r. B. W. Biesheuvel en het geheim van zijn succes Akkoord niet ideaal, en redelijk wel verstandig PONTIAC Minister: Prins ging boekje niet te buiten Eindoordeel van prof. Steenkamp: Niertransplantatieteam gebrek aan chirurgen TACTICUS DIE IN DE NEDERLANDSE POLITIEK ZIJN WEERGA NIET HEEFT Biesheuvel denkt veertien dagen nodig te hebben V erkeersongeluk eist drie doden Oude prent voor formateur Vrijspraak van poging tot doodslag 7 WOENSDAG 23 JUNI 1971 PONTIAC PONTIAC PONTIAC fijn om te dragen voor jaren en jaren.... Dit zijn enkele modellen uit de zeer grote Pontiac-collectie die uw Pontiac-dealer u gaarne toont. Loop eens bij hem bipnen MR. B. W. Biesheuvel, waarschijnlijk onze volgende minister president, is een 'man die ook in eigen kring gemengde ge voelens en gedachten oproept. Niemand kan ontkomen aan bewon dering voor de wijze waarop.hij zijn werk doet en voor de allure die zijn stijl dikwijls heeft. Maar hij prikkelt niet zelden ook tot tegen spraak en verzet. door P. L. van Enk IDat laatste heeft hiermee te maken dat de AR-leider onder de permanen te verdenking leeft dat hij zeer ge heime, zeg maar: duistere, bedoelingen heeft, dat hij het grote 'brein is achter een half verborgen schaakspel dat zonder twijfel tot een voor hem gun stige ontknoping zal voeren. „Wat heeft Biesheuvel daar nu weer mee voor", is een vraag, waar veel men sen dikwijls mee tobben. En dat terwijl het antwoord in ne gen van de tien gevallen 'heel simpel ,js: Biesheuvel probeert eenvoudig zo veel mogelijk gedaan te krijgen van .de dingen die moeten gebeuren, vol gens het programma dat hij op zak heeft. Geheim is over het algemeen alleen de manier waarop hij dat pro beert 'het is het geheim van zijn succes. Dat succes bestaat onder meer hieruit dat zijn partij in het toekom stige kabinet ondanks twee zetels ver lies bij de verkiezingen drie ministers posten behoudt en bovendien de be langrijkste post in dat kabinet zal bezetten. Biesheuvel is de afgelopen vier jaar voortdurend de grote bijsteller van het kabinetsbeleid geweest. Het was niet alleen zo dat hij wilde dat het beleid op onderdelen verbeterde, hij zorgde ervoor dat dat ook werkelijk gebeurde. Er zou een lijst aan te leg gen zijn van zaken die door het in grijpen van Biesheuvel en zijn men sen anders en ook beter zijn opgelost dan het kabinet aanvankelijk wilde. Het vreemde is dat deze bezigheid niet algemeen wordt gewaardeerd, al thans blijkbaar door veel mensen niet wordt begrepen. Dat komt ook omdat de 'kiezers dikwijls abstracties wor den voorgehouden, hij voorbeeld dat er een links kabinet of een progres sieve meerderheid moet komen. Dat gaat soms zover dat het erop lijkt dat zo'n links kabinet een doel op zichzelf I is geworden. Biesheuvel is daar veel 1 té praktisch voor. Hij wil niet zozeer L ten kabinet als wel dat de zaken die DEN HAAG De schattingen pver de duur van de komende for matieperiode lopen in politiek Den Haag uiteen van tien tot veertien dagen. Mr. Biesheuvel: „Veertien dagen zal er wel mee heen gaan. Er spe len heel wat moeilijke kwesties, zo- pis bijvoorbeeld de taakafbakening tussen de departementen van Bui tenlandse Zaken en van Economi sche Zaken over de buitenlandse economische betrekkingen. Dit pro bleem lag al in 1967 op tafel. Er is vier jaar niets aan gedaan". 1 Over het tijdstip waarop de re geringsverklaring van het nieuwe kabinet zal kunnen worden afge legd, kon de heer Biesheuvel geen voorspellingen doen. Maar het zal, naar zijn mening, niet tot augustus duren. De verklaring zou dan te veel het karakter krijgen van een ietwat vervroegde Troonrede. De fractievoorzitters^ mr, Geert- sema (VVD) en drs. Udink (CHU) schatten de duur van de formatie op een dag of tien. „Drie óf vijf juli", zo voorspelde mr. Geertsema, die i^e eerste week zag verstrijken met de behandeling van de compe tentiegeschillen. hij të behartigen heeft voor elkaar komen. Dat hij ondanks de simpelheid van zijn bedoelingen toch het beeld van een sfinx oproept zal wel samenhan gen met het feit dat hij een tacticus is die in de Nederlandse politiek zijn weerga niet heeft: uiterst voorzichtig opererend, zich nooit blootgevend, ruimte scheppend om te kunnen ma noeuvreren, altijd iets verder den kend dan anderen. Daarbij kan verlies soms winst op leveren. Verlies was dat hij in 1967 er niet in slaagde een kabinet te vormen maar het werd winst door de reden van de mislukking. De reden was dat hij op sommige ministersstoelen men sen had' moeten accepteren die hij niet van voldoende kaliber achtte. Die mensen kwamen er tenslotte toch, maar onder verantwoordelijk heid van De Jong. De uitgangspositie van Biesheuvel tegenover het kabinet-De Jong was er zodoende een van grote afstand, en die afstand heeft.hij benut om het kabinet te trekken in de richting waar hij het hebben wilde. Biesheu vel zorgt er op een of andere manier altijd voor dat hij in een positie te rechtkomt waarin hij in het kleine en in het grote het gebeuren kan beheersen. Typerend zijn bijvoorbeel de ver kiezingsbijeenkomsten geweest waar bij hij samen met zijn collega's van KVP en CHU optrad. Hoe het partij bureau van de ARP het voor elkaar krijgt is een raadsel en waarom de officials van KVP en CHU het goed vinden is onbegrijpelijk, maar Bies heuvel zit altijd in het midden. Al leen al door zijn lengte en door de tafelschikking is voor iedereen in zo'n zaal duidelijk wie de leiding heeft en wie de paladijnen zijn. In de Tweede Kamer heeft zijn fractie de afgelopen vier jaar een dergelijke positie gehad:, de overige regeringsgezinde fracties, .zaten rechts, de oppositie zat links en Biesheuvel torende in het midden. (Hoewel de PvdA zich voortdurend verder van het centrum verwijderd heeft, leefde in die kring tot ver in de kabinetspe riode-De Jong zo nu en dan de hoop op dat de AR-fractie uit de boot zou vallen en als gevolg daarvan het ka binet zou sneuvelen. Dat leverde een subtiel evenwicht op, dat voor de toe schouwers de spanning erin hield en waarin Biesheuvel het ene punt na 'het andere kon scoren. Goed team-leider De AR-fractie had door dit alles een invloed die aanzienlijk groter was dan haar getalsmatig gezien toe kwam. En bovendien kon Biesheuvel rekenen op mensen met een aanzien lijke kwaliteit, die bereid waren voor hem te werken als paarden. Hij is een inspirerend team-leider, die een plezierige sfeer weet te scheppen en zijn medewerkers het gevoel geeft dat zij iets verhevens aan het ver richten zijn, hoewel dat in de prakti sche politiek vaak niet werkelijk het geval is. Biesheuvel kan in de omgang met mensen allerbeminnelijkst zijn, zo zelfs dat velen hebben gedacht dat zij het met hem wel zouden klaarspelen. Je kunt een goed gesprek met hem hebben, hij luistert attent en praat vol begrip. „Ik heb het in mijn compu tertje gestopt", zegt hij vaak, maar of het er later ooit eens zal uitkomen moet je maar afwachten. Het is altijd vermakelijk iemand te horen bewe ren dat hij "invloed op Biesheuvel heeft". In werkelijk gaat Biesheuvel zijn eigen weg. Wat Biesheuvels optreden in de po litiek dikwijls tot een verademing maakt is dat hij meer dan de meeste anderen, ervoor zorgt dat hij argu menten heeft, dat hij zich zakelijk kan verantwoorden en zich niet laat leiden door partij-politieke bespiege lingen en strevingen. Op één punt heeft Biesheuvel de laatste vier jaar een overigens oude ambitie van zuiver partijpoli tieke aard gehad: de samenwerking van KVP, ARP en CHU. Hij is daar natuurlijk voor omdat hij als typische bestuurder zal zijn geobsedeerd door macht. Maar bovendien schijnt het zoveel als zijn jeugdideaal te zijn dat hem aan het hart gebakken zit. Waar schijnlijk daarom en ook omdat de partijpolitiek, een kwestie van sfeer en vage taxaties is, heeft op dat punt de zakelijkheid hem wel eeris verla ten en kon hij maohtsspreuken doen, die hem in conflict brachten met zijn naaste omgeving en met een deel van zijn partij. Er spelen daarbij soms wonderlijke emoties een rol emoties die trou wens in het algemeen de sfeer rond om Biesheuvel bepalen. Daarin ver mengt de solidariteit die hij bij velen weet te wekken zich met het gevoel van: die drommelse kerel. Een man die zo vaak gelijk heeft en zijn zin krijgt 'kan de mensen soms op hun zenuwen gaan werken. Bovendien krijg je soms de indruk dat de vele gereformeerden en oud gereformeerden die in de politiek hun verleden zitten te verwerken in Bies heuvel iets herkennen van hun oude vader van wie zij vroeger zo vaak op hun broek hebben gehad. Traditie Over oude vaders gesproken: Bies heuvel heeft er notie van en is er trots op dat hij in de traditie staat van Kuyper en Colijn. Hij zal geen slechte minister-president zijn. Hij zal zijn naam willen verbinden aan een goed beleid en hij beschikt over de mogelijkheden otr. daarheen te reiken. Nu de PvdA haar vingers lie ver niet brandt en we zitten met het feit dat zonder VVD en DS'70 een parlementair meer derheidskabinet niet mogelijk is, zou Biesheuvel wel eens de enige kunnen zijn die de politiek kan uittillen boven de miezerige, kleurloze alledaagsheid waarmee dit land de laatste jaren mee heeft moeten leven. Pontiac Simpatico Het solide Pontiac uurwerk geeft U de juiste tijd en de datum. Profectus 105,-. Doublé 110.- Pontlao Simpatica Modieus Pontiac dameshorloge met doublé band. Zgn. Breguet wijzerplaat en wijzers 179,- PONTIAC TIJD JUISTE TIJD Italiaanse spoorwegen staken dit weekeinde (Van een verslaggever) UTRECHT iIn het komende weekeinde zullen er 24 uur geen trei nen rijden in Italië. Dit als gevolg van een staking bij de Italiaanse spoorwegen tussen zaterdagavond ne gen uur en zondagavond negen uur. Gedurende deze periode gaan de in ternationale treinen niet verder dan Zwitserland, Oostenrijk en Frankrijk. Het treinverkeer naar en in Frank rijk is sinds gistermorgen normaal. Van onze Haagse redactie DEN HAAG In tegenstelling tot de Vereniging tvan Dienstplich tige Militairen VVDMvindt mi nister Den Toom niet, dat prins Bernhard buiten zijn boekje, gegaan is door zich met opmerkingen over het snoepen van militairen te men gen in de discussie over de bezoldi ging van dienstplichtigen. Het is nooit de bedoeling van de Prins geweest, de Tweede Kamer te kapittelen", verklaarde minister Der\ Toon gisteren. Hij vond ook niet dat het interview met de Prins in De Vliegende Hollander die in druk kon wekken. „De Prins is in zijn functie van inspecteur-generaal van de krijgs macht goed op de hoogte van de (Van een verslaggever) LEENDE Bij een verkeersonge luk op de weg Leendc-ftiaarheze on der de gemeente Leende (N.-B.) zijn gisteravond drie mensen om het le ven gekomen. Het ongeluk gebeurde, toen een personenauto frontaal op een vrachtwagen reed. SOESTDUINEN Op de niet-be- veiligde overweg tussen Vlasakkers en Soestduinen op de spoorlijn Amersfoort-Utrecht, is gisternamid dag een fietsende vrouw onder de trein gekomen en op slag gedood. Het verminkte lichaam was gisteravond nog niet geïdentificeerd. SITTARD In het ziekenhuis te Sittard is gistermiddag de 54-jarige mevrouw J. Daalhuijsen-Simons overleden, die vorige week vrijdag op haar fiets door een 20-jarige brom fietser werd aangereden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG „Niet ideaal, maar onder de gegeven omstan digheden alleszins redelijk en verstandig". Zo luidt het eind oordeel van prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp over het akkoord dat de vijf regeringspartijen-in-hope onder zijn leiding hebben geslo ten. Op zijn persconferentie van gisteravond benadrukte de ex- informateur, dat dit akkoord is bereikt onder moeilijke finan ciële omstandigheden. Zelfs dé PvdA is ervar. overtuigd dat de huidige overbesteding dwingt tot beperkingen. Ik van mijn kant heb er tijdens de verkiezingscampag ne altijd' op gewezen dat het hele feest van nipuwe overheidstaken niet door kan gaan wanneer de economie dat niet zal toelaten", zo verduide lijkte de informateur. Verontwaardigd distantieerde de In Den Haag zoeken 11000 mensen officieel een woning. Officieel omdat ze als zodanig zijn ingeschreven. Daarbij komt nog een ongekend aan tal, dat woonwensen heeft, maar niet ingeschreven is. Jonge stellen, die willen trouwen en wier illusie niet verder gaat dan een paar kamers en een keukentje; mensen die bij voor baat weten geen erkend recht op een woning te hebben en mensen, die maar blijven zitten waar ze zitten ook al is dat erbarmelijk. Toch staan er in Den Haag heel wat huizen leeg. Veelal grote kasten, die problemen opleveren voor bewo ning. Alleeen al aan verwarming zouden ze kapitalen kosten. Een heel enkele keer zijn ze te huur, maar dan Is die huur minstens duizend gulden per maanjl en dat legt de gemiddelde burger ook zo maar niet op tafel. In de goedkope sector is geen huurhuis te vinden. Toch wordt er druk verhuisd. Sociaal Den Haag, het tijdschrift van de Sociale Raad legt daar in het jongste nummer eens de vinger op. Dat verhuizen is namelijk in veel gevallen mogelijk geworden door koop. De categorie bepaalt zich tot de oude, gammele woninkjes, die voor de niet-kapitaalkrachtige toch nog net bereikbaar zijn. Men koopt een onderdak. Maar in wezen koopt men geen bezit, want de panden zijn van de slechtste kwali teit. De, schijnbaar bescheiden, vraagprijs is in wezen nog veel en veel te hoog. Daar komt dan nog dikwijls bij, dat de koper een contract onderte kent, waar allerlei narigheid uit kan voortvloeien. W oniiigiiood Een waarschuwing van de Sociale Raad: vraag eerst deugelijk advies alvorens op welk papier ook een handtekening te zetten! Op welk papier ook, omdat dikwijls de adspirant koper een „voorlopig" contract krijgt voorgelegd onder het motto: „Teken nu anders is je kans verkeken". Erg voorlopig is zo'n con tract niet want men zit vast aan alle verplichtingen die het oplegt. Ook in andere grote steden zal dit euvel wel bestaan. Het lijkt dus nuttig de algemene raad van Sociaal Den Haag door te geven. Die is: vraag vóór er een handtekening wordt gezet altijd raad van een notaris. Wees niet bang voor de kosten, want een eenvoudig advies hoeft niet direct een rekening te betekepen. Ook kan men de Koninklijke Ne derlandse Broederschap der Notaris sen, 't Hoenstraat 5, in Den Haag; tel. 070 - 18 23 50 bellen om een af spraak voor het spreekuur te maken. Men kan de vraagpunten dan eens doornemen en weet waar men aan toe is. Ten aanzien van de gevraagde prijs voor een huis is het verstandig eerst naar een makelaar-taxateur te gaan en die een schatting te laten maken. Dat kost zoiets van 11/2 pro cent van de geschatte waarde met een minimum van ongeveer 28, Het is bovendien verstandig voor de koop, indien men weet voor repa raties te komen, eerst een kosten berekening van een bouwkundige of aannemer te vragen. Beter voor goede raad honderd gulden uit te geven dan met een strop van duizenden te zitten! Overigens: in Den Haag kunnen zij die zich door een huurder „uitge buit" achten dit melden aan een commissie, die zo nodig ook juridi sche bijstand verleend. Het adres is: postbus 1594. heer Steenkamp zich daarom van de opvatting dat hij zijn KVP-program zou hebben verloochend. Ondanks dè in het akkoord betrachte matiging signaleerde de heer Steenkamp toch een groot aantal positieve punten zoals de woningbouw, de algemene grondwetswijziging, de verdere uit- kleding van de Eerste Kamer, de in- komenspolititiek, de ruimtelijke orde ning, het milieubeheer, de wettelijke fusieregeling, de ontwikkelingshulp en de verdere democratisering van het bedrijfsleven. Negatief liet de informateur zich uit over het ontbreken van duidelijke afspraken over de kiesdrempel. Naar zijn mening is ook de voorgestelde openheid van de overheid en de ge- westvorming teveel afgezwakt. De heer Steenkamp vond dat de succes sierechten meer hadden kunnen wor den verhoogd Verder speet het hem dat er in grote n.v.'s geen commissaris van algemeen belang zal ivordën voorgeschreven en er over het om roepbestel slechts vaag afspraken zijn gemaakt. Kritieke momenten Prof. Steenkamp vrtelde dat min stens twee zeer kritieke momenten zijn geweest in zijn informatie. De eerste en ernstige moeilijkheid deed zich voor toen een basis moest wor den gevonden voor het financieel- economisch akkoord. In deze fase van de informatie liep de informateur van het ene vertrek in de Eerste Kamer, waar de confessionele leiders zaten naar het andere vertrek van de ande re fractieleiders om over en weer nieuwe voorstellen te lanceren. De confessionele fractieleiders wa ren steeds als een blok, (als van gra niet, zei prof. Steenkamp) opgetreden.. De tweede keer dreigde de zaak te breken toen cle VVD-fractieleider Geertsema zeer kwaad was omdat de confessionele partijen terugkwamen Informateur Steenkamp (l) heeft gisteren aan koningin Jidiana zijn I eindrapport uitgebracht over zijn informatiewerk. Daarna gaf hij in het gebouw van de Eerste Kamer een persconferentie. De opgestoken duim wekt wel optimistische gedachten (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De vijf fractievoor zitters, die de laatste vijf weken de harde onderhandelingen over het re geerakkoord voerden, hebben infor mateur prof. Steenkamp, nadat hij op Soestdijk was geweest, gisteren een oude prent aangeboden. De gravure stelt het gebouw van de Eerste Kamer voor en vertoont dui delijk de Kamer, waarin de informa teur zijn moeilijke gesprekken heeft gevoerd. Het cadeau werd aangeboden tij dens een afscheidsreceptie, waar ook mevrouw Steenkamp aanwezig was. Voor deze verrassing had de VVD- fractieleider mr. Geertsema gezorgd, die vond dat mevrouw Steenkamp de allerlaatste fase van het -informatie i. werk moest bijwonen. op een naar zijn mening bereikt ak koord over defensie en de ontwikke lingshulp. De toestand was toen zeer somber. Maar na middernacht bleek de lucht weer te zijn opgeklaard. Van dal ogenblik af nam de kans van sla gen van de informallepoging steeds meer toe. Het weekeinde van 5 tot 7 juni toen de vijf fracties vergaderden over het eerste memorandum was voor de in formateur ook zeer enerverend. Als trouwe rooms-katholiek was hij na de zware zaterdag weer naar de mis van half zes gegaan. Prof. Steenkamp had een radiootje bij zich in de kerk, In de kerkbanken hoorde hij toen in een VAR A-uitzending dat de infor matie was mislukt. De radioverslag gever was afgegaan op mededelingen uit de fractie van DS'70. vooral in het begin van de in formatieperiode nauwelijks aanwezig was. Hij wees toen de fractieleiders bij herhaling op hun grote verantwoordelijkheid. Al pratend heeft men proberen te ontdekken waar de mogelijk heden van een vijf-partijenkabi net lagen. De vijf fractieleiders, zo zei prof. Steenkamp, hebben elkaar vooral moeten vinden. materiële en persoonlijke zaken van de militairen. Hij is in staat een gefundeerd oordeel te geven", aldus minister Den Toom die er bo vendien op wees. dat de Prins da delijks persoonlijke kontakten met het leger onderhoudt. VRAAG Het Tweede-Kamerlid Wiel draaijer (PvdA) heeft de minister van defensie gevraagd, of deze het met prins Bernhard eens is, dat bij weddeverhoging van dienstplichti gen een groot deel van het geld besteed wordt aan snoepgoed en dat het van rijkswege verstrekte voedsel met steeds grotere hoeveel heden in de afvalton terecht komt Hij wil ook weten, op welke re sultaten van welke onderzoeken de uitspraken van de Prins gebaseerd zijn. Ook vraagt hij of de minister niet van mening is, dat er geen re latie behoort te zijn tussen het ko pen van snoepgoed en de vraag hoe hoog de wedde van dienstplichtigen moet zijn. Tenslotte vraagt de heer Wieldraaijer naar de mogelijkheden om de eetzaalaccommodaties voor soldaten te verbeteren. Meeste van ARP- CHU- en KVP-kiezers voor één chr. partij Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het NIPO vroeg in mei hoe de kiezers staan tegenovec het samengaan van KVP, ARP en CHU in één grote christelijke partij. 75 procent van de KVP-stemmers, 75 procent van de ARP-stemmers en 77 procént van de CHU-stemmers ble ken volgens deze enquête voor sa mengaan van de drie christelijke par tijen te zijn. Tegen samengaan: KVP- kiezers 14, ARP- 17 en CHU- 18. De overigen hadden geen mening. Van de PvdA-kiezers was 41 pro cent voor de vorming van één confes sionele partij, van de VVD-stemmers 66 procent, van de D'66-stemmers 53 procent en van de DS'70-stemmers 59 procent. De enquête werd al eerder gehou den in oktober van het vorig jaar. Toen waren 78 procent van dg KVP- stemmers voor, 70 procent jian de ARP-stemmers en 69 procent van de CHU-stemmers. Er valt dus bij de ARP-ers en CHU-ers een toenemende tendens naar samengaan te bespeu ren. Bijde KVP-stemmers is de be langstelling echter verminderd1 met drie procent. ALMELO De 18-jarige 'monteur H, J. B. uit Enschede, die veertien dagen geleden voor de rechtbank in Almelo terecht stond op verdenking van poging tot doodslag, is' gisteren vrijgesproken. De officier van justitie had negen maanden gevangenisstraf tegen 'hem geëist. De rechtbank meende, evenals de raadsman voor verdachte, dat er on voldoende bewijs was. De officier van justitie had Zich gebaseerd op de ver klaring van de getuige, een 38-jarige vrouw uit Enschede, die door ver dachte zou zijn aangevallen. Ze had zich kunnen verweren. Voor de rechtbank verklaarde B. de vrouw nooit te hebben gezien. Politie speurt naar groothandel in hasj uit Midden-Oosten Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Nederlandse po litie voert een diepgaand onderzoek naar een vermoedelijke georganiseer de groothandel in hasjiesj vanuit het Midden-Oosten. De autoriteiten daar werken aan dit onderzoek mee. Staatssecretaris Wiersma (Justitie) heeft dit gisteren gezegd in antwoord op vragen van het Kamerlid Goed hart (DS'70). Overigens is dit het eni ge geval van georganiseerde groot handel in drugs dat bij de politie be kend is. De handel in verdovende middelen wordt hier voornamelijk gevoerd door de kleinhandelaar, die vaak tevens gebruiker Is, aldus de staatssecretaris. Liefdesbrief Later bleek, dat het nogal meeviel, maar 's maandags werd hij ook ge confronteerd, vooral met wat hij noemde de liefdesbrief van de VVD. die er niet om loog. Het geheim van de informateur lag vooral in zijn tak- tiek, die erin .bestond dat hij de vijf fractieleiders vooral met elkaar liet praten. Men had het dan ook over de gespreksgroep van Steenkamp. Dê informateur, vertelde gistei ren dat de vertrouwenssfeer Van een verslaggever UTRECHT Het niertrans plantatieteam van het Utrechtse Academisch Ziekenhuis (SAZU) dreigt de werkzaamheden te moeten opschorten wegens ge brek aan chirurgen. Het'/ziet ernaar uit dat belde chl- "Turgen Van "het" sinds 1969" béstaande team naar een andere betrekking zul len overstappen. Een van hen heeft al een andere betrekking aanvaard, de ander heeft nog geen definitieve be slissing over zijn vertrek genomen. Het in totaal uit 15 medewerkers bestaande niertransplantatiete&m uit Utrecht heeft in korte tijd een grote reputatie opgebouwd. Een woordvoer der van het Academisch Ziekenhuis wilde niet bekendmaken waar de twee chirurgen aanbiedingen voor an dere betrekkingen hebben gekregen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7