PTT op naar nieuwe zoek toekomst Toestand neergeschoten wachtmeester kritiek 3 Geen interesse in „eigen" muziek Teleurstelling bij DS'70 over ministersposten Tuinders dreigen met harde actie tomaat Wist Nelissen van debacle Groninger Kleding Unie? Noodtoestand wekt grote onrust Gashouder lek in Leeuwarden r>' Weduwe van 82 jaar overvallen Auto op Kreta geëxplodeerd „Vooral Udink kritisch volgen Wetenschappelijke arbeid onmogelijk MAANDAG 5 JULI 1971 DEN HAAG Wanneer het aan de PTT ligt, en met name aan de hoofddirectie post, zullen de post- toren in Nederland binnenkort een veel groter assortiment taken gaan vervullen. Het is de idoeling, dat allerlei service-diensten straks ook door de postkantoren zullen worden verricht. Deze vergroting van het werkter- Lefcin zal echter alleen dan tot stand ïk, tornen, wanneer de directies van de lag^laatselijke postkantoren in overleg ipriihet andere instanties, zoals bijvoor- ju eeld de gemeentelijke overheid, de sto elastingdienst, het arbeidsbureau n \d. overeen zullen komen, dat het isen Bstkantoor een taak krijgt bij het van nieuwe dienstverle- get ende taken. ang Op het ogenblik lopen hier en daar Is on het land al experimenten op dit arhjebied. Vooral in Zeeland, waar door lenksamenvoeging van oude gemeen- n, nieuwe gemeenschappen zijn wo itstaan, is men bij het tot stand ko- breéen van zo'n nieuwe gemeente, van Chi it begin af overeen gekomen dat de is istkantoren behulpzaam zullen zijn n. j bepaalde werkzaamheden, die tot »r, toe alleen maar door de gemeente irden verricht, zoals bijvoorbeeld hij t aanvragen en het afgeven van pas- torten, bewijzen van Nederlander - jn ghap, bewijzen van goed gedrag, vis- troi ten, uittreksels uit de burgerlijke luwend, rijbewijzen en abonnementen kaartjes voor het Zeeuwse Veer hag j Breskens. tqHet is niet zo, dat het postkantoor vra If nu bijv. paspoorten en rijbewij- I n verstrekt, de postbeambten zijn ls leen behulpzaam bij het uitdelen" tek n aanvraagformuleren, het innen de>n geld e.d. Aan het einde van de r z g sturen ze al deze spullen naar t plaatselijke gemeentehuis, dat en- Ie dagen later de aangevraagde pa- eren en bewijzen weer naar het {stkantoor stuurt, waar ze kunnen >rden afgehaald door het publiek, t is nog maar een begin van de Heuwe taken van het postkantoor, er ;tte nnen er in de toekomst nog vele dere volgen. P A Waarom heeft de hoofddirectie van post tot deze uitbreiding van de V G trkzaamheden van de postkantoren v; sloten? „Daar zijn twee redenen voor. In dor eerste plaats wilden wij graag, een fslu0tere service aan het publiek verte- aan en in de tweede plaats hebben j voor deze uitbreiding van de rkzaamheden gekozen om ons per- leel meer bevrediging in het werk ten geven. Wat is er namelijk ge- urd? Door de enorme opkomst van ssei giro en een algemeen streven naar iciency, blijkt het werk op de post- ntoren minder te worden. Het zui- intjir §ira^e verkeer (van huis uit per rntii o Je geldzaken afhandelen) heeft intj enorme omvang aangenomen. Dat betekent, dat er veel minder asen voor hun geldzaken naar het i3.i»Jtkantoor komen. Ook de bejaarde rvsen, die vroeger hun AOW van 'los^ loketten kwamen afhalen, krijgen pensioen nu via de giro of een pdere instantie. Al met al betekende 52— een teruggang van de hoeveelheid nsen, die naar het postkantoor ko- k n. Dat betekent weer, dat er aan 51- laaide loketten van het postkan- r aanzienlijke tijden niet veel te n is. Dat is natuurlijk een terug- n ig in de produktiviteit. te: laar het is heus niet zo, dat wij i directiewege besloten hebben ze mensen zitten teveel met de voeilen over elkaar, we gaan eens wat ig, uw werk voor hen zoeken". De Oiai ag om meer contact met mensen akn zoals dat vroeger het geval was) 198 nt van ons personeel zelf af. Velen i hen voelen minder bevrediging ïriJtjhun werk, nu ze veel minder in raking komen met het publiek. e twee redenen zijn de belang- groste oorzaken voor onze veelom- tende toekomstplannen", aldus de J. D. Smeets, plaatsvervangend klel fddirecteur van de PTT, hoofddi- i8fie posterijen. rki Schaalvergroting kali Een heel andere zaak is, dat het in »and toekomst veel meer voor de hand ge^J liggen, dat het postkantoor er be slide taken bij krijgt. In de toe- ïst zullen steeds meer gemeenten elkaar gevoegd worden, we zullen gewestvorming te maken krijgen, 56 betekent allemaal, dat er veel ge- 66 ntehuizen en andere officiële in- ities opgeheven zullen worden en het publiek ^aangewezen zal zijn één gemeentehuis of één centrale tntie. Het gevolg hiervan is, dat n' nensen vaak enorme einden moe afleggen voor een of andere zaak, ze vroeger dicht bij huis konden °enien. In Zeeland, waar we al te am en hebben met enkele grote, sa il gevoegde gemeenten, is gebleken de gemeentelijke overheid er be its» belang bij had, (om het publiek £3— iel mogelijk terwille te zijn en de torsen niet het slachtoffer te laten p den van het verdwijnen van hun '51-1 gemeentehuis) dat wij in onze 11 kantoren bepaalde taken erbij in, die tot dan toe alleen maar de gemeente zelf werden ge- anneer iemand nu een rijbewijs irke t hebben, stapt hij naar het post- ex oor, vult daar het aanvraagfor- 3 er in, betaalt eventueel verschul- e gelden. De postbeambte stuurt 1 aanvraag door naar het gemeen de is, daar maakt men de zaak klaar en stuurt de hele zaak weer terug naar het postkantoor, waar het afge haald kan worden. Ook handtekenin gen onder paspoorten en rijbewijzen, die altijd in aanwezigheid van een ambtenaar gezet moeten worden, kan men op het postkantoor plaatsen aan gezien een postbeambte ook een beë digd rijksambtenaar is", aldus de heer Smeets. Twee mogelijkheden Hoever zal de taakuitbreiding van de toekomstige postkantoren gaan „Er zijn twee mogelijkheden om onze taak uit te breiden: een persone le en een ruimtelijke. Die personele uitbreiding betekent het verlenen van meer service door ons eigen perso neel. De ruimtelijke uitbreiding van onze taak houdt in, dat wij overtolli ge ruimten in onze postkantoren ver huren aan andere instanties. Op het ogenblik gebeurt dat hier en daar al: we verhuren ruimten aan eigenaars van lectuurkiosken, aan reisbureaus, aan VVV's, aan de ANWB en andere instellingen. Bij het verhuren van die ruimten gaan we ervan uit, dat de instellingen aan wie we verhuren niet strijdig moeten zijn met de belangen van een postkantoor. We zullen bij voorbeeld geen ruimte gaan verhuren aan een kippenboer, die zijn kippen door het postkantoor laat lopen. Het gaat er om bepaalde in een gemeente levende ondernemingen, die van alge meen belang zijn, beter tot hun recht te laten komen. „Ik kan me bijvoorbeeld hest voor stellen, dat wij in de toekomst ruimte zouden verhuren aan een maatschap pelijk werkster, die een plaats nodig heeft voor het houden van een spreekuur. Wat betreft het uitbreiden van de taken, die door het eigen per soneel zullen worden uitgevoerd: ik zou het niet vreemd vinden als wij zouden gaan fungeren als adviesin stantie (en uitkeringsinstantie) voor de sociale verzekering, de arbeidsbu reaus en misschien zelfs ook voor de bijstandswet. Voor de heel vérre toekomst zie ik in onze postkantoren een computer staan, die contact heeft met een grote centrale computer, waardoor we rechtstreeks grote uitbetalingen kun nen doen. Wanneer iemand om hon derdduizend gulden aan het loket komt, kunnen we via de computer laten bekijken hoe groot het saldo van de man is, en kunnen we ook via de computer de handtekeningen ver gelijken. Wanneer dat allemaal in or de is, kan de man direct z'n hon derdduizend gulden krijgen. Maar dat is nog zeer verre toekomstmuziek", aldus de heer Smeets. Overal in het land wordt gewerkt aan schaalvergroting, fusies en cen tralisatie. Houdt dat niet in dat ook bij de PTT aan schaalvergroting zal worden gedaan en dat daardoor bij voorbeeld een aantal kleinere post kantoren zal moeten worden geslo ten? „Nee, beslist niet. Inderdaad doen wij wel aan schaalvergroting en cen tralisatie, maar dat betekent niet dat wij de service aan het publiek willen verkleinen door postkantoren te slui ten. Die centralisatie gebeurt meer binnenskamers. We hebben op het ogenblik zo'n 2400 postkantoren en nog eens hetzelfde aantal rijdende kantoren (postbeambten, die per fiets, bromfiets of auto de verst afgelegen plaatsen bezoeken en daar allerlei za ken aan huis afhandelen). We willen dit aantal kantoren niet verkleinen. Vandaar ook, dat wij bij de huidige schaalvergroting een van de weinige instanties zijn, die blijven beschikken over zo'n uniek aantal filialen." Als u in de toekomst zo ver gaat met de service aan het publiek wordt het dan ook geen tijd iets te doen aan de inrichting van de postkantoren? Een koffiebar of zo iets inrichten? „Enkele jaren geleden hebben we alles wat met etenswaren te maken heeft terzijde geschoven als zijnde geen reële mogelijkheden voor een postkantoor. Maar wie weet.... Mis schien zullen we deze beslissing moe ten herzien. Overigens zouden we na tuurlijk nooit een restaurant in een postkantoor kunnen beginnen, of we zouden het moeten verpachten, zoals bij de spoorwegen gebeurt. Maar een restaurant lijkt me ook niet nodig, een mogelijkheid om koffie te drin ken is iets anders. Wat de inrichting betreft: onze nieuwe postkantoren zien er heel aantrekkelijk uit. Een deel van de totale bouwsom wordt gereserveerd voor het laten maken van een of ander kunstwerk, dat een plaats krijgt in het postkantoor. Ook plantenbakken tref je steeds meer aan in 'de postkantoren. Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM De toestand van de 25-jarige wachtmeester der marechaussee J. Helms uit Amsterdam, die zaterdagochtend door zijn 31-jarige collega H. met een pistool door het hoofd ge schoten is, is nog steeds zeer kritiek. Direct na het ongeval de heer Helms werd per ongeluk door zijn collega door het hoofd geschoten, toen deze bij de aanhouding van een paar mannen zijn pistool trok- is de wachtmeester naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht, waar h(J ge opereerd is. Ook zondag werd hjj nog tweemaal geopereerd. De kogel bleek zeer diep in het hoofd van het slacht offer te zijn doorgedrongen. DEN HAAG Is minister Nelissen al enkele weken op de. hoogte ge weest van de dreigende moeilijkhe den bij de Groninger Kleding Unie, terwijl van de zijde van het ministe rie tot nu toe geen enkele poging is ondernomen vervangende werkgele genheid te zoeken voor de groep van honderden werknemers die met ont slag worden bedreigd? Dat is de vraag die het kamerlid Wierenga (PvdA) heeft voorgelegd aan de mi nister van economische zaken. Het kamerlid vraagt verder of het waar is dat na de reorganisatie van het bedrijf nog krediet nodig is voor de resterende werkgelegenheid. Zo ja, dan zou de heer Wierenga graag zien dat die kredietverlening werd bevor derd daar anders de resterende werk gelegenheid ook nog in gevaar komt. James Bond (Sean Connery) is het weekeinde in Amsterdam ge weest om opnamen te maken voor z'n volgende film. Hier staat hij op de Magere Brug met regisseur Hamilton (links) een scene te be spreken. Beide wachtmeesters maken deel uit van het^bijstandspersoneel van de Amsterdamse politie. H. werkt al vier jaar in Amsterdam. Zowel de gemeentepolitie vdn Am sterdam als de Brigade-marechaussee Amsterdam onderzoeken hoe de zaak zich precies heeft toegedragen. De marechaussee heeft in overleg met de politie besloten dat H., ook tijdens het onderzoek, gewoon in dienst zal blijven bij de politie in Amsterdam. Het ongeluk gebeurde zaterdagoch tend in de Pieter Calandtlaan in Am sterdam-west, waar beide wachtmee sters twee mannen, de 24-jarige Maarten K. en de 20-jarige J. A. B., wilden arresteren. De twee arrestan ten gedroegen zich nogal dreigend, waarop wachtmeester H. zijn pistool trok om zich de mannen van het lijf te houden. Hij gaf K. een klap met het pistool, waardoor het afging en een kogel zich in de linker slaap van zijn collega Helms boorde. De twee mannen werden gearres teerd, omdat zij eerder op de dag op de Nieuwendijk twee Belgische stu dentes hadden lastiggevallen. De meisjes hadden het autonummer ge noteerd van de wagen, waarin de twee mannen waren verdwenen. De marechaussees ontdekten deze auto tijdens hun surveillance in Amster dam-west. De twee mannen zijn later gearresteerd door inmiddels te hulp geroepen marechaussees. DEN HAAG Telt de uit komst niet. Dit zou het motto kunnen zijn bij het concert, dat het Residentie-orkest in samen werking met de Stichting Done- mus gaf. De belangstelling voor dit concert was uitgesproken slecht en men vraagt zich dan ook af wat de zin is van een der gelijke manifestatie. Het belangrijkste werk, de tweede symfonie van Matthijs Vermeulen, was voor Den Haag geen evenement. In oktober gaf het Residentie-orkest een uitvoering van dit werk, dat se dert het ontstaan in 1920 slechts zel den werd uitgevoerd. De componist moest 36 jaar wachten op een eerste uitvoering, Mengelberg weigerde des tijds een uitvoering van deze symfo nie te geven. Toch is het een boeiend, kleurrijk en dankzij de 32 blazers ook een spectaculair geheel. De overige werken van het pro gramma hebben een literaire binding. Pijper schreef toneelmuziek bij Shakespeare's The Tempest en diri gent Diegom Masson kreeg de on dankbare taak van deze fragmenten een geheel te maken. Daarin slaagde hij uiteraard niet en door deze ver brokkeling miste de uitvoering, waar- LEEUWARDEN In Leeuwarden zijn gistermiddag grote hoeveelheden gas ontsnapt uit de gashouder van de Nederlandse Gasunie op het indus trieterrein. Het gas liep met veel la waai weg, doordat een veiligheids klep, die de bol voor een te grote druk moet bewaren, onklaar raakte. Het defect kon pas na twee uur worden Hersteld. De reparatie nam nogal wat tijd in beslag, omdat er een monteur uit Heerenveen gehaald moest worden. De brandweer rukte voor alle zekerheid met groot mate rieel uit De Leeuwarder politie sloot het terrein voor het publiek af. Omdat het treinverkeer op niet al te grote afstand van de gashouder Leeuwarden binnenkomt, zijn uit voorzorg de treinen naar Harlingen in het station gehouden. De .passa giers werden gedurende deze tijd met bussen vervoerd. aan Inge Frölich meewerkte, ook maar enig interessant of boeiend as pect. -r Sem Dresden schreef zijn Chorps Tragicus op teksten van Vondel, nl. uit zijn treurspel Hierusalem ver woest. Ontoegankelijke en zonder het toneelstuk moeilijk verstaanbare mu ziek. Het Collegium Musicum Amste- lodamense kweet zich bekwaam van deze uiterst ondankbare taak. Piet Ketting dirigeerde zelf zijn vier gedichten die hij in 1935 schreef op teksten van Martinus Nijhoff. De fijnzinnige inhoud van deze gedichten heeft Ketting dank zij een kleine or kestrale bezetting op sfeervolle wijze gestaltegegeven. Max van Egmond was een solist die zijn partij voor treffelijk wist voor te dragen. De 200 a 250 bezoekers droegen zorg voor een bijzonder bescheiden doch vrien delijk applaus. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Op het Cen traal Bureau van Tuinbouwvei lingen in Den Haag zouden van daag de toenemende moeilijkhe den in de glastuinbouw worden besproken. De onrust onder de kwekers is zo groot geworden, dat reeds plannen worden ge smeed om de grote hoeveelheden doorgedraaide tomaten op be langrijke verkeersknooppunten als Oudenrijn te storten of het Binnenhof in Den Haag ermee vol te gooien. De meerderheid van de tuinders wil echter langs OOSTERHOUT De 82-jarige we duwe G. Broekhoven-Pecters uit Oos- lerhout (Brabant) is zaterdagmorgen dn haar woning overvallen en be roofd. De vrouw raakte daarbij licht gewond aan pols en schouders. Zij werd met een shock opgenomen in het St. Josephziekenhuis. De overvallers, een man en een vrouw, drongen ongeveer drie uur in de ochtend de alleenstaande woning binnen door enkele panelen uit de voordeur te breken. De vrouw ging de slaapkamer van de weduwe in, en doorzocht er de kasten. De weduwe wilde vluchten, ze liep naar de keu ken maar trof daar de andere over valler die haar een zakdoek voor de mond bond. Hij stak haar met een scherp voor werp, dat een beitel of schroeve- draaier geweest moet zijn in de pols en vroeg waar het geld lag. De be jaarde vrouw wees op een kast waar veertig gulden lag. De overvallers na men dit bedrag met nog een zestal blauw porceleinen borden. Daarna haalden zij de woning ge heel overhoop. Zij vonden echter niets. De inhouden van laden en kas ten werden lier en der over de vloer verspreid. Nadat ze weg waren ver liet de weduwe de woning en kroop door een korenveld naar haar buur man die de politie waarschuwde. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. De man was ongeveer veertig jaar oud. de weg van het overleg bereiken, dat weer een redelijk bestaan mogelijk wordt gemaakt. Een oorzaak van de moeilijkheden is, dat de Nederlandse tuinders voor een deel door Bulgaarse en Roemeen se kwekers van de buitenlandse markt zijn verdreven. Overigens zijn deze Bulgaarse en Roemeense toma ten gegroeid in kassen die door Ne derlandse kassenbouwers zijn neerge zet. Door de sterke stijging van de olie prijzen zijn voor de Nederlandse kwe kers de produktiekositen met vijftien tot twintig procent gestegen, terwijl dit jaar gemiddeld 3 tot 4 min der per bakje tomaten is ontvangen dan vorig jaar. Onder deze omstandigheden is het onmogelijk de omschakeling van de stookinstallaties op aardgas te bekos tigen, een omschakeling die zeer be langrijk is met het oog op de bestrij ding van de luchtvervuiling. In tuinbouwkringen wordt al ge sproken van een naderende ramp. Er zijn doeltreffende maatregelen nodig om de kosten van de kwekers te drukken. Hierover zou het gesprek vandaag op het Centraal Bureau met een grote groep tuinders uit Rotter dam, Gouda en het Westland, die zich heeft gewend tot een reeds meer dan een jaar bestaand actiecomité in Ber- kel en Rodenrijs, gaan. De stemming op de veilingen is on der de in grote zorgen verkerende tuinders zeer geïrriteerd, zo wordt te verstaan gegeven. Dreigementen van het bij wijze van demonstratie stor ten van tomaten op ongewenste plaatsen moeten dan ook ernstig wor den genomen. HIRAKLION (AP) Een auto van een militair van de Amerikaanse luchtmacht op Kreta is zaterdag ochtend vroeg door een explosie vernield. Niemand is bij het incident gewond geraakt. Aangenomen wordt, dat de explosie is veroorzaakt door mensen die gekant zijn tegen het Griekse kolonelsbe wind. Deze oppositie beschuldigt VS ervan, dat zij het regime in Athene openlijk steunen en aan de macht houden. Het was voor het eerst sinds de staatsgreep van 1967 in Athene, dat er een gewelddaad werd gepleegd tegen militairen van de Amerikaanse luchtmacht, die op 20 kilometer ten zuiden van Hiraklion een verbin dingsbasis heeft. Van onze parlementsredactie UTRECHT De partijraad van DS'70 heeft op zijn zaterdag in Utrecht gehouden vergadering wat teleurgesteld gereageerd op de ministersposten die DS'70 in het kabinet-Biesheuvel heeft verworven. De teleurstelling gold met name het feit dat Drees in plaats van op het door de par tij zo begeerde departement van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening op verkeer en wa terstaat terecht is gekomen. In de nieuwe minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, de CHU-lijsttrekker Udink, bleek (Van een verslaggever) "RECHT Het jaarverslag 1969/1970 van de Rijksuniversiteit van Utrecht rg somber over de mogelijkheden tot het verrichten van wetenschappelijk den erzoek. De ingewikkelde structuur van de universiteit, de tijdrovende ver- oko .rin6en en diverse communicatiestoringen maken een rustige wetenschap- Ike arbeid bijkans onmogelijk. En als er een keer tijd is voor wetenschap- k onderzoek, dan wordt het dikwijls bemoeilijkt door slechte behuizing, ttus gebrek en het ontbreken van noodzakelijke personeelsleden en hulpmid- Nc het verslag wordt gesproken van een desastreuze ontwikkeling. In som- faculteiten wordt gezegd dat het probleem structureel en onoplosbaar is rrs wordt gezegd dat wetenschappelijk onderzoek sluitpost is geworden. Drie olifanten van circus Boltini zijn zaterdag een dagje uit geweest. In het Seinpost-hotel te Hoek Holland namen de dikhuiden gezamenlijk een broodje. men niet al te veel vertrouwen te hebben. Dit speciaal wat betreft de ruimtelijke ordening, die volgens een partijraadslid bij Udink onvoldoende uit de verf zal komen. 'Het is daarom noodzakelijk voor onze fractie, dit kabinet en met name de heer Udink zeer kritisch te vojgen', meende hij. Ook de heer Drees zelf gaf toe wei nig af te weten van de visie die drs. Udink over de ruimtelijke ordening heeft. Volgens dr. Drees zal DS'70 ook geen staatssecretaris voor de ruimtelijke ordening kunnen leveren, omdat de aanspraken van de KVP op deze post te st.erk zijn. Als punten die de bijzondere aan dacht van het nieuwe kabinet moeten krijgen, noemde de heer Drees de overbevolking en de dringende nood zaak om de groei van het westen van ons land te remmen, opdat er geen monstersteden zoals Tokio ont staan. Het openbaar vervoer zal volgens de nieuwe minister van ver keer en waterstaat ruime aandacht moeten hebben, omdat de auto vol gens hem alleen geschikt is voor se lectief gebruik en niet voor gebruik in de binnensteden of voor het mas sale woon-werkverkeer. Staatssecretarissen Dr. Drees verwacht dat zijn par tij twee staatssecretarissen zal kun nen leveren, waarbij de voorkeur in ieder geval uitgaat naar het ministe rie van erm, dit om het a-culturele image van de democratische socialis ten weg te nemen. Hij verklaarde zich voorstander van een aparte staatssecretaris voor de gemeen- tefinanciën, maar zei echter niet of DS'70 voor deze fqpetie een kandi daat zal stellen. Vanuit de zaal werd bepleit dat Drees zich bij de verdeling van de staatssecretariaten maar wat moeilijker moet opstellen dan bij de toewijzing van de mi nistersposten. Enkele leden van de partijraad bleken wantrouwend te staan tegen over de nieuwe minister van buiten landse zaken, de KVP-er Schmelzer. 'Ik ben er niet gerust op dat Schmel zer de positie van Nederland in de Navo niet zal verzwakken', aldus uit gever Geert van Oorschot 'We moe ten uitkijken voor Schmelzers mentale anti-Amerikanisme', vond een ander partijlid. De heer Drees zag echter weinig reden voor dit wantrouwen. Drees jr. 'Ik geloof niet dat het kabinet-Bies heuvel anti-Navo zal worden', zei hij. Op de partijraad presenteerde zich ook de, wat plotseling naar voren ge komen, DS'70-minister voor weten schapsbeleid en hoger onderwijs, jhr. mr. W. M. de Brauw, die een half jaar geleden vanuit de VVD over stapte. Hij vertelde wat ongerust te zijn geworden over de bezuinigings gedachten die momenteel opgeld doen. 'Uit een gesprek met de formateur Biesheuvel is mij echter gebleken dat wij positief met het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek zullen door gaan. Grote groepen jongeren zullen hoger onderwijs moeten kunnen ge nieten, maar dat zal een beheerst proces moeten zijn. De grote verliezen op dit front zullen uitgesneden moe ten worden, de maatschappelijke ver spillingen teruggedrongen.' Mr. De Brauw wees erop dat het aantal studenten de laatste jaren vervijfvoudigd is, terwijl de kosten negen maal zo hoog werden. De heer Drees verklaarde nog, ook niet helemaal blij te zijn met het hoge aantal van zestien departemen ten. 'We moeten', aldus Drees, 'de komende jaren bekijken of het aantal ministeries niet door samenvoegingen teruggebracht kan worden tot bij voorbeeld veertien'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5