eer dagjesmensen dan zwemmers in de Vliet Concert in stampvolle sporthal Wim v. d. Panne -had concurrentie Leidse raad bespreekt huidige noodsituatie Hen in het eivolle zwembad De 'liet. Het zwembad, dat nu weer feijn drukke dagen gaat beleven ^iad al 4500 zwemmers en zonzoe- Icers binnen de hekken. De perso- fieelsmoeilijkheden deden zich "goed gelden. Niet, dat het moeilijk is om personeel te krijgen; het is Hvolgens de bedrijfsleider moeilijker I de mensen een heel seizoen te hou- jlen. turgerlijke stand van Leiden Lakenhal en Sonsbeek Inbraken in Leiden GEMEENTE WARMOND :UWE LEIDSE COURANT "^UWE LEID m WOENSDAG 7 JULI 1971 (Van een onzer verslaggevers) IWjEIDEN Puffend van de hitte ^berd mij door een badjuffrouw met tropenervaring de weg gewe- Uakantie-werkers willen nu eenmaal iok met vakantie. Maar het team (waar we nu mee werken, is een fijne ploeg. Meer moeilijkheden le deren de „klanten" van het zwem bad, die hun troep niet opruimen, Hodat het ontzettend veel moeite en ijd kost ratten en ander ongedier- Peuterbad van het terrein te houden. fel last van diefstal van kleding fiebben xoe niet meer, nadat het systeem van vorig jaar aan de dijk is gezet. Ondanks de waarschuwin gen kwam het regelmatig vOor, dat ensen geld en waardevolle arti- '.elen in hun kleding lieten zitten. bok omdat men dacht dat de schoonmaker in de garderobe de Kleding e.d. zou bewaken. Nu kun nen de mensen tegen vergoeding pan een kwartje hun waardevolle jartikelen afgeven aan het loket. Je begrijpt soms toch niet wat die .ensen met al die sieraden e.d. bij "i zwembad doen". Het peuterbadje levert voor vele ouders problemen op. Zo ergeren velen zich eraan dat er oudere „kinderen" zijn die het leven van de peuters zuur maken. „Om dit tegen te gaan kan men het beste zelf even optreden, en de belha mels als ze niet willen luisteren naar de badman brengen", vind de zwembadleiding. Aan de wensen van de baders tege moet kómen, kan enorm veel werk geven volgens de bedrijfsleider. „Neem die zandbak bijvoorbeeld; zoiets hoort bij het peuterbadje; je kan zo'n ding niet aan het andere eind van het ïerrein plaatsen, het nadeel is nu dat de kinderen met emmertjes water en zand van het bad een zandbak en van de zand bak een bad maken". Hoge plank De. „hoge plank" is ook iets waar veel zwemmers aanmerkingen over hebben. „Als het druk is, kan men nu eenmaal niet gaan duiken, dat zou te gevaarlijk zijn". Of de hoge plank nu wel of niet open is, ligt aan de chefs die beoordelen of het geen gevaar oplevert voor de baders. „Wij streven hier naar absolute veiligheid, en dan moet je wel eens minder prettige maatre gelen nemen. Als men zo graag wil duiken of echt een baantje wil trekken, moet je lid worden van een vereniging". Je moet rekening houden met wat de meeste baders willen. Dagjesmensen De moeilijkheid is wel dat het zo aan mode onderhevig is, gaat de be drijfsleider verder. Het ene jaar wil men alleen zwemmen terwijl men het andere jaar bij wijze van spreken alleen wil zonnen. De ten dens die nu duidelijk is, laat zien dat er veel dagjesmensen komen die hun hele hebben en houden meenemen. Het is dus gewenst dat er meer accommodatie komt voor deze mensen. Tafeltennistafels, flipper automaten, enz. enz. zullen geen overbodige luxe zijn. Er staat één flipperautomaat in de kantine en zodra het terrein opengaat tot dat het dicht gaat is dat ding in gebruik". Dat de mensen steeds meer een dag en soms de hele vakantie in het zwembad doorbrengen kan men ook in de andere zwembaden con stateren. Het zwemplezier omvat tegenwoordig meer dan alleen het zwemmen. Een mooi voorbeeld zijn baden in Duitsland, waar rekening wordt gehouden met de wensen van de bezoekers. Alhoewel het hier in „De Vliet" natuurlijk niet in die mate kan gaan als in bijv. Duitsland, valt er volgens de be drijfsleider voor de recreatiezoe kers nog wel het een en ander te doen. De Zijl Inbraken Veel last van inbrekers heeft de kan tinebeheerder, die ten einde raad zijn bed over heeft laten komen, om 's nachts zijn spullen te kunnen Zwembad De Zijl, dat sinds kort ook een peuterbadje heeft, draait goed. Nu er een ruimte voor de peuters is, komen de ouders automatisch mee. Zij maken daardoor óók ken nis met, volgens de badman het beste „water" van de Nederlandse baden. Het water van De „Zijl", dat bronwater is, is net zo helder als leidingwater, wat de badman aantoont door een glas leiding en „Zijl" water naast elkaar te zetten. Ook in De „Zijl" is het merkbaar dat de mensen meer om de gezelligheid komen. Het blijkt, dat de mensen niet meer om het baden naar een openluchtbad komen, maar meer zoals men naar het strand gaat. Zou de verontreiniging van zee en strand de reden zijn dat er steeds meer mensen deze vorm van re creatie zoeken? KATWIJK AAN ZEE De Voorburgse organist Wim van der anne concerteerde in de Nieuwe Kerk voor ruim zeventig toe- 5porders. Het kleine aantal hield ongetwijfeld verband met het cert in de Sporthal. Ik meen, dat men deze ongelukkige con- ~entie met enig overleg best had kunnen voorkómen. seiYan der Panne had een interessant kei afwisselend programma samenge bald. Hij begon met de tweede sonate Mendelsshon, die hij heel gaaf, lar volkomen in Franse stijl tot nken bracht. Binnen de correcte woelt de Duitse, wat Engels ■slagen romantiek. En die werd nauwelijks gewaar. 'im van der Panne moet wel -pijrk de invloed van zijn leermeester Langlais hebben ondergaan, speelde diens Choral Prelude it of the dep hts", psalm 130 dus) de „Chant héroique" (in memo van de veelbelovende organist- iponist .Jean Alain, die in 1940 als iger-officier verongelukte) zó, als- men Langlais zélf hoorde. weet, dat deze erkenning een gering compliment betekent, it het is dan ook verdiend. Vooral .chant héroique" met de kapotte, Ts doorschemerende Marseillaise maakte in de nieuwe klankkleuren een diepe indruk. Kennelijk ter ontspanning volgde hierop een verfijnde vertolking van het innig-melodieuze Andante canta bile uit Widors vierde symfonie. Het was erg jammer, dat we hier na weg moesten. Ik had nog heel graag van deze knappe, begaafde, Frans ingestelde organist werk van Coupérin, Raison, en vooral van de Duitsers Buxtehude, Pachelbel en Liszt (variaties op het baso continuo van een Bach-cantate en het Cruci- fiscus uit de Hohe Messe) willen ho ren. Johan van Wolfswinkel Mevr. dr. De Leeuw-Israël: Lever blijft lenig functioneren LEIDEN Vanmiddag promo veerde mevrouw F. R. de Leeuw-Is raël, werkzaam bij de Gezondheids organisatie TNO te Delft, op het proefschrift: „Aging changes in the rat liver. An experimental study of hepato-cellular function and mor phology" aan de Leidse universiteit tot doctor in de geneeskunde. Promo tor was prof. dr. P. J. Thung. Voor de systematische ontwikke ling van gerontologische kennis is het van belang na te gaan wat er gedurende het leven verandert in de vitale organen. Het onderzoek was gericht op de functionele en morfol- gische veranderingen die bij ver oudering optreden in de rattelever. Geconcludeerd wordt, dat „ieder or gaan op eigen wijze oud wordt" en dat de lever kan worden beschouwd als een orgaan dat zijn functionele capaciteit lang bewaart. Daardoor was het onmogelijk de tijdsgrenzen van dit proces te bepalen, hoewel een aantal aan leeftijd gebonden veran deringen werden gevonden. Orgelconcert Charles de Wolff in Lisse LISSE Zaterdag ï7 Juli zal de Groningse organist en dirigent Char les de Wolff een orgelconcert verzor gen in de St. Agathakerk. De werken, die hij zal spelen zijn: Fantasie in f-moll van W. A. Mozart; Pièce heroïque van C. Franck; L'As- cension van O. Messiaen; Trio-Sona ta nr. IV in e-moll en Toccata en Fuga d-moll van J. S. Bach. De orgelkring Bollenstreek geeft in de komende maanden nog drie con certen. Op 21 augustus komt Jan Welmers naar Lisse, op 11 september komen Dorthy de Rooy en Theo Sa- ris en Albert de Klerk sluit op 16 oktober de concertenreeks af. De con certen beginnen om 8.15 uur. LEIDEN De tuin in. Vannacht had op de Rijnsburgerweg een onge val plaats. Een 25-jarige inwoner uit Alkemade nam in beschonken toe stand de bocht te ruim, ramde daar bij een geparkeerde auto en kwam, na over een muurtje van dertig cen timeter te zijn gereden, in een tuin tot stilstand. De man is met snijwon- den aan het gelaat naar het Diaco- nessenhuis vervoerd. bewaken. Terwijl er in het geheel geen artikelen van waarde in de kantine blijven. Het interieur wordt dan vaak vernield. Andere leuke dingen zijn, dat de jeugd zich zo nu en dan te buiten gaat aan seksuele uitspattingen, wist een ex-badman te vertellen. „Wat ik iedere avond tegenkwam bij het opruimen!" Waar de leiding van het bad nogmaald de nadruk op wil leggen is dat, als de mensen iets breken geef even een seintje aan de badman. Het komt dage lijks voor dat er mensen met bloe dige vleeswonden bij ons komen. „En dan moeten wij maar weer uitzoeken waar het glas ligt". LEIDEN Tot 15 augustus zal de Singelzaal van het stedelijk museum De Lakenhal zijn gewijd aan het Leidse aandeel in de internationale manfestatie voor plastische kunst „Sonsbeek buiten de perken". De deelneming bestaat uit twee verschil lende onderdelen: Ten eerste het projekt Hooglandse Kerk door de Nederlandse kunste naar Marinus Boezem. Het projekt wordt getoond via een filmpje van Joes Odufré (8 min.), dat op de video-recorder minstens eenmaal per uur wordt gedraaid. Verbale en visuele toelichting in de Singelzaal aanwezig. Naast het filmpje wordt vanaf maandag een dia-programma vertoond van Cor Blok„Kijken naar Sonsbeek". Met ingang van van daag zal op de video bovendien een kleine bloemlezing worden vertoond uit het 48 uur durend filmprogram ma in de Soisbeek-filmtent naast het Gemeente Museum in Arnhem. Ten tweede is er het communicatie- en informatiecentrum. Dit centrum is uitgerust met telex, facsimile- appratuur en een vergadertelefoon- installatie. Aantrekkelijk programma Kaagweek WARMOND Om tijdens de Kaagweek vele watersporters meer te betrekken in de in het dorp te houden feestelijkheden, gaan de ver eniging tot viering van Warmonds feesten, de V.V.V., jeugdsociëteit Flophouse, de hobbyclub, 't Hoekje bij de Pomp, het Kaagweek-comité, de muziekverenigingen St. Matthias en Warmonds Fanfare, boerderij Meerrust, Ut Sloepie, L.R. en T.V. Swiftcombinatie en de winkeliers vereniging samenwerken. Deze organisatoren hebben een aantrekkelijk programma samenge steld. De Kaagweek wordt donderdag 8 juli geopend met een muzikale show op het plein bij de pomp ver zorgd door de beide muziekvereni gingen en Adest Musica uit Sassen- heim, terwijl ook de blaaskapel De Bierkouwers een jubileumconcert zullen geven. Vrijdag 9 juli is er een expositie moderne kunst van Aat van Rijn in galerie De Pomp, een kunstmarkt, een wielerronde voor adspiranten en nieuwelingen, een drive-in-show in het park Groot Leerust met als slot een dansavond in Boerderij Meerrust met het Meteoor-kwartet. Zaterdag wordt er een groot knut sel- en kliederfeest gehouden in de zaal bij de pomp, een kindermatinee, „Pink Sensation" in jeugdsociëteit „Flophouse, groot Billenprikkerstuin- feest in park Groot Leerust. Zondag kindercircus Atleta en modeshow in park Groot Leerust. Maandag feeste lijke kinderoptocht, volksdansen door groep „Miserlou", goochelen door Ted Tevano en ringsteken per fiets. Dinsdag wordt de Kaagweek afge sloten met ringsteken per versierde auto, een feestelijke optocht met sprookjesfiguren, tobbetje steken en een groot tuinfeest in boerderij „Meerrust" met het „Meteoor-kwar tet" en de blaaskapel „De Bierkou wers". LEIDEN Gisteren heeft een eerste vergadering plaatsgevonden van het interfractioneel overleg van de gemeenteraad onder voorzitterschap van R. J. in 't Veld. over de Leidse financiële situatie en de bestuurlijke strategie, waardoor de verschijning van een nieuw financieel adres dient te worden begeleid. LEIDEN Nieuwe offsetpers Per 1 juli heeft de directie van Drukkerij de Bink procuratie ver leend aan de heer W. F. Prevoo. Be gin volgende week wordt in dit be drijf een nieuwe offsetpers in ge bruik genomen. Deze pers, die een capaciteit heeft van 10.000 druks per uur, is voorzien van een stati sche elektriciteitseliminator met 2 ioniseerstaven. Hierdoor worden elektrisch geladen vellen papier on middellijk ontladen. LEIDEN Leidse poedels. Op een internationale hondententoonstelling in Dauville in Frankrijk hebben de poedels de hoogste plaatsen behaald. Victoria van Rozensteyn werd eerste uitmuntend, kampioen en beste poe del van de tentoonstelling. Beritas Borrodin werd eerste uitmuntend en kampioen en was de beste poedel reu. Sisi van Rozensteyn werd eer ste uitmuntend en kampioen. White Skippy van Rozensteyn tweede uit muntend en reserve kampioen Mon- travia Spring Fever werd derde uit muntend. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling over de huidige noodsituatie waarin Leiden verkeert, werden de doeleinden van verder overleg vast gesteld 1. het verkrijgen van een helder, glo baal inzicht in niet alleen de hui dige, maar ook de toekomstige spanning tussen behoeften en middelen: 2. het ontwerpen van een complex van maatregelen, door het Leidse stadsbestuur te treffen, voor ge val geen wijziging ten gunste in de huidige nood wordt gebracht door hogere instanties. Over de vraag of naast het vast- LEIDEN Bij een inbraak in een sporthuis aan de Rijnsburgerweg werden een doosje met 770 gulden en een luchtdrukpistool ter waarde van 50 gulden ontvreemd. De inbre kers kwamen door een deur, aan de zijkant van het pand, in te drukken naar binnen. Burgemeester en wethouders van Warmond maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet, bouw vergunning te verlenen aan: G. J. van der Kroft, Marijkestraat 6 te Warmond voor het uitbreiden van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente War mond. sectie D nr. 2897, plaatselijk gemerkt Marijkestraat 6. De desbetreffende stukken liggen met ingang van 8 juli 1971 ge durende veertien dagen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij ons college bezwaren indienen tegen de voor genomen verlening der bouwver gunning. Warmond, 7 juli 1971. Burgemeester en Wethouders van Warmond, de burgemeester, drs. F. K. LANGEMEIJER; de secretaris, wnd. M. J. WALRAVEN. !IDEN Geboren: Hendrik J, H A Koemans en D R H Kühn; inne, d v K Becking en J M C ks; Ewin S J, z v J A B Paul en [W S Bloemeriial; Yusuf, z v M 'han en E A Türemis; Cornells, C Kraijenoord en A v d Plas; 'iska, d v J A v Dijk en D J L riesten; Maria L, d v M W P v ~ugt en M M Th Hogervorst. Iverlcden: C Huisert, 2 jun '97. itgen v W v d Nieuwendijk; A G vester, 22 dec '90, man; O A M 12 dec '95, man; M E J M Smiits, mei '96, wed van J J Bazelmans; A Mendels, 2 okt '14, echtgen v Eenennaam; P Karsdorp, 15 92, man; M Corino, 17 nov '82, v K M Jager; W C Gaijkema, '89, man; C J Bakker, 12 mrt man. huwd: T C Prins en M E M W v d Laaken en M J Deuzen. DERDORP Notaris benoemd ij koninklijk besluit is met in- van 5 juli mr. J. M. M. Koeken md als notaris met als stand- ts Leiderdorp. Mr. Koeken, die heer J. A. Dil opvolgt, was reeds jaar werkzaam als kandidaat no- De heer Dil kreeg met ingang mei jj. eervol ontslag wegens bereiken van de pensioengerech- leeftijd. KATWIJK Achttienhonderd muziekliefhebbers (méér mochten er niet in de Sporthal) luisterden naar het mannenkoor Jubilate, de Mari- nierskapel en de bas-bariton Marco Bakker, die door de, eveneens zeer bekende, pianist Klaas Jan Mulder aan de vleugel werd begeleid. Jubilate heeft onder de kundige, muzikaal-verantwoorde en tevens sympathieke leiding van Sander van Marion veel van de vroegere stroef heid en scherpte verloren. De zang is voldoende bewegelijk en vrij goed genuanceerd. De klank, die nog aan kwaliteit kan winnen, toont een levendig as- pekt door de afwisselende sterkte graden. Van Marion, die zelf ook aan trekkelijke bewerkingen voor zijn koor maakt, heeft de zang volkomen onder controle en de mannen laten zich door hem graag gezeggen. Als geheel had het programma een populair karakter. De luisteraars kpnden het begrijpen en meevoelen, zich door de zang laten ontroeren, blijmaken of in hoger sfeer ophef ën. Voor de pauze hadden alle liederen een geestelijke inslag: idealistische zangen van de vrede, psalm 72, een bijbelfragment, negro-spirituals, „O. when the saints" en „We shall over come", waarin het publiek ook mocht meedoen. Het tweede concertdeel was aan het volkslied uit allerlei landen ge wijd. De bijbehorende vlaggen hin gen boven het toneel. Omdat in die volksliederen een schat aan muzikale schoonheid is ge vangen, slaagde deze tweede helft, indien mogelijk, nog meer dan de eerste. Marco Bakker zong er verscheide ne alleen of ook wel in afwisseling met het koor. Zijn stem is prachtig en rijk genuanceerd, zonder scherpte, zonder geforceerde uithalen. En de voordracht was karakteristiek voor ieder lied en oer-muzikaal. Dit is niet aan te leren; men heeft het van nature. „Auf der Heide blühn die letzten Rosen" (Stolz) en „Drink to me only" moet ik toch even noemen. Dat hij onder het zingen van Mi llöc- kers „Dunkelrote Rosen" de zaal in liep en echte rozen uitdeelde, was een niet storende, aanslaande kleine show. Het koor zong Franse liedjes („No tre bon due de Savoie"), het Russi sche „Platofflied" en het israëlische „Yeroeshalaïm" heel fnooi. Met „Ha- wa Naquila" klapte het publiek de refreinen mee. Jubilate schijnt niet bang te zijn voor vreemde talen! Het orkest wekte de bewondering om het knappe kleurige spel. Ik hoorde de driedelige Antilliaanse Suite en die klonk subliem. Maar ook in de begeleidingen was alles be heerst, welluidend en correct. Klaas Jan Mulder betoonde zich een uitstekend, nauwkeurig en muzi kaal begeleider. Het publiek leefde intens mee en klapte geestdriftig. Johan van Wolfswinkel. stellen van de maatregelen zelf ook de optimale bestuurlijke constellatie van het ten uitvoer leggen van deze maatregelen in het beraad dient te worden betrokken, bestond voorlopig enig verschil van inzicht. Na het ontwerpen van een discus siestuk door een subgroep, bestaande uit de heren Driessen, Elsgecst en In 't Veld, zal het beraad op donder dag 15 juli worden voortgezet. Geen snelheidslimiet op Ter Aarse Kcrkweg TER AAR Donderdagavond komt de gemeenteraad bijeen om acht uur voor onder meer de volgen de zaken: Beëdiging van het raadslid, me vrouw M. M. v.d. Jagt-Hoogervorst, die de vacature van de heer A. J. Borst voor de KVP komt vervullen; goedkeuring van Ged.Staten van de grondverkoop aan de Bouwonderne ming Boogaerdt en Schmidt te Stol wijk voor de bouw van woningen aan het Papenveer. De snelheidsbeperking op de Kerk- weg, waarom met name de heer Jac. van Harten heeft gevraagd, komt er waarschijnlijk niet; de minister van verkeer en waterstaat deelt mede dat uit een onderzoek bleek dat de mee ste automobilisten niet boven de 74 km per uur rijden; het gemiddelde ligt tussen 60 en 67 km. De firma J. Kinkel en Zoon te Lei- muiden gaat weer woningen bouwen in Aardam-west. Het gaat om 23 wo ningen en vier garages; ze komen aan de Vosholstraat en de Dr A. Schweitzerstraat. Per huis kost de grond f 15.000 en voor elke garage f 1800. Nu de aanleg van het hertenkamp in Langeraar is voltooid, moet er nog een voetpad rondom worden aange legd, totale kosten f 21.555 Woensdag 7 juli Gebouw Levendaal 1, hoek Garen- markt. 5-7 uur: spreekuur Bureau Ge zamenlijke Voorlichting Sociale Wetge ving. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. KATWIJK Oude Kerk, 20-21 uur: zomeravondbespeling door beiaardier H de Harder. Donderdag 8 juli Vrijdag 9 juli CAMERA Charly Brown en het kleine grut, a l dag. 2.30 uur, zondags 2.00 en 4.15 uur. John en Mary, 18 jaar, dag. 7.00 en 9.15 uur. De chase, 18 jr., vr en zat 23.30 uur. LIDO It's a mad mad mad mad world, a.l., dag. 2.30 en 8.00 uur. LUXOR Waterloo, 14 Jaar, dag. V>0 en 8.0 uur. REX Begeerten naar sex, 18 Jaar, dag. 7.00 en 9.15 uur. Zotte wereld van Laurel en Hardy, a.l.. dag. 2.30 uur. Ik. dokter Tumanchu, 18 jaar, vr en za 22.30 uur. STUDIO Samen uit, samen thuis, a.l., dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. TRIANON The sound of music, a.l., dag. 2.00 en 8.00 uur, zondags ook 5.00 uur. NIEUWE FILMS CAMERA Junglebook. a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondags ook 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. The case, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO It is a mad mad world, a.l., dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR Een moordslag, a.l., dag. 2.30, 7 cn 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. REX De lefschopper, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.30 uur. DJango Kill, 18 Jaar, vr en za 23 30 uur. TRIANON The sound of music, a.l., dag. 2 en 8 uur, zondags ook 5 uur. STUDIO Samen uit, samen thuis, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. telef. 20552: Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 2525 en de Oegstgeestse Apotheek. Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Centraal Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, teL 31123. Secr.: Trudie Doorduin. Rijndijk- straat la, Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. lu uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zdld-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9-12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. cn zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber. dg. 10—17 uur, zon. 1317 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) 1ste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. KATWIJK Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllniek en tbc- afdeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's a- vonds van 7 tot 8: zaalpatlënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. Tentoonstellingen Lakenhal: Belgische kunst, 5 Juni tot en met 18 juli, 10 tot 5 u., zondagen 1 tot 5 Museum Volkenkunde, Stationsweg- Steenstraat: leven en werken van een eskimogemeenschap op Groenland (zo- mcrtentoonstelllng, tot Jan. 1972). Galerie Pomp, Warmond: Aat van Rijn, moderne grafiek, dagelijks ge- ojend van 19.00—22.00 uur. zondags en in de Kaagweek 12.00—22.00 uur, tot 16 juli. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: leden van de Haagse kunstkring, schilderijen keramiek en bronsplastie ken, 1 juli tot 31 augustus. LEIDEN Laagste inschryfster Provinciale Waterstaat van Noord- Holland heeft aanbesteed het maken van de aardebaan van het gedeelte van de secundaire weg 7 Alkmaar Middenmeer tussen de dorpen Nie- dorper Verlaat en 't-Hoefje. In dit project zit tevens inbegrepen het maken van toeritten naar het door derden te bouwen viaduct in de Ter- diekerweg, alsmede het aanbrengen van verhardingen op diverse plaat sen. Er waren 25 inschrijvers voor dit werk. Het Aann. Bedr. Gebr. Schouls uit Leiden was de laagste met f 3.418.200.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3