbaar een op volger in het noorden'. Of ik maar die zijweg in wou gaan: controle op stuur en rem men. Omdat mijn auto, nou ja: niet zó nieuw is! Daar gaat mijn kostbare tijd, dacht ik. Maar ik dacht een dag of wat later toch anders, toen ik in de krant las van die man, die met een kapot stuur het trottoir was opgereden en een vrouw had doodgedrukt. ATLANTA (AP) Senator Ro bert Kennedy heeft waarschijnlijk een aandeel gehad in de voorberei ding van het Pentagononderzoek naar de oorlog in Vietnam, waar van de laatste weken uittreksels in de Amerikaanse kranten zijn ver schenen. De Atlanta Journal Con stitution zegt dit uit goede bron te hebben vernomen. Het zou de be doeling van Robert Kennedy zijn geweest Lyndon Johnson alle ver antwoordelijkheid voor de verhe viging van de oorlog te kunnen geven. Oud-president Johnson had al eerder verklaard de hand van Ro bert Kennedy te hebben gezien in de geheime stukken. Of Johnsoh ook de bron is voor het bericht in de Atlanta Journal Constitution is niet bekend. Volgens de zegsman van de krant waren de Pentagon- documenten niet alleen bedoeld als objectieve studie, maar ook als aanklacht van Johnsons Vietnam beleid. Robert Kennedy zou er zo nodig uit geciteerd hebben om in zjjn presidentscampagne van 1968 Johnson alle schuld voor de esca latie in de schoenen te schuiven. Tijdens de voorverkiezingen werd Robert Kennedy echter ver moord. De zegsman meende verder dat het feit dat de toenmalige mi nister van buitenlandse zaken Dean Rusk niets van het onder zoek wist een aanwijzing is dat de studie tegen Johnson was gericht. Rusk was immers een trouw die naar van de president. Tot nu toe was steeds aangenomen dat de op dracht tot de samenstelling van de Pentagon-documenten is gegeven door de man, die toen de scepter zwaaide over het Pentagon, Robert McNamara. BLANTYRE (AP) Het staats hoofd van Malawi, H. Kamuzu Banda is officieel „president voor het leven" geworden op de dag dat de republiek haar vijfjarig bestaan herdenkt. De grondwet is afgelopen november in dier voege gewijzigd. De bepaling zal niet van toepassing zijn op ko mende presidenten. EW DELHI (DPA, UPI, AP, iuter) Heftige kritiek is ge- erd op de hulpverlening aan kistaanse vluchtelingen in In- door een vertegenwoordiger de internationale hulporga- atie Terre des Hommes. Er s volgens hem een gebrekkige irdinatie van het vluchtelin- ïwerk, in het bijzonder dat de Westduitsers. 'e kritiek werd geleverd door de uit India 'eruggekeerde voorlich- isman van de organisatie, Herbert afer. Hij vertelde dat sommige igtuigen met medicamenten hele- niet in India zijn aangekomen dat bij de verdeling van de hulp deren zich misstanden voordoen. het „Salt Lake-kamp", waar zich zenden mensen in acuut gevaar inden, hadden de betrokken West- tse hulporganisaties, het Duitse sulaat-generaal in Calcutta en de iase autoriteiten „een schandalige ïprestatie verricht", zo zei Scha- let kamp was al bij de eerste issonregens ondergelopen en de Stand was er „chaotisch", want ook Indiase overheid zorgde voor „on- xjflijke moeilijkheden." imiddels is Henry Kissinger, Nixons adviseur voor buitenlandse aangelegenheden, gearriveerd in New Delhi en zal daar ongetwijfeld kritiek en afkeuring te horen krijgen over de voortgaande Amerikaanse wapenle veranties aan Pakistan. Het bezoek van Kissinger komt twee weken na dat de eerste onthullingen werden gedaan, dat wapenleveranties als vanouds uit Amerikaanse havens naar Pakistan gingen. Diplomatieke bronnen zeggen dat na dc eerste verontwaardiging over deze leveranties de woede van de In diase regering verder versterkt werd door officiële verklaringen in Was hington dat m«-er leveranties waar schijnlijk zijn. „Zii zijn woedend over dc si'uatie". 7*i een diplomaat, die het weten kan. De Indiase minister van buiten landse zaken, Swarar. Singh, heeft verklaard, dat hij half juni in Was hington „de vaste belofte" had ont vangen dat vanuit de Verenigde Sta ten geen militaire goederen meer naar Pakistan zullen worden ver scheept, totdat een bevredigende poli tieke oplossing was getroffen voor het conflict tussen Oost- en West-Pakis tan. De spanning tussen India en Amerika is zo groot dat de autoritei ten hadden afgesproken het tijdstip van aankomst van Kissinger niet be kend te maken. Maar een pro-com munistisch blad publiceerde de gege vens toch, zodat demonstranten hun gang konden gaan. i door Elisabeth Wharton Tactische kernwapens, die in Amerika sinds het einde van de jaren veertig werden ontwikkeld, lopen op het ogenblik uiteen van de Davy Crockett, die uit een raket werper wordt gelanceerd, via 155 en 203 millimeter artil leriegranaten, tot de raket voor middelbare afstanden Pershing, die zijn dodelijke kernkop meer dan 650 kilo meter wegslingert. Verder zijn "er luchtdoelraket ten zoals de Nike Hercules, die op bases in West-Duitsland is opge steld, en de Genie en de Falcon, die door straaljagers worden meegevoerd voor gebruik tegen grote formaties aanvallende bom menwerpers. Tenslotte zijn er bommen in verschillende afme tingen, die kunnen worden uitge worpen door Amerikaanse vlieg tuigen in Europa of op vliegdek schepen in de Middellandse Zee en elders. De vliegtuigen hebben een vrij klein bereik, en sommige zijn verouderd. Maar zij vertegen woordigen de zogenaamde „voor waarts opgestelde systemen" die de Russen beschouwen als onder delen van de strategische bewa pening omdat ze vanuit hun NA- VO-bases Russisch grondgebied kunnen bereiken. Hoewel de Sowjet-Unie bijna even sterk is als de Verenigde Staten op het gebied van strate gische wapens, heeft zij niets tot haar beschikking dat vergelijk baar is met de korte-afstandsys- temen die vanaf Amerikaanse bases de Russische grenzen om ringen. De enige Russische po ging om een vooruitgeschoven basis te vestigen, in Cuba in 1962, mislukte door de Amerikaanse blokkade. Er bestaan noodplannen voor het gebruik van tactische kern wapens in Vietnam, hoewel alle verantwoordelijke functionarissen ontkennen dat het de bedoeling is, ze daar te gebruiken. Het Pen tagon heeft noodplannen klaar liggen voor bijna elke denkbare situatie in de loop van een wille keurige vijandelijke actie, en ten minste 99.9 procent van die plan nen wordt nooit uitgevoerd. Praktijk Tijdens het onlangs in de Se naat gehouden debat over het eventueel halveren van de Ame rikaanse troepen in Europa, be schreef senator Alan Cranston de uitkomsten van een op papier ge houden NAVO-oefening in Noord-Duitsland een paar jaar geleden, waarbij tactische kern wapens .verde i gebruikt. Daaruit bleek een menselijke factor in de oorlogvoering: „Een militaire commandant heeft de neiging om te veel wapens tc ge bruiken om de overwinning veilig te stellen", rapporteerde Crans ton. „Verhoudingsgewijs lichte tactische wapens, zoals de Davy Crockett, worden al gauw opzij gezet voor zwaardere. Aan de NAVO-oefening namen drie legerkorpsen deel. Het „slag veld" bestond uit open terrein zonder grote steden. Toch was de aangerichte vernietiging zo groot, dat het „gevecht" maar drie da ger; duurde. Elk „schot" met een tactisch kernwapen vernielde als regel een stadje en veegde tussen één en twaalf strijdgroepen weg. Bei de partijen „gebruikten" vijfhon derd tot duizend kernladingen, mot een totale explosieve kracht van 20 tot 50 miljoen ton TNT. Als de ladingen in de lucht wa ren ontploft, zouden de huizen van drie en een half miljoen Duitsers zijn verwoest. Waren de explosies op grondniveau ge beurd. dan zou de materiële scha de half zo groot zijn geweest. Er zouden een half miljoen do den en dodelijk gewonden zijn gevallen, en vijf miljoen mensen zouden ernstig zijn aangetast door radioactieve straling. In het hele gebied zou een zodanig stra lingsniveau heersen dat geen le ger zich zou kunnen verplaatsen. Er zouden in het gebied alleen verbrande en tot puin geredu ceerde steden over zijn, met ra dioactief land, voedsel en water." Afhankelijk Senator Cranston citeerde ook de voormalige Britse minister van oorlog John Strachey, die voorspeld had dat de NAVO- strijdkrachten zo afhankelijk zouden worden van tactische kernwapens, dat ze er zonder „niet in staat zouden zijn, iets meer uit te voeren dan een grensschermutseling." Daarom zijn de Amerikaanse troepen in Europa „doelwitten voor een bijna zekere dood of stralingsvereiftiging als er oorlog komt", zei Cranston. „Zij kunnen met winnen, zij kunnen alleen maar vernietigen en vernietigd worden." Elizabeth Wharton is redactrice van het Amerikaanse persbureau United Press International.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9