^Moederschapszorg zichzelf na 63 jaar op Geen. bewijs voor aannemen steekpenningen Marokkanen Dwing industrie tot produktie van fosfaatloos wasmiddel Leider van staking gevangenis maakt amok in rechtszaal Keyzer: automatische beïnvloeding treinen technisch onvolmaakt VANDAAtg 60 JAAR Jurriaans won eer sly rit avondzesclaagse Dr. Kruisinga bepleit Groeps-vliegreizen stuk voordeliger Uit de Haagse hof geplukt 4 DINSDAG 29 JUNHI door Cisca Drcsselhuys UTRECHT Na 63 jaar heft de Nederlandse Bond voor Moe- derschapszorg en Kinderhygiëne zichzelf op. Per 1 juli bestaat de bond niet meer. Het bestuur is tot deze nogal ongewone beslis sing gekomen omdat men na overleg met de leden en na een objectief organisatie-onderzoek, niet kon volhouden dat de bond nog aan een werkelijk bestaan de behoefte voldoet. Of, zoals voorzitter prof. dr. H. A. Tiddens, hoogleraaf in de kinderge neeskunde aan de Utrechtse universi teit het uitdrukt: „Er was kennelijk een te grote tegenspraak tussen de werkelijk levende behoefte in de maatschappij en onze in de statuten uitgesproken doeleinden".. Professor Tiddens is dan ook. samen met enkele andere bestuursleden, de man ge weest die op een gegeven ogenblik voorzichtig over het doorlichten van de eigen bond is begonnen, waarbij hij in het achterhoofd al de gedachte had dat opheffing het directe gevolg van een dergelijke doorlichting zou kunnen zijn. „Tegen veel emotionele weerstan den in onze bond dateert tenslotte niet van vandaag of gisteren is men gaan spreken over het opheffen van de bond. En hoewel iets derge lijks een aantal, vooral oudere be stuursleden en medewerkers, vrese lijk tegen de borst stuitte, hebben we met z'n allen gelukkig toah die eer lijkheid en objectiviteit kunnen op brengen en gezamenlijk verklaard, dat onze bond niet meer leefde en dat we niet mochten blijven vegeteren op de vroegere verdienste", aldus profes sor Tiddens. Grote sterfte Dat de bond vroeger grote ver dienste heeft gehad voor de zorg aan moeder en kind, staat wel vast. De belangrijkste aanleiding, die in 1908 leidde tot de oprichting van de bond (overigens heette deze toen nog „de bond voor zuigelingenbescherming") was de grote zuigelingensterfte in ons land. „In 1908 bedroeg het percentage baby's, dat vrij snel na de geboorte overleed, 12Vs. In 1924 was dit al ge daald tot 6. Natuurlijk niet louter door toedoen van de bond, maar de bond heeft zeker tot dit verbeterde resultaat bijgedragen. Een van de be langrijkste taken in die eerste iaren was het stimuleren en het financieren van consultatiebureaus voor zuigelih- gen en kleuters. Op deze bureau's kregen de moeders o.a. adviezen over een goede voeding voor het kind, in Op de instructie-lantaarnplaatjes, die de bond op avondjes voor moeders vertoonde, stond een volledige cursus kinderverzorging. Van een onzer verslaggevers BUSSUM Staatssecretaris Kruisinga is voorstander van een wettelijke regeling, waardoor het fabrikanten onmogelijk wordt gemaakt nog langer was middelen met fosfaten erin te produceren. Hij wil deze regeling echter pas als er een goed substi tuut is. „En op het ogenblik heb ben we dat niet. Als we nu van de fosfaten afstappen, gaan we van het tijdperk van de wasma chine terug naar dat van de tob be en dat kan natuurlijk niet". De staatssecretaris zei dit gister avond in een uitzending van de VA RA, waarin de waterverontreiniging aan de orde werd gesteld. Produktie van fosfaatloze wasmid delen zag hij overigens maar als één oplossing. Een andere noemde hij de toevoeging van een zgn. derde *rap aan de waterzuiveringsinstallaties. „Uit die twee zullen we moeten kie zen" D'66-Kamerlid Imkamp was het daarmee niet eens. Hij pleitte voor beide maatregelen. „Wanneer we die derde trap niet toevoegen, blijven we altijd nog zitten met de 90.000 ton fosfaten, die jaarlijks via Rijn en Maas uit het buitenalnd komen". Ten aanzien van de fosfaat-was middelen wil hij een binnen een jaar in werking tredend produktieverbod. ..We moeten de industrie gewoon on der druk zetten en haar dwingen spoed te maken met het onderzoek naar vervangende wasmiddelen". ONDERZOEK Id het VARA-programma werden tevens dc resultaten bekendgemaakt van eigen onderzoek naar de kwali teit van het water in de recreatiege bieden. zowel waar het zwemwater als viswater betreft. Dit kwam er uit naar voren: Paterswoldse meer - zwemwater - slecht, levensomstandigheden voor vis - goed, Zuidlaërder meer - redelijk en slecht, Princenhof bij Eernewoud in Friesland - slecht en goed, Snee- kermeer - redelijk en goed, Schoonloó - goed en goed, Belterwijde - goed en goed, Veluwemeer bij Elburg - rede lijk en slechts, Veluwemeer bij Nulde slecht en goed, Alkmaardermeer - slecht en redelijk, Sloter plas - goed en goed. Vinkeveense plas - goed en goed. Westeinder plassen - goed en goed. Loosdrechtse plassen - toed en goed, Kaager Plassen - slecht en re delijk, Reeuwijkse Plassen - verdacht en slecht, Brielse meer (bij de ver- keersburg) - slecht en goed, Brielse meer (bij Oost-Voome) - goed en goed, Zeeuwse meer - goed en goed. Holster plas (bij Den Bosch) - goed en goed, Maasarm bij Heusden - goed en goed, Plasmolen bij Nijmegen - goed en goed. Maasarm (bij Asselt) slecht en redelijk. Zeekust: Juliana- dorp - goed en goed. Wijk aan Zee - redelijk en goed, Zand voort - goed en goed. Noordwijk aan Zee - verdacht en goed, Wassenaarse Slag - slecht cn goed. Kijkduin - slecht en goed. Domburg - goed en goed. Vlissingen - slécht en goed. IJsselmeer bij Enkhuizen - redelijk en goed, 't Zwet bij Wormerveer - verdacht en slecht, Kinselmeer - goed en redelijk, 't Wet (Kennermerdui- nen) - redelijk en goed, Mooie Nel (bij Haarlem) - verdacht en goed, IJmeerstrand bij Muiderberg - goed en goed. Vecht bij het fort in Weesp - slecht en slecht, de Spiegelpolder bij Nederhorst den Berg - slecht en goed. de Maarseveense plassen - goed «n goed, Amsterdam-Rijnkanaal bij U- trecht - slecht en goed. Een ander onderzoek van het Fiikrinstituut voor de zuivering van afvalwater heeft aangetoond, dat het zwemwater nog het zuiverst is bij de Waddeneilanden. Ook langs de '-ijst van Noordholland hoven TJmui- den is de situatie nog alleszins rede lijk. Maar verder is het met het op pervlakte-water in ons land van min der goed tot zeer slecht gesteld, aldus het RIZA. die tijd heel belangrijk, gezien het feit dat een groot aantal kinderen jong stierf door een totaal verkeerde voeding. Verder stierven veel baby's aan infectie- of gebreksziekten". al dus professor Tiddens. Hoe belangrijk die consultatiebu reaus in 1908 ook waren, professor Tiddens is van mening dat ze nu eigenlijk niet meer zo noodzakelijk zijn. Sleur? „Kijk, die consultatiebureaus, dat vind ik een mooi voorbeeld van een instelling, die zichzelf eens goed zou moeten doorlichten en zou moeten bekijken of zij, gezien de tegenwoor dige lendenzen in de gezondheidszorg, nog nodig is. Al die consultatiebu reaus werken in feite nog net zo als in 1908, hoewel de omstandigheden toch wel veranderd zijn. Die bureaus hebben op de een of andere manier alle stormen doorstaan. Ze horen bij ons cultuurpatroon. Al die jaren door trekken moeders met hun kinderen naar de bureaus, krijgen daar o.a. een advies over de voeding, die ze de kin deren moeten geven en gaan weer naar huis. Dat is toch eigenlijk te gek. Een dergelijke manier van wer ken past, voor mijn gevoel, niet meer in deze tijd. Ik maak het in m'n eigen omgeving mee: meisjes die bij mij voor kinderarts hebben gestudeerd, trouwen, krijgen een kind en trekken dan gehoorzaam naar een consultatie bureau om te vragen hoe zij het kind moeten voeden, en dat terwijl die meisjes natuurlijk precies weten hoe een baby gevoed moet worden. Maar ja, die gang naar het consultatiebu reau zit er zo in, een vrouw wordt gewoon niet als een goede moeder be schouwd als ze dat bezoek achterwe ge laat. De betere opleiding van de meeste tegenwoordige moeders, waardoor ze goed op de hoogte zijn van de moderne voedingsleer, plus de opvatting, dat de medische begelei ding van een persoon (dus ook van een baby) zoveel mogelijk door één instantie moet geschieden, zijn vol gens mij twee redenen om de consul tatiebureaus eens aan een kritisch onderzoek naar eigen functioneren te onderwerpen. Uit onderzoeken is gebleken dat wij in Nederland erg gehecht zijn aan de medische zorg door de eigen huisarts: de zogenaamde eerste-lijns medische zorg. Als dat zo is, is het toch te gek, dat bijvoorbeeld een ba by wel door de huisarts op de wereld wordt geholpen, maar dat hij daarna naar een consultatiebureau voor zui gelingen, weer later naar een consul tatiebureau voor kleuters, weer later naar een schoolarts wordt gestuurd. Wie komt er nu meer in aanmerking voor de algehele medische verzorging, ook van een kind, dan de eigen huis arts?" Niet automatisch Overigens wil professor Tiddens niet beweren, dat alle consultatiebu reaus van de ene op de andere dag moeten verdwijnen. Hij vindt alleen dat men daar (en trouwens bij veel meer gevestigde instellingen) eens af moet van het idee, dat iets wat door de jaren heen gegroeid is en wat in die jaren voldaan heeft, automatisch ook goed zou zijn voor het heden en de toekomst. „Wij zijn op het punt gekomen, dat we eens terdege moeten gaan bekijken of we ons kunnen blij ven permitteren ons maatschappelijk leven tot stand te laten komen temid den van een wir-war van verenigin gen en instellingen. Er is alle reden voor heel veel instellingen na te gaan, of er geen verandering moet worden aangebracht in wat historisch ee- groeid is. In zekere zin hoort het bij ons land en bij ons cultuurpatroon, dat we zoveel verschillende bonden en bondies hebben, maar dat bete kent toch niet dat we maar klakke loos moeten accepteren, dat een taak. die we tientallen jaren goed vervuld hebben, ook in de toekomst precies zo vervuld moet worden. We moefen onszelf, maar ook ons organisatiele ven aanpassen, aan alles wat er ver anderd is in de maatschappij". Vandaar dat per 1 juli de Neder landse Bond voor Moederschapszorg en Kinderhygiëne niet meer bestaat. Van onze correspondent UTRECHT Ongeveer vijf parketwachten moesten er gister middag aan te pas komen om de luidgillende 24-jarige kermis reiziger Jan E. uit de UtrechtsQ rechtszaal te sleuren. Een kind wordt gezoogd door een geit: ter besrijding van o.a. dit soort mis standen is in 1908 de Bond voor Moederschapszorg en Kinderhygiëne opge richt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De vertraging bij de invoering van de automati sche treinbeïnvloeding (ATB) spruit voort uit een aantal tech nische onvolkomenheden. Belem meringen van financiële aard zijn er niet, aldus antwoordde staatssecretaris Keyzer (verkeer en waterstaat), gisteren in ant woord op schriftelijke vragen van het Kamerlid Van Thijn (PvdA). Het Kamerlid stelde zijn vragen naar aanleiding van het spoor wegongeluk bij Duivendrecht. Volgens staatssecretaris Keyzer zal het ATB-systeem op een aantal pun ten moeten worden herzien. Uit een eerste onderzoek is geMeken dat slechts door zeer nauwkeurige afstel ling van de apparatuur en uiterst zorgvuldig onderhoud de storingsge voeligheid binnen de exploitatief aan vaardbare normen is te houden. Om hierover een duidelijker inzicht te krijgen en om na te gaan in hoeverre een en ander realiseerbaar is achtte de NS-directie een tweede proef noodzakelijk. Wanneer deze proef af gelopen zal zijn is nog niet bekend, aldus staatssecretaris Keyzer. In verband met deze moeilijkheden overweegt de staatssecretaris reeds enige tijd om over te gaan tot invoe ring van een ander systeem waarvoor de aanwezigheid van een automatisch blok geen vereiste is. En dat in het buitenland al jaren op grote schaal wordt toegepast. Op 1 juni van dit jaar waren 270 km. baan, 128 treinstellen en 54 lo comotieven met ATB uitgerust. Het baanvak Utrecht-Amsterdam waarop zich het spoorwegongeluk voordeed is nog niet van het ATB-systeem voor zien. Jan Ede leider van de één dag durende staking vorige week in het Utrechtse Huis van Bewaring, was juist door de politierechter mr. F.C. de Vries veroordeeld tot vier maan maand voorwaardelijk met aftrek van de tweeëneenhalve maand voor arrest, tegelijk met zijn makker Ma- rinus K. (21), wegens diefstal van zil veren voorwerpen ter waarde van 1.800 uit een winkeletalage. Beiden zijn verslaafd drugs. Jan E., die na het vonnis krankzinnig scheen te zijn geworden, had een vreselijke afkeer van het Huis van bewaring in Utrecht. „Wat ik daar heb meegemaakt houd je niet voor mogelijk. Ik kreeg daar mena- don om rustig te blijven, maar daar is nota bene half Amerika aan ver slaafd. Ik wil van de opium af, maar daar maken ze me er nog erger ver slaafd aan. Ik zit een maand in een cel en ik mag met niemand praten", zei hij, het Huis van Bewarinj afschuwend. „Stuur me alstublieft niet naar het Huis van Bewaring, stuur me naar een psychiatrisc richting", smeekte hij de „Als uzelf eens een maand ten, terwijl u verslaafd ben, drugs, dan kunt u pas oordele' de gevangenis", voegde hij de nog toe. Toen de rechter echte form de eis een vrijheidsstra sprak, begon Jan E. amok te n Twee weken cel voor vangen das Van een verslaggever MAASTRICHT De rechtbank in Maastricht heeft het Simpelveldse raadslid Lei L., eigenaar van een pri- vé-dierentuin, twee weken hechtenis opgelegd voor het vangen van een das. een beschermd» dier, dat in ons land vrijwel niet meer voorkomt. De man, eerder betrapt op het van gen van dassen, stond terecht in ho ger beroep. De kantonrechter in Maastricht veroordeelde hem tot 100 gulden boete. Luid schreeuwend en gillen met zijn armen slaand verkoi hij de rechtzaal, waarin Tom dy*|, de man die bij de staking gevangenis vorige week buiten fletten uitdeelde op de tribi beslist niet meer te zullen ve De drie aanwezige parketw^ aan hard kregen al gauw hulp en wist ;t vonnis man de rechtzaal uit te slept officier van justitie zei in zijn sitoir af te gaan op aanwijzing! de reclassering. Amsterdam-Djakarta te bewijzen, dat de employé Her- J man van Rooijen van het Neder- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het ministerie van sociale zaken hcht het niet Van een verslaggever AMSTERDAM De Indonesische luchtvaartmaatschappij Garuda en de KLM mogen op de lijndiensten tussen Amsterdam en Djakarta een nieuw tarief invoeren voor reizigers, die deel uitmaken van een „affiniteits- groep" (een soort chartergezelschap). Hiertoe hebben de Indonesische en de Nederlandse regering toestemming gegeven. Dat betejeent een belangrijke ta riefsverlaging, want voor deze groe pen gaat een retourprijs van 1.975 gulden gelden, terwijl het economy- class retourtarief 4.350 gulden be draagt. De gereduceerde passageprijs geldt voor affiniteitsgroepen van mi nimaal 15 personen, die de Indonesi sche of Nederlandse nationaliteit die nen te bezitten, of in een van beide landen wonen. Ook is er een verandering gebracht in de regeling, waarbij studenten en scholieren voor de helft van de prijs op de route Amsterdam-Djakarta op en neer kunnen vliegen. Thans is dat ook op inidviduele basis toegestaan, terwijl dat tot dusverre slechts kon in groepen van 20. Rooijen landse recruteringsbureau in Ca sablanca steekpenningen zou hebben aangenomen van Marok kanen, die in Nederland werk zochten. Verschillende Marokkaanse gastar beiders hebben deze geruchten de laatste tijd in omloop gebracht. Een woordvoerder van het ministe rie zei: „Zowel de rijksrecherche als de arbeidsvoorziening hebben een on derzoek naar de zaak ingesteld, maar nergens heeft men de verdachtma kingen waar kunnen maken. De zaak wordt dan ook als gesloten be schouwd." Van Rooijen, die al 35 jaar in Ma- HAARLEM Wethouder J. van Leeuwen (54) van Velsen, is maan dagmiddag in het Spaarne in Haar lem verdronken. De heer van Leeu wen die niet kon zwemmen viel van een motorboot toen hij die in verband met pech aan de kant pro beerde te krijgen. Op het hulpgeroep van zijn vrouw sprongen een brugwachter en een stratenmaker te water. Zij brachten hem aan de kant, maar toen bleek dat hij al was overleden. De heer Van Leeuwen was sinds 1962 wethou der van sociale zaken van Vèlsen. Hij was lid van de KVP. rokko woont en de laatste twee jaar in los verband bij het recruteringsbu reau werkte, is per 1 september ont slag aangezegd. „Maar dit heeft", al dus het ministerie, „niets te maken met de geruchten over steekpennin gen. We hebben ons kantoor in Casa blanca gewoon wat ingekrompen om dat de stroom van Marokkanen naar Nederland de laatste tijd aanzienlijk is geslonken." Het bureau wordt thans alleen ge rund door de heer S. E. Jongejan. scheidelijke Max Koot maakte ter péZeloch heid van de 60ste verjaardag&euti de Prins. ?r uil :je t de En ictus Door Wim Huisman sn st iechl leder tla is jmoe' word i het ROTTERDAM Ben Jurriaans heeft zijn bedoelingen voorlka week nog eens duidelijk onderstreept. Met het Haagse fietsvo^0^1 waarderend getuige sprintte de Amsterdammer gisteravond nau kj bloemen in de eerste „schuif" van de 8e Internationale Wieleravïmp zesdaagse in de omgeving van de Betje Wolffstraat. even tchte voor hem ziet voor een plaatsls We kwamen uit alle windstreken. Hadden als plaats van samenkomst daarvoor Amersfoort gekozen als stralend middelpunt van het land. Allemaal keurig op tijd, met slechts een enkele minuut verschil waren we Qp de afgesproken plaats. Reuze gelach, omdat we waarschijnlijk als kippen achter elkaar van het station afgewandeld hadden. Sommigen hadden zelfs, zonder het te weten, in dezelfde trein gezeten. Maar niemand had een afspraak ge maakt. omdat ieder van de ander vermoedde, dat die met de auto zou gaan. Slechts één ontbreekt op het ap pél toen het vergaderuur geslagen had. En die woonde betrekkelijk vlakbij. We rekenden een stijf kwar tiertje rijden. Opeens was de laatkomer er, wat rood aangelopen, en bepaald hijge rig. Voor er een woord gesproken was, wisten we het alvastgezeten in een file, natuurlijk „trein gemist?", riepen we plagerig. Iedereen die zich verslaapt roept nu eenmaal alles op behalve medelijden. Maar droef werd het hoofd geschut Helemaal niet juist extra vroeg opgeweest. Had echter de auto genomen toen wisten we het al ovastgezeten in een file Toen de dag er op zat, gingen we als een gesloten peleton naar het station. Wensten de autorijder het beste. Natuurlijk was er dat tikkeltje leedvermaak tussen ons gemakzoe kers, die zich per N.S. lieten vervoe ren om de stakker, die zich weer van gemotoriseerde paardekrachten moest bedienen. Dan het scheiden. Ieder een kant op. Zelfs Den Haag en Rotterdam moesten uiteen. Den Haag achteraan. Rotterdam voor. Het stond zo aan gekondigd en op de treinstellen hin gen de bordjes. Intercity, supersnel ,en rechtstreeks Vlug Moe van het praten, dommelde ik even later in mijn Haagwaartse hoekje. In Gouda een stem kra kend uit de luidspreker „Het voor ste deel van deze trein gaat naar Rotterdam". Vaag weten, dat ik ach terin was ingestapt. Dat zit dus goed e... tot de lichtflits in het ont wakende brein in Utrecht keert de trein, waardoor achter voor en voor achter wordtzat ik nu voor of achter Snellen naar de uitgang. Blik langs de trein onmiskenbaar het voorste deel tas grijpen papieren. Mantel wegwezen en naar ach terste deel hollen, tegen de stroom op die uit de wagens vlood. Hijgend neervallen en cn dan die hoed daar in het net, was die niet even kijken en inder daad onder de hoed zit een ineenge doken figuur uit de vergader zaal diep in slaap. Het alarm was snel gegeven „Je gaat zo naar Den Haag Wreed ontwaken, protest, voor-achter-snelle uitleg. Het is allemaal nog goed ge komen. want de trein bleef eindeloos lang staan tot al het gehol op het perron verstild was. Gisteren weer op reis. Intercity. Weer een stem uit luidspreker„Intercity een kwartier te laat De stoptrein komt er aan." Nu ja, dan maar stoptrein, het gaat om het wegwezen. In Leiden het ver haal dat men desgewenst kan over stappen voor Alphen wat me niks deed. Ik wou naar Amsterdam. Een trein op het andere perron. Een slim me medereiziger ontdekte hetde In tercity, die verlaat was over- hollen was misschien mogelijk trap af, trap op maar de kans tus sen twee vertrekkende treinen te blijven staan was even groot ben maar blijven zitten, was een kwartier te laat Hoe dan ook. de simpelste reis is minstens meer avontuur dan vroeger per trekschuit en diligance. Met Jan Hordijk, Peter Legierse en Hans Koot was de pupil van Piet Liebregts, nu voor enkele dagen uit geleend aan de équipe van Wybert van Deursen, één der leiders van de kopgroep van tien renners, die zich na vijfentwintig snelle kilometers uit de meute had losgewerkt. Michas Bertou, Barend van der Putten, Wim Jansen. Ton van der Spiegel, Jaap Schelling en Ron Bakker waren op tijd met deze sneltrein meegespron- gen. De voorsprong groeide gestadig. Tien kilometer verderop was het „gat" reeds uitgegroeid tot 35 secon den en na ruim een uur koers kon de chronometer pas na 50 seconden wor den ingedrukt voor de eerste achter volgers voorbij zwoegden. De actieve Roy Schuiten (de aller eerste vluchter van de wedstrijd) had weinig succes met zijn uitstap en de lange Rotterdammer Herman Nak werd in zijn poging gestopt door een plotseling overstekend kind, dat hem uit zijn concentratie haalde, waarna hij volkomen ..lam" de strijd direct staakte. Uit de leidende groep had militair Jaap Schelling inmiddels moeten afhaken door een lekke ach tertube. Het was een ieder wel duidelijk, dat de winnaar zich zou bevinden bij het negental aan kop (voorsprong na 55 km: 1.05 min.), hoewel Anton Sol- leveld, Rudie Liebrechts, Piet Kette- nis, Martin Verwey en de sterk rij dende Henk Stander nog dichtbij wisten te komen. Voor hen was de koers (wegens de duisternis met en kele ronden ingekort) toch nog te kort. Ongelukkigste Michas Bertou kon ongetwijfeld de ongelukkigste renner worden ge noemd. Met nog drie ronden voor de boeg en een riant vooruitzicht op een ereplaats moest hij van fiets verwis selen. Voor hem waren de kansen op bloemen verkeken, evenals trouwens voor Ron Bakker (gelost). De Haar lemmer koerst pas weer een paar we ken. Eerst had hij er de voorkeur aan gegeven met wielrennen te stoppen, maar na een gesprek met baancoach Frans Mahn, die wel mogelijkheden ,inks n m i iosti t pr sana achtervolgingsploeg, is hij op z^actu sluit teruggekomen. den. Ben Jurriaans (19 jaar) zou tj ter te in de eindspurt weinig moeitytreé ben om Peter Legierse en Jan dijk te kloppen. De zevende ovi ning in dit seizoen had hij Met brio had de gebrilde Acif reur aangetoond ook in deze t avondzesdaagse een woordje te meespreken en zijn eindzege v rig jaar te prolongeren. Var kan hij in Rozenburg opnieu stap verder komen. De uitslag was: 1. B. Jurriad km in 1.44.24, 2. P. Legierse, pil. Hordijk, 4 Ton van der Spie SM Hans Koot, 6 W. Jansen op 3 B. van der Putten, 8. R. Liebrei H. Stander, 10. M. Bertou, 11 wey, 12. J. Kettenis, 13. A. S 14 R. Bakker, 15. T. Zuiker, Vos, 17. J. Klomp, 18. J Breui van Tol, 20. J. van Rossum. Twee doden in Hl bij frontale botsii Van een verslaggever HORN Bij een gecomp verkeersongeluk in Horn (L.) zifi termorgen de 20-jarige J. Kostf de 17-jarige J. Beugels, beide Sittard, om het leven gekomej 18-jarige H. Geerts, eveneens i tard, werd zwaar gewond ziekenhuis in Roermond bracht. Het ongeluk gebeurde doortS chauffeur van een vrachtwageT aanhanger te laat een person! opmerkte, die links voorgescf stond op de Napoleonweg in Hof vrachtwagenchauffeur week links uit, maar botste toen frl tegen de personenauto op, waal drie inwoners van Sittard zatj Sittardse auto werd vervolgei aangereden door een achteropkl de auto. die door de harde kil rugschoot en weer een botsinf een daarachter rijdende auto I De bestuurder van de vraa gencombinatie en van de twee personenauto's bleven nagenoeg deerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4