BR WORDT TEGEN RUSLAND AANVALLEND GEVOETBALD' Protest tegen „Wimbledon- plaatsing" De weg naar de top was lang voor Henk Schouten Pintens verdringt Pfenninger in bergrit zware tukgoeclvervoer NS gaat lar Van Genei en Loos 4- Bondsoefenmeester Arie de Vroet: Grofsmederij rekent Qkker niet bij „eerste acht op redelijk herstel OBNUYS DEBUUT Opstelling amateurteam NOG STERKER HF-kaarten via WV Pierson kwam boven miljard Feijenoord en Ajax „geplaatst" Protest PSV in bierblikzaak afgewezen Antillen niet in honkbalweek WOENSDAG 16 JUNI 1971 OOR ZEIST „Klaar! Zo is het." [esoluut beëindigt bondscoach ie de Vroet een meningsver- ïil met N Uithoorns spits Nico eken. De selectie van het Ne- rlands elftal is dinsdagmiddag Zeist bijeen gekomen om zich or te bereiden op de return te- n Rusland, die vanavond op sportpark „De Vaan" wordt »ewerkt. Hoewel Ab Gritter en ;r Reitsma niet op tijd konden neemt De Vroet met de irtien andere geselecteerden aantal aanvalspatronen door, één waarvan het misverstand it Veeken ontstond. "Niettemin zijn de bedoelingen van i Vroet duidelijk. „Er wordt, voor- jrer de Russen dat toestaan, van- bnd aanvallend gespeeld. We heb- q immers niets te verliezen? Zelfs i gelijkspel zou ik al een prestatie |den tegen het tweede team van land. Het zün immers profs en al die zich niet uitschakelen rvoor leent de 04 stand zich l&iwens niet ik zou het al een yitief punt vinden als de jongens Ier complexen het veld opgingen. JJwat er dan uit de bus komt z>en wel." a Moskou speelde het elftal 4-4-2, [bewust 4-2-4, terwijl de vleugel- pedigers Koos van Dullemen en Bisschot gewoon extra-aanval- I zijn. Van Dullemen debuteert l^wens evenals Ab Gritter. Beide 5 zijn gekozen wegens hun goe- _)el in het B-team in Saarland, verkiezing ging ten koste van hard de Jong en Timo Meertens, wisselspelers zijn, evenals c Schouten, Boiten en Abma. On- ^ijfeld zal De Vroet maatregelen wanneer in de wedstrijd jtt dat puur-aanvallend voetbal laalbaar is. wel De Vroet jaarlijks met af- j van zijn elftal wordt gecon- teerd (betaald voetbal) lijdt zijn msiasme daar niet onder. Straks kers kan hij voor de trip naar lië door veel afschrijvingen weer spelers proberen (waaronder i Beukers en Jaap van Kesteren), OPSTELLING AMATEURTEAM (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het Nederlands amateurelftal, dat vanavond tegen Rusland uitkomt (aanvang 7.30 uur), speelt in de volgende opstelling: Ger Reitsma (Zwart Wit) Koos van Dullemen (RVC) Jos Lacroix (KEV) Nico Vecken (Uithoorn) Gert Jan Hoek (ZVV) Frans Steur (Zwart Wit) Anton Marije (Noordwijk) Henk Kiel (Go Ahead) Ad VerheUvel (DCG) Fred Bischot (SDW) Ab Gritter (ACV) zodat ook spelers uit de B-selectie aan bod komen. „De ervaring heeft geleerd dat we ieder jaar weer een sterk elftal op de been kunnen brengen. Trouwens, het elftal kan nog sterker worden ge maakt, maar dan moeten we eeen goede spelers laten liggen. Er moet scherp worden geselecteerd en dus moeten de gewestelijke technische commissies goed functioneren. Er is immers veel kwaliteit?" De topamateurs worden nu beke ken in districtswedstrijden, maar eigenlijk zou de.organisatie nog om vangrijker moeten worden. „Ik ben voorstander van afdelingselftallen, maar dan moet je eigenlijk afdelings trainers hebben Die hebben dan hun inbreng in de districtselftallen, waardoor het sterkst mogelijke elftal wordt geformeerd. Maar dat is «>en kostbare aanpak. Via een vijfjaren plan bv. moeten we daar toch wel op aan sturen." „Eigenlijk moet je bij de jeugd vanaf 12 jaar beginnen, dat is een ideale leeftiid. Nu werken we met het Jeugdplan Nederland (14/15 jaar) en dat is een begin van een goede op bouw, ook al profiteert het betaalde voetbal daar eveneens van. Maar er moeten spelers komen die tegen de top aan zitten en dat kunnen we al leen bereiken met een goede aanoak van onderaf." De bondsoefenmeester, die isder jaar weer moet gaan opbouwen wat na het seizoen door het betaalde voetbal is afgebroken, treurt daar niet om: „Zeker niet nu we met in gang van volgend jaar, behalve dan voor de Olympische Spelen, kunnen beschikken over alle oud-semi-profs." AMSTERDAM Kaarten voor voorstellingen in het kader van het Holland-Festival, dat gisteren is be gonnen, kunnen gereserveerd worden bij 35 VW-theaterbespreekbureaus ir. heel Nederland. Speciaal ten be hoeve van buitenlandse bezoekers zijn reserveringsbureaus ingericht bij de VVV-kantoren in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Zowel bui tenlanders als Nederlanders kunnen hier dagelijks plaatsen bespreken voor alle voorstellingen in het kader van het Holland-Festival. LEIDEN In de eerste maanden van dit jaar is de orderportefeuille van de Grofsmederij met ca. 12 pet. toegenomen in vergelijking met de zelfde periode van 1970. Ook de re sultaten in het eerste kwartaal zijn beter. Er wordt een redelijk herstel van de winst verwacht, zo is in de jaarvergadering bekend gemaakt. Vo rig jaar is de winst, zoals gemeld, gedaald van 275.000 tot 50.000 en werd voorgesteld het dividend te pas seren (1969 7 pet.). De Grofsmederij heeft een adviesbureau voor bedrijfs organisatie ingeschakeld, dat moet trachten door reorganisatie de moei lijkheden, waarin het bedrijf ver keert, op te vangen. Een onlangs in gebruik genomen gieterij voor blok vormen zal in 1974 zonder werk ko men doordat de Hoogovens heeft me degedeeld zelf het gieten van blokken in IJmuiden op zich te nemen. De gieterij-afdeling van de Grofsmederij zorgt voor ongeveer de helft van de produktie. Het bestuur deelde desgevraagd mede dat aan samenwerking of fusie niet in vaste vorm wordt gedacht. De Grofsmederij is een zeer gespeciali seerd bedrijf, zo werd gezegd, en op de vraag of de Hoogovens na de overneming van Bernet ook aan an dere bedrijven denkt, werd verklaard dat de politiek van Hoogovens bij overnemingen altijd zo is geweest, dat alleen aanvullende bedrijven werden overgenomen. „Kennelijk heeft men bij de overneming van Bernet deze politiek laten varen", al dus het bestuur van de Grofsmederij. AMSTERDAM Het balanstotaal van Pierson. Heldring en Pierson en verbon den maatschappijen is vorig jaar de ƒ1 miljard gepasseerd. Het steeg nl. van 953.7 min. op 31 december 169 tot 1.080.6 min. per ultimo 1970. Deposito's op termijn en spaarrekenin gen vertoonden een sterke stijging van ƒ460.8 tot ƒ575.9 min. Door vergroting van het kapitaal en van de achtergestelde de posito's nam de post kapitaal, reserve en achtergestelde deposito's toe van ƒ50 min. tot ƒ55 min. Bij activa gaven de posten kas en dag geldleningen en debiteuren (Incl. wissels) aanzienlijke stijgingen te zien. Kas en daggeldleningen namen toe van 12 4 min tot ƒ83.4 min. en debiteuren (incl. wissels) op welke post de wenselijk te achten voorzieningen in mindering zijn gebracht van 368.6 min tot 463.1 min. Effecten en syndicaten wijzen een be drag aan van 129.9 min. tegen ƒ153.4 min. Deelnemingen (incl. voorschotten) belopen ƒ26.1 min. tegen ƒ24.5 min. in RECHT Binnen afzien- tijd zal Van Gend Loos 'risico van het binnenlands [oedvervoer van de Neder- Spoorw ïgen overnemen. iedrijf gaat deze weg in het ouwen dat de overige acti ën in omzet, opbrengst en taat intussen zodanig zul- ;ijn gegroeid, dat deze uit ing van het bedrijfsrisico ezondheid van het geheel :al aantasten. Dit schrijft de tie van deze NS-dochter in aarverslag. temin realiseert Van Gend :ich dat het stukvervoer ten ge- van zijn kostenstructuur zeer ig is voor fluctuaties op de af- 'kt en op de arbeidsmarkt. Het dan ook noodzakelijk geacht sterk mogelijk eigen vermogen jbouwen. Daartoe wordt voorge- gehele winst 1970 ad 3,2 iiljoen te reserveren en geen ld uit te keren. De laatste ja- ird een dividend van 7,5 pro- leclareerd. live in de stukgoed sector jndiensten en N.S.) kijkt Van 6i Loos terug op een op alle geslaagd boekjaar. Bij een gst van 19 procent, kon de >edrijfswinst 9 procent toene- e niet-stukgoedactiviteiten (al- wegvervoer, internationale depot en distributie) ont- len zich sterker dan was ver- Tegenvallers Oivallers waren, behalve de dsector, het grote personeels- en het uitblijven van een ite uitspraak door de overheid 0 trekking tot het verzachten of n van de achterstelling van drijf bij de vergunningverle- )e directie beklaagt zich er ftt bij discussie over Van Gend wel eens wordt vergeten, dat Ir dan ƒ40 miljoen aan ge- iapsgelden aan het eigen van ijf is toevertrouwd en dat er 5400 mensen werken, nde van die verantwoorde- aldus het verslag, „hebben nodig geoordeeld met meder van Mackinsey een plan ondernemingsstructuur te Aan Raadgevend Bureau lot is voorts opdracht gege- onderzoek in te stellen naar goede 'titatieve en kwalitatieve ont- iruil moj 'S van de relatie personeels- rijf NV, rbeidsmarkt. 14-16, I 10 - 33355. Autorülessj Autorijsclfultaten in de eerste maanden CentraWl zijn zowel in de stukgoed- lal 122. telals in de overige activiteien h A-40, txfeend te noemen Zonder ver- icbts x750. FVan ernstige aard, meent de tntGalgewl Voor het stukgoed echter als telefoon Bevredigend gevolg van een voortgezette selectieve verkooppolitiek en afstoting van on rendabele vervoerpakketten te moe ten rekenen op een duidelijk lagere omzet. Voor de overige activiteiten wordt een sterkerè groei verwacht dan in 1970. Voor enkele deelnemingen in het buitenland wijzen de voortekenen er op, dat de aanloopverliezen zullen worden ingelopen. Uitbreiding van de belangensfeer door middel van deel nemingen in binnen- en buitenland is in voorbereiding. MQNTE CARLO (ANP) Het be stuur van de Europese Voetbalunie (UEFA) heeft in Monte Carlo, waar het congres van de UEFA wordt ge houden, bekendgemaakt, welke clubs bij de loting voor de eerste ronde van de toernooien om de Europese bekers (landskampioenen en bekerwinnaars) 1971/1972, welke loting op 7 juli a.s. in Zwitserland wordt gehouden, zul len worden „geplaatst". Hierbij beho ren ook bekerhouder Ajax en lands kampioen Feijenoord. Bepaald is namelijk dat de clubs, die in de laatste tien jaar de halve finales hebben bereikt, worden ge plaatst, evenals de verenigingen van die landen, welke in het laatst gehou den Europese- en wereldkampioen schap tot de vier hoogst geklasseer de behoren. Forse straffen na voetbalrel TUNIS (AP) Het Tunesische mi nisterie van sport- en jeugdzaken heeft bepaald dat alle voetbalwed strijden tot het einde van het seizoen zonder publiek dienen te worden ge speeld. Dit besluit is genomen na de onge regeldheden. die zondag de finale van het toernooi om de Tunesische beker tussen elftallen van Tunis en Sfax hebben ontsierd. De wedstrijd werd gespeeld in El Menzah. Sfax won de wedstrijd met 10. De supporters van Tunis wordt thans verweten, dat zij vuurtjes op het veld zijn gaan stoken. Verder hebben zij autoruiten ingeslagen, etalages ge plunderd en de minister van sport en jeugdzaken beledigd. Zeven poli tiemannen werden gewond. Het ministerie heeft het bestuur van de Tunesische voetbalbond ont bonden verklaard. De afdeling voet bal van „Esperancc Sportive de Tu nis" de club die de bekerfinale verloor moet worden ontbonden. LONDEN (UPI) De All- England Club heeft gisteren de plaatsingslijsten voor het toer nooi van Wimbledon dat aan staande maandag begint, bekend gemaakt. Een aantal topspelers hebben hun ontevredenheid al geuit over het nieuwtje dat is toegepast. In het zo met tradities omgeven Wimbledon-toernooi is voor het eerst sinds 1968 toen het toernooi „open" werd, de plaatsingslijst maar acht namen lang. Verleden jaar kwamen er nog zestien namen op de lijst voor. Tom Okker, in het toernooi van vorig jaar als elfde geplaatst, komt nu niet op de lijst voor. Marty Riessen, dubbelspel-partner van Okker en evenals de Nederlander deel uitmakend van de World Cham pionship Tennis-groep was in het geheel niet tevreden. Niet met de plaatsingen en niet met de lengte van de lijst. „Het is waanzinnig om maar acht mensen te plaatsen, als er 128 spelers inschrijven voor het toernooi. Daarnaast, nu ik de lijst gezien hel?, voel ik het toch wel als een aanval op de gecontracteerde profspelers, wat de namen van de geplaatste spelers betreft." Riessen die niet op de lijst voorkomt vertelde verder: „Men ziet op Wimbledon niet graag dat wij profs ver komen. De drie profs zon der contrakt die geplaatst zijn, staan allemaal bovenaan in hun Grand Prix, maar het gaat wel ten koste van de andere profs." LAVER Stan Smith en Cliff Richey (beiden Amerika) en de Roemeen Ilie Nastase ,zijn de niet-gecontracteerde profs op de lijst. Bovenaan staat evenals ver leden jaar Rod Laver. Verder komen op de lijst nog voor de Australiërs Newcombe en Rosewall, de Ameri kaan Ashe en de Zuidafrikaan Drys- dale. Bij de dames staat de titelh oud ster Margaret Court aan de top. Ver telde Riessen verder: „Het zijn alle maal goede spelers, maar zij zijn te hoog geklasseerd- Smith heeft het Masters-toernooi in Tokio gewonnen in december. Maar wat heeft hij noè meer gedaan? Richey heeft verleden jaar wel de eerste plaats bij de Grand Prix gehaald, maar hij heeft geen imponerende indruk op Wimble don achtergelaten tot nu toe. Voor Nastase geldt hetzelfde." Cliff Riohey was het gedeeltelijk wel eens met de uitlatingen van Mar ty Riessen. „Als men mijn prestaties op Wimbledon beschouwt dan zou ik inderdaad niet op de plaatsingslijst voor hoeven te komen. Maar ik denk dat de prestaties die ik het afgelopen jaar heb geleverd de plaatsing toch wel rechtvaardigen." De Amerikaanse nummer één is verder ook van mening dat het eerlij ker zou zijn geweest om zestien spe lers te plaatsen. Eenzelfde mening was titelverdediger John' Newcombe gisteren toegedaan. Newcombe vond het ook onjuist dat zijn landgenoot Tony Roche niet op de lijst voor kwam. „Hoewel Tony een tijd gebles seerd is geweest had men hem toch wel moeten plaatsen. Hij heeft het afgelopen jaar Rod Laver verslagen. En wat heeft hij niet gevochten tegen Richey in de halve finales van Forest Hills?" Als het plaatsingscomité gelijk krijgt met haar vooruitziende blik, dan zal de finale van Wimbledon dit jaar gestreden worden tussen Laver en Newcombe. Bij de dames zouden dan Margaret Court en Billie Jean King uiteindelijk op het centre-court van het Engelse tennismekka elkaar ontmoeten om de eerste plaats. Vol gens hetzelfde principe moeten de fi nalisten bij het herendubbelspel HENK SCHOUTEN (Door BOB NUYS) RIDDERKERK/ZEIST „Op het bankje speel je gewoon mee. Je moet altijd volledig geconcen treerd zijn. Ieder ogenblik moet je kunnen invallen, daarom kan je als reserve na een wedstrijd echt wel moe zijn." Het liefst speelt Henk Schouten, Neder lands tweede amateurdoelman, natuurlek mee, allicht. Toch kan hij begrijpen dat bondsoefen meester De Vroet de voorkeur geeft aan Reitsma. „Als De Vroet zegt dat Reitsma gewoon beter is, dan is dat zo. Maar toch verwacht je dat je meer kansen krijgt. Nu was het een vreemde ervaring in Oost-Duitsland toen ik de tweede wedstrijd daar mee speelde omdat Reitsma terug- moest. Toch lijkt mij dat regel matig rouleren beter is. Je moet met de jongens spelen." Straks krijgt Schouten evenwel zijn kans. Wanneer het amateurteam op 24 juni naar Perzië vertrekt waar tot 5 juli aan een tornooi wordt deelge nomen, zal hij ongetwijfeld onder de lat staan nu Reitsma door studie-be slommeringen thuis blijft. „Ik heb mijn vacantie ervoor moeten verzet ten, maar dat heb ik er graag voor over. Het is natuurlijk altijd leuk om er bij te zijn, al word je alleen maar in reserve gehouden. Al die trips zijn immers een belevenis. Maar het liefst sta ik in het veld, al maak ik me wat Perzië betreft, niet vantevoren blij, je weet nooit." Bekroning „Toch kan Perzië de bekroning zijn van al die jaren van inspanning. Al die trainingen kosten veel tijd, dat wel, maar je eerzucht zegt dat je dat moet doen. Trouwens, als je 35 b-.nt, kan je toch op een prachtige tijd te rugkijken." De weg naar de top was lang voor 26-jarige Henk Schouten. Na zijn ju- niorentijd in Transvalia, stapte hij over naar Zwart Wit, wat hij na twee seizoenen (achter v. d. Laan en Reitsma) ruilde voor Hoogvliet. Een jaar later werd het Rijsoord waar hij nu vier seizoenen speelt bijna de eerste klas haalde maar nu meegaat naar de derde klas. In '69-'70 zat hij bij de laatste dertig voor het amateu relftal maar viel toen af. In '70 kreeg hij toch nog een kans toen Jan Westland zich terugtrok, waarna Schouten de trip naar Italië meemaakte, na eerder in de wedstrijd tegen Wales reserve te hebben ge staan achter Wever. Ook in dit sei zoen kwam hij door de voorselectie heen, maar bleef hij tegen Israël '2x), Oost-Duitsland en Rusland (2x) an dermaal op het bankje, nu ten gunste van Reitsma. Schouten die één keer meespeelde treurt er niet om, daarvoor is de veel trainende Ridder kerker te veel sportman. „Ik blijf trouwens in doel staan, totdat ik word gepasseerd voor het eerste elf tal. Dan ga ik me toeleggen op het trainen van een elftal, al ga ik niet verder dan het C-diploma. waarvoor ik bijna ben geslaagd. Het B-diploma is al te veel op de top gericht, en dat hoeft nou ook weer niet." Zover is het nog niet, voorlopig wil Henk Schouten nog aan de top mee draaien. ook al zit hij vanavond weer op de reservebank. Maar Perzië is al dicht bij. TOM OKKER Newcombe - Roche tegen Rosewall en Stolle zijn. Wimbledon-scheidsrechter Mike Gibson legde de plaatsing van Rod Laver als eerste met de volgende woorden uit: „Hij heeft dit jaar 45 overwinningen tegen 7 nederlagen in wedstrijden tegen spelers die stuk voor stuk in aanmerking kwamen voor een plaats op de plaatsingslijst." Ook bij de weddenschappen is Rod Laver favoriet om Wimbledon te winnen. De Australiër staat 5 tegen 4 genoteerd. Newcombe die zijn vorig jaar behaalde kampioenschap moet verdedigen is tweede met een notatie van vijf tegen een. Ken Rosewall en Arthur Ashe staan 8 tegen 1, Stan Smith 10 tegen 1 en Cliff Richey 16 tegen 1. De plaatsing ziet er als volgt uit: Hcrcn-enkelspel: 1. Rod Laver (Austr); 2. John Newcombe (Austr) titelhouder; 3 Ken Rosewall (Austr); 4. Stan Smith (VS); 5. Arthur Ashe (VS); 6. Cliff Richey (VS); 7 Ilje Nastase (Roem); 8. Cliff Drysdale (Z Air). Herendubbelspel: 1. Newcombe/Roche (Austr) titelhouders; 2. Rosewall/Stolle (Austr); 3. Hewitt/McMillan (Z-Alr); 4. Nastase/Tlriac (Roem). Damesenkelspel: 1 Margaret Court (Austr) titelhoudster; 2. Blllie-Jean King (VS); 3. Evonne Goolagong (Austr); 4. Ro semary Casals (VS); 5. Virginia Wade (GB); 6. Nancy Richey (VS); 7. Frangoise Durr (Fr); 8. Helga Masthofl (WDld). Dames dubbelspel: 1. Rosemary Casals Billie Jean King (VS) titelhoudsters; 2. Margaret Court/Evonne Goolagong (Austr); 3. Judy Dalton/Virglnia Wade (Austr/GB); 4. Gall Chanlreau/Francolse Durr (Fr). Gemengd dubbelspel: 1. Marty Riessen/ Margaret Court (VS/Austr); Ilie Nastase/ Rosemary Casals (Roem/VS) titelhou ders; 3. Owen Davldson/Billie Jean King (Austr/VS); 4. Fred McMillan/Judy Dalton (Austr). MONTE CARLO (ANP) De pro testcommissie van de UEFA heeft in Monte Carlo het protest van PSV te gen de straf, die de Eindhovenaren werd' opgelegd naar aanleiding van het „bierblikjesincident" in de wed strijd tegen Real Madrid in Eindho ven afgewezen. De UEFA strafte in dertijd PSV met twee thuiswedstrij den in UEFA-verband niet op eigen veld te mogen spelen. PSV heeft tijdens de Aziatische toernee in Medan met 40 gewonnen van het elftal van de provincie Noord-Sumatra, het enige professio nele elftal in Indonesië. De ploeg wordt gesteund door een textielfabri kant. Het eerste halfuur van de wedstrijd had PSV veel moeite met de fanatie ke, snel spelende Sumatranen, die door de 40.000 toeschouwers 10.000 meer dan het stadion eigenlijk kan herbergen luid werden aangemoe digd. Nadat Gerrit van Tilburg in de dertigste minuut met een afstand schot de score geonend had en kort daarop Willy van der Kuylen en Jo- han Devrindt de stand hadden opge voerd tot 03. zakte het sDelpeil aan zienlijk. Na de rust moest Jan van Beveren bij gevaarlijke Sumatraanse aanvallen diverse malen zijn keepers talent tonen. Guus Hiddink bepaalde halverwege die tweede helft de eind- stand op 04. PSV zal naar alle waarschijnlijk heid in 1973 een trip naar Australië maken. Vermoedelijk zal dan een vijftal wedstrijden worden gespeeld. DEN HAAG (ANP) De Haarlem se honkbalweek, die zaterdag 26 juni begint, heeft een ernstig verlies gele den doordat de Antillen hebben laten weten ditmaal niet mee te zullen doen. De Antillianen komen namelijk uit in het toernooi om het wereld kampioenschap dat in Cuba wordt gehouden Cuba werd vorig jaar wereldkampioen in Columbia en zullen tevens deelnemen aan de Pan- amerikaanse spelen in Columbia. De financiële offers die de deelneming- aan deze toernooien vragen hebben ertoe geleid dat van deelneming aan de Haarlemse honkbalweek werd af gezien. Het is zo goed als zeker dat de Antilliaanse ploeg zal worden ver- yangen door een Amerikaans lucht machtteam uit Madrid'. De Wiesbaden Flyers, een Amerikaans luchtmacht team uit West-Duitsland is verhin derd. omdat het in het eerste week einde van de honkbalweek een twee tal competitiewedstrijden moet spe len. Roy van den Dungen Gronovius (Storks) en Jan Kramer Fréher (Sparta) zijn door de Amerikaanse bondscoach Hal Smeltzly die sinds vorige week in Nederland verblijft alsnog toegevoegd aan de nationale selectie in verband met het deelne men aan de Haarlemse honkbalweek die 26 juni begint. Winters weer in Zwitserland BELLINZONA (ANP) Winterse weersomstandigheden hebben de organisatoren van de Ronde van Zwitserland gisteren danig parten gespeeld. De start van de zesde etappe, die in Am- bri moest plaats vinden, werd van Ambri verlegd naar Ober- goms. Tijdens de busrit van Bel- linzona naar Ambri bleken in het Bedrettodal de wegen be dekt met een pak sneeuw terwijl de temperatuur rond het vries punt schommelde. De wedstrijd leiding besloot de Nufenepas, met zijn 2480 meter de hoogste •die ooit in de Ronde van Zwit serland is genomen, uit de etap pe te laten en door te rijden naar Obergoms. Men vreesde name lijk dat een groot aantal renners wegens de winterse omstandig heden de strijd zou staken. De etappe die werd ingekort van 234 naar 190 kilometer leverde een botsing op tussen de renners die hoog in het klassement stonden en de bui tenlanders, waarbij Luis Pfenninger door veel tegenslag het leiderstricot kwijtraakte. In de beslissende fase van deze etappe, in de afdaling van de Col de la Croix naar Villars, moest de Zwitser tweemaal wegens een de fect aan zijn rijwiel afstappen. Zijn rivalen grepen de hen geboden kans prompt aan. De Italiaan Ugo Colombo sprintte naar de etappezege, terwijl de Belg Georges Pintens zich door zijn tweede plaats verzekerde van de leiding in het algemeen klassement. Hoewel de organisatoren wegens het slechte weer de Nufenenpas uit het traject hadden gelaten, kregen de temporijders het toch erg zwaar te gen de klimspecialisten. Louis Pfen ninger werd daarvan het slachtoffer want hij liet zijn knechten achter en vertrouwde op zijn eigen klimcapaci- teiten. Hij zou op de Col de la Croix tussen Diablerets en Villars zijn slag slaan. Maar dit balonnetje ging niet op, omdat Pfenninger te kampen kreeg met een onwillige machine en dat had hij buiten beschouwing gela ten. Weliswaar bouwde hij zich tij dens de beklimming een schier on aantastbare voorsprong in het berg- klassement op, maar in de afdaling gingen Pintens, Colombo, Poppe en De Vlaeminck tot de aanval over, toen zich de tegenslag bij Pfenninger openbaarde. Felice Gimondi, die in 1965 de Ron de van Frankrijk won, zal dit jaar niet aan de Tour de France deelne men. De leiders van Salvarani, het Italiaanse extra-sportieve merk waarvoor Gimondi rijdt, hebben be sloten Gianni Motta als kopman van het team te laten vertrekken. De ploeg van Salvarani voor de tour van dit jaar zal verder bfestaan uit: de Belgen Reybroeck en Vanden- berghe, en de Italianen Carletto, Le- vati, Guerra en Gualazzini. De drie renners die de ploeg moeten comple teren worden later aangewezen. Jos van der Vleuten is gisteren tweede geworden in een wegwed strijd voor beroepsrenners in Belsele over 150 km. Winnaar werd de Belg Georges Barras in 3 uur en 15 minu ten. Jos van der Vleuten werd in de sprint met twee lengten geklopt. Jan van Katwijk werd 16de en Henk Benjamins eindigde als 17de. Er wa ren in totaal 53 deelnemers. Uitslag: 1. Ugo Colombo (Ita) 5.01,38; 2. Georges Pintens (Bel) z.t.; 3. Andre Poppe (Bel) op 46 seconden: 4. Roger de Vlae minck (Bel) op 53 seconden; 5. Joaquin Lelte (Por) op 1.31; 6. Louis Pfenninger (Zwl) op 1.41; 7. Gerben Karstens (Ned) op 2.04; 8. Wlm Prinsen (Ned) z.t.; 9. Bernard Vlflan (Zwl) z.t.; 10. Eduard Janssens (Bel) z.t.; 28. Wlm Schepers (Ned) 5.06.49; 34. Jan Krekels (Ned) 5.11.43; 38. Matthljs de Ko ning (Ned) 5.12.54; 48. Daan Holst (Ned) 5.20.15: 49. Harry Steevens (Ned) z.t. Algemeen klassement; 1. Georges Pintens (Bel) 21.33.18: 2. Ugo Colombo (Ita) op C5 seconden; 3. Andre Poppe (Bel) op 28 sec.) 4. Louis Pfenninger (Zwl) op 1.06; 5. Roger de Vlaeminck (Bel) op 1.15: 6. Arnaldo Caverzasl (Ita) op 2.01; 7. Bernard Vlflan (Zwl) op 2.56; 8 Eduard Janssens (Bel) op 3.40: 9. Wlm Prinsen (Ned) op 3.55: 10. Wllly de Geest (Bel) op 5.26: 13. Wlm Sche pers op 6.39: 15. Gerben Karstens op 7.35; 27. Jan Krekels 21.48.04: 31. Matthljs de Koning 21.51.18; 43. Harry Steevens 22.04 43; 48. Daan Holst 22.19.07. Puntenklassement: 1 De Vlaeminck 132 punten; 2. Pintens 111 punten; 3. Caverzasl 91 punten; 4. Pfenninger 90 pnt.; 5. Kars tens 86 pnt.; 8. Prinsen 69 pnt.; 9. Krekels 66 pnt.: 12. De Koning 61 pnt. Dagploegenklassemcnt: 1. Hertekamp - Magnifiex - Novy 15.08.44; 2. Fllotex 15.09.41; 3. Goudsmit Hoff 15.10.43. Algemeen ploegenklassemcnt: 1. Herte kamp - Magnifiex - Novy 63.49.37: 2. Fllo tex 63.49.48: 3. Goudsmit Hoff 63.51.12. Bergklassement: 1. Pfenninger 35 pnt.; 2. Pintens 22 pnt.; 3. Colombo 21 pnt.; 4. Poppe 20 pnt: 5. Lelte (Por) en De Vlae minck, elk 15 punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11